سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
زنان مجرد هم می‌توانند فرزندخوانده بگیرند
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به وجود ۱۶۰۰ متقاضی فرزندخواندگی گفت: سیاست ما این است که در اسرع وقت کودکان رابه خانواده‌ها واگذار کنیم و برای واگذاری فرزند به زنان مجرد هم اجازه صادر شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۹ هزار و ۱۴۳ زندانی جرائم غیرعمد مالی آزاد شدند
معاون اجرایی ستاد دیه کشور گفت: ستاد دیه کشور پارسال با مشارکت خیران و نیکوکاران و با تامین ۷۴۲میلیارد تومان زمینه آزادی ۹ هزار و ۱۴۳ زندانی جرائم غیرعمد مالی در استان‌ها فراهم کرد.
افزایش پنج برابری مستمری مددجویان امداد وبهزیستی تاپایان دولت دوازدهم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش ۵ برابری پرداختی به مددجویان نهادهای حمایتی تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کودکان خیابانی و معتاد زیر ۱۸ سال، صاحب مرکز درمان اعتیاد می‌شوند
رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از گسترش مراکز درمان اعتیاد افراد زیر 18 سال در کشور خبر داد و گفت: برای درمان اعتیاد کودکان خیابانی عمدتاً بدسرپرست و بی‌سرپرست که زیر 18 سال هستند، نیاز به مراکزی ویژه داریم تا بتوانیم مداخله‌ انجام دهیم،به همین دلیل به زودی مرکزی در استان البرز افتتاح خواهیم کرد و پس از آن یک مرکز در خراسان جنوبی و یک مرکز در تهران راه‌اندازی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
میوه‌های مهربانی درسبد خانواده‌های محروم
در روزهای ماه مبارک رمضان، طرح سبد مهربانی برای اهدای میوه رایگان به نیازمندان با استقبال بسیار گسترده ای رو به رو شده است.
کمپین تصويب قانون ممنوعيّت خرده‌فروشي اسيد
اهمیت پدیده‌ی هولناک اسیدپاشی به عنوان یک آسیب فردی و یک تهدید اجتماعی بر کسی پوشیده نیست.
بکارگیری 300 هزار کودک در منازعات مسلحانه
یک جامعه شناس با بیان آنکه در حال حاضر 200 میلیون کودک کار در دنیا وجود دارد که 120 میلیون آنها در مشاغل پرمخاطره مشغول به کار هستند گفت: تنها یک مورد از هر پنج کودکی که درگیر در اشتغال است در ازای کار خود دستمزد دریافت می‌کند. این در حالیست که اکثریت کودکان کار بدون مزد و در چارچوب اشتغال خانوادگی‌شان کار می‌کنند.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان؛
شرایط بازنشستگی پیش از موعد روستائیان
بر اساس قانون بازنشستگی پیش از موعد تمامی بیمه‌شدگان عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که در زمان ارائه تقاضای بازنشستگی پیش از موعد، دارای حداقل ۷۰ سال تمام سن و همچنین حداقل 10 سال سابقه بیمه‌پردازی باشند می‌توانند بازنشسته شده و از مستمری ماهیانه متناسب با سابقه پرداخت حق بیمه بهره‌مند شوند.
توزیع نامتوازن حامیان ایتام در مناطق مختلف کشور
سید پرویز فتاح در مراسم والی مهر با بیان اینکه اکنون حدود یک میلیون نفر حامی با کمیته امداد همکاری می کنند، گفت:تمام ایتام تحت حمایت کمیته امداد حداق یک حامی دارند و فقط باید تعداد حامیان ایتام در مناطق مختلف کشور متوازن شود چرا که در برخی مناطق هر یتیم تا 35 حامی هم دارد اما در مناطق دیگر برخی ایتام تنها یک حامی دارند.
اعتقادمان استفاده رایگان زندانیان از پابندها است
رئیس سازمان زندانها گفت: براساس قانون اجاره پابندها روزانه 10 هزار تومان تعیین شده است که البته ما اعتقاد داریم که این خدمات رایگان در اختیار زندانیان قرار گیرد.
احتساب دوره سربازی به عنوان سابقه با پرداخت حق بیمه
مدیر کل امور فنی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی گفت: با پرداخت دو سال حق بیمه دوره سربازی مشمولین به‌عنوان سابقه کار برای افراد محسوب می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
از خانه‌های تیمی تا خانه‌های سلامت دختران
رییس گروه امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: دخترانی را که در خانواده‌های بدسرپرست و خانه‌های تیمی زندگی می‌کنند یا والدینی دارند که آنها را به باندهای مختلف می‌دهند، شناسایی و پس از در خانه‌های سلامت نگهداری می‌کنیم.
دختران بدسرپرست شناسایی می‌شوند/ فقط یک سوم کودکان کار زیر نظر بهزیستی هستند
رییس گروه امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: دخترانی را که در خانواده‌های بدسرپرست و خانه‌های تیمی زندگی می‌کنند یا والدینی دارند که آنها را به باندهای مختلف می‌دهند، شناسایی و پس از در خانه‌های سلامت نگهداری می‌کنیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مستمری کودکان بی‌سرپرست به ۴۰۰ هزار تومان رسید
مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: در سال جاری مستمری کودکان و نوجوانان بی سرپرست، از ۳۰۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران گفت: بسیاری از معلولان از دریافت بسته امنیت غذایی محروم مانده و این در شرایطی است که تعداد قابل توجهی از آن‌ها از خانواده‌های نیازمند بودند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون مرکز آمار ایران اعلام کرد؛
زادوولد فقرا در ایران بیشتر از ثروتمندان
معاون مرکز آمار ایران گفت: تحقیقات مرکز و پژوهشکده آمار نشان می دهد نرخ باروری در میان خانواده هایی که وضع مالی بهتری دارند کمتر است و خانوارهایی که کم درآمدتر هستند نرخ باروری بالاتری دارند.
در دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام شد؛
لغو یک ممنوعیت برای تحصیل دانش‌آموزان معلول
در دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ به موضوع ممنوعیت دانش‌آموزان معلول در مدارس عادی اشاره شده است که در این رابطه سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی توضیح داد.
بیکاری علت اصلی کاهش سن زندانیان است/ زمینه اشتغال باید برای جوانان فراهم شود
رییس سازمان زندان‌ها بیکاری را علت اصلی کاهش سن زندانیان دانست و گفت: باید زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کنیم تا در سایه عدم اشتغال به بزه کشیده نشوند.
طلاق توافقی به روستاها رسید!
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: در شرایط کنونی طلاق توافقی علاوه در کلانشهرها، در روستاها رواج چشمگیری پیدا کرده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛
آغاز توزیع سبد غذایی رمضان برای 10 میلیون نفر
توزیع بسته حمایت غذایی میان نیازمندان یکی از مهم‌ترین سیاست‌های حمایتی دولت یازدهم از محرومان و اقشار ضعیف بوده به طوری که تاکنون طبق گزارش های ارائه شده چهار بسته حمایت غذایی بین 10 میلیون نفر ازافراد کم درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی توزیع شده است.
۲۰۰۰ موقوفه حوزه علمیه بدون شناسنامه است
معاون اجتماعی و فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه موقوفات حوزه‌های علمیه کمتر از ۲ درصد از سهم موقوفات کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: ۲ هزار موقوفه حوزه علمیه بدون شناسنامه است.
کاهش ۳۰ درصدی مراجعان به دادگاه با «ثبت الکترونیکی طلاق»
رئیس سازمان بهزیستی درباره ثبت الکترونیکی طلاق گفت: در این موضوع طی همکاری مشترکی که با قوه قضاییه داشتیم با اجرای پایلوت در شهر مشهد ۳۰ درصد مراجعات به دادگاه‌ها کاهش یافته است.
زندگی ۱.۵میلیون خانوار ایرانی در اتاق ۱۲متری
کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه ۱.۵میلیون خانوار ایرانی در یک اتاق ۱۲متری و کمتر از آن زندگی می‌کنند، گفت:‌ در حوزه مسکن ۳.۲میلیون خانوار کم‌درآمد زیر خط فقر مستأجر هستند.
کلاه چندصدمیلیارد تومانی بر سر کمیته امداد؛
اختلاف 300 میلیاردی کمیته امداد و صندوق بیمه روستاییان و عشایر
مدیرکل اداره بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد امام خمینی (ره) جزئیاتی از کلاه چند صد میلیاردی که در خلال همکاری این کمیته با صندوق بیمه عشایر و روستایی بود، را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فقر و بیکاری؛ دو عامل افزایش زندانیان؛
رابطه معنادار مگاپروژه‌ها و اشباع زندان اردبیل!
اکنون مسئولان اجرایی استان اردبیل باید پاسخگوی نقش موثر سیاست های اقتصادی دولت در افزایش زندانیان مالی و اشباع زندان اردبیل باشند.
اتمام کار دولت با «لایحه حمایت از حقوق معلولان»
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولان فردا دوشنبه (8 خرداد) در کمیسیون مشترک مجلس شورای اسلامی نهایی و سپس به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.
عذرخواهی معاون رئیس جمهور از معلولان؛
سامانه اماکن مناسب‌سازی شده برای معلولان
معاون رئیس‌جمهور با عذرخواهی از معلولان به خاطر نبود امکانات مناسب برای استفاده‌ی آن‌ها از مکان‌های تاریخی؛ خبر داد: به زودی سامانه اماکن مناسب‌سازی شده برای معلولان که قصد سفر و استفاده از تاسیسات گردشگری دارند، رونمایی می‌شود.
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
اجتماعی و فرهنگی