پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
تداوم سیاست های توسعه روابط دوستانه و عدم ایجاد خلل در روابط ایران و اقلیم کردستان با وجود شهادت رئیس جمهور
رشنودی در پاسخ به این سوال که آیا حادثه شهادت رئیس جمهور بر روابط ایران و عراق تاثیر می‌گذارد، خاطرنشان کرد: سیاست شهیدان سید ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان گسترش روابط با همسایگان بود، این یکی از اصول اساسی سیاست سید ابراهیم رئیسی بود و برای آن به‌ویژه با عراق و اقلیم کردستان اهمیت زیادی داد. بیشتر مرز‌های ما با اقلیم کردستان عراق بوده و روابط قدیمی و فعال باهم داریم و امیدواریم که سرپرستی جدید وزارت خارجه و قوه مجریه این سیاست را ادامه دهد. روابط ما با کردستان و عراق ، همواره خوب و باثبات بوده و تلاش می‌کنیم این روند را ادامه دهیم.
حمایت امریکا و کارشکنی احتمالی روسیه برای صادرات گاز خزر و امکان تامین ۷۰ درصد گاز اروپا از سوی ایران
میرقاسم مومنی کارشناس حوزه انرژی با بیان اینکه اجرای پروژه انتقال گاز از ترکمنستان می‌تواند ۳۰ تا ۳۵ درصد نیاز گاز اروپا را تامین کند، گفت: اکنون مقدمات این پروژه انجام شده و تنها منتظر توافقنامه بین آذربایجان، ارمنستان و ترکیه هستند که بتوانند مسیر زنگزور را به نوعی به سرانجام برسانند.برای عملی کردن این پروژه بسترهایی لازم بود که تاکنون آماده نبوده است یکی از بسترها موضوع جنگ قره‌باغ بوده که نزدیک ۳۰ سال پروژه را به تاخیر انداخت، اکنون که مسئله قره‌باغ حل شده؛ در واقع می‌توان گفت که کشورهای اروپایی، آذربایجان و ترکیه با همکاری ارمنستان توانسته‌اند با مشارکت هم در قفقاز جنوبی به صلح برسند و بحث انتقال انرژی قزاقستان و ترکمنستان و کشورهای حوزه خزر و آذربایجان از مسیر ارمنستان به ترکیه در دستور کار است و این موضوع برای اروپا به لحاظ تامین نیاز انرژی و کاهش وابستگی به گاز روسیه بسیار حائز اهمیت است.
آخرین جلسه علنی مجلس یازدهم با گرفتن عکس یادگاری + لزوم مروری بر سوگندهای چهار سال پیش
با قرائت دستورکار پایانی مجلس یازدهم مبنی بر قرائت بیانیه اختتامیه این مجلس، یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به خط پایان رسید.با اتمام بررسی دستورکار نهایی نشست علنی عصر امروز (سه شنبه اول خرداد) مجلس شورای اسلامی، مجلس یازدهم وارد دستورکار اختتامیه رسمی خود شد.شاید مجلس یازدهم به پایان رسیده باشد اما کار ما برای مشخص سازی خدمت یا خیانت بعضی ها تازه شروع شده است. ان شاالله بعد از برگزاری مراسم آبرومند برای رئیس جمهور فقیدمان ، بتدریج در خدمت آقایان و خانم های نماینده بعضی از حوزه های انتخابیه هستیم. هم وزن سوگندی که چهار سال پیش خورده اید، مطالبه داریم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قیمت تضمینی «جو» برای سال ۱۴۰۳، کیلویی ۱۰ هزار تومان؟! + سرکوب قیمت در قالب خرید مثلا تضمینی و ضرورت پیگیری سازمان بازرسی
جو یکی از ۳۲ قلم کالای بخش کشاورزی است که دارای الزام برای خرید تضمینی است. وزیر جهادکشاورزی باید پاسخگو باشد که چرا ده ماه تاخیر در اعلام قیمت برای خرید تضمینی جو داریم؟ وزیر جهادکشاورزی باید پاسخگو باشد در شرایطی که قیمت خرید تضمینی جو حدود بیست درصد کمتر از گندم می‌بایست باشد، چرا قیمت ده هزار تومان تصویب شده است؟ وزیر جهادکشاورزی باید پاسخگو باشد که چرا پشتیبانی امور دام وظیفه خود در امر خرید تضمینی را شروع نکرده بود؟ وزیر جهادکشاورزی باید پاسخگو باشد چرا قصد دارد با دلسرد کردن جوکاران آن‌ها را به عدول از الگوی کشت و تمایل به سمت کاشت سبزی و سیفی آب بر سوق می‌دهد؟ وزیر جهادکشاورزی چه پاسخی به اعتراضات نماینده گلستان در خصوص جوی مانده در دست کشاورزان گلستانی دارد؟ وزیر جهادکشاورزی باید توضیح دهد که علت واردات زیاده از حد جو با ارز دولتی چیست؟ منتظر دریافت پاسخ‌ها هستیم و مماشاتی در برخورد رسانه ای- قانونی با ایشان نخواهیم داشت.
چرا بانک مرکزی توضیحی درباره تراز منفی بانک مسکن نمی دهد + اگر تمایلی به تنویر افکار وجود ندارد ما حسب وظیفه حرفه ای و تامین منافع ملی، سکوت را می شکنیم
در حالی از تراز منفی بانک مسکن چندمین ماه می‌گذرد که بانک مرکزی در قبال این موضوع سکوت کرده و همچنان از ارائه گزارش جدید و دلایلی که نشان دهد بانک مسکن چرا و به چه میزان از بانک مرکزی اضافه برداشت داشته است خودداری می‌کند. موضوع تراز منفی، برخی از شکایات صورت پذیرفته از بانک مسکن، شایعات و شائبه‌های مطرح در هلدینگ‌های بانک مسکن، شایعات مربوط به شخص مدیرعامل، لزوم شفاف سازی و انتشار لیست رسانه‌های دارای قرارداد با بانک مسکن (موضوع سکوت خبری درخصوص این بانک دولتی و الزامات مطرح در خصوص الگوی هزینه کردها)، بحث وام صندوق توسعه ملی و ...، موضوعاتی است که احتمالا پایگاه تحلیلی خبری شعار سال درباره این بانک در تعامل با برخی نهاد‌های نظارتی و بازرسی قرار گرفته و پیگیری خواهد نمود.
علت ورود و موضع گیری رئیس دیوان عالی کشور در خصوص تعطیلی شنبه ها برای چیست؟ آیا رئیس دیوان عرفا و قانونا می تواند ورود داشته باشد؟
اختلافات بین حامیان عرفی - ارزشی تعطیلی پنج شنبه ها و حامیان اقتصادی- توسعه گرای تعطیلی شنبه ها ، ادامه دارد. هر گروه استدلال خود را دارند و ادله خود را ارایه می کنند. اما نکته جالب این داستان، ورود رسمی رئیس دیوان عالی کشور به نقد مصوبه تعطیