هزینه ازدواج و آمار طلاق؛

هزینه‌های یک مراسم ازدواج خیلی خیلی معمولی

آمار بالای طلاق چند سالی است که یکی از معضلات مهم جامعه ایرانی خوانده می شود، آماری که وقتی لقب «فاجعه» می گیرد که بدانیم سن ازدواج هم میان جوانان ایرانی روز به روز بالاتر می رود و جمعیت مجرد جوان در ایران ۸۰ میلیونی هر روز افزایش می یابد.

مطالعه جدید نشان می دهد؛ افراد متاهل کمتر دچار استرس می شوند

طبق نتایج یک مطالعه جدید، افراد متاهل دارای هورمون استرس کمتر موسوم به کورتیزول هستند.
همسریابی!

بازیگران واقعی برای ازدواج‌های دروغین

همسریابی! حتما شما هم برای یک‌بار که شده این واژه ٤ سیلابی را از دیگران یا هنگام بازکردن یک سایت شنیده یا به چشم خود دیده‌اید. اما این‌بار ماجرا به یک برنامه تلویزیونی ترکیه در خارج از ایران که مخاطبان و شرکت‌کنندگان ایرانی زیادی دارد، باز می‌گردد. برنامه هر روز بعدازظهر در لوکیشن جذاب با حضور افراد زیادی انجام می‌شود. مجری برنامه یک خانم است. یک‌طرف لوکیشن تعدادی افراد روی صندلی نشستند و شماره‌هایی روی لباس‌شان دارند و طرف دیگر حدود ٣٠نفر به‌عنوان بیننده زنده این برنامه تلویزیونی حضور دارند.
از مشاوره واقعی تا مشاوره صوری؛

اما و اگرهای اجباری شدن مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره و مشورت قبل از هر تصمیم و اقدامی احتمال بروز مشکلات بعدی را کاهش می‌دهد. ازدواج به عنوان مهم‌ترین انتخاب در زندگی هر فرد نیازمند مشورتی کارا، مناسب و اصولی با فرد موجه و مطلع است. هم اکنون در کشور ما به هر فرد فارغ التحصیل از رشته روانشناسی مجوز تاسیس مرکز مشاوره تعلق می‌گیرد. این در حالی است که مشاوره و انجام این نوع اقدامات باید به شکل علمی و کاملا حساب شده انجام شود تا بتوان از خدمات آن بهره‌مند شد. هم اکنون در هر خیابان و کوچه‌ای به وفور مراکز مشاوره در زمینه‌های ازدواج، تحصیل، ترک اعتیاد و... مشاهده می‌شود، حال این سوال مطرح است که آیا یک فرد فارغ التحصیل از یک رشته تحصیلی خاص با گذراندن یک دوره کوتاه مدت می‌تواند به شکل کاملا علمی در حوزه‌های مختلف به افراد مشاوره دهد؟
ازدواج ممنوع !

وقتی سن ازدواج،هر سال بالاتر می‌رود

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:کمیسیون فرهنگی با دعوت از مسئولان بانک مرکزی در خصوص یکی از مهم ترین نیاز جوانان که مربوط به تسهیلات بانکی است، اقدام مناسبی را انجام داد و در این رابطه به مسئولان بانک مرکزی پیشنهاد دادیم وام ازدواج برای زوجین 20 میلیون تومان در نظر گرفته شود که خوشبختانه این پیشنهاد در لایحه برنامه ششم مصوب شد.
بچه‌ها قدر مجردی رو بدونید ازدواج نکنید !!!

چرا همیشه متاهلها از ازدواج ناراضی‌اند و مجردها را منع‌ می‌کنند؟

«بچه‌ها قدر مجردی رو بدونید ازدواج نکنید پشیمون می‌شید بدبخت می‌شید بیچاره می‌شید!» در حالی که ازدواج دغدغه نزدیک به ۱۱ میلیون جوانان ایرانی محسوب می شود اما همین دغدغه بسیاری از زوج ها را از کرده خود پشیمان کرده است.
یک جامعه شناس:

وقوع بسیاری از طلاق‌ها نتیجه ارائه مشاوره‌های نادرست است

یک جامعه شناس با اشاره به لزوم بیمه شدن خدمات مشاوره ازدواج گفت: نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که مشاوره‌های پیشگیری از طلاق نباید خارج از چارچوب‌های اعتقادی باشد چرا که وقوع بسیاری از طلاق‌ها نتیجه ارائه مشاوره‌های نادرست است.
حجت السلام زائری :

شرایط را برای ازدواج موقت فراهم کنید

حجت السلام زائری در روزنامه صبح نو نوشت: ازدواج موقت یک نیاز طبیعی است مثل رستوران در زندگی امروز و همان طور که غذای سریع و مراکز تهیه غذا حتى از زیرزمین مساجد سر درآورده‌اند، باید برای تسهیل ازدواج موقت هم فکر کرد.
افزایش سن ازدواج؛

تاخیر ۱۰ ساله در ازدواج

افزایش طلاق و کاهش ازدواج مساله مهمی است که در سال‌های اخیر هشدار‌های زیادی درباره آن داده شده است. موضوع آن‌قدر مهم شده که حجم بالایی از برنامه‌های دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی معطوف به تشویق ازدواج و کاهش طلاق بوده است.
یک روانشناس اجتماعی گفت:

نکاتی که برای ازدواج مجدد باید رعایت شوند

یکی از مشکلات ازدواج‌های مجدد تعمیم دادن تجربیات گذشته به شرایط جدید است. این مساله باعث می‌شود تجربیات تلخی که با همسر قبلی داشته‌ایم به همسر جدید تعمیم دهیم ؛ در حالی که شاید همسر اصلا خصلت‌های منفی اخلاقی همسر قبلی را نداشته باشد.
سایت بسته شده بانک ها برای زوج های جوان؛

زوج‌های در صف مانده وام 10 میلیونی، باز هم صبر کنید

افزایش وام 3 میلیونی‌ازدواج به 10 میلیون تومان از جمله خبرهای‌شیرین در روزهای ناامید زوج‌های‌جوانی بود که با اما و اگرهای اجرای آن، کامشان تلخ شد.
یک کارشناس اقتصادی ؛

کسی به فکر ازدواج جوانان هست؟

یک کارشناس اقتصادی گفت: حمایت های لازم جهت امرار معاش جوانان و تسهیل امر ازدواج از سوی دولتمردان باید صورت پذیرد.
پشيماني ۹۰ درصد زنان پس از طلاق؛

مردان بي مسئوليت زنان ناسازگار

آمارها‌ نشان مي‌دهد ۹۰ درصد زنان پس از طلاق پشيمان مي‌شوند و اين درحالي است که در اکثر مواقع تقاضاي طلاق از جانب خود زنان است و اين طلاق‌ها عمدتا هم توافقي است.
کسادی بازار آیینه و شمعدان؛ فقر یا تغییر سبک ازدواج؟

سفره عقد آب رفته است

بورس آیینه و شمعدان چهارراه مخبرالدوله، از همان مکان‌هایی است که سال‌هاست شاهد زیباترین روزهای زندگی زوج‌ها بوده؛ خرید عروسی. مردم اعتقاد داشتند وجود آیینه و شمعدان سر سفره عقد و بعدها در خانه عروس و داماد، برای دو دلداده شگون دارد. امروز اما با تغییر سبک زندگی، عروس‌ها دیگر علاقه چندانی به داشتن آینه و شمعدان ندارند.
احمد تویسرکانی خبر داد:

ثبت ۱۰۵ هزار طلاق توافقی در ۱۰ ماه گذشته/۶۷۰ هزار نفر ازدواج کردند

در نزدیک به ۱۰ ماه گذشته از سال جاری، ۱۳۸ هزار و ۳۵۳ واقعه طلاق در کشور ثبت شده که از این تعداد، ۱۰۵ هزار و ۵۳۳ مورد طلاق توافقی بوده است.
ضررهای ازدواج در سنین بالا؛

چرا ازدواج در سن پایین خوب است؟

اگر بعد از سالها که تصمیم نداشته ای ازدواج کنی در سن بالا به فکر ازدواج بیفتی، ضررهای غیرقابل جبرانی متوجه تو خواهد بود.
پسرانی که به ازدواج فکر نمی‌کنند؛

سه پرده از داستان پیشنهاد دوستی به یک دختر مذهبی

گفت من تاکنون هیچ رابطه خارج از عرفی نداشته‌ام، اما فکر می‌کنم که شاید، البته شاید راهی که دیگران می‌روند و می‌شود گفت روابطی به اسم دوستی در چهارچوبی از قبل تعیین شده مشکلی ندارد.
تغییر نگرش به ازدواج و تجرد قطعی؛

جوانانی داریم‌ که بدون‌ توجه‌ به‌ ارزش‌ها، اقدام می‌کنند

رییس انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران، نظرهای مخاطبان درباره گزارش «دخترانی‌ که بی‌شوهر ماندند، پسرانی که بی‌همسری برگزیدند» را مورد ارزیابی قرار داد.
ازدواج موقت و فحشا هر دو خودفروشی است!!؟

چرا از ازدواج موقت استقبال نمی‌شود؟

برخی از افراد مطرح می‌کنند که ازدواج موقت و فحشا هر دو خودفروشی است که در برابر مبلغی انجام می‌گیرد و فقط تفاوتش در اجرای صیغه‌ای است که در ازدواج موقت می‌خوانند و برخی دیگر آن را موجب سقوط شخصیت زن می‌دانند.
افزایش سن ازدواج ؛

دخترانی‌ که بی‌شوهر ماندند، پسرانی که بی‌همسری برگزیدند

افزایش سن ازدواج یا هرگزازدواج‌نکردن برای دختران و پسران ایرانی نگران‌کننده شده‌است
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها