سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تصویب شد؛

شیوه نامه فعالیت تشکل های علمی اساتید دانشگاه تربیت مدرس

شیوه نامه فعالیت‌های تشکل‌های علمی و فرهنگی اعضای هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس تصویب شد.
عضو هیات مدیره انجمن مهندسی شیمی:

انجمن‌های علمی در ایران جایگاه مشخصی ندارند

عضو هیات مدیره انجمن مهندسی شیمی ایران ضمن انتقاد از این موضوع که انجمن‌های علمی در ایران جایگاه مشخصی ندارند، تلاش‌های شورای انجمن‌های علمی در این راستا را بی‌نتیجه دانست و گفت: این مهم در حالی رخ می‌دهد که انجمن‌های علمی در دیگر کشورها مشاوران مقام‌های ارشد سیاسی هستند.
انواع سیاست گذاری عمومی؛

تیپ های سیاستگذاری عمومی کدام است؟

سیاستگذاری های عمومی به دو نوع پایه ای عمودی و افقی تقسیم می شوند. آنچه که ما بعنوان روش سنتی یا نرمال سیاستگذاری که در آن تصمیمات سیاستی ساخته می شود، می شناسیم. سیاستگذاری های عمودی در درون یک ساختار سازمانی که اختیار و منابع لازم را برای اجرا ، در اختیار دارد گرفته می شوند . سیاستگذاری های افقی که اغلب بعنوان سیاستگذاری های یکپارچه نامیده می شوند، بوسیله دو یاچند سازمان توسعه می یابند که هریک، تنها، اختیارات و تواناییِ پذیرش بخشی از موضوع را دارند. سیاستگذاری های افقی ، بین بخش های یک سازمان و یا میان اجزای سازمانی که در موقعیت هایِ سلسله مراتبی مشابه قراردارند، توسعه می یابند.
خانیکی در دانشگاه فردوسی مشهد؛

مسئله آب را فارغ از نهادهای مدنی و انجمن‌های علمی نمی‌توان حل کرد

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مسئله آب را باید فارغ از نهادهای مدنی، انجمن‌های علمی و شبکه‌ها نمی‌توان حل کرد.
مسئول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه؛

ظرفیت عظیم حوزه می‌تواند بسیاری از مشکلات دولت‌ را برطرف کند

مسئول انجمن‌های علمی حوزه با بیان اینکه دولت نتوانست با آحاد جامعه حوزوی ارتباط مستمر و صمیمی برقرار کند، گفت: ظرفیت عظیم حوزه می‌تواند بسیاری مشکلات دولت‌ها را برطرف کند.
سیاست گذاری های علمی قبل و بعداز انقلاب؛

تحلیل جامعه شناختی نقش انجمن های علمی در فرایند سیاست‌گذاری آموزشی و پژوهشی کشور

سیاست علمی‌ازسه جنبه سیاسی،علمی واجتماعی برخوردار است.نگاه حاکم بر سیاست گذاری‌های علمی در قبل و بعدازانقلاب،نگاهی سیاسی،تمامیت خواه ‌و سیستمی‌ بر اساس نقش حدأکثری نهادهای قدرت بوده‌است.
سردار رحیم صفوی تأکید کرد؛

بهره گیری از ظرفیت متخصصان علمی برای رفع مشکلات کشور

رئیس انجمن ژئوپلتیک ایران برضرورت استفاده از توان و تخصص های علمی دراداره و مدیریت انجمن های علمی تأکید کرد و گفت:دانشگاه های کشور نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام مقدس اسلامی ایفامی کنند.
پارادایم مدیریت دولتی نوین؛

نقش انجمن های علمی و نظام تصمیم گیری های علمی کشور

درحوزه علوم انسانی و عرصه سیاستگذاری های دولتی ، شبکه های تصمیم گیری ، مفهوم جدیدی است که در چارچوب `پارادایم مدیریت دولتی نوین و رویکردهای حکمرانی مورد بحث بوده ،و به رابطه بین جامعه مدنی و نهادهای شکل گرفته در آن با دولت اشاره دارد.
کشور داری و انجمن های علمی؛

استفاده از عملکردهای انجمن های علمی در اداره دولت ها

ماهيت ميان رشته اي و بعضا چند رشته اي دانش اداره دولت و حکومت سبب شده است پيشرفت در آن، مستلزم به کارگيري، مساعدت و همکاري گروه هاي علمي متعددي باشد؛ البته اين رشته صرفا مصرف کننده يافته هاي ساير گروه هاي علمي نيست، بلکه عرصه تقابل و هم افزايي و زايش نظريه هاي جديدي است که متقابلا مي توانند يافته هاي علوم مذکور را تحت تاثير قرار دهند.
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها