سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حل مشکل چندین ساله انجمن های علمی با پیگیری دکتر قاسمی؛

تسهیل رسیدگی مالیاتی و بخشودگی جرایم انجمن های علمی

طی سال های گذشته رسیدگی های مالیاتی به یکی از مشکلات اساسی انجمن های علمی تبدیل شده بود، که با پیگیری های دکتر مجید قاسمی رئیس شورای انجمن های علمی کشور و تدبیر رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه جدید این سازمان، رسیدگی مالیاتی انجمن های علمی را تسهیل و جرایم مالی آن ها را مشمول بخشیدگی مالیاتی کرد.
دکتر امیر نیاسری:

فرصت‌سوزی در حوزه پرورش شتر در کشور

«دکتر امیر نیاسری» اظهار داشت: از شغل یکی از واردکنندگان شتر سوال می‌کنیم، می‌گویند که متخصص علوم سیاسی هستیم. این چه ربطی دارد؟ آیا این فرد تا به حال از نزدیک شتر دیده است؟
رئیس هیات مدیره انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی ایران ؛

ماده قانونی مغفول مانده برای ارتقای بهره وری/ فاصله بهره وری انرژی در ایران و اروپا چقدر است؟

رئیس هیات مدیره انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی ایران گفت: یکی از قوانین مغفول مانده در زمینه ارتقای بهره وری انرژی و اصلاح امور، ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید است.
انتقاد دبیر انجمن علمی آسیب‌شناسی ایران؛

عدم توجه به نظرات انجمن‌های علمی در تصمیمات حوزه سلامت

دبیر انجمن علمی آسیب‌شناسی ایران ضمن انتقاد از مورد توجه قرار نگرفتن نظرات انجمن‌های علمی در تصمیمات حوزه سلامت، گفت: آزمایشگاه یک سازمان منحصر بفرد و چندتخصصی در حیطه خدمات بهداشتی و درمانی است که برای برون‌رفت از شرایط فعلی نیاز به نگاه تخصصی دارد.
یزدانی :

برگزاری رویداد‌های علمی با هزینه‌های سنگین به نفع دانشگاه نیست

دبیر انجمن علمی کلیک دانشگاه بناب گفت: برگزاری رویداد‌های علمی با هزینه‌های سنگین به نفع دانشگاه نیست و برخی از فعالان فرهنگی دانشگاه به برگزاری این چنین رویدادهای واکنش نشان دهند.
دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران؛

حضور کمرنگ انجمن های علمی در حوزه هنر

دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران از حضور کمرنگ انجمن های علمی در گروه هنر گلایه کرد و این حوزه را نیازمند تقویت و گسترش دانست.
رییس سابق انجمن علمی جراحان عمومی ایران گلایه کرد؛

عدم واکنش انجمن های علمی به بند پایانی آیین نامه انتخابات انجمن ها

رییس سابق انجمن علمی جراحان عمومی ایران با گلایه از اینکه هیچ کدام از 50 انجمن علمی، به بند پایانی آیین نامه جدید انتخابات انجمن ها مبنی بر "رسیدگی نهایی به صلاحیت منتخبین مجمع (اعم از صلاحیت عمومی و تخصصی)" اعضای هیات مدیره جدید توسط وزارت بهداشت واکنش نشان ندادند، گفت: به موجب این بند، از این پس اعضای هیات مدیره ها، افراد کت بسته و کاملا زبان کوتاه خواهند بود.
فعالیت های دانشجویی در دانشگاه ها؛

دغدغه هایی که نشاط علمی یک دانشگاه را نشانه می گیرند

فعالیت دانشجویی در دانشگاه ها اعم از سیاسی، فرهنگی و علمی عامل اساسی شور و نشاط یک دانشگاه محسوب می شود که خواه نا خواه نسل جوان،تازه نفس، پر ایده و خلاق دانشجو این تحرک را به بدنه جامعه نیز سوق می دهند.
تلاش برای جذب نخبگان علمی؛

بنیاد نخبگان و فرار مغزها

کپی اشعار فقط بانام شاعر(احمدجمالی(رها)) مجاز می باشد.
کاهش تولیدات علمی؛

سقوط علم با شیب ملایم !

سرپرست سابق پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اعلام اینکه میزان تولیدات علمی ایران در سال 2014 میلادی تعداد 26 هزار و 494 مدرک بوده است، از کاهش این تولیدات به میزان 3 هزار و 491 مورد نسبت به سال 2013 خبر داد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم؛

شرکت‌های مشاوره تهیه پایان‌نامه و مقاله مجوز ندارند/ کنفرانس‌های متفرقه برچیده می‌شوند

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه مجموعه‌های تحت عنوان مشاوره تهیه پایان‌نامه و مقاله فاقد مجوز هستند از پیگیری قضایی برای برچیده شدن کنفرانس‌های متفرقه در کشور خبر داد.
معاون پژوهشی وزارت علوم؛

رواج اعطای مدرک بی دانش علت گرایش به تخلفات علمی است

وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم در گفت و گو با اطلاعات تصریح کرد: برای جلوگیری از موضوع تخلفات علمی باید بر موضوع فرهنگی چرایی گرایش به مدرک بالاتر در کشور تمرکز کنیم. فرهنگ نامناسبی که به واسطه آن فکر می‌کنیم میزان اثرگذاری فرد به مدرکش وابستگی دارد.
معاون وزیر علوم اعلام کرد؛

تشدید برخورد با شرکتهای تولید مقاله جعلی/اقامه دعوا علیه 70 کنفرانس تقلبی

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ارائه لایحه تشدید برخورد با شرکتهای تولید مقالات تقلبی و اقامه دعوا علیه 70 کنفرانس علمی تقلبی خبر داد.
شش عامل مهم تخلف علمی؛

آسیب شناسی پژوهش و بروز تخلفات علمی

بی شک کسب رتبه اول ایران در رشد تولید علم دنیا بدون تلاش بدست نیامده است اما آنچه حفظ روند موفقیت علمی کشور را تضمین می کند عزم جدی برای رفع نابسامانی از نظام آموزش و تحقیقات کشور است.
آسیب شناسی توسعه علمی کشور؛

سیاست های توسعه یافتگی علمی متکی به تولید مقاله،مشکل دارد

وضعیت تولید علم در ایران از سه منظر اساتید، دانشجو و ناشران نشریات علمی قابل بررسی است. از این حیث اجبار آئین‌نامه‌ای که از طرف وزارت علوم برای ارتقای اساتید وجود دارد، باعث فشار مضاعف روی اساتید شده و این مسئله یکی از آسیب‌زاترین موضوعاتی است که در تولید مقالات علمی گریبانگیر اساتید شده است. در چنین شرایطی، حضور قویتر انجمن های علمی،یک ضرورت است.
انجمن جامعه شناسی ایران؛

نامه اعتراضی انجمن جامعه شناسی درباره بازنگری رشته «علوم اجتماعی»

انجمن جامعه شناسی ایران درباره برنامه درسی علوم اجتماعی نامه سرگشاده ای خطاب به دکتر حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر کرد.
بیانیه انجمن کتابداری و اطلاع رسانی؛

فاجعه تنزل کیفی محتوای مجلات علمی کشور/فراوانی تقلب و پایان‌ نامه‌ های کم کیفیت

انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران با انتشار بیانیه ای، نگرانی عمیق خود را از تنزل کیفیت محتوای مجلات موسوم به «علمی-پژوهشی» و همچنین افزایش میران تقلب و ضعف کیفیت پایان نامه های تحصیلات تکمیلی ، اعلام کرد.
احمدی و خلأهای نظام آموزش؛

کارآفرینی و نوآوری از خلأهای جدی نظام آموزش کشور است

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از کارآفرینی، نوآوری و خلاقیت به عنوان خلأهای جدی نظام آموزش عالی کشور یاد کرد.
رئیس انجمن آموزش عالی ایران؛

بودجه آموزش عالی در لایحه ۹۶ منجر به کاهش رشد علمی خواهد شد

رئیس انجمن آموزش عالی ایران گفت: بودجه دانشگاه ها در لایحه بودجه ۹۶ بدون تردید پاسخ گوی نیاز های کیفی آموزش عالی نبوده و منجر به کاهش رشد علمی و افت شدید کیفیت آموزشی خواهد شد.
دبیر انجمن فرهنگ دانشگاه امیرکبیر؛

زمینه دوقطبی شدن دانشگاه ها افزایش یافته است

دبیر انجمن فرهنگ دانشگاه امیرکبیر گفت: با ورود دانشجویان شبانه و بین الملل به دانشگاه ها، زمینه دوقطبی شدن مراکز علمی نسبت به گذشته بیش از پیش افزایش یافته است.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها