به دنبال اقدامات مفید و موثر در حوزه آسیب‌های اجتماعی هستیم
وزیر کشور گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص آسیب‌های اجتماعی سعی ما بر این است که در این حوزه اقدامات مفید و موثری را به انجام برسانیم.
مطالعه علمی درمورد طرح عقیم‌سازی زنان بی‌خانمان صورت نگرفته است
سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم انجام مطالعات دقیق و علمی درمورد طرح عقیم‌سازی زنان بی‌خانمان با رضایت افراد، گفت: سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی و دیگر متولیان امر باید با قدرت بیشتری در این امور ورود کنند.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد؛
مرگ برخی معتادان پس از خروج از مراکز ترک اعتیاد
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: اگر معتادی پیش از ورود به مراکز ترک اعتیاد ۱ مثقال (حدود ۵ گرم) ماده مصرف می‌کرده، پس از خروج و زمانی که دوباره به سمت مصرف می‌رود؛ دوباره‌‌ همان ۵ گرم قبلی را مصرف کند؛ فوری اوردوز کرده و جان خود را از دست می‌دهد، زیرا این فرد آگاه نیست که باید از مقدار کمتری مواد مثلا نیم گرم ماده استفاده کند که این مساله نیز در افزایش مرگ و میر معتادان نقش دارد.
ماجرای آرامستان نصیرآباد چیست؛
ساماندهی با فوریت در دستور کار قرار گرفت
سکونت و حضور تعدادی از معتادان متجاهر و کارتن خواب ها در قبور آرامستان نصیر آباد موج عظیم رسانه ای را در سطح شبکه های اجتماعی،فضای مجازی و سایت ها و پایگاه های اطلاع رسانی ایجاد کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خرید و فروش نوزاد در پاتوق‌ کارتن‌خواب‌ها؛
واگذاری نوزاد با حکم قاضی انجام می‌شود
معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران در رابطه با خرید و فروش نوزادانی که مادران معتاد دارند گفت: حتی در پاتوق‌هایی مانند هرندی که کودکان در کنار مادران معتاد زندگی می‌کنند، واگذاری کودکان بدسرپرست با حکم قاضی به بهزیستی داده می‌شود.
سهم مردم در حل فقر مددجویان ۲۵ درصد است/استقرار خیریه‌ها در مناطق متمکن
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: در شرایطی هستیم که قیمت تمام شده برطرف کردن فقر در خانواده‌ها بالا بوده و سهم مردم در حل فقر مددجویی در حال حاضر ۲۵ درصد است.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی عنوان کرد؛
تایید خرید و فروش نوزاد در کشور توسط آقای رئیس
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: خرید و فروش نوزاد در کشور انجام می‌شود به طوری که طی هفت ماه گذشته حدود 150 نوزاد از طریق بیمارستان‌ها به بهزیستی تحویل داده شده‌ است اما بیمارستان در آن نقشی ندارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای افزایش کف حقوق بازنشستگان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: برای سال آینده دولت ۱۰۰۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب به ما کمک کرده تا حقوق حداقل بگیران را به یک میلیون تومان برسانیم.
کف حقوق بازنشسته یک میلیون و ۵۰ هزار تومان می‌شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ترمیم حقوق بازنشستگان در سال آینده خبر داد و گفت: کف حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد بطوری که هیچ بازنشسته ای حقوق کمتر از یک میلیون تومان نخواهد داشت.
مشاور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر:
نگرش مثبت ۲۸ درصد مردم به مواد مخدر
چکیده تحقیقات نشان می دهد که ، در بازه سنین ۱۵ - ۶۴ سال، ۲۸ درصد مردم نگرش مثبتی به مصرف مواد مخدر داشته و ۱۷ درصد جمعیت در این بازه سنی، تمایل به مصرف مواد مخدر دارند.از سوی دیگر ، نگرانی‌هایی مبنی بر افزایش اعتیاد و طلاق در میان زنان وجود دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
همکاری تنگاتنگ دولت و کمیته‌امداد(ره)؛
تخصیص کامل اعتبارات کمیته با وجود مشکلات بودجه‌ای کشور
رئیس کمیته‌امداد امام خمینی(ره) بر همکاری تنگاتنگ دولت با کمیته‌امداد تاکید کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعلام کد ملی برای دریافت حق عائله مندی و اولاد ضروری است
بازنشستگان کشوری که در حقوق آذرماه امسال، حق عائله مندی و اولاد دریافت نکرده اند، اطلاعات کد ملی افراد تحت تکفل خود را هرچه سریعتر به دستگاه اجرایی زمان خدمتشان اعلام کنند.
موافقت برخی ازمراجع بااختصاص سهم امام(ع) به محکومان جرائم غیر عمد
بنا به اجازه آیات عظام سیستانی، مکارم‌شیرازی، صافی‌گلپایگانی، وحیدخراسانی، شبیری‌زنجانی و مقام معظم رهبری مومنین می‌توانند سهم امام (ع) را تا پایان ربیع‌الاول به زندانیان‌غیرعمد اختصاص دهند.
تبلیغات زکات کم است / تاکید بر آثار اجتماعی زکات
رئیس شورای زکات کشور گفت: نسبت به اهمیتی که زکات در آموزه های دینی دارد، تبلیغاتی صورت نگرفته است.
دولت از سهم زکات ریالی پرداخت نکرده است / نسخه مشکلات فقرا زکات است
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه دولت با محدودیت بودجه روبرو است، گفت: دولت از سهم زکات تاکنون هیچ ریالی پرداخت نکرد.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی:
قرعه‌کشی بین بازنشستگان برای پرداخت وام ناچیز ۳ میلیونی
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری زمان قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان این صندوق را ۲۹ آذرماه ۹۵ اعلام کرد.
سکوت مردم علامت خوبی نیست؛
چرا مردم در فضای مجازی اعتراض می‌کنند؟
یک آسیب‌شناس معتقد است: جامعه باید بتواند خودش را اصلاح کند، مانند بدنی که اگر نسبت به دردهایش بی‌تفاوت باشد و نتواند خودش را بسازد، به پایان حیاتش نزدیک می‌شود.
فوت مادران باردار افغانستانی به نام ایران ثبت می‌شود + ابلاغیه جدید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از ارائه خدمات لازم به زنان باردار افغانستانی خبر داد و گفت: مادران باردار افغانستانی غالباً غیرقانونی اقامت دارند و بیمه نیز ندارند.
13 هزار شغل برای معلولان ایجاد شده است
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون 13 هزار شغل برای معلولان در سراسر کشور ایجاد شده است.
تا پنج سال دیگر وضعمان بهتر می‌شود
تصویب الگوی توسعه مشاغل خانگی، تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بنگاههای اقتصادی و رونمایی از سامانه نشان مهارت آموزی الکترونیک از مهمترین خبرهای هفته جاری بود.
مددجویان کمیته امداد دارای کمترین معوقات بانکی هستند
رئیس کمیته امداد گفت: در تلاش هستیم با شناسایی و معرفی افراد نیازمند و واجد شرایط به بانک های عامل، تسهیلات قرض الحسنه با شرایط مناسب در اختیار این افراد قرار گیرد.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر:
ساماندهی معتادان متجاهردر اردوگاه فشافویه امکان پذیر است
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر اظهار امیدواری کرد ساماندهی و نگهداری از معتادان متجاهر و خرده فروشان موادمخدر با بهره‌برداری از اردوگاه حرفه آموزی فشافویه هرچه زودتر میسر شود.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران:
سیاست‌گذاری‌ها باید پیوست خانواده داشته باشند
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: لازم است در مطالبه‌گری‌ها خانواده را فراموش نکرده و کاری کنیم هر عرصه‌ و سیاستی که تصمیم‌گیری می‌شود، پیوست خانواده داشته باشد.
حل مشکل طلاق و اعتیاد نیازمند یک جریان عمومی است
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس بررسی‌ها ریشه مشکلات فرهنگی به اعتیاد و طلاق ارتباط دارد و برای رفع این مشکلات باید یک جریان عمومی در سطح کلان شکل گیرد.
معرفی کارفرماهای متخلف به مراجع قضایی؛
شناسایی اشتغال بدون‌مجوز ۵۱ هزار تبعه بیگانه
اشتغال بالغ بر ۵۱ هزار تبعه بیگانه بدون مجوز در کشور شناسایی و بیش از ۱۰ هزار کارفرمای متخلف نیز که نسبت به جذب این افراد اقدام کرده بودند به مراجع قضایی معرفی شدند.
پیگیر تشکیل فراکسیون پیشگیری از اعتیاد هستیم
نماینده اردل و فارسان در مجلس دهم با بیان اینکه پیگیر تشکیل فراکسیون پیشگیری از اعتیاد در مجلس هستیم، گفت: دغدغه نمایندگان مجلس دهم رفع نگرانی‌های مقام معظم رهبری در زمینه لزوم کاهش آسیب‌های اجتماعی اعتیاد در جامعه است.
هفتمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان همدان؛
یک نماینده مجلس: ازدواج 13 هزار کودک به صورت غیررسمی انجام می‌‌شود
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس عنوان کرد: ازدواج حدود 12 تا 13 هزار کودک به صورت غیررسمی و بدون ثبت در دفاتر انجام می‌گیرد.
نظرات وگلایه ها
اجتماعی و فرهنگی