دلایل موافقان و مخالفان ارسال گنجینه موزه هنرهای معاصر به آلمان و ایتالیا؛
سفیر فرانسه در تهران خبر داد؛
پیگیری امور گردشگری بین ایران و فرانسه
سفیر فرانسه با اشاره به همکاری‌های ایران و کشورش در زمینه‌های باستان‌شناسی و موزه، از پیگیری امور گردشگری میان دو کشور از طرف رایزن اقتصادی سفارت فرانسه در تهران خبر داد و افزود: «برای دستیابی به راهکارهای افزایش همکاری‌های دو کشور در زمینه گردشگری، پیشنهاد می‌کنم جلسه‌ای با حضور کارشناسان سازمان میراث فرهنگی ایران و رایزن اقتصادی فرانسه برگزار شود.»
دعوتنامه عربستان برای برگزاری مذاکرات 2 جانبه حج دریافت شد/به زودی پاسخ می‌دهیم
در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت مقرر شد مقدمات لازم برای شرکت در مذاکرات دو جانبه با مسئولان حج عربستان درباره حج سال 1396 فراهم شود.
ساختمان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران
مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از اسباب‌کشی معاونت صنایع دستی به خیابان ولنجک خبر می‌دهد، در حالی که معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها سازمان کل کشور از دستور رییس سازمان مبنی لغو دستور جابه‌جایی می‌گوید.
صنایع دستی، سرمایه اندک، درآمد خوب
از 350 رشته مصوب صنایع دستی در کشور، 60 رشته آن در استان کرمانشاه ساخته و تولید می شود.
کشف بقایای معماری در شهر باستانی ناتل مازندران
سومین فصل از کاوش‌های باستان‌شناسی محوطه باستانی ناتل شهرستان نور به کشف بقایای معماری متفاوت از بنای قلعه، سفال‌های شاخص قرن سوم و چهارم، مهر شیشه‌ای کتیبه‌دار به خط کوفی انجامید.
زمین های بدمینتون و تنیس ایران، نماد جدید گردشگری بین المللی
روزنامه مشهور اقتصادی فاینانشال تریبون به این موضوع پرداخت که نمادهای جدیدی برای گردشگری ایران در سال 2016 مطرح شده که یکی از آن های زمین های تنیس و بدمینتون است.
نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت تاکید کرد:
ساماندهی اعزام زائران به مراسم اربعین
درنشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، نقاط ضعف و قوت مراسم اربعین امسال بررسی و بر لزوم جمع بندی سریعترگزارش های مسئولان ذی ربط در سازمان حج وزیارت وبعثه مقام معظم رهبری درخصوص آسیب های مهم این مراسم تاکید شد.
انگیزه آمدنم به سازمان حج حضور در کنار آقای اوحدی بود
سرپرست سازمان حج و زیارت گفت:‌ انگیزه آمدنم به سازمان حج و زیارت حضور در کنار آقای اوحدی بوده که ایشان هم از کنار ما رفتند.
مقام معظم رهبری رکن و عامل اساسی موفقیت ایران در تمام منطقه و دنیا
سعید اوحدی با بیان اینکه تا 6 ماه بعد از فاجعه منا کابوس این فجایع را در خواب می‌دیدم گفت: نگاه ویژه و پدرانه مقام معظم رهبری به بنده و سازمان حج و زیارت باعث شد که این سازمان احیا شود.
افزایش ۸۰ درصدی سفر اروپایی‌ها به ایران /حق سرویس هتلها همان ۱۵ درصد
معاون گردشگری میراث فرهنگی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول امسال ورودی اروپایی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش پیدا کرد، گفت: حق سرویس در هتل‌ها تابع قانون نظام صنفی نیست و این مجموعه‌ها می‌توانند مثل سابق ۱۵ درصد حق سرویس دریافت کنند.
هشدار درباره شبکه‌های زیرزمینی خدمات سفر؛
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران تبلیغ افراد سودجو برای فروش تورهای شاد به اطراف تهران به مناسبت کریسمس را غیر قانونی عنوان کرد.
کلیساهای ارامنه در ایران مرمت می‌شوند
معاون میراث فرهنگی، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به مرمت مسجد کبود و کلیساهای ارامنه در ایران از انجام پروژه‌های مشترک در حوزه میراث ناملموس بین ایران و ارمنستان خبر داد.
هموطنان، ایران‌گردی را به ترکیه‌گردی ترجیح دهند
عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است: اشتباه استراتژیکی ترکیه و حمایت از تروریست‌ها در برخی موضوعات باعث شده تا تروریست‌ها به ترکیه آمده و برای گردشگران ناامنی ایجاد کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون گردشگری میراث فرهنگی:
سفره ایرانی را جهانی می‌کنیم
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با مثبت ارزیابی کردن جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در شیراز گفت: بخشی از اهداف جشنواره سفره ایرانی در شیراز محقق شد و هدف نهایی از برپایی «جشنواره سفره ایرانی»، جهانی شدن آن است.
مدیر کل میراث فرهنگی تهران تشریح کرد
واحد «تومان» به نفع خرید
مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: مهمترین جنبه تبدیل واحد پول ملی از ریال به تومان، تسهیل در پرداخت‌ها و مبادلات گردشگران خارجی است که به ایران سفر می‌کنند.
همایش
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از برگزاری همایش « تجاری‌سازی خدمات گردشگری» در حاشیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری خبر داد.
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:
استانداردسازی هتل ها، حق الناس صنعت گردشگری است
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: استانداردسازی تاسیسات هتل ها و مراکز اقامتی و خدمات گردشگری به مثابه حق الناس صنعت گردشگری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
چینی ها گردشگری ایران را دور زدند
عضو هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران گفت: برخی از گردشگران و تجار چینی به جای اقامت در هتل، آپارتمان هایی را برای اقامت ارزان در تهران اجاره کرده اند که مجوزی برای این کار ندارند.
اولین موزه‌ای که در ایران ایجاد شد/راه‌اندازی ۴۰ موزه در سه سال گذشته
معاون میراث فرهنگی کشور با حضور در برنامه «چشم شب روشن» به مرور تاریخچه موزه و وضعیت فعلی کشور در حوزه تاسیس و راه اندازی موزه پرداخت و از خانه موزه، موزه‌های شخصیت محور و دیگر مفاخر نام برد.
آسیب‌دیدگی کاخ احمدشاهی؛ برای مرمت اضطراری 4 میلیارد تومان نیاز است
مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از آسیب‌دیدگی کاخ احمدشاهی خبر داد.
تانزانیا خواستار همکاری ایران در مرمت آثار تاریخی زنگبار شد
علی جمعه وزیر فرهنگ تانزانیا، خواستار همکاری ایران برای مرمت و حفاظت از میراث فرهنگی این کشور به ویژه بناهای ساخته شده توسط ایرانیان مهاجر شد.
رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات در سال ۹۵/مهیا شدن سفرهای ۳ روزه برای زائران
رئیس سازمان حج و زیارت از رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات عالیات در سال ۹۵ خبر داد و گفت: امسال ظرفیت اعزام زائران ایرانی به یک میلیون نفر می‌رسد.
مردم شناسان خواستار همراهی مردم در ترویج فرهنگ صلح و دوستی شدند
مردم شناسان درآستانه برگزاری همایش ونمایشگاه ملی هشتادمین سال تاسیس نهاد مردم شناسی درایران خواستار همراهی مردم درترویج فرهنگ صلح و دوستی شدند.
مطالعات مرمت آرامگاه حکیم عمر خیام نیشابوری آغاز شد
رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری نیشابور از اختصاص 40 میلیون تومان اعتبار از سرفصل اعتبارات دولتی جهت مطالعات مرمت آرامگاه حکیم عمر خیام نیشابوری خبر داد.
علت تغییر حالت پوست قرآن‌های کوفی؛
گرما آب کلاژن‌ها را از بین برد
کارشناس ارشد مرمت گفت: کلاژن‌های چرب پوست آهو نیاز به رطوبت دارند وقتی به آنها گرما داده شود آب درون مولکولی از بین رفته و باعث می‌شود حالت طبیعی پوست از بین برود.
زهرا احمدی پور: آموزش صنایع دستی در حال فراموشی است
نخستین جشن تولید صنایع‌دستی صبح دوشنبه با حضور زهرا احمدی‌پور، معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و محمد حسن طالبیان برگزار شد.
شمارش گردشگر در ایران براساس تعاریف سازمان جهانی جهانگردی است
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی اظهارنظر کردن بدون محاسبه و منطق را مردود دانست و گفت: شاخص تعداد گردشگران خارجی در ایران براساس تعاریف سازمان جهانی جهانگردی است.
نظرات وگلایه ها
مدیریتی و برنامه ریزی