سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گزارش تصویری؛

کارخانه تولید عدسی‌های چند کانونه

کارخانه تولید عدسی‌های فِری فِرم و چند کانونه در تهران
تعیین نمره عینک؛

آخرین ورژن بینایی سنجی+ فیلم

در فیلم زیر به آخرین ورژن بینایی سنجی پرداخته شده است.
پاسخ به یک سوال؛

عینک مطالعه آماده

با شروع 40سالگی بتدریج چشم‌ها نمی‌توانند مثل سال‌های قبل برای اشیای نزدیک کانونی شوند و اصطلاحا فرد پیرچشم می‌شود. اولین راه اصلاح بینایی به نظر برخی افراد تهیه یک عینک آماده است. آیا استفاده از این عینک‌های آماده درست است و برای چشم‌ها آسیبی به همراه ندارند؟

هشدارهایی درباره لنز چشم

لنزهای تماسی (Contact Lenses) که به آن‌ها عینک‌های نامرئی نیز گفته می‌شود، صفحه‌های پلاستیکی انحنا دار، مدور، نازک و شفافی می‌باشند که بر روی قرنیه چشم قرار گرفته و بر لایه اشکی که قرنیه را می‌پوشاند، شناور می‌شوند. سلامت قرنیه و لایه اشکی برای راحتی و وضوح بینایی شما در هنگام استفاده از لنزهای تماسی بسیار مهم است.
عدسی ها و انواع عدسی ها؛

انواع عدسی های عینک طبی

به مجموعه اعمالی که جهت نصب عدسی تدریجی برروی عینک انجام می شود، در اصطلاح رایج، فیتینگ اطلاق می گردد.
با پیشرفت فناوری ؛

خداحافظی با عینک تا پایان ۲۰۱۸

با استفاده از لنز بیونیکی تا پایان سال 2018 دیگر نیازی به زدن عینک نیست .
افزایش لابی‌گری ها و مداخلات وزارت صنعت؛

سه هزار واحد غیر قانونی در فروش عینک فعالیت می کنند/ ردپای مافیا در صنعت عینک سازی

افزایش لابی‌گری ها و مداخلات وزارت صنعت در ارائه مجوز کسب برای عینک سازان غیر حرفه ای منجر به ایجاد مافیای فروش و تجویز غیر قانونی عینک در کشور می شود.
گروه تجارت صمت؛

عینک قاچاق، داغی که بر چشم می‌زنند

چشمی که امروز می‌بیند شاید فردا نبیند؛ این جمله‌ای است که به‌طور معمول پزشکان به مراجعان خود می‌گویند. بنابراین استفاده از عینک آفتابی به‌ویژه در مناطقی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند می‌تواند تا حد زیادی از تاثیرات مخرب نور خورشید بکاهد.
نظارت های لازم بهداشتی بر روی شیشه عینک ها؛

شیشه عینک های طبی ساماندهی می شود

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: شیشه عینک های طبی تا پایان سال جزو تجهیزات و ملزومات پزشکی به شمار می آید و ساماندهی می شود.
دکتر ابراهیم جعفرزاده پور:

اخذ مجوز برای واردات ملزومات مرتبط با سلامت بینایی اجباری شود

رئیس برد اپتومتری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که واردات عدسی ها، فریم های عینک و عینک های آفتابی و سایر ملزومات مرتبط با سلامت بینایی، در حال حاضر نیازی به مجوز ندارند، افزود : داشتن مجوز برای این منظور باید اجباری شود.
رئیس اتحادیه صنفی سازندگان و فروشندگان عینک عنوان کرد؛

قاچاق 70 درصدی عینک و عدسی/ فروش عینک در مطب ممنوع است

رئیس اتحادیه صنفی سازندگان و فروشندگان عینک با اشاره به واردات 30 میلیون زوج عدسی و 20 میلیون عینک در سال گفت: 70 درصد عینک و عدسی موجود در بازار قاچاق است.
رئیس انجمن صنفی اپتومتری ایران مطرح کرد؛

هشدار در مورد قاچاق عینک‌های طبی

رئیس انجمن صنفی اپتومتری ایران ضمن هشدار در مورد قاچاق عینک‌های طبی گفت: نظارت بر واردات عینک همچون دیگر کالاهای پزشکی، باید به عهده وزارت بهداشت باشد.
قاچاق عینک های طبی و آفتابی؛

سهم 70 درصدی قاچاق در بازار عینک های طبی و آفتابی کشور

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان عینک تهران، سهم قاچاق را در بازار عینک های طبی و آفتابی کشور 70 درصد اعلام کرد.
هیئت مدیره اتحادیه عینک سازان:

کلینیک نور بزرگترین وارد کننده لنز و عینک طبی است

درحالی که فروشندگان دارای مجوز از این اتحادیه، هر ساله مالیات و عوارض خود را پرداخت می‌کنند و به زحمت ،روزی سه عینک سفارش می‌گیرند اما کلینیک نور روزانه به اندازه 200 مغازه عینک سازی فروش عینک دارد.
گزارش همایش صنعت عینک و آموزش های تخصصی؛

ظرفیت های موجود آموزش های علمی کاربردی

آمادگی برگزاری آموزش های مهارتی دوره های پودمانی تخصصی کوتاه مدت عینک های طبی و آفتابی " در همایش صنعت عینک و آموزش های تخصصی "
نظرسنجی
شهروندان تا چه اندازه اطلاعات لازم برای انتخاب و تفکیک لنزها و عدسی های خوب و بادوام از لنزها و عدسی های نامرغوب موجود در بازار را دارند؟
کم
متوسط
زیاد
نمی دانم
نظرات و گلایه ها