سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مجلس به خروج آثار تاریخی از ثبت ملی ورود کند
حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درباره ورود دیوان عدالت اداری به پرونده بناهای واجد ارزش تاریخی معتقد است، گاهی اوقات دیوان عدالت صلاحیت ورود به پرونده این بناها را ندارد و نیاز است که مجلس در این زمینه ورود و تعیین و تکلیف کند.
بیش از ۵۰ هزار میلیارد بدهی داریم/ اختصاص ۷۰ درصد بودجه شهرداری تهران به حمل‌ونقل عمومی
شهردار تهران گفت: آمارها حاکی از این است در تهران مشکلاتی همچون چاقی، فشار خون، دیابت و افزایش ذرات معلق آلوده در هوا رو به افزایش است بنابراین نگاه ما به حمل‌ونقل با دوچرخه به جهت حفظ سلامت است و نگاه جنسیتی در این باره مطرح نیست.
محسن هاشمی: نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم
رئیس شورای شهر تهران در آستانه سومین سال فعالیت شورای شهر پنجم به عملکرد مدیریت شهری نمره ۱۵ داد و گفت: در توسعه حمل ونقل عمومی، نوسازی بافتهای فرسوده و مقابله با آسیبهای اجتماعی نتوانسته ایم مطالبات به حق مردم را پاسخ کافی بدهیم.
نظرات منتشره: ۰ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۱
واکنش عضو شورای شهر به اعتراض مردمی در خصوص کمبود پارکینگ؛
نژاد بهرام :حق نداریم به نشانه اعتراض خیابان ها را بند بیاوریم
چندی است برخی افراد به نشانه اعتراض جهت نبود پارکینگ، ماشین های خود را در وسط خیابان رها می کنند و می روند و این فعالیت را نوعی اعتراض به کمبود جای پارک قلمداد می کنند. روشی که عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نسبت به آن واکنش نشان داد.
زباله گردهای تهران فرم بر تن و چرخ دار می شوند / ممانعت از زباله گردی زنان و کودکان در پایتخت
مدتی است که زباله گردهای تهران ، مجهز به چرخ به جای گونی بر دوش شده اند و لباس های مخصوص جمع آوری پسماند از سوی شهرداری بر تن آنها شده است تا ضمن دقت به بهداشت و سلامت آنها به دقت بیشتر بر عملکرد پیمانکاران این حوزه وجود داشته باشد.
سهم بیش از ۵۰ درصدی اجاره بها در سبد خانوار ایرانی
شهردار تهران با بیان اینکه موضوع توسعه مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها می‌تواند یک نقطه‌عطف باشد؛ گفت: چرا که شهرداران معمولا بزرگ‌ترین موجران شهر هستند و قدرت مانور بالایی دارند.
راه‌اندازی سامانه پایش عملکرد شهرداری‌ها در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری
سخنگوی وزارت کشور از راه‌اندازی سامانه پایش عملکرد شهرداری‌ها در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری خبر داد و تاکید کرد: در راستای نظارت بر فعالیت‌های مالی شهرداری‌ها ضمن ایجاد سامانه حسابرسی شهرداری‌ها، تشکیل کارگروه‌های استانی حسابرسی شهرداری ابلاغ شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سکوت شورای شهر تهران بابت "خودسوزی" شهروند تهرانی!
گریبان چاک‌کردن شورای شهر تهران بابت
اعضای محترم شورای شهر تهران بهتر است امروز به این سؤال پاسخ دهند؛ چرا زمانی که آن شهروند تهرانی مقابل شهرداری خودسوزی کرد و جان خود را از دست داد، واکنشی از خود نشان ندادند اما امروز برای کشته‌شدن چند سگ ولگرد گریبان خود را چاک داده‌‌اند؟!
اعطای تسهیلات شهرداری کهریزک به سرمایه گذاران مراکز حمایت از سگها
اسماعیل نعمت زاده شهردار کهریزک از راه اندازی مرکز نگهداری از سگ های خیابان گرد در کهریزک خبر داد و گفت: شهرداری کهریزک به سرمایه گذاران مراکز حمایت از سگ های خیابان گرد تسهیلات اعطا می کند.
بازتاب عمومی تصمیمات مدیران شهری منتشر شد؛
سامانه خودآزمایی در شهرداری پایتخت
لایه جدید اطلاعاتی با هدف «بازتاب عمومی تصمیمات مدیران شهری» (در سامانه شفافیت تهران) منتشر شد. این لایه اطلاعات نتایج مطالعات و پژوهش‌های مختلف حوزه شهری را که تاکنون انجام و نتایج آن جمع‌بندی شده به نمایش عمومی می‌گذارد.مدیریت شهری پایتخت با هدف نزدیک شدن به ایجاد «شهرداری شیشه‌ای» به‌تازگی لایه جدیدی از اطلاعات موجود در سیستم شهرداری را منتشر کرده است. این لایه ششمین سطح اطلاعاتی است که از ابتدای سال گذشته تا به امروز در سامانه shafaf.ir بارگذاری و در دسترس شهروندان تهرانی قرار گرفته است.
واکنش شهرداری‌تهران به بازداشت معترضان به سگ‌کشی؛
پیگیر آزادی بازداشتی‌ها هستیم
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران از طریق استانداری پیگیر آزادی بازداشت‌شدگان امروز است.
مدیر ارشد ترافیک؛ راهور یا شهرداری؟
شهردار تهران طی پاسخ مکتوب به پلیس راهور تهران درباره نسخه کنونی طرح ترافیک تهران که در حال اجراست، به این ابهام پاسخ داده که مدیر ارشد ترافیک تهران کدام نهاد است؛ شهرداری تهران یا پلیس راهور؟
سیاست های ما در مورد مراکز بهاران هیچ تغییری نکرده است
پیروز حناچی درباره واگذاری 11 مرکز بهاران شهرداری تهران به سازمان بهزیستی و اعتراض استاندار تهران نسبت به عدم تحقق این موضوع، گفت: سیاست های ما در مورد مراکز بهاران هیچ تغییری نکرده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تئوری بازی‌ها و مثلث کرسی ریاست شورا؛
عزم شورانشینان تبریز برای تغییر جدی در رأس مدیریت شورا
در شرایطی که عزم شورانشینان برای تغییر جدی در رأس مدیریت شورا قوت گرفته و اخبار تاییدنشده از فعال شدن مجدد عقبه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان برای جلوگیری از این امر شده است.
شبهات را گفتند، پاسخ‌ها را ننوشتند
معاون قالیباف به ادعاهای مطرح‌شده درباره حسابرسی از شهرداری تهران پاسخ داد.
ترکیب جدید اعضای هیات رئیسه شورای شهر ؛
هاشمی رئیس شورای شهر خواهد ماند؟
احتمال تغییرات در هیات رئیسه شورای شهر تهران بالا رفته است. آن‌طور که یکی از اعضای این شورا می‌گوید در هفته آینده پس از رای‌گیری برای اعضای هیات رئیسه شورای شهر و کمیسیون ها، احتمال تغییرات بالا است.فراهانی با اشاره به اینکه درباره سایر سمت های هیات رئیسه، احتمال تغییرات وجود دارد، گفت: در راستای کارآمدی بیشتر اگر تغییراتی در هیات رئیسه به وجود بیاید، موضوعی کاملا طبیعی است و سالهای اخیر در مجلس، شورا و سایر نهادها، شاهد این تغییرات بوده است.
نقش «شورایار» در مدیریت شهری ؛
کلید اتصال شهرداری به ۳۵۴ محله
کلید اتصال شهرداری به ۳۵۴ محله پایتخت شناسایی شد. شورایاران به‌عنوان لایه نخست مدیریت شهری -قبل از شهرداری و شورای شهر- با تشکیل «شهرداری محله» می‌توانند کلید اتصال شهروندان هر محله با شهرداری باشند. این در حالی است که شورایاران تاکنون از جایگاه رسمی و اجتماعی نه در مدیریت شهری و نه در میان شهروندان برخوردار نشده‌اند. آمار مشارکت حداقلی در آخرین دوره انتخابات و ناشناخته ماندن نقش شورایاران در اداره بهتر محلات دو نشانه صحت این موضوع است.
وعده دوباره و بی‌سرانجام آروین درباره اعلام مجموع دریافتی مدیران شهرداری!
رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران دوباره وعده داد؛ اطلاعات دریافتی حقوق مدیران که تکمیل‌کننده اطلاعات قبلی است، بزودی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رشد جمعیت روستاها منفی است/طرح جدید بنیاد برکت برای ایجاد ۹۰ هزار شغل
رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت با اشاره به اینکه رشد جمعیت در روستا‌ها منفی است گفت: سالانه هفت دهم درصد کاهش جمعیت در روستا‌ها ثبت شده در صورتی که نرخ رشد جمعیت کشور حدود ۲ درصد است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
همکاری برای برگزاری جشنواره «شهرهای دوست و خواهرخوانده» در اردیبهشت 1399
پیروز حناچی شهردار تهران و سید عباس عراقچی معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه عصر روز گذشته به‌منظور بررسی جزئیات برگزاری جشنواره «شهرهای دوست و خواهرخوانده» در اردیبهشت سال آینده، دیدار کردند.
دریاچه باغ هنر، مشکل چیتگر را نخواهد داشت
دریاچه هنر با مساحت 25 هزار متر‌مربع و باغ هنر با مساحت 5 هزار متر مربع بزرگترین طرح هنری قلب پایتخت امروز افتتاح می‌شود؛ پایتخت از کمبود آب و نبود منابع رنج می برد با این حال باز هم مدیران قبلی را به ساخت دریاچه مصنوعی کشانده است.
تحلیل بر یک ماده قانونی خلاف منافع ملی و منابع طبیعی؛
ماده 54 قانون رفع موانع تولید یا
تنها در سه مصوبه کمیسیون رفع تداخلات حدود 86 هکتار از عرصه های بکر و جنگلی مازندران که در زمان قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع 1341 جنگل بوده و در حال حاضر نیز دارای پوشش جنگلی انبوه و گونه های درختی باارزش است از ملی خارج شده و مستثنیات اعلام شده است.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خبر داد؛
تهران دارای ۵۹۲۶ اتوبوس/ ۱۰۰ اتوبوس دوکابین در راه پایتخت
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: از ابتدای سال تا پایان تیر ماه، ۱۶۵ میلیون جابجایی مسافر توسط شرکت واحد اتوبوسرانی تهران صورت گرفته است که این رقم با دوره مشابه سال قبل به طور تقریبی برابری می کند.
اختلاف راهنمایی و رانندگی با شهرداری تهران ؛
پاسخ روابط عمومی شهرداری تهران به اظهارات رئیس پلیس راهور ناجا
یکی از آخرین اظهارنظرها در خصوص اجرای طرح ترافیک جدید از سوی سردار هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی مطرح شده است که روابط عمومی شهرداری تهران به آن واکنش نشان داده است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
آیا دولت در زمینه تمرکززدایی موفق عمل کرده است؟؛

ایران فقط تهران نیست

مشاور معاونت هماهنگی اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور؛

حاشیه‌نشینی درست وسط پایتخت

سرنوشت پروژه میلیاردی شهرداری برای تئاتر در هاله‌ای از ابهام؛

مرکز نمایش‌های آیینی صبا در بلاتکلیفی ۱۵ ساله است

کمبود بودجه چه اثری بر توسعه زیرساخت‌ها و خطوط مترو می‌گذارد؟

تونل اعتبارات مترو مسدود است

نصرالله حمالی معزآبادی اعلام کرد؛

اتاق تعاونی قشم دایر می شود

مفقودی «پیاده‌راه گیشا» ؛

نقص بزرگ پروژه‌های شهری در پایتخت

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها