سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وحدت رویه حقوقی:

اعمال ماده 53 آیین دادرسی دیوان عدالت اداری

اعمال ماده 53 آیین دادرسی دیوان عدالت اداری نسبت به دادنامه شماره 56 الی 64 مورخ 27/2/1383 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
عینک آفتابی نیازمند استاندارد است؛

21قلم کالای وارداتی در گناوه مغایر با استاندارد شناخته شد

رئیس اداره استاندارد گناوه گفت: 21 قلم کالای خارجی(من جمله عینک های آفتابی) که از طریق گمرک این شهرستان در یک سال اخیر وارد کشور شده بود، در آزمون های این موسسه مغایر با استانداردهای ملی ایران شناخته و از ورود آن به بازار جلوگیری شد.
رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران:

خدمات بینایی سنجی بیمه شود

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران گفت: جایگاه اپتومتریست‌ها در طرح تحول نظام سلامت و برنامه پزشک خانواده دیده نشده و جامعه اپتومتری خواستار ‌بیمه خدمات اپتومتری هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر اهواز:

اردوهای جهادی در روستاهای اهواز و ایذه و غربالگری تنبلی چشم

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: اردوی جهادی خدمات رسانی به مناطق محروم در روستاهای صفاک بخش مرکزی اهواز و سراب بخش سوسن ایذه برگزار شد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان:

۱.۴ درصد کودکان بین سه تا شش سال مستعد ابتلا به تنبلی چشم هستند

مدیرکل بهزیستی استان کرمان ۱.۴ درصد کودکان بین سه تا شش سال را مستعد ابتلا به تنبلی چشم دانست.
مدیرکل بهزیستی ایلام:

۲۰ هزار کودک ایلام زیرپوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم قرار می گیرند

مدیرکل بهزیستی ایلام از زیرپوشش قرار گرفتن ۲۰ هزار کودک در این استان در طرح پیشگیری از تنبلی چشم (طرح آمبیلوپی) خبر داد.
پاسخ تشکل های اپتومتری؛

ارسال جوابیه به شورایعالی سازمان نظام پزشکی

پیرو انتشار نامه ای انتقادآمیز در خصوص فعالیت اپتومتریست ها از سوی رئیس انجمن چشم پزشکی به سازمان نظام پزشکی، انجمن علمی و جامعه اپتومتری بصورت جداگانه اقدام به ارسال نامه هایی جبرانی به نظام پزشکی نموده اند.
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان شمالی:

۵۶ هزار کودک در خراسان شمالی غربالگری بینایی می‌شوند

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: تا پایان امسال ۵۶ هزار کودک سه تا ۶ سال در استان غربالگری بینایی می‌شوند.
مدیرکل استاندارد اردبیل:

تدوین استانداردهای عینک های آفتابی و محافظ های چشم و صورت

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از صدور گواهی‌نامه انطباق صادرات و واردات کالاهای مشمول استاندارد اجباری در استان خبر داد. وی یادآور شد استاندارد ملی مراکز آب‌درمانی، عینک‌های آفتابی و محافظ‌ های چشم و صورت، مواد فلزی، گاز طبیعی، فناوری اطلاعات، فعالیت‌های وابسته به آب شرب و فاضلاب و دانه‌بندی الک‌های مورد استفاده در آزمون مصالح ساختمانی ، از قبل در سازمان استاندارد تدوین شده است.
توسط اداره کل استاندارد خوزستان صورت پذیرفت؛

تائید صلاحیت نخستین آزمایشگاه همکار عینک شنا در خوزستان

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل استاندارد خوزستان از صدور نخستین گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار در زمینه آزمون عینک شنا در استان خبر داد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی زنجان:

واحدهای عینک‌سازی فاقد اپتومتریست پلمپ می‌شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه واحدهای عینک‌سازی فاقد اپتومتریست حق فعالیت ندارند، گفت: واحدهای عینک‌سازی پلمپ شده فقط با حضور اپتومتریست فک پلمپ می‌شود.
از ابتدای تیرماه اجرا می شود؛

افزایش کمک هزینه خرید عینک، سمعک و عصای بازنشستگان کشوری

با موافقت مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، افزایش کمک هزینه خرید عینک، سمعک و عصای بازنشستگان کشوری از ابتدای تیرماه ۹۵ اجرا خواهد شد.
ضرورت امحاء کالاهای قاچاق؛

10 دلیل عمده در مورد ضرورت امحاء کالاهای قاچاق

در پی فرمان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مبنی بر ضرورت به آتش کشیدن و امحاء کالای قاچاق در ملاء عام و در انظار عمومی مردم، این سؤل در ذهن بسیاری از افراد جامعه مطرح شده که اگرچه قاچاق کالا به کشور عملی غیرقانونی و غیراخلاقی است، اما چرا باید کالایی را که در قبال خروج مقدار قابل توجهی سرمایه، به کشور وارد شده، منهدم کرد؟ در بند پنجم متن حاضر آمده ، کالاهایی مانند عینک آفتابی از جمله کالاهایی هستند که در صورت کشف، اگر غیرضروری و تجملاتی تشخیص داده شوند، سرنوشتی به جز امحاء و آتش زدن ندارند.
در نشست خبری عنوان شد؛

دخالت وزارت صنعت در عینک سازی/فروش لنز در مترو

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران، نسبت به دخالت وزارت صنعت و اتاق اصناف برای صدور مجوز عینک سازی، به شدت انتقاد کرد و گفت: تجویز و فروش عینک فقط بر عهده اپتومتریست و چشم پزشک است.
نظرسنجی
شهروندان تا چه اندازه اطلاعات لازم برای انتخاب و تفکیک لنزها و عدسی های خوب و بادوام از لنزها و عدسی های نامرغوب موجود در بازار را دارند؟
کم
متوسط
زیاد
نمی دانم
نظرات و گلایه ها