سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انتشار مقالات نوزدهمین کنگره اپتومتری خراسان
سمینار اپتومتری لنز و عدسی؛

انتشار مقالات نوزدهمین کنگره اپتومتری خراسان

مقالات نوزدهمین کنگره اپتومتری خراسان (سمینار اپتومتری لنز و عدسی) در تاریخ ۶ مهر ۱۳۹۸ در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ تا ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط انجمن اپتو متری خراسان در شهر مشهد برگزار شده است.در این رویداد ۲۰ مقاله شامل ۲۰ صفحه ارائه شده است.
درخواست اپتومتریست ها از وزیر بهداشت
دبیر اجرایی کنگره اپتومتری؛

درخواست اپتومتریست ها از وزیر بهداشت

دبیر اجرایی بیست و دومین کنگره انجمن علمی اپتومتری ایران، خواستار رفع موانع تاسیس دکترای حرفه ای اپتومتری از سوی وزیر بهداشت شد.
دخالت برخی چشم پزشکان در خدمات اپتومتریست ها
عبدالله فرزانه:

دخالت برخی چشم پزشکان در خدمات اپتومتریست ها

دبیر اجرایی بیست و دومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران، گفت: یکی از موضوعات مورد بحث در کنگره امسال، دخالت اصناف و دست اندازی برخی چشم پزشکان در شرح وظایف اپتومتریست ها است.
قیمت فریم و عدسی عینک ۵ برابر شد
عضو انجمن اپتومتری ایران:

قیمت فریم و عدسی عینک ۵ برابر شد

عضو انجمن اپتومتری ایران با اشاره به افزایش ۵ برابری فریم و عدسی عینک با توجه به نوسات ارزی اخیر گفت: متأسفانه این تجهیزات ارز دولتی به آن اختصاص داده نشده و این مسئله سلامت بینایی افراد را تهدید می‌کند.
نوسانات ارز قیمت خدمات بینایی را بالا برد
عضو هیات مدیره جامعه اپتومتری ایران گفت:

نوسانات ارز قیمت خدمات بینایی را بالا برد

عضو هیات مدیره جامعه اپتومتری ایران گفت: بر اساس نوسانات ارز و تغییرات اقتصادی قیمت ارائه خدمات و تجهیزات بینایی از جمله عینک و لنزهای تماسی و برقی چشم را افزایش پیدا کرد . به علت حیاتی بودن خدمات بینایی برای کودکان و نوزادان باید اقلامی مانند فرم عینک ، عدسی تماسی و غیره جزو تجهیزات پزشکی در سامانه نیما قلمداد شود.
آشنایی با اصطلاحات و اختصارات نسخه اى
اختصارات مفید نسخه عینک:

آشنایی با اصطلاحات و اختصارات نسخه اى

اختصارات و علایم مورد استفاده در نسخه های طبی، عموما برای بیماران قابل فهم نبوده و ممکن است در آنها نوعی اضطراب را سبب گردد. بر این اساس در ادامه متن، برخی از مهمترین این علایم و اختصارات آورده می شود.
اپتومتریست ها مراقبین اولیه بینایی هستند
کنگره اپتومتری ایران بکار خود پایان داد؛

اپتومتریست ها مراقبین اولیه بینایی هستند

محمدرضا کریمی فر دبیر اجرایی نوزدهمین کنگره سراسری اپتومتری ایران، گفت: در اختتامیه این کنگره با تقدیر از پیشکسوتان این رشته و اهدا هدایا به مقالات و پوستر ها برتر و همچنین غرفه های برتر و با حضور بیش از ۱۳۰۰ اپتومتریست بکار خود پایان داد.
اپتومتری رشته ای خدمت رسان در حوزه سلامت
فرهاد صحرایی :

اپتومتری رشته ای خدمت رسان در حوزه سلامت

اينکه وزارت بهداشت با چه انگيزه‌اي افرادي با مدارک دانشگاهي غيرمرتبط با رشته را در تصميم‌سازترين منصب علمي‌يک رشته منصوب ساخته از شگفتي‌هايي است که بهاي آنرا دانشجويان و فارغ‌التحصيلان با هدر رفتن سرمايه برگشت ناپذير عمرشان مي‌پردازند. هنگامي که مقدرات رشته‌اي به دست افراد بي‌انگيزه ناکارآمد و با مدارج دانشگاهي غيرمرتبط سپرده شود حاصل آن درمحدوديت در ارتقا علمي‌، معضلات ‌حرفه‌اي من جمله مشکلات مرتبط با بيمه‌ها و دخالت افراد غيرآکادميک در امر خطير بهداشت و درمان و پوسيدگي و درجا زدن کادر آموزشي متبلور مي‌شود و همچنان باقي ماندن اين انتظار از وزارت محترم بهداشت و درمان جهت سامان‌دهي اين معضل و استفاده بهينه از پتانسيل عظيم دانشجويان و فارغ‌التحصيلان اين رشته جهت برون رفت از اين شرايط.
نیاز فعلی اپتومتری همدلی و وحدت است
بدنبال حواشی ناپسند در فضای مجازی:

نیاز فعلی اپتومتری همدلی و وحدت است

دکتر عظیمی بعنوان یکی از پیش کسوتان رشته در نامه ای بیان داشتند که ، با اقتدار می توان ملاحظه نمود که وضعیت اپتومتری در کشور ما در حال حاضر در ناحیه شرق مدیترانه بسیار مطلوب می باشد و اگر همگان از جمله مسئولین وزارتی ، انجمن های مختلف و همکاران سعی وافر بنماییم انشاءالله باز هم وضعیت اپتومتری در کشور بهتر خواهد شد و در آینده شاهد گسترش آکادمیک رشته و برقراری دکتری حرفه ای اپتومتری خواهیم بود .
۱
نظرسنجی
شهروندان تا چه اندازه اطلاعات لازم برای انتخاب و تفکیک لنزها و عدسی های خوب و بادوام از لنزها و عدسی های نامرغوب موجود در بازار را دارند؟
کم
متوسط
زیاد
نمی دانم
نظرات و گلایه ها