سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چندهمسری بیشتر جامعه بهتر!

مبلغان چندهمسری دقیقا چه می‌خواهند؟

فعالیت های چندین کانال تلگرامی برای تبلیغ چندهمسری و ترویج آن در جامعه به اسامی مختلف و به اسم «سنت اهل بیت» و «فرهنگ ناب» موجب حساسیت‌های زیادی شد که آن را پیگیر شدیم.
پیشنهاد؛

طلاق را بعد از ازدواج‌دوم از شناسنامه زنان حذف کنید

اگر برای ازدواج‌دوم بعد از ثبت ازدواج بتوان اسم همسرسابق را از شناسنامه حذف کرد، قابل قبول‌تر است
یک پدیده نامطلوب؛

ماجرای عجیبی به نام «جشن طلاق»!

در خانه، تالار یا باغی لوکس و پرطمطراق میزهایی چیده شده است که رویش را با اسباب پذیرایی از قبیل میوه، شیرینی و شربت پر کرده‌اند. استیجی در انتهای سالن تعبیه شده که گروه موسیقی روی آن مستقر است و ترانه‌های شاد می‌خوانند.
خط پایان ازدواج!

عبور 13 میلیون جوان ایرانی از سن مناسب ازدواج

بیش از 13 میلیون جوان مجرد ایرانی، از سن مناسب ازدواج عبور کرده‌اند.
عدم گرایش جوانان به ازدواج؛

ناامنی روانی جوانان را از ازدواج دور می‌کند

رئیس سازمان نظام روانشناسی نامنی روانی را از عوامل کاهش گرایش جوانان به ازدواج خواند و اظهار داشت: وقتی جوان احساس می‌کند در تأمین نیازهای اولیه خود دچار مشکل است و در گفتمان‌های مختلف حرف از غیرقابل اعتماد بودن افراد شنیده می شود، گرایشش به ازدواج کاهش می‌یابد.
ناصر صبحی خبر داد؛

قانون تسهیل ازدواج جوانان پس از 10 سال احیا می‌‌شود

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت که قانون تسهیل ازدواج جوانان بیش از یک دهه مغفول مانده اما این وزارتخانه و کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اهتمام جدی دارند این قانون احیا شود.
پژوهشگر مهدویت و عضو ستاد اقامه نماز:

افراد نباید ازدواج را با دید عذاب‌گونه نگاه کنند

اگر می‌خواهیم نظام اسلامی در جامعه شکل بگیرد باید دغدغه ازدواج جوانان را داشته باشیم؛ پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی ما مرکزی برای ازدواج آسان جوانان نداریم. ازدواج برای جوانان ما به یک عذاب تبدیل شده، چون آموزش‌های لازم به آنها ارائه نشده است.
آداب و رسومی که فراموش می‌شود؛

رواج شیوه‌های عجیب و غریب خواستگاری

رواج شیوه‌های عجیب و غریب خواستگاری این روزها موجب شده تا خانواده‌ها در همان قدم اول توقف کنند و قید دیدار حضوری دختر و پسر با یکدیگر را بزنند.
چرا ازدواج علی(ع) و فاطمه(س) پیوند آسمانی است؟

ماجرای خواستگاری امام علی(ع) از حضرت زهرا (س)

در تاریخ ازدواج علی (ع) و حضرت زهرا (س) اختلاف است و کسی که قدیمی‌ترین تاریخ را نقل کرده، یعقوبی می‌باشد که نوشته است: رسول‌الله دو ماه پس از ورود به مدینه حضرت زهرا (س) را به تزویج حضرت علی (ع) در آورد؛ این در حالی بود که گروهی از مهاجرین وی را از رسول‌الله (ص) خواستگاری کرده بودند و هنگامی که رسول خدا (ص) وی را به حضرت علی (ع) تزویج کرد، گِله کردند و آن حضرت فرمودند:«من فاطمه(س) را به علی(ع) تزویج نکردم، بلکه خدا او را به علی تزویج کرد.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده؛

ثبت طلاق یک هفته متوقف می شود

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده از توقف یک هفته‌ای صدور حکم طلاق و ارائه تخفیف برای مشاوره ازدواج ‏از یکم تا هفتم شهریورماه، مصادف با هفته ازدواج خبر داد‎.‎
بدن دختر ۱۳ ساله قابلیت بارداری ندارد؛

کامل شدن بلوغ تا ۵ سال زمان می‌برد

رئیس انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران با تأکید براینکه بدن دختر ۱۳ ساله قابلیت بارداری ندارد، نسبت به خطر افتادن جان کودک با ازدواج زودهنگام هشدار داد.
مهریه لاکچری در دوره قاجار؛

3پارچه آبادی، نیم تاج مرصع، کمربند طلا، 10دست لباس فرنگی، 6000 تومان شیربها

روزنامه وقایع اتفاقیه: از اواسط عهد قجر، خانواده‌های ایرانی ترجیح دادند به جای شیربهای نقد، مهر دخترشان را بالا ببرند.
در نقد ازدواج كودكان ؛

ضرورت بازنگری قانون حداقل سن ازدواج

هفته گذشته بحثي از سوي برخي از خانم‌هاي نماينده مجلس درباره حداقل سن ازدواج طرح شد كه گويي با افزايش ١٣‌سال به‌عنوان حداقل سن مخالفت‌هاي جدي وجود دارد.
طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی؛

دستگاه‌های دولتی مانع تصویب لایحه حمایت از کودکان می‌شوند

طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، درباره آمار‌های طلاق مربوط به ازدواج کودکان و آسیب‌های آن گفت: در سال ۹۵ آماری که از طلاق کودکان منتشر شد، دو هزار مورد طلاق بود؛ یعنی ما دو هزار دختربچه مطلقه در جامعه داریم که تمامی طلاق‌ها، هزینه‌ای بر دوش خانواده‌ها، جامعه و از همه مهم‌تر، نظام جمهوری اسلامی است.
ذوالقدر:

طرح افزایش سن ازدواج، هنوز منتفی نیست

فاطمه ذوالقدر، نماینده مجلس شورای اسلامی می‌گوید:‌ چند نفر از مراجع با افزایش سن ازدواج دختران و پسران چندان موافق نبودند اما خیلی از آنها با این موضوع اعلام موافقت کرد‌ه‌اند و طرح افزایش سن ازدواج، هنوز منتفی نیست.
میزان وام ازدواج؛

پرداخت تسهیلات ازدواج چقدر افزایش یافت؟

گزارش‌ها نشان می‌دهد که در سال 1395 وضعیت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بهبود قابل توجهی پیدا کرده، به‌طوری که تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداختی در سال 1395 نسبت به سال قبل، از جهت تعداد و ارزش به ترتیب 26.6 و 300.8 درصد رشد داشته است.
در باب ازدواج با آدم نامناسب؛

چرا با فرد نامناسبی ازدواج می‌کنید؟

ازدواج نامناسب، یکی ازچیزهایی است که خیلی می‌ترسیم در زندگی‌مان پیش بیاید. برای اجتناب از آن تلاش زیادی می‌کنیم. با این‌حال، دست آخر همه همین کار را می‌کنیم: با کسی ازدواج می‌کنیم که مناسب ما نیست.
بر مبنای اطلاعات آماری؛

دو میلیون مرد هرگز ازدواج نکرده بیشتر از زنان

بر اساس جداول سرشماری سال ۱۳۹۵ حدود دو میلیون مرد هرگز ازدواج نکرده بیش از زن هرگز ازدواج نکرده در کشور وجود دارد.
سلحشوری تأکید کرد:

سن فرزندآوری ملاک تعیین سن قانونی ازدواج دختران

رئیس فراکسیون زنان مجلس تاکید دارد که وزارت بهداشت‌ودرمان باید سن فرزند‌آوری دختران را اعلام کند.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها