سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نماینده ولی فقیه در حج و زیارت؛
زائران بدون ویزا به مرزها نروند
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: زائران باید قوانین دو کشور ایران و عراق را در سفر معنوی اربعین رعایت کنند و بدون ویزا به مرزها نروند.
حاشیه های بوجود آمده یک اقدام؛
نظر ميراث فرهنگي درباره ديوارکشي اطراف مجلس
معاون ميراث فرهنگي گفت: «ما موافق تأمين امنيت مجلس هستيم اما مي‌توان از ديوارهاي پيش‌ساخته فلزي استفاده کرد. بايد اقدامات امنيتي انجام شود اما نبايد اين تأمين امنيت با زيرسؤال بردن زيرساخت‌هاي فرهنگي‌اجتماعي صورت گيرد.»
قانون جامع حمایت گردشگری تدوین می‌شود؛
تلاش برای به نتیجه رسیدن طرح «تعطیلات»
به گفته رئیس سازمان میراث‌‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، قانون جامع حمایت از گردشگری در دستور کار است. علی‌اصغر مونسان در نشست خود با فعالان گردشگری استان فارس، با اعلام این خبر از تمامی فعالان توریسم کشور خواست تا نظرات و پیشنهادات خود پیش از بسته‌شدن این قانون ارائه کنند. او همچنین در مورد تغییر زمان تعطیلات نیز گفت: «این موضوع در دوره‌های مختلف مطرح شده است و ما تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک نتیجه مشخصی را در مورد اجرایی شدن یا نشدن این طرح به‌دست آوریم.»
صدور 500 هزار ویزای اربعین تاکنون/ در نظر گرفتن فرصت یک‌ماهه برای اقامت زوار ایرانی
سفیر عراق در تهران گفت: ۱۲ دفتر موقت صدور روادید در ایران مشغول کار هستند که در تاریخ روابط بین‌الملل بی‌نظیر است و تاکنون 500 هزار ویزای اربعین برای زوار ایرانی صادر شده است.
برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت موزه‌ها نداریم
مدیر کل موزه‌های کشور گفت: برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت موزه‌های کشور نداریم.
هدف از بزرگداشت اربعین فهم پیام عاشورا است، نه پهن کردن سفره های رنگین
نماینده ولی فقیه در حج و زیارت با اشاره به اهمیت پیام کربلا گفت: حضور زائر در اربعین فهم پیام قیام امام حسین است و نباید در این سفر انتظار سفره های رنگین و غذای خوب داشت.
شکسته‌‌شدن حریم بناهای تاریخی؛
تخلفی در حاشیه مجلس شورای اسلامی
ساختمان تاریخی مجلس که اکنون کاربری موزه دارد بنایی قدیمی و میراثی از دوره قاجار است که نخستین دوره مجلس شورای ملی نیز در آن برگزار شده و از همین منظر دارای ارزش تاریخی قابل توجهی است.
بخشنامه صدور مجوز و تعلیق شرکت های هواپیمایی
بخشنامه و اطلاعیه سازمان گردشگری درباره صدور مجوز و تعلیق شرکت های هواپیمایی
پایتخت طبیعت در محاصره آرامستان های طایفه ای
شهر یاسوج یا همان (پایتخت طبیعت) امروز برای توسعه گردشگری خود به غیر از توسعه زیرساخت ها با مشکلی دیگر روبه رو است که این مشکل بودن زیاد از حد آرماستان های طایفه در مناطق توریستی و تفریحی آن است.
ثبت نام اربعین چقدر هزینه برمی‌دارد؟
با تعطیل شدن سفرهای کاروانی هزمان با اربعین، ورود به عراق تنها در صورت داشتن ویزا و ثبت‌نام در سامانه سماح امکان‌پذیر است، این حکمی بوده که ستاد اربعین در وزارت کشور صادر کرده است.
سایه تهدید برسر «ده‌شیخ»؛
غاری که قربانی سودهای گردشگری می‌شود
غار ده شیخ در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته تا برای حضور گردشگر آماده شود اما فعالیت‌های انجام شده برای این منظور اعتراض غارشناسان را به همراه داشته‌است.
دو برابر شدن قیمت بلیت اتوبوس‌ برای راهپیمایی اربعین مورد اعتراض نمایندگان است
نماینده مردم قم در مجلس دو برابر شدن نرخ بلیت اتوبوس‌های اربعین را مورد اعتراض و انتقاد نمایندگان مجلس خواند و گفت: اقدام وزارت راه و شهرسازی و مجوز این افزایش قیمت، ناصواب و نابجا بود.
راه اندازی قطار مستقیم مشهد - کربلا برای اربعین
به نقل از معاون هماهنگی و مدیریت زائران استانداری خراسان رضوی: قطار مستقیم مشهد- کربلا برای اربعین امسال راه اندازی می شود.
وضعیت پرونده‌های میراث جهانی ایران در یونسکو
مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی درباره وضعیت پرونده‌های میراث جهانی ایران که چندی پیش جدولی با اطلاعات اشتباه درباره آن در فضای مجازی منتشر شد، توضیحاتی ارائه کرد.
در پی تخریب یک کاشی‌ماندگار مطرح شد:
«یک نشان بد از تناقض فرهنگی است»
طرح نصب کاشی‌ماندگار از دوره‌ی پیشین مدیریت سازمان میراث و گردشگری آغاز شده و برای ادامه‌ی این اقدام فرهنگی روند خوبی پیش بینی می‌شد اما شکستن نخستین «کاشی‌ماندگار» در مشهد، نشان داد که تجربه‌ی دزدیده شدن مجسمه‌های شهری می‌تواند برای این اقدام فرهنگی هم رخ بدهد.
سایت‌های اینترنتی از فروش بلیت پروازهای اربعین منع شدند
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تأکید بر اینکه ایرلاین‌‌ها برای پروازهای اربعین مکلف به معرفی چارترکننده‌های طرف قرارداد خود شدند، از منع‌ سایت‌ها برای فروش بلیت پروازهای اربعین خبر داد.
جریمه سنگین برای اقامت غیرمجاز زائران؛
ورود غیرقانونی زائران به عراق سه سال زندانی دارد
سرکنسول ایران در کربلا با بیان اینکه داشتن مدارک قانونی اعم از ویزا، گذرنامه و مهر ورود و خروج برای زائران اربعین الزامی است، گفت: ورود به خاک عراق بدون ویزا یا بدون ثبت مهر ورود به‌عنوان ورود غیرقانونی تلقی شده و حداقل سه سال زندانی در پی دارد.
اسامی ۲۴ دفتر مجاز فروش بلیت پروازهای اربعین اعلام شد
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، اسامی دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز به فروش بلیت پروازهای اربعین حسینی را اعلام کرد.
۱۶ مرکز کنسولی در سراسر کشور ویزای اربعین صادر می‌کنند
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی از آغاز به کار ۱۲ دفتر موقت کنسولی برای صدور ویزای اربعین حسینی خبر داد و گفت: این دفاتر در کنار چهار مرکز کنسولی و سفارتخانه عراق در ایران به صدور ویزای اربعین می‌پردازند.
استقلال‌طلبی در عراق و اسپانیا، تهدیدی برای گردشگری؟
یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون نفر از مردم جهان در سال ۲۰۱۶ به سفر رفتند، آن هم در شرایطی که کشورها به سمت کوچک‌سازی گام برداشته‌اند، اوضاع فعلی بویژه پس از همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق و کاتالونیای اسپانیا برای جداشدن از سرزمین‌های مادری، این پرسش را مطرح می‌کند که مرزبندی‌های جدید چقدر دنیای گردشگری را تهدید می‌کند و آیا ماجراجویی‌ها در جهان بی‌مرز را به مخاطره می‌اندازد؟
راهنمای تکمیلی اخذ مجوز خروج از کشور دانشجویان مشمول ویژه اربعین ۹۶ منتشر شد.
گزارش وضعیت خانه ی پروین اعتصامی ؛
غصبِ خانه پروین اعتصامی/ کلنگ‌ها آماده‌ی تخریب
داستان از تماسِ بانویی که خود را یکی از وارثان خانه‌ مادری پروین اعتصامی معرفی می‌کند، آغاز شد؛ خبر می‌دهد چند نفر داخل یکی از خانه‌های منتسب به مادر پروین اعتصامی در حال حفاری هستند و نیروی انتظامی منطقه نیز صورت‌جلسه این شکایت را تنظیم کرده است.»
چرا تاریخ ساکنان اولیه ایران ۱۰هزار سال نیست +تصاویر
به‌خلاف تصور عمومی که تاریخ ساکنان اولیه ایران را حدود هفت یا حداکثر ۱۰هزار سال می‌دانند، تاریخ نخستین ساکنان ایران به صدها هزار سال پیش و به عصر سنگ بازمی‌گردد و این به‌معنای آن است که قدمت تمدن و یکجانشینی و قدمت وجود انسان در ایران متفاوت هستند.
کویر مرنجاب کجاست؟
کویر زیبای مرنجاب یکی از پرطرفدارترین نقاط کویری ایران است که در میان کویرگردان محبوبیت بالایی دارد. این کویر یکی از بهترین نقاطی است که می‌توانید برای سفرهای بیابانی انتخاب کنید.
یک فعال گردشگری اعلام کرد:
برقراری پرواز مستقیم از روسیه به کیش
یک فعال گردشگری اظهار کرد: «برقراری پرواز مستقیم و هفتگی میان مسکو و جزیره کیش موجب خواهد شد تا گردشگران روس به ایران بیایند.»
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
بعد از سقوط یک دختر بچه اتفاق افتاد؛

نصب آزمایشی نرده چوبی روی سی‌ و سه‌ پل

گزارشی از درآمدهای گردشگری کشور؛

این ۸ میلیارد دلار از کجا آمده؟

پارلمان بخش خصوصی بررسی کرد؛

شش عامل موثر بر آینده توریسم ایران

به روایت رئیس سازمان میراث فرهنگی؛

7 چالش اساسی گردشگری

در آستانه روز جهانی گردشگری بررسی شد؛

عیارسنجی اقتصاد گردشگری ایران

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
زیرساخت،سرمایه گذاری
احیا،حفظ،مرمت
سایرحوزه ها و موارد