اشتباهات زندگی زناشویی؛

اشتباهات خطرناک در زندگی مشترک

نتیجه‌گیری و قضاوت ذهنی‌ باعث می‌شود از حقیقت دور شویم. درست در نقطه مقابل،گفت وگو و تعامل ما را به حقیقت نزدیک می‌کند. هرکدام از ما می‌توانیم با چند روش‌ از خطاهای ذهنی دوری کنیم.
فایده سوئد برای خانواده ایرانی؟

دست‌اندازی مسئولان حوزه زنان بر ریسمان پوسیده سوئدی‌ها

جایگاه کشور سوئد در حوزه خانواده نمی تواند برای کشور مسلمان ایران که تشکیل و حفظ خانواده یکی از اصول بنیادی آن است، الگوی درستی باشد و مشخص نیست که امضای تفاهمات و توافقاتی در حوزه خانواده با چنین کشوری چه بلایی را بر سر خانواده ایرانی خواهد آورد، اما آنچه از شواهد و عملکرد معاون رئیس جمهور در امور زن و خانواده پیداست؛ وی کمر به قطع ریشه نظام زوجیت و خانواده در ایران اسلامی بسته است.
احمد حمزه:

هشدار نسبت به پدیده ۲ فرزندی در خانواده ها

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه مدیریت جمعیت متولی ندارد نسبت به کاهش سریع جمعیت جوان در کشور هشدار داد.
آیا همسرتان به شما وفادار است؟

مردی که این نشانه ها را دارد، خیانت نمی کند

مردی که واقعا همسرش را دوست داشته باشد، بدون هیچ شکی وفادار خواهد ماند اما از آنجا که خانم ها روحیه حساسی دارند، گاهی به همسرشان شک می کنند.
درباره همسران کم حرف!

راه و رسم زندگی با همسر کم حرف

سعی کنید تفاوت‌های دنیای مردانه و زنانه را درک کنید و این موضوع را بپذیرید. او کمتر از شما به حرف زدن و برقراری ارتباط کلامی علاقه‌مند است. بنابراین نمی‌توانید توقع داشته باشید کاملا پابه‌پای شما حرف بزند و صحبت کند و همه‌ی چیز‌ها را موبه‌مو و با جزییات تعریف کند. همان‌قدر که حرف زدن در مورد سیاست و فوتبال برای شما خسته‌کننده است، این حرف‌ها هم برای همسرتان خسته‌کننده خواهد بود.
محبت‌ورزی در خانواده؛

اهمیت مهرورزی به همسر در آیه‌ای از قرآن

محبت‌ورزی در خانواده به خصوص به همسر از اهمیت فراوانی برخوردار است، زیرا اگر این نهاد اجتماعی از محبت خالی باشد، پایه‌های آن سست می‌شود و زمینه‌ را برای خطرات و تبعات بعدی فراهم می‌کند.
درهمایش تبیین سیاستهای کلی جمعیت مطرح شد؛

تفاوت ازدواج و باروری باسوادان و کم‌سوادان

یک جمعیت شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: محتمل‌ترین گزینه درباره جمعیت کشور این است که روند افزایشی را تا سال 2045 داشته باشیم و در سال 2045 جمعیت به حدود 94 میلیون نفر برسد و بعد از آن روند کاهشی را تجربه کنیم.
راز خوشبختی در زندگی زناشویی:

چرا افراد متاهل در گذشته، بیشتر احساس خوشبختی می کردند؟

حتما در دور و اطرافتان افرادی را می‌شناسید که به رغم متأهل بودن و داشتن زندگی به ظاهر موفق و توام با آرامش، مدام به شما توصیه می‌کنند ازدواج نکنید و در دام ازدواج نیفتید که موجب سلب آسایشتان می‌شود.
داد و فریاد نه، گفت و گوی متقابل آری!

در برابر همسری که ساز مخالف می زند چه واکنشی داشته باشیم؟

دکتر مسعود خاکپور: اختلاف نظر بین زوجین موضوعی اجتناب ناپذیر و برخاسته از تفاوت های فردی، شخصیتی، خانوادگی و ... است. موضوع مهمی که باید به آن توجه کرد این است که تقریبا زوجی که با هم اختلاف سلیقه و نظر نداشته باشند، وجود ندارند. در این شرایط راهکارهای تحمل نظر مخالف همسر در زندگی مشترک از اهمیت خاصی برخوردار می شود.
مواردی که نشان می‌دهد نظر شوهر شما درمورد ازدواجتان چیست؛

۷ نشانه اینکه شوهرتان از ازدواجتان راضی است

دوست دارید بدانید که شوهرتان از ازدواج با شما رضایت دارد یا نه؟ این لیست را بخوانید. بعد برای هر کار خوبی که برایتان انجام می‌دهد قدردان باشید.
کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را فراموش نکنیم؛

فرزند طلاق، تنهاتر از یتیم!

زندگی خوب و موفق به آن زندگی نمی‌گویند که هیچ تفاوت و اختلاف و رنج و مشکلی وجود نداشته باشد. زندگی خوب و موفق، آن زندگی است که در آن، تمام رنج‌ها و مشکلات و اختلاف سلیقه‌ها را بتوان به خوبی مدیریت کرد. زندگی خوب مدیریت صحیح رنج‌ها و اختلافات است.
حفاظت از کانون خانواده؛

حرمت شکنی در زندگی زناشویی ممنوع

حفظ و پاسداری از حرمت زناشویی در روابط زن و شوهرها مسئله‌ بسیار مهمی است. اگر زن و شوهر حرمت یکدیگر را در زندگی مشترک حفظ نکنند و پرده‌های حرمت بینشان فرو ریزد، در حقیقت بنای زندگی زناشویی‌شان با خطر زوال ،سستی و انهدام مواجه می‌شود.
معایب تک فرزندی؛

تک‌فرزندان با چه چالش‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنند؟

‌یک روان‌شناس تاکید کرد: تک‌فرزندی معایبی دارد که به طور جدی می‌تواند مزایای آن را تحت تأثیر قرار بدهد‎.
چگونه احساس شادی و خوشبختی کنیم؛

۱۰ روش رایگان برای اینکه همین الان احساس خوشحالی کنید

اکثر ما فکر می‌کنیم خوشحالی یک نیروی بیرونی است و نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم، بنابراین منتظر می‌مانیم تا خوشبختی درِ خانه‌ی ما را بزند! فکر می‌کنیم که اگر شریک زندگی مناسب‌مان را پیدا کنیم، لباس‌های خوب بپوشیم، شغل رویایی‌مان را پیدا کنیم یا اگر تعطیلات برویم، خوشحال خواهیم بود.
بی توجهی به تحکیم بنیان خانواده؛

ابهام در مسائل مربوط به زنان و خانواده در برنامه ششم توسعه کشور

برنامه ششم توسعه در حالی به مجلس ارائه شد که نسبت به مسائل مربوط به زن و خانواده بسیار ساکت و مبهم است.
روایت یک‌استاد زن مسلمان دانشگاه‌وین؛

تفاوت‌های خانواده در ایران و اروپا

یک استاد دانشگاه گفت: نهاد خانواده در غرب از اهمیت خاصی برخوردار است مخصوصا این اهمیت در خانواده های مذهبی پر رنگ تر دیده می شود اما یکی از تفاوت های اصلی در بین ایرانیان و غربی ها ساختار خانواده است چرا که در کشورهای غربی الزاما خانواده تشکیل شده از پدر، مادر و فرزندان نیست.
قانون های طلایی؛

پنج قانون روانشناسی که زندگی را برایتان ساده‌تر ‌می‌کند

درک روانشناسی خودمان و دیگرانی که اطراف ما زندگی می‌کنند نقش مهمی در خوشبختی ما بازی می‌کند.
وظایف مردان نسبت به زنان؛

حقوق زن و شوهری

پیامبر اکرم (ص) فرموده اند : فردی که حقوق عائله خود را ضایع نماید دور از رحمت خدا میباشد.بهترین شما کسی میباشد که برای خانواده اش بهتر باشد و من از تمام شما برای خانواده ام بهترم.
بحران سکوت در خانواده های ایرانی؛

یلدا؛ فرصتی برای گفتگوی بیشتر

هستیم و نیستیم.حرف می زنیم و نمی زنیم. در دل جمعهای خانوادگی هم حتی همه چیز مجازی شده است اماقرار است به بهانه یلدا تلفنها خاموش شوند تا شاید میانگین گفتگو در میان خانواده ها افزایش یابد.
دستورالعمل های طلایی برای زندگی مشترک؛

پنجاه ترفند موثر برای رشد و ترقی زندگی مشترک

اگر علاقه مند به رشد و ترقی زندگی مشترکتان هستید و آرزوی شکوفایی زندگی تان را دارید بهتراست برخی راهکارهای موثر در این زمینه را در پیش بگیرید در جهت تقویت رابطه دونفره تان بکوشید و از توصیه مشاورین و روانشناسان در این زمینه کمک بگیرید.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها