سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در نامه مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران تأکید شد؛
اعلام ممنوعیت تخریب و نوسازی مدرسه قاجاری «کاخ»
پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در نامه ای به تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه خطاب به علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 اعلام کرده است که مدرسه «کاخ» واقع در خیابان سعدی شمالی، کوچه شهید زوارئیان(کاخ سابق) پلاک ۶ دارای شاخص‌های معماری است و تخریب و نوسازی ملک مذکور ممنوع اعلام می‌شود.
ضعف نظارت سازمان تاکسیرانی؛
افزایش۵۰ درصدی کرایه یکی از خطوط
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نسبت به ضعف نظارت سازمان تاکسیرانی و افزایش کرایه های برخی خطوط انتقاد کرد.
اگر تخلفات زیاد باشد؛ شوراها منحل می‌شوند
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به تخلفات و دستگیری برخی از اعضای شوراها و دهیاری‌ها واکنش نشان داد.
تفکیک زباله در تهران دو هزار میلیارد گردش مالی دارد
متوسط تولید روزانه زباله به ازای هر شخص در جهان ۳۰۰ گرم و در ایران ۷۰۰ گرم است. طبق گزارش‌ها، ۷۰ درصد زباله‌های جهان بازیافت می‌شود و در ایران این رقم ۲۰ درصد است.
قیمت تردد در محدوده زوج یا فرد اعلام شد؛
جزئیات تردد در محدوده زوج یا فرد + قیمت‌ها
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران در مورد نرخ تردد در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا یا همان زوج یا فرد سابق که از اول تیرماه اجرایی می‌شود، توضیحاتی ارائه کرد.
وانت‌نیسان، وانت پیکان، پراید و تیبا درصدر خودروهای مردودی در معاینه فنی
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از مراجعه 398 هزار و 270 دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی تهران از ابتدای سال 98 تا نیمه خردادماه خبر داد.
نامه نگاری برای ادامه حضور امینی بازنشسته در سازمان بازرسی شهرداری
باید نظر منتقدان به مصوبه قانون منع به کارگیری بازنشستگان را بپذیریم که می‌گفتند شروع و پایان این قانون در شهرداری تهران «محمدعلی افشانی» است. وقتی امروز، تلاش برای ماندن مدیرانی در شهرداری تهران می‌شود که ماه ‌ها از مهلت قانونی بازنشستگی آن‌ها گذشته است.
لایحه عوارض شهری به شورا می‌رود
روز «سه‌شنبه بدون خودرو» را شهردار تهران سوار بر دوچرخه در مسیر میدان توحید تا پارک لاله آغاز کرد. پیروز حناچی و همراهانش پس از آن به ساختمان اصلی شهرداری تهران رفتند. حناچی در یازدهمین نشست شورای معاونین شهرداری تهران با اعلام این خبر که یکشنبه آینده لایحه دوفوریتی عوارض شهری را به شورا خواهد برد، گفت: قرار بود لایحه‌ای دو فوریتی در مورد عوارض به شورا ارائه دهیم که در این خصوص تجدیدنظر عمومی صورت گرفت؛ امیدوارم یکشنبه آینده لایحه مذکور تقدیم شورا شود. حناچی با بیان اینکه میزان وابستگی بودجه شهرداری تهران به ساخت‌وساز 70درصد است، گفت: باید تلاش کنیم سهم شهرداری از درآمدهای مالیاتی را وصول کنیم؛ دولت هم در این زمینه هماهنگی و همکاری لازم را با ما دارد.
ادغام برخی معاونت‌ها و زیرمجموعه‌های شهرداری؛
شمارش معکوس برای اصلاح
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدند که ساختار عریض و طویل شهرداری نیاز به اصلاح دارد و باید نسبت به ادغام برخی معاونت‌ها و زیرمجموعه‌های شهرداری اقدام شود.
جزئیات تردد در محدوده زوج یا فرد + قیمت‌ها
سعیدیان‌فر با بیان این‌که طرح کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۹ اجرایی می‌شود، اظهار کرد: براساس بررسی‌های انجام شده هر خودرو برای تردد در محدوده زوج و فرد سابق ۲۰ روز رایگان در هر فصل دارد و برای تردد در روزهای دیگر می‌بایست هزینه پرداخت کند.عمار سعیدیان‌فر در مورد بهای عوارض ورود به محدوده طرح کاهش آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق در سال ۱۳۹۸ با بیان این‌که در طرح جدید داشتن معاینه فنی برتر و نداشتن آن در تعیین نرخ نهایی موثر است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
به
مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها از تشکیل کارگروه مشترک میان شورای عالی استان‌ها و هیات حل اختلاف مرکزی برای کاهش ابطال مصوبات شورا خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجتمع اطلس مال فاقد مطالعات اثرسنجی ترافیکی قبل از پروژه است
رییس شورای شهر تهران گفت: بخشی از مشکلات توسعه نامتوازن تهران، ناشی از در نظر نگرفتن مطالعات ترافیکی در بارگذاری، ساخت و تعریف پروژه هاست و برای جبران این موضوع ما به بازنگری در اقدامات خود و پرهیز از تصمیمات سیاسی یا هیجانی در مدیریت شهری نیاز داریم.رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: این در حالی است که در دوره گذشته، بیشترین منابع مالی شهر، صرف توسعه شبکه بزرگراهی یا به اصطلاح روانسازی ترافیک وگشودن گره های ترافیکی شده است اما شاهد هستیم که حجم ترافیک بیشتر و گره های ترافیکی کورتر شده است.
۵۰۰ میلیارد تومان از «ایران مال» اخذ شده است/ تخریب فضای ۲۰ هزار متری
علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ شهر تهران در خصوص سرانجام اجرای حکم مجتمع تجاری ایران مال که از سوی کمیسیون ماده ۱۰۰ دارای تخلفاتی شناخته شده بود گفت: حکم در حال اجرا بوده و تنها اجرای یک بخش هایی از آن باقی مانده است.
بلندمرتبه‌سازی با تهران چه کرده است؟
گسترش بی‏ رویه برج ‏ها طی دو دهه اخیر در غرب تهران، این فرضیه را تقویت کرده است که این امر می‏تواند بر کاهش جریان باد تاثیرگذار بوده و موجب تشدید آلودگی در پایتخت شود که پیش از این به دلایل جغرافیایی، مستعد آلودگی هوا و سختی جریان هوا بوده است.
سامانه‌ای برای ثبت‌نام خرید مسکن طرح
در حالی قرار است در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، ۲۰۰هزار مسکن در شهرهای جدید ساخته شود که مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن، گفت: در شهرهای جدید، سامانه‌ای که مردم نسبت به ثبت‌نام برای خرید واحدهای مسکونی این طرح اقدام کنند، وجود ندارد.
در جریان صدوچهل و هفتمین جلسه علنی شورای شهر؛
انتخاب ذیحساب ۲ در صحن علنی شورا
مجید فراهانی طی سخنانی در خصوص معرفی ذیحساب ۲ گفت: ثبت نظارت مالی مهم ترین کارهایی است که صورت می دهیم و این نظارت توسط سه بخش مهم نظارت قبل از خرج، حین خرج، پس از خرج در شهرداری، مناطق، واحد ها و سازمان های وابسته صورت می گیرد.
کمک دولت به ناوگان بحران زده متر؛
50 میلیارد چه دردی از مترو درمان می‌کند
نه وضعیت واگن‌های مترو خوب است و نه کارخانه واگن سازی تهران. چند روز پیش رئیس کارخانه واگن‌سازی تهران اعلام کرده بود احتمال دارد در نیمه دوم سال این کارخانه تعطیل شود.
مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی:
خیلی‌ها به زمین‌های نمایشگاه بین‌المللی چشم طمع دارند
«بهمن حسین زاده» مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران مدعی است که خیلی‌ها چشم طمع به این زمین داشته‌ و در برهه‌های زمانی مختلف می‌خواستند زمین را به بهانه‌های مختلف مصادره کنند.
اجرای طرح حیات شبانه در تهران؛
موافقت پلیس با اجرای طرح حیات شبانه در تهران
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به موافقت پلیس با اجرای طرح حیات شبانه در پایتخت گفت: این طرح فقط در برخی محورهای تجاری انجام می‌شود.
پیاده‌روهای تهران مناسب شهروندان سالم هم نیست
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: برخی از پیاده روهای شهر تهران مناسب افراد سالم نیست و باید پیاده روها را برای عابران پیاده مناسب سازی کنیم.
زمان توزیع کارت بلیت مترو رایگان و اجرای طرح ترافیک خبرنگاری اعلام شد
دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه طرح ترافیک خبرنگاری، در ارتباط با زمان توزیع کارت بلیت مترو رایگان و اجرای طرح ترافیک خبرنگاری توضیح داد.
توافق نانوشته شهرداری و بساز بفروش‌ها/ چرا شورای چهارم در برابر حراج منافع شهر سکوت کرد
بهاره آروین در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران در نطقی پیش از دستور به اعتراضات مطرح شده نسبت به افزایش نرخ عوارض ساختمانی پرداخت.
روند صدور پروانه ساختمانی در تهران همچنان فساد انگیز است
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: متأسفانه معاونت شهرسازی به محلی برای تأمین درآمدهای شهر تبدیل شده و عملا این معاونت، معاونت دور زدن قوانین معماری و شهرسازی است.
طرح کارآمد ترافیکی برپایه عوارض ؛
شمارش معکوس برای پایان طرح زوج یا فرد
کمتر از 2هفته تا آغاز طرح ترافیک جدید تهران باقی‌مانده است؛ طرحی که قرار است به سلطه 14ساله و غیرکارشناسی طرح زوج و فرد پایان دهد. شمایل طرح جدید کاملا بر پایه طرح ترافیک اصلی شهر استوار شده تا در واقع برای کنترل ترافیک و آلودگی هوای شهر، تنها یک طرح کامل و به‌روز وجود داشته باشد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
جوان‌ترین ورزشکار کاروان ایرانی در پارالمپیک 2016 می‌گوید:

پول ندارم دست مصنوعی بگذارم!

بدترین شکل کار کودک؛

کودک زباله‌گرد در پایتخت!

فرصت و تهدیدها شورایاری‌ها؛

شورایاری‌ها جای افراد فرصت‌طلب محلات؟

باخت دوم پایتخت به امتیاز بگیرها؛

عقب‌نشینی شهرداری در واقعی‌سازی عوارض ساخت

افزایش قیمت مسکن تحمیل کرد؛

تغییر الگوی سکونت

«ماراتن فسادزدایی» در شهرداری؛

راز ماندگاری امضاهای طلا‌یی

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها