سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وضعیت کودکان تبعه افغان در اردوگاه عسکرآباد ورامین سریع تر تعیین تکلیف شود
عضو مجمع نمایندگان استان تهران بر ضرورت هر چه سریع تر تعیین تکلیف وضعیت کودکان متکدی تبعه افغان در اردوگاه عسکرآباد ورامین تاکید کرد.
ادعای جالب کودکان‌ کار و خیابان افغان برای رد مرز نشدن/تهران بیش از 3000 کودک کار و خیابان دارد
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: درجریان طرح جذب و ساماندهی کودکان کار خیابان که از ۱۳ شهریورماه در تهران آغاز شده است، ۲۵۵ کودک به مراکز یاسر، شهدای افسریه و بعثت بهزیستی ارجاع داده شده‌ که ۱۷۸ نفر آنان اتباع و غیرایرانی هستند.
گزارش اقدام بهزیستی و شهرداری تهران در برابر کودکان مهاجر افغانستانی
پس از پیگیری‌های تسنیم در ارتباط با اقدام بهزیستی و شهرداری تهران و انتقال بیش از ۱۰۰ کودک کار افغانستانی به اردوگاه عسگرآباد ورامین، یک مقام مسئول در اداره اتباع تهران گفت: وضعیت این کودکان چهارشنبه در وزارت کشور تعیین تکلیف می‌شود.
فعالیت 150 مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور آغاز شد
رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم آغاز بکار 150 مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور ، گفت: این 150 مرکز در حل بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی، مداخلات بهنگام دارند.
حضور نماینده NGOها در
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: در جلسه ای با حضور برخی از اعضای شورای شهر، مسوولان بهزیستی، فرماندار تهران و نمایندگان NGOهای فعال در حوزه کودک، مقرر شد که یک نماینده از NGO ها همراه با ون‌های جمع‌آوری کودکان در طرح ضربتی جمع آوری کودکان کار و خیابان همراه شوند؛ یعنی در هر یک از ون‌ها باید یک مددکار و یک نماینده از NGO ها حضور داشته باشد تا پروسه جمع آوری برای کودکان مناسب‌تر باشد.
طرح ساماندهی کودکان کار در سطح خیابان را متوقف کنید
شبکه یاری کودکان در نامه ای به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره فرآیند اجرایی طرح ساماندهی کودکان کار در سطح خیابان اعتراض و درخواست کرده که این طرح به صورت فوری متوقف شود.
100 هزار بیمار روانی مزمن در این سازمان پرونده دارند
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی از وجود 100 هزار بیمار روانی مزمن دارای پرونده در این نهاد خبر داد و گفت: 11 هزار و 500 نفر از این تعداد در مراکز شبانه روزی بهزیستی نگهداری می شوند.
80 درصد زنان مطلقه سرپرست خانوار شغل مناسبی ندارند
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان آنکه 47 درصد طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی رخ می‌دهند گفت: 70 تا 80 درصد زنان مطلقه که سرپرست خانوار هستند شغل مناسبی ندارند.
مسائل فراروی زنان سرپرست خانوار با رویکرد خانواده
رفاه اجتماعی زنانی که سرپرستی خانوار را برعهده دارند، مقوله ای است که توجه چندانی به آن نشده است. اگر مسائل و مشکلات این زنان را با شاخص های رفاه مقایسه کنیم، شکاف گسترده ای مشاهده خواهیم کرد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هشدار داد؛
فروش نوزاد در بین مادران باردار معتاد
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر رفع خلأهای قانونی لایحه حمایت از حقوق کودکان گفت: در بین مادران معتاد موارد اندکی وجود دارد که به دلیل نیاز مقطعی ناشی از سوء مصرف مواد مخدر ممکن است به قصد فروش نوزاد خود، باردار شوند.
حمایت از کودکان به سمن ها پاس داده شد؛
تلاش ناکافی برای تصویب لایحه حمایت از کودکان در مجلس
انجمن های زیادی برای حمایت از کودکان تدارک دیده شده است که هر یک در شاخه های مختلف از جمله کودک آزاری یا کودکان خیابانی و کار فعالیت می کنند اما مجلسیان در این راستا اقدام به بررسی قوانین کردند که آخرین وضعیت آن همچنان در هاله از ابهام است.
پاک کردن صورت مسئله به روش شورای شهر تهران؛
جمع‌ آوری بیش از 300 کودک کار و متکدی
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از روند جمع آوری و جذب کودکان کار و متکدی خبر داد و گفت: 16 ون شهرداری تهران عملیات جذب کودکان کار و متکدی را در دستور کار دارد و قرار شد از هر تشکل غیردولتی یک نفر با مددکار شهرداری همراهی کند تا براساس آخرین استانداردهای مددکاری، کودکان جذب شوند.
ایجاد ناهنجاری‌های اخلاقی به دلیل تراکم زندانی در زندان‌ها
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از نبود همخوانی میان تعداد زندان‌ها و زندانیان موجود در کشور انتقاد کرد.
۴/۵ درصد افراد بین ۱۵ تا ۶۴ سال مصرف‌کننده مواد مخدر هستند
رئیس سازمان بهزیستی کل کشور با بیان اینکه ۴.۵ درصد از افراد بین ۱۵ تا ۶۴ سال مصرف‌کننده مواد مخدر هستند، گفت: متأسفانه هم‌اکنون شاهد رشد مصرف مواد صنعتی و روان‌گردان در جامعه هستیم.
معاون اجتماعی بهزیستی؛
شناسایی چهار باند کرایه کودکان
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همکاری بسیار نزدیکی با پلیس و قوه قضائیه داریم تا با بهره‌کشی از کودکان کار و خیابان که از سوی برخی افراد سودجو انجام می‌شود، برخورد کنیم به‌ طوری‌ که سال قبل ۴ باند کرایه کودک شناسایی شد.
راه‌اندازی سامانه پایش و ارائه حمایت‌های روانی ـ اجتماعی به معتادان بهبود یافته
رییس سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی سامانه هوشمند در بهزیستی جهت پایش و ارائه حمایت های روانی، اجتماعی و اشتغال معتادان بهبودیافته خبر داد.
آخرین مهلت حذف و اضافه بازنشستگان کشوری برای «بیمه تکمیلی»
بازنشستگان کشوری برای انصراف از بیمه تکمیلی و یا اضافه کردن نام خود به فهرست بیمه شدگان تکمیلی تا 15 آبانماه مهلت دارند.
ایجاد مرکز بزرگ اشتغال برای معلولان مازندران
براساس آمارها سه درصد از افراد جامعه دچار ناتوانی هستند که البته تمامی آنان نیاز به دریافت خدمات ندارند و از حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار فرد ناتوان در کشور، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر نیازمند دریافت خدمات بوده و برای اشتغال آنان باید فکری اندیشید.
کودک آزاری نیاز به شاکی خصوصی ندارد
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه کودک آزاری یک جرم عمومی است و نیاز به شاکی خصوصی ندارد گفت: رسانه ها در پیشگیری از تکرار کودک آزاری و افزایش حساسیت افراد نسبت به فاکتورهای کودک آزاری بسیار موثرند
کودکان بدسرپرست در مراکز بهزیستی احساس آرامش ندارند
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جدایی از والدین با نظر مقام قضایی و واگذاری به بهزیستی تصمیم اخذ شده برای کودکان بدسرپرست در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوان است.
با تکذیب خبرهای خودکشی دو جوان ایرانی در چالش نهنگ آبی؛
رییس اورژانس اجتماعی: «نهنگ آبی» در ایران قربانی نداشته است
رییس اورژانس اجتماعی کشور، انتشار کلیپ‌هایی مبنی بر خودکشی دو جوان ایرانی بدلیل بازی در چالش «نهنگ آبی» را تکذیب کرد و گفت: تا به حال هیچ مورد خودکشی از طریق بازی مذکور در ایران رخ نداده است؛ هرکسی می‌تواند کلیپ‌های مختلف خودکشی را که دلایلی جز این بازی دارند را به دست آورده و با نگارش زیرنویسی به‌ روی آن علت را شرکت در چالش نهنگ آبی عنوان کند، اما این ادعاها کاملا بی‌پایه و اساس است.
ساختمان سوهانک کمیته امداد به دولت فروخته شده است
رئیس کمیته امداد امام‌خمینی (ره) با بیان اینکه مبلغ اندکی به برخی مددجویان کمیته امداد پرداخت شده و از کارت بازرگانی آنها برای واردات خودروی لوکس استفاده شده است، گفت: ساختمان سوهانک کمیته امداد به دولت فروخته شده است.
۳۵ هزار «کلاس اولی » از تحصیل بازمانده‌اند/ اولین علت طلاق نداشتن «سواد ارتباطی» است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز ٣٥ هزار کلاس اولی از تحصیل بازمانده‌اند که تا کلاس ششم این عدد به ١٤٠ هزار نفر می‌رسد، گفت: علت اول طلاق، سواد ارتباطی است و فقر و بیکاری در مرحله چهارم طلاق قرار گرفته است.
3 استان؛ رکورددار ازدواج دختران ایرانی با مردان خارجی
بر اساس آمارهای منتشر شده درحال حاضر بیش از ۳۰ هزار زن ایرانی با مردان افغان ازدواج کرده‌اند که اگر به این تعداد آمارهای غیررسمی را هم بیفزاییم تعداد ازدواج‌ زنان ایرانی با مردان خارجی بیشتر خواهد شد هر چند این آمارها رسمی و دقیق نیست.
هشدار رئیس اورژانس اجتماعی درباره پخش اخبار و فیلم‌های
رئیس اورژانس اجتماعی کشور نسبت به انتشار اخبار و پخش فیلم‌های «نهنگ آبی» واکنش نشان داد و گفت: انتشار اخبار و فایل‌های مربوط به این بازی باعث می‌شود که ذهن کنجکاو نوجوانان به سمت آن رفته و به نوعی تبلیغ غیر مستقیم برای این محصول ایجاد شود.
بیش از ۲۳ درصد ایرانی‌ها اختلالات روحی و روانی دارند
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: طبق بررسی‌های انجام شده در مورد اختلالات روحی و روانی ۲۳.۴ درصد از آحاد جامعه دچار اختلال هستند و در این بررسی، کسانی که تجرد را انتخاب کردند این مسأله در آن‌ها بیشتر مشاهده می شود.
براساس آمارهای جهانی؛
نرخ خودکشی در ایران پایین است
روش‌های خودکشی در کشورهای مختلف متفاوت است و اغلب با دسترسی های افراد به وسایلی که می‌توان با آن دست به چنین اقدامی زد، ارتباط دارد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی