سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازار عینک؛

کمبود و افزایش قیمت لوازم جانبی عینک

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان عینک گفت: شرایط بازار به گونه‌ای است که مواد مصرفی و لوازم‌ جانبی عینک کم شده و تا دو برابر افزایش قیمت را تجربه کرده است.
واردات عینک آفتابی؛

واردات 37 تنی عینک آفتابی از کدام کشورها بوده است؟

بر اساس آمار گمرک در 11 ماه منتهی به بهمن ماه سال جاری قریب به هزار و 37 تن عینک آفتابی، به ارزش دلاری 1673479 و ارزش ریالی 51305327845 وارد کشور شده است.
صدور پروانه کسب مغازه‌های فروش عینک زمینه ساز مشکلات برای بینایی مردم؛

دخالت وزارت صنعت در حوزه عینک

انجمن علمی اپتومتری ایران ضمن انتقاد از دخالت وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه صدور پروانه کسب مغازه‌های فروش عینک، این موضوع را زمینه‌ساز مشکلات جدی برای بینایی مردم دانست.
تخلفات گسترده در فروش عینک؛

فروش غیر قانونی عینک در واحدهای چشم پزشکی

سود قانونی فروش از سوی مراجع قانونی برای تمامی عینک‌ها یکسان محاسبه شده اما این درحالی است که هر برند یک حاشیه سود برای خود تعریف کرده است.
لزوم تقویت بازرسی و همکاری کلیه دستگاه های مرتبط؛

انتقاد از فروش عینک و لنز تقلبی چینی

رییس اتحادیه عینک‌سازان و عینک‌فروشان ضمن انتقاد از فروش عینک‌های غیراستاندارد چینی از طریق دست‌فروشان و با سود بیش از پنج برابری، گفت: بیشتر عینک‌های آفتابی از چین وارد می‌شوند که نمونه‌های استاندارد آن بیش از 120 هزار تومان قیمت دارد و عینک‌های برند که بیشتر از ایتالیا، آلمان و فرانسه وارد می‌شوند نیز بالای 400 هزار تومان قیمت دارند
300 محل غير مجاز عينك هاى آفتابى جمع آورى شد؛

جمع آوری محل های عرضه غيرمجاز عينك هاي آفتابي

«۳۰۰ محل عرضه غيرمجاز عينك هاي آفتابي در سطح شهر تهران جمع آوري شد.» اتحاديه صنف سازندگان و فروشندگان عينك با اعلام اين خبر اميد تازه اي براي بهبود بخشيدن اوضاع آشفته بازار عينك ايجاد كرد.
عینک ٣ دلاری چینی، 350 هزار تومان در تهران؛

وعده منطقی کردن نرخ ها و برخورد با متخلفین

گرم شدن زودهنگام هوا، تجارت فروشندگان دوره‌گرد عینک آفتابی را زودتر ازهمیشه داغ کرده است. این را از تعداد بالای افرادی که با در دست داشتن جعبه‌هایی پر از عینک آفتابی در خیابان‌ها و چهارراه‌های پررفت‌وآمد تهران بساط خود را پهن کرده‌اند، می‌توان فهمید.عینک سه دلاری چینی، 350 هزار تومان در تهران و وعده منطقی کردن نرخ ها و برخورد با متخلفین از طرف مسئولین .
فروش عینک در واحدهای چشم پزشکی غیر قانونی است؛

پرده‌برداری از تخلفات گسترده در فروش عینک

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان عینک تهران گفت: فروش عینک در واحدهای چشم پزشکی غیر قانونی بوده و این کار مانند آن است که پزشک در مطب خود دارو بفروشد.
رئیس انجمن علمی اپتومتری؛

انتقاد به اقدام وزارت صنعت درباره عینک‌سازان

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران، با انتقاد به‌ عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتاق اصناف در مورد ساخت عینک، گفت: اقدامی که این وزارتخانه انجام می‌دهد، مغایر قانون است.
توسط تعزیرات حکومتی؛

قاچاقچی عینک در سیستان‌‌وبلوچستان 200 میلیون ریال جریمه شد

تعزیرات حکومتی سیستان‌وبلوچستان قاچاقچی عینک دودی و فرم عینک را به میزان 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.
نایب رئیس جامعه اپتومتری ایران:

بکارگیری اپتومتریست‌ها در عینک‌سازی‌ها از خطاهای عینک می‌کاهد

نایب رئیس جامعه اپتومتری ایران گفت: ساخت اشتباه عینک اثرات مخربی بر روی چشم می‌گذارد که برخی از آنها برگشت پذیر نیستند و بهتر است اپتومتریست‌ها به عنوان مسئولان فنی مراکز عرضه کننده عینک استخدام شوند.
محمود اربابی:

نظارت چندانی بر عینک‌سازی‌ها نمی‌شود

عضو کمیته تدوین سیاست‌ها و خدمات اپتومتری وزارت بهداشت گفت: متاسفاته برخی عینک سازی‌ها بدون مجوز فعالیت می‌کنند که ناشی از ضعف نظارت اصناف وزارت بازرگانی و در برخی مواقع ناشی از ضعف دانشگاههای علوم پزشکی است.
با حکم تعزیرات حکومتی صورت گرفت؛

محکومیت 4 میلیارد ریالی برای قاچاقچی عینک آفتابی

یک قاچاقچی عینک آفتابی در اردبیل به پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

32 عینک‌سازی غیرقانونی در اردبیل فعالیت می‌کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: از 37 مورد مجوز صادر شده در حوزه عینک‌سازی، تنها پنج مورد آنها دارای صلاحیت بوده و 32 مورد فاقد پروانه و بدون صلاحیت خاص در اردبیل فعالیت می‌کنند.
رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران:

قصور وزارت بهداشت در نظارت بر مراکز ساخت عینک طبی

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران، معتقد است که وزارت بهداشت در نظارت بر مراکز ساخت عینک طبی کوتاهی می کند و همین مسئله باعث شده هر مغازه ای به عنوان عینک سازی، اجازه فعالیت پیدا کند.
قانون نظام صنفی؛

آشنایی با آیین نامه ها و برخی از قوانین نظام صنفی

در نوشتار زیر به برخی از آیین نامه و قوانین نظام صنفی به همراه ماده ها و تبصره های مربوطه اشاره شده است.
به همت جهاد دانشگاهی شریف؛

برگزاری همایش صنعت عینک و آموزش‌های تخصصی

اولین همایش تخصصی صنعت عینک، با عنوان صنعت عینک و آموزش‌های تخصصی، چالش ها و راه کارها، به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی و با همکاری معاونت آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد.
رئيس اتحاديه صنف عينك‌سازان و عينك فروشان:

تشریح نحوه راه‌اندازي واحدهاي عينك‌سازي

پیشینه تاریخی مستند برای هر حرفه‌ای یک مزیت محسوب می‌شود. شاغلین حرفه و مشاغل مختلف تلاش‌ می‌کنند تا با تحقیق و تفحص در لابه‌لای متون كهن و آموزه‌های باستانی به یک سیر تاریخی معین برای حرفه خودشان دست یابند و از این طریق بر ارزش و اعتبار کارشان بیفزایند.
عینک طبی و آفتابی را گران نخرید؛

«عينک» گران نمي شود

فروشندگان عينک آفتابي و طبي براي فعاليت و فروشندگي بايد مدرک فني از وزارت بهداشت و درمان داشته و يا فارغ التحصيل رشته اپتيک از دانشگاه ها باشند.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
شهروندان تا چه اندازه اطلاعات لازم برای انتخاب و تفکیک لنزها و عدسی های خوب و بادوام از لنزها و عدسی های نامرغوب موجود در بازار را دارند؟
کم
متوسط
زیاد
نمی دانم
نظرات و گلایه ها