سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در پی انتشار تصاویر کودکان کار شهرستان بروجرد؛
اعتراض شدید مهناز افشار به دولت به دلیل بدرفتاری با کودکان کار
در پی انتشار تصاویر کودکان کار شهرستان بروجرد در کانال رسمی شهرداری این شهر و برخورد مجرمانه با این کودکان، مهناز افشار به معصومه ابتکار نامه نوشت.
هنوز به طور کامل وارد بحران بی‌اعتمادی نشده‌ایم
علی‌اصغر سعیدی، جامعه‌شناس یکی از راه‌های تقویت اعتماد مردم به مسئولان را اصلاح رفتار رسانه‌های رسمی و تقویت ارتباط مردم و مسئولان می‌داند.
مریم‌السادات میرمالک ثانی خبر داد؛
جزئیات توزیع سبد جدید کالا
سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه با اعلام جزئیات توزیع سبد جدید کالا گفت: ظرف یکی دو ماه آینده تا قبل از عید سبد جدید توزیع می‌شود و مشمولان با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد،می‌توانند کالاهای خود را خریداری کنند.
حمید فرزادی، روانشناس بالینی:
بهبودیافتگان اعتیاد نیازمند «شغل» هستند
یک روانشناس بالینی با بیان اینکه داشتن شغل موجب کاهش استرس پس از ترک اعتیاد می‌شود، گفت: استرس موجب بروز بحران‌های روانی پس از ترک اعتیاد می‌شود بنابراین توصیه می‌شود افراد معتاد پس از ترک در شغل و حرفه خاصی مشغول به کار شوند تا دچار استرس نشوند.
مدیریت شهری توان کنترل معضلات اجتماعی را ندارد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بابیان‌ اینکه شهرداری متولی ممانعت از خریدوفروش نوزادان نیست، با یادآوری موازی‌کاری دستگاه‌ها در کنترل آسیب‌های اجتماعی، ایجاد یک متولی واحد را نقطه پایان این معضل دانست.
سالمندان کدام کشورها بیشتر از خدمات بانکی آنلاین استفاده می‌کنند؟
بررسی‌های جدید نشان می دهد سالمندان دانمارکی با فاصله زیادی از سالمندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از خدمات بانکی آنلاین استفاده می‌کنند.
شیوع مصرف موادمخدر با ارفاق در حکم «اعدام قاچاقچیان»
ویژگی‌های جغرافیایی ایران به دلیل مجاورت و همسایگی با بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر در دنیا (افغانستان و پاکستان) و گذر مسیر ترانزیت از کشورمان باعث شده امنیت ملی به واسطه وجود قاچاقچیان و مسائل حاصل از آن تاثیرپذیر باشد؛ همین واقعیت در کنار سایر عوامل اجتماعی و فرهنگی باعث تشدید اقدامات کیفری مبنی بر تشدید مجازات بزهکاران مواد مخدر در ایران بوده است.
تا ۵ سال آینده باید بتوانیم ١٠ هزار معلول را در کشور درمان کنیم
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه تا ۵ سال آینده باید بتوانیم ١٠ هزار معلول را در کشور درمان کنیم، گفت: یکی از مواردی که در آینده اتفاق می‌افتد، درمان بیماری هموفیلی با روش ژن ادیتینگ است و نه تنها هموفیلی بلکه بیش از ٣٠٠ میلیون معلول در دنیا منتظر این درمان‌ها هستند.
فقط ۶۴۴ دختر فراری در ۶ ماهه اول سال داشتیم/آمار فرار پسران نسبت به دختران ناچیز است
رییس اورژانس اجتماعی با تاکید براینکه فقط ۶۴۴ دختر فراری در ۶ ماهه اول سال داشتیم، گفت: آمار درست دختران فراری که در بهزیستی پذیرش شده‌اند، آمار مداخله در بحران‌ها است و وقتی می‌گوییم، تعدادی دختر به خودروهای خدمات سیار مراجعه می‌کنند؛ به معنای فراری بودن آنها نیست.
گزارشی از تأثیر اخبار منفی بر افراد جامعه؛
افزایش احساس اضطراب با قرارگیری در معرض «اخبار منفی»
روانشناسان باور دارند، مخاطبان اخبار منفی اضطراب شدیدی پس از آگاهی از اخبار منفی و حوادث متحمل می‌شوند و به مرور زمان دچار حالت‌هایی از افسردگی شدید می‌شوند.
موافقت کمیسیون تلفیق با واگذاری ۵۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی به کمیته امداد/ واگذاری در برخی استان ها
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)با یادآوری موافقت کمیسیون تلفیق مجلس با واگذاری ۵۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی به کمیته امداد، گفت: واگذاری در برخی استان ها شروع شده است.
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر خبر داد؛
افزایش مصرف «گل» بین نوجوانان/ توزیع درسنامه پیشگیری از اعتیاد در مدارس
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به توزیع درسنامه پیشگیری از اعتیاد برای معلمان سراسر کشور و تدریس آن در کلاس‌های درس گفت: بر خلاف شیوع بالای شیشه در سال‌های قبل، اکنون مصرف گل در جوانان و نوجوانان بالا رفته است.
پدیده «نوزاد کارتن‌خواب» نتیجه بی‌توجهی به مسئله زنان کارتن‌خواب
معاون رئیس‌جمهور در بازدید از مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن‌خواب جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها، گفت: وقتی زن کارتن‌خواب وجود دارد، باید انتظار وجود نوزاد کارتن‌خواب را هم داشته باشیم.
80 درصد معتادان پس از ترک دوباره مواد مخدر مصرف می‌کنند
رئیس انجمن مدد کاران اجتماعی ایران با اشاره به آمار شیوع شناسی مواد مخدر در کشور گفت: در خوش‌بینانه‌ترین حالت حدود 20 درصد از معتادان پس از ترک اعتیاد دیگر بازگشت به مصرف مواد ندارند و 80 درصد دیگر دوباره مواد مصرف می‌کنند، بنابراین درمان قطعی اعتیاد بسیار دشوار است.
پدیده «نوزاد کارتن‌خواب» نتیجه بی‌توجهی به مساله زنان کارتن‌خواب
معاون رئیس جمهور در بازدید از مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن‌خواب جمعیت طلوع بی نشان‌ها گفت: وقتی زن کارتن‌خواب وجود دارد، باید انتظار وجود نوزاد کارتن‌خواب را هم داشته باشیم.
نگرانی و خشم مردم از اختلاس های نجومی و رانت خواری فرزندان مسئولان؛
هفت دلیل ناآرامی‌ها از نگاه یک روانپزشک
از نظر روانپزشکی باید ارزیابی را به این صورت به پیش برد که ملت ایران در چندسال اخیر و به ویژه در یکسال گذشته تحت تأثیر فشارها و تنش‌های عمده‌ای قرار داشتند که به تدریج فراتر از آستانه تحمل رفته است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
پروتکل‌های درمان اعتیاد کارساز نیست
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت بازنگری سالانه در پروتکل‌های درمان اعتیاد، گفت: روش‌ها و پروتکل‌های درمانی مستمر در رفع اعتیاد کارساز نیست و باید سالانه در این روش‌ها و پروتکل‌ها تجدید نظر شود.
۱۵۰ هزار معلول شديد در نوبت دريافت مستمري ؛
معلولان 13 سال معطل اقدام مسئولان
سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار «نوزاد معلول» در ايران متولد مي‌شود. استان گلستان بيشترين تعداد نوزادان معلول را دارد. به گفته رئيس سازمان جوانان جمعيت هلال‌احمر در اثر تصادفات جاد‌ه‌اي، روزانه 100 نفر هم به تعداد معلولان در سراسر كشور اضافه مي‌شود.
بازگشت فرشته‌ها به خانه
طرح ساماندهی کودکان کار با محوریت خانواده در قم و چند استان دیگر کشور تا پایان سال نهایی و اجرا می‌شود
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران :
بخش قابل توجهی از متکدیان تهران را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند
قدیمی گفت: تعداد قابل توجهی از متکدیان شهر تهران را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند و باید جلو فعالیت آن‌ها گرفته شود.
بقایی هم شرایط هواخوری داشت/ متهمان طبقه بندی نمی‌شوند
رئیس سازمان زندانها با اشاره به اینکه در کشور زندان‌هایی با عمر ۶۰ و ۷۰ سال داریم گفت: معمولاً در دنیا گفته می‌شود که بهترین زندان‌هایی که با استانداردهای بالا ساخته می‌شوند حداکثر 25 سال دوام دارند.
«کودکان کار» خارجی ساماندهی می‌شوند/حمایت وزارت امور خارجه از این کودکان
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از بازنگری آیین‌نامه مربوط به ساماندهی کودکان کار و خیابان، با رویکرد «خانواده محور» و «توانمندسازی» آنان و همچنین همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه مانند وزارت کشور و وزارت امور خارجه در خصوص کودکان کار غیرایرانی خبر داد.
نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران؛
دولت برای همسان سازی حقوق‌ها فکری کند
نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران ضمن تاکید بر اینکه علی رغم اقدامات صورت گرفته برای افزایش حقوق‌ها، هنوز هم حقوق دریافتی بازنشستگان کفاف هزینه‌های زندگی آنها را نمی‌دهد گفت: 60 درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند و شرایط زندگی برایشان مشکل است که امیدواریم در این دولت فکری برای همسان سازی و افزایش حقوق‌ها شود.
۱۳ هزار معتاد متجاهر رانده‌شده در تهران زندگی می‌کنند
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران گفت: متاسفانه در حال حاضر حدود ۲ هزار نفر زن و ۱۳ هزار نفر مرد معتاد متجاهر رانده شده از مناطق مختلف کشور در تهران زندگی می کنند.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر هشدار داد؛
افزایش مصرف مخدر «گل» در دانش‌آموزان کشور
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به کاهش سن شروع مصرف مواد مخدر در کشور گفت: دو درصد جامعه دانش آموزی در مقطع دوم متوسطه تجربه حداقل یک بار مصرف مواد مخدر را داشته‌اند و متاسفانه از سال 92 شاهد افزایش مصرف موادمخدر بودیم که این افزایش نیز ناشی از مصرف «گل» گزارش شده‌است.
مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی؛
پرداخت کمک‌هزینه «جهیزیه» 2.5 میلیونی / ارائه «وام کارگشایی» به نیازمندان
مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) از توزیع 25 هزار و 500 فقره جهیزیه با میانگین دو میلیون و 500 هزار تومان بین دختران ازدواج کرده تحت پوشش کمیته امداد خبر داد.
ثبت نام ۲۱ هزار مددجو در سامانه حفظ موضوعی قرآن کریم
مدیرکل اداره فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌های کشور به راه اندازی مراکز یادگیری محلی در زندان‌ها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طبق بررسی‌های انجام شده راه اندازی این مراکز در زندان‌ها نتایج مثبتی به همراه داشته است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
ديني‌تركماني ريشه اعتراضات اخير را از بُعد اقتصادي واكاوي كرد؛

نابرابري، احساس حذف‌شدگی اجتماعي را تشديد مي‌كند

تحلیل یک جامعه شناس از نابرابری های اجتماعی؛

آب رفتن طبقه متوسط درایران عامل تضاد شده است

مادر یعنی همه دنیا ... ؛

مشق قهرمانی روی سکوی «مادری»

توانمند بودن معلولان؛

نیم روز زندگی یک معلول کارآفرین

راه ورود معلولان به اغلب ساختمان‌های دولتی هموار نیست؛

24درصد ساختمان‌های اداری پایتخت مناسب معلولان است

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی