سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خرمشاد:

جوانان جایگزین نسل اول مدیران شوند

رئیس انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران گفت: متن بیانیه گام دوم جوان گرا است و مقوله انتقال نسلی را پیش‌بینی می‌کند که در واقع چرخش نخبگان است، به این معنی که جوانان باید به جای افراد نسل اول جایگزین شوند.
انجمن های علمی و دانشگاهیان؛

بررسی نقش انجمن های علمی و دانشگاهیان

انجمن های علمی، درگیر سیاسی کاری؛

نگاهی به انجمن های علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

با وجود سپری شدن نزدیک به یک سال تحصیلی از شروع به کار دور جدید انجمن های علمی – دانشجویی در این دانشگاه ، شاهد آن هستیم که به دلیل بی مسئولیتی و بی توجهی مسئولین و هم چنین سیاسی کاری ها رشد علمی انجمن های علمی این دانشگاه با کاهش مواجه شده است.
رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان؛

دانشگاه‌های جهان چگونه رتبه‌بندی می‌شوند؟

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان بر اساس شاخص‌های مختلفی انجام می‌گیرد. از جمله این شاخص‌ها می‌توان به آمارهای تجربی، کیفیت اساتید، بورس‌های اعطایی، تعداد دانشجویان، امکانات آزمایشی و تحقیقاتی و موارد دیگر اشاره کرد.
رتبه علمی ایران در جهان؛

کارنامه علمی 38 ساله ایران در آیینه انقلاب اسلامی

با گذشت هر یکسال از تاریخ انقلاب اسلامی، برگ های زرین بی شماری بر پرونده علمی، پژوهشی و فناوری ایران زمین افزوده می شود و افزایش 180 برابری سهم ایران در تولید علم دنیا و رشد 55 برابری آمار تولید مقاله توسط محققان ایرانی طی 38 سال گذشته، گواه روشنی بر این ادعاست.
وزیر علوم خبر داد؛

ارزیابی عملکرد دانشگاه ها در نحوه اجرایی کردن سند دانشگاه اسلامی

وزیر علوم از ارزیابی فعالیت های انجام شده در خصوص اجرای سند دانشگاه اسلامی و اعلام آن به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها خبر داد.
ضعف در نظارت و ارزیابی آموزش عالی؛

الزام به استفاده از توان انجمن های علمی جهت نظارت و اعتبارسنجی

اگر بتوانیم یک نظام نظارتی و ارزیابی دقیق در آموزش عالی حاکم کنیم، چالش های کیفی نظام آموزش عالی کشور ، بهبود پیدا خواهد کرد . از مهمترین شاخص های چنین نظام نظارتی نیز استفاده از توان انجمن‌های علمی در روند نظارت و اعتبار سنجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به لحاظ مرجعیت علمی انجمن ها و گستردگی، آموزش عالی در شرایط حاضر است .
سالار آملی خبر داد؛

ارزیابی پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی/ حضور فعال نهادهای علمی کشور در عرصه جهانی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره به ارزیابی پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کشور گفت: در سال ۹۲ تنها دانشگاه شریف در بین دانشگاه‌های برتر جهان بوده است ولی در حال حاضر ۱۳ دانشگاه کشور در این رتبه‌بندی قرار دارند. در این بین، درخشش دانشگاه علم و صنعت بسیار زیاد می باشد.
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها