بی توجهی به تحکیم بنیان خانواده؛

ابهام در مسائل مربوط به زنان و خانواده در برنامه ششم توسعه کشور

برنامه ششم توسعه در حالی به مجلس ارائه شد که نسبت به مسائل مربوط به زن و خانواده بسیار ساکت و مبهم است.
روایت یک‌استاد زن مسلمان دانشگاه‌وین؛

تفاوت‌های خانواده در ایران و اروپا

یک استاد دانشگاه گفت: نهاد خانواده در غرب از اهمیت خاصی برخوردار است مخصوصا این اهمیت در خانواده های مذهبی پر رنگ تر دیده می شود اما یکی از تفاوت های اصلی در بین ایرانیان و غربی ها ساختار خانواده است چرا که در کشورهای غربی الزاما خانواده تشکیل شده از پدر، مادر و فرزندان نیست.
قانون های طلایی؛

پنج قانون روانشناسی که زندگی را برایتان ساده‌تر ‌می‌کند

درک روانشناسی خودمان و دیگرانی که اطراف ما زندگی می‌کنند نقش مهمی در خوشبختی ما بازی می‌کند.
وظایف مردان نسبت به زنان؛

حقوق زن و شوهری

پیامبر اکرم (ص) فرموده اند : فردی که حقوق عائله خود را ضایع نماید دور از رحمت خدا میباشد.بهترین شما کسی میباشد که برای خانواده اش بهتر باشد و من از تمام شما برای خانواده ام بهترم.
بحران سکوت در خانواده های ایرانی؛

یلدا؛ فرصتی برای گفتگوی بیشتر

هستیم و نیستیم.حرف می زنیم و نمی زنیم. در دل جمعهای خانوادگی هم حتی همه چیز مجازی شده است اماقرار است به بهانه یلدا تلفنها خاموش شوند تا شاید میانگین گفتگو در میان خانواده ها افزایش یابد.
دستورالعمل های طلایی برای زندگی مشترک؛

پنجاه ترفند موثر برای رشد و ترقی زندگی مشترک

اگر علاقه مند به رشد و ترقی زندگی مشترکتان هستید و آرزوی شکوفایی زندگی تان را دارید بهتراست برخی راهکارهای موثر در این زمینه را در پیش بگیرید در جهت تقویت رابطه دونفره تان بکوشید و از توصیه مشاورین و روانشناسان در این زمینه کمک بگیرید.
معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تشریح کرد:

اقدامات معاونت زنان وخانواده ریاست جمهوری در حوزه جمعیت و خانواده

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بخشی از اقدامات این معاونت برای اجرای قوانین مقام معظم رهبری در حوزه جمعیت و خانواده را تشریح کرد.
لیلی بروجردی:

۱۲ میلیون جوان هرگز ازدواج نکرده در کشور داریم/ ۲۴ درصد خانواده‌ها فرد شاغلی ندارند

رئیس کمیته زنان و جوانان مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انواع خانواده‌ها در کشور گفت: تا سن ۳۰ سالگی برای زنان و ۳۵ سالگی برای مردان طبق بررسی‌ای که تا پایان سال ۹۳ انجام شده، ۱۲ میلیون نفر در کشور جزو افراد هرگز ازدواج نکرده هستند.
خانواده و روابط خانوادگی؛

باید و نبایدهای روابط خانوادگی

گاهی زندگی خانوداگی ما هیچ عیبی ندارد؛ هیچ عیبی غیر از این که خودمان بلد نیستیم در گفتار و رفتارمان محبت جاری کنیم و زندگی را تمام قد با خانواده به اشتراک بگذاریم.
مسئول کمیته مطالعات جمعیتی شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی:

جمعیت ایران تا سال ۱۴۰۵ به حدود ۸۶ میلیون نفر می‌رسد‌‌/جوانان به ازدواج تمایلی ندارند

مسئول کمیته مطالعات و پایش سیاست‌های جمعیتی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به نرخ باروری و رشد جمعیت، پیش‌بینی می‌شود که جمعیت کشور تا سال ۱۴۰۵ به حدود ۸۶ میلیون نفر برسد.
غفلت از خانواده

بزرگترین آسیب بعد از حضور زنان در فضای مجازی!

پیشرفت علم و دانش همواره زمینه ساز راحتی و آرامش برای انسان ها بوده، راحتی که بعد از ورود هر کالا و اختراع هر وسیله ای برای فرد ایجاد شده در واقع رسیدن به آرامش را به دنبال دارد.
آسیب پذیری کودکان:

نکاتی درباره دعوا کردن والدین در مقابل بچه ها

هر چقدر هم که همسران رابطه عاشقانه ای داشته باشند باز هم گاهی اختلاف سلیقه ها کار دستشان می دهد و رابطه آنها شکر آب می شود.
دردسرهای مضاعف یک تعطیلی

هزینه‌های نگهداری کودک در زمان آلودگی

شاید در نگاه اول یک تعطیلی برای دانش آموزان باشد تا از آلودگی خلاص شوند، اما برای بسیاری از والدین شاغل تازه اول دردسرهای مضاعف است.
پدیده ای جدید و موثر بر طلاق زوجین؛

ازدیاد طلاق به خاطر حضور در شبکه‌های مجازی

در سالهای اخیر، با افزایش قابل توجه پدیده طلاق مواجه بوده ایم که این موضوع می تواند نشات گرفته از دلایل متفاوتی باشد. دلایل اجتماعی، خانوادگی و اقتصادی که در مقوله های مختلفی برای افراد تعریف می شوند.
پشت پرده سیاستهای کنترل جمعیت؛

"یاسمین" زنان ایرانی را تهدیدمی‌کند

در حالی که اجرای سیاستهای کلان جمعیتی با بی‌توجهی مسئولان مواجه است، کارشناسان معتقدند برنامه‌های کنترل جمعیت ادامه دارد و توزیع برخی داروهای ضدبارداری پرخطر برای سلامت زنان از جمله آنهاست.
آسیب های فضای مجازی فضای مجازی؛

عاقبت اعتیاد مادران به اینترنت چیست؟

بی توجهی به خواسته های فرزندان و بی تفاوتی به نقش مادر بودن بنیاد خانواده را در جامعه کاملاً سست می‌کند.
نایب رییس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی:

روح کلی سیاست‌های ابلاغی خانواده نقش نان‌آوری مرد و تربیتی زن است

نایب رییس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی گفت: مدیران و برنامه‌ریزان کشور برای پیاده‌ کردن سیاست‌های ابلاغی خانواده باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند که زن و مرد در جایگاه حقیقی و خدانهادی خود انجام مسئولیت کنند.
اطهره نژادی بیان کرد:

جای خالی درس "حقوق و تکالیف خانوادگی و اجتماعی"

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: جای درس «حقوق و تکالیف خانوادگی و اجتماعی» در میان دروس مدارس خالیست، البته به صورت محدود و پایلوت آموزش‌هایی را در این زمینه در برخی استانها با همکاری آموزش و پرورش ارائه کرده‌ایم.
معاون رئیس جمهور:

ارتباط کلامی خانواده‌ها به ۱۷ دقیقه در روز رسیده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه ارتباط کلامی خانواده ها به ۱۷ دقیقه در روز رسیده است، گفت: این مهم بیش از این ۲ ساعت در روز بوده است.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد،

رفع ایرادات طرح جمعیت و تعالی خانواده منطبق بر سیاست‌های ابلاغی خانواده

پس از تصویب کلیات طرح جمعیت و تعالی خانواده در آبان سال گذشته به دلیل ایرادات متعدد مخالفان، طرح مذکور به کمیسیون فرهنگی فرستاده شد تا ایراداتش رفع شود و حالا رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از رفع ایرادات این طرح مبتنی بر سیاست‌های ابلاغی خانواده خبر داد.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها