سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرایند توزیع بسته‌های حمایتی؛
لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی؛
سیرصعودی رفتار «سیگار» کشیدن دختران نوجوان؛
علم روانشناسی نسبت به تکنولوژی و علوم پایه عقب مانده‌تر است.
مدیرکل مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا با بیان اینکه علوم انسانی به ویژه روانشناسی که از علوم روز محسوب می‌شود، نسبت به تکنولوژی و علوم پایه عقب مانده‌تر است گفت: روان‌شناسان در حوزه فرهنگ، اجتماع، سیاست، اقتصاد و امنیت امروز جایگاه دارند و باید مباحثی مطرح کنند که چند بعدی باشد چراکه اگر بر روی یک بعد فعالیت کنیم قطعاً به نتیجه نخواهیم رسید.
مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق معلولان از پیشنهاد تشکیل اتاق اندیشه معلولان در سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: این پیشنهاد مورد استقبال رئیس سازمان نیز قرار گرفته است.
دولت، عزمی جدی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی دارد
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به عزم جدی دولت و شورای اجتماعی کشور در مقابله با آسیب های اجتماعی گفت: لایحه حمایت از خانواده با رویکرد مقابله با خشونت علیه زنان، در قوه قضاییه در مراحل پایانی بررسی است.
پرداخت عیدی مددجویان بهزیستی تا قبل از عید
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: امیدواریم قبل از سال جدید، بتوانیم عیدی مددجویان را پرداخت کنیم و در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
خانواده‌ها، قربانیان نگهداری از سالمندان
افزایش امید به زندگی در سایه پیشرفت خدمات بهداشتی و پزشکی در سال‌های اخیر به‌همراه کاهش موالید، دو عامل مهم افزایش جمعیت سالمندی در ایران به شمار می‌آیند. این درحالی است که آمارها نشان می‌دهد روند افزایش تعداد سالمندان بیش از روند رشد جمعیت کل کشور است، به گونه‌ای که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تا سال 2050 تعداد سالمندان کشور به 30 میلیون نفر برسد. از سویی اما اتفاقی دیگر در جامعه در جریان است و آن تغییر شکل خانواده‌های ایرانی است. خانواده‌های بزرگی که این روزها درحال کوچک‌تر شدن هستند خبر از کاهش تعداد مراقبان از سالمندان و حتی تغییر شکل اجباری مراقبت از سالمندان می‌دهند. تغییرات اقتصادی - اجتماعی که در کشور اتفاق افتاده نیز توانسته ساختار بسیاری از خانواده‌ها را تغییر دهد چرا که زنان ایرانی سهم بیشتری از اشتغال خارج از خانه را بر عهده گرفته‌اند. تمام این موارد به معنی تغییر در شرایط خانواده‌ها در زمان مراقبت از سالمند یا سالمندان بیماراست. از این‌رو به نظر می‌رسد مواجهه با افزایش تعداد سالمندان در سال های آینده نیازمند سیاستگذاری‌های جدی است.
گفتگو با دکتر مقصود فراستخواه؛
نقش دانشگاه‌ها در تحقق مسوولیت اجتماعی
مدیر گروه موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معتقد است: آموزش مفهوم عمل به مسوولیت اجتماعی به منظور رفع مشکلات اجتماعی نیازمند مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد، دانشگاه‌ها و دیگر افراد جامعه است. همکاری این گروه‌ها با یکدیگر زمینه‌ساز ارتقای آگاهی نسبت به تاثیرگذاری مسوولیت اجتماعی، نهادینه شدن عمل به آن و در نهایت افزایش امید اجتماعی می‌‎شود.
نگران سه میلیون زن سرپرست خانوار هستیم
وزیر رفاه گفت: سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور داریم که نگران آنها هستیم و چنانچه پیگیر مسائل‌شان نباشیم آسیب‌هایمان بیشتر خواهد شد.
اجرای بیمه تکمیلی روستاییان و عشایر برای اولین بار از سال آینده
مدیرعامل صندوق بیمه‌های اجتماعی روستایی و عشایر با بیان اینکه برای برخورداری روستاییان و عشایر از بیمه‌های تکمیلی مذاکراتی انجام شده است، گفت: از سال آینده این افراد بیمه تکمیلی خواهند شد
مستمری معلولان بین ۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است
رئیس انجمن ندای معلولان با اشاره به اینکه مستمری معلولان بین ۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است، گفت: دولت باید در این زمینه تجدیدنظر و شرایطی را فراهم کند تا حداقل ۵۰ درصد معشیت زندگی افراد معلول تامین شود.
پرداخت نقدی جاماندگان
رحیم اردلان درباره آخرین آمار پیامک‌های ارسال‌شده از سوی افراد جامانده از دریافت بسته‌های حمایتی اظهار کرد: تا روز 17 بهمن که به‌‌عنوان آخرین مهلت ارسال پیامک‌ها تعیین شده بود، 3 میلیون و 71 هزار و 500 نفر در دو سامانه #8*142* و #8*1420* ثبت شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیگیر تحویل مسکن خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر هستیم
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: پیگیر هستیم تا خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتری که شناسایی شده‌اند، هر چه سریع‌تر مسکن خود را دریافت کنند.
