پشيماني ۹۰ درصد زنان پس از طلاق؛

مردان بي مسئوليت زنان ناسازگار

آمارها‌ نشان مي‌دهد ۹۰ درصد زنان پس از طلاق پشيمان مي‌شوند و اين درحالي است که در اکثر مواقع تقاضاي طلاق از جانب خود زنان است و اين طلاق‌ها عمدتا هم توافقي است.
کسادی بازار آیینه و شمعدان؛ فقر یا تغییر سبک ازدواج؟

سفره عقد آب رفته است

بورس آیینه و شمعدان چهارراه مخبرالدوله، از همان مکان‌هایی است که سال‌هاست شاهد زیباترین روزهای زندگی زوج‌ها بوده؛ خرید عروسی. مردم اعتقاد داشتند وجود آیینه و شمعدان سر سفره عقد و بعدها در خانه عروس و داماد، برای دو دلداده شگون دارد. امروز اما با تغییر سبک زندگی، عروس‌ها دیگر علاقه چندانی به داشتن آینه و شمعدان ندارند.
احمد تویسرکانی خبر داد:

ثبت ۱۰۵ هزار طلاق توافقی در ۱۰ ماه گذشته/۶۷۰ هزار نفر ازدواج کردند

در نزدیک به ۱۰ ماه گذشته از سال جاری، ۱۳۸ هزار و ۳۵۳ واقعه طلاق در کشور ثبت شده که از این تعداد، ۱۰۵ هزار و ۵۳۳ مورد طلاق توافقی بوده است.
ضررهای ازدواج در سنین بالا؛

چرا ازدواج در سن پایین خوب است؟

اگر بعد از سالها که تصمیم نداشته ای ازدواج کنی در سن بالا به فکر ازدواج بیفتی، ضررهای غیرقابل جبرانی متوجه تو خواهد بود.
پسرانی که به ازدواج فکر نمی‌کنند؛

سه پرده از داستان پیشنهاد دوستی به یک دختر مذهبی

گفت من تاکنون هیچ رابطه خارج از عرفی نداشته‌ام، اما فکر می‌کنم که شاید، البته شاید راهی که دیگران می‌روند و می‌شود گفت روابطی به اسم دوستی در چهارچوبی از قبل تعیین شده مشکلی ندارد.
تغییر نگرش به ازدواج و تجرد قطعی؛

جوانانی داریم‌ که بدون‌ توجه‌ به‌ ارزش‌ها، اقدام می‌کنند

رییس انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران، نظرهای مخاطبان درباره گزارش «دخترانی‌ که بی‌شوهر ماندند، پسرانی که بی‌همسری برگزیدند» را مورد ارزیابی قرار داد.
ازدواج موقت و فحشا هر دو خودفروشی است!!؟

چرا از ازدواج موقت استقبال نمی‌شود؟

برخی از افراد مطرح می‌کنند که ازدواج موقت و فحشا هر دو خودفروشی است که در برابر مبلغی انجام می‌گیرد و فقط تفاوتش در اجرای صیغه‌ای است که در ازدواج موقت می‌خوانند و برخی دیگر آن را موجب سقوط شخصیت زن می‌دانند.
افزایش سن ازدواج ؛

دخترانی‌ که بی‌شوهر ماندند، پسرانی که بی‌همسری برگزیدند

افزایش سن ازدواج یا هرگزازدواج‌نکردن برای دختران و پسران ایرانی نگران‌کننده شده‌است
تصویر صفحه "مانی محمدی" در شبکه اجتماعی:

ترویج "ازدواج سیاه" در شبکه ماهواره ای محبت +سند

یکی از بخش‌های ثابت شبکه ماهواره‌ای محبت، پخش ویدئوهای ۳۰ ثانیه‌ای است که موضوع یکی از آن‌ها، درباره پدیده شوم "ازدواج سفید" و به عبارت درست، "ازدواج سیاه" در ایران است که باهدف قبح زدایی از آن، پخش شد.
" فمینیسم اسلامی"! در دولت روحانی؛

تغییر سن ازدواج آخرین تلاش‌های فمنیست‌های ایران

با روی کار آمدن دولت یازدهم و سُکانداری "شهیندخت مولاوردی" بر معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، شاهد بروز و نمود بیشتر افکار " فمینیسم" یا به عبارتی " فمینیسم اسلامی"! در دولت روحانی هستیم.
پیامدهای حجم مشکلات جنسی؛

علت مراجعه مردان و زنان ایرانی به سایت های همسریابی

اسمش سایت "همسریابی" است. اما کدام همسر؟ بیش‌تر شده محلِ رفت‌وآمد مردان متاهل و یا زنانِ طلاق‌گرفته. یکی در آن به دنبال یک صیغه آسان و بدون دردسر است و دیگری هم در سایت ثبت‌نام کرده تا اوقات بیکاری‌اش را با لیست مشخصات زنان و مردان پر کند.
جانشین سپاه تهران بزرگ:

۲۰۰۰ نوعروس تا پایان سال صاحب جهیزیه می‌شوند

جانشین سپاه تهران بزرگ در مورد اهمیت تسهیل امر ازدواج جوانان گفت: با کمک خیران تا پایان سال ۲۰۰۰ جهیزیه که شامل ۱۷ قلم جنس می‌شوند به نوعروسان داده خواهد شد.
تصمیم به مجرد ماندن؛

تجرد قطعی ۱۵۰ هزار ایرانی

رئیس کمیته زنان و جوانان مجمع تشخیص مصلحت در همایش ملی سیاستگذاری اجتماعی در حوزه خانواده آمار‌هایی در حوزه خانواده و در زمینه تجرد، ازدواج و طلاق ارائه داد. به گفته لیلی بروجردی حدود ۱۵۰ هزار ایرانی بالای ۵۰ سال هرگز ازدواج نکرده‌اند. این رقم زمانی که ازدواج تا ۵۰ سال را بررسی کنیم به یک میلیون و ۵۰۰ هزار و زمانی که تا ۳۵ سال را در نظر بگیریم به حدود ۱۲ میلیون نفر می‌رسد.
ذوالقدر در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

پیگیری مجلس برای ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ و پسران زیر ۱۵ سال

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس از پیگیری برای تهیه طرحی خبر داد که بر اساس آن ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۵ سال حتی با اجازه ولی و دادگاه ممنوع می شود.
گلاب به روتوون;

سن ازدواج بالا رفته است !!!

در سری جدید کمیک استریپ هایی با نام " گلاب به روتوون" با نگاه طنز به نقد و بررسی معضلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... و رفتارها و عادت های نادرستِ جامعه تصویر شده است!
“خانواده” نیازمند حمایت جدی مسئولان است؛

دولت و مجلس در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان کوتاهی کردند

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: دولت ها نیز در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان کوتاهی داشتند و به اندازه ای درگیر مشغله های خود بودند که اولویت اول کشور یعنی خانواده را در اولویت های بعدی قرار دادند و به اجرای قانون توجهی نکردند.
ازدواج به سبک اسلامی؛

گمشده نسل امروز

تشکیل خانواده در اسلام بسیار مورد تاکید بوده و روایات متعددی از ائمه معصومین(ع) در اهمیت آن بیان شده است. اما آن چیزی که در شرایط کنونی در جامعه اتفاق می افتد هیچ شباهتی به سبک و الگوهای اسلامی ندارد.
معاون طرح‌های آماری مرکز آمار ایران:

کاهش نرخ ازدواج بسیار نگران‌کننده است‌‌/باید به فکر تغییر سیاست‌های جمعیتی باشیم

معاون طرح‌های آماری مرکز آمار ایران با اشاره به افزایش نرخ ازدواج در سال ۸۹ با ثبت ۸۹۰ هزار زوج در کشور، گفت: این تعداد در سال ۹۴ به ۶۸۰ هزار نفر رسیده که بسیار نگران‌کننده است.
مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان خبر داد

دوره‌های آموزشی «مدرسان پیش از ازدواج» از دی ماه آغاز می‌شود

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: دوره‌های آموزشی 2500 نفر از «مدرسان پیش از ازدواج» از دی ماه آغاز می‌شود.
جوانان در سن ازدواج

حرکت آرام ازدواج در پیچ و خم مسائل جامعه

ازدواج و پیوند زناشویی یک امر مبارک و میمون در هر جامعه ای است، اما در دهه‌های اخیر برخی مسائل، دشواری‌هایی مقابل جوانان برای آغاز زندگی مشترک به‌وجود آورده که این موانع از مسائل اجتماعی و فرهنگی تا اشتغال و داشتن یک سرپناه را شامل می‌شود.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها