مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری:
تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی هتل‌ها برای بازنشستگان/کمک‌هزینه عتبات اعلام شد
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در رابطه با کمک هزینه بازنشستگان در ایام نوروز امسال گفت: بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به دفاتر شرکتهای ایرانگردی و جهانگردی از تخفیف ۳۰ تا ۵۰درصدی هتل‌ها برخوردار شوند.
معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران ؛
هشدار بهزیستی در خصوص کلاهبرداری از خودروی معلولان
معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران از کلاهبرداری جدید دلالان با عنوان امتیاز خودروی داخلی برای معلولان خبر داد.
۲۰ هزار مددجو تا پایان سال صاحب خانه می‌شوند
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه امسال ۲۰ هزار خانوار مددجو صاحب خانه می‌شوند، گفت: ۱۵۰ هزار خانوار فاقد مسکن و ۳۵۰ هزار خانوار نیازمند تسهیلات تعمیرات و بهسازی مسکن هستند.
کارت «منزلت» بازنشستگان، «بازنشسته» شد
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برخی خدمات به دلیل اینکه نیاز به تأمین بار مالی داشت و از سوی دولت و در بودجه سنواتی توسط مجلس تعریف نشد بازنشستگان را از دریافت این خدمات رایگان با کارت «منزلت» محروم کرد.
کمپ ترک اعتیاد ویژه دانش آموزان راه اندازی نمی شود؛
آخرین وضعیت راه اندازی کمپ ترک اعتیاد ویژه دانش آموزان
رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور آخرین وضعیت راه اندازی کمپ ترک اعتیاد، ویژه دانش آموزان را تشریح کرد.
آغاز به کار یک مرکز شبانه روزی ویژه کودکان مبتلا به اوتیسم؛
ابتلای 4 هزار نفر به بیماری اوتیسم در تهران
معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: 4 هزار نفر در تهران مبتلا به بیماری اوتیسم شناخته شده اند.
هر ایرانی ماهیانه ۳۱۸ تومان صدقه پرداخت می‌کند
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد گفت: مردم خیر کشورمان در ۹ ماهه امسال از طریق روش های نوین حدود چهار میلیارد تومان صدقه پرداخت کرده اند.
کاهش 67.7 درصدی قدرت خرید بازنشستگان/ میانگین حقوق بازنشستگان یک میلیون و 450 هزار تومان است
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اختصاص ردیف 10 هزار میلیارد ریالی در برنامه ششم توسعه برای ترمیم حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: به دلیل سیاست‌های غلط اقتصادی قدرت خرید بازنشستگان طی یک دوره‌ای 67.7 درصد کاهش یافته است.
«کولبری» سقوط کرامت انسانی‌ست
سهیلا جلودارزاده می‌گوید: کولبری به معنای سقوط کرامت انسانی در جامعه است، چرا که متاسفانه ارزش انسان تا حدی سقوط کرده که از طریق جابجا کردن بار آنهم به سخت ترین شیوه ممکن امرار معاش می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درخواست فعالان از مسئولان در پی حادثه کولبرها؛
نامه جمعی از فعالان در پی حادثه کولبرها در غرب کشور
جمعی از فعالان مدنی، سیاسی، معلمان، عرصه زنان، اجتماعی و روزنامه‌نگاران،در پی حادثه رخ داده برای برخی کولبرهای مناطق کردنشین غرب کشور،نامه‌ای سرگشاده، خطاب به مسئولان مربوطه نوشتند.
آزادی تمامی زندانیان جرائم غیر عمد تا سقف 22 میلیون تومان/ آزادی 6 هزار زندانی طی 9 ماهه امسال
طبق مصوبه اخیر هیات مدیره ستاد دیه کشور به جز بدهکاران مهریه، تمامی زندانیان جرائم غیرعمد تا سقف ۲۲ میلیون تومان با قید فوریت آزاد خواهند شد.
اختلاف‌نظر با سازمان زندان‌ها بر سر قیمت کارشناسی‌زمین
معاون برنامه‌ریزی و توسعه امور شورای شهرداری تهران گفت: در خصوص تملک زندان جلسات زیادی با سازمان زندان‌ها داشته‌ایم اما بر سر قیمت کارشناسی به توافق نرسیده‌ایم.
۶ میلیون و ۵۰۰ هزار سالمند در کشور داریم
رئیس سازمان بهزیستی از وجود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار سالمند در کشور خبر داد و گفت: استراتژی مهم سازمان بهزیستی گسترش بنیاد فرزانگان است.
زنان و دختران رانده شده از خانه در 18 استان سرپناه امن دارند
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: 18 خانه امن در کشور ایجاد شده است تا زنان و دختران از خانه رانده شده -به هردلیلی- بتوانند شب را در یک سرپناه مطمئن بسر ببرند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:‌
هر روز با مواد مخدر نوظهوری روبرو هستیم
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه هر روز با مواد مخدر نوظهوری روبرو هستیم گفت: برای مقابله با مواد مخدر باید دانش و معلومات به روز داشته باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عامل 50 درصد از طلاق‎ها اعتیاد است
با توجه به آمارهای برسی شده در سال گذشته عامل حدود 50 در صد از طلاق‎ها اعتیاد و 46 درصد سرقت عنوان شده است.
موبایل تبدیل به سیاه چاله ای شده که همه تکنولوژی ها را به داخل خود می بلعد
پلاسکو در آتش سوخت، شماری از هموطنان ما سوختند و ما را دنیایی از غم فرا گرفت. اما باز ماجرای موبایل به دستان، ما را آزار داد، آنان که در میان انبوه فریادها، فقط بر شلوغی حادثه افزودند و برای پز دادن، فیلم و عکس تهیه کردند. وقتش رسیده به مصاف این جماعت بشتابیم.
در حریق یک گاراژ جمع آوری ضایعات؛
دو کودک کار زنده در آتش سوختند
کودک 7 و 8 ساله، اهل کشور افغانستان در گاراژی که پدرشان مشغول به فعالیت بوده، حضور پیدا کرده تا ضایعاتی که جمع آوری کرده اند را تحویل پدر دهند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دکتر محمد جواد هدایت شده خبر داد:
مرگ نه کارتن خواب در تهران طی سه ماه اخیر
رئیس تالار تشریح مرکز تشخیص آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران از مرگ 9 بی سرپناه در استان تهران ظرف حدود سه ماه خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زنان کارتن‌خواب نمی‌توانند فرزندان سالمی را به دنیا آورند/ عقیم‌سازی اقدام خلافی است
نماینده سردشت و پیرانشهر و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: 10 درصد کارتن‌خواب‌ها را زنان تشکیل می‌دهند که رقم بسیار بالایی است.
به دنبال اقدامات مفید و موثر در حوزه آسیب‌های اجتماعی هستیم
وزیر کشور گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص آسیب‌های اجتماعی سعی ما بر این است که در این حوزه اقدامات مفید و موثری را به انجام برسانیم.
مطالعه علمی درمورد طرح عقیم‌سازی زنان بی‌خانمان صورت نگرفته است
سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم انجام مطالعات دقیق و علمی درمورد طرح عقیم‌سازی زنان بی‌خانمان با رضایت افراد، گفت: سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی و دیگر متولیان امر باید با قدرت بیشتری در این امور ورود کنند.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد؛
مرگ برخی معتادان پس از خروج از مراکز ترک اعتیاد
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: اگر معتادی پیش از ورود به مراکز ترک اعتیاد ۱ مثقال (حدود ۵ گرم) ماده مصرف می‌کرده، پس از خروج و زمانی که دوباره به سمت مصرف می‌رود؛ دوباره‌‌ همان ۵ گرم قبلی را مصرف کند؛ فوری اوردوز کرده و جان خود را از دست می‌دهد، زیرا این فرد آگاه نیست که باید از مقدار کمتری مواد مثلا نیم گرم ماده استفاده کند که این مساله نیز در افزایش مرگ و میر معتادان نقش دارد.
ماجرای آرامستان نصیرآباد چیست؛
ساماندهی با فوریت در دستور کار قرار گرفت
سکونت و حضور تعدادی از معتادان متجاهر و کارتن خواب ها در قبور آرامستان نصیر آباد موج عظیم رسانه ای را در سطح شبکه های اجتماعی،فضای مجازی و سایت ها و پایگاه های اطلاع رسانی ایجاد کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خرید و فروش نوزاد در پاتوق‌ کارتن‌خواب‌ها؛
واگذاری نوزاد با حکم قاضی انجام می‌شود
معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران در رابطه با خرید و فروش نوزادانی که مادران معتاد دارند گفت: حتی در پاتوق‌هایی مانند هرندی که کودکان در کنار مادران معتاد زندگی می‌کنند، واگذاری کودکان بدسرپرست با حکم قاضی به بهزیستی داده می‌شود.
سهم مردم در حل فقر مددجویان ۲۵ درصد است/استقرار خیریه‌ها در مناطق متمکن
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: در شرایطی هستیم که قیمت تمام شده برطرف کردن فقر در خانواده‌ها بالا بوده و سهم مردم در حل فقر مددجویی در حال حاضر ۲۵ درصد است.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی عنوان کرد؛
تایید خرید و فروش نوزاد در کشور توسط آقای رئیس
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: خرید و فروش نوزاد در کشور انجام می‌شود به طوری که طی هفت ماه گذشته حدود 150 نوزاد از طریق بیمارستان‌ها به بهزیستی تحویل داده شده‌ است اما بیمارستان در آن نقشی ندارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نظرات وگلایه ها
اجتماعی و فرهنگی