چرا ازدواج موقت؟

ازدواج موقت، چالش یا راهکار برای نظام اسلامی؟

دولت ها در این جا دو وظیفه به عهده دارند که عموما نسبت به آن ها بی توجه هستند. محرکات جنسی را به خوبی کنترل نمی کنند و راهکار مناسبی نیز برای پاسخ به نیازهای طبیعی غریزه جنسی به مرحله اجرا در نمی آورند.

اجرت المثل چیست؟

اجرت المثل از دو واژه‌ی اجرت و مثل تشکیل شده است. به معنای این‌که اجرت یک عمل در واقع و در مقایسه با نمونه‌های مشابه به چه میزان است.

مهریه چیست؛ آیا مهریه گرفتنی است؟

شرایط مهریه چگونه باید تعیین شود؟ چنانچه مهریه تعیین نشود آیا عقد ازدواج نیز باطل است؟ آیا با توجه به قوانین جدید امکان ثبت و وصول مهریه بیش از ۱۱۰ عدد وجود ندارد؟ چگونه مهریه‌ای تعیین کنیم که به صورت واقع بینانه قابل وصول باشد؟

شروط ضمن عقد نکاح چیست؟

عقد نکاح با سازمان حقوقی ویژه‌ی خود نگاه خاصی از قانون‌گذاری را به خود اختصاص داده است. زوج و زوجه طرفین عقد نکاح هستند که مجاز به تعیین هر شرطی در ضمن آن نیستند.
در روز خواستگاری؛

راه‌های کاهش استرس

اغلب افراد در جلسهٔ خواستگاری دچار استرس و اضطراب می‌شوند. برخی از پسران در برابر این استرس تسلیم می‌شوند و سراسر جلسهٔ خواستگاری سکوت اختیار می‌کنند و به تماشای صحبت‌های اعضای خانواده‌شان با خانواده دختر می‌نشینند. این روش مناسبی برای غلبه بر استرس روز خواستگاری و داشتن یک جلسهٔ پربار نیست.
یک لحظه مکث؛

طلسم جشنواره ملی ازدواج امسال هم باز نشد!

جشنواره ملی ازدواج که امسال نیز بارها مسئولان وزارت ورزش و جوانان وعده برگزاری آن را داده بودند و هر بار به بهانه‌ای به تعویق افتاده بود باردیگر به تعویق افتاد تا طلسم برگزار نشدن این جشنواره همچنان قفل بماند.
محمداسماعیل مطلق خبرداد؛

افزایش سن ازدواج در ایران

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تک فرزندی از چالش های نرخ باروری است از افزایش سن ازدواج در کشور خبر داد.
مجلس شورای اسلامی:

وام ۱۰ میلیون تومانی «ازدواج» سال آینده هم پرداخت می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را موظف کردند در سال آینده نیز وام قرض‌الحسنه ازدواج را به میزان ۱۰ میلیون تومان برای هریک از زوجین پرداخت کند.
محمدرضا رستمی خبر داد:

مذاکره برای پرداخت وام 40 میلیونی ازدواج

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال انجام مذاکراتی با بانک مهر ایران هستیم تا امکان پرداخت وام 40 میلیون تومانی ازدواج فراهم شود.
ناصر صبحی قراملکی:

70 هزار جوان تا بهمن ماه تحت پوشش بیمه ازدواج قرار گرفتند/ برگزاری جشنواره ملی ازدواج در هفته آخر اسفند

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: موضوع بیمه ازدواج جوانان از بهمن ماه سال گذشته با مشارکت یکی از شرکت‌های بیمه دولتی پیگیری شد و تا بهمن ماه ۹۵ حدود ۷۰ هزار جوان تحت پوشش بیمه ازدواج قرار گرفتند.
هزینه ازدواج و آمار طلاق؛

هزینه‌های یک مراسم ازدواج خیلی خیلی معمولی

آمار بالای طلاق چند سالی است که یکی از معضلات مهم جامعه ایرانی خوانده می شود، آماری که وقتی لقب «فاجعه» می گیرد که بدانیم سن ازدواج هم میان جوانان ایرانی روز به روز بالاتر می رود و جمعیت مجرد جوان در ایران ۸۰ میلیونی هر روز افزایش می یابد.

مطالعه جدید نشان می دهد؛ افراد متاهل کمتر دچار استرس می شوند

طبق نتایج یک مطالعه جدید، افراد متاهل دارای هورمون استرس کمتر موسوم به کورتیزول هستند.
همسریابی!

بازیگران واقعی برای ازدواج‌های دروغین

همسریابی! حتما شما هم برای یک‌بار که شده این واژه ٤ سیلابی را از دیگران یا هنگام بازکردن یک سایت شنیده یا به چشم خود دیده‌اید. اما این‌بار ماجرا به یک برنامه تلویزیونی ترکیه در خارج از ایران که مخاطبان و شرکت‌کنندگان ایرانی زیادی دارد، باز می‌گردد. برنامه هر روز بعدازظهر در لوکیشن جذاب با حضور افراد زیادی انجام می‌شود. مجری برنامه یک خانم است. یک‌طرف لوکیشن تعدادی افراد روی صندلی نشستند و شماره‌هایی روی لباس‌شان دارند و طرف دیگر حدود ٣٠نفر به‌عنوان بیننده زنده این برنامه تلویزیونی حضور دارند.
از مشاوره واقعی تا مشاوره صوری؛

اما و اگرهای اجباری شدن مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره و مشورت قبل از هر تصمیم و اقدامی احتمال بروز مشکلات بعدی را کاهش می‌دهد. ازدواج به عنوان مهم‌ترین انتخاب در زندگی هر فرد نیازمند مشورتی کارا، مناسب و اصولی با فرد موجه و مطلع است. هم اکنون در کشور ما به هر فرد فارغ التحصیل از رشته روانشناسی مجوز تاسیس مرکز مشاوره تعلق می‌گیرد. این در حالی است که مشاوره و انجام این نوع اقدامات باید به شکل علمی و کاملا حساب شده انجام شود تا بتوان از خدمات آن بهره‌مند شد. هم اکنون در هر خیابان و کوچه‌ای به وفور مراکز مشاوره در زمینه‌های ازدواج، تحصیل، ترک اعتیاد و... مشاهده می‌شود، حال این سوال مطرح است که آیا یک فرد فارغ التحصیل از یک رشته تحصیلی خاص با گذراندن یک دوره کوتاه مدت می‌تواند به شکل کاملا علمی در حوزه‌های مختلف به افراد مشاوره دهد؟
ازدواج ممنوع !

وقتی سن ازدواج،هر سال بالاتر می‌رود

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:کمیسیون فرهنگی با دعوت از مسئولان بانک مرکزی در خصوص یکی از مهم ترین نیاز جوانان که مربوط به تسهیلات بانکی است، اقدام مناسبی را انجام داد و در این رابطه به مسئولان بانک مرکزی پیشنهاد دادیم وام ازدواج برای زوجین 20 میلیون تومان در نظر گرفته شود که خوشبختانه این پیشنهاد در لایحه برنامه ششم مصوب شد.
بچه‌ها قدر مجردی رو بدونید ازدواج نکنید !!!

چرا همیشه متاهلها از ازدواج ناراضی‌اند و مجردها را منع‌ می‌کنند؟

«بچه‌ها قدر مجردی رو بدونید ازدواج نکنید پشیمون می‌شید بدبخت می‌شید بیچاره می‌شید!» در حالی که ازدواج دغدغه نزدیک به ۱۱ میلیون جوانان ایرانی محسوب می شود اما همین دغدغه بسیاری از زوج ها را از کرده خود پشیمان کرده است.
یک جامعه شناس:

وقوع بسیاری از طلاق‌ها نتیجه ارائه مشاوره‌های نادرست است

یک جامعه شناس با اشاره به لزوم بیمه شدن خدمات مشاوره ازدواج گفت: نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که مشاوره‌های پیشگیری از طلاق نباید خارج از چارچوب‌های اعتقادی باشد چرا که وقوع بسیاری از طلاق‌ها نتیجه ارائه مشاوره‌های نادرست است.
حجت السلام زائری :

شرایط را برای ازدواج موقت فراهم کنید

حجت السلام زائری در روزنامه صبح نو نوشت: ازدواج موقت یک نیاز طبیعی است مثل رستوران در زندگی امروز و همان طور که غذای سریع و مراکز تهیه غذا حتى از زیرزمین مساجد سر درآورده‌اند، باید برای تسهیل ازدواج موقت هم فکر کرد.
افزایش سن ازدواج؛

تاخیر ۱۰ ساله در ازدواج

افزایش طلاق و کاهش ازدواج مساله مهمی است که در سال‌های اخیر هشدار‌های زیادی درباره آن داده شده است. موضوع آن‌قدر مهم شده که حجم بالایی از برنامه‌های دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی معطوف به تشویق ازدواج و کاهش طلاق بوده است.
یک روانشناس اجتماعی گفت:

نکاتی که برای ازدواج مجدد باید رعایت شوند

یکی از مشکلات ازدواج‌های مجدد تعمیم دادن تجربیات گذشته به شرایط جدید است. این مساله باعث می‌شود تجربیات تلخی که با همسر قبلی داشته‌ایم به همسر جدید تعمیم دهیم ؛ در حالی که شاید همسر اصلا خصلت‌های منفی اخلاقی همسر قبلی را نداشته باشد.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها