سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به بهانه روز علم در خدمت صلح و توسعه؛

برگزاری همایش ها و نشست های علمی متفاوت در هفته ترویج علم + جدول برنامه

انجمن ترویج علم ایران در سال جاری برای هفتمین سال متوالی هفته ترویج علم را همزمان با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه با همکاری تعدادی از سازمان­ ها و نهادهای علمی و فرهنگی برگزار می­ کند. بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه به همت کمیسیون انجمن های علمی ایران و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران، با حضور دکتر حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ در سالن شهدای علمی وزارت علوم از ساعت ۹:۳۰ ای ۱۲ برگزار می شود.لازم به توضیح است در این مراسم دکتر محمد جلالی دبیر کمیسیون انجمن­ های علمی ایران، دکتر اکرم قدیمی، رئیس انجمن ترویج علم ایران، دکتر وحید احمدی، مشاور وزیر و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر نسرین مصفا، رئیس انجمن ایرانی سازمان ملل متحد، دکتر محمد راسخ، استاد دانشگاه شهید بهشتی و دکتر هادی خانیکی، استاد دانشگاه علامه طباطبایی، سخنرانی می کنند.
همایش های شورای انجمن های علمی؛

همایش های پیشرفت و توسعه علمی کشور از گذشته تا امروز

شورای انجمن های علمی کشور بعنوان عالی ترین رکن انتخابی انجمن های علمی عضو (انجمن های علمی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، بشکل سالیانه اقدام به برگزاری سلسله همایش های پیشرفت و توسعه علمی کشور می کند. در گزارش تصویری زیر ،عنوان و پوسترهای پنج همایش برگزاری شده را مشاهده می نمایید. برخی از محورهای احتمالی همایش سال 97 نیز در انتهای گزارش، مورد اشاره قرار گرفته است.
کنفرانس ریاضی ایران؛

چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران

چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران امروز پنجشنبه با معرفی برندگان ریاضی برگزار شد.
مراسم یادبود محمدامین قانعی‌راد در مشهد برگزار شد؛

مردی با آرزوهای بسیار برای ایران

محمدامین قانعی‌راد یکی از برجسته‌ترین چهره‌های جامعه‌شناسی ایران و عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی 24خردادماه به‌دلیل بیماری سرطان از دنیا رفت. پس از درگذشتش پیام‌ها و گفت‌و‌گو‌های بسیاری درباره او و جایگاه علمی و اخلاقی‌اش در رسانه‌های کشور منتشر شد که همگی حکایت از آن داشتند که فقدان او ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای جریان علمی کشور، بویژه حوزه جامعه شناسی است. چندی پیش نیز در مشهد مراسم یادبودی با حضور هادی خانیکی استاد ارتباطات و پژوهشگر و رحمت‌الله قانعی‌راد برادر این استاد فقید برگزار شد.
در تاریخ 25 تیر ماه برگزار خواهد شد؛

مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران در سال 97

مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران رأس ساعت 16 روز دوشنبه مورخ 1397/04/25در محل دانشگاه خاتم تشکیل می‌گردد.
نشست انجمن های علمی دانشگاهی؛

نشست سراسری انجمن‌های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز شد

نخستین نشست سراسری انجمن های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی از صبح روز پنجشنبه 12 اسفند ماه با حضور ۵۰۰ تن از دبیران و کارشناسان انجمن‌های علمی در سالن همایش مصباح معاونت فرهنگی دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی مازندران آغاز شد.
نشست دبیران انجمن های علمی ؛

دومین روز نشست سراسری انجمن‌های علمی دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شد

دومین روز از نخستین نشست سراسری انجمن های علمی دانشجویان علوم پزشکی با حضور ۵۰۰ تن از دبیران و کارشناسان این حوزه در ساری آغاز به کار کرد.
در جشنواره بین المللی فارابی؛

انجمن مدیریت ایران به عنوان انجمن علمی برتر معرفی شد

در نهمین جشنواره بین المللی فارابی (ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی)، انجمن مدیریت ایران به ریاست مجید قاسمی، به عنوان انجمن علمی برتر شناخته شد.
همایش علمی:

همایش راهکارهای رسیدن به دانشگاه نسل سوم

پیرو برنامه سالیانه شورای انجمن های علمی ایران در خصوص برگزاری سلسله همایش های پیشرفت و توسعه علمی کشور،پنجمین همایش با موضوع راهکارهای رسیدن به دانشگاه نسل سوم، در اول آذر ماه 1396 با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و در محل آن دانشگاه معظم برگزار گردید. تصاویر زیر، مستندی انتخابی از مراحل اجرا و برگزاری نشست های دوگانه، همایش است. ارکان همایش شامل دکتر مجید قاسمی (رئیس شورای انجمن های علمی ایران و رئیس همایش)،دکتر مختار جلالی(دبیر علمی همایش) و دکتر جواد محمد قلی نیا(دبیر اجرایی همایش) می باشند. همایش در دو نشست تخصصی برگزار گردید . به منظور ارایه اطلاعات بیشتر، پوستر همایش و ریز برنامه های آن، در کنار سایر عکس های انتخابی ، ارایه شده است .
خلاصه کاربردی مقالات:

خلاصه کاربردی مقالات پنجمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور

پیرو برگزاری پنجمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور با موضوع محوری راهکارهای رسیدن به دانشگاه نسل سوم، توسط شورای انجمن های علمی ایران و دانشگاه تربیت مدرس، خلاصه کاربردی برخی از مقالات و سخنرانی های ارایه شده در همایش ، برای استفاده متخصصان و صاحب نظران، ارایه گردیده است. لازم بذکر است که همایش در اول آذر ماه 1396، در محل دانشگاه تربیت مدرس و با حضور جمعی از روسای دانشگاه های کشور، مقامات و مدیران ارشد نظام آموزش عالی کشور، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات مدیره انجمن های علمی، محققان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و سایر مدعوین، برگزار گردید.
شورای انجمن های علمی برگزار می کند؛

برگزاری پنجمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور

شورای انجمن های علمی با همکاری دانشگاه تربیت مدرس، پنجمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور را در تاریخ یکم آذر ماه 96 برگزار می کند.این همایش با محور راهکارهای رسیدن به دانشگاه نسل سوم، فردا(چهارشنبه) در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
گزارش هم اندیشی:

هم اندیشی نخبگان در تصمیم سازی کشور

نشست هم‌‌اندیشی رؤسای انجمن‌های علمی ایران در راستای مشارکت نخبگان و استعدادهای برتر در تصمیم‌سازی‌ها و مدیریت کشور با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ،دکتر مجید قاسمی رئیس کمیسیون انجمن‌های علمی ایران، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم و جمعی از رؤسای انجمن‌های علمی ایران، در محل این وزارتخانه برگزار شد.
کنگره بین المللی:

کنگره بین المللی اخلاق در علوم و فناوری

کنگره بین المللی اخلاق در علوم و فناوری ، در تاریخ 13 لغایت 17 آذر 1396 در مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی با شعار اخلاق برای همه، علم برای توسعه ، برگزار خواهد شد، لذا از تمامی صاحب نظران دعوت به ارایه مقاله می گردد.
چقدر دوست دارم آنجا کار کنم؛

پنج خواسته کارمندان از کارفرمایان

بعضی از شرکت‌ها هستند که وقتی نام‌شان را می‌شنویم، زبان به تحسین آنها می‌گشاییم و می‌گوییم: «وای، چقدر دوست دارم آنجا کار کنم!» این شرکت‌ها می‌دانند که کارکنان به اندازه‌ی مشتری‌هایی که بابت محصولات و خدمات شرکت پول خرج می‌کنند، اهمیت دارند. آنها همچنین می‌دانند که با وسعت پوشش رسانه و شبکه‌های اجتماعی در این روز و روزگار، اعتبار و خوش‌نامی شرکت تا حد زیادی به آنچه کارمندان درباره‌ی آن می‌گویند وابسته است. در همین راستا و در جهت جلب رضایت کارمندان، با ۵ خواسته‌ای که آنها از کارفرمایان خود دارند، آشنا می‌شوید.
معاون فرهنگی وزیر علوم؛

گسترش اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی در دستور کار وزارت علوم است

معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: گسترش اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی در دستور کار وزارت علوم است و تا پایان سال تعداد این اتحادیه‌ها به ۲۰ عدد می‌رسد.
مجموعه سخنرانی ها:

چهارمین همایش نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری (مجموعه سخنرانی ها)

چهارمین همایش نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری (مجموعه سخنرانی ها)
یافته های پژوهشی در قانونگذاری:

پنجمین همایش نقش پژوهش در فرآیند قانونگذاری

این همایش یک روزه در تالار شهید مدرس ساختمان مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار شد و مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی رییس مرکز پژوهشهای مجلس، امیدوار رضایی معاون قوانین مجلس، عباسعلی کدخدایی عضو شورای نگهبان قانون اساسی و عادل آذر رییس دیوان محاسبات کشور، سخنرانی کردند.
باحضور رئیس جمهور؛

اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی فارابی

مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی فارابی صبح روز یکشنبه با حضور رییس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد.
با حضور وزیر علوم و وزیر کشور؛

چهارمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور

شورای انجمن های علمی ایران، با حمایت وزارت علوم، بانک پاسارگاد، دانشگاه خاتم و انجمن های علمی برگزار کرد.
با همکاری انجمن مهندسی مکانیک ایران؛

همایش سالانه مهندسی مکانیک

انجمن مهندسی مکانیک ایران بیست و پنجمین همایش سالانه مهندسی مکانیک را ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می نماید.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها