سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ابتکار:

شورای تامین مجوز ورود خانواده ها به ورزشگاه ها را صادر کرد

مجوز ورود خانواده ها به ورزشگاه ها را شورای تامین استان صادر کرد و فقط برای استان تهران نیست. وی تاکید کرد: وزیر کشور و مقامات ذیربط در جریان این اتفاق بودند.
افزایش پرونده های مرد آزاری در پزشکی قانونی؛

5 هزار مرد پارسال از زنان شان کتک خوردند

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت :۹۰ درصد مدعیان همسر آزاری را زنان و ۱۰ درصد باقیمانده را مردان تشکیل می‌دهند، اما در کشور شاهد افزایش پنج و هشت دهم درصدی مراجعات نزاع همسرآزاری در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ بودیم. تا سال ۹۵ فقط ۵ درصد از مدعیان همسرآزاری را مردان تشکیل می‌داد، اما در حال حاضر مدعیان مرد به رقم ۷ درصد افزایش یافته است. احمد شجاعی، در تازه‌ترین اظهارنظر خود اعلام کرد، آمار مراجعان همسر آزاری در سال گذشته 81 هزار و 729 نفر بوده است که سهم زنان از این نزاع‌ها، 77 هزار و 59 و سهم مردان 4هزار و 670 نفر بوده که قربانی خشونت و آزارهای روحی و روانی از سوی همسران‌شان شدند.
کاهش نرخ باروری؛

آمار تکان دهنده از نرخ زادو ولد در ایران

کشور ایران رکورددار کمترین تولد در دنیا
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد:

کوتاهی در اجرای سیاست‌های ابلاغی در حوزه خانواده

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با خانواده باید برای عملیاتی شدن تبدیل به قانون می‌شد اما متأسفانه نسبت به این مسئله کوتاهی شده است.
راهروهایی که هر روز شلوغ‌تر می‌شود؛

شکسته شدن قبح طلاق در فضای مجازی/ دو علت اصلی فروپاشی خانواده‌ها چیست؟

بالا رفتن روابط اجتماعی، وجود فضای مجازی، قوت گرفتن ارزش‌های ظاهری و دنیوی برای انتخاب زوجین، بالا رفتن تورم، پایین آمدن توان مالی افراد، بیکاری و اعتیاد از جمله دلایلی هستند که امروزه زندگی مشترک را به طلاق می‌رساند.
خانواده مهم ترین نهاد اجتماعی؛

بازنگري اساسنامه بنياد صيانت از خانواده

بنياد صيانت از خانواده با استفاده از ظرفيت‌هاي مختلف مردمي با هدف توجيه و ساماندهي مشاهير و سرمايه‌هاي ملي و اجتماعي و منابع مختلف مردمي در زمينه خانواده، ايجاد سامانه و ظرفيتي خلاق براي جاانداختن موضوع خانواده برای پيشگيري از وقوع جرم در سال 90 در اداره کل پيشگيري‌هاي مردمي قوه قضائيه راه‌اندازي شد و رياست آن را حجت‌الاسلام طباطبايي، استاد اخلاق در خانواده، برعهده داشت که در دوران بيماري و سپس با درگذشت ايشان فعاليت اين بنياد متوقف شد.
شکاف در زندگی؛

چرا طلاق به‌خصوص در میان قشر جوان افزایش یافته است

یکی از موضوعات اجتماعی مهمی که این روزها بسیاری از آسیب‌شناسان نسبت به آن هشدار می‌دهند کاهش سن طلاق در بین دختران و پسران جوان ایرانی است. آنها می‌گویند عده‌ای از جوان‌ها پدران و مادرانشان را از مداخله در 2مسئله اصلی زندگی یعنی ازدواج و طلاق منع کرده‌اند و به تنهایی در این دو موضوع اساسی تصمیم‌گیری می‌کنند. یکی از این کارشناسان دکتر جعفر بای روان‌شناس است که می‌گوید 6علت اصلی برای این اتفاق وجود دارد.
سواد زندگی؛

پنج نیاز اساسی انسان چیست؟

انسان ها 5 نیاز اصلی دارند که عدم ارضای هر یک از آنها می تواند ما را دچار ناخرسندی کند. نیازهای اساسی انسان در دیدگاه تئوری انتخاب عبارتند از:1-بقا 2-قدرت 3-عشق و تعلق خاطر 4-آزادی 5-تفریح و لذت
ایرج فیضی:

پیمایش ملی خانواده با هدف شناخت آسیب های اجتماعی اجرا می شود

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی به منظور شناسایی آسیب های اجتماعی، طرح پیمایش ملی خانواده را در کشور اجرا می کند.
کلام کوتاه، پیامی بلند؛

آفات فاصله گرفتن از هم صحبتی با اعضای خانواده

یکی از مسائل امروزی اینکه، زندگی خیلی از خانواده ها تلویزیون محور شده و حتی نحوه چیدمان دکور منزل ها به سمت آن می باشد. همچنین ساعت صرف غذای ما همراه با کودکان با برنامه های تلویزیونی تنظیم می شود.
سیما فردوسی:

دهه شصتی‌ها آمادگی زیادی برای پدر و مادر شدن ندارند/دهه هفتادی‌ها نسل عجیبی هستند

سیما فردوسی معتقد است یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای حفظ کیفیت روابط خانوادگی در ایران، در معرض آموزش قرار گرفتن خانواده‌هاست.
ساده به جامعه اعتماد نکنیم؛

پدر و مادرها؛ چرا به این جامعه اعتماد می‌کنید؟

چرا اینقدر ساده به جامعه عادت می‌کنیم. به راحتی اجازه می‌دهیم فرزندمان با هر کسی بیرون برود. در جشن تولدی که نمی‌دانم چه کسانی در آن حضور دارند شرکت کند. به راحتی اجازه می‌دهیم فرزندمان به خانه هم‌کلاسیش که نمی‌دانیم برادرش کیست و یا پدرش از نظر اخلاقی چگونه است برود و درس بخواند.
حذف مهر طلاق از شناسنامه افراد مطلقه؛

مهر طلاق، جنگ حذف و ثبت

هر سال شمار زیادی از افرادی که ازدواج می کنند به دلایل مختلف برای بار اول، دوم یا بیشتر طلاق می گیرند و البته عده ای از آنان برای ادامه زندگی از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با مشکلات و چالش هایی مواجه می شوند.
نماینده مردم تهران اعلام کرد؛

افزایش خشونت گفتاری در میان خانواده‌های ایرانی

نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفته است که خشونت گفتاری در میان خانواده‌ها رو به افزایش است و هنوز راهکارهای اساسی برای برون رفت از این چالش اجتماعی اتخاذ نشده است.
اینم جدیدترین وسائل تنبیه کودکان!

لایحه حمایت از کودکان همچنان در انتظار تصویب

نازنین جمشیدی و وحیده فلاحی در پی لایحه حمایت از کودکان همچنان در انتظار تصویب است کاریکاتور زیر را در روزنامه‌های شهروند و قانون منتشر کرده‌اند.
قوانین خانواده در ایران؛

نقد و بررسی قانون حمایت خانواده مصوب سال 91

تصویب قانون حمایت از خانواده ، مصوب 1391 بر مبنای چهارچوب و اصول مقرر در قانون حمایت از خانواده مصوب سال 1353 و ارکان عمده مندرج در آن تدوین شده است. صرف نظراز برخی نوآوری های مثبت و زحمات دست اندرکاران تدوین و تصویب این قانون ،. در این قانون اشکالاتی نیز موجود است در این مقاله، ضمن بررسی قانون مزبور، آنرا از حیث حقوقی و جهات مثبت و منفی ، مورد مطالعه و نقدی اجمالی قرار می دهیم.
کاریکاتور؛

طلاق ۲۴ ساعته با نون اضافه!

در حاشیه تبلیغات کاذب برخی موسسات حقوقی؛
هشدار درباره کشیده شدن بحران طلاق به روستاها؛

ازابتدای سال 96 تاکنون از هر 5 ازدواج یک ازدواج به طلاق منجر شده است

بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال میزان طلاق در کشور روند صعودی گرفته است به طوری که ازابتدای سال 96 تاکنون از هر 5 ازدواج یک ازدواج به طلاق منجر می شود و این پدیده فقط مختص شهرها نیست بلکه بحران و معضل طلاق به روستاهای کشور نیز کشیده شده است .
برشی از زندگی امام خمینی؛

خوابی که همسر امام پیش از ازدواج با او دید

امام خمینی (ره) یکی از شخصیت‌هایی است که ذهنیت عموم جامعه ایشان را در حد سال‌های انقلاب می‌شناسند، ولی در کتاب «الف لام خمینی» از روزگار کودکی تا چند روز پس از انقلاب از نظر خواننده می‌گذرد.
مدیرکل دفتر نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد؛

چند درصد طلاق‌ها زیر یک سال نخست زندگی رخ می‌دهد؟

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه حدود نیمی از طلاق‌های ثبت شده در ۵ سال نخست زندگی مشترک رخ می‌دهد، از کاهش حدود ۹.۵ درصدی ثبت ازدواج در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ خبر داد.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها