سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نشان تعامل گردشگری برای وزیر راه؛
فرمول توسعه بازار گردشگری کشورهای همسایه
چگونه جذب و ساماندهی گردشگران همسایگان می‌تواند به رشد توریسم ایران منجر شود؟ رئیس گروه بازاریابی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این زمینه تاکید دارد که اقدامات قابل توجهی از سوی این سازمان در زمینه جذب گردشگر از سوی کشورهایی مانند جمهوری‌آذربایجان، ترکیه، عراق، عمان و... صورت گرفته تا بتوان از این طریق بازار گردشگری کشورهای همسایه را به دست گرفت. این فعالیت‌ها در حالی انجام می‌گیرد که بخش خصوصی نیز تلاش می‌کند به نوعی وارد این بازار شود و در جذب گردشگر سهمی داشته باشد.
توضیح مدیرکل عتبات حج درباره قیمت‌ سفرهای عتبات در نوروز
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت درباره افزایش قیمت‌های عتبات نوروزی توضیحاتی ارائه کرد.
معرفی برگزیدگان جایزه ملی تعالی گردشگری؛
مقایسه جایزه تعالی گردشگری ایران و عربستان
نخستین دوره «جایزه ملی تعالی گردشگری»، پنجم اسفند برگزیدگان خود را خواهد شناخت؛ این خبر را رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع‌ فرهنگی در نشست خبری این جایزه ملی اعلام کرد. جوایز ملی در همه کشورها به استانداردسازی حوزه‌های مختلف کمک می‌کنند. در ایران پیش از این، جایزه ملی تعالی سازمانی و برخی دیگر از جوایز ملی اجرایی شده‌اند و حالا جایزه ملی تعالی گردشگری اولین تجربه خود را خواهد داشت.محمدحسین ایمانی خوشخو، رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع‌ فرهنگی، در نشست خبری جایزه ملی تعالی گردشگری، با اشاره به هدف‌گذاری برای بهره‌گیری از گردشگری در توسعه اقتصادی گفت: «چنین جایزه‌ای با هدف کمک به استانداردسازی و بهبود کیفیت موسسات گردشگری و همچنین با هدف توسعه هرچه بیشتر این صنعت شکل گرفته است.
میدان مشق تهران قابل ثبت جهانی است؛
ساختمان های اداری وزارت خارجه موزه ملی شود
یک مسئول میراث فرهنگی کشور با تقاضای مجدد از وزارت امورخارجه برای تبدیل ساختمانهای اداری اش در میدان مشق به موزه؛ از امکان ثبت جهانی این میدان مهم و تاریخی پایتخت که زمانی کاخ و زندان شهربانی نیز در آن واقع بوده است، خبر داد.
مرکز آموزش هتلداری غرب کشور در همدان فعال می‌شود
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از راه اندازی مرکز آموزش هتلداری غرب کشور در همدان خبرداد.
تهدید گردشگری ایران توسط آمریکا موضوع تازه‌ای نیست
ولی‌الله تیموری گفت: مذاکره مستقیم و غیرمستقیم آمریکا با شرکت‌های خارجی که با ما تعاملات گردشگری داشتند از زمان خروج آمریکا از برجام آغاز شده و موضوع تازه‌ای نیست. این اقدام صد در صد تاثیراتی داشته ولی ما با گرایش به کشورهای منطقه‌ای به دنبال تعادل بوده‌ایم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راهبرد کشور در گردشگری تفریحی نامعلوم است
محمدعلی وکیلی درباره سیاست کلان کشور در حوزه گردشگری گفت: در شرایطی که مناطق آزاد کشور می‌تواند قطب گردشگری باشد ولی در رکود و در شرایط خزان نسبت به گردشگر خارجی به سر می‌برد.عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است علیرغم آنکه گردشگری زیارتی راهبرد روشنی در کشور دارد، اما راهبرد گردشگری تفریحی نامعلوم است.
دریاچه ولشت، قربانی ساخت و ساز بی‌ضابطه
دریاچه ولشت در معرض نابودی قرار گرفته است. این دریاچه با آب شیرین و 15هکتار وسعت، یکی از جاذبه‌های طبیعی استان مازندران است که در جنوب غرب چالوس و شمال شرق کلاردشت و در نزدیکی مرزن‌آباد واقع شده و در سال 88 به‌عنوان هفتاد و یکمین اثر طبیعی ملی ایران، توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسید اما از سال گذشته اقداماتی مبنی بر توسعه امکانات گردشگری و تفریح در جوار دریاچه آغاز شده که این میراث زیبای طبیعی را به مرگ نزدیک می‌کند.
فدراسیون جهانی شهرهای توریستی بررسی کرد؛
روندهای اقتصاد گردشگری جهان در ۲۰۱۸
با وجود آنکه در سال ۲۰۱۸ اروپا همچنان یکی از مقاصد داغ برای گردشگران بوده است اما منطقه آسیااقیانوسیه توانسته است در زمینه «نرخ رشد» گردشگران داخلی و بین‌المللی نسبت به چهار منطقه دیگر جهان در صدر قرار بگیرد به‌نحوی که سهم اقتصاد گردشگری نسبت به تولید ناخالص در منطقه آسیااقیانوسیه از ۳/ ۷ درصد به ۶/ ۱۰ درصد افزایش یافته است. همچنین پیش‌‌بینی می‌شود نرخ رشد درآمد گردشگری در اقتصادهای نوظهور از اقتصادهای توسعه‌یافته پیشی می‌گیرد.
اسامی مدیران کاروان‌های حج تمتع ۹۸ اعلام می‌شود
اداره کارگزاران سازمان حج و زیارت تا پایان هفته اسامی مدیران کاروان‌های حج تمتع را به مدیران حج و زیارت در استان‌های سراسر کشور اعلام می‌کند.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به بالا بودن نرخ سود 18درصدی وام سفر اعتراض کرد
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفته بود که سفرهای قسطی در کشور بلافاصله پس از نوروز آغاز می‌شود و آژانس‌های گردشگری هزینه صفر تا صد سفر گردشگران داخلی را پرداخت می‌کنند و گردشگران می‌توانند بدون سود، اقساط وام سفر را به آژانس‌ها یا بانک‌های عامل پرداخت کنند.
️مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان:
مرکز آموزش هتلداری غرب کشور در همدان فعال می‌شود
️وهب مختاران ظهر جمعه در بازدید از غرفه مرکز تخصصی آموزش هتلداری فنی و حرفه ای همدان در دوازدهمین نمایشگاه گردشگری گفت: مجموعه آموزشی در شرف افتتاح گردشگری و هتلداری غرب کشور در سایت آموزشی فنی و حرفه ای شهرستان همدان قرار دارد.
پیشنهاد ایجاد ویزای مشترک کشورهای اکو
در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌‌المللی گردشگری، نشستی باحضور نماینده اکو به همراه فعالان گردشگری کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان و ترکیه برگزار شد و طرفین به موضوع ایجاد ویزای مشترک میان کشورهای اکو پرداختند؛ پیشنهادی که با موافقت اعضای حاضر در نشست همراه بود. در این نشست، رئیس بخش صنعت کشاورزی و توریست سازمان همکاری اکو به ویزای مشترک شینگن و تجربه موفق آن اشاره کرده و بر این باور بود که شاید بتوان ویزای توریستی مشترکی بین کشورهای عضو اکو اجرا کرد.
تخصیص اعتبار بانک‎ها برای سفر مردم
تفاهمنامه گردشگری بین سازمان میراث فرهنگی و بانک گردشگری با هدف «حمایت و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری، توسعه سفرهای خُرد، ارزان‌سازی سفر برای اقشار کم‌درآمد» با اولویت «سفرهای داخلی» و تامین ۲۵۰ ون توریستی منعقد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حرف های تلخ مشاور وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در رابطه با ایران
مشاور وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان به تکریم نشدن گردشگران افغانستانی در ایران و برخوردهای سلیقه‌ای برای صدور ویزا در کنسولگری های ایران انتقاد کرد و گفت: گردشگران افغانستانی به خاطر همین برخوردها ترجیح می‌دهند به ایران نیایند
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نه کمیسیون تلفیق به تسهیلات سفر؛
وام سفر ماه عسل تصویب نشد
پیشنهاد تخصیص پنج میلیون تومان به زوج‌های جوان با عنوان «وام سفر ماه عسل» در کمیسیون تلفیق مجلس تصویب نشد.
ویزای مشترک کشورهای اکو ایجاد شود
ایران طرح ویزای مشترک بین کشورهای عضو اکو را پیشنهاد کرد که با استقبال نماینده سازمان همکاری‌های اکو مواجه شد.
ایران برای تأسیس اتحادیه بین‌المللی آثار باستانی اقدام می‌کند
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پیگیری تأسیس اتحادیه بین‌المللی آثار باستانی با عضویت کشورهای دارای تمدن بزرگ خبر داد.
همصدایی خانواده گردشگری برای توزیع سفر؛
سیگنال آینده روشن توریسم در رفتار سرمایه‌گذاران
معاون رئیس‌جمهوری در مراسم افتتاح نمایشگاه گردشگری، با اشاره به روند پرشتاب رشد صنعت سفر گفت: «گردشگری، صنعتی با مختصات ویژه است که آن را از دیگر بخش‌های اقتصادی متمایز می‌کند. پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰ سال آینده دو میلیارد گردشگر بین‌المللی در دنیا وجود داشته باشد؛ امری که برای ارزآوری و اشتغال‌زایی بسیار مهم ارزیابی می‌شود.» مونسان افزود: «براساس آمارهای سازمان جهانی گردشگری، هم‌اکنون مقاصد جدید گردشگری درحال ظهور، بروز و توسعه هستند و همین موضوع باعث پیشرفت بیشتر کشورهای مختلف در این زمینه می‌شود.» او با تاکید بر اینکه دولت چند سالی هست که گردشگری را به‌عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته است، یادآور شد: «در حال حاضر بالغ بر ۱۲میلیارد دلار حجم سرمایه‌گذاری در گردشگری و افزون بر ۲هزار پروژه در این حوزه درحال انجام است.» به باور رئیس سازمان متولی گردشگری، هم‌اکنون کشور علاوه بر درآمدهای نفتی و مالیاتی، به یک اقتصاد جدید نیاز دارد که این اقتصاد جدید باید اقتصاد گردشگری باشد.
جای خالی توریسم درمانی در ایران؛
برلین ۳۲ دهکده سلامت دارد؛ شمال ایران صفر مرکز!
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی می‌گوید: شهر برلین در آلمان اکنون ۳۲ دهکده سلامت دارد، اما ایران در شمال کشور که آب و هوای فوق‌العاده‌ای دارد حتی یک دهکده سلامت هم ندارد.
برنامه ریزی ترکیه برای جذب 70 میلیون گردشگر
هدف آنکارا جذب 70 میلیون گردشگر و دستیابی به 70 میلیارد دلار درآمد گردشگری است که افزایش امکانات و فرصت ها راه رسیدن به این هدف می باشد.
زمزمه‌ لغو روادید بین ایران و عراق / فایده خدمات سلامت ایران برای بیماران عراقی + جزییات
معاون رئیس جمهور با تاکید بر ثبت اربعین، به عنوان ثبت جهانی مشترک ایران و عراق، از آمادگی ایران برای مرمت و نگهداری موزه طاق کسری خبر داد و گفت: باید روادید بین دو کشور لغو شود و جلوی افزایش ۱۰ دلاری نرخ صدور ویزا از سوی عراق نیز گرفته شود.
آخر هفته دوروزه کارآمدتر است؛
شکست مانور تعطیلات زمستانی
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تایید کارآمدی تعطیلات آخر هفته گفت: برخی مناطق کشور برای زمان‌های پرتراکم سفر آماده نیست و تعطیلات آخر هفته گام موثرتری در این زمینه خواهد بود. به گفته این مقام مسوول تعطیلات آخر هفته با کمک به توزیع سفر در زمان و مکان به ایجاد و توسعه تدریجی زیرساخت‌ها نیز منجر می‌شود.
نوسازی ساختمان سفارت ایران در لندن +عکس
سفیر ایران در انگلیس از بازسازی رزیدانس این سفارتخانه در شهر لندن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و افزایش دو برابری ارزش این ملک خبر داد.وی نوشت: «در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، بازسازی رزیدانس این سفارت تکمیل گردید. بنا که 83 سال پیش در منطقه دیپلماتیک‌ لندن خریداری شد با توجه به قدمت نیاز به بازسازی داشت.»
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
گردشگری خارجی
زیرساخت،سرمایه گذاری
احیا،حفظ،مرمت
ثبت داخلی و خارجی آثار
وعده بین و فرابخشی
گردشگری داخلی
صنایع دستی،هنرسنتی
سایرحوزه ها و موارد