سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرکل دفتر نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد؛

چند درصد طلاق‌ها زیر یک سال نخست زندگی رخ می‌دهد؟

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه حدود نیمی از طلاق‌های ثبت شده در ۵ سال نخست زندگی مشترک رخ می‌دهد، از کاهش حدود ۹.۵ درصدی ثبت ازدواج در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ خبر داد.
نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس :

خلاء یک نهاد مستقل در حوزه خانواده احساس می‌شود/ فراکسیون خانواده به دنبال جرم‌زدایی و طرح جامع اشتغال است

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس گفت: نهادهای هم‌‌عرض در حوزه زنان و جوانان در کشور زیاد هستند که هریک متولی بخشی از امور هستند اما نهایتاً دستگاهی که بستر اجرای قوانین حوزه خانواده باشد وجود ندارد و این یک خلاء در کشور است.
قانعی‌راد، جامعه‌شناس:

الگوی تقسیم کار در خانواده‌های جوان دچار ابهام شده است

یک جامعه شناس و استاد دانشگاه می‌گوید سبک ازدواج‌ها در مقایسه با گذشته تغییر کرده است و باید این تغییرات را به شیوه‌ای هوشمندانه مدیریت کرد چرا که نپذیرفتن تغییرات روز به روز مشکلات جامعه را بیشتر می‌کند.
آمار طلاق طی سال 90تا 95؛

بررسی و مقایسه آماری طلاق‌های ثبت‌شده طی سال‌های 90 تا 95

نگاهی به آمار طلاق شهری و روستایی نشان می‌‎دهد شیب طلاق در ایران در نقاط شهری در طی این سال‌ها شدت گرفته و منحنی طلاق در روستاها نیز با آهنگ رشد آهسته‌تری رو به افزایش گذاشته است. مقایسه آمار‌ سال ٩۴ با ‌سال ۱۳۹۳ نشان می‌دهد که آمار طلاق در روستاها 22 درصد افزایش پیدا کرده است که نسبت به سال 91، این آمار 27 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
معضل یا روند غیرقابل اجتناب؟

خانوارهای تک نفره ایرانی طی یک دهه دو برابر شده

ایجاد وزارت تنهایی در کشور مانند انگلستان بار دیگر این موضوع را گوشزد کرد که تنهایی انسان معاصر معضلی جهانی است که می تواند تمام ارکان جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.
دبیرکارگروه خانواده سالم عنوان کرد:

کاهش ارتباط کلامی خانواده های ایرانی

دبیر کارگروه خانواده سالم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: میزان ارتباط و صحبت کردن در خانواده ها از دو ساعت به 20 دقیقه در روز رسیده است و فضای مجازی هم آتش بیار خانواده ها شده است.
تمسخر و توهین از روی ناآگاهی؛

کودکان تراجنسیتی؛ هویت گمشده و درد طرد از جامعه

یک حقوقدان و فعال حقوق کودک می‌گوید: کودکان ترنس‌سکشوال در شرایط مخاطره آمیزی به سر می‌برند اما در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکلی که این کودکان را تهدید می‌کند، جامعه ناآگاه است که آنها را به طرق مختلف طرد، ترک یا با برچسب‌های ناپسند مورد استهزا قرار می‌دهد.
خواندنیهای مفید برای محیط زندگی؛

دلایلی که به شما ثابت می کند با کفش وارد خانه نشوید!

یک مطالعه جدید تکان دهنده، دلایل متقاعد کننده برای ممنوعیت ورود کفش به خانه یافته است، طبق این مطالعه راه رفتن در خانه با کفش های کثیف بیرون، ممکن است منجر به عفونت های باکتریایی جدی شود.
در نشست تخصصی مطرح شد؛

فروپاشی روانی جامعه با نوسانات نرخ ارز/ سقوط آزاد کیفیت زندگی

به اعتقاد کارشناسان، نوسانات نرخ ارز طی ماه‌های گذشته موجب کاهش کیفیت زندگی در اقشار مختلف مردم شده و فروپاشی روانی و اجتماعی جامعه را در پی دارد.
رئیس سابق مرکز امور زنان و خانواده:

افزایش طلاق در کشور نگران کننده است

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان دردفاع مقدس گفت: وقوع 175هزار طلاق و کاهش ازدواج در پارسال در کشور، خطر فروپاشی خانواده را گوشزد می کند و نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم.
جزئیات کمپین حمایت از زوج‌های نابارور؛

مشاوره تخصصی و آزمایش اسپرم رایگان

سومین کمپین حمایت از زوجین نابارور همزمان با هفته سلامت برگزار می‌شود.
یک روانشناس هشدار داد:

یک «طلاق حقوقی» و دو «طلاق عاطفی» به ازای هر پنج ازدواج

استاد روانشناسی بالینی و رئیس کمیسیون چشم انداز امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اقلیمی شدن اختلالات روحی و روانی گفت: به عنوان مثال خودکشی در یزد ۰.۴ درصد اما در ایلام ۲۴ درصد شده است که نشان می‌دهد اقلیم هم اثرگذار است. از آن سو آسیب‌های اجتماعی هم روی خط قرمز است.
روابط همسران؛

معنای وفاداری در زندگی مشترک

وفاداری در رابطه‌ی زناشویی فراتر از صرفا ارتباط برقرار نکردن با زن یا مردی دیگر است. وفاداری واقعی یعنی اینکه با همسرتان کاملا یکی و متحد شوید.
احمد خاکی اعلام کرد؛

افزایش ۲۵ درصدی آمار فرزندخواندگی

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از افزایش ۲۵ درصدی آمار فرزندخواندگی سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ خبر داد.
سند تحولات و وضعیت جمعیت در ایران؛

آینده باروری در ایران چگونه است؟

با توجه به کاهش سریع باروری در دهه‌های ۱۳۷۰ و ۱۳۸۰ و دستیابی به باروری پایین‌تر از سطح جانشینی در سال‌های قبل از ۱۳۹۰، این پرسش مطرح می‌شود که آینده باروری در ایران چه روندی در پیش خواهد داشت؟
دبیرکارگروه خانواده سالم عنوان کرد:

کاهش ارتباط کلامی خانواده های ایرانی از دو ساعت به 20دقیقه در روز

دبیر کارگروه خانواده سالم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: میزان ارتباط و صحبت کردن در خانواده ها از دو ساعت به 20 دقیقه در روز رسیده است و فضای مجازی هم آتش بیار خانواده ها شده است.
به مناسبت روز مرد؛

کاریکاتور روز پدر و مرد

در زیر تصاویر طنزی به مناسبت روز مرد و پدر را مشاهده می کنید.
اینفوگرافیک؛

افزایش شاخص امید زندگی مردان و زنان ایرانی در ۴سال اخیر

امید زندگی در بدو تولد، متوسط سال‌هایی است که انتظار می‌رود شخص از هنگام تولد زندگی کند و به طور عمده از شرایط اجتماعی و ویژگی‌های ژنتیکی فرد تاثیر می‌پذیرد. این شاخص نشان می‌دهد که هر یک از افراد متعلق به یک نسل معین تا پایان زندگی به طور متوسط چند سال عمر خواهند کرد. در اینفوگرافیک زیر افزایش شاخص امید زندگی مردان و زنان ایرانی در ۴ سال اخیر را می‌بینید.
محمد نفریه کشور تشریح کرد؛

تسهیلات قانونی برای قبول فرزندخواندگی

آمارهای سازمان بهزیستی کشور نشان می‌دهد که اسالانه 1400 کودک بی سرپرست و بد سرپرست به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌های متقاضی فرزند واگذار می‌شوند؛ این در حالی است که تسهیل قانونی برای قبول فرزندخواندگی در طول دو سال اخیر حدود 50 درصد به میزان پذیرش فرزندخوانده افزوده است.
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره مطرح کرد؛

ستاد «پایش روحیه مردمی» باید در کشور تشکیل شود

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با تاکید بر وجود برخی ناهنجاری‌ها و مشکلات اجتماعی در کشور گفت: باید ستاد پایش روحیه مردمی در کشور تشکیل شود.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها