پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
درخواست اسکودا از قوه قضائیه درباره بازرسی بدنی وکلای دادگستری در محاکم قضایی
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه ضمن انتقاد از بازرسی بدنی وکلا و الزام به تحویل گوشی‌های تلفن همراه توسط ایشان در برخی محاکم قضایی، این روند را منافی شأن و احترام منصب وکالت عنوان کرد و از رئیس دستگاه قضا خواست نسبت به تصحیح این رویه ناصواب در محاکم قضایی، دستور اقدام مقتضی را صادر کند.
با هدف حمایت از کشت محصولات اساسی انجام شد؛
کاهش ۳۵ صادرات محصولات جالیزی و آب‌بر در سال ۱۴۰۲
آمار‌های گمرک نشان می‌دهد که صادرات محصولات جالیزی طی یک سال گذشته با کاهش ۳۵ درصدی مواجه بوده است.
توقف ۳۵ کشتی در خلیج فارس به دلیل نبود ارز+ اخبار آزادسازی منابع ارزی برای خواباندن التهابات تورمی؟!
علی شریعتی، عضو اتاق بازرگانی درباره اهداف انتشار خبر دروغین آزادسازی منابع مالی مسدود شده ایران در کره جنوبی گفت: اکنون درشرایط دو طرفه‌ای هستیم که هم مردم برای معاش خود نگران هستند و هم کسانی که کاسب تورم هستند و ده‌ها خانه و ماشین دارند و می‌خواهند آن‌ها را بفروشند از موج تورمی خوشحال می‌شوند. حال شاید انتشار خبر‌های این‌چنینی برای خواباندن این التهابات باشد، اما مردم دیگر اعتمادی ندارند و انتشار این اخبار چندان تاثیری بر التهابات بازار نمی‌گذارد
گزارش محیط زیستی سلاجقه، از مطالعات زیست محیطی راه آهن رشت آستارا تا مکان یابی دفع پسماند در استان های شمالی
علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری که مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد، در پاسخ به پرسشی درباره پروژه راه آهن رشت آستارا اظهارداشت: صدور مجوز‌ها از بحث‌های اساسی است و پروژه رشت آستارا ارزیابی محیط زیستی آن قبلاً صورت گرفته است و در راستای توسعه کشور توسعه درخور را مد نظر داریم.
لایحه برنامه هفتم توسعه، فاقد سناریو سازی برای شرایط تحریمی و واقع گرایی در برنامه ریزی است
محمد قاسمی رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گفت: در برنامه هفتم توسعه، شرایط کشور عادی تلقی شده و تکلیف هیچ‌کدام از مشکلات ساختاری روشن نیست؛ در حالی که این سند بالادستی باید مبنای سایر اسناد کشور باشد. وی ادامه داد: به این ترتیب شبیه برنامه‌های قبلی باید چند سال صرف نوشتن اسنادی کنیم که تازه به نقطه شروع اجرای برنامه هفتم توسعه برسیم.
تداوم وعده های ناپخته محسن رضایی و انتقاد نماینده ساری از بحث انتقال آب خزر به سمنان
نماینده ساری در مجلس با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت: در صورت انتقال آب دریای خزر به استان‌های مرکزی بدون شک اکوسیستم و شاخص‌های زیست محیطی استان‌های شمالی بویژه مازندران به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
بجای تاکید بر مشارکت عمومی، فرهنگ سازی و ارزش آفرینی همگانی، گرایش به محله اسلامی، امام محله و مسجد تراز؟!
حجت الاسلام حسین ملانوری معاون حوزه‌های علمیه مدعی شده است که هم‌اکنون برای احیای کارکرد‌های مسجد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طرح «محله اسلامی»، سازمان تبلیغات اسلامی طرح «امام محله» و حوزه علمیه طرح «مسجد تراز» را در دستور کار دارند که این طرح‌ها در ماهیت و هدف اختلافی با هم ندارند و حتی مکمل یکدیگر هم هستند. برخی از منتقدین بر این سه گانه انتقاد وارد نموده و آن را القای تشدید شده تر خودی- غیر خودی (ناشی از ضعف حوزه‌های کلان برنامه ریزی و سیاستگذاری برای جذب حداکثری) در سطوح محلی می‌دانند. منتقدین پیامد‌های اجرای این طرح به ظاهر منطقی و همراستا با اصول را، کاهش سرمایه اجتماعی نظام و افزایش درگیری‌ها در سطوح محلی بیان داشته اند. طرحی که گذر مردمی از آن، خدای ناکرده می‌تواند برای نظام بسیار پرهزینه تمام شود. این گروه بعنوان راهکار، بازنگری و برخورد در فساد‌های برخی از عناصر هسته سخت، بازنگری در کارآمدی مدیران اجرایی و طرح احیاگری دینی- ارزشی- فرهنگی را بعنوان سه راهکار ارتقا مشروعیت نظام و تثبیت پایه‌های جمهوری اسلامی ایران بر اساس سه رکن جمهوریت، اسلامیت و انقلابی گری، بیان می‌کنند.
کاهش حدودا یک پنجمی مصرف مرغ بعد از طرح مثلا مردمی سازی یارانه ها؟!
محمدعلی کمالی مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: سرانه مصرف مرغ تا قبل از مردمی‌سازی یارانه‌ها، حدود ۳۲ کیلوگرم به ازای هر نفر بود که در سال بعد از آن، این مقدار حدود ۱۲ درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه هم حدودا ۲۶ کیلوگرم شد. بسیاری از منتقدین در بحث امنیت غذایی، هشدار سو تغذیه و افزایش هزینه های درمانی در کوتاه مدت و پیامدهای تشدید اسیب های اجتماعی در میان و بلند مدت را می دهند.
قیمت 600 تومانی سوخت جت در ایران(22 برابر کمتر از قیمت صادراتی) و یارانه ۱.۲ میلیارد دلاری به ایرلاین های ایرانی همیشه ناراضی
سوخت جت به قیمتی لیتری 600 تومان تحویل ایرلاین های ایرانی می شود(در دنیا بطور متوسط یک سوم قیمت هر پرواز، قیمت سوخت است و دو قسمت بعدی شامل نیروی انسانی و هزینه ناوگان و فرودگاه می باشد).این سوخت با میانگین قیمت لیتری ۱۳,۴۰۰ تومان قیمت‌گذاری و صادر می‌شود.به طور میانگین روزانه حدود ۴ الی ۴.۵ میلیون لیتر سوخت جت در هواپیماهای مسافری ایرانی مصرف می‌شود(بهره وری بسیار پائین) که معادل سالانه رقم ۱.۶۵ میلیارد لیتر است.در نتیجه طبق محاسبات سالانه رقمی معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان(حدود ۱.۲ میلیارد دلار) یارانه به هواپیماهای ایرانی اختصاص می یابد . ایرلاینی که سوخت را مفت می خرد ، به خلبان شایسته دریافت حقوق بالغ بر 10 هزار دلاری ، حدود 1500 دلار حقوق می دهد و نیروی انسانی استخدام شده در حد مفت دارد، هواپیماهای دست چندم استفاده می کند، ادعای فلان پاره کن پائین بودن قیمت بلیط پروازی را می نماید. جمع کن کاسه و کوزه این الوات بازی و انحصار رو .
فرماندار خرم‌آباد: مرحومه «منصوره سگوند» از کارکنان نیروی انتظامی نبود
محمدباقر احمدی چگینی فرماندار خرم‌آباد پس از انتشار خبر فوت خانم منصوره سگوند در شبکه اجتماعی و پیامد‌های آن، مدعی شد که مرحومه منصوره سگوند از کارکنان نیروی انتظامی نبود. لازم به توضیح است که مرحومه سگوند از چندی پیش خود را همکار پلیس انتظامی معرفی کرده و بدلیل آنچه که قانون شکنی پلیس نامیده، ادعای کناره گیری از همکاری با این نیرو را داشته است. نامبرده به کرات ادعای تهدید به مرگ شدن توسط نیرو‌های نهاد خاص را مطرح کرده و ادعا نموده که اسنادی را پس از مرگ افشا خواهند نمود.
تکذیب برخی ادعا‌ها در رابطه با «بازرسی برهنه بدنی» در بازداشتگاه‌ها
در پروژه جنگ ترکیبی و تبلیغاتی تمام‌عیار غرب علیه ایران که در پاییز سال گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد، موضوع بازداشتگاه‌ها و ادعا‌های دروغ در این رابطه یکی از محور‌های اصلی بخش رسانه‌ای این جنگ بوده است. اخیرا نیز در ادامه همین پروژه، معدود افرادی مدعی شده‌اند که در زمان بازداشت نزد ضابطان قضایی، بازرسی برهنه بدنی در خصوص آن‌ها انجام شده است.
تحمیل مالیات‌های ناعادلانه و ممانعت از خرید مواد اولیه و فروش کالا دلیل تعطیلی کارخانه داروگر تهران بود
در پی انتشار اخبار مربوط به تعطیلی کارخانه داروگر تهران و بیکاری کارگران، مدیرعامل هلدینگ داروگر با ارسال نامه‌ای به خبرگزاری ایلنا توضیحاتی را ارایه کرد. طبق این نامه تحمیل مالیات‌های ناعادلانه و ممانعت از خرید مواد اولیه و فروش کالا دلیل تعطیلی کارخانه داروگر تهران بوده است.
شرکت کم خاصیتی بنام شرکت ملی پالایش و پخش و هشدار درباره ناترازی بنزین و گازوئیل + کم توجهی به بهره وری در مصرف سوخت و غوغا کردن درباره حجم مصرف؟
موضع گیری تاریخی مان درباره بسیاری از شرکت‌های ذیل وزارت نفت و بی عدالتی حقوق دریافتی توسط کارکنان آن‌ها و تافته جدابافته دیده شدن آن‌ها که نیاز به توضیح ندارد. اما اخیرا مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش بیان نموده که مصرف روزانه بنزین ۱۱۰ میلیون لیتر است و مصرف و تولید سربه‌سر شده‌اند؛ سالانه بیش از یک میلیون خودرو عرضه می‌شود و هیچ خودرویی هم اسقاط نمی‌شود، در صورت ادامه همین روند، ما به ناترازی بنزین خواهیم رسید و واردکننده خواهیم شد. اولا این شرکت با ده‌ها هزار پرسنل حقوق بگیر شبه نجومی چه کارکردی برای کشور دارد و چرا واگذار نمی‌شود؟ ثانیا چرا این شرکت در بحث بهره وری مصرف سوخت ورود موثر ندارد و فقط برای باد چماق می‌کشد؟ بقول کاربری در فضای مجازی (موقعیت مقداد در کانال تلگرامی ویدلش)، نمیگن مصرف خودرو‌های شهری ایرانی سه برابر مصرف خودرو‌های شهری ژاپنی و اروپاییه، میگن مصرف بنزین ایرانی‌ها سه برابر مصرف جهانیه؟!
در دنیا حجاب اجباری نداریم بلکه بی‌حجابی اجباری داریم + برنامه ما برای ارزش آفرینی و مداخلات فرهنگی برای ارتقا حجاب کجاست آقای طائب؟
حجت الاسلام طائب عنوان کرد، در ایران هرگز بی‌حجابی حتی در دوران ساسانیان براساس نقاشی‌های این زمان نداشتیم، به عنوان مثال رضاشاه سرنیزه گذاشت که باید زنان بی‌حجاب اجباری باشند، اما نشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در دنیا حجاب اجباری نداریم بلکه بی‌حجابی اجباری داریم و .... ضمن تائید فرمایشات قای طائب، باید از ایشان پرسید که چرا در جمهوری اسلامی، نگاه به حجاب صرفا نگاهی شرعی و مناسکی بوده درباره حوزه فرهنگی و ارزشی ان (منجر به تربیت و درونی کردن حجاب برای نسل‌های جوان اتی) و معنویت آفرینی حجاب، کاری انجام نشده است؟ چرا مداخله گری فعال فرهنگی در خصوص حجاب و به دست مشتی افراد کم صلاحیت و عموما سنتی و تندرو سپرده شده که اندک بودجه اختصاصی را هم به هدر داده و بجای ارتقا همگرایی ها، سبب تشدید تنش شده اند؟ بعنوان نماینده افکار عمومی، چه کسی باید پاسخگو به سوال ما باشد؟
۶۰ میلیارد تومان برای یک گل!؛ افشای جزئیات قرارداد مهاجم پرسپولیس + حماقت و فساد شاخ و دم دارد؟
پریرا که در نیم فصل گذشته در مجموع ۳۲۶ دقیقه برای پرسپولیس در لیگ بازی کرد و تنها یک گل به ثمر رساند، برای یک سال و نیم یک میلیون و ۱۰۰هزار دلار با پرسپولیس قرارداد بسته است. آن هم در حالی که پرسپولیس پرداخت مالیات قرارداد را هم بر عهده گرفته است. در قرارداد این مهاجم کم کیفیت برزیلی، پاداش‌هایی هم در نظر گرفته شده است. باید از مسئولان فدراسیون فوتبال، وزیر ورزش، سازمان خصوصی سازی، بازرسی ریاست جمهوری، بازرسی کل کشور، فراکسیون ورزش مجلس و سایر نهاد‌های نظارتی پرسید، فساد را با چه فافی می‌نویسند؟ آیا پای پورسانت و درصد در میان است؟ خجالت بکشید.
روایت جنجالی رئیس سازمان خصوصی سازی کشور از بلااستفاده ماندن اماکن و مناطق بکر گیلان
از روز گذشته شاهد سفر حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی کشور به گیلان بوده‌ایم. قربان‌زاده در این سفر، روایتی جنجالی و قابل تامل از اماکن و مناطقی در گیلان داشته است که با همت (!) مسئولان و متولیان امر در استان، بلااستفاده و خارج از دسترس عموم مردم است. روایت رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور از گیلان به نظر می‌رسد مهر تاییدی است بر سال‌ها گلایه مردم استان نسبت به عملکرد ناامیدکننده مسئولان و مدیران گیلان که نتوانسته‌اند آنچنان که شایسته است، نسبت به مدیریت و استفاده از ظرفیت‌های ویژه استان اقدام نمایند.
طرح انتقال آب رامیان منجر به فرونشست زمین خواهد شد
محمد درویش کنشگر محیط زیست درخصوص تبعات طرح انتقال آب از رامیان به آزادشهر گفت: «رامیان یکی از دشت‌های ممنوعه استان گلستان است که قدمت ممنوعیت آن به سال ۱۳۷۱ یعنی ۳۱ سال پیش بر می‌گردد. طبق قانون مکانی که دشت ممنوعه است به هیچ عنوان نباید در آن چاه حفر شود، اما در حال حاضر تصمیم بر حفر ۱۳ حلقه چاه در منطقه را دارند تا بتوانند مشکل آب شرب منطقه آزادشهر را برطرف کنند که این عمل می‌تواند فوق العاده نگران کننده باشد، چون در حال حاضر بحران در این منطقه جدی است و اگر این تصمیم اجرایی شود باعث تهدید جدی اراضی کشاورزی و به احتمال زیاد فرونشست زمین خواهد شد.
هیچ تردیدی نیست که انقلاب اسلامی ایران بزرگترین انقلاب جهان در عصر فعلی است
آیت الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت گفت: انقلاب اسلامی ایران با بیش از ۷۰ درصد حضور مردم پیروز شد. این درحالی است که در انقلاب کبیر فرانسه میزان حضور مردم حدود ۳۰ درصد بوده است. اگر انقلاب فرانسه، کبیر است این انقلاب اکبر است و هیچ تردیدی نیست که انقلاب اسلامی ایران بزرگترین انقلاب جهان در عصر فعلی است.
وزارت ارشاد سعی دارد که اساسنامه خانه سینما به شکلی نوشته شود که همه چیز تحت کنترل آن‌ها باشد
مرضیه برومند، مدیرعامل خانه سینماگفت: به طور کل سعی وزارت ارشاد بر این است که اساسنامه خانه سینما به شکلی نوشته شود که همه چیز تحت کنترل آن‌ها باشد، اما ما بر این عقیده‌ایم که خانه سینما یک نهاد صنفی است و در تلاش هستیم تا این نهاد صنفی به استقلال برسد و انتظار داریم سازمان سینمایی هم قوانینی تعریف کند که بتواند این سازمان صنفی مستقل را به رسمیت بشناسد و سازمان نظام سینمایی تشکیل شود.
نامه سرگشاده ساپینتو به هواداران استقلال؛ خانه لاکچری و حقوق غیرمنطقی دروغ است
سرمربی پرتغالی در نامه‌ای که به هواداران استقلال نوشته درباره شایعات مطرح شده پیرامون خودش توضیح داد و گفت: افزایش غیرمنطقی در دستمزد و داشتن اقامت‌گاه لاکچری یا خودرو و خانه لاکچری یا هر درخواست غیرمنطقی از طرف من یا نماینده من کاملا دروغ است.
انعقاد ۷ توافق بین دانشگاه خوارزمی و دبیر اجرایی شورای عالی توسعه سواحل مکران
سردار «حسین دهقان» ضمن بازدید از مجموعه میراثی پردیس تهران، جلسه مشترکی با «حسن بیگی» رئیس دانشگاه و جمعی از اعضای هیات رئیسه برگزار کرد و طرفین به تشریح وضعیت جاری، بیان ظرفیت‌های مختلف و برنامه‌های آتی پرداختند.مشاور رهبری با ابراز خوشحالی از برگزاری این جلسه گفت: امیدواریم ارتباط بین دانشگاه و شورای عالی توسعه سواحل مکران به نقطه مطلوبی برسد تا بتوانند دستاورد‌های خوبی برای نظام و انقلاب داشته باشند. در ادامه، با بررسی دقیق موضوعات مطرح شده در جلسه، ۷ توافق قرار گرفت و طی صورتجلسه رسمی به امضای طرفین رسید.
دوقطبی شدن اتاق بازرگانی را تایید نمی‌کنیم
خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: دولت همواره در هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران و ایران نماینده داشت و این موضوع جدیدی نیست که برای اولین بار اتفاق افتاده باشد؛ در قالب دموکراسی باید به فردی که رای می‌آورد احترام گذاشت و این موضوع را باید به فال نیک بگیریم من موضوع ایجاد اختلاف در اتاق بازرگانی تهران را تایید نمی‌کنم.
بیماران در تلاطم به خاطر نامدیریتی بعضی ها؛
ماجرای قطعی ۱۱ ساعته برق در بیمارستان رازی اهواز چه بود؟
دکتر سید سعید آزنده معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توضیح داد که قطعی ۱۱ ساعته برق در منطقه امانیه اهواز بدون اطلاع و هماهنگی قبلی با مدیریت بیمارستان رازی، روز پر چالشی را برای بیمارستان رقم زد. از ساعت ۵ صبح پنجشنبه ۱۱ خردادماه بدون اطلاع و هماهنگی قبلی با مدیریت بیمارستان رازی، برق این مرکز مهم درمانی قطع شد. با تلاش پرسنل و حضور به موقع مدیریت بیمارستان، همکاری نیرو‌های فنی و تاسیساتی، این چالش ۱۱ ساعته بدون هرگونه حادثه و آسیب به بیماران، کنترل شد.
دونکیشوت با دشمن خیالی می‌جنگید، شما در مقابله با پلاک پوشی یا کی می‌جنگی جناب معاون عملیات پلیس راهور، علل ارتکاب گسترده این تخلف چیست؟
قبل از هر مطلبی باید به پلیس راهور متذکر شویم که دو پدیده پلاک پوشی و مخدوش کردن پلاک، با یکدیگر فرق داشته و اولی تخلف و دومی جرم است. پدیده پلاک پوشی، بشدت در حال گسترش است باید از پلیس محترم راهور پرسید که تا کی می‌خواهید دنبال معلول بگیرید و چرا به دنبال شناسایی علت نمی‌روید؟ چرا مردم اینقدر متمایل به پلاک پوشی شده اند (خصوصا موتور‌ها و افرادی که در محدوده طرح ترافیک ساکن هستند)؟ ما به شما می‌گوییم. طرح سرتا به پا مسخره و ناکارآمدی بنام طرح ترافیک باعث این کار شده است. حداقل ۱۰۰ بار در همین سایت از این طرح انتقاد کردیم، سوال پرسیدیم، دعوت به مناظره دانشگاهی و تلویزیونی کردیم و هیچ مدیر با بخار و بی بخاری، هیچ جوابی نداد؟ می‌دانید چرا؟ چون با نوعی دکان، طرف هستیم. مردم این را خوب می‌فهمند و ساده‌ترین راهکار یا دور زدن قانون را در پیش می‌گیرند. شما بعنوان پلیس تخصصی چرا پاسخگو نیستید و ساکتید؟ واقعا می‌خواهید باور کنیم که جرایم دو همتی طرح ترافیک تهران صرف کاهش آلودگی می‌شود؟ نکته بعدی اینکه، جناب سرهنگ محمد رزاقی معاون محترم عملیات پلیس راهور تهران، لحن آمرانه و غیردوستانه صحبت شما با مردم (منعکس شده در رسانه ها) به هیچ وجه قابل قبول و حتی قانونی نیست. دوست دارید علمی ثابت کنیم که بخشی از فرمایشات شما غلو است؟ بجای تقابل و امر و نهی، با نرمش و در شان مردم صحبت کنید. علت ایجاد همگرایی بین ما و سردار هادیانفر هم بدلیل منش و شیوه رفتاری او است.
یادداشت و دیدگاه ها
رمزگشایی از سفر سلطان عمان به ایران
تحولات سیاست خارجی ایران؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
رونمایی از پردازنده کوانتومی؛ داستان «مستعان ۱۱۰» دوباره تکرار می‌شود؟
لزوم توضیح دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر؛
ماراتن قیمت در تجهیزات ورزشی
ورزش از ۱۰ هزار تا چند میلیارد تومان:
مقایسه توان نظامی ایران و افغانستان، جنگ احتمالی ایران و طالبان چه ابعادی دارد؟
با افزایش تنش میان ایران و طالبان چه چیزی در انتظار ماست؟
چگونه دومینوی نابودی برند‌های ایرانی به داروگر رسید؟
تصدی گری دولتی عامل نابودی صنایع ایران؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
با توجه به چینش کابینه و نهایی شدن معرفی وزرا ، موفقیت دولت سیزدهم را چطور پیش بینی می کنید؟
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اقتصادی
پزشکی و سلامت
صنعت و خدمات
علم و فناوری
حقوقی و قضایی
مدیریتی و برنامه ریزی
سیاسی
سایر حوزه ها