پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خیال راحت زمین‌خواران در بلعیدن اراضی ملی؛
دعوای جدید شهرداری و شورای شهر؛
مخالفت شورا با طرح تفکیک ری از تهران
زهرا نژادبهرام، در حاشیه جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاران در رابطه با طرح جدایی ری از تهران، اظهار داشت: حدود دو ماه پیش این طرح با ۳۰ امضا در مجلس مطرح شد، امروز نیز توئیتی از سوی سید سعید موسوی نماینده مجلس در خصوص طرح تفکیک انتخابات شورای اسلامی و انتخابات شهردار شهرستان ری از تهران مطرح شد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران:
توپ انتقال انبار نفت در زمین وزارت نفت/ انتقال انبار نفت از تهران سخت و پر هزینه است
طی سال 1353 انبار نفت شهران در خارج تهران ساخته شد اما با گذشت زمان خانه‌های مسکونی در مجاورت انبار نفت ساخته شد و همین امر احتمال خطرات را چند برابر می‌کند. از سال 1385 تاکنون 6 مورد واژگونی تانکرهای حمل سوخت در شهران گزارش شده که اقدام بموقع در اطفای آنها سبب جلوگیری از بروز حوادث ناگوار شده است. از سوی دیگر به عقیده متخصصان این انبار نفت هنگام زلزله می‌تواند فاجعه‌ای را در منطقه شهران رقم بزند و به بمبی تبدیل شود که هیچ‌کس نمی‌داند در پس آن چه بلایی بر سر ساکنان شهران خواهد آمد.
آمادگی وزارت نیرو برای همکاری با مدیریت شهری
رضا اردکانیان با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران از آمادگی وزارت نیرو برای همکاری با مدیریت شهری خبر داد.
افزایش قیمت تاکسی های اینترنتی؛
آیا قیمت تاکسی‌های اینترنتی افزایش می‌یابد؟
از بین سه شرکت‌های تاکسی اینترنتی، تنها تپسی با شهرداری تهران قراردادی مطابق دستورالعمل نظارتی وزارت کشور قرارداد امضا کرده است، به توجه به این که درباره مالیات بر ارزش افزوده وزارت امور اقتصادی و دارایی باید تصمیم‌گیری کند به نظر می‌رسد این شرکت‌ها در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند.
واگذاری املاک به اعضای شورای شهر تهران در دوره گذشته صحت ندارد
عضو شورای شهر تهران گفت: واگذاری املاک به اعضای شورای شهر تهران در دوره گذشته صحت ندارد.
عرضه عرضه سهام شرکت‌ها و موسسات وابسته به شهرداری در بورس و فرابورس
بهاره آروین، عضو شورای شهر تهران، در حساب توییتری خود نوشت» :امروز یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به ارایه لایحه در خصوص عرضه سهام شرکت‌ها، سازمان‌ها و موسسات تابعه در بازار سرمایه» در شورا به تصویب رسید. قدم اول در راه‌حلی سیستماتیک و فراگیر برای افزایش نظارت‌پذیری و شفافیت مالی در واحدهای تابعه.
با حذف نام شهدا از معابر به‌شدت برخورد می‌کنیم
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در خصوص حواشی اخیر در مورد حذف نام شهدا از برخی تابلوهای معابر شهری و کوچه‌ها گفت: پیگیری‌هایی صورت گرفته است و این موضوع در برخی از شهرها صحت ندارد اما در صورت مشاهده تخلف در این زمینه با متخلفان به شدت برخورد می‌کنیم.
شکایت شهرداری در پی عدم تعیین تکلیف گود برج میلاد
مجید فراهانی در مورد آخرین وضعیت گود رها شده جنب برج میلاد با بیان اینکه ۴ سال پیش شهرداری تهران با شرکت زیرمجموعه بنیاد تعاون ناجا قراردادی مبنی برساخت هتلی درمجاورت مرکز همایش‌های برج میلاد منعقد می کند که متاسفانه پس از گودبرداری، پروژه رها شده و هیچ اقدامی توسط شریک در این ۳سال انجام نشده است، گفت: با آغاز به کار شورای شهر پنجم، مدیریت شهری تمام تلاش خود را به کار بست تا وضعیت گود برج میلاد را روشن کند، چراکه رهاسازی گود آنهم به مدت سه سال، موجب ایجاد ترک‌هایی در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران شده بود.
بلاتکلیفی پرونده املاک نجومی به کوتاهی شورای شهر و شهردار برمی‌گردد
قاسم میرزایی‌نیکو ،عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: شورای شهر باید از ماجرای واگذاری املاک نجومی تحقیق و تفحص کند تا موارد و مصادیق مبهم در این پرونده روشن شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازنگری در آیین‌نامه استخدامی شهرداری تهران پس از 40 سال
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت منابع توسعه منابع انسانی شهرداری تهران گفت: فرآیند بازنگری در آیین‌نامه استخدامی شهرداری تهران که ٤٠ سال پیش به تصویب رسیده، آغاز شده و در ماه‌های آینده نهایی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واگذاری ۱۰ فقره زمین و کمک مالی به یک خیریه از سوی شهردار اسبق
عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص عدم مشخص شدن چرایی واگذاری زمین و کمک‌های نقدی از سوی مدیریت شهرداری اسبق به یک موسسه خیریه، تذکر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مساله سگ‌های بلاصاحب شهر تهران معضلی پیچیده است
شینا انصاری مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران مساله سگ‌های شهر تهران را معضلی پیچیده با گره‌های اساسی عنوان کرد و برخی از مشکلات این حوزه را بر شمرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زنان قربانی تبلیغات شهری/ عدم هماهنگی شهرداری با پلیس برای افزایش امنیت
یکی عوامل گسترش خشونت، فضاهای بی­‌دفاع شهری یا جرم­ خیز است. پل‌های عابر پیاده با نصب تابلوهای تبلیغاتی (به دلیل اینکه تابلو کل فضای عابر را می‌گیرد و از دید عموم خارج می‌کند) به فضاهای بی­ دفاع یا جرم­ خیز تبدیل شده که برای بانوان از امنیت لازم در شب هنگام برخوردار نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرداخت 3درصد از عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش
طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی در تقویت نظام آموزش‌و‌پرورش در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس هیأت امنای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی:
توسعه روستایی متولی مشخصی ندارد
محمد سعیدی‌کیا رئیس هیأت امنای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: متاسفانه توسعه‌ روستایی متولی مشخصی ندارد و این مسئله باعث بروز مشکلاتی شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تراکم‌فروشی ۳۰ سال گذشته پایتخت به اندازه کل تاریخ آن است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت:‌ در طول ۳۰ سال گذشته به اندازه کل تاریخ تهران در معابر شهری آن تراکم فروشی انجام شده و ساختمان‌های ۲ یا سه طبقه به پنج یا ۶ طبقه افزایش یافته است.رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در طرح تفصیلی موجود فرض این است که میزان تراکم براساس عرض معابر بارگذاری شده است ادامه داد: اگرچه این فرض هم رعایت نشده، اما حتی اگر رعایت هم می‌شد این نقص وجود داشت که چرا به کریدورهای حمل و نقل عمومی توجه نشده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تراکم‌فروشی ۳۰ سال گذشته پایتخت به اندازه کل تاریخ آن است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت:‌ در طول ۳۰ سال گذشته به اندازه کل تاریخ تهران در معابر شهری آن تراکم فروشی انجام شده و ساختمان‌های ۲ یا سه طبقه به پنج یا ۶ طبقه افزایش یافته است.
نامه‌نگاری شهرداری برای بازنگری استانداردهای تاورکرین‌ها
مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از مکاتبه شهرداری با سازمان استاندارد برای بازنگری در استانداردهای تاورکرین ها خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکلات کارگران مترو روی میز مجلس و شورا؛
ورود اداره کار تهران به موضوع مشکلات صنفی کارگران مترو
رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران از ورود اداره کار تهران به موضوع مشکلات صنفی کارگران مترو تهران خبرداد و گفت: مقرر شده که بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گزارشی از وضعیت کارگران مترو ظرف یک ماه تهیه و در اختیار مجلس، شورای شهر و شهرداری تهران قرار دهند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احتمال خداحافظی اوحدی از سازمان فرهنگی به دلایل شخصی
سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص فعالیت شورای معماری مناطق،تغییر در مدیریت سازمان فرهنگی شهرداری تهران و گودهای پرخطر و مشکلات سامانه شفافیت توضیح داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران خبر داد:
دستورالعمل ساماندهی سگ‌های بدون صاحب نهایی شد
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از نهایی شدن تدوین دستور العمل نظارت بر عملکرد مراکز نگهداری و کنترل جمعیت سگ های بدون صاحب خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گزارش شرکت کنترل ترافیک از آخرین وضعیت اجرای طرح کاهش:
دوربین‌ها را کامل نصب کرده‌ایم؛ مسئولیت نواقص بهره‌برداری با پلیس راهور است
از سال گذشته در تهران و توسط شهرداری تهران اقدامات مختلفی در جهت کنترل و کاهش آلودگی هوا مخصوصا در نیمه دوم سال انجام‌شده است. یکی از این اقدامات استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود و تجهیزات هوشمند شامل سامانه‌های دوربین‌های پلاک‌خوان با قابلیت ثبت پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی توسط شرکت کنترل ترافیک تهران در راستای اجرای بهتر طرح کاهش(کنترل آلودگی هوای شهر) بوده است. اقدامی که در مورد میزان اثربخشی‌اش با مهندس سید احسان جاهد، مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران، گفتگو کرده‌ایم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تشکیل دو ناحیه جدید در منطقه 22 نیازمند تصویب شورای شهر است
معاون شهردار و رئیس شورای اداری شهرداری تهران با بیان اینکه تشکیل نواحی 5 و 6 در منطقه 22 تهران پس از تصویب شورای شهر و تائید سازمان امور اداری و استخدامی کشور خواهد بود، تاکید کرد: برای تشکیل این نواحی از نیروهای داخل شهرداری استفاده خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فعالیت دفاتر مهندسی در ساختمان‌های مسکونی بر اساس قانون بلامانع است
رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران در تذکری به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران خواست تا از بروز رویه غیرقانونی ایجاد مانع برای فعالیت دفاتر مهندسی در ساختمان‌های مسکونی جلوگیری کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
برج میلاد: ۲۵ میلیونش را نمی‌دهیم کیفیت ندارد؛

کلیپی که ۵۰ میلیون آب خورد اما پخش نشد

گزینه ترکیبی به جای «انتقال پایتخت» ارائه شد؛

نسخه جمعیتی برای درمان تهران

ساختمان کاشانی، پلاسکوی دوم؛

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

جایگزین طرح تفصیلی برای پایتخت؛

۱۳ تغییر در انتظار «فیزیک» و «ترافیک» تهران

عدم نظارت بر تبلیغات در مترو؛

کلاف سَردرگمِ تبلیغات در «مترو پایتخت»

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها