سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تعیین محل سکونت توسط زن؛

ضمانت اجرای عدم حضور زن در منزل مشترک

در مواردی که زن اختیار تعیین خانه را ندارد، باید در خانه‌ای که شوهر تهیه کرده است، سکونت کند. در صورت امتناع، مرد می‌تواند دعوی الزام به تمکین را مطرح کند که در صورت محکومیت و عدم اجرای آن به اصطلاح قانون، ناشزه محسوب شده و مستحق دریافت نفقه نیست.
عضو فراکسیون زنان از معضل کودک همسری می گوید ؛

می گویند دختر تا 11 سالگی باید ازدواج کند !

سیاوشی گفت:«طرحی در نوبت صحن علنی مجلس است که طبق آن ازدواج افراد زیر ۱۳ سال تحت هر شرایطی ممنوع و زیر ۱۶ سال هم تحت شرایطی با اجازه ولی و قاضی ممکن خواهد بود. همچنین فاصله سنین زوج و زوجه نباید ۱۰ یا ۱۲ سال بیشتر باشد.»
هرگز با چنین افرادی ازدواج نکنید؛

ورود ممنوع‌ها در ازداواج چه کسانی هستند

متخصصین و مشاورین خانواده از دقت در انتخاب همسر و ویژگی‌هایی که افراد را نامناسب برای ازدواج می‌کند‌، می‌گویند.
شکست‌های روحی جبران‌ناپذیر؛

نتایج مهم تحقیقات جدید درباره همسریابی در اینترنت

روانشناسان با تحقیقات گسترده‌ای که در زمینه دوستیابی و همسریابی در فضای مجازی انجام دادند، ثابت کرده‌اند که یافتن و شناخت شریک زندگی در اینترنت غیرممکن و شکست‌پذیر است.
مرکز آمار ایران؛

«سن ازدواج ۳ سال و ۳ ماه بالا رفت»

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران براساس سرشماری سال ۱۳۹۵، فاصله میانگین سن در اولین ازدواج مردان نسبت به زنان در کل کشور چهار سال و ۴ ماه بیشتر است که این فاصله نسبت به سال ۱۳۵۵ تغییر معنی‌داری نیافته است به طوری که در سال ۱۳۹۵ میانگین سن در اولین ازدواج مردان ۲۷ سال و ۴ ماه و زنان ۲۳ سال در کل کشور محاسبه شده است.
شهلا کاظمی پور:

ازدواج در ایران به معامله گری تبدیل شده است!

هر از چند گاهی از سوی مسئولان و پژوهشگران تجرد قطعی در دختران و آمار آنها مطرح می‌شود. این در حالی است که تاکنون از سوی نهادهای مربوطه اقدامی برای رفع چالش‌های این افراد در جامعه انجام نشده است. آنچه در ادامه می‌خوانید نظرات شهلا کاظمی پور، جمعیت‌شناس و استاد دانشگاه درباره پدیده تجرد قطعی در جامعه است.
آمار جمعیت در معرض تجرد قطعی؛

ازدواج در ایران به معامله گری تبدیل شده!

بر اساس آمار سازمان ملل متحد سن ازدواج در دنیا بالا رفته است و از حدود 23 سال برای زنان در سال 1970 به بالای 25 سال و از حدود 27 سال برای مردان در 1970 به بالای 31 سال در سال‌های اخیر رسیده است. این آمار در کشورهای مختلف تا 10سال هم اختلاف دارد.
افزایش سن ازدواج در جوانان ؛

هشدار درباره تجرد دختران۳۰ تا۵۰ ساله

در خبرها آمده که رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده نسبت به افزایش سن ازدواج در جوانان هشدار داده است.
طرح اصلاح قانون تابعیت همچنان در دست بررسی است؛

بی‌سرزمین‌تر از باد

طرح اصلاح قانون تعیین‌تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، پس از بررسی‌های فراوان در کمیسیون‌ها و صحن علنی مجلس شورای اسلامی در تاریخ 27/2/1391 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، اما هنوز تعیین‌تکلیف نشده و سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگویی گفته است شورای نگهبان قطعا به این طرح ایراد خواهد گرفت.
پروانه مافی:

واکنش به انتقادات از طرح جنجالی ازدواج دختران

پروانه مافی نماینده تهران و رییس فراکسیون زنان وخانواده با اشاره به طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر، گفت: فکر نمی‌کنم شروطی که در این طرح آمده مشکل فقهی و شرعی داشته باشد البته ممکن است از نظر عرفی به آن نقدی وارد باشد که باید در زمانیکه این طرح در صحن مطرح می شود طراح و کسانیکه مدافع این طرح هستند دفاعیه ای داشته باشند که بتوانند نمایندگان را قانع کنند. مهم این است که این طرح مشکل فقهی ندارد.
شرایط ازدواج مجدد برای مردان؛

شرایط قانونی برای چند همسری مردان

خداوند متعال در آیه سوم سوره شریفه نساء اگرچه اجازه داده است که مردان تا چهار همسر را با ازدواج دائم به عقد خود در بیاورند اما در ادامه می‌فرماید: «اما اگر مى‌ترسید عدالت را رعایت نکنید تنها به یک همسر اکتفا کنید.»
داماد چه‌کاره‌اس؟!

اظهارنظر ربیعی درباره بیکاری

متلک تصویری به اظهارنظر ربیعی درباره بیکاری
صیغه موقت؛

سوالات شرعی درباره صیغه موقت

بر اساس آیه شریفه «فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَریضَةً» (نساء، 24) ازدواج متعه تشریع شده است. ازدواج در اسلام دو نوع می باشد.1- ازدواج دائم 2- ازدواج موقت(متعه). ازدواج موقت در اسلام یک ازدواج شرعی است و مثل ازدواج دائم، دارای خطبه عقد، مهریه و عده طلاق است.
ازدواج بدون اذن پدر ؛

اصلاحیه‌ای که به دختران اجازه می‌دهد بدون اذن پدر ازدواج کنند

سیده حمیده زرآبادی عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: اصلاح ماده ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی در خصوص اذن پدر برای ازدواج تقدیم مجلس شد.یکسال طول می کشید تا دادگاه برای ازدواج تعیین تکلیف کند که زمانی طولانی بود . در صورت تصویب مجلس ؛مدت زمان رسیدگی دادگاه کاهش خواهد یافت.
موسوی‌چلک عنوان کرد:

کاهش علاقه افراد برای «ازدواج دائم» / جمعیت رو به رشد در سنین ازدواج

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد علاقه افراد به ازدواج دائم در حال کاهش بوده در صورتی که جمعیت در سنین ازدواج ما در حال افزایش است.
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان مطرح کرد؛

کاهش ۱۰ درصدی آمار ازدواج در سال ۹۶/ لزوم برنامه‌ریزی سازمان فرهنگی هنری

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی در دیدار رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ضمن ابراز نگرانی از کاهش آمار ۱۰ درصدی ازدواج در سال گذشته، برنامه‌ریزی و اقدام جدی این سازمان را در زمینه مذکور خواستار شد.
تندگویان خبر داد؛

بررسی "اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج" در کمیسیون فرهنگی مجلس

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از اینکه هیچ گونه سیاستگذاری در زمینه جوانان در کشور انجام نشده است از مطرح شدن اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.
پژوهشگر حوزه جنسیت و جامعه:

تامین نیازهای جنسی از راه مشروع جزء حقوق هر انسانی است

سید کمیل حسینی پژوهشگر حوزه جنسیت و جامعه در مورد انحرافات جنسی ناشی از تاخیر سن ازدواج و راه‌های درمان آن می‌گوید.
ورود زوج ها به شمیرانات ممنوع!

کادوی تولد ۴۰۰ میلیونی و خانه بیش از ۵ میلیاردی اما.. + عکس

مرجان ۲۸ ساله که ازدواج کوتاه مدتی را تجربه کرده و در دوران عقد به آن خاتمه داده است...
10 کشور اول دنیا در لیست سیاه طلاق؛

مردم پرچم‌دار در زمینه جدایی را بشناسید!

براساس آمارهای سال 2018 کشورهای اروپایی جلودار طلاق در میان دیگر کشورها هستند و با این معضل دست و پنجه نرم می‌کنند.
صفحه  از ۱۵
نظرات و گلایه ها