منشی الکترونیک در مراکز ملکی تامین اجتماعی راه اندازی می شود
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور رفاه حال بیمه شدگان و مستمری بگیران، طرح منشی الکترونیک تا یک ماه آینده در تمام مراکز درمانی و بیمارستانی ملکی این سازمان راه اندازی می شود.
پنج هزار واحد مسکونی به خانوارهای دارای دو معلول واگذار شده است
رئیس سازمان بهزیستی گفت: در اجرای تفاهم نامه پنج جانبه این سازمان با بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن، خیران مسکن ساز و بنیاد مستضعفان پنج هزار واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول و بیشتر واگذار شده است.
راهکارهای نوین درمان اعتیاد در دستور کار قرار دارد
استاندار تهران با یبان اینکه راهکارهای نوینی برای درمان اعتیاد در دستور کار قرار دارد از کمک به معیشت، مسکن و اشتغال معتادان متجاهر بعد از بهبودی خبر داد.
راهکارهای نوین درمان اعتیاد در دستور کار قرار دارد
استاندار تهران با یبان اینکه راهکارهای نوینی برای درمان اعتیاد در دستور کار قرار دارد از کمک به معیشت، مسکن و اشتغال معتادان متجاهر بعد از بهبودی خبر داد.
خیریه‌ها به اسم ائمه به کارگران چوب حراج می‌زنند؛
دادستانی علیه خیریه‌هایی که شهروندان را استثمار می‌کنند، اعلام جرم کند
نایب رئیس کانون عالی انجمن‌‌های صنفی کارگران ایران بر این باور است که خلاء سیاست‌گذاریِ دولت در حوزه اشتغال و رها کردن بازار کار، به قیمت سوءاستفاده از نیروی کار تمام شده است. در این میان خیریه‌ها به اسم ائمه به کارگران چوب حراج می‌زنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خانه‌دار شدن تمام ایتام تحت پوشش کمیته امداد تا پایان سال ۹۸
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه در سال آینده ایتامی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند خانه‌دار می‌شوند گفت: تمام خانواده‌های تحت پوششی که اعضای خانواده آن‌ها بیش از دو نفر باشند تا سال آینده مشکل مسکن نخواهند داشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرداخت 80 درصدی شهریه دانشجویان مشغول به تحصیل بهزیستی در دانشگاه آزاد
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه 80 درصد شهریه دانشجویان زیرپوشش بهزیستی مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد و شعب آن در همه مقاطع تحصیلی توسط بهزیستی پرداخت می‌شود، گفت: 20 درصد باقیمانده شهریه نیز توسط دانشگاه آزاد به صورت تخفیف است.
جاماندگان از دریافت بسته حمایتی بخوانند؛
شرط‌ جدید تأمین اجتماعی برای جاماندگان دریافت
معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی از بررسی اعتراضات جاماندگان بسته‌های حمایتی پس از ۲۲ بهمن خبر داد و با بیان اینکه تا ۲۹ بهمن‌ پاسخ اعتراضات داده می‌شود، شروط جدید برای این افراد را اعلام کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری:
مصرف مواد در محیط‌ کاری، بیش از 20درصد است
معاون پیشگیری و درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: مصرف مواد در محیط‌های کار بالای ۲۰درصد است که رقم بالایی است و آسیب‌هایی را در پی دارد که منجر به کاهش تولید و بهره وری می‌شود.
خانواده‌های دارای ۲ معلول
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه برای مسکن دومعلول‌ها رایزنی‌هایی صورت گرفته است، گفت: ۵هزار مسکن به این زمینه تخصیص یافته واگذار شد.
عدم پاسخگویی وزارت رفاه در پایان مهلت ثبت نام معترضان سبد حمایتی
معترضین به عدم دریافت بسته حمایتی فقط تا پایان ۱۷ بهمن‌ماه مهلت دارند تا اعتراض خود را ثبت کنند و پس از آن وزارت رفاه تصمیم نهایی را در مورد آنها می‌گیرد
کارگران جامانده
کارگرانی که درآمد کمتر از ۳میلیون دارند و بسته حمایتی دریافت نکرده اند،از فرصت ۱۰ روزه ثبت نام استفاده کنند و بر اساس برنامه تعیین شده تاریخ ثبت نام در روز چهارشنبه ۱۷بهمن ماه ۹۷ پایان می یابد.
بسته هایی که توزیع آن هیچ سامانی ندارد
بر اساس اعلام مسئولان سازمان تأمین اجتماعی، این دسته از مشمولان بسته حمایتی باید درخواست‌های خود ر‌ا در صورت دارا بودن شماره تلفن همراه اول و ثبت کد ملی خود به سامانه #8*142* همچنین در صورت دارا بودن شماره همراه ایرانسل و رایتل با ثبت کد ملی خود از طریق سامانه #8*1420* پیگیری می‌کردند! علاوه بر اینکه شماره تماس 1420 نیز یکی دیگر از راه‌های ارتباطی سازمان تأمین اجتماعی اعلام شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی