مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران عنوان کرد:
توانمندسازی خانواده‌های کودکان کار در مراکز بهزیستی و پرتو
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: کودک متکدی هم کودک کار است، باید توانمند سازی خانواده های کودکان را در نظر بگیریم که در مراکز بهزیستی و مراکزی که شهرداری دارد با نام پرتو تحقق پیدا می کند.
به احترام شهدای آتش نشان؛
چهارشنبه آخر سال آرام در سراسر کشور
همه پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که با توجه به شهادت ۱۶ آتش‌نشان در حادثه پلاسکو و کمپین‌های راه‌اندازی‌شده برای جلوگیری از اقدامات خطرناک در چهارشنبه آخر سال، امسال مردم تهران و سایر نقاط کشور شبی آرام را پشت سر می‌گذارند.
کولبران بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند
نماینده پیرانشهر گفت که با موافقت وزیر کار، کول‌بران از نیمه دوم فروردین بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند.
آسیب هایی که جامعه را تهدید می کنند:
ثبت ۷۰ هزار همسر آزاری در سال
در اينترنت تصاوير همسرآزاري را هم كه جست‌وجو كنيد، به تصاويري شبيه همين تصور رايج خواهيد رسيد. اما خيلي چيزها عوض شده، حالا بايد تصور‌تان از همسرآزاري را هم اصلاح كنيد. مثلا اينكه بيش از 69درصد همسر‌آزاري‌ها جسمي نيستند؛
وام بلاعوض برای خانه دارشدن خانواده های دارای ۲ معلول
خانواده هایی که دارای مسکن هستند و کسانیکه تحت پوشش بهزیستی نیستند جزو این آمار نیستند.
9200 کودک تهرانی به مدرسه نمی‌روند
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش داده‌های پایگاه اطلاعاتی رفاه در ایجاد تحول در عرصه سیاست‌گذاری اجتماعی گفت: امسال بر اساس جمع‌بندی اطلاعات به این نتیجه رسیدیم که ۹۲۰۰ کودک تهرانی به مدرسه نمی‌روند که البته بعدا مشخص شد ۶۷ درصد آنها ایرانی نیستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بسته عیدانه کمیته امداد در راه است/ آغاز جشن نیکوکاری از ۱۸اسفندماه
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: بسته عیدانه برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در نظر گرفته شده است.
حقوق و پاداش بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: برای عیدی و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و حقوق و پاداش آنها براساس تاریخ و زمانبندی تعیین شده پرداخت می‌شود.
یک مسئول در سازمان بهزیستی خبر داد:
ازدواج سرپرست با فرزندخوانده ممنوع می شود
مدیر کل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با تأکید براین که قانون حاضر فرزند خواندگی جزو پیشروترین قوانین حمایتی از کودکان در جهان محسوب می شود گفت: این قانون هنوز به طور کامل اجرا نمی شود اما با اجرای همین مواد؛ به دلیل افزایش دایره شمول فرزند خواندگی و فرزند پذیری توانسته میزان فرزند خواندگی را بیش از ۳۰ درصد در سال افزایش دهد.
تحصیل ۲۴ هزار زندانی/سواد آموزی ۴ هزار زندانی بی سواد
رئیس سازمان زندان ها با اشاره به تحصیل ۲۴ هزار زندانی، گفت: طی سال گذشته ۴ هزار نفر از زندانیان بی‌سواد موفق به سوادآموزی شدند.
لزوم ایجاد تالارهای گفت‌وگوی مجازی با موضوع مقابله با اعتیاد در بین‌ جوانان و دانش‌آموزان
یک کارشناس آموزش و پرورش گفت: ایجاد تالارهای گفت‌وگوی مجازی با موضوع پیشگیری و ضد الگو نشان دادن مصرف و خرید و فروش مواد مخدر صنعتی و شیمیایی می‌تواند در نهادینه شدن برنامه‌های پیشگیرانه موثر واقع شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کاهش 100 میلیارد تومانی اعتبارات بهزیستی در پایان سال
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران از کاهش 100 میلیارد تومانی اعتبارات پایان سال سازمان بهزیستی کشور خبرداد.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ؛
خدمات مهدهای کودک تنها نگهداری و تامین غذا نیست
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اطلاع رسانی مداوم خدمات بهزیستی، به تخصیص سهمی خاص برای رشد و نمو دوره کودکی در بودجه ریزی‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی اشاره کرد و گفت: تا زمانی که ریاضت اقتصادی وجود دارد؛ بیشترین آسیب را دهک‌های پایین می‌بینند که این امر نیازمند برنامه ریزی و توجه ویژه است.
منازل معلولان سال جدید مناسب‌سازی می‌شود
مدیرکل دفتر توانمند سازی معلولین سازمان بهزیستی از برنامه‌ ریزی برای اجرای طرح مناسب‌سازی منازل معلولان کشور خبر داد.
