سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اقتصاد رفتاری؛

چگونه کمتر درد بکشیم؟

ماه عسل با همسرتان به یک رستوران شیک یا یک کنسرت رفته اید، وسط غذا یا کنسرت، از شما می پرسد که هزینه اش چقدر شد؟ به هیچ وجه آن زمان پاسخ ندهید. دلیلش را خواهم گفت.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور:

کاهش دو دهمی آمار طلاق به ازای هزار زن مطلقه

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اعلام کرد : به‌ازای هر هزار زن متأهل در کشور میزان طلاق دودهم درصد کاهش پیدا کرده است.
مشاور زنان و خانواده وزیر کشور:

خانواده‌های ایرانی روزی نیم ساعت گفت‌وگوی چهره به چهره دارند

مشاور زنان و خانواده وزیر کشور با بیان اینکه گفت وگوی چهره به چهره اعضا در یک خانواده ایرانی به روزی 30 دقیقه تقلیل یافته است، از اجرای طرح گفت وگوی ملی خانواده و بین نسلی خبر داد.
تدوین آیین‌نامه آموزش جنسی ؛

تابوی آموزش جنسی به کودکان شکسته می‌شود

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از جلب رضایت برخی نهاد‌ها برای تدوین آموزش‌های جنسی خبر داد و گفت: «تدوین آیین نامه در مورد آموزش‌های خودمراقبتی کودکان در شورای انقلاب فرهنگی در مراحل نهایی به سر می‌برد. »
دکتر اطهره نژادی مطرح کرد؛

توان افزایی تشکل های مردم نهاد

اطهره نژادی معاون برنامه ریزی معاونت امور زنان و خانواده؛ از طرح هایی حمایت می کنیم که به "تحکیم بنیان خانواده "و "افزایش مشارکت اقتصادی زنان" توجه کرده باشند.معاونت زنان و خانواده در ۶ ماهه دوم سال ۹۲ و همچنین سال ۹۳ کار شناسایی وضعیت موجود تشکل های امور زنان و خانواده را در دستور کار خود قرار داد. بر اساس شناسایی صورت گرفته، معاونت به این نتیجه رسید که بر اساس مستنداتی که از دولت های قبلی باقی مانده است، آخرین آماری که از تشکل های مردم نهاد زنان و خانواده در دست است حدود ۱۶۷۰ تشکل است. اما نتیجه بررسی های مجدد نشان داد که تعداد تشکل های فعال این حوزه، کمتر است. آن گونه که همکاران ما با بررسی های دقیق تر متوجه شدند از این میان آن تشکل ها در سال ۹۲ و ۹۳ حدود ۶۵۰ – ۷۰۰ تشکل فعال در حوزه زنان و امور خانواده فعال بود. پس از این موضوع بنا بر این شد که اولاً بانک اطلاعات تشکل های زنان را ایجاد کنیم و همچنین در جهت فعال سازی تشکل ها تلاش کنیم؛ چراکه واقعیت ها حاکی از این بود که خیریه ها در حوزه جامعه مدنی بیشتر از سایر سازمان های مردم نهاد در دولت های نهم و دهم مورد حمایت بودند.
یک مشاوره خانواده تشریح کرد؛

دلیل دروغگویی در زندگی مشترک چیست؟

یک روانشناس گفت: در زندگی مشترک ممکن است طرفین بنا بر دلایل مختلف از یک دیگر موضوعی را پنهان یا دروغ گویند که این دروغگویی باعث سردی و از بین رفتن روابط می شود.
حضور پدر و نقش او در خانواده؛

پدر نان‌آور یا پدر خانواده؟

نخستین الگوی فرزندان، والدینشان هستند که در سن خاصی شروع به الگو‌سازی‌ با آنها می‌کنند. اگر دختران نتوانند به‌عنوان نخستین مرد، پدر را در کنار خود داشته باشند یا پسران به‌موقع از پدر خود الگوبرداری کنند در آینده مشکلات زیادی برایشان به‌وجود می‌آید.
فرصتی برای مشاوره زوج‌ها؛

راه‌اندازی سامانه ثبت الکترونیک طلاق و مشاوره‌های ازدواج

سامانه کنترل و کاهش طلاق «تصمیم» که دسترسی به مشاوره‌های خانواده را برای زوج‌هایی که اختلافات خانوادگی دارند تسهیل می‌کند، با همکاری سازمان بهزیستی و قوه قضاییه در تهران راه‌اندازی شد.
آیا یک روز خوب می‌آید؟

چرا ما آرام نمی‌شویم؟

رفاه مادی نسبی و حسن رابطه با همسر و فرزندان از دیگر زمینه‌سازان آرامش فردی به شمار می‌رود. کسانی که در خانواده‌ای متشنج زندگی می‌کنند نمی‌توانند آرامش و آسایش فکری را تجربه کنند.
مدیرکل بهزیستی استان تهران:

سامانه پیشگیری از طلاق در استان تهران راه اندازی می شود

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: سامانه تصمیم (مرکز جامع مراقبت از خانواده) به منظور پیشگیری از طلاق در استان تهران راه اندازی می شود.
یک روانشناس:

قراردادن موبایل در دسترس، بهترین راه اعتمادسازی است

یک روانشناس گفت: قرار دادن گوشی تلفن همراه خود در دسترس افراد خانواده بهترین راه اعتماد سازی است.
بدانید و عمل کنید؛

چگونه بین فناوری و زناشویی تعادل برقرار کنیم؟

برخی زوج‌های جوان با آغاز زندگی مشترک به تدریج به علایق دوران تجرد خود باز می‌گردند و فراموش می‌کنند که به جز نان‌آوری یا خانه‌داری، وظایف مهم دیگری هم دارند.
معاون ساماندهی امور جوانان؛

وقوع ۶۰ درصد طلاق‌ها بعد از ۵ سال زندگی

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: طبق تازه‌ترین آمار حدود ۶۰ درصد زوجینی که طلاق گرفته اند، بعد از حداقل ۵ سال زندگی از هم جدا شده‌اند.
طلاق همچنان رو به رشد؛

کاهش ۱۱ تا ۱۳ درصدی «ازدواج»

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن رد این موضوع گفت: نه تنها هیچ نشانه‌ای دال بر کنترل روند طلاق وجود ندارد، بلکه رشد شش درصدی در سال گذشته داشته است.
چالش خانوادگی؛

اینم همسرآزاری به سبک زنان!

«نود درصد مدعیانِ همسرآزاری را زنان و 10 درصد باقیمانده را مردان تشکیل می دهند!» این خبر سوژه کارتون محمد رضا میرشاه ولد در روزنامه شهرآرا شده است.
محققان دریافتند؛

بیماری‌های مرگبار سراغ خانواده‌های پرجمعیت نمی‌رود!

به گفته محققان افرادی که درخانواده‌های شاد پرجمعیت زندگی می‌کنند، بسیار کمتر به بیماری‌های مرگ بار مبتلا می‌شوند.
اینفوگرافی؛

اینفوگرافیک خانواده؛ اولین کلینیک سواد رسانه

راهکارهایی برای ایمنی در مقابل آسیب های فضای مجازی، مهم ترین بحران های فضای مجازی٬ تربیت صحیح فرزندان، مهم ترین روش های تربیتی و محیط مناسب برای فرزندان از جمله موضوعات تشریح ­شده در اینفوگرافی «خانواده؛ اولین کلینیک سواد رسانه» می باشد
اضطراب مرگ و کارناوال تولد؛

چرا روز تولدمان را با وجود یک‌سال پیرتر شدن جشن می‌گیریم؟

اگر سرخوشانه با رخدادی مثل سالروز تولد مواجه شویم، این روز را می‌توان صرفاً در مقداری هیجانِ زودگذرِ کودکانهِ روزهای منتهی به روز تولد، کادوهای اغلب ارزان‌قیمت دوستان و اقوام، پیامک‌های اغراق‌آمیز آشنایان برای تبریک، برف شادی، کیک تولد و چند عکس سلفی و غیرسلفی خلاصه کرد. اما کافی است تا در خلوت خویش از روزمرگی استعلا جوییم و یک‌سال پیرترشدن‌مان را بنگریم تا به یکباره اضطرابی مبهم سراسر وجودمان را اسیر خود کند.
سید حسن موسوی چلک خبرداد؛

کاهش 11 تا 13 درصدی ازدواج/ افزایش طلاق

در حالیکه چندی پیش رئیس سازمان امور اجتماعی کشور از توقف رشد جهشی طلاق طی ۳ تا ۴ سال اخیر و کنترل آمار طلاق در کشور خبر داد، رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن رد این موضوع گفت: نه تنها هیچ نشانه‌ای دال بر کنترل روند طلاق وجود ندارد، بلکه رشد 6 درصدی در سال گذشته داشته است.
قوانین پرداخت مهریه؛

«بیمه مهریه» مرد را از پرداخت مهریه نجات می‌دهد؟

پیشنهاد «بیمه مهریه» برای اولین از سوی معاونت رئیس جمهوردر امور زنان و خانواده مطرح شد. زمانیکه زهره سادات لاجوردی، مدیر وقت سیاسی فرهنگی مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، مرداد ماه سال ۹۱ درتشریح پیشنهاد "بیمه شدن مهریه زنان" از سوی مرکز زنان، گفته بود: براساس این پیشنهاد، مرد با توجه به وسع و توان مالی خود از ابتدای ازدواج، مبالغی را به صورت تدریجی به عنوان بخشی از مهریه برای زن پس‌انداز می‌کند.این پیشنهاد زمانی مطرح شد که به گفته ذوالقدر در پی بالا رفتن قیمت سکه در ماه‌های اخیر، آمار محکومان مهریه افزایش یافته، همچنین عده‌ای به دلیل فرار از پرداخت مهریه به دنبال خروج از کشور هستند.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها