سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
۲۰ سال پس از تاسیس انجمن‌های علمی در وزارت علوم؛

رونق مطالبه‌گری علمی میان دانشجویان کشور

تشکیل انجمن‌های علمی مغز و شناخت در دانشگاه‌های کشور یکی از اقدامات ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی است تا به واسطه آن شاهد ارتقا و ترویج حوزه شناختی میان دانشجویان باشیم.
طرح سوالاتی نادرست در مورد مهندسی ژنتیک گیاهی؛

اعتراض انجمن علمی ژنتیک به سوالات جهت دار آزمون دکتری سال ۱۳۹۸

به نظر می‎رسد گروه کوچکی در تقابل کامل با جریان علمی و قانونی کشور، در حال ارتکاب اقدامات غیر اخلاقی و غیر قابل باوری در حوزه مهندسی ژنتیک و محصولات تراریخته هستند.
دبیر انجمن شیمی ایران اعلام کرد:

سهم ۱۲.۵ درصدی شیمی در تولید علم ایران

دکتر زلفی گل گفت: ۱۲.۵ درصد تولید علم در کشور مربوط به علم شیمی می باشد که رشته شیمی فیزیک به لحاظ تعداد، در صدر بوده و نکته مهم این است که ما باید پروژه های کاربردی را بیشترجدی بگیریم تا در زمینه تولید محصول و ایجاد اشتغال، کار های اساسی صورت بگیرد.
انجمن ماکس پلانک؛

دژعلمی آلمان ها

متن حاضر با رویکردی تاریخی - تطبیقی قصد تشریح تجارب یکی از قویترین انجمن های علمی مطرح در کشور آلمان بنام انجمن ماکس پلانک را دارد. نویسنده با زبانی نسبتا ساده اقدام به تشریح سیر تاریخی شکل گیری این انجمن ، ساختار ، تحولات ، شیوه تامین منابع مالی ، حوزه های فعالیتی انجمن و مواردی همانند کرده است.
در صندوق نوآوری و شکوفایی؛

شبکه مدیریت نوآوری ایران افتتاح شد

شبکه مدیریت نوآوری ایران با ماموریت توسعه اکوسیستم نوآوری در بخش خصوصی ایران در راستای اقتصاد دانش بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد.
در کمیسیون علمی و فناوری تاکید شد؛

ترسیم نقشه راه علم و فناوری براساس نقشه جامع علمی کشور

موضوع ترسیم نقشه راه علم و فناوری براساس نقشه جامع علمی کشور در کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.
کمیسیون علمی و فناوری؛

تامین مالی فعالیت های علمی و پژوهشی با وقف

در کمیسیون علمی و فناوری لزوم توجه به ظرفیت نهاد وقف به عنوان یک روش کارآمد برای تامین مالی فعالیت های علمی و پژوهشی مورد تاکید قرار گرفت.
معاون وزیر علوم:

طرح آمایش آموزش عالی در مجموعه نظام‌های دانشگاهی با جدیت دنبال می‌شود

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به شکل‌گیری طرح آمایش آموزش عالی، عنوان کرد: در قالب این طرح سه هدف عمده کنترل کمی، ارتقای کیفی و اقتدار و هماهنگی در مجموعه نظام‌های دانشگاهی با جدیت دنبال می‌شود
وزیر علوم؛

40 واحد پژوهشی در حوزه علوم انسانی فعال شده است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیش از 40 واحد پژوهشی در سال های 92 تا 94 در حوزه علوم انسانی فعالیت خود را آغاز کرده است.
وزیر علوم:

برای تحقق اهداف آموزش 2030 مشارکت بخش های مختلف جامعه مدنی ضروری است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه آموزش نقش اصلی و محوری در تحقق اهداف توسعه پایدار آینده دارد، افزود: برای تحقق اهداف آموزش 2030 باید زمینه مشارکت بخش های مختلف جامعه مدنی در حمایت و تامین اعتبار فعالیت های آموزشی فراهم شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان؛

رسیدگی به دانشگاههای نسل سوم از اولویت های ماست

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: رسیدگی به مشکلات رفاهی دانشگاه‌های نسل سوم همچون دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار از اولویت‌های برنامه های صندوق رفاه است.
وزیر علوم خبر داد؛

بازنگری تمام رشته‌های کشاورزی و ایجاد رشته تولیدات گلخانه‌ای

وزیر علوم، از بازنگری در همه رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف به ویژه در کلیه رشته‌های بخش کشاورزی و منابع طبیعی و ایجاد گرایش تولید محصولات گلخانه‌ای در مقطع کارشناسی ارشد باغبانی خبر داد.
ستاری در مرکز رشد و نوآوری بسیج علمی؛

ظرفیت‌های علوم انسانی باید به عرصه زندگی مردم وارد شود

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: علوم انسانی دارای نقشی مهم و کلیدی است و ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای ایجاد ارزش افزوده در آن نهفته است که در قالب کسب و کار فناور با تکیه به نوآوری‌های جوانان خلاق این حوزه، شکوفا می‌شود.
سند نقشه جامع علمی کشور؛

فناوری مهمترین زیرساخت پیشرفت کشور

دستیابی به آرمان های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مستلزم تلاش همه جانبه در تمام ابعاد فرهنگی، علمی، اجتماعی و اقتصادی است .
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها