سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
هیپرکلسترولمی فامیلی؛

علت، علائم، تشخیص و درمان هیپرکلسترولمی خانوادگی

هیپرکلسترولمی فامیلی (به انگلیسی: Familial Hypercholesterolemia – FH) که با نام افزایش کلسترول خانوادگی نیز شناخته می شود، نوعی بیماری ژنتیکی اتوزوم غالب (Autosomal Dominant- AD) است که با افزایش سطح پلاسمایی کلسترول LDL بدون افزایش تری گلیسیرید (هیپرتری گلیسریدمی) مشخص می شود این بیماری با افزایش کلسترول LDL در اطفال و از دوران کودکی و افزایش خط بیماری های قلبی عروقی، گزانتوم ها، گزانتلاسما، آترواسکلروز و … مشخص می شود.
روز خانواده؛

خانواده ایرانی

انتقال فرهنگها و تمدنها و حفظ اصول و عناصر اصلی یک تمدن و یک فرهنگ در یک جامعه و انتقالش به نسلهای پی‌درپی، ‌به برکت خانواده انجام می‌گیرد.
مشاور خانواده :

زوج‌ها سواد برقراری ارتباط ندارند/ دیالوگ مخصوص زمان بحران را نمی‌دانیم

کیهان‌نیا گفت: انسان نیاز به رفع تنهایی خود دارد و به‌دنبال فردی می‌گردد که همزبان و همدل او باشد تا بتواند ارتباطی را با وی برقرار سازد. همچنین انسان موجودی اجتماعی و رابطه‌گراست و نیاز به گفتگو و مراوده دارد در نتیجه به‌دنبال فردی خواهد رفت که تمامی معیارهای مورد نظر را برای همسان سازی با خود داشته باشد.
تغییرات ساختار خانواده؛

آمار خانواده‌های «تک والد» ایرانی چقدر است؟

براساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران حدود ۸۷ درصد از خانوارهای ایران را «خانواده»‌ها تشکیل می‌دهند؛ خانواده‌هایی که اگرچه در بار معنایی به عنوان خانواده تلقی می‌شوند اما این روزها شکاف فرهنگی، اجتماعی و بین نسلی از یک طرف و ورود وسایل ارتباط جمعی و شبکه‌های اجتماعی از سوی دیگر تعامل اعضا خانواده‌ها را با یکدیگر کم‌رنگ کرده است.
به مناسبت «روز خانواده»؛

کاهش تعداد اعضای خانوارهای ایرانی/ افزایش خانواده‌های «تک والد»

براساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران حدود ۸۷ درصد از خانوارهای ایران را «خانواده»‌ها تشکیل می‌دهند؛ خانواده‌هایی که اگرچه در بار معنایی به عنوان خانواده تلقی می‌شوند اما این روزها شکاف فرهنگی، اجتماعی و بین نسلی از یک طرف و ورود وسایل ارتباط جمعی و شبکه‌های اجتماعی از سوی دیگر تعامل اعضا خانواده‌ها را با یکدیگر کم‌رنگ کرده است.
بازی دزد و پلیس عاشقانه!

آیا چالش تست خیانت به ثبات روابط کمک می‌کند؟

این روزها بی‌اعتمادی نسبت به روابط عاطفی بیش از گذشته خودنمایی می‌کند و شاید به همین دلیل است که تلاش برای دستیابی به نوعی پیش‌آگاهی نسبت به خیانت همسر یا شریک عاطفی موسوم به «چالش تست خیانت» شدت یافته است موضوعی که اگر در گذشته به صورت خاموش و پنهانی انجام می‌شد امروز در فضای پرمخاطب مجازی انجام می‌شود.
دعوا در زندگی مشترک ؛

نگاهی علمی به روابط همسران

همسران جوانی که دچار اختلافات شدید هستند، معمولاً این جمله را از دیگران می شنوند: نگران نباش! کمی که گذشت، اوضاع بهتر می شود و اخلاق همسرت خوب خواهد شد. این پیش بینی ممکن است در مواردی درست از آب دربیاید ولی مبنای علمی ندارد.
یک روانشناس گفت:

چگونه تغییراتی مثبت در زندگی ایجاد کنیم؟

زهرا زین‌الدینی روانشناس و مشاور ، درباره نحوه ایجاد تغییرات مثبت در زندگی شخصی اظهار کرد: یکی از خواسته‌های دائمی انسان‌ها بهبود وضعیت موجود و رسیدن به یک وضعیت مطلوب است و واقعیت این است که این تغییر بسیار "ساده"، اما آسان است.
از شتاب طلاق هم کاسته شد!

کاهش ٩ درصدی «ازدواج‌» در دو سال اخیر

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور برای حل مشکل ازدواج کشور پیشنهاد کرد تا هر سال ١٠٠٠ ازدواج به تعداد ازدواج‌های هر استان افزوده شود.
مکان های تفریحی ؛

یک روز جذاب خانوادگی در چهارمین پارک جنگلی تهران+عکس

پارک جنگلی تلو آنقدر مناظر جذابی دارد که حتی اگر در لواسان هم زندگی بکنید باز هم ارزش این را دارد که حداقل یک بار از فضای بی نظیر این پارک جنگلی استفاده کنید.
جایگاه زنان درخانواده؛

همایون: فروپاشی نهاد خانواده اولین دشمنی شیطان بود

بی‌شک باید دانست همان نظام الحادی که همواره قصد تخریب نظام خانواده را داشت، اکنون در قالب‌های مختلف از جمله اسناد بین‌المللی همان اهداف را دنبال می‌کند.خانواده را می‌توان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی از ابتدای تاریخ تاکنون دانست که بنیان شکل‌گیری جوامع پیشرفته و خاستگاه فرهنگ­ها، تمدن­‌ها و تاریخ بوده است، چرا که پویایی یا افول جامعه بستگی به افرادی دارد که هسته اولیه تربیت آن‌ها در بستر خانواده صورت گرفته است، از این جهت تقویت پایه‌های این نهاد مقدس و معرفی تهدیدات آن، مساوی با تقویت پایه‌های تمدن هر سرزمینی خواهد بود. دین مبین اسلامنیز با توجه به رویکرد تربیتی و تمدن‌ساز خود بر تقویت بستر خانواده تأکیدات فراوانی دارد.
نسیم کاشفی مطرح کرد؛

چگونه پایه‌های زندگی مشترک خود را مستحکم‌تر کنیم؟

یک روانشناس با بیان اینکه داشتن روابط سالم نیازمند تمرین است، گفت: در این صورت زندگی خوب ساخته می‌شود.نسیم کاشفی روانشناس و مشاور درباره چگونگی استحکام بخشیدن به پایه‌های زندگی مشترک اظهار کرد: داشتن روابط سالم نیازمند تمرین است و در این صورت زندگی خوب ساخته می‌شود. این روانشناس با بیان اینکه زوجین برای داشتن روابط سالم به ابراز حمایتگری از یکدیگر نیازمند هستند، گفت: به همسر خود نشان دهید که از او حمایت می‌کنید. حمایت کلامی و غیرکلامی در رابطه، به همسرتان حس امنیت می‌دهد و منجر به پایه‌ریزی اعتماد و صمیمیت بیشتر می‌شود.
ابتکار:

گفت و گو در خانواده‌ها به ۲۰ دقیقه کاهش یافته است

معاون رئیس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: خانواده‌ها برای گفت‌وگو زمان نمی‌گذارند به‌طوری‌که ساعت گفت‌وگو از دو ساعت به ۲۰ دقیقه کاهش‌یافته است.سوءتفاهم افزایش و قدرت شنیداری و حل‌وفصل مسائل کاهش‌ یافته است.
ابتکار:

گفت و گو بین اعضای خانواده به ۲۰ دقیقه کاهش پیدا کرد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: براساس مطالعات علمی انجام شده گفت و گوی بین اعضای خانواده ها از ۲ ساعت در شبانه روز ۲۰ سال گذشته اینک به ۲۰ دقیقه کاهش پیدا کرده است.
سوژه کارتونی شهاب جعفر نژاد؛

جرات داری دکمه رو بزن!

شهاب جعفر نژاد با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود به گرم شدن هوا در روزهای تابستان و افزایش استفاده از وسایل سرمایشی (کولر) در منازل که گاه با حساسیت‌هایی از سوی والدین همراه است، پرداخت.
معاون رئیس جمهور در امور زنان؛

طرح ملی گفتگوی خانواده به مرحله بسیج اجتماعی می‌رسد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:‌ طرح گفتگوی خانواده موقعیت‌یابی در ارتباط با خانواده و مهارت‌های زندگی بوده است که در مراحل بعد بسیج اجتماعی اتفاق می‌افتد.
فقدان گفتگو در خانواده های ایرانی؛

فقدان گفت‌وگو در خانواده، وجه اشتراک مسئله مهدی هاشمی و نجفی

فقدان گفت‌وگوی موثر در فضای خانواده از منظر جامعه شناسی مردم مدار و بینش جامعه شناسی قابل بررسی است. از طرفی پدیده های اجتماعی و مساله چرایی و چگونگی دگرگونی آن‌ها، در بستر تاریخی معینی قابل درک هستند.
تشویق زنان روسی به فرزندآوری؛

خدمات فوق‌العاده روسیه برای تشویق به فرزندآوری

دولت روسیه سالانه بیش از ۳۰ درصد از بودجه سالانه خود را در بخش سیاست‌های اجتماعی هزینه می‌کند که اعطای کمک هزینه‌های متعدد به فرزندآوری و حمایت از خانواده از جمله آن است.در سال‌های اخیر در کنار مشکل کمبود جمعیت و کاهش نرخ باروری، پیری جمعیت نیز به تدریج گریبان گیر این کشور شده است.
والدین ایرانی بهترین دانش آموزهای جهان؛

به هم ریختگی نقش ها، عصیان و احساس فرسودگی در خانواده

شما به‌عنوان پدر یا مادر، دقیقاً چه نقشی در خانه دارید؟ می‌خواهید بگویید معلوم است پدر یا مادر هستیم و وظیفه داریم به تربیت فرزندان برسیم و امنیت‌ و خورد و خوراک‌شان را تأمین کنیم و از این حرف‌ها. اشتباه می‌کنید؛ شما هزار و یک نقش برعهده گرفته‌اید الا نقش پدر یا مادر بودن.
همسرتان عصبانی است؟

هنگام عصبانیت چگونه با همسر خود رفتار کنیم؟

یک روانشناس گفت: داشتن یک زندگی آرام با وجود همسر بداخلاق باعث آشفتگی روابط می‌شود که با تدبیر می‌توان در روحیات او تاثیرگذار بود.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها