چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - 2017 January 18
میوه گل نسترن جادوگر سلامتی
گیاه نسترن درختچه‌ کوچکی است با ارتفاع حداکثر ۳ متر و برگ‌هایی شامل پنج تا هفت برگچه دندانه‌‌ دار که به شکل بیضی نوک‌تیز بوده و گل‌ها به رنگ‌های گلی (قرمز کم‌رنگ)، سفید مایل به گلی و یا سفید می‌باشند.
روغن حیوانی تضمینی برای عمر طولانی
یک محقق طب ایرانی ــ اسلامی گفت: هر کسی که می‌خواهد قلب سالم و عمر طولانی داشته باشد، روغن حیوانی مصرف کند؛ در آینده با وجود روغنهای صنعتی موجود در بازار، افراد بالای ۶۰ سال را در بین خودمان نخواهیم داشت.
یک دانشجوی دکترای طب سنتی مطرح کرد؛
مبانی تغذیه دینی و رویکرد آن در اصلاح سبک زندگی
یک دانشجوی دکترای طب سنتی مبانی تغذیه دینی و رویکرد آن در اصلاح سبک زندگی را تشریح کرد.
عجیب ترین میوه های جهان؛
آیا این میوه هارا خورده اید؟
در این مطلب شما را با برخی از عجیب‌ترین میوه‌های جهان آشنا می کنیم. اگر شانس دسترسی به این میوه‌ها را دارید می توانید برای ایجاد تنوع آنها را جایگزین میوه‌هایی کنید که به طور معمول مصرف می کنید.
غلامرضا کردافشاری درباره چربی خون اظهار داشت:
تدابیر رفع کلسترول از نگاه طب سنتی
یک مدرس دانشکده طب سنتی تدابیر رفع کلسترول و تریگلیسرید از نگاه طب سنتی را تشریح کرد.
علل سخت‌زایی زنان باردار از منظر طب سنتی
یک متخصص طب سنتی علل سخت‌زایی زنان باردار از منظر طب سنتی را تشریح کرد و گفت: اگر درد مادر قبل از ولادت در جلوی بدن و به‌سوی شکم باشد, زایمان راحت است و اگر درد به‌سمت پشت و ستون فقرات باشد, زایمان سخت است.
خواص دارویی گیاه دارویی گلرنگ؛
گیاه دارویی گلرنگ دفع کننده نفخ دستگاه گوارش
گیاه دارویی گلرنگ با نام علمی us CARThamastihctorنام و خانواده compositae و نامهای محلی زعفران کاذب، گل زردک و کاریزه، نیکو کننده رنگ رخسار است.
محسن پویان تشریح کرد؛
گیاهی ضد سرطان و ضد فشارخون
مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: ویتامین C موجود در خرفه باعث شده که در ردیف گیاهان آنتی‌اکسیدان و ضدسرطان قرار گیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
سبوس گیری نانهای سنگک در استان زنجان به زیر ۱۰ درصد رسیده است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اقدامات مهم در راستای کاهش سبوس گیری نان سنگک در استان، گفت: سبوس گیری نان های سنگک در استان زنجان به زیر ۱۰ درصد رسیده است.
حقایقی در مورد کبد؛
10 غذای برتر شستشو دهنده کبد
مطالعات محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد نشان می دهد که انواع سبزیجات، گریپ فروت، گردو، لیمو، آووکادو، چای سبز، سیر، چغندر، سبزیجات با برگ های سبز پررنگ و زردچوبه غذاهایی هستند که کبد را شستشو می دهند و سلامت آن را تضمین می کنند.