سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به همت انجمن علمی دانشگاه صورت گرفت؛

برپایی نمایشگاه معرفی توانمندی‌های رشته "مهندسی معدن" در دانشگاه صنعتی بیرجند

مهدی وفایی فرد، معاون دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار کرد: همزمان با گرامیداشت هفته معدن از اول لغایت هفتم خردادماه، انجمن علمی مهندسی معدن دانشگاه صنعتی بیرجند با هماهنگی اتحادیه انجمن‌های علمی مهندسی معدن کشور، نمایشگاه معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های رشته مهندسی معدن را در دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار کرد.
دبیرعلمی نخستین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر:

ارتباط موثر فعالان حوزه تجدیدپذیر در گرو تشکیل انجمن علمی است

دبیرعلمی هفتمین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران، ارتباط هرچه بیشتر و موثرتر فعالان حوزه تجدیدپذیر را در گرو تشکیل یک انجمن علمی در این حوزه دانست.
معاون فرهنگی دانشگاه رازی:

انتظار جامعه از دانشگاه‌ها بالا رفته است

معاون فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: جامعه از دانشگاه ها توقع دارد درقبال بودجه ای که مصرف می‌کنند، برای رفع مشکلات و آلام جامعه گام بردارند.
سردار جلالی در چهاردهمین کنگره انجمن جغرافیای ایران:

انجمن جغرافیای کشور قلمرو سایبری ایران را تعریف کند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت: گستردگی و آمیختگی فضای سایبر با همه علوم و حوزه‌های علمی و دانشی این الزام را ایجاد می‌کند که ما بررسی های خود را در رابطه با تاثیرات و نفوذ علم سایبر در همه علوم من جمله جغرافیا را با جدیت بیشتری پیگیری کنیم.
همایش «شفافیت:

دولت پاسخگو، جامعهٔ مطالبه‌گر» برگزار می‌شود

همایش «شفافیت: دولت پاسخگو، جامعهٔ مطالبه‌گر» با مشارکت انجمن علمی دانشجویی جامعه‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود. این همایش در سه پنل برگزار می‌شود که در پنل اول موضوع» «مبارزه علیه فساد از مطالبات جامعه مدنی تا الزامات دولت»، در پنل دوم موضوع «کارکردهای جامعه مدنی در مبارزه با فساد» و در پنل سوم «لزوم شفافیت و مبارزه با فساد در فرآیند توسعه ایران» بررسی خواهد شد.
کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در صنایع نفت و گاز؛

برگزاری کنفرانس بین‌المللی فناوری‌های نوین در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

انجمن مهندسی گاز ایران با همکاری انجمن علمی مهندسی شیمی و پلیمر دانشگاه تهران کنفرانسی بین‌المللی با محوریت فناوری‌های نوین در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در این دانشگاه برگزار می‌کند.
دانشگاه امیرکبیر تهران؛

گردهمایی انجمن علمی رنگ ایران

گردهمایی خانواده بزرگ رنگ ایران با تلاش انجمن علمی رنگ ایران و مساعدت دانشگاه امیرکبیر برگزار گردید.
گزارش تصویری؛

همایش دستیابی به مرجعیت علمی

همایش بررسی راهکارهای دستیابی به مرجعیت علمی و پژوهشی،با حضور محمدجواد ظریف و سعید نمکی در محل سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
در دانشگاه خاتم؛

اختتامیه ششمین همایش پیشرفت و توسعه علمی

مراسم اختتامیه ششمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور عصر سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر مجید قاسمی رئیس دانشگاه خاتم و رئیس شورای انجمن های علمی ایران در دانشگاه خاتم برگزار شد.
فراخوان حضور در همایش سالانه انجمن علمی مطالعات صلح اعلام شد؛

دبیر علمی همایش: مسئولیت اجتماعی ما معرفی عوامل صلح ساز در وضعیت خطیر داخلیست

دبیر علمی همایش انجمن مطالعات صلح گفت: باز پیکربندی جوامع و بازاندیشی درباره شیوه‌های سرمایه‌گذاری و جست‌وجو برای راه‌حل‌ها، فرصت‌های بقا از رهگذر فراگیر کردن ایده صلح‌باورانه به رسالتی عاجل، جدی و همگانی تبدیل شده است.
به بهانه روز علم در خدمت صلح و توسعه؛

برگزاری همایش ها و نشست های علمی متفاوت در هفته ترویج علم + جدول برنامه

انجمن ترویج علم ایران در سال جاری برای هفتمین سال متوالی هفته ترویج علم را همزمان با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه با همکاری تعدادی از سازمان­ ها و نهادهای علمی و فرهنگی برگزار می­ کند. بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه به همت کمیسیون انجمن های علمی ایران و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران، با حضور دکتر حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ در سالن شهدای علمی وزارت علوم از ساعت ۹:۳۰ ای ۱۲ برگزار می شود.لازم به توضیح است در این مراسم دکتر محمد جلالی دبیر کمیسیون انجمن­ های علمی ایران، دکتر اکرم قدیمی، رئیس انجمن ترویج علم ایران، دکتر وحید احمدی، مشاور وزیر و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر نسرین مصفا، رئیس انجمن ایرانی سازمان ملل متحد، دکتر محمد راسخ، استاد دانشگاه شهید بهشتی و دکتر هادی خانیکی، استاد دانشگاه علامه طباطبایی، سخنرانی می کنند.
همایش های شورای انجمن های علمی؛

همایش های پیشرفت و توسعه علمی کشور از گذشته تا امروز

شورای انجمن های علمی کشور بعنوان عالی ترین رکن انتخابی انجمن های علمی عضو (انجمن های علمی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، بشکل سالیانه اقدام به برگزاری سلسله همایش های پیشرفت و توسعه علمی کشور می کند. در گزارش تصویری زیر ،عنوان و پوسترهای پنج همایش برگزاری شده را مشاهده می نمایید. برخی از محورهای احتمالی همایش سال 97 نیز در انتهای گزارش، مورد اشاره قرار گرفته است.
کنفرانس ریاضی ایران؛

چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران

چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران امروز پنجشنبه با معرفی برندگان ریاضی برگزار شد.
مراسم یادبود محمدامین قانعی‌راد در مشهد برگزار شد؛

مردی با آرزوهای بسیار برای ایران

محمدامین قانعی‌راد یکی از برجسته‌ترین چهره‌های جامعه‌شناسی ایران و عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی 24خردادماه به‌دلیل بیماری سرطان از دنیا رفت. پس از درگذشتش پیام‌ها و گفت‌و‌گو‌های بسیاری درباره او و جایگاه علمی و اخلاقی‌اش در رسانه‌های کشور منتشر شد که همگی حکایت از آن داشتند که فقدان او ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای جریان علمی کشور، بویژه حوزه جامعه شناسی است. چندی پیش نیز در مشهد مراسم یادبودی با حضور هادی خانیکی استاد ارتباطات و پژوهشگر و رحمت‌الله قانعی‌راد برادر این استاد فقید برگزار شد.
در تاریخ 25 تیر ماه برگزار خواهد شد؛

مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران در سال 97

مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران رأس ساعت 16 روز دوشنبه مورخ 1397/04/25در محل دانشگاه خاتم تشکیل می‌گردد.
نشست انجمن های علمی دانشگاهی؛

نشست سراسری انجمن‌های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز شد

نخستین نشست سراسری انجمن های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی از صبح روز پنجشنبه 12 اسفند ماه با حضور ۵۰۰ تن از دبیران و کارشناسان انجمن‌های علمی در سالن همایش مصباح معاونت فرهنگی دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی مازندران آغاز شد.
نشست دبیران انجمن های علمی ؛

دومین روز نشست سراسری انجمن‌های علمی دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شد

دومین روز از نخستین نشست سراسری انجمن های علمی دانشجویان علوم پزشکی با حضور ۵۰۰ تن از دبیران و کارشناسان این حوزه در ساری آغاز به کار کرد.
در جشنواره بین المللی فارابی؛

انجمن مدیریت ایران به عنوان انجمن علمی برتر معرفی شد

در نهمین جشنواره بین المللی فارابی (ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی)، انجمن مدیریت ایران به ریاست مجید قاسمی، به عنوان انجمن علمی برتر شناخته شد.
همایش علمی:

همایش راهکارهای رسیدن به دانشگاه نسل سوم

پیرو برنامه سالیانه شورای انجمن های علمی ایران در خصوص برگزاری سلسله همایش های پیشرفت و توسعه علمی کشور،پنجمین همایش با موضوع راهکارهای رسیدن به دانشگاه نسل سوم، در اول آذر ماه 1396 با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و در محل آن دانشگاه معظم برگزار گردید. تصاویر زیر، مستندی انتخابی از مراحل اجرا و برگزاری نشست های دوگانه، همایش است. ارکان همایش شامل دکتر مجید قاسمی (رئیس شورای انجمن های علمی ایران و رئیس همایش)،دکتر مختار جلالی(دبیر علمی همایش) و دکتر جواد محمد قلی نیا(دبیر اجرایی همایش) می باشند. همایش در دو نشست تخصصی برگزار گردید . به منظور ارایه اطلاعات بیشتر، پوستر همایش و ریز برنامه های آن، در کنار سایر عکس های انتخابی ، ارایه شده است .
خلاصه کاربردی مقالات:

خلاصه کاربردی مقالات پنجمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور

پیرو برگزاری پنجمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور با موضوع محوری راهکارهای رسیدن به دانشگاه نسل سوم، توسط شورای انجمن های علمی ایران و دانشگاه تربیت مدرس، خلاصه کاربردی برخی از مقالات و سخنرانی های ارایه شده در همایش ، برای استفاده متخصصان و صاحب نظران، ارایه گردیده است. لازم بذکر است که همایش در اول آذر ماه 1396، در محل دانشگاه تربیت مدرس و با حضور جمعی از روسای دانشگاه های کشور، مقامات و مدیران ارشد نظام آموزش عالی کشور، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات مدیره انجمن های علمی، محققان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و سایر مدعوین، برگزار گردید.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها