سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ازدواج مسئولین ؛

مسئولان عالی رتبه کشور چگونه با همسرانشان آشنا شدند؟ + عکس

در دین مبین اسلام همواره بر سنت حسنه ازدواج تاکید شده لذا آشنایی با نحوه ازدواج مسئولین عالی رتبه نظام جمهوری اسلامی در نوع خود جالب توجه است.
نانسی کولیر؛

یازده سوال قبل از طلاق!

عقل سلیم می‌گوید پرسیدن سؤال‌های درست قبل از ازدواج اتحاد بهتری را رقم می‌زند، اما آن روی سکه همواره نادیده گرفته‌شده است.
ازدواج در آیات؛

ملاک ازدواج در قرآن کریم

با توجّه به اهميّتي كه همسر در زندگي دارد و آثاري كه بر آن مترتّب است ونقشي كه هر يك از زن و مرد در آن دارند، مي بايست براي انتخاب همسر ملاك ها و دستورالعمل هايي وجود داشته باشد تا افراد با توجّه به آن ملاك ها، همسر مورد نظر خود را انتخاب نمايند و سعادت دنيا و آخرت را به دست آورند.
چرا وام 120 میلیونی مسکن به کام جوانان تلخ است؟

تازه دامادها به مستأجری تن می‌دهند، ولی زیر بار اقساط گران نمی‌روند

چندی پیش،شورای پول و اعتبار کشور در راستای کمک به اقشار کم درآمد جامعه و ایجاد رونق و اشتغال نسبت به افزایش میزان وام مسکن،تصمیماتی اتخاذ کرد که به اعتقاد برخی کارشناسان بعید است، به نتیجه مثبتی برای زوجین طبقه متوسط و ضعیف جامعه منتهی شود.
مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش خبر داد؛

رشد ازدواج و ثبات آمارطلاق در دولت یازدهم/آموزش 2500 مشاور ازدواج

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به رشد ازدواج در دولت یازدهم گفت: بر اساس اطلاعات موجود و آخرین آمارها شاهد افزایش قابل توجهی در خصوص ازدواج جوانان بوده ایم و در مقابل برای طلاق نیز با افزایش آمار روبرو نبوده ایم.
خیز افزایش ازدواج در کشور؛

افزایش ازدواج در میان جوانان و ارائه آگاهی‌های پیش از ازدواج

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از افزایش ۱۰ هزار موردی ازدواج در هر ماه، طی سال ۹۵ خبر داد.
سن ازدواج؛

عبور مجردها از سن مناسب ازدواج

13 میلیون جوان مجرد ایرانی از سن مناسب ازدواج عبور کرده‌اند.
علت تاخیر در ازدواج جوانان؛

عمده‌ترین دلیل تاخیر در ازدواج جوانان از زبان خودشان

«مسائل اقتصادی و شغلی» اولین دلیل تاخیر ازدواج جوانان است. بیکاری، درآمد کم، نبود امنیت شغلی به یک دغدغه حل نشدنی برای جوانان تبدیل شده است.
یک مدرس دانشگاه تشریح کرد؛

سایت‌های همسریابی، از سراب تا واقعیت

یک مدرس دانشگاه گفت: بسیاری از سایت‌های همسریابی موجود، دارای نگاه همسریابی نیستند هرچند مجوزهای رسمی و مصوب نیز دارند.
شاخص های انتخاب همسر؛

برای ازدواج به دنبال شبیه خود باشیم یا مکمل؟

مکمل بودن پیش نیازهایی دارد.یکی از این موارد خلاقیت است یعنی توانایی نگاه به زندگی از زوایای مختلف را داشته باشند.
اخلاق و دوام عاشقی؛

اخلاق عاشقی چیست؟

عشق یک مشترک لفظی است که معناهای متفاتی دارد. نه فقط عشق در فارسی، که حب در عربی، Love در انگلیسی و amour در فرانسه هم هر کدام به چندین و چند پدیده متفاوت اطلاق می شوند.
چرا زن و شوهـرها دعـوا می‌کنند؟

خشونت اسید پاشی نزاع دعوا درگیری

باوجود اینکه ایجاد اختلاف و کشمکش بین زن و شوهر امری طبیعی است اما گاهی همین مسئله زوجین را به سمت طلاق سوق می‌دهد. سؤال اینجاست که آیا اختلاف و دعوا نقطه پایان رابطه همسران است و به راستی زن و شوهرها نمی‌توانند اختلافاتشان را حل کنند؟
سنت های مختلف عروسی؛

65 حقیقت جالب درباره مراسم عروسی

خوب است بدانید لاس وگاس با ۱۰۰.۰۰۰ عروسی در سال برترین مکان برای مراسم عروسی در جهان است و بعد از آن هاوایی با ۲۵۰۰۰ عروسی در سال قرار دارد. در این مقاله بسیار خواندنی با ما همراه باشید تا ۶۵ حقیقت جالب درباره مراسم عروسی را برایتان بازگو کنیم.
طلاق بائن و آثار آن:

انواع طلاق در قانون مدنی ایران

خانواده به عنوان مهم‌ترين نهاد موجود در هر­ جامعه­‌ای همواره با آسيب­‌های مختلفی از جمله طلاق مواجه بوده­ است. طلاق كه در واقع انحلال رابطه‌‌ی زوجيت است یکی از مهم‌­ترین مسائل در احوال شخصی افراد است که مهم‌­ترین نهاد اجتماعی (خانواده) را متزلزل می‌سازد و در شکل رسمی و قانونی خود بنیان خانواده را از هم می‌­پاشد.
شرایط تقاضای طلاق زن؛

زن در چه شرایطی می تواند تقاضای طلاق کند؟

زن در موارد زير مي‌تواند از دادگاه تقاضاي طلاق كند، مشروط به اينكه اين شرايط در زمان عقد به امضاي زوجين رسيده باشد:
گذر از هفت خوان ازدواج؛

نکات مهمی که باید در خواستگاری رعایت کرد

این کاملاً عادی است که شما نهایت ادب خود را نشان بدهید و رفتار و کلمات رسمی داشته باشید، اما خودتان را کمی ‌رسمی‌تر نشان دهید نه شخصیتی که فکر می‌کنید خانواده آقای داماد بیشتر دوست خواهند داشت.
چرا ازدواج موقت؟

ازدواج موقت، چالش یا راهکار برای نظام اسلامی؟

دولت ها در این جا دو وظیفه به عهده دارند که عموما نسبت به آن ها بی توجه هستند. محرکات جنسی را به خوبی کنترل نمی کنند و راهکار مناسبی نیز برای پاسخ به نیازهای طبیعی غریزه جنسی به مرحله اجرا در نمی آورند.

اجرت المثل چیست؟

اجرت المثل از دو واژه‌ی اجرت و مثل تشکیل شده است. به معنای این‌که اجرت یک عمل در واقع و در مقایسه با نمونه‌های مشابه به چه میزان است.

مهریه چیست؛ آیا مهریه گرفتنی است؟

شرایط مهریه چگونه باید تعیین شود؟ چنانچه مهریه تعیین نشود آیا عقد ازدواج نیز باطل است؟ آیا با توجه به قوانین جدید امکان ثبت و وصول مهریه بیش از ۱۱۰ عدد وجود ندارد؟ چگونه مهریه‌ای تعیین کنیم که به صورت واقع بینانه قابل وصول باشد؟
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها