سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سرقینی مطرح کرد:

تفویض اختیار به انجمن‌های معدنی به شرط پاسخگویی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر تسهیل امور گفت: در صورت قبول تبعات تصمیمات گرفته شده امکان تفویض برخی اختیارات به انجمن‌های معدنی وجود دارد.
محسن زندی؛

مجمع عمومی انجمن علمی انرژی‌های تجدیدپذیر تشکیل می‌شود

دبیر اجرایی و رئیس کمیته اجرایی کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران ضمن اعلام برگزاری این کنفرانس در تاریخ ۲۰ تا ۲۲ خرداد، گفت: مجمع عمومی برای انجمن علمی نوپای انرژی‌های تجدیدپذیر تشکیل خواهد شد تا بین انجمن‌هایی که پیشتر در این حوزه وجود داشته، یکپارچگی ایجاد کند.
در دومین کنفرانس ملی انجمن ایرانی پویاشناسی مطرح شد؛

بدون توجه به آموزه‌های حوزه سیستماتیک نمی‌توان علل مسائل را پیدا کرد

رئیس انجمن علمی پویایی‌شناسی گفت: برای پیشرفت ایران در رشته پویاشناسی باید به سمت توسعه منابع این رشته و در دسترس قرار دادن آن‌ها حرکت کنیم.
عسکری در دانشگاه اسفراین؛

اولویت وزارت علوم دنبال کردن انجمن علمی نسل ۲ است

مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: انجمن‌های علمی دانشجویی نسل ۲ را باید دنبال کرد که این موضوع از اولویت‌های دفتر فرهنگی اجتماعی وزارت علوم است.مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی و نشریات دانشجویی را محور تحرک دانشجو دانست و بر خوانش مجدد اساسنامه انجمن‌های علمی دانشجویی تاکید و خاطرنشان کرد: انجمن‌های علمی دانشجویی نسل ۲ را باید دنبال کرد که این از اولویت‌های دفتر فرهنگی اجتماعی وزارت علوم است.
لزوم توانمندسازی تشکل های دانشجویی؛

توسعه حمایت‌ها از انجمن‌های علمی- دانشجویی "مغز و شناخت"

تشکیل انجمن‌های علمی – دانشجویی در مراکز دانشگاهی را باید گامی مثبت در راستای ترویج و ارتقای هرچه بیشتر دانش علوم شناختی در میان دانشجویان دانست اقدامی که ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در مسیر گسترش آن در مراکز علمی حرکت می‌کند.
یونسیان :

‌می‌خواهیم رشته آکوستیک در محافل دانشگاهی جدی‌تر دنبال شود

یونسیان رئیس انجمن علمی آکوستیک گفت:انجمن علمی آکوستیک بستر مناسبی جهت برقراری ارتباطات بین المللی در دنیا است ISA یک مجمع جهانی در حوزه آکوستیک است که انجمن علمی آکوستیک ایران را حمایت می‌کند.
ارتقای سطح کیفیت فعالیت های علمی؛

اقدامات دولت برای رفع تنگناهای انجمن های علمی

دولت یازدهم با وجود محدودیت های مالی ناشی از تحریم های اقتصادی سالیان اخیر، توجه به رشد تولیدات و ارتقای کیفیت فعالیت های علمی را مدنظر داشته و در حد امکان و توان درصدد رفع مشکلات نهادها و مراکز فعال در این عرصه از جمله انجمن های علمی برآمده است.
اقدامات دولت برای رفع تنگناهای انجمن های علمی؛

دولت برای رفع تنگاهای انجمن های علمی چه اقداماتی انجام داده است

دولت یازدهم با وجود محدودیت های مالی ناشی از تحریم های اقتصادی سالیان اخیر، توجه به رشد تولیدات و ارتقای کیفیت فعالیت های علمی را مدنظر داشته و در حد امکان و توان درصدد رفع مشکلات نهادها و مراکز فعال در این عرصه از جمله انجمن های علمی بر آمده است.
میزان کارآمدی وب سایت انجمن ها؟

بررسی کارآمدی وبسایت های انجمن های علمی حوزه علوم انسانی

هدف تحقیق حاضر بررسی میزان رؤیت پذیری وب سایت های انجمن های علمی حوزه علوم انسانی در ایران است. بدین منظور ، فهرست 62 انجمن علمی حوزه علوم انسانی در ایران از طریق وب سایت کمیسیون انجمن های علمی ایران استخراج شد. با استفاده از روش وب سنجی، در فاصله زمانی 27 آوریل تا 17 ماه می 2012 تحلیل وب سایت های فعال از طریق پایگاه های الکسا، اولروز، و راهنمای اینترنتی یاهو انجام شد. یافته ها: یافته ها نشان داد که وب سایت انجمن روان شناسی اجتماعی ایران با در اختیار داشتن 918 پیوند دریافتی، بیشترین پیوند را از دیگر سایت ها دریافت کرده است. انجمن مطالعات برنامه ریزی درسی ایران، انجمن مطالعات خانواده در ایران، و انجمن زبان و ادبیات فارسی با در اختیار داشتن کمترین پیوند دریافتی و رتبه در گوگل، ضعیف ترین وب سایت های انجمن های علوم انسانی در ایران محسوب می شوند. انجمن مدیریت اجرایی ایران با عامل تأثیرگذار تجدیدنظرشونده 15 بالاترین عامل تأثیرگذار را در اختیار داشته است. نتیجه گیری: نتایج این تحقیق، و ارائه آن به مدیران وب سایت های انجمن های علمی مورد مطالعه در تحقیق حاضر، افزون بر مرئی تر ساختن وب سایت و کمک به دریافت پیوند بیشتر از سوی وب سایت های مرتبط و خارجی، راه ارتباطات علمی را نیز می گشاید.
شوخی یا واقعیت؟

استفاده از ظرفیت سربازان متخصص در انجمن های علمی

طبق اصل 147 قانون اساسی ، دولت باید در زمان صلح از افراد و تجهیزات فنی ارتش در کارهای امدادی، آموزشی، تولیدی، و جهاد سازندگی، با رعایت کامل موازین عدل اسلامی استفاده کند در حدی که به آمادگی رزمی آسیبی وارد نیاید . سوال این است که آیا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می تواند از این اصل جهت توسعه و تقویت انجمن های علمی استفاده نماید؟
دبیر کمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم شناختی خبر داد؛

حمایت ویژه از ایجاد انجمن‌های علمی‌ و طرح‌های پژوهشی

دبیر کمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از حمایت ویژه این ستاد از ایجاد 50 انجمن علمی در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: علاوه بر آن این ستاد از طرح‌های پژوهشی دانشجویی حمایت خواهد کرد.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد؛

حمایت مالی از نشریات علمی داخلی نمایه شده در پایگاه های معتبر

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری اعلام کرد: نشریات علمی داخلی نمایه شده در پایگاه های معتبر بین المللی مورد حمایت مالی قرار می گیرند.
کارشناس اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی؛

فعالیت بیش از شش هزار انجمن علمی دانشجویی در کشور

کارشناس اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فعالیت بیش از 6 هزار انجمن علمی دانشجویی در سراسر کشور، گفت: نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی و همایش‌های ملی از شاخص‌ترین فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی در کشور است.
دبیر شورای عتف خبر داد؛

بررسی عضویت نمایندگان انجمن های علمی در کمیسیون دائمی شورای عتف

دبیر شورای عتف گفت: فرآیند انتخاب نمایندگان انجمن های علمی برای عضویت در کمیسیون های دائمی شورای عتف بررسی شد.
فرهادی در هشتمین جشنواره فارابی؛

تدوین شیوه‌نامه حمایت مالی از نشریات حوزه علوم انسانی/عزم وزارت بر تقویت بومی‌سازی علوم انسانی

وزیر علوم با بیان این که ۱۱۹۹ نشریه دارای مجوز در آموزش عالی فعالیت دارند، گفت: بیش از نیمی از این نشریات در حوزه علوم انسانی هستند و شیوه‌نامه حمایت مالی از نشریات این حوزه تدوین شده است.
ساخت دانشگاه تمدن ساز؛

جايگاه انجمن هاي علمي دانشجويي در سند چشم انداز افق 1404 و نقش آنها در مسير تحقق دانشگاه تمدن ساز

در اين مقاله سعي بر آن است تا در ابتدا جايگاه انجمن هاي علمي دانشجويي در سند چشم انداز افق 1404 تبيين شود و سپس به نقش آنها در ساخت دانشگاه تمدن ساز پرداخته شود .
تقویت مدیریت انجمن داری؛

الگويي براي مديريت موثر انجمن هاي علمي تخصصي علوم پزشكي

در متن حاضر، انجمن هاي علمي به عنوان «بنيان هاي جامعه مدني» قلمداد شده اند و رابط تخصصي و پلي بين دولت و مردم محسوب گردیده و به عنوان ناظر بي طرف و امين نقش ايفا مي کنند.
معاون پژوهشي مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی؛

همایش ها و کنگره ها توسط انجمن های علمی برگزار شوند

برگزاري همايش و سمينارهاي علمي تلاشي در راستاي اغناء روحيه جستجوگري و كاوشگري جامعه علمي دانشگاهي براي كسب معلومات و اطلاع ازيافته هاي جديد در عرصه علم و دانش است.
مدیرکل پژوهشی وزارت علوم خبرداد؛

حمایت مالی از نشریات علمی نمایه شده در پایگاههای معتبر بین المللی

مدیرکل پژوهشی وزارت علوم گفت: نشریات علمی داخلی نمایه شده در پایگاه های معتبر بین المللی مورد حمایت مالی قرار می گیرند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران؛

تاکید حوزه بر کرسی آزاد اندیشی، توسعه انجمن های علمی و شبکه دانشی

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد، تلاش ما این بوده است که هر مدرسه علمیه یک قطب آموزشی، فرهنگی و تبلیغی باشد.برگزاری بیش از ۶۶۷ کرسی آزاد اندیشی توسط اساتید حوزه علمیه خواهران، هزار و ۳۹۷ هم‌اندیشی و نشست علمی در سه سال اخیر از برخی فعالیت‌ های قابل ذکر در این خصوص است .
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها