سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بیشتر بدانیم؛

هفت مورد برای طولانی کردن عمر عینک

مواردی را بیان می کنیم که باید این نکات را رعایت کنید تا دوام عینکتان بیشتر شود.
عینک های تدریجی؛

عینک های تدریجی یا پروگرسیو ( Progressive )

عینک‌های تدریجی یا عینک‌های پروگرسیو، عینک‌هایی هستند که قدرت عدسی آنها به طور تدریجی از بالا به سمت پایین طوری تغییر می‌یابد که امکان واضح دیدن را برای افراد پیر چشم در تمام فواصل فراهم می‌کند.
نکات مفید در مورد عینک ؛

روش های تنظیم استاندارد عینک

یک عینک ساز قبل از آنکه بتواند یک زوج عدسی را به طور صحیح و طبق نسخه ی تجویز شده داخل فریم قرار دهد، باید قادر به تنظیم مناسب فریم باشد. بدین منظور، ابتدا باید روشهای دستی مورد نیاز در امر تنظیم نمودن فریم را مورد بررسی و مطالعه قرار داده، تا جایی که نسبت به این موضوع تسلط کافی پیدا کند . به همین جهت روشهای استاندارد در تنظیم عینکهای مختلف تهیه و تقدیم می گردد.
عینک و لنز طبی؛

چه کسانی می توانند از لنزهای طبی سافت ( لنز طبی تماسی ) استفاده نمایند/ انواع لنز چشم

اگر فردی فقط دچار عارضه نزدیک بینی و یا دوربینی باشد وآستیگماتیسم نداشته باشد براحتی و با اطمینان می تواند از لنزهای طبی سافت یا همان لنز طبی نرم استفاده نماید.
صنعت لنز ؛

پیشرفت های جدید شامل لنزهای Restor، Rezoom و کریستالنزها

لنزهای داخل چشمی، لنزهای مصنوعی هستند که پس از خارج کردن لنز طبیعی چشم طی عمل جراحی آب مروارید جایگزین آن می گردد. استفاده از این لنزها از اواسط دهه 1960 شروع می شود و اولین تاییدیه FDA در سال 1981 به یک نوع لنز داده شد. قبل از آن اگر شما آب مروارید داشتید پس از جراحی و برداشتن آن شما مجبور به استفاده از عینک ضخیم یا لنزهای تماسی خارج چشمی (برای دیدن محیط اطراف) می بودید چون لنز طبیعی که خارج می شد به جای آن هیچ چیزی قرار داده نمی شد.
راه های مراقبت از عینک؛

نکات نگهداری و مراقبت از عینک

تکنولوژی‌های پوشیدنی هر روز به ما نزدیک‌تر می‌شوند. با به بازار آمدن انواع ساعت‌ها، تی‌شرت‌ها، کفش‌ها و خلاصه هر لباس زیورآلاتی که به فناوری مربوط می‌شود بیشتر از قبل می‌توانید نزدیک شدن این‌گونه تازه را احساس کنیم.
مراقبت از چشم در برابر لنز؛

اگر لنز می گذارید مراقب چشم‌هایتان باشید

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از لنز استفاده می‌کنند، فرایند برداشتن و گذاشتن آنها ممکن است مانند مسواک کردن دندان، به کاری روزمره برایتان بدل شده باشد.
دانستنی های خرید عینک ؛

راهنمای انتخاب فریم عینک متناسب با صورت شما/عکس

راهنمای انتخاب فریم عینک متناسب با صورت شما را در تصویر زیر مشاهده می کنید.
دانستنی ها؛

نكات ايمني مربوط به استفاده از لنزهاي تماسي

برای اینکه بتوان از لنز استفاده کرد قرنیه چشم (بویژه سطح آن) و پلک حتماً باید سالم باشند. متخصص چشم یا اپتومترسیت به کمک افتالموسکوپ و اسلیت لمپ به بررسی قرنیه و پلک شما پرداخته و شما را از سلامت آنها و امکان استفاده لنز توسط شما مطمئن می سازد.
در ساخت عینک؛

پی دی عینک چیست؟

یکی از نکاتی که همیشه اپتومتریست ها در ساخت عینک شما به آن توجه می کنند و آن را بسیار مهم می دانند، رعایت فاصله مردمکی یا پی دی عینک است.
پی‌دی عینک چیست؟

مبانی ساخت عینک های طبی

یکی از نکاتی که همیشه اپتومتریست‌ها در ساخت عینک شما به آن توجه می‌کنند و آن را بسیار مهم می‌دانند، رعایت فاصله مردمکی یا پی‌دی عینک است. در واقع این فاصله باید به طور دقیق مطابق فاصله بین مرکز مردمک‌های دو چشم شما باشد.
انتخاب عینک در کودکان و نوزادان؛

نکات مهم برای خرید عینک کودک

اگربعنوان پدر یا مادر بدنبال عینک مناسبی برای کودک خود می گردید ، شاید در اولین مراجعه به عینک فروشی برای خرید عینک مناسب سوالاتی برایتان مطرح شود . بدیهی است ابتدا با انبوهی از قاب های عینک روبرو می شوید ولی مشکل همین جاست . اینکه کدام عینک مناسبتر است ،آیا کودک من تمایلی به زدن عینک خواهد داشت واینکه آیا با رسیدن به منزل آنرا به گوشه ای انداخته ودیگر ازآن استفاده نخواهد کرد .
سوال همیشگی؛

آیا نزدن عینک باعث ضعیف تر شدن چشم می شود؟

علت صلی عیوب انکساری و ضعیفی چشم توارث است. عینک وسیله کمک بینایی است و تاثیری در بهبودی ضعیفی چشم ندارد.

چگونه عینک آفتابی مناسبی را انتخاب کنیم؟

علت عینک آفتابی زدن ، در امان ماندن چشمها از اشعه ماورای بنفش خورشید یا همان UV است.

ساخت عینک‌ قابل تنظیم خودکار با شماره چشم

شرکت عینک‌سازی Adlens محصول جدید خود که قادر است تا به طور خودکار با شماره چشم هر فرد تطابق یابد را به بازار عرضه کرد.

10 واقعیت درباره لنزهای تماسی که نمی‌دانستید

اکثر افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند، اغلب از خشکی لنزشان در اواخر شب شکایت می‌کنند، اما آنچه موجب آزار آنهاست خشکی لنز نیست، بلکه فشار بیش از حدیست که ذرات نمک موجود در اشک بر لنز وارد می‌آورد.
نکات مهم در مورد استفاده از لنزها ؛

به تاریخ مصرف لنز چشم دقت کنید

مصرف کنندگان لنزهای تماسی به خوبی می دانند که پس از گذشت مدت زمان معینی دیگر نمی توانند از لنزهای خود استفاده کنند. تاریخ مصرف را کارخانه تولیدکننده لنز تماسی بر روی بسته‌بندی لنزها درج کرده است.
استفاده از لنزهاي تماسي؛

نکاتی برای استفاده کنندگان از لنز تماسی

برای اینکه بتوان از لنز استفاده کرد قرنیه چشم (بویژه سطح آن) و پلک حتماً باید سالم باشند. متخصص چشم یا اپتومترسیت به کمک افتالموسکوپ و اسلیت لمپ به بررسی قرنیه و پلک شما پرداخته و شما را از سلامت آنها و امکان استفاده لنز توسط شما مطمئن می سازد.
لنزهای داخل چشمی؛

رفع عیوب انکسار

لنزهاي داخل چشمي اصلاح کننده عيوب انکسار برای شماره های بالا و غیرقابل عمل با لیزر
تجهیزات مفید برای چشم؛

عینک ویژه برای استفاده طولانی از رایانه

خستگی چشم یکی از مشکلات جدی استفاده مداوم از رایانه و گوشی برای مطالعه متون است. به تازگی برای حل این مشکل عینک ارزان قیمت ویژه ای تولید شده است.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
شهروندان تا چه اندازه اطلاعات لازم برای انتخاب و تفکیک لنزها و عدسی های خوب و بادوام از لنزها و عدسی های نامرغوب موجود در بازار را دارند؟
کم
متوسط
زیاد
نمی دانم
نظرات و گلایه ها