سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی؛
pic
وضعیت جامعه شناسی در ایران نامطلوب است
جامعه‌شناسان در پنجمین همایش ملی روز علوم اجتماعی مطرح کردند؛
مهم ترین دلایل جا ماندن از تحصیل ؛
روسفیدی طرح فوری وزارت کار در یک آزمون اتفاقی
اشکالاتی که به این موارد محدود نیست و به ارسال نشدن پیامک به برخی خانواده‌هایی که فرزند جا مانده از تحصیل دارند و یا ارسال شدن به برخی دیگر از خانواده‌ها که مشمول طرح نیستند و مواردی از این دست نیز می‌رسد. اشکالاتی که گاه از جنس اشتباه هستند و گاه فوایدی هم دارند!
تصویب لایحه‌ای برای نجات از بلایای طبیعی
در آستانه سومین نشست عالی شورای حکام مرکز توسعه مدیریت اطلاعات بلایا برای آسیا و اقیانوسیه (اپدیم) و افتتاح رسمی دفتر آن در تهران در 27 و 28 آذرماه سال جاری لایحه یک فوریتی تاسیس این مرکز که پیش از این به تصویب نمایندگان رسیده بود در دست بررسی کمیسیون اجتماعی قرار گرفت.
سالانه 4 هزار نفر در کشور در اثر سومصرف مواد مخدر می میرند
معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی با بیان اینکه نگرش مثبت به مصرف مواد مخدر در کشور در حدود 27 درصد و رقم بالایی است، گفت: سالانه 4 هزار نفر در کشور در اثر سومصرف مواد مخدر می میرند.
نهادی خاص برخی نمایندگان را به مخالفت با کودک همسری فراخواند
پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی نمایندگان فراکسیون ولایی که حامی طرح کودک همسری بودند بعد از حمله ها به این طرح از نظر خود برگشته اند. به نظر می رسد از یک نهاد خاص به این نمایندگان اعلام کرده اند که با طرح کودک همسری مخالفت کنند.
دولت برای تأمین تجهیزات معلولان بسته ارزی تشویقی می دهد
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: مذاکراتی با سازمان برنامه و بودجه انجام و مقرر شده است که دولت برای تامین تجهیزات توانبخشی وارداتی، بسته ارزی تشویقی در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهد.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛
70 درصد از معتادان متجاهر نیستند
بحث اعتیاد طی 3 تا 4 سال اخیر در زمینه مقابله، اقدامات پیشگیرانه، غربالگری و درمان افراد معتاد بین سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های ذی ربط بسیار مورد بحث قرار گرفته است. به گزارش خبر نگار« ایران» نیروی انتظامی معتقد است ظرفیت برای نگهداری معتادان کافی نیست، این در حالی است که سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر معتقد هستند برخی از افرادی که در این مراکز نگهداری می‌شوند در ظاهر متجاهر هستند و حتی برخی از آنها تست اعتیادشان منفی می‌شود و باید در غربالگری افراد دقت بیشتری صورت گیرد.
«گُلی» که جوانان را فریب می دهد؛
شیوع مصرف مخدر صنعتی گُل در بین جوانان
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است و تبلیغات صورت گرفته برای این ماده مخدر تصورات نادرستی را درباره عدم اعتیادآوری و بی‌خطر بودنش در جامعه جا انداخته است.
آخرین جزئیات توزیع بسته حمایتی به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی توضیحاتی در خصوص فرآیند توزیع بسته حمایتی ارائه کرد.
«گل»، دومین مخدر شایع در کشور
قازاریان با بیان اینکه گرایش مصرف به سمت ماده گل بسیار زیاد است، اظهار کرد: از طرفی جوانان نمی‌دانند مصرف گل چه عوارضی مانند تغییر علایم بدنی و کندی حرکت و... را درپی دارد. عوارض بلند مدت مصرف گل نیز شامل نقص در سیستم بدنی، کاهش تمرکز، مشکلات تحصیلی و شغلی و کاهش سطح هوشیاری است.
برخی کودکان کار گرفتار مافیای مواد مخدر هستند
یک آسیب‌شناس اجتماعی گفت: برخی کودکان کار توسط باندهای مواد مخدر معتاد شده‌اند و گرفتار مافیای مواد مخدر هستند.
ضرورت مناسب‌سازی مدارس استثنایی از سوی شهرداری
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت مناسب‌سازی مدارس استثنایی برای دانش‌آموزان معلول از سوی شهرداریتأکید کرد که قراردادن رمپ‌های مناسب در اینگونه مدارس برای اینکه دانش آموز بتواند بدون نیاز به کمک دیگران از پله‌ها بالا برود وتعبیه آسانسور اهمیت دارد
استاد جامعه‌شناسی دانشگاه خوارزمی مطرح کرد؛
30 درصد تهرانی‌ها افسرده و ناامیدند
استاد جامعه‌شناسی دانشگاه خوارزمی گفت: براساس پژوهشی که سال گذشته در تهران انجام شد به این نتیجه رسیدیم که 30 درصد از شهروندان تهرانی یا افسرده‌اند یا ناامید هستند یا نسبت به آینده نگرانی مفرط دارند.این استاد جامعه‌شناسی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: برای سرمایه اجتماعی می‌توان شش بعد شامل رضایت، اعتماد، امنیت، مشارکت، امید و نشاط در نظر گرفت. جوامعی که در آن رضایت فردی، خانوادگی، اجتماعی، نهادین و سیاسی بالاتر است شانس رسیدن به پیشرفت بیشتر است.
1100 میلیارد تومان به بودجه بهزیستی برای اجرای قانون حمایت از معلولین اضافه شد
مدیر کمپین معلولان با اشاره به تجمعی که در روز جهانی معلولین مقابل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: به دنبال این تجمع، امروز اعلام شد که هزار و 100 میلیارد تومان به بودجه کل بهزیستی درراستای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولین اختصاص داده شده است.
اضافه شدن ۱۱۰۰ میلیارد تومان به بودجه بهزیستی برای اجرای قانون حمایت از معلولان
مدیر کمپین معلولان با اشاره به تجمعی که در روز جهانی معلولین مقابل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: به دنبال این تجمع، امروز اعلام شد که هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به بودجه کل بهزیستی درراستای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولین اختصاص داده شده است.
بیش از ۱۳۵هزار معلول در پایتخت تحت پوشش بهزیستی هستند
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: هم‌اکنون ۱۳۵هزار و ۷۰۰ معلول در پایتخت تحت پوشش بهزیستی هستند و هیچ معلول پشت نوبتی برای تشکیل پرونده نداریم.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی:
نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان پرداخت شد
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان و وظیفه‌بگیران در آذرماه جاری به مبلغ 5 ميليون تومان به حسابشان واریز شد.
بانک اطلاعاتی معلولان در زنجان ایجاد می شود
استاندار زنجان گفت: بانک اطلاعاتی معلولان زنجان با همکاری اداره کل بهزیستی و سازمان برنامه و بودجه استان با هدف احصای ظرفیت های موجود و آسیب های متوجه معلولان و رفع مشکلات آنها ایجاد می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۲۸۰۰معلول در بهزیستی گیلان نگهداری می شوند
مدیرکل بهزیستی گیلان از نگهداری ۲ هزار و ۸۰۰ معلول در ۳۶ مرکز حمایت و توانبخشی این سازمان در استان خبر داد و گفت: بابت خدمات ارائه شده ماهانه ۲ میلیارد تومان یارانه پرداخت می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جانشين رييس سازمان بهزيستي کشور:
حقوق مستمري بگيران بهزيستي افزايش مي يابد
جانشين رييس سازمان بهزيستي کشورگفت : حقوق مستمري بگيران سازمان افزايش مي يابد.از سال 96 تاکنون 3.2 درصد حقوق مستمري بگيران سازمان بهزيستي افزايش داشته و اين افزايش سال به سال ادامه خواهد داشت­.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وقتی بیش‌فعالی زمینه اعتیاد می‌شود
پایین آمدن سن اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی، خطری است که به‌سرعت نسل نوجوان را تهدید می‌کند و دیگر فرصتی برای شعار دادن نیست و چه زود دیر خواهد شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شناسایی دانش‌آموزان پرخطر؛
پایلوت طرح «نماد» در شش استان
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از پایلوت طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) در شش استان خبر داد و گفت: در مناطق پایلوت، همه والدین را آموزش دادیم و فعالیت‌های جایگزین نظیر توسعه تربیت بدنی را برای دانش‌آموزان پرخطر انجام دادیم
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختصاص دو نوبت سبد کالا به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از اختصاص دو نوبت سبد کالا به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تا پایان سال خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۲۱ برنامه شهرداری به مناسبت روز جهانی معلولان به اجرا در می آید
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری ۲۱ عنوان برنامه شاخص در هفته جهانی معلولان خبر داد و گفت: معلولیت واقعیتی زیستی و اجتماعی است که همه جوامع با آن مواجه هستند و وظیفه مسئولان به ویژه مدیران شهری مناسب‌سازی فضاهای شهری و فراهم کردن بستر بهره مندی کلیه گروه های خاص از جمله افراد دارای معلولیت از امکانات و خدمات شهری است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بررسی پیامدهای واگذاری بخش درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت؛
سرنوشت درمان کارگران وبازنشستگان در گرو تصمیم‌های جدید وزارت رفاه
موضوع الحاق بخش درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت، چالش این سال‌های دولت بوده، موضوعی که با آمدن وزیر جدید رفاه و انتصاب سرپرست برای تامین اجتماعی ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی