سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرایند توزیع بسته‌های حمایتی؛
لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی؛
چند نکته درباره آتش‌سوزي در قلبِ قلب پاريس
گردشگران و عابراني که در واپسين ساعات عصر روز دوشنبه پانزدهم آوريل در کرانه‌هاي رود سن و در نزديکي جزيره مرکزي شهر پاريس عبور مي‌کردند شاهد صحنه‌اي بودند که بيشتر به يک نقاشي فراواقعي (سوررئال) شباهت داشت تا يک صحنه واقعي. آتش‌گرفتن و فروريختن برج ناقوس و سقف کليساي جامع شهر پاريس يا «نوتردام»، در برابر چشمان حيرت‌زده تماشاگران و موبايل‌هايي که به صورت مستقيم آن را به سراسر جهان مخابره مي‌کردند، موجي از حيرت و ناباوري را در دنيا برانگيخت. باور اين فروريختن از آن روي سخت بود که اين بناي استثنائي و ثبت‌شده در فهرست آثار جهاني يونسکو و مشهور به قلب قلب شهر، در يکي از مجهزترين و ثروتمندترين شهرهاي دنيا قرار دارد. در واقع نوتردام به قلب جزيره مرکزي شهر يا Île de la Cité مشهور است. خود جزيره سيته هم به عنوان قلب شهر پاريس شناخته مي‌شود.
استرس پس از حادثه آسیب‌زاست
زهره احمدی در خصوص استرس پس از حادثه گفت: وقتی حادثه‌ای ناگوار و تلخ فرد یا اطرافیان وی را درگیر و زندگی‌شان را تهدید می‌کند افراد دچار استرس پس از حادثه می‌شوند.
اتحادیه اروپا 40 میلیون یورو به آنجلیناجولی کمک کرده اما به ایران یک و نیم میلیون یورو
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه نگاه رهبری به کمیته امداد و اعتمادشان مورد مباهات ماست، گفت: رهبر معظم انقلاب در چهار مرحله، مبلغ چهار میلیارد تومان برای کمک به سیل‌زدگان به کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت‌ کردند.
سیل ۱۰ میلیون ایرانی را تحت تأثیر قرار داده
دفتر نمایندگی یونیسف در ایران اعلام کرد: سیل اخیر، دومیلیون ایرانی را در معرض آسیب شدید قرار داده است. به گفته یونیسف، نیاز‌های کودکان در ایران با گذر زمان حادتر می‌شود و این امر نشانگر ضرورت ارسال سریع کمک‌های بیشتر است. به‌منظور ارسال کمک‌های اضطراری به کودکان سیل‌زده در ایران یونیسف خواهان دریافت کمک مالی به مبلغ ۸.۹ میلیون دلار شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گمشدگی از چالش های اصلی کودکان اوتیسم است
مدیرعامل انجمن اوتیسم از گمشدگی به عنوان یکی از چالش های اصلی خانواده های دارای کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم نام برد و گفت: کودکان دارای اختلال اوتیسم از سن هشت سالگی و با ورود به دوران بلوغ و نوجوانی با مشکل «گم شدن» مواجه می شوند.صالح غفاری اضافه کرد: به طور مثال محمدرضا صفری فرد گم شده اخیر که دارای اختلال اوتیسم بوده همیشه به پارک نزدیک خانه اش می رفته است اما یک بار مادرش دیرتر به سراغ او رفته و او نیز از در دیگر پارک خارج و گم شده است؛ افراد دارای اوتیسم راه را نمی توانند پیدا کنند و ناخودآگاه گم می شوند.
مردم ۱۲۰ میلیارد تومان از طریق کمیته امداد به سیل‌زدگان کمک کردند
رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: مردم تاکنون از طریق کمیته امداد ۴۱ میلیارد تومان نقدی و ۷۹ میلیارد تومان کالا به سیل‌زدگان کمک کرده‌اند.رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه مردم با وجود سختی‌های اقتصادی ۳۵ درصد بیشتر از سال‌های گذشته به کمیته امداد کمک کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استفاده از ظرفیت های بانک قرض الحسنه مهر ایران برای کمک به مددجويان کميته امداد؛
تقدير فتاح از مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران
پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خميني (ره) در ديدار با مرتضي اکبري مديرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران بيان داشت: هم افزايي و استفاده از پتانسيل هاي اين بانک به توانمندسازي مددجويان تحت پوشش كميته امداد كمك مي كند و به دنبال تقويت اين همكاري ها هستيم. پرویز فتاح اظهارداشت: بسیاري از مددجويان تحت پوشش کميته امداد در باز پرداخت اقساط خود منظم عمل مي کنند و اين امر به خاطر روح قرض الحسنه و عنايت خاص خداست.
اعضایمان تهدید و بازخواست شده‌اند
جریان اصولگرا موجی از حملات رسانه‌ای را علیه جمعیت امام علی(ع) ایجاد کرده و از جمله روزنامه کیهان در مطلبی به این گروه و شارمین میمندی‌نژاد، از موسسان آن حمله کرده است.
پیشنهاد کاهش مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه امدادگران جوان در حوادث غیرمترقبه
مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه امدادگران جوان در حوادث غیر مترقبه کاهش می یابد.
غیرقانونی است و برخورد می‌ شود؛
شغل: ایستادن پشت ویترین؛ درآمد: میلیونی
این روزها برخی از افراد دنبال کارند؛ بعضی‌ها در جستجوی شغل ایده‌آل خود هستند؛ اما در این بین مشاغلی خاص نیز هستند که برخی از روی بیکاری، علاقه یا از سرناچاری به سمت آن‌ها می‌روند.نکته جالب آن که با یک جستجو در فضای وب شما می‌توانید با درخواست آگهی استخدام برای مانکن آقا مواجه شوید و دیده شده است که برخی از فروشگاه‌های شمال تهران، از این مانکن‌ها استفاده می‌کنند.مانکن‌هایی که حالا به آرامی، جای خود را به مدل انسانی می‌دهند؛ شاید از منظر فروشندگان دیگر جذابیتی ندارند و باید دید چرا خریداران شمال تهران به این مانکن‌ها اقبال نشان می‌دهند.
کلیه خدمات درمانی یک میلیون مددجوی کمیته امداد به بیمه سلامت واگذار می‌شود
رئیس کمیته امداد کشور گفت: کلیه خدمات درمانی یک میلیون مددجوی کمیته امداد که در شهرهای بالای ۲۰ هزار هستند به بیمه سلامت واگذار می‌شود.
ارسال ۴۰۰۰بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان گلستان
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به برنامه ارسال ۱۸۰۰۰ بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده کشور گفت: ایجاد ۳۰۰۰ شغل در استان گلستان به‌عنوان یکی از برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام در دستور کار قرار دارد.
طرح افزایش جمعیت کشور برای مجلسی‌ها اولویت ندارد
فعال حوزه زنان در امور اقتصادی و اجتماعی گفت: طرح‌هایی که در حوزه مسائل اجتماعی، فرهنگی و حتی افزایش جمعیت ارائه می‌شود برای مجلسی‌ها اولویت ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون دفتر سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت؛
میانگین سن شروع مصرف مواد مخدر در کشور به 15 سال رسیده است
معاون دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: میانگین سن شروع مصرف مواد مخدر در کشور نسبت به گذشته کاهش یافته و به 15 سال رسیده است و شاید موضوع کنجکاوی در سن نوجوانی یا باورهای غلط درباره مصرف برخی مواد مخدر باعث این موضوع شده باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزییات پیامک اشتباهی واریز «بسته حمایتی» به مددجویان
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری فروردین ماه مددجویان بهزیستی خبر داد و گفت: مبلغ واریزی به حساب مددجویان علی‌الحساب است و پس از تصویب افزایش، مابه‌التفاوت آن واریز می‌شود.
غافلگیری از«سیل مهربانی»/کمک سینماگران چگونه به سیل‌زدگان می‌رسد؟
همایون اسعدیان رییس هیأت مدیره خانه سینما میزان استقبال از برنامه «سیل مهربانی» که به منظور کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده در سینما آزادی تهران برگزار شد را غافل‌گیرکننده توصیف کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سجاد فتاحی/ پژوهشگر سیستم‌های حکمرانی:
فرسایش سرمایه اجتماعی خطرناک‌ترین پیامد سیل 98 است
مدیریت بحران یا بحران مدیریت؛ این گزاره انتقادی حالا سال‌هاست که در مقاطع بروز بحران‌ها تکرار می‌شود. گزاره‌ای که ناظر به نبود توان لازم در جمع کردن بحران‌هاست. چیزی که خیلی‌ها معتقدند ناشی از نبود امکانات و منابع نیست بلکه تعدد مراکز تصمیم‌گیری عامل ایجاد آن است.
وفاق ملی برای کاهش آلام ناشی از بلایای آسمانی
حوادث طبیعی هرچند مناطق و اقلیم ها را با مشکلاتی مواجه می کند و صدمات جبران ناپذیری را بر پیکر بافت جمعیتی جغرافیای درگیر باقی می گذارد اما همدلی و مهربانی سایر افرادی که به صرف هموطن بودن با این افراد همدل می شوند و با تمام توان به یاری می شتابند موجب التیام بخشی در آزرده دلان ناشی از خشم طبیعت می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اقدام بهزیستی برای بازسازی منازل مددجویان سیل‌زده/ وام 5 میلیونی برای خرید لوازم
رئیس سازمان بهزیستی کشور تسهیلات پرداختی به مددجویانی که منازل‌شان در پی سیل اخیر آسیب دیده و نیاز به بازسازی و تعمیر دارد را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازسازی منازل آسیب‌دیده سیل اخیر از فردا آغاز می‌شود
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بازسازی منازل آسیب‌دیده در سیل اخیر از فردا آغاز می‌شود و اولویت با افراد تحت پوشش کمیته حضرت امام(ره) و سازمان بهزیستی است.وی افزود: در این رابطه هفت استان کشور را به عنوان پشتیبان استان گلستان و پنج استان به عنوان پشتیبان استان مازندران و سه استان به عنوان پشتیبان و حمایت کننده استان خوزستان قرار دادیم.
واریز کمک هزینه معیشت برای مددجویان بهزیستی گرفتار سیل
رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری به میزان سه برابر مستمری معمول برای مددجویان سازمان بهزیستی که گرفتار سیل شده‌اند، خبر داد.
اعلام همدردی و آمادگی جمعیت‌های ملی و نهادهای بشردوستانه بین المللی برای کمک به سیل‌زدگان
دبیرکل فدراسیون در پیام خود اعلام کرد که از دفتر منطقه‌ای منا فدراسیون و همچنین تیم‌های ژنو درخواست همکاری نزدیک و حصول اطمینان از تامین کمک‌های ضروری و ابزار برای جمعیت هلال احمر ایران را کرده و “خانواده صلیب سرخ و هلال احمر در این لحظات سخت آماده حمایت است”.
برنامه ریزی برای وضعیت اشتغال و جبران خسارت وارده به خانه های سیل زدگان
رئیس کمیته امداد اعلام کرد : تمام خانه های سیل زدگان جامعه هدف ما ساخته می شود و همه خسارات جبران خواهد شد .
طرح پیشنهادی پرداخت مستمری به مدت ۳ ماه به سیل زدگان شهرپلدختر و معمولان
مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با توجه به شرایط سیل زدگان در شهرپلدختر و معمولان، پیشنهاد داده شده علاوه بر جبران خسارات از طریق ستاد مدیریت بحران، به منظور ارتقاء سطح بهداشتی و پاکسازی منازل مردم و معلولان ۳ ماه مستمری به آنها داده شود.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
تصویب قانون حمایت از معلولان ؛

قانون حمایت از معلولان در پیچ‌و‌خم اجرا

چرا امدادرسانی در زمان حوادث با نارضایتی همراه است؟؛

اینجا هر کسی ساز خود را می‌زند

راه سفرم را هموار کنید؛

مشکلات معلولان در مسافرت

محمد سالاری عنوان کرد؛

تبعات سرکوب زیست شبانه در تهران

وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی