سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
می‌خواهند کار کودکان را قانونی کنند؛
فرایند توزیع بسته‌های حمایتی؛
مشکلات و چالش های معلولین در ایران؛
تجمع معلولان مقابل نهاد ریاست جمهوری+ تصاویر
از صبح امروز جمعی از معلولان در مقابل نهاد ریاست جمهوری با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به عدم اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان تجمع کردند. تجمع کنندگان با تاکید بر اینکه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان نیازمند به اعتبار است از مسئولان و به ویژه ریاست جمهور درخواست مساعدت و رسیدگی به مشکلات معلولان را داشتند.
از بگیر و ببندها نگران نشوید، انقلاب زنده‌تر می‌شود
پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان گفت: آن‌ها که قبلا مسئول بوده و اموال را برده‌اند باید برگردانند؛ از بگیر و ببندها نگران نشوید و نهراسید، انقلاب زنده تر می‌شود.
رابطه بی‌ثباتی اقتصادی و افزایش بی‌اخلاقی و روابط ناپایدار در جامعه
عباس امید گفت: روابط متعدد جنسی، روابط ناپایدار افراد با یکدیگر و حتی بر اساس فرضیه‌هایی که مطرح است گرایش و رواج تمایلات همجنسگرایانه به عنوان تبعات ناشی از نوسانات اقتصادی در جامعه است.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی؛
برنامه ریزی برای توزیع ۳۰ تا ۴۰ میلیون دفترچه‌ مشق دولتی میان اقشار هدف
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از برنامه ریزی این وزارتخانه برای توزیع دفترچه‌های مشق دانش‌آموزی با ارز ۴۲۰۰ تومانی بین اقشار هدف از جمله دانش‌آموزان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شبکه‌های توزیع خاص و منتخب خبر داد.
مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی است
هادی کریمی اصل سرپرست اداره کل بهزیستی قم ،در سومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: به لطف توجه و عنایت‌های ویژه رهبر معظم انقلاب و همچنین پیرو ابلاغیه شورای برنامه‌ریزی و توسعه، مواجه با آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های روز جامعه است.
لزوم اصلاح قوانین مبارزه با مواد مخدر / ساماندهی ۹۰ درصد معتادان متجاهر تا سال آینده
سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به پیگیری اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر گفت: در صورت اصلاح این قوانین که به احتمال زیاد امسال انجام خواهد شد، حدود ۹۰ درصد معتادان متجاهر کشور ظرف امسال و سال آینده ساماندهی می‌شوند.
در گفتگو با رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران بررسی شد؛
خوزستان و تهران دارای بالاترین آمار زنان بدسرپرست کشور
صدای جیغ و التماس از حوالی خانه‌اش دور نمی‌شد، وقت و بی‌وقت از شوهرش کتک می‌خورد همانطور که در خانه پدری‌اش. می‌گفت از کودکی معتاد شده، پدرش عادت داشت در خانه 20 متری‌شان مواد مخدر مصرف کند و او هم که چاره‌ای جز نفس کشیدن نداشت! آخر هم که در ازای یک بسته کوچک مخدر به ازدواج مردی درآمد که دست کمی از پدرش نداشت...
شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه‌دار
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی بیمه زنان خانه است. زنان خانه دار با ۱۸ تا ۵۰ سال سن می‌توانند به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه و تقاضای بیمه کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون مجموعه مرکز ذوالفقاری بهزیستی؛
راه حل بهزیستی برای دیدار کودکان طلاق با والدین خود
حسین کریم پور ماکیانی معاون مجموعه مرکز ذوالفقاری بهزیستی با اشاره به فعالیت مراکز ملاقات بهزیستی برای دیدار کودکان طلاق با والدین خود گفت: روانشناسان با حضور در این مراکز، کودکان طلاق را برای ملاقات با ولی جدا شده، آماده می کنند.
ساخت مدرسه ویژه برای کودکان بازمانده از تحصیل
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره برنامه های معاونت زنان در رسیدگی به آموزش کودکان بازمانده از تحصیل در مناطق محروم گفت: شناسایی این کودکان، توجیه خانواده برای ضرورت حضور آنها در کلاس درس و همچنین ایجاد مدارس برای کودکان بازمانده از تحصیل از جمله اهداف ماست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مراکز ملاقات بهزیستی، راه حلی برای دیدار کودکان طلاق با والدین خود است
معاون مجموعه مرکز ذوالفقاری بهزیستی با اشاره به فعالیت مراکز ملاقات بهزیستی برای دیدار کودکان طلاق با والدین خود گفت: روانشناسان با حضور در این مراکز، کودکان طلاق را برای ملاقات با ولی جدا شده، آماده می کنند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بوشهر؛
متکدیان از نوزادان استفاده ابزاری می‌کنند
آرزو منوچهری، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بوشهر، در واکنش به اظهارات چندی پیش مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر مبنی بر اینکه کودکان متکدی در پاکستان به طور حرفه‌ای فلج شده و به مشتریان فروخته می‌شوند، گفت: در بهزیستی اینگونه مشاهدات را نداشته‌ایم، البته شنیده‌هائی داریم که در پاکستان چنین اقداماتی رخ داده است، اما اینکه به ایران فرستاده می‌شوند را تایید نمی‌کنم.
130 هزار تومان پول بهزیستی کمکی به بچه فلجم نمی‌کند
اگرچه در موضوع تکدی‌گری عموما کارشناسان این افراد را هم زیرسوال می‌برند اما شکی نیست که حاکمیت وظیفه اصلی مدیریت خیابان‌ها و پاک نگه داشتن آن از تکدی‌گری را بر عهده دارد.
مجوز ورود سالانه ۵۰۰ خودرو برای معلولان بهزیستی اخذ شد
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اجازه ورود سالانه ۵۰۰ دستگاه خودروی مناسب سازی شده برای معلولان بهزیستی اخذ شده است.
سلب حضانت از والدین کودکان کار که سه بار پذیرش شوند
استاندار تهران گفت: در مورد بچه‌های ایرانی اگر کودکی بیش از ۳ بار با یک ویژگی پذیرش شود سلب حضانت از خانواده انجام می‌شود و کودک تحویل بهزیستی می‌شود.
رئیس سازمان بهزیستی عنوان کرد؛
فرآیند فرزندخواندگی تسهیل و تسریع می شود
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با بهره‌برداری زودهنگام از سامانه فرزندخواندگی گفت: انتظار برای اعلام رونمائی سامانه فرزندخواندگی خیلی طول نخواهد کشید و راه اندازی این سامانه خبر خوشی در تسریع و تسهیل اخذ فرزندخوانده در سراسر کشور است.
نهادها در طرح جمع آوری کودکان خیابانی منفعت خود را درنظر می‌گیرند
دبیر سابق مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: نهادها در طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان منفعت خود و منفعت اداری را درنظرمی گیرند؛ حال آنکه در این ساماندهی باید حقوق و منفعت کودکان مورد توجه باشد.
ارائه مواد مخدر در بسته‌بندی جدید برای ترغیب دانش‌آموزان/ اعتیاد گُل ۷ برابر حشیش!
دبیرکل‌ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به اینکه برای ترغیب دانش‌آموزان، مواد مخدر را با بسته‌بندی جدید ارائه می‌دهند، گفت: اعتیاد ماده مخدر گُل هفت برابر حشیش است.
ایرانی‌ها دچار توهم بالا بودن مهاجرت شده‌اند؟!
۳۰ درصد جمعیت ایران تمایل به مهاجرت دارند
روزنامه شهروند با مدیر رصدخانه مهاجرت و عضو هیات علمی موسسه مطالعات جمعیتی کشور درباره پدیده مهاجرت ایرانیان گفتگو کرده است.
حذف مهر ورود بر گذرنامه اتباع خارجی در تمام مرزهای مجاز انجام می شود
سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرایی شدن دستور رئیس جمهوری درباره حذف مهر از گذرنامه اتباع خارجی گفت: در تمامی مرزهای مجاز این مساله در حال اجرا شدن است.
ایجاد درآمد باثبات برای مددجویان از اهداف اصلی کمیته امداد است‌
مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ایجاد درآمد باثبات و اشتغالزایی و توانمندسازی افراد از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد امام خمینی است.
جمعیت کشور ۸۳ میلیون نفر شد؛
سهم سالمندان در ۱۴۳۰، ۲۵درصد
مدیرکل دفتر جمعیت مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه جمعیت کشور در سال ۹۸ به حدود ۸۳ میلیون نفر رسیده و رشد ۱.۲۴ درصد داشته گفت: این در حالی است که نرخ رشد جمعیت سالمند کشورمان ۳.۶۲ درصد است.وی متذکر شد: در سال 1400 که سهم سالمندی جمعیت از مرز 10 درصد عبور می‌کند در سال 1420 از مرز 19.4 درصد و در سال 1430 از مرز 26.1 درصد عبور خواهد کرد یعنی در آن زمان یک‌چهارم جمعیت کشور سالمند خواهند بود.
سرویس خدمات به معلولان ایستگاه های راه آهن و فرودگاه ها
مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: در کمتر از ۵۰ درصد ایستگاه‌های راه آهن و فرودگاه‌های کشور سرویس خدمات ویژه معلولان ارایه می شود.
عذرخواهی فتاح بابت رفتار عوامل بنیاد در دانشکده خبر
رئیس بنیاد مستضعفان کشور بابت رفتار عوامل بنیاد در دانشکده خبر ایرنا عذرخواهی کرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
به جای مواد "کاکائو" مصرف کنید!

بفرما کاکائوی سناتوری!

بداخلاقی‌های کلامی؛

خیالت تخت، فحش نمی‌دم!

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی