سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
راه اندازی نخستین متروی جهان که فقط با انرژی خورشیدی کار می‌کند
متروی دهلی به زودی قرار است به نخستین متروی سبز جهان تبدیل شود و فقط از انرژی خورشیدی استفاده کند.
وعده دوباره شهرداری به اجرای قانونی که سال گذشته اجرا نشد
معاونت ترافیک شهرداری تهران در حالی که شورای شهر تهران در سال ۹۷ مصوب کرده بود که شهرداری به خبرنگاران کارت بلیت یک ساله دهد، با یک کارت ۳۰۰ هزار تومانی قانون را دور زد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ارائه خدمات سینمایی در گذر فرهنگی برادران مظفر
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: گذر فرهنگی برادران مظفر همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر در کنار این جشنواره برپا و در فضای عمومی‌به مردم خدمات فرهنگی ارائه می‌کند.وی ادامه داد: نگاه ما این است که بخش مهمی‌از توسعه فضاهای عمومی‌شهر در برنامه ریزی رویدادها برای هویت بخشی به این فضاها باشد. این فضاها خودشان را نشان خواهند داد و هر جایی که نیاز به توسعه کالبدی و اقدامات دیگری هم اگر باشد سازمان زیباسازی انجام خواهد داد.
پیش‌پرداخت ۱۹۰ هزار تومانی برای دوچرخه‌سواری رایگان
شهرداری تهران اعلام کرد استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی در روزهای سه‌شنبه رایگان است؛ این در حالی است که برای استفاده از این دوچرخه‌ها شهروندان باید ۱۵۹ هزار تومان از قبل به عنوان ودیعه و همچنین ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان به عنوان بیمه پرداخت کنند در غیر این صورت امکان استفاده از دوچرخه‌ها فراهم نیست.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران:
جزئیات بازگشت عوارض اخذشده غیرقانونی زوج و فرد
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اعلام زمان حذف زوج و فرد در پایتخت، گفت: عوارض غیرقانونی اخذشده توسط شهرداری در سال گذشته می‌تواند به حساب کارت شارژ شهروندان منتقل و برای محدوده ترافیکی امسال استفاده شود.
طرح جامع مدیریت پسماند باید پاسخگوی چالش‌های کلیدی شهر باشد
رئیس کمیته محیط‌زیست و خدمات شهری تأکید کرد: مسئله‌ای که هم‌اکنون مطرح شده، بحث انتقال آرادکوه به 100کیلومتری تهران است که این انتقال تبعات زیست‌محیطی و مالی قابل توجهی را به همراه دارد و لازم است این مسئله به‌صورت جدی در طرح جامع مورد تدقیق و بررسی قرار گیرد.وی به پرس‌وجوی خبرنگاران درخصوص آخرین وضعیت طرح جامع مدیریت پسماند اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از حساسیت‌هایی که در میان خبرنگاران وجود دارد، خروجی طرح جامع مدیریت پسماند است که مطالعات راهبردی آن هم‌اکنون در حال انجام است. با وجود این، سطح انتظارات از این طرح باید تعدیل و مبتنی بر واقعیات شود، در جزئیات نباید غرق نشد و برای مسائل کلیدی و راهبردی باید پاسخی یافت.
جامعه ایرانی به آزادی اجتماعی نیاز دارد
از نظر بسیاری کارشناسان اگر مردم بتوانند فضای شادی داشته باشند و برای روش زندگی آنها خط و مرز ها زیاد نباشد ؛همراهان بهتری در روزهای سخت در کنار دولتمردان خواهند بود . توجه به شادی و آرامش روان مردم از بعدهای مختلف حائز اهمیت است مبحثی که مدیریت شهری تهران سعی دارد با برنامه ریزی دقیق در مسیر رسیدن به آن تلاش کند.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران خبر داد؛
عوارض اخذ شده غیرقانونی زوج و فرد به حساب شهروندان برگشت داده می شود
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اعلام زمان حذف زوج و فرد درپایتخت، گفت: عوارض غیرقانونی اخذ شده توسط شهرداری در سال گذشته می‌تواند به حساب کارت شارژ شهروندان انتقال و برای محدوده ترافیکی امسال استفاده شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو شورای شهر تهران خبر داد؛
طرح خرید باغات از محل اخذ جریمه قطع درختان
صدر اعظم نوری از تشکیل صندوق «تملک باغ‌ها» در خزانه شورای شهر خبر داد که تمام درآمد آن از محل اخذ جریمه قطع درختان، برای خرید باغ‌ها هزینه خواهد شد.
مدیر اجرایی مسکن مهر پردیس ؛
آغاز فروش زمین مسکن مهر+ قیمت
شرکت عمران پردیس با اعمال تخفیف ۳۰ درصدی اقدام به فروش عرصه واحد های مسکن مهر کرده که ارزش کل هر واحد بدون احتساب تخفیف بین ۳۱ تا ۴۸.۸ میلیون تومان است.
آخرین وضعیت انتقال برخی از وزارتخانه‌ها از تهران
عضو کمیسیون شوراها گفت که می‌توان با انتقال برخی وزارتخانه‌ها از پایتخت، بخشی از مشکلات و معضلات تهران را کاهش داد.
مؤسسه استاندارد تهران:
بودجه نيست استاندارد تعريف کنيم
پک‌ها و بسته‌بندي‌هاي پشت‌طوسي پيتزا، ساندويچ و شيريني، کاغذهاي سه بار بازيافت‌شده‌اي هستند که اغلب استاندارد مؤسسه استاندارد و وزارت بهداشت را نيز ندارند و حامل انواع آلودگي‌ها و بيماري‌ها هستند؛ کاغذهايي که در شرايط کاملا غيربهداشتي با آلايندگي‌هايي مثل مواد چاپي و... در کارخانه بازيافت خرد مي‌شوند و شکل مقوايي سالم به خود مي‌گيرند، اما در واقع محصولي با انواع باکتري‌هاي بيماري‌زا و مضر براي سلامت انسان هستند که در چرخه توليد و تحويل مواد غذايي و گاه در بسته‌بندي داروها، کالاي سفارشي ما را با خود حمل مي‌کنند.
پس‌گیری املاک شهرداری از روش‌های قانونی
رییس شورای شهر تهران گفت: ملاک عمل در خصوص پیگیری املاک شهرداری قانون است و شهرداری از روش های قانونی املاک شهر را پس بگیرند.وی ادامه داد: زمانی که اعضا تذکرات را در صحن مطرح می‌کنند بازتاب بیشتری دارد و همین موضوع ایجاد مشکل کرده است در حالی که اعضا باید قانوناً تذکر را به صورت کتبی به رئیس منتقل کنند و رئیس شورا آن را به شهردار بدهد و اگر عضو از پاسخ قانع شد از آن عبور کند در غیر این صورت آن را به صورت سوال طرح کند و آن سوال است که در سطح مطرح می‌شود و اگر پاسخ به سوال به نتیجه نرسید و عضو را قانع نکرد، با امضای ۷ عضو دیگر می‌توان سوال را تبدیل به استیضاح کرد.
تاخیر در تعیین نرخ کرایه‌های تاکسی:
افزایش نرخ کرایه‌ها به کابوس شهروندان تبدیل شد
امسال رنگ ولعاب دعوای مدیریت شهری با فرمانداری با سال قبل متفاوت است و آن تعیین نرخ کرایه تاکسی ها براساس نرخ تورم اعلامی از سوی مرکز آمار ایران است
چگونگی تغییرات طرح ترافیک ۹۸
اجرای طرح ترافیک ۹۸ در حالی از ۱۷ فروردین‌ماه در تهران آغاز شده که بر اساس تغییرات جدید، بهای عوارض طرح برای ساکنان محدوده ۵۰ درصد کمتر از بقیه شهروندان تعیین شده و برای خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر نیز میزان افزایش قیمت کمتر از ۸ درصد بوده است.
واکنش حناچی به دو تجمع مقابل شورای شهر و حادثه مترو
مقابل شورای شهر توضیحاتی بیان کرد.
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران:
مصوبه شورا درخصوص محدوده طرح ترافیک به بدترین شکل اجراشد
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: منتظر نظر مراجع قضائی و نظارتی درخصوص عوارض زوج و فرد هستیم و مصوبه شورا در این رابطه به بدترین شکل اجرایی شد.
تونل‌های پایتخت دائما رصد می‌شوند
زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران می‌گوید: تونل‌های پایتخت دائما رصد می‌شوند و واحد ایمنی شهرداری تمام زیرساخت‌های شهری را مورد بررسی قرار می‌دهد.
رئیس جمعیت هلال احمر در واکنش به برخی خبرهای فضای مجازی:
محموله ارسالی کویت بین سیل زدگان توزیع شده است
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: محموله ارسالی کمک های بشردوستانه هلال احمر کویت به منظور کمک به سیل زدگان کشور با رعایت اصل بشردوستی و محافظت از جان و سلامتی مردم سیل زده و تضمین کرامت انسانی در بین آنان توزیع شده است.
بازار «تفریحات شبانه» تهران از ماه آینده راه‌اندازی می‌شود
قرار است ۵ خیابان شاخص از ساعت ۱۲ تا ۳ بامداد به محدوده مجاز برای تهرانگردی شبانه و محل استقرار «کسب‌وکارهای سیار» تبدیل شود و ساعت کار مراکز خرده‌فروشی، خدماتی و فرهنگی در این محدوده، افزایش یابد. رسمیت‌بخشی به زیست شبانه با «شارژ ساعت کار برخی مراکز خرید، رستوران‌ها و فضاهای باز شهری» چهار مزیت دارد.بازار «تفریحات شبانه» در مناطقی از تهران با اجرای مصوبه زمستان سال گذشته شورای شهر توسط شهرداری از ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کرایه حمل و نقل عمومی در سال ۹۸ چقدر افزایش می‌یابد؟
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره میزان افزایش کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی در سال ۹۸ توضیحاتی داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تعرض به اراضی ملی؛
زمین خواران سیری ندارند
تعرض به اراضی ملی و زمین خواری از پدیده های تخریبی و رو به گسترش در قرن حاضر است و طعم تخریب اراضی ملی و طبیعی به مذاق زمین خواران چنان شیرین آمده است که هر روز عطش آنها برای زمین خواری شدیدتر می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران:
فاصله بین خانه‌های نیما و جلال گذر فرهنگی شود
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد کرد فاصله بین خانه نیما یوشیج تا خانه سیمین و جلال آل احمد به گذر فرهنگی در شمال تهران تبدیل شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تعرفه‌های سال98 خودروها برای ورود به محدوده طرح ترافیک
تعرفه‌های سال98 ورود به محدوده طرح ترافیک از سوی شهرداری تهران اعلام شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
تحولات بانک شهر؛

شهر بدون صاحب

شهری که با کودکان قهر است؛

چرا موزه تخصصی کودک نداریم؟

مدیر مطالعات ساماندهی راهبردی حریم مشهد:

رویکردهای سودجویانه منابع حاشیه شهر مشهد را نابود کرده است

ولی الله شجاع پوریان مطرح کرد؛

نقدی بر نقد انتصابات شهردار تهران

وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها