سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بافت تاریخی باید خالی از اتباع خارجی شود
فرماندار یزد گفت: در تلاش هستیم بافت تاریخی یزد را از حضور اتباع خارجی خالی کنیم که برای تحقق این امر نیاز به همکاری مردم و ایجاد یک مهمان‌شهر داریم.
بخش ذوب، شرکت فولاد یزد باید به خارج از محدوده شهر منتقل شود
رئیس اداره نظارت و پایش محیط‌زیست استان یزد گفت: در راستای کاهش آلودگی کارخانه فولاد یزد، بخش ذوب، شرکت فولاد یزد باید به خارج از محدوده شهر منتقل شود.
بر اساس ساختار فرهنگی و بومی باید گردشگری در استان تقویت شود
استاندار یزد و رئیس ستاد راهبری و مدیریت اقتصادی مقاومتی استان گفت: گردشگری مزیت بزرگی در این استان است که باید بر مبنای ساختارهای اجتماعی و فرهنگی بومی در چارچوب قانون به صورت جدی دنبال و تقویت شود.
دریکصدو نهمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد؛
مجتبی فرهمند شهردار یزد شد+ تصویر
در یکصدو نهمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد که با دستور کار انتخاب شهردار برگزار شد ، اعضای شورای اسلامی شهر یزد مجتبی فرهمند را به عنوان شهردار یزد برگزیدند.
گزینه‌های شهرداری یزد چه کسانی هستند؟
لیست 23 نفره شورای شهر برای انتخاب شهردار
پس از استعفای مهدی جمالی‌نژاد، شهردار پیشین یزد به دلیل دریافت پیشنهاد یک شغل بهتر، شورای پنجم شهر یزد، حدودیک ماه هست دنبال شهردار جدید می گردد.
خشک‌شدن منابع زیرزمینی یزد تا 15 سال آینده
بنابر اعلام کارشناسان، ادامه روند برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های زیرزمینی، سبب می‌شود تا منابع زیرزمینی آب یزد تا 15 سال آینده خالی کاملا خشک شود و این امر زنگ خطر را برای وضعیت بحران آبی در استان به صدا درآورده است.
باکیفیت‌ترین زعفران کشور متعلق به بهاباد است
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهاباد از برگزاری سومین جشنواره زعفران بهاباد با رویکرد جدید توسعه گردشگری همزمان با معرفی باکیفیت‌ترین زعفران‌ کشور خبر داد.
ماجرای ورود سکه‌های تقلبی به بازار؛
خریدوفروش ‌طلا در بازار یزد رونقی ندارد
رئیس اتحادیه صنف زرگر یزد با بیان اینکه مداخله دولت در امور بازار طلا و سکه مهمترین مشکل صنف زرگر است گفت: یکی از عوامل افزایش قیمت‌ طلا هجوم مردم به بازار است.
باکیفیت‌ترین زعفران کشور متعلق به کجاست؟
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهاباد از برگزاری سومین جشنواره زعفران بهاباد با رویکرد جدید توسعه گردشگری همزمان با معرفی باکیفیت‌ترین زعفران‌ کشور خبر داد.
مدیرکل محیط زیست یزد:
D19 مجوز بهره برداری ندارد
مدیرکل محیط زیست یزد با بیان این‌که شکل‌گیری توسعه شهری در بستر محیط زیست اجتناب ناپذیر است، ‌گفت:‌ تاکنون هیچ مجوز بهره‌برداری از معادن دی ۱۹ در استان یزد صادر نشده است.
معاون وزیر نیرو در دانشگاه یزد مطرح کرد؛
منابع طبیعی یزد قادر به تامین نیازهای آبی این استان نیست
معاون وزیر نیرو با اشاره به وضعیت شکننده منابع آبی استان یزد گفت: منابع طبیعی آبی یزد قادر به تامین نیازهای آبی این استان نیست و باید به دنبال منابع پایدار باشیم.
محمدمهدی جوادیان زاده عنوان کرد؛
وضعیت آب شرب استان یزد نگران‌کننده است
مدیرکل آب منطقه‌ای استان یزد وضعیت آب شرب استان یزد را نگران کننده ارزیابی کرد و گفت: ۴۵ درصد چاه‌های کشاورزی استان یزد به کنتور هوشمند مجهز هستند.جوادیان زاده با اشاره به اینکه روند مصرف بخش کشاورزی طی 15 سال گذشته در استان یزد کاهش یافته است خاطرنشان کرد: مدیریت کشت و کاهش حجم آبی استان از دلایل کاهش در این زمینه است.
شناسایی 11 هزار نفر دارای 2 دفترچه‌ بیمه در یزد
مدیر کل بیمه سلامت از شناسایی ۱۱ هزار بیمه شده‌ی دارای دو دفترچه بیمه در استان خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های در دست اقدام شفاف‌سازی حوزه سازمان‌های بیمه‌گر پایه در این رابطه برای کاهش هزینه‌ها و فشارهای مالی این بخش است
مدیر امور اراضی کشاورزی جهادکشاورزی استان یزد؛
مناطق ییلاقی که در یزد قلع و قمع شدند
مدیر امور اراضی کشاورزی جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به افزایش مجموع فعالیت‌ها و قوانین حفظ کاربری اراضی کشاورزی، گفت: خوشبختانه این اقدامات بازدارنده بود و شاهد کاهش چشمگیر تخلفات تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان بوده‌ایم.
مدیرعامل آب منطقه‌ای یزد:
شرایط آبی دشت بافق بحرانی است
مدیرعامل آب منطقه‌ای یزد، شرایط آبی در دشت بافق را بحرانی خواند و گفت: به دلیل حفر تعداد زیادی چاه غیرمجاز، سطح آب زیرزمینی در این دشت به شدت کاهش یافته است.
تغییر سهمیه دانشجویان ذخیره رشته پزشکی دانشگاه آزاد؛
اعتراض دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد یزد بالا گرفت
دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در اعتراض به تغییر سهمیه دانشجویان ذخیره رشته پزشکی این دانشگاه که مانع از حضور آنها به کلاس درس شده است، تجمع اعتراضی آمیزی کردند.
رییس مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذای یزد مطرح کرد؛
افزایش تصادف در ایران با ابتلا به نوعی انگل!
رییس مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذای یزد گفت: ابتلا به انگل توکسوپلاسما که به طور میانگین ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت ایران حداقل یک بار به آن مبتلا شده‌اند، آمار تصادفات رانندگی را افزایش می‌دهد
بسیاری از پروژه‌های فرهنگی کارایی و اثربخشی لازم را ندارند
معاون استاندار یزد با تاکید بر ضرورت تدوین طرح‌های فرهنگی با قابلیت تاثیرگذاری بالا در جامعه گفت: بسیاری از پروژه‌های فرهنگی کارایی و اثربخشی لازم را ندارند.
امنیت خط انتقال آب با تعامل استان یزد و اصفهان ارتقا می یابد
فرمانده انتظامی استان یزد گفت: در خصوص تامین امنیت خط انتقال آب استان، مسئولیتی متوجه نیروی انتظامی یزد نیست اما طرحی برای ارتقاء امنیت این خط لوله در نشست با استاندار یزد و فرمانده انتظامی اصفهان ارائه شد که با افزایش تعامل دو استان امنیت این خط ارتقاء می یابد.
خشکسالی های مداوم موجب کاهش تولید محصولات کشاورزی شده است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به مسائل مربوط به آب در یزد گفت: خشکسالی های مداوم موجب کاهش تولید محصولات کشاورزی شده است.
مدیر بی‌انگیزه و بی‌برنامه به درد حوزه اقتصادی کشور نمی‌خورد
معاون امور اقتصادی استاندار یزد تصریح کرد:مدیریت چالاک، توانمند، پرانرژی و باانگیزه کوتاه‌ترین مسیر برای اداره امور استان در همه حوزه‌هاست. مدیر بی‌انگیزه و بی‌برنامه به درد شرایط امروز کشور ما به‌ویژه در حوزه اقتصادی نمی‌خورد. مدیران باید خودشان پای‌کار باشند. در هر حوزه‌ای که مدیر باانگیزه و خوب وجود دارد آن حوزه موفق است.
رشد سالمندی در یزد از متوسط کشوری پیشی گرفته است
جلیل عفتی پیش از ظهر امروز، در صدمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد،گفت: خداوند در نظام آفرینش مبانی حکمت خود را برای انسان در دوره‌های مختلفی قرار داده است که یکی از این دوره‌ها کهولت و سالمندی است که اگر خواستار این هستیم که بر مبنای طبیعت از این دوره‌ها به نحو احسنت بهره‌برداری شود، بایستی شناخت کاملی از این روند وجود داشته باشد و بر مبنای آن‌ها برنامه‌ریزی شود.
با درآمد کم می‌توان استان را اداره کرد اما با معادن ورشکسته و تعطیل‌شده مشکل خواهیم داشت
استاندار یزد با تأکید بر اصلاح رویه نهادهای دولتی در پاسخگویی به استعلام‌های معدنی مرتبط با فعالیت بخش خصوصی تأکید کرد: کاهش بوروکراسی به‌ویژه از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این ارتباط باید در عمل تحقق پیدا کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جلسه شورا را نمی‌توان بخاطر یک نفر معطل کرد
عضو شورای شهر یزد گفت: وقتی رئیس می‌رود بیرون نمی‌شود صحن علنی شورا را نگه دارند تا وی بیاید. وقتی جلسه حدنصاب دارد دلیلی ندارد که جلسه را نگه داشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آقای جمالی نژاد این رفتارتان با مردم یزد ناستودنی است
جمالی نژاد شهردار اصفهان که از چهارم شهریور نود و شش شهردار یزد شده بود در آستانه یکسالگی شهرداری اش استعفا داد. جمالی نژاد شهرداری بود که اگر در اتاقش نبود حتما او را در یکی از رسانه ها می شد پیدا کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
توریستی‌ترین هتل‌های ایران:

هتل‌های تاریخی یزد

معرفی جاذبه های گردشگری:

گردشگری در استان یزد

خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
مهریز،خاتم
ابرکوه،تفت
اردکان،بهاباد،بافق