تهیه سند ملی سالمندان / ایجاد مراکز توانبخشی در سطح شهر تهران
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: با همکاری بهزیستی، وزارت بهداشت و سازمان برنامه، سند ملی سالمندان تهیه شد؛ این سند مبنای اقدام ما برای سالمندان خواهد بود و فرصتی ایجاد می‌کند تا اشکالاتی که تاکنون در این زمینه وجود داشته حل شود.
اتباع خارجی در 25 هزار مدرسه ایران مشغول به تحصیل هستند
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: اتباع خارجی در 25 هزار مدرسه ایران مشغول به تحصیل هستند.
فتاح در همایش نکوداشت خیران و حامیان استان تهران:
مسئولان به وعده‌های خود برای رفع مشکلات محرومان عمل کنند
رئیس کمیته امداد بر ضرورت توجه بیش از پیش مسئولان برای رفع محرومیت در کشور تاکید کرد.
آمار زنان آسیب دیده در حال افزایش است
عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از کمبود مراکز نگهداری از زنان آسیب دیده در کلانشهرهای کشور بر ضرورت افزایش و گسترش این مراکز در کشور تاکید کرد.
۴۰ هزار بازنشسته چشم‌انتظار پرداخت مطالبات‌/ پاسخی برای بازنشستگان نداریم
رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش با انتقاد از بودجه آموزش و پرورش در سال آینده گفت: ۴۰ هزار بازنشسته چشم انتظار پرداخت مطالبات‌شان هستند، بعد از ۳۰ سال رنج و تلاش به آنها چه بگوییم؟
افزایش تماس‌ با خط ملی اعتیاد درباره «الکل» / کلینیک تخصصی ترک الکل نداریم
رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور به تماس‌های مرتبط با الکل با "سامانه خط ملی اعتیاد" اشاره و اظهار کرد: در طول سال‌ها شاهد رشد و افزایش تماس‌های مرتبط با الکل در سامانه خط ملی اعتیاد هستیم و تعداد افرادی که خواهان معرفی مراکز درمان ترک الکل هستند، افزایش یافته است.
شش میلیون نفر نیازمند تصمیم مجلس
با آغاز رسیدگی به لایحه بودجه سال ۹۶ در صحن علنی مجلس، به‌زودی تکلیف نهایی بسیاری از حوزه‌های مالی و اجرایی در سال آینده مشخص می‌شود.
فاصله طبقاتی در جامعه غیرقابل انکار است/ مزد با کارشناسی دقیق و براساس قانون تعیین شود
اتحادیه کارگران شهرداری تهران با صدور بیانیه‌ای خواستار تعیین دقیق حداقل دستمزد براساس نرخ واقعی تورم و محاسبات سبد معیشت خانوار شده‌است.
مدیرکل اتباع تامین اجتماعی خبر داد؛
٢٥ هزار تبعه خارجی در ایران تحت پوشش تامین اجتماعی
مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت: تاکنون نام نویسی ٢٨ هزار تبعه خارجی در ایران انجام گرفته که ٢٥ هزار نفر آنها تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته اند.
مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری ؛
علت حذف
مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری درباره علت حذف حق عائله‌مندی و اولاد از فیش حقوقی برخی بازنشستگان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: آن دسته از بازنشستگانی که دچار مشکل شده‌اند هرچه سریعتر کد ملی افراد تحت تکفل خود را به دستگاه اجرایی زمان خدمتشان اعلام کنند.
افزایش اعتبارات «توزیع یک وعده غذای گرم» در روستا مهدها
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۰ استان در طرح «توزیع یک وعده غذای گرم» در روستامهدها مشارکت دارند، گفت: از سال آینده اعتبارات این طرح افزایش می یابد.
مدیر بازارچه مرز تمرچین :
چهار هزار کولبر رسمی داریم
مدیر بازارچه مرز تمرچین گفت: بازارچه مرزی یک محوطه مصور در نقطه صفر مرزی است که به موجب موافقت ریاست جمهور به منظور ارتقاء سطح درآمد سرانه معیشت مرزنشینان و جلوگیری از قاچاق کالا ایجاد شده است.
مغفول ماندن ابعاد اقتصادی وقف/ برخی از موقوفات در اختیار دستگاه‌های امنیتی است
مدیرکل اجارات سازمان اوقاف با تاکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در ترویج و تبلیغ سنت وقف گفت: فرهنگ وقف ابعاد گوناگونی دارد و نمی‌توان وقف را تنها در بعد دینی منحصر کرد و این وجوه مختلف را رسانه‌ها می‌توانند به مردم معرفی کنند.
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
اجتماعی و فرهنگی