سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک روانشناس تشریح کرد؛

عواقب بعداز طلاق که شاید ندانید

یک روانشناس گفت: طلاق روی روح، روان، جسم، اندیشه و احساس فرد تاثیر می‌گذارد، بنابراین فرد به یک زمان چند ماهه تا چند ساله نیاز دارد، تا بتواند بهبود پیدا کند.
مدیر سازمان زنان عراقی:

فریب ازدواج های اینترنتی را نخورید

آشنایی از طریق اینترنت در سراسر دنیا رواج پیدا کرده است ؛ دنیای عرب نیز از این قاعده مستثنی نیست. در قرن حاضر، مردم با یکدیگر آشنا می شوند ، دختر و پسر با یکدیگر ازدواج می کنند و در واقع سنت خواستگاری ، آیین خواستگاری به دور کنار گذاشته می شود. کارشناسان و جامعه شناسان عرب در مصاحبه با اسپوتنیک به بحث در خصوص جامعه ، خانواده ها و موانع ازدواج در جامعه عرب پرداخته اند
تدوین لایحه ای برای سخت کردن طلاق؛

چطور می‌شود از طلاق‌های یک طرفه کاست؟

معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفته قرار است لایحه‌ای از طرف دولت به مجلس تقدیم شود که در آن، شرایطی ایجاد شود تا مردانی که قصد طلاق دادن زنان خود را دارند، نتوانند به سادگی این کار را انجام دهند. زنان در قانون حقوقی مانند مهریه، نفقه، اجرالمثل ایام زوجیت، حق نحله، تنصیف دارایی، دستمزد حضانت فرزندان مشترک و احتمالا استرداد جهیزیه و هدایای دوران نامزدی و زوجیت دارند اما حق طلاق در قانون به زوج داده شده است.
طرح مجدد افزایش سن قانونی ازدواج؛

مسابقه‌ بین مجلس و دولت برای کاهش دادن نرخ ازدواج!

تقلای رسانه‌ای این روزها، شاید برای طرح مجدد «افزایش سن قانونی ازدواج» در کمیسیون قضایی مجلس است؛ شاید هم برای اجرای بندی از بندهای هدف پنجم سند توسعه پایدار ۲۰۳۰ باشد؛ به‌راستی چه مسابقه‌ای بین مجلسی‌ها و دولتی‌ها در کاهش نرخ ازدواج در جریان است؟!
شهربانو امانی :

کودک مادرها سر چهارراه‌های تهران

این روزها دوباره بحث داغ کودک همسری مورد توجه قرار گرفته است و جامعه نسبت به عقد دختر 9 ساله با پسری 22 ساله به شدت واکنش نشان داده است. تا جایی که دادستان منطقه مربوطه این عقد را باطل اعلام کرد. اما بسیاری از کودکان کار در پایتخت و سر چهارراه‌ها حضور دارند که درست بیخ گوش فعالان اجتماعی، نه تنها کودک همسر هستند بلکه به تعبیر عضو شورای شهر تهران کودک مادر بوده ولی جامعه و رسانه‌ها آنان را نمی بینند.
ابتکار:

لایحه‌ای تدوین کرده‌ایم که مردان نتوانند به راحتی زنان را طلاق بدهند

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده از تدوین لایحه‌ای می‌گوید که طلاق دادن از سوی مردان را سخت‌تر می‌کند.
ازدواج کودکان؛

پشت‌پرده انتشار فیلم ازدواج دختر 10 ساله

انتشار عکس و فیلمی از مراسم ازدواج یک دختر10 ساله با پسری 22ساله در شبکه‌های اجتماعی حسابی حاشیه‌ساز شد و واکنش‌های زیادی را در پی داشت.
آمار ازدواج در ایران؛

دلیل روند نزولی "ازدواج‌" در ایران چیست؟

طبق گزارش مرکز آمار ایران، فراوانی ازدواج‌ها از سال ۹۰ روند کاهشی داشته به‌طوری که از ۸۷۴.۷۹۲ ازدواج سال۹۰ به ۵۵۰ هزار ازدواج رسیده است؛ اما دلایل این امر چیست؟ آیا سیاست‌های تشویقی که حتی در کشورهای اروپایی اجرا می‌شود در ایران هم اجرا می‌شود؟!
قوانین مالیاتی در آمریکا؛

آمریکایی ها از ترس مالیات ازدواج رسمی نمی‌کنند!

این گزارش عجیبی است از قوانین مالیاتی در آمریکا. در این گزارش ادعا شده یکی از دلایل ترس از رسمی کردن ازدواج ها درآمریکا ماجرای مالیات است.
تحلیل جامعه شناختی؛

حق طلاق زن، خنده دار یا جدی

زن و مرد با هم قراردادی می بندند و عهد می کنند که تا آخر عمر زیر یک سقف، یار و همراه هم باشند. روزهای اول یا شاید سال های اول در عشق لبریز هستند و فکر می کنند این عشق و این رابطه عاشقانه همیشه باقی می ماند. اما در میانه راه برخی از زنان و مردان از این رابطه به عللی گوناگون خسته می شوند.
کاهش ۳۰ درصدی آمار ازدواج؛

چرا رهبر انقلاب به مسئله جمعیت تاکید دارند؟ +جدول

در کشور فرانسه نرخ رشد ۷ درصدی سالمندان در مدت زمان حدودی ۱۵۰ سال به ضریب رشد ۲۲ درصدی رسیده است، در حالی که این میزان از رشد سالمندی در ایران در مدت زمان سی ساله در حال وقوع است.
از محضر لوکس تا آبشار شکلات؛

موارد عجیبی که در عروسی‌های امروزی به چشم می‌خورد!

این در حالی است که کاهش نرخ ازدواج به دلایل مختلف از جمله مشکلات اقتصادی هم اکنون یکی از مسایل مورد بحث است و پرهزینه شدن برگزاری مراسم عقد و نیز عروسی، هزینه‌های سرسام آوری را بر زوج‌های جوان تحمیل می‌کند.
ازدواج‌های صوری درپی افزایش «وام ازدواج»؛

رواج «ازدواج صوری» به دلیل افزایش مبلغ وام ازدواج است یا نظام بانکی معیوب؟+ویدئو

در حالی برخی مسئولین علت شیوع پدیده «ازدواج صوری» را افزایش مبلغ وام ازدواج می دانند که ریشه این پدیده نظام بانکی معیوب است که وام میلیاردی را به راحتی می‌دهد، اما برای پرداخت وام خُرد به یک جوان هزاران مانع پیش پای او می‌گذارد.
بررسی وضعیت ازدواج در جامعه؛

«نکاح معاطاتی» راه حل یا آدرس غلط؟

روزگار به سختی پیش می‌رود. سفره‌های زندگی مردم کوچک‌تر شده و دغدغه‌ها بیشتر. در فضایی که خانواده‌ها با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، طبیعتاً ازدواج فرزندان، آن‌ها را در موقعیت سخت‌تری نسبت به وضعیت پیشین قرار می‌دهد. سخت‌تر شدن ازدواج افراد، معضلات و نتایج نامیمونی را در سطح اجتماع بدنبال داشته که نظرات گوناگونی را پیرامون آسان‌تر کردن ازدواج هم در بر داشته است
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

جوانان مسکن و شغل نیاز دارند

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که در قانون تسهیل ازدواج هیچ نامی از وزارت ورزش و جوانان و معاونت جوانان آورده نشده است، گفت: موضوع مسکن موقت جزو بندهای این قانون است که تاکنون اجرا نشده است.
14 سال بلاتکلیفی برای قانون تسهیل ازدواج جوانان؛

چرا قانون تسهیل ازدواج اجرا نمی شود؟

قانون تسهیل ازدواج جوانان در سال 84 در مجلس تصویب شده. اما هنوز اجرایی نمیشود. اما محتوای این قانون چیست و چرا تا کنون اجرایی نشده؟
شیب کاهشی ازدواج در ایران؛

افزایش ۱۰ درصدی موافقت با همباشی در کشور از سال ۹۵

کارشناس مسائل اجتماعی گفت: در سال ۹۵، حدود ۷۰۰ هزار ازدواج و در سال ۹۶ حدود ۶۰۸ هزار ازدواج ثبت شده است ولی در سال گذشته ۵۵۰هزار ازدواج ثبت شده است که نشان دهنده شیب کاهشی ازدواج است.مشکینی اظهار کرد: ۱۴درصد طلاق‌ها در سال اول ازدواج است و حدود ۴۰درصد طلاق‌ها در سنین زیر ۳۰سال است؛ میزان مخالفت با همباشی‌ها در کشور بسیار زیاد و حدود ۸۰ درصد است ولی از سال ۹۵ تاکنون، موافقت با همباشی در کشور، ۱۰ درصد افزایش یافته است.
در گفت و گو با صاحب نظران؛

«نکاح معاطاتی» راه حل یا آدرس غلط؟

روزگار به سختی پیش می‌رود. سفره‌های زندگی مردم کوچک‌تر شده و دغدغه‌ها بیشتر. در فضایی که خانواده‌ها با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، طبیعتاً ازدواج فرزندان، آن‌ها را در موقعیت سخت‌تری نسبت به وضعیت پیشین قرار می‌دهد. سخت‌تر شدن ازدواج افراد، معضلات و نتایج نامیمونی را در سطح اجتماع بدنبال داشته که نظرات گوناگونی را پیرامون آسان‌تر کردن ازدواج هم در بر داشته است.
امین رفیعی پور مطرح کرد؛

چند نکته درباره ازدواج افراد مطلقه با افراد مجرد

مشاور رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران در حوزه سلامت می‌گوید: عموما در زمان ازدواج فرد مطلقه با فرد مجرد، خانواده‌های طرفین با ازدواج آنها مخالفت دارند، این درحالیست که در صورت خروج فرد مطلقه از مرحله سوگ بعد از جدایی و تحلیل علت طلاق او، ازدواج او با یک فرد مجرد از نظر روانشناختی مشکلی ندارد.
سلحشوری:

اگر دنبال افزایش جمعیت هستید؛ چرا متوسل به کودکان شده‌اید؟

عضو فراکسیون امید با انتقاد از صداوسیما گفت: آنها برای ضربه زدن به منتقدان خود تبلیغ می کنند که موافقان طرح کودک همسری مخالف افزایش جمعیت هستند در حالی که ما یازده میلیون پسر و دختر مجرد در سن ازدواج داریم خب اگر به دنبال افزایش جمعیت هستند برای این‌ها فکری بکنید. چرا برای افزایش جمعیت متوسل به کودکان شده اید؟
صفحه  از ۳۰
نظرات و گلایه ها