سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محمد مهدی تندگویان؛

ریزش متقاضیان اخذ وام ازدواج/عدم شناخت، عامل۷۰ درصد طلاق‌ها

محمد مهدی تندگویان با بیان اینکه پیوند حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) باید به عنوان الگوی ازدواج آسان و حذف تجملات، سرلوحه جوانان قرار بگیرد، افزود: قصد داریم تا همین فرهنگ را بین جوانان ترویج دهیم تا جوانان بدون تجملات و با سبک زندگی ساده تشکیل خانواده دهند.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور :

کاهش یک درصدی ازدواج و طلاق در سال ۹۷

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن ارائه آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ گفت: ۵۵۸ هزار نکاح و ۱۷۹ هزار طلاق در سال ۹۷ داشتیم که نسبت به سال ۹۶ کاهش یک درصدی داشته است.
سوژه کارتونی محمدرضا میرشاه ولد؛

تصویری ویژه از خیانت‌های کافی‌شاپی!

محمدرضا میرشاه ولد با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامش نوشت: بد روزگاری شده...مگه نه؟!
تاملی بر روند آمار های طلاق در کشور؛

اعلام "وضعیت قرمز" ازدواج و طلاق در کشور + جداول آماری

آمار‌های مربوط به تعداد ازدواج به ازای یک طلاق نیز نشان دهنده شرایط نگران‌کننده در کشور است؛ در سال ۱۳۸۷ به ازای هر ۸ ازدواج یک طلاق داشتیم که در سال ۱۳۹۷ این عدد به ۱/۳ ازدواج یک طلاق کاهش یافته است!
یادگاری:

طلب‌کنندگان مهریه‌های سنگین به‌دنبال کسب درآمد هستند

یک روانشناس خانواده با اشاره به افزایش زندانیان مهریه در کشور اظهار کرد: افرادی که مهریه‌های سنگین طلب می‌کنند هدفی جز کسب درآمد ندارند.
راهکار موسسات برای برگزاری ازدواج ؛

عروسی‌های قسطی

وضعیت نابسامان اقتصادی در سال‌های اخیر تأثیر مستقیمی روی وضعیت زندگی مشترک زوج‌های جوان گذاشته؛‌ جوانانی که در ابتدای تشکیل خانواده هستند و با گرانی بی‌حد و حصر اسباب و لوازم زندگی، گران‌شدن اجاره‌خانه‌ها و در نهایت با گرانی موارد مربوط به برگزاری عروسی از گرفتن تالار و میوه و شیرینی گرفته تا آرایشگاه و...... مواجه شده‌اند. همین مسئله باعث شده تا دفاتری برای انجام عروسی‌های قسطی از صفر تا صد ماجرا راه‌اندازی شود؛ دفاتری که سعی می‌کنند بسته به بودجه زوج‌های جوان مراسمی آبرومند را برای آنها برگزار کنند. این دفاتر با دفاتری که از سال‌ها قبل با عنوان ازدواج آسان فعالیت می‌کردند تفاوت دارند.
عروسی‌های قسطی؛

با پیش پرداخت یک میلیون عروسی بگیرید

با پیش پرداخت یک میلیون تومان می‌توانید از خدمات قسطی دفتر ما بهره‌مند شوید. غیر از این پیش پرداخت، شب عروسی حدود 5تا 7میلیون تومان دیگر باید پرداخت شود و مابقی هزینه‌هایی را که انجام شده در اقساط یکساله بدون سود پرداخت کنید.
سیف الله ابوترابی اعلام کرد؛

اعلام جدیدترین آمار ازدواج در ایران/ اینفوگرافیک

سخنگوی سازمان ثبت احوال آمار جدید ازدواج و متوسط سن ازدواج مردان و زنان را اعلام کرد.سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: سال گذشته ۵۴۹ هزار و ۸۶۱نفربه خانه بخت رفتند و ازدواج آن‌ها به ثبت رسید.
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

ثبت ازدواج 550 هزار نفر در سال گذشته / کمترین آمار ازدواج در سمنان

سیف الله ابوترابی افزود: میانگین سن مردان در اولین ازدواج در سال گذشته ۲۷ و نیم سال و میانگین سن ازدواج زنان در اولین ازدواج در سال گذشته ۲۳.۴ سال است.
یادداشت صدیقه وسمقی؛

آیا فرهنگ و قوانین ازدواج نیازمند تغییرات بنیادین است؟

صدیقه وسمقی، دین پژوه، در یادداشتی قابل تامل با عنوان «ازدواج سفید؛ ساده‌سازی زندگی مشترک»، به موانع و مشکلات کنونی ازدواج رسمی برای بخشی از مردان و زنان پرداخته است.
دانستنی های همسرانه؛

خانم‌ها این نکات را باید درمورد همسرشان بدانند

یک روانشناس گفت: مرد‌ها دوست ندارند خیلی رمانتیک باشند و البته این به معنای پنهان کردن احساساتشان نیست.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خبر داد:

ازدواج ۱۵۹۶ دختر زیر ۱۵ سال در استان همدان طی یک سال

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان از ازدواج ۱۵۹۶ دختر زیر ۱۵ سال در سال گذشته خبرداد.
آسیب اجتماعی پنهان؛

صدای خاموش تجرد قطعی

براساس آمارها در سال‌های اخیر میزان تجرد قطعی در کشور افزایش یافته‌است. این پدیده به دلیل داشتن آثار سوء فردی و اجتماعی باید در سیاست‌گذاری‌ها مورد توجه قرار بگیرد. سیاست و قانون‌گذاری‌ در راستای افزایش سن ازدواج می‌تواند به این مسئله دامن بزند.یکی از معضلات اصلی ازدواج درکشور بالا رفتن سن ازدواج در میان جوانان است. براساس آمارها میانگین سن ازدواج در ده سال اخیر دو سال افزایش پیدا کرده است؛ به طوری‌که میانگین آن در دختران به 24 سال و در پسران به 29 سال رسیده‌است.
یک مسئول حوزه زنان:

بار مفهوم معنوی خانواده را نباید دست کم بگیریم

مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده گفت:تشکیل خانواده موضوع مهمی است و برای جامعه ما دارای ارزش است و بار مفهوم معنوی خانواده را دست کم نگیریم.
فعال حوزه ارتباطات:

امروز به‌ شدت با موج طلاق دختران در سن پایین مواجه هستیم

یک فعال در حوزه ارتباطات و رسانه گفت: امروز به‌شدت با موج طلاق دختران در سن پایین مواجه هستیم.
آمار طلاق در کشورهای مختلف جهان؛

بیشترین و کمترین آمار طلاق در کشورهای مخلتف جهان

آمار طلاق در کشورهای مختلف جهان با توجه به ریشه های فرهنگی که دارند، بسیار متفاوت است.
مباشری:

نداشتن امنیت شغلی جوانان را از ازدواج دور کرده است

یک جامعه‌شناس با اشاره به وجود بیش از ۶ میلیون بیکار در کشور، بیکاری و نداشتن امنیت شغلی جوانان را از عوامل مهم در بالا رفتن سن ازدواج عنوان کرد.
آمار طلاق در ایران ؛

ایران جزو ۱۰ کشور کم‌طلاق دنیاست!

شاید برخی معتقد باشند طی یک دهه گذشته طلاق در کشورمان بیشتر شده، اما آمارها نشان می‌دهد این میزان همچنان نسبت به دیگر کشورهای جهان کمتر است و ایران در بین ۱۰ کشور کم‌طلاق دنیاست!
معاون ساماندهی امور جوانان :

هشدار نسبت به کاهش ازدواج‌‌های رسمی و شیوع ازدواج‌های نامتعارف در کشور

محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نسبت به کاهش ازدواج‌‌های رسمی و شیوع ازدواج‌های نامتعارف در کشور هشدار داد.وی در خصوص پیشنهاد مطرح شده در مجلس مبنی بر پرداخت جایزه به دخترانی که زیر ۲۰ سال ازدواج کنند، گفت: این بحثی است که آقای آزادی‌خواه در کمیسیون فرهنگی مطرح کرد، ولی تا به امروز نه تبدیل به طرح شده و نه لایحه.
محمد مهدی تندگویان:

پرداخت جایزه به دخترانی که زیر ۲۰ سال ازدواج کنند، چقدر حقیقت دارد؟

محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نسبت به کاهش ازدواج‌های رسمی و شیوع ازدواج‌های نامتعارف در کشور هشدار داد.
صفحه  از ۲۷
نظرات و گلایه ها