سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ویژگی های خانواده زهرایی؛

محورهای کاربردی سبک زندگی زهرایی در خانواده امروزی

یک روانشناس بالینی درباره ویژگی خانواده زهرایی و سبک زندگی فاطمی در ارتباط با خانواده گفت: چهار محور اساسی در خصوص این خانواده وجود دارد که می توانیم آنها را در زندگی خودمان و ارتباط با خانواده خودمان اجرا کنیم.
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت:‌

لایحه حمایت از کودکان هفته آینده به صحن علنی می آید

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت:‌ به احتمال بسیار لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در هفته اول اسفند به صحن علنی ارائه می شود.
اینفوگرافیک؛

صرف غذا در کنار خانواده

39درصد از ایرانیان ترجیح می دهند هر سه وعده غذایی را در کنار خانواده میل کنند.
قوانین جالب؛

مرخصی مردان هنگام پدر شدن در نروژ

نروژ اولین کشوری است که به مردان هنگام پدر شدن مرخصی داد. در این کشور با اعتقاد به اینکه مردان باید زمانی برای رسیدگی پدرانه به نوزاد داشته باشند به آن ها 10 هفته مرخصی میدهد...
زندگی شاد از نگاه دانشمندان؛

چگونه با شادی و لذت زندگی کنیم؟

در طول دو دهه اخیر جنبش روان‌شناسی پوزیتیو پیشرفت‌های قابل توجهی را در حوزه علم شاد زیستن، توانایی‌های انسان و تقویت آن‌ها انجام داده است. از نظر این جنبش روان‌شناسان بهتر است به‌جای توجه صرف به بیماری‌های روحی به این پرسش پاسخ دهند که چه چیزی زندگی را قابل تحمل و ارزشمند می‌کند. تحقیقات جدید دانشمندان نشان داده است که انعطاف روانی کلید رسیدن به شادی و خوش‌باشی بیشتر است. ما باید با آغوشی باز احساسات متنوع را تجربه کنیم.
رکوردارها؛

حاج علی حق پناه عیالوارترین مرد تاریخ ایران

با ۲۶ زن، ۱۹۵ فرزند و بیش از۲۰۰ نوه و نتیجه در خانه ای در شمال کشور زندگی می کرد. تعداد فرزندان او آن قدر زیاد بود که برای انتخاب نام آنها با مشکل روبه رو شده بود.
بنیانگذار مددکاری اجتماعی در ایران؛

با پدیده فروپاشی خانواده مواجه شده‌ایم

هدف و انگیزه بسیاری از جوانان روابط زناشویی است و با این هدف پا به زندگی مشترک می‌گذارند.
گفتگو با دکتر علیرضا کاهانی:

بحران آسیب‌های اجتماعی جدی است / چگونه با انحرافات جنسی مقابله کنیم ؟

دکتر علیرضا کاهانی بیست و سه سال است که به عنوان کارشناس پزشکی قانونی فعالیت می کند . ایشان در زمینه موضوعات مربوط به تخصص خود صاحب تالیفات ارزشمندی است و به تدریس نیز اشتغال دارد. گفتگو با دکتر کاهانی را درباره آسیب های اجتماعی با محوریت موضوع نابسامانی های جنسی موجود در جامعه ملاحظه می فرمایید.
اعتیاد با طعم لایک، چَت و استوری؛

۷ ترفند طلایی برای نجات معتادان مجازی+تصاویر

این روزها کاربران زمان زیادی را در طول روز به کار با تلفن همراه و حضور در شبکه های اجتماعی می گذرانند، اما برای رهایی از این وابستگی راه‌هایی وجود دارد.
اینفوگرافی؛

هر ایرانی روزانه چند ساعت با خانواده اش حرف می زند؟

میزان صحبت کردن در خانواده های ایرانی در اینفوگرافی زیر بررسی شده است.
تحصیلات هم مانع نشد!

آمار بالای طلاق بین تحصیل‌کردگان

طلاق در میان تحصیل‌کردگان آمار بالایی دارد. این نظر را معاون وزیر آموزش و پرورش در شرایطی اظهار کرده که در سال‌های اخیر همواره شاهد افزایش میزان طلاق و کاهش میزان ازدواج بوده‌ایم. آمار تحصیل‌کردگان در جامعه ما افزایش چشمگیری داشته است، اما تحصیلات بالا نتوانسته مهارت مدیریت بحران را نیز آموزش دهد و به این صورت شاهد افزایش آسیبی مانند طلاق در میان تحصیل‌کردگان هستیم
دکتر مصلح مطرح کرد:

وقتی با نگاهی فلسفی بر «مفهوم خانه» تأمل می‌کنیم آیا هنوز خانه‌ای هست؟

وقتی سخن از «خانه» به میان می‌آید، به‌نظر می‌رسد که هرکسی می‌تواند در این باره وارد گفت‌وگو شود ولی اغلب، واژه «خانه» برای افراد، وجه شاعرانگی را برجسته می‌کند اما واقعیت این است که خانه برای ما یکی از مهم‌ترین واژه‌های استعاری و هنری است.
وداع با افسردگی؛

بهترین راه کارهای مقابله با افسردگی براساس جدیدترین تحقیقات جهانی

‏ هشت مورد و موضوع جالب، در سال ۲۰۱۷، از جمله عوامل موثر بر خوشحالی و خوشبختی و جلوگیری از ‏بروز استرس و افسردگی شناخته شده اند.‏
بر اساس تحقیقات علمی؛

نشانه‌های هوش هیجانی بالا چیست؟

دانشمندان داده هایی از بیش از یک میلیون نفر که مورد آزمایش قرار گرفته بودند را بررسی کردند تا رفتارهایی را شناسایی کنند که نشانه هایی حتمی از داشتن هوش هیجانی بالاست.
یک مشاوره خانواده:

نشانه‌های جدایی عاطفی را بشناسید

یک مشاوره خانواده با اشاره به نشانه‌های جدایی عاطفی گفت: لازم است زوجین برای بهتر شدن رابطه به تحسین از یکدیگر بپردازند.
انجمن جمعیت‌شناسی ایران اعلام کرد؛

نرخ باروری در کشور به سطح جانشینی رسید

نایب رئیس انجمن جمعیت‌شناسی ایران اعلام کرد بحرانی در وضعیت جمعیت ایران نداریم و نرخ باروری در کشور به سطح جانشینی (جانشین کاهش جمعیت) رسیده است.
شهین‌دخت مولاوردی:

34 درصد خانواده های ایرانی تک فرزند و بدون فرزند هستند

معاون امورزنان وخانواده ریاست جمهوری:حدود 14/4 خانواده بدون فرزند و 18/9 خانواده تک فرزند در کشور داریم.
اینفوگرافی؛

مهم ترین دلیل زوج های ایرانی برای جدایی و طلاق

مهم ترین دلیل زوج های ایرانی برای جدایی و طلاق در ایران در اینفوگرافیک زیر مشخص شده است.
چرایی کمپین‌های شب یلدایی؛

چله‌نشینی شبکه‌های اجتماعی درنهادخانواده/شمعی بباید این شب یلدارا

چند سالی هست با نزدیک به شدن به شب یلدا، کمپین‌هایی با هدف تشویق مردم به دورهمی‌های خانوادگی شکل می گیرد. وجه اشتراک این کمیپین ها دعوت به استفاده نکردن از تلفن همراه است.
روانپزشک مطرح کرد:

روش‌های کشف علت ترس در کودکان

روانپزشک با اشاره به اینکه برخی کارها سبب می‌شود، والدین در جریان افکار و نظرات فرزند خود قرار گیرند، گفت: خشم، یأس‌، عصبانیت و خشونت کودکان هم به روش‌های مختلفی قابل شناسایی است.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها