سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لنز های تماسی ؛

لنز چشم و صدمات و عوارضی که به قرنیه می زند

لنز ابداع بسیار سودمندی بوده که به خیلی از انسان ها کمک کرده که بتوانند واضح ببینند اما در مقابل استفاده طولانی از آن باعث بروز عوارض وحشتناکی می شود.
عینک واقعیت؛

عینکی که اشیاء را برای نابینایان به حرف می‌آورد

دانشمندان موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) یک عینک واقعیت افزوده ابداع کرده‌اند که می‌تواند راه را به افراد نابینا نشان دهد و اشیایی را که بر سر راه می‌بیند به کاربر بازگو کند.
انتخاب عینک مناسب؛

چگالی نوری و محدوده طول‌موجی چیست؟

چگالی نوری یا چگالی اپتیکی optical density که به‌اختصار "od" نامیده می‌شود، یکی از مهم‌ترین پارامترها در انتخاب عینک مناسب است.
آنچه باید بدانید؛

راهنمای انتخاب عینک مناسب صورت افراد

به طور کلی، فریمی که برای فرد انتخاب می شود بایستی دارای خطوطی باشد که آن دسته از سطوح صورت را که از حالت ایده آل فاصله دارد را تعدیل نماید.
رئیس انجمن اپتومتری ایران مطرح کرد:

عینک‌های آفتابی مناسب برای افراد دارای عیوب انکساری

رئیس انجمن اپتومتری ایران با اشاره به اینکه عینک‌های آفتابی ویژگی‌هایی دارند که باید در تهیه آنها رعایت شود و همچون تهیه عینک‌های اصلاح عیوب انکساری نیازمند مشاوره دقیق با اپتومتریست است.
دانستنی ها؛

نحوه‌ صحیح عینک زدن

هنگام خرید عینک باید به متناسب بودن فریم عینک با شکل چهر، فک، گردن و پیشانی دقت کنید.
لوزم استفاده از عینک آفتابی مناسب؛

ایستادگی در برابر آفتاب

پیش‌ترها برخی عینک آفتابی را وسیله‌ای تجملی که صرفا برای زیبایی کاربرد دارد تصور می‌کردند اما به مرور این نکته به درستی در جامعه ایران فراگیر شد که عینک آفتابی نه برای زیبایی و مد روز که بیش از هر چیز برای سلامتی و حفاظت از چشم‌ها در برابر نور خورشید و اشعه‌های ساطع شده از آن کاربرد دارد.
توسط دانشمندان چینی؛

ساخت عینکی برای کند کردن روند نزدیک‌بینی در کودکان

دانشمندان چینی، نوعی عینک ابداع کرده‌اند که می‌تواند روند نزدیک‌بینی را در کودکان کُند سازد.
بیشتر بدانیم؛

هفت مورد برای طولانی کردن عمر عینک

مواردی را بیان می کنیم که باید این نکات را رعایت کنید تا دوام عینکتان بیشتر شود.
عینک های تدریجی؛

عینک های تدریجی یا پروگرسیو ( Progressive )

عینک‌های تدریجی یا عینک‌های پروگرسیو، عینک‌هایی هستند که قدرت عدسی آنها به طور تدریجی از بالا به سمت پایین طوری تغییر می‌یابد که امکان واضح دیدن را برای افراد پیر چشم در تمام فواصل فراهم می‌کند.
نکات مفید در مورد عینک ؛

روش های تنظیم استاندارد عینک

یک عینک ساز قبل از آنکه بتواند یک زوج عدسی را به طور صحیح و طبق نسخه ی تجویز شده داخل فریم قرار دهد، باید قادر به تنظیم مناسب فریم باشد. بدین منظور، ابتدا باید روشهای دستی مورد نیاز در امر تنظیم نمودن فریم را مورد بررسی و مطالعه قرار داده، تا جایی که نسبت به این موضوع تسلط کافی پیدا کند . به همین جهت روشهای استاندارد در تنظیم عینکهای مختلف تهیه و تقدیم می گردد.
عینک و لنز طبی؛

چه کسانی می توانند از لنزهای طبی سافت ( لنز طبی تماسی ) استفاده نمایند/ انواع لنز چشم

اگر فردی فقط دچار عارضه نزدیک بینی و یا دوربینی باشد وآستیگماتیسم نداشته باشد براحتی و با اطمینان می تواند از لنزهای طبی سافت یا همان لنز طبی نرم استفاده نماید.
صنعت لنز ؛

پیشرفت های جدید شامل لنزهای Restor، Rezoom و کریستالنزها

لنزهای داخل چشمی، لنزهای مصنوعی هستند که پس از خارج کردن لنز طبیعی چشم طی عمل جراحی آب مروارید جایگزین آن می گردد. استفاده از این لنزها از اواسط دهه 1960 شروع می شود و اولین تاییدیه FDA در سال 1981 به یک نوع لنز داده شد. قبل از آن اگر شما آب مروارید داشتید پس از جراحی و برداشتن آن شما مجبور به استفاده از عینک ضخیم یا لنزهای تماسی خارج چشمی (برای دیدن محیط اطراف) می بودید چون لنز طبیعی که خارج می شد به جای آن هیچ چیزی قرار داده نمی شد.
راه های مراقبت از عینک؛

نکات نگهداری و مراقبت از عینک

تکنولوژی‌های پوشیدنی هر روز به ما نزدیک‌تر می‌شوند. با به بازار آمدن انواع ساعت‌ها، تی‌شرت‌ها، کفش‌ها و خلاصه هر لباس زیورآلاتی که به فناوری مربوط می‌شود بیشتر از قبل می‌توانید نزدیک شدن این‌گونه تازه را احساس کنیم.
مراقبت از چشم در برابر لنز؛

اگر لنز می گذارید مراقب چشم‌هایتان باشید

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از لنز استفاده می‌کنند، فرایند برداشتن و گذاشتن آنها ممکن است مانند مسواک کردن دندان، به کاری روزمره برایتان بدل شده باشد.
دانستنی های خرید عینک ؛

راهنمای انتخاب فریم عینک متناسب با صورت شما/عکس

راهنمای انتخاب فریم عینک متناسب با صورت شما را در تصویر زیر مشاهده می کنید.
دانستنی ها؛

نكات ايمني مربوط به استفاده از لنزهاي تماسي

برای اینکه بتوان از لنز استفاده کرد قرنیه چشم (بویژه سطح آن) و پلک حتماً باید سالم باشند. متخصص چشم یا اپتومترسیت به کمک افتالموسکوپ و اسلیت لمپ به بررسی قرنیه و پلک شما پرداخته و شما را از سلامت آنها و امکان استفاده لنز توسط شما مطمئن می سازد.
در ساخت عینک؛

پی دی عینک چیست؟

یکی از نکاتی که همیشه اپتومتریست ها در ساخت عینک شما به آن توجه می کنند و آن را بسیار مهم می دانند، رعایت فاصله مردمکی یا پی دی عینک است.
پی‌دی عینک چیست؟

مبانی ساخت عینک های طبی

یکی از نکاتی که همیشه اپتومتریست‌ها در ساخت عینک شما به آن توجه می‌کنند و آن را بسیار مهم می‌دانند، رعایت فاصله مردمکی یا پی‌دی عینک است. در واقع این فاصله باید به طور دقیق مطابق فاصله بین مرکز مردمک‌های دو چشم شما باشد.
انتخاب عینک در کودکان و نوزادان؛

نکات مهم برای خرید عینک کودک

اگربعنوان پدر یا مادر بدنبال عینک مناسبی برای کودک خود می گردید ، شاید در اولین مراجعه به عینک فروشی برای خرید عینک مناسب سوالاتی برایتان مطرح شود . بدیهی است ابتدا با انبوهی از قاب های عینک روبرو می شوید ولی مشکل همین جاست . اینکه کدام عینک مناسبتر است ،آیا کودک من تمایلی به زدن عینک خواهد داشت واینکه آیا با رسیدن به منزل آنرا به گوشه ای انداخته ودیگر ازآن استفاده نخواهد کرد .
صفحه  از ۳
نظرسنجی
شهروندان تا چه اندازه اطلاعات لازم برای انتخاب و تفکیک لنزها و عدسی های خوب و بادوام از لنزها و عدسی های نامرغوب موجود در بازار را دارند؟
کم
متوسط
زیاد
نمی دانم
نظرات و گلایه ها