سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
باج‌گیری دائمی از دستفروشان و اجاره معابر شهری
نماینده مردم تهران درمجلس گفت: افراد باج‌گیر برخی از معابر را در قملرو خود نگه می‌دارند و به دستفروش‌ها اجاره می‌دهند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واکنش حناچی به اظهارات قالیباف:
رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر ضمیر
شهردار تهران صبح امروز در مراسم افتتاح طرح بازپیرایی باغ وثوق‌الدوله (باغ بزرگ‌آقا) در پاسخ به اظهارات قالیباف در برنامه بدون توقف تنها به خواندن یک بیت شعر اکتفا کرد و گفت: رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر ضمیر.
سکونت‌گاه‌های غیررسمی تعیین تکلیف می‌شوند
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: مهم‌ترین هدف از بازآفرینی بافت‌های فرسوده، بهبود کیفیت شهری و زندگی مردم است که در این راستا تمامی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی باید به زودی تعیین تکلیف شود.بسیاری از شهرها در معماری و شهرسازی مشکلات و ناهنجاری‌هایی دارند که نباید اجازه داد در قم چنین بافت‌های ناکارآمدی داشته باشیم.
عقب‌گرد در اصلاحات بودجه‌ای؛
افزایش درآمدها از حوزه شهرسازی
تغییرات اندک محمد علی نجفی در بودجه پایتخت و کاهش درآمدها از محل عوارض ساختمانی، امسال نادیده گرفته شده و در لایحه پیشنهادی شهرداری درآمدهای پایتخت از این محل افزایش داشته است.
تکمیل ایستگاه مترو پرند ـ تهران تا پایان امسال
مدیرعامل شهر جدید پرند با تاکید بر اینکه جامانده‌های مسکن مهر پردیس استقبال چندانی برای دریافت مسکن مهر در پرند نداشته‌اند، گفت: تا پایان امسال شروع و تکمیل ایستگاه مترو پرند ـ تهران انجام می‌شود.
پیشنهاد تعیین نرخ کرایه حمل ونقل عمومی سال ۹۸ کمتر از نرخ تورم
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از ارائه پیشنهاد تعیین نرخ کرایه وسایل حمل ونقل عمومی در سال ۹۸ کمتر از نرخ تورم رسمی کشور خبرداد.
نسخ مصوبه قبلی ساماندهی دستفروشان؛
نمی توان با قانون 50 سال پیش دستفروشان را نادیده گرفت
در جلسه شورای شهر تهران اعضای شورا به کلیات طرح ساماندهی مشاغل سیار رای دادند.
خزانه‌دار شورای شهر تهران:
دست فروشی، رسمی و قانونی نشود
خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تهران با اشاره این که طرح ساماندهی دست فروشی باید منافع عامه را در نظر بگیرد، افزود: این طرح نباید دست فروشی را رسمی و قانونی کند.
درخواست معاون شهردار برای افزایش عوارض ساختمانی تا ۱۰ درصد قیمت آپارتمان
عبدالرضا گلپایگانی (معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران)‌ با اشاره به تصویب لایحه مجوز افزایش مهلت شروع و اتمام عملیات ساختمانی در شورای شهر تهران، بیان کرد: این مصوبه به این سمت می‌رود که قیمت عوارض ساختمانی در شهر تهران واقعی‌تر شود. اکنون قیمت عوارض ساختمانی به طور متوسط حدود دو درصد قیمت آپارتمان در شهر تهران است. یعنی ما دو درصد قیمت عوارض را دریافت می‌کنیم، در حالی که این ساختمان سال‌ها می‌تواند مورد استفاده تجاری و اداری قرار گیرد.
اراضی مناسب «بازآفرینی شهری» به مزایده گذاشته شد
زمین‌های دولتی با قابلیت استفاده غیرمستقیم در طرح ملی بازآفرینی شهری، وارد بازار «خام‌فروشی املاک» شد. وزارتخانه متولی بخش مسکن که سال گذشته همین موقع میزبان رئیس‌جمهوری برای صدور فرمان سراسری نوسازی بافت‌های فرسوده شهرها شد و طی این یک سال نسبت به «بی‌محلی دستگاه‌های دولتی به تکلیف قانونی در تخصیص اراضی تحت مالکیت‌شان برای تامین مسکن کم‌درآمدها» انتقاد جدی داشت، اکنون چند قطعه زمین خام با کاربری مسکونی در یکی از مناطق شهری تهران را برای فروش، به مزایده گذاشته است.
مدیریت شهری اصلاح‌طلب در پی حذف
عضو سابق شورای شهر تهران نسبت به عدم گرامیداشت مناسبت‌های مذهبی و ملی از سوی مدیریت شهری انتقاد کرد و گفت: برخی افرادی که در شورای شهر تهران و شهرداری مسئولیت گرفته‌اند به دنبال حذف آرمان‌های انقلاب و مناسبت‌های ملی هستند.وی تصریح کرد: در حالی در دوره گذشته خدمات مختلفی از سوی مدیریت شهری به شهروندان ارائه می‌شد که هر ماه شاهد بهره‌برداری پروژه جدیدی در سطح شهر تهران بودیم اما در حال حاضر خبری از این اتفاقات نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سه تحقيق‌وتفحص روي ميز شورا؛
تحقیق و تفحص از موسسه همشهری
شوراي پنجم شهر تهران از همان ابتدا با شعار و برنامه شفافيت روي کار آمد و بناي تغييراتي را گذاشت که برخي از آنها تا امروز هنوز شروع نشده و برخي هم فقط استارتي اوليه داشته است. شايد تنها موردي که در اين مدت به‌طور مشخص پيگيري شد و به نتيجه رسيد، تحقيق‌وتفحص از مؤسسه همشهري بود که پس از سال‌ها که در شوراهاي قبل پيگيري نشد، به نتيجه رسيد.
شایعه ها و واقعیت‌ها در باره ترک برداشتن برج میلاد
طی هفته‌های اخیر خبری با عنوان شنیده شدن صداهای عجیب از برج میلاد در فضای مجازی منتشر شد. صداهای عجیبی که اگرچه از سوی مدیران این برج تکذیب شد اما برخی کارشناسان و مدیران سابق برج آن را ناشی از ایجاد شکاف‌ و ترک‌هایی در بخشی از دیوارهای پارکینگ برج دانستند
طرح ساماندهی مشاغل سیار در شورای شهر تصویب شد؛
پیاده رو سرقفلی دستفروشان نیست
«طرح ساماندهی مشاغل سیار از جمله دستفروشان، ون کافه‌ها و وانت‌بارها در شهر تهران» دیروز به میزعلنی شورایی‌ها آمد تا در کمتر از یک ماه و نیم مانده به سال جدید، برای بساط گستران و دستفروش‌ها فکری شود. یک فوریت این طرح اگرچه به تصویب اعضا رسید، اما در جزئیات با مخالفت‌هایی روبه‌رو شد. این البته برای نخستین بار نیست که بحث ساماندهی این گروه مطرح می‌شود. حدود 7 سال پیش هم قرار بود تا شهرداری تهران ساماندهی دستفروشان را عملی کند. نقاطی هم برای بساط گستران در نظر گرفته شد، اما در نهایت طرحی شکست خورده، بازار بساطی‌ها را پر رونق‌تر کرد. حالا نه تنها گوشه گوشه پیاده روها و خیابان‌ها که واگن‌های مترو هم از دسترس دستفروش‌ها در امان نیست!
جزییات طرح جایگزین «زوج و فرد» تشریح شد
مدیر روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد جزئیات حذف طرح زوج و فرد توضیحاتی را ارائه کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تبدیل پاساژگردی به تفریح جدید تهرانی‌ها؛
مگامال‌های پایتخت؛ نقش قالیباف و کرباسچی چه بود؟
عباس کاظمی گفت: در اینکه مال‌ها بخشی از زندگی مدرن و امروزه ما هستند جای شکی نیست ولی اینکه چگونه و بدون برنامه‌ریزی مال‌ها توسعه پیدا می‌کنند و جایگزین کاربری‌های دیگر می‌شوند این مسئله است. بسیاری با خود مال‌ها می‌جنگند و نه با شیوه بی‌برنامه آنها درون شهرها.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات اعمال «معاینه فنی ویژه»
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران توضیحاتی درمورد «معاینه فنی ویژه» ارائه کرد.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا:
احداث ۴۰۰ مال در پایتخت بدون توجه به طرح تفصیلی
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: حدود ۴۰۰ مال در شهر تهران بدون توجه به طرح تفصیلی و بدون داشتن پیوست های مطالعاتی ایجاد شده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آیا دستگاه‌های دولتی به علت حضور در تهران به شهرداری عوارض پرداخت می کنند؟
وجود ده‌ها وزارتخانه و سازمان دولتی در پایتخت، تهران را به ابر شهری پر جمعیت و دارای محدودیت‌های مختلف برای ساکنین تبدیل کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صفر تا صد تغییرات
دستیار ویژه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال آینده "محدوده زوج‌وفرد" به محدوده "کاهش آلودگی هوا" تغییر نام خواهد داد، جزئیات اجرای این طرح و نرخ عوارض ورود به این محدوده را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آماده‌سازی سرمایه‌گذاران برای خرید ۲۰۰ واگن جدید در ناوگان ریلی
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن از آماده‌سازی سرمایه‌گذاران برای خرید ۲۰۰ واگن جدید در ناوگان ریلی خبر داد.مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن با اشاره به محدودیت‌های موجود در بخش ناوگان مسافری تصریح کرد: عدم افزایش قیمت بلیت در بخش مسافری از یک سو و سن بالای ناوگان مسافری که منجر به خارج شدن برخی واگن‌ها از سیر شده است.
۱۰۰دستگاه اتوبوس تا پایان سال وارد ناوگان حمل‌ونقل می‌‌شود
معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در صورت تامین منابع مالی احتمالا ۱۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود.وی با بیان اینکه نامه‌نگاری‌هایی در این زمینه با سازمان گسترش که متولی طرح نوسازی ناوگان دیزلی است انجام داده‌ایم گفت: احتمالا این صد دستگاه اتوبوس تا پایان سال وارد خطوط می‌شود. معاون شهردار تهران افزود: در صورتی که بده کاران طرح ترافیک عوارض خود را پرداخت کنند می توانیم این اتوبوس ها را خریداری کنیم و همچنین میزان بدهی شهروندان دراین زمینه حدود ۳۸۰ میلیارد تومان است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ورود به توافقنامه 20هزار میلیاردی؛
تفحص سه‌گانه از مدیران سابق پایتخت
روز گذشته محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران ازدرخواست سه تحقیق و تفحص تازه از مدیریت گذشته شهر تهران خبر داد. یکی از این درخواست‌ها مربوط به موضوع هولوگرام‌ها و توافقنامه 20 هزار میلیاردی شهردار وقت تهران در سال 94 است .
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سرمایه اجتماعی، گمشده امروز در سرمایه‌گذاری اقتصادی
رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: پیش‌ شرط موفقیت در سرمایه‌گذاری، فارغ از بحث های فنی و تکنیکی، سرمایه اجتماعی است؛ مدیریت های شهری نیز از همین نبود سرمایه اجتماعی لطمه می‌خورند که روز به روز تشدید شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها