پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
شهریه‌های مدارس غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۳ و گذر از شهریه نجومی به شهریه کهکشانی!
۱۸ هزار مدرسه غیردولتی در کشور فعالیت می‌کنند و نسبت دانش‌آموزان مدارس غیردولتی به کل دانش‌آموزان به ۱۴ درصد رسیده که تعداد آنان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است و با اعلام آموزش و پرورش امسال شهریه مدارس غیردولتی بین ۱۰ تا ۸۰ میلیون تومان متغیر است. این افزایش شهریه بعلاوه مبلغی که در حدود چهل درصد شهریه است بعنوان کمک و مشارکت از مدرسه( یا با عناوینی مثل فوق برنامه و غیره) در اواسط سال تحصیلی، فشار زیادی را بر خانواده ها وارد نموده و فاقد توجیهات لازم است. بنظر می رسد که وزارت آموزش و پرورش دچار تعارض منافع بوده و تعیین میزان شهریه از اختیارات این وزارتخانه باید خارج شود و در ساختاری مستقل بشکل سالیانه مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.
شفافیت اطلاعات، رسانه ها و دولت الکترونیک، سه راهکار پورمحمدی برای مقابله با فساد در جمهوری اسلامی
پورمحمدی گفت: یکی از راههای اصلی مبارزه با فساد شفافیت است. اگر شفافیت و دولت الکترونیک به شکل صیح محقق شود فشاد به شدت کاهش می یابد. یکی از ارکان شفاف سازی آزاد سازی تبادل اطلاعات است. میدان دار شفافیت رسانه ها هستند، این قرار را امروز می‌گذارم که رسانه‌ها و مردم آزادند هر نوع گزارشی را درمورد دولت آینده من منتشر کنند؛ حتی گزارشات دروغ را. جلوی گزارش را نمی گیرم، تجربه ثابت کرده اگر آزادی عمل در اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات داشته باشیم بیشترین کمک را به خودمان می کند
پاسخ های نیکبخت به سه سوال خرید تضمینی گندم، پرداخت معوقات و حمایت از برنجکاران: توجیه گری و طفره روی از واقعیات + آقایان نماینده ، سوال نمی پرسیدید سنگین تر نبودید؟ این چه پاسخ هایی بود که مورد پذیرش قرار گرفت؟
محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی درباره سه سوال نحوه اجرای قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی و آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۱۴۰۳ -۱۴۰۲ و اقدامات حمایتی در خصوص برنج کاران کشور برای روز سه‌شنبه به مجلس دعوت شد و اقدام به ارایه توضیحات نمود. توضیحاتی که بنوعی همراه با طفره روی و توجیه گری بود و متاسفانه مجلس شورای اسلامی هم پذیرای این نگاه سطحی و پاسخ های نه چندان قابل قبول بود. توضیحات رئیس مرکز پزوهش های مجلس، عمق فاجعه را بنوعی منعکس نموده است. توضیحاتی که متاسفانه چندان مورد توجه نمایندگان محترم قرار نگرفت.نیکبخت از هر چیزی صحبت کرد، مگر از سوالات سه گانه ای که از او پرسش شده بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تذکر حمید رسایی از تریبون مجلس، درباره بازداشت‌ و احضار برخی منتقدان یکی از کاندیداها + اشارات غیرمستقیم به قالیباف و بازداشت یاشار سلطانی و صبا آذرپیک و تذکر به رائفی پور!
حمید رسایی در جلسه علنی روز سه‌شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی بیان داشت که، در این روزها با شروع تبلیغات انتخاباتی چند نفر از فعالان مجازی به یکباره بازداشت شدند و چند نفر نیز احضار شدند و وجه اشتراک همه آن‌ها این است که منتقد یک نفر بودند. حال کاری نداریم که آن افراد به چه دلیل بازداشت شدند و گفته می‌شود که آن‌ها از گذشته پرونده داشتند اما اگر پرونده داشتند چرا قبلا بازداشت نشدند؟ چرا این امر را برای بعد از ۸ تیر نگذاشتند؟چرا تا تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده این افراد بازداشت شده و یا برخی احضار شدند و به برخی دیگر گفته‌اند اگر درباره فلانی حرف نزنید کاری به کارتان نداریم. آیا با بستن دهان حاشیه امن درست می‌شود، خیر. اگر کسی خلاف قانون عمل کرد و تهمت زد و لجن‌پراکنی کرد، قوه قضائیه همان موقع با آن فرد برخورد کند، برخی از این افراد تنها سوال کردند مگر برای سوال کردن هم کسی را احضار می‌کنند. هم اکنون باب شده که اگر فردی سوال می‌کند می‌گویند لجن‌پراکنی نکنید. لجن‌پراکنی معنی خودش را دارد. مسئول مورد سوال است و باید پاسخ دهد. جامعه از آن سوال می‌کند این را نمی‌شود با بستن دهان حل کنید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
«امین طباطبایی» فعال فرهنگی و مدیرانجمن خانه فرهنگ جاودان:
مخابرات شیراز عمارت دیوانخانه وکیل را تخلیه نمی‌کند + جوابیه مخابرات
عمارت دیوانخانه وکیل یکی از بناهای شاخص دوره زندیه در شیراز است که نزدیک به یک قرن گرفتار ساخت و سازهای غیراصولی شده است. این بنای کلیدی درحالی در احیای مجموعه زندیه نقش مهمی دارد که متولیان میراث‌فرهنگی هنوز نتوانسته‌اند اقدامی برای آزادسازی بنا از اسارت مخابرات انجام دهند. فعالان میراث‌فرهنگی معقتدند، درصورت حذف ملحقات ساختمان مخابرات از عمارت دیوانخانه وکیل و واگذاری آن به میراث‌فرهنگی گامی بزرگ در جهت ثبت مجموعه زندیه در فهرست آثار جهانی برداشته می‌شود. مخابرات شیراز نیز ضمن خصوصی خواندن خود، ادعای وجود مذاکرات قبلی درخصوص خرید این ملک از مخابرات و دادن زمین معوض را مطرح کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سامانه جان ، نمایشگاه دائمی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و گردش مالی ۴۰ همتی شرکت‌های مستقر در پارک‌های فناوری + نظارت بر سامانه های وزارت عتف کجا است؟
مراسم رونمایی از سامانه جریان اقتصادی نوین (جان) با حضور محمدعلی زلفی‌گل و هیات همراه برگزار شد. معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با بیان اینکه سامانه جان یکی از نظام‌مندترین و با کیفیت‌ترین سامانه‌هایی است که در اختیار شرکت‌های فناور قرار گرفته است، گفت: جان، در واقع یک نمایشگاه دائمی است که هم نیازهای کشور را مرتفع می‌کند و هم پاسخی برای جلوگیری از خروج ارز به شمار می‌رود.وی افزود، در حال حاضر ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد فناور در ۵۶ پارک فناوری کشور مستقر هستند که گردش مالی ۴۰ هزار میلیارد تومانی را رقم زده‌اند و این سامانه می‌تواند عرصه‌ای برای معرفی و خرید و فروش محصولات آنها خواهد بود. بسیاری از منتقدین می پرسند که ار سال ۱۴۰۱ که سامان جان در وزارت عتف راه اندازی شد و با اتصال سایر سامانه های فعال در ذیل این وزارتخانه یا سامانه های تخصصی دارای کارکرد متشابه تکمیل گردید، چه دستاورد ملموسی داشته و به چه صورت بر کارکردهای آن نظارت صورت پذیرفته است؟ حتی برخی از منتقدین معتقدند که این سامانه ها تا سرحد نوعی بایگانی الکترونیک، تقلیل جایگاه داده اند. نکنه جالب داستان کم توجهی حتی تا سرحد انتخاب نام است. به تشابهات زیر توجه کنید. سامانه نان و سامانه نانینو،سامانه سمات وزارت عتف و سمات بانک مرکزی برای اعتبارسنجی ، سامانه ساجد وزارت عتف و سامانه ساجد دیوان عدالت اداری.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس کمیسیون نرم‌افزارهای سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای سازمان نصر ایران:
همستر کامبت اصلا بازی نیست، نظام عرضه اولیه ارز دیجیتال برای توسعه آتی آن است + کمتر از یک سال از دور خارج می شود
ابوالفضل صادق ،رئیس کمیسیون نرم‌افزارهای سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای سازمان نصر ایران بیان داشت که از نظر بازی‌سازان، «همستر کامبت» در دسته بازی‌ها قرار نمی‌گیرد .می‌تون آن را اپلیکیشنی درنظر گرفت که سعی شده تا اقتصادِ بازی روی آن اجرا شود. برای عرضه اولیه ارز دیجیتال، باید ارز با قیمت بسیار پایین در اختیار برخی افراد قرار گیرد. طراحان همستر کامبت با هوشمندی سعی کردند این ارز اولیه را در قالب یک بازی به مخاطب عرضه کنند. برای عرضه اولیه ارز دیجیتال، باید ارز با قیمت بسیار پایین در اختیار برخی افراد قرار گیرد تا دست به دست شود، اما طراحان همستر کامبت با هوشمندی سعی کردند این ارز اولیه را در قالب یک بازی به مخاطب عرضه کنند تا تلاش کند سکه یا Profit به دست بیاورد تا پس از آن طراحان برنامه ارزش فعالیت در بازی را اعلام کنند. یعنی تلاش فرد بالاخره یک ارزشی پیدا می‌کند. اگر بخواهیم از این نظر همستر کامبت را بررسی کنیم، با توجه میزان مخاطبانی که جذب کرده باید بگوییم که بسیار موفق بوده است. برخی از تحلیل گران معتقدند که این بازی همانند الاف گذشته خود، در کمتر از یک سال از دور خارج می شود.
آقای وزیر کشاورزی، ضمن تشکر از توضیحات، لطفا به سوالات زیر درباره صادرات بخش کشاورزی پاسخ دهید + اگر نمی توانید سازمان بازرسی و کمیسیون کشاورزی پاسخگو باشند
مهندس محمدعلی نیکبخت وزیر جهادکشاورزی ، موارد خوبی را در خصوص صادرات محور کردن بخش کشاورزی کشور مطرح کردند. ضمن تشکر از ایشان باید به فرمایشات نامبرده سوالاتی چند را اضافه کرد. سوالاتی که اگر پاسخ داده نشوند، راهبردهای صادرات محور بجای توسعه گرایی ، تبدیل به عامل تخریبی می گردند. هرچند از ابتدای تصدی پست وزارت توسط ایشان، در خصوص ضعف های احتمالی در تیم مدیریتی نامبرده هشدارهای لازم به نهادهای نظارتی و بشکل عمومی در فضای رسانه ای داده شد و بنظر می رسد که توجه داشت چندانی بدان ها صورت نپذیرفت و صحبت های وزیر ، خود گویای صحت همان هشدارهاست. سربسته و مشفقانه از جناب وزیر درخواست می گردد که بیشتر مراقب دفترشان باشند.
نهادهای نظارتی قصد ورود به ناکارامدی های مدیریتی و تعارضات صنعت برق را ندارند؟
آغاز قطع برق شهرک‌های صنعتی یک روز در هفته و سلام بر بابا برقی زرده کلاه + آخر انحصار و ناکارآمدی مدیریتی جز این نیست
بشکل سنتی، صنعت برق را چارچوبی فنی و خدمات رسان در ذهن مجسم کرده ایم و کل عنان و اختیار کار را به جماعتی سپرده ایم که کارامدی شان جای، اما و اگر فراوان دارد. بهره وری زیر ۴۰ درصد در روند کار، سلیقه گرایی در تعیین استاندارد متوسط مصرف خانوار، سلیقه گرایی در محاسبه جرایم مصرف بالاتر از خط متوسط ساختگی خودشان و به عبارتی کندن از جیب مردم، وجود تعارض منافع بالا در صنعت، ناتوان در جلب سرمایه و ضعف شدید سرمایه گذاری در زیر ساخت‌ها، کم توجهی به استاندارد‌های تولید لوازم خانگی و مصرف بالای برق و ..، بخشی از دستپخت مدیران فعال در این صنعت کلیدی موثر بر امنیت ملی و پیش شرط توسعه اقتصادی و صنعتی کشور است. نهاد‌های امنیتی کشور و سازمان محترم بازرسی گویا به حد کافی درخصوص اهمیت این حوزه توجیه نشده اند و بنظر می‌رسد که حوزه به حال خود رها شده است. آیا می‌دانید پول برق در ایران به نسبت درامد سرانه و یارانه‌هایی که صنعت برق دریافت می‌کند، چقدر گران است؟ آیا می‌دانید که قطع برق چه ضربه‌ای بر تولید اقتصادی و توسعه صنعتی می‌زند؟ آیا می‌دانید که بخشی از مدیران این صنعت عموما در خواب تشریف داشته و فاقد صلاحیت و توانمندی برای ایجاد تحولات کوتاه، میان و بلند مدت منجر به کاهش چالش‌ها و رفع گرفتاری‌ها هستند؟
جزئیاتی جدید از نحوه برگزاری مناظرات انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری
پیگیری‌ها نشان می‌دهد قرار است به جهت کمبود زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به جای ۳ مناظره، ۵ مناظره با موضوعات مختلف روی آنتن بروند. قرعه کشی بشکل زنده صورت پذیرفته و برنامه ها هم بشکل زنده پخش می شوند.از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده برای این موضوع مواردی همانند گفت‌وگوی ویژه خبری برای هرکدام از نامزدها، اختصاص کانال اختصاصی تلوبیونی برای پخش برنامه‌های زنده و ضبطی به هر یک از نامزدها، دو مستند تلویزیونی ۳۰ دقیقه‌‌ای، دو مستند رادیویی ۳۰ دقیقه‌ای می باشد. ستادهای تبلیغاتی هر یک از نامزدها همچنین می‌توانند دیدگاه‌های ایشان خطاب به مردم هر یک از استان‌ها را برای پخش در شبکه‌های صدا و سیمای استان‌ها در قالب یک برنامه بصورت رو به دوربین به تعداد استان‌ها تهیه کنند.
در پرونده ویلموتس خوردند و بردند و فساد کردند + آیا دادکان به فساد توسط سلطانی فر اشاره می کند؟
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد پرونده ویلموتس افشاگری تازه‌ای انجام داده است. این افشاگری هرچند مبهم بوده، اما به نظر می‌رسد که اتهاماتی را متوجه سلطانی فر می‌کند.. همان وزیری که ما سابقا درباره شایعات مبل فروشی از شنیده هایمان گفته بودیم و کسی توجه نکرده بود. محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در گفت و گویی پیرامون پرونده ویلموتس توضیحاتی ارائه کرد. دادکان در این رابطه گفت: آقای تاج به دفتر من آمد. آقای شجاعی برهان هم حضور داشت و سه نفری بودیم. کاغذی را به من نشان داد از طرف آقای وزیر ورزش در دولت آقای روحانی؛ که زیرش راجع به آقای ویلموتس نوشته بود جهت بررسی و اقدام. آقای تاج به من گفت آقای دادکان من می‌توانستم اقدام نکنم؟ گفتم بله. وزیر اصلا نمی‌تواند بنویسد برای شما جهت بررسی و اقدام. کسی که باید اقدام کند، شمایی به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال. زمان من هم می‌نوشتند جهت بررسی، اظهارنظر. اقدام در کار نباید باشد. خوردند و بردند و فساد را کردند و دزدی‌ها را هم کردند، ولی چه کسی می‌خواهد رسیدگی کند؟ هیچ کسی. چرا؟ بالادستی‌های شان هم با خود این‌ها هستند. آن شش میلیون یورویی که دادیم به آقای ویلموتس، پول چه کسی را دادیم برای دو ماه، سه ماه؟ چه کسی رسیدگی کرد؟ همه مطبوعات هم دیدند.
بازدید مخبر از مرکز پایش اطلاعات کشاورزی ایران و تشریح روند عملکردی سامانه ها
سرپرست ریاست‌جمهوری با حضور در وزارت جهاد کشاوزی، از مرکز پایش اطلاعات کشاورزی ایران بازدید کرد و با توضیحات مسئولان مربوطه، از نحوه فعالیت سامانه‌های مختلف این مرکز در جمع‌آوری، ثبت اطلاعات و سیاستگذاری در زمینه کشاورزی کشور مطلع شد. برخی از منتقدین تشکیک های بنیادین را بر روند تهیه آمار در وزارت جهادکشاورزی وارد نموده و معتقدند که آمار های ارایه شده از سطوح عملیاتی ، فاقد دقت عمل کافی بوده و ضمنا وزارت جهادکشاورزی، حساسیت لازم به طراحی و راه اندازی سامانه های راست آزمایی این آمارها در سطوح مختلف شهرستانی، استانی، ملی ، حوزه ای و غیره را ندارد. منتظر دریافت توضیحات وزارت جهادکشاورزی هستیم.
رشد پایه پولی ناشی از وجود بانک های ناتراز و ناسالم : کدام بانک ها به زودی منحل می شود؟ + شنیده هایی درباره برخی گعده های خاص در بعضی بانک های تخصصی دولتی و ضرورت ورود نهادهای نظارتی-امنیتی
تصمیم قاطع بانک مرکزی در اجرای برنامه های اصلاحی با هدف ساماندهی شبکه بانکی تا جایی است که این بانک قصد دارد بانک های ناتراز و ناکارآمد را در صورت عدم اصلاح در بانک دیگر ادغام و یا منحل کند. بر اساس برخی شنیده ها، یک بانک خصوصی به زودی از چرخه بانکداری کشور کنار نهاده می شود. حتی شایعاتی مبنی بر حضور مالک آن در برخی از کشورهای ممنوعه نیز شنیده شده است. هرچند اقدامات بانک مرکزی در خصوص اصلاح نظام بانکی، اقدامات خوبی ارزیابی می شود اما بر اساس برخی شنیده ها ، شاهد تشکیل گعده های دوستانه از فرزندان برخی از مقامات، دامادها ، منسوبین برخی از مقامات در بعضی از بانک های تخصصی دولتی هستیم. بر طبق شنیده ها ، این کار بشکلی عامدانه برای حفاظت از صندلی مدیران عامل این بانک ها صورت پذیرفته و کمترین برخوردی نیز با حاشیه های اقتصادی ایجاد شده توسط این گعده ها صورت نمی پذیرد. جای دارد نهادهای نظارتی و امنیتی کشور با رویکرد راست آزمایی این ادعا ورود کنند. خیلی زشت است که مدیرعامل بانکی بگوید ( بر اساس شنیده ها و اگر راست باشد) همه را وامدار کردم و کسی توان حرف زدن ندارد ( اصطلاح وام دار کردم را ما بجای یک عبارت زشت دیگر، قرار داده ایم. اصل عبارت چیز دیگری است). در صورت نیاز، اطلاعات و مستندات شنیده شده و در اختیار، قابلیت ارایه به معاونت های تخصصی نهاد نظارتی یا دفتر رئیس قوه قضائیه را دارد.
دادن سلاح های دوربرد به کشورهای تحت فشار را حق خود می‌دانیم + منظور از کشورهای تحت فشار؟
پوتین در نشست عمومی مجمع بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) گفت: اگر دشمنان روسیه به اوکراین سلاح می‌دهند و می‌گویند که می‌تواند از این سلاح‌ها علیه خاک روسیه استفاده کند، پس چرا ما این حق را نداریم که همین کار را انجام دهیم؟ روسیه چنین حقی را برای خود محفوظ می‌دارد. رهبر روسیه با این حال افزود که این بدین معنی نیست که این کشور از فردا عرضه تسلیحات دوربرد به خارج از کشور را آغاز خواهد کرد. تحلیل گران گمانه‌هایی را درخصوص منظور پوتین درباره لیست کشور‌های تحت فشار مطرح نموده اند که بنظر می‌رسد که مقصود کشور‌های تحت تحریم نظیر جمهوری اسلامی ایران باشند.
سوالاتی که بانک شهر باید پاسخگویش باشد:چه تعداد از مشتریان بانک شهر موافق باشگاه داری این بانک هستند؟باشگاه داری فوتبال به چه میزان با وظایف ذاتی یک بانک سنخیت دارد؟ چه تعداد بانک دارای باشگاه فوتبال ، در دنیا می شناسید؟
اینکه داماد فلانی باشی و به هر شکلی بر کرسی مدیرعاملی یک بانک تخصصی تکیه برنی و پاسخگوی مشتریان و افکار عمومی نباشی، خودش به اندازه یک دنیا سوال برای برخی از مشتریان ایجاد کرده است. حال در این وضعیت خبر برسد که: بانک تجارت و ملت هرکدام یک صندلی و بانک شهر ۳ صندلی از هیئت‌مدیرۀ باشگاه را در اختیار خواهند داشت و البته، بانک‌های اقتصاد نوین، رفاه و بانک صادرات که هرکدام حدود ۵ درصد از سهام پرسپولیس را در اختیار دارند به‌صورت امانی سهام خود را در اختیار بانک شهر قرار دادند تا این بانک که ۳۰ درصد از سهام پرسپولیس را در اختیار دارد به‌مدت یک سال، با ۴۵ درصد، سهام‌دار اصلی پرسپولیس لقب بگیرد و ...، چه حسی بعنوان سهامدار و یا مشتری بانک شهر به شما دست می‌دهد. آیا می‌دانید که چرا بخشی از رسانه‌های کشور، از انتقاد و پرسش از بانک شهر طفره می‌روند؟ ما سه سوال از مدیرعامل بانک شهر می‌پرسیم، جواب داد که هیچ، پاسخگو نبود، قضاوت در خصوص داستان خدمت یا حکایت خیانت را به مردم و نهاد‌های نظارتی می‌سپاریم: چه تعداد از مشتریان بانک شهر موافق باشگاه داری این بانک هستند؟ باشگاه داری فوتبال به چه میزان با وظایف ذاتی یک بانک سنخیت دارد؟ چه تعداد بانک دارای باشگاه فوتبال، در دنیا می‌شناسید؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در کجای دنیا مرسوم است که ۸۰ نفر نامزد ریاست جمهوری شوند؟! از خودشون بپرس جناب عاملی و شاخص‌های ۱۲ گانه
آیت‌الله سیدحسن عاملی، امام جمعه اردبیل، در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد، «این که ۸۰ نفر نامزد ریاست جمهوری شود و ثبت نام نماید از یک جهت خوب است و هر فردی که خود را لایق اداره کشور می‌داند وارد این عرصه و رقابت می‌شود، اما این سبک در دنیا مرسوم نیست و دنیا ما را رمی به ابتدائیت در دموکراسی می‌کند و حتی گاهی استهزاء می‌کند.» و .... خدمت آقای عاملی عزیز باید عرض شود که این سوال را باید از خود ۸۰ نفری که احساس وظیفه کرده اند؟! بپرسید، همچنین علت را در شاخص‌های ۱۲ گانه تعیین شرایط ثبت نام جستجو کنید. طرف در دوره نمایندگی دست چپ و راستش را به زور به یاد می‌آورد و حالا ادعای ریاست جمهوری دارد؟ طرف با حضور در چند گلخانه، رزومه سازی و چپاندن‌ها، در مراتب اداری و مدیریتی نشسته و حالا ادعای ریاست جمهوری دارد. جناب عاملی عزیز، تا وقتی حداقل تعداد امضا مبنای شاخص ثبت نام و شروع کار قرار نگیرد (مثلا ۳۰۰ هزار امضا)، کار بهتر از این نخواهد بود. از ماست که برماست. لازم به توضیح است که همین اعتراض توسط محمد تقی رهبر، عضو جامعه روحانیت مبارز نیز تکرار شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ورود شورای شهر به ماجرای واگذاری زمین ۳۰ هزار متری توسط شهرداری تهران به یک شرکت هواپیمایی + تداوم افشاگری ها و پیگیری های سید جعفر تشکری هاشمی
«علی اصغر قائمی» عضو شورای شهر تهران در واکنش به خبر منتشر شده از سوی سید جعفر تشکری هاشمی یکی دیگر از اعضای شورای شهر مبنی براینکه «شهرداری تهران با شرکت هواپیمایی ماهان بر سر یک زمین ۳۰ هزار متری به توافق رسیده، اما شورای شهر از آن بی اطلاع است»، گفت: این موضوع در صحن شورا یکبار به صورت کلی از سوی اعضا مطرح و قرار شد اعضای شورای شهر در کمیسیون‌های شهرسازی و معماری، بودجه و همچنین کمیسیون عمران این موضوع را بررسی کنند و تحقیقات اولیه در این خصوص را انجام دهند. وی با بیان اینکه در حال حاضر اطلاعات دقیقی در این موضوع ندارم، ادامه داد: یکی از اعضای شورا این موضوع را مطرح کرد و به دستور آقای چمران قرار شد بررسی‌هایی در این زمینه صورت بگیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مصرف بیش از ۳ برابر برق مبلغ قبض را ۲۰ برابر می کند + یاقوتی راست می گه مردم ، راندمان پائین تولید و توزیع برق و رها بودگی بازار لوازم خانگی از نظر گرید انرژی هم باید از جیب شما تامین بشه
وجود نگاه اتمیسم به موضوعات اجتماعی بلاشک نشان دهنده ضعف نظارت و مطالبه گری و دوری از قواعد حکمرانی و بحث خیرجمعی بعنوان عامل مشروعیت حضور مدیران اجرایی است. صنعت برق کشور، صنعتی است که با راندمان بسیار پائین در حال فعالیت بوده (با تاکید بر بحث تولید و شبکه توزیع) لذا، قیمت تمام شده در این صنعت بشدت بالا می‌رود و از طرف دیگر، سرمایه گذاری در این صنعت با چالش‌های عدیده مواجه بوده و متاسفانه از نوعی انحصار پشت پرده هم در رنج است. در چنین شرایطی، اما دکتر یاقوتی مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق انتظار دارند که اولا مردم هزینه این صنعت کم بازده را تمام و کمال بپردازند و ثانیا نابسامانی در تولید و واردات لوازم خانگی بی کیفیت با راندمان مصرف بالای انرژی هم ارتباطی به وزارت نیرو ندارد و هیچ مداخله و پیگیری هم نیازی نیست که توسط وزارت نیرو برای استاندارد‌های اجباری صورت پذیرد. خلاصه این داستان می‌شود، بیان عباراتی نظیر مصرف بیش از ۳ برابر برق مبلغ قبض را ۲۰ برابر می‌کند.‌ای لعنت بر هر چی مغز محدود نگر در هر مقامی از مدیریت اجرایی کشور در هر وزارتخانه و سازمانی که حضور داشته باشند. بیچاره‌ها، حداقل به خودتان فکر کنید که ابدیت در پیش است و روزی باید پاسخگوی کمترین‌ها هم باشید. در حوزه صنعت برق بشکل خاص از مدیران اجرایی تا سر حد وزیر می پرسیم که چرا جرات و شجاعت و توان مناظره ندارید؟ چرا در حال فرار هستید و خودتان را پشت درب‌های بسته قائم می‌کنید؟ چرا پاسخگویی به مطالبات قانونی مردم در وجودتان مرده است؟ ما قصد توهین به هیچ شخص و مقام خاصی را نداریم، اما منتظر دریافت پاسخ از مدیران و مسئولان وزارت نیرو و ضنعت برق هستیم. هرچند که فردا ( یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳) وزیر نیرو باید پاسخگو به مجلس و ارایه گزارش در مورد مدیریت مصرف انرژی در ماه‌های گرم سال و نحوه تعیین نرخ متوسط قرارداد‌های تبدیل انرژی، مبنای تعرفه برق و تدابیر متخذه برای کاهش قطعی برق صنایع، چاه‌های کشاورزی و مراکز درمانی و حساس باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تاکید وزیر جهادکشاورزی بر وضع مطلوب ذخایر استراتژیک ، تامین نهاده تا پایان مهرماه ، بهبود تراز صادراتی و سکوت در خصوص شیوه کاهش وابستگی کشور به نهاده های وارداتی
چند وقتی است که منابع گوناگونی نظیر مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، قائم مقام وزیر صمت، رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور و غیره، صحبت از بهبود وضعیت تامین نیاز‌های داخلی مرغ و تخم مرغ و افزایش جوجه ریزی، وضع مطلوب ذخایر استراتژیک، تامین نهاده تا پایان مهرماه، بهبود تراز صادراتی بخش کشاورزی و مواردی همانند می‌کنند. اما متفق القول شاهد سکوت این عزیزان درباره روش‌های کاهش وابستگی کشور به نهاد‌های دام و ممانعت از خروج میلیارد‌ها دلار ارز کشور در سال هستیم. همه این عزیزان درباره شبکه توزیع نهاده‌های دامی و مشکلات آن سکوت می‌کنند. همه این عزیزان درباره وضعیت عملکردی و تحقق برنامه‌ای طرح‌های خودکفایی بخش کشاورزی ساکت هستند و.. بنظر شما با نوعی ویترین چینی مدیریت اجرایی مرتبط با بخش کشاورزی برای راضی و ساکت نگاه داشتن مردم به قیمت نابود سازی منافع ملی و قصور و تقصیر در انجام وظایف و تعهدات قانونی، مواجه هستیم؟! لازم به توضیح است که ارائه گزارش توسط وزرای نیرو و جهاد کشاورزی به ترتیب درباره مدیریت مصرف انرژی در ماه‌های گرم سال و نحوه اجرای قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیانیهٔ ۱۵۱ فعال اصلاح‌طلب با عنوان «راه گشایی» در خصوص چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
۱۵۱ فعال سیاسی و مدنیِ اصلاح‌طلب بیانیه‌ای تحلیلی دربارهٔ انتخابات ریاست‌جمهوری منتشر کرده و در این بیانیه اعلام کردند که باید نامزدی اصلاح‌گر برای مشارکت در انتخابات پیدا کنند. مهدی شیرزاد عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و از فعالان امضا کننده این بیانیه عنوان نمود که اولین موضوع کلیدیِ این بیانیه این است که باید تلاش کنیم با فاصله‌گرفتن و دوری‌جستن از ایجاد دوقطبی‌های کاذب در عرصهٔ سیاست و اجتماع، مانع عمیق‌تر شدن شکاف دولت و ملت بشویم و از فرصت انتخابات هم نهایت استفاده را بکنیم. در این بیانیه تأکید ویژه‌ای بر این موضوع شده که بعد از پیروزی‌هایی که در عملیات وعدهٔ صادق برای ایران به‌وجود آمد، نیاز است که این پیروزی‌ها در عرصهٔ دیپلماسی برای جامعهٔ ایران نقد بشود و این هم میسر نیست مگر این که دولتی در این انتخابات روی کار بیاید که از پشتوانهٔ اجتماعی بالایی برخوردار باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واکنش به قطعنامه سه کشور اروپایی علیه ایران در شورای حکام آژانس و تاکید بر این که موضع گیری ها، فراتر از هنجارهای احتمالی، رویه و آداب دیپلماتیک است +  تروئیکای اروپا مسئولیت هرنوع عواقبی را به‌عهده بگیرد
کشور‌های بلاروس، چین، ایران، نیکاراگوئه، روسیه، سوریه، زیمبابوه و ونزوئلا در بیانیه‌ای مشترک در مورد بند ج ۶ دستور کار «موافقت‌نامه پادمان ان‌پی‌تی با جمهوری اسلامی ایران» اعلام کردند که پیش‌نویس قطعنامه با هدف سوء‌استفاده از وقفه موقت در همکاری بین ایران وآژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بدون توجه به تعاملات اخیر بین مدیرکل و مقامات ایرانی است.۸ کشور در بیانیه‌ای مشترک در واکنش به قطعنامه سه کشور اروپایی علیه ایران در شورای حکام آژانس تاکید کردند که این مسئله فراتر از هنجار‌های احتمالی رویه و آداب دیپلماتیک است. نماینده ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در جلسه امروز شورای حکام آژانس پیش‌نویس قطعنامه علیه را نقض آشکار قوانین آژانس دانست و اعلام کرد تروئیکای اروپایی مسئولیت هر نوع عواقبی را به عهده بگیرند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تمدید شش ماه دوم مجوز نمایش ۲۱۱ شیء تاریخی ایران در  بخش «شکوه ایران باستان» موزه پکن
با مصوبه جدید هیأت وزیران، ۲۱۱ شیء تاریخی ایران به مدت یک‌سال در چین به نمایش گذاشته می‌شود. این آثار حدود ۶ ماه پیش به پکن منتقل شد و حالا قرار است تا ۶ ماه دیگر در چین بماند.۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۲، این آثار تاریخی در موزه ملی پکن در شهر ممنوعه با عنوان «شکوه ایران باستان» به نمایش درآمد. طبق مستندات موجود، دولت چین ۲۱۱ شیء تاریخی را ۱۱۴ میلیون و ۲۰۵ هزار یورو بیمه کرده است و نسبت به حفاظت و نمایش «امانی» آن‌ها تعهد دارد. طبق اظهارات اولیه مقامات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، این نمایشگاه قرار بود تا ۱۱ آوریل ۲۰۲۴ برابر با ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ در کاخ موزه پکن (شهر ممنوعه) برپا شود و پس از آن، این آثار به مدت سه ماه در شانگ‌های به نمایش گذاشته شوند، اما پیگیری‌ها حاکی از این است که نمایش این آثار در موزه ملی پکن بیشتر از سه ماهِ وعده‌داده شده، ادامه داشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برگزیدن مهدی مهدی‌قلی بعنوان مجری مناظره‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از لیست چهار نفره انتخابی
مهدی مهدی قلی به عنوان مجری برنامه مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم از سوی ستاد انتخابات ریاست جمهوری سازمان صدا و سیما انتخاب شد. خبر می‌رسد که واحد تولید فنی سازمان سیما مشغول ساخت دکور برنامه مناظره‌های انتخاباتی ریاست جمهوری چهاردهم، در استودیو ۱۱ است. مهدی مهدی‌قلی کار حرفه‌ای خود به‌عنوان مجری تلویزیون را در سال ۱۳۸۷ آغاز کرد؛ این مجری تلویزیونی به‌خاطر اجرای برنامه نگاه یک به شهرت رسید. این برنامه ۲ سال پیش پس از ۲۱ سال اجرای مستمر تعطیل شد. مجری مناظره‌های انتخاباتی سال، ۱۴۰۰، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۲ مرتضی حیدری بود که از شبکه یک سیما پخش می‌شد. نامزد‌های اولیه انتخابی برای این دوره از مناظرات شامل رضا رشیدپور، مهدی مهدی‌قلی، المیرا شرفی‌مقدم و محمدرضا شهیدی‌فر بوده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توضیحات بلوبانک درباره اختلال کلافه‌کننده ابتدای هفته + عکس ها و تصویرهای پخش شده در فضای مجازی، واقعیت کدام است؟
بر اساس گزارشات ارایه شده در روز‌های قبل (با تاکید بر روز گزارشات روز‌های شنبه و یکشنبه ۱۲ و ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ در رسانه‌های مختلف نظیر تجارت نیوز، سلام نیوز و غیره) بلو بانک به مدت ۲ ساعت است که از دسترس خارج شده، امکان انجام تراکنش از طریق بلوکارت فراهم نبوده و ورود به اپلیکیشن بلوبانک امکان پذیر نیست. این نئوبانک در روز یکشنبه ۱۳ خرداد، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این اختلال به دلیل مشکل فنی پیش آمده و در حال رفع این اختلال است. در روز‌های بعد هم روابط عمومی بلوبانک اقدام به تشریح مشکل فنی و ارتباط ان به نوسات برق داد. در مقابل این روایت، گروه‌های هکری خاص، بیان داشتند که اقدام به هک بلو بانک کرده اند. روایت‌های دوگانه‌ای که در روز‌های آتی با پخش مستنداتی چند، شاهد شفاف‌تر شدن موضوع خواهیم بود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
تحلیل اقتصادی کاندیداتوری در انتخابات
سیدمهدی تروهید،پژوهشگر اقتصادی:
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
تکرار ادعای تحقق حقابه از افغانستان+ علت حجم بالای لاپوشانی ها، غلو و بعضا دروغ چیست؟
آیا گفتۀ رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست دربارۀ تأمین حقابۀ هامون دقیق است؟
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
با توجه به چینش کابینه و نهایی شدن معرفی وزرا ، موفقیت دولت سیزدهم را چطور پیش بینی می کنید؟
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اقتصادی
پزشکی و سلامت
صنعت و خدمات
علم و فناوری
حقوقی و قضایی
مدیریتی و برنامه ریزی
سیاسی
سایر حوزه ها