سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وصلت به شرط مصلحت؛

ضرورت باز اندیشی در تعیین سن قانونی ازدواج

یک فوریت طرح ممنوعیت عقد نکاح دختران زیر 13 سال و پسران زیر 16 سال اوایل مهرماه از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. هر چند این طرح برای تصویب نهایی عبور از مراحلی چون شورای نگهبان و احتمالا مجمع تشخیص مصلحت را در پیش رو دارد اما مخالفت حداقلی نمایندگان مجلس با این طرح (34) نفر این امید را بر انگیخته است که این طرح در نهایت تبدیل به قانون شود.
فاطمه رضوان بیان کرد؛

پشت پرده بندبازی سیاسی دولت‌زنان به اسم افزایش سن ازدواج

این روزها فراکسیون زنان مجلس و معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری سخت پیگیر تصویب قانونی به نام «منع ازدواج کودکان» یا به عبارت دقیق‌تر قانون «منع آزادی نوجوانان» است.
ازدواج های اینترنتی ؛

سرانجام ازدواج‌های اینترنتی چیست؟

ازدواج‌های اینترنتی اغلب بر اساس انتخابی از روی احساسات و بدون شناخت کافی صورت می‌گیرند و جوانان باید از عواقب آن آگاه شوند.
فریب در ازدواج؛

آیا تو همان که می‌نمایی هستی؟

برای دروغ‌های کوچک قانون راهکارهای بزرگ ندارد. آن قدر که ریشه دروغ را کلاً بخشکاند. اما اگر دروغ بزرگ باشد، اگر شرط اصلی و حیاتی نکاح باشد، اگر اساس و مبنای ازدواج بر آن بنا شده باشد، آن وقت است که قانون به کمک‌مان می‌آید تا مجبور شویم با عدم صداقت همسر که مثل خوره به جانمان افتاده عمری زندگی کنیم.
تجرد طولانی یا قطعی یعنی...؛

تجردطولانی دختران؛ در جست‌وجوی مرد رویاها

پدیده تجردطولانی یا قطعی یعنی انسان، شرایط مناسب‌ سنی برای ازدواج را از دست می‌دهد. البته شاید امکان ازدواج داشته باشد، اما دیگر امکان باروری وجود ندارد. سن تجرد قطعی برای دختران بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی یا در واقع سنی است که قدرت باروری از دست می‌رود. این پدیده، در همه‌شکل خانواده‌ای دیده می‌شود: سنتی، مدرن، مرفه، کم‌درآمد، شهری و روستایی. پس به‌طورقطع نمی‌توان گفت در چه خانواده‌ای بیشتر و در چه خانواده‌ای کمتر است.
دانستنی ها؛

10+1 نکته برای موفقیت در خواستگاری

در جلسات خواستگاری همه به چطور رفتن و چطور پوشیدن و چطور رفتار کردن فکر می کنند اما ظرافت هایی وجود دارد که رعایت نکردن آنها می تواند اوضاع را از کنترل تان خارج کند.
کبری خزعلی عنوان کرد؛

نتیجه طرح افزایش حداقل سن ازدواج، کنترل جمعیت خواهد بود

عضو شورای فرهنگی‌ اجتماعی زنان و خانواده، گفت: متأسفانه نمایندگان مجلس دغدغه‌ای برای تسهیل ازدواج جوانان ندارند و به فکر افزایش حداقل سن ازدواج هستند که نتیجه آن کنترل جمعیت و کاهش آن خواهد بود. به گزارش فارس، کبری خزعلی، عضو شورای فرهنگی‌ اجتماعی زنان و خانواده در نشست هیأت اندیشه‌ورز سازمان بسیج حقوقدانان با بیان اینکه یکی از تأکیدات مجموعه اسناد 2030 نفی خشونت علیه کودکان است، اظهار کرد: راهکار این سند بین‌المللی در این رابطه بالا‌بردن سن ازدواج است درحالی‌که در کشورهایی همچون انگلیس، آمریکا و فرانسه هم حداقل یکسانی برای سن ازدواج وجود ندارد.
سایت‌های رسمی طراحی و دیزاین منزل؛

شغل عجیب و پولسازی به نام «مشاور جهیزیه»!

از خرید جهیزیه که بگذریم، این روزها پدیده تازه‌ای در بازار خدمات ایران شکل گرفته است و آن خدمات خرید و چیدمان جهیزیه عروس است. با یک سرچ ساده در اینترنت به سایت‌های رسمی طراحی و دیزاین منزل و البته جهیزیه می‌رسیم.
گفت و گو با رئيس فراکسيون زنان مجلس؛

قانون ممنوعيت ازدواج دختران قبل از ۱۳ سالگي

پس از تصويب يک‌فوريت ممنوعيت ازدواج دختران قبل از ۱۳ سالگی که روز چهارشنبه با ۱۵۱ رأي موافق، ۳۴ رأي مخالف و هفت رأي ممتنع از ۲۰۹ نماينده حاضر در مجلس، به تصويب رسيد، حالا نمايندگان مجلس به‌دنبال جلب موافقت مخالفان و همچنين فقهاي شوراي نگهبان براي قانوني‌شدن اين مصوبه هستند؛ مصوبه‌اي که به گفته بسياري از فعالان حوزه کودک مي‌تواند گامي مهم براي جلوگيري از ازدواج کودکاني باشد که از کلاس درس يا از ميان بازي‌هاي کودکي به سر سفره عقد فرستاده مي‌شوند، بدون آنکه ذره‌اي آموزش ديده باشند و بدانند معناي واقعي زندگي زناشويي چيست.
تهیه جهیزیه ارزان؛

چگونه با کمترین هزینه جهیزیه بخریم؟

ارزان‌ترین جهیزیه در حال حاضر چیزی حدود ٢٨ تا ٣٠ میلیون تومان برایتان آب می‌خورد؛ آن هم در شرایطی که بتوانید وسایل مورد نظرتان را پیدا کنید و فروشنده‌ها پاسکاری‌تان نکنند. حالا بسیاری از فروشندگان تهرانی می‌گویند عصر چشم و همچشمی تمام شده است و با جهش قیمت‌ها، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند لوازم اصلی‌تر و مهمتر را برای جهیزیه عروس تهیه کنند و دور بسیاری از وسایل غیر ضروری را خط بکشند. این موضوع موجب شده است بازار بسیاری از وسایل غیر ضروری کساد شود.
تاثیر افزایش قیمت سکه بر طلاق؛

قوام ازدواج به دوام زوجین یا نرخ مهریه؟

سال ۱۳۹۰ بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند، مهریه فقط تا ۱۱۰ سکه زندان دارد، نه بیشتر. اگر چه این قانون جای بحث های فراوانی داشت، اما به صحن مجلس راه پیدا کرد و تصویب شد. اما این روزها که دوباره قیمت سکه در هر دقیقه رو به افزایش است، باز هم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی یادی از سال ۱۳۹۰ کرده اند و این بار تعدیل مهریه از ۱۱۰ سکه به ۵۰ سکه را مطرح کرده اند. برخی هم پا را فراتر گذاشته اند و حذف مهریه را عنوان کرده اند. اما آیا به راستی زنان و مردانی که به مجتمع های قضایی پا می گذارند، به دلیل افزایش قیمت سکه یا بالا بودن تعداد سکه ها طالب جدایی می شوند؟
در جلسه امروز مجلس؛

موافقت نمایندگان با فوریت طرح ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از ۱۳ سال در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب یک فوریت طرح اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی خواستار پرداختن هر چه سریعتر مجلس به مسئله ازدواج دختران کمتر از ۱۳ سال و پسران کمتر از ۱۶ سال شدند.
کودک همسری؛

ازدواج ۳۴۴ دختر زیر ۱۴ سال در البرز

سال گذشته 344 مورد ازدواج دختران زیر 14 سال و چهار مورد هم ازدواج دختران زیر 12 سال در البرز ثبت شده است.
«پکیج عروس» فقط ۱۲ میلیون تومان؛

یک عروسی چقدر آب می‌خورد؟

«شما شایسته بهترین هستید»؛ «با ما در بهترین شب زندگی‌تان بدرخشید»؛ «بهترین شب زندگیتان را با ما تجربه کنید»؛ «پکیج وی‌آی‌پی عروس با بهترین خدمات» و ... این‌ها شعارهای تبلیغاتی این روزهای سالن‌های زیبایی و تشریفات عروسی هستند که حالا خیلی درآمد خوبی دارند و روز به روز هم به تعدادشان اضافه می‌شود؛ خدمات‌دهنده‌هایی که پکیج‌های متنوعی به مشتریانشان ارائه می‌دهند و مبالغ میلیونی دریافت می‌کنند
نماینده مجلس مطرح کرد؛

خروج از کشور برای فرار از پرداخت مهریه

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت سکه در حدی به مردم فشار آورده است که در برخی مراجعات مردمی، مردانی هستند که بدلیل فرار از پرداخت مهریه به دنبال خروج از کشور هستند.
معیارهای انتخاب همسر؛

مهم‌ترین ملاك‌های ازدواج

انتخاب همسر، انتخاب یک شریک دائمی در تمام امور زندگی است؛ برکات و فواید انتخاب شایسته و با معیارهای صحیح در این مرحله به همان اندازه فراوان است که زیان‌ها و خسارت‌های ناشی از انتخاب عجولانه و بر اساس ملاک‌های غلط، یکی از سؤالاتی که مطرح می‌شود این است که چه معیارهایی را برای انتخاب همسر در نظر بگیریم؟ همسر آینده ما باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس؛

پیشنهاد "حذف مهریه و تقسیم اموال زوجین بعد از ازدواج"

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس از ارایه پیشنهادش مبنی بر حذف مهریه و تقسیم اموال زوجین بعد از ازدواج در این کمیسیون خبر داد و گفت: متاسفانه روزی که این موضوع را در کمیسیون اجتماعی مطرح کردم، چند نفر از زنان مسئول که در این جلسه حضور داشتند، اگرچه تحصیلات عالی هم داشتند، اما با این موضوع مخالفت کردند.
ازدواج موقت؛

روایت رسانه غربی از "ازدواج سه دقیقه‌ای" در ایران!

وکاتیو نوشت:" در یک سنت غیرمعمول، شما در ایران می‌توانید طول ازدواج خود را مشخص کنید. از چند ماه تا ۹۹ سال".
کودک همسری؛

ماجرای عروسی کودک 9 ساله که دادستانی آن را متوقف کرد

جمعه گذشته بود که ماجرای متوقف شدن عقد کودک دختر 9 ساله‌ای در استان خراسان رضوی به دستور معاون دادستان خراسان رضوی در شبکه‌های مجازی بر سر زبان‌ها افتاد اما اصل ماجرا آن‌طور که در رسانه‌ها منتشر شد، اتفاق نیفتاده است.
ازدواج موفق از دیدگاه روانشناسان؛

بزرگتر بودن زن از شوهر دلیلی برای ازدواج ناموفق است؟

روانشناسان معتقد هستند که موفقیت یک ازدواج به سطح بلوغ و تجربیات طرفین بستگی دارد و ارتباطی با اختلاف سن آن‌ها ندارد
صفحه  از ۱۸
نظرات و گلایه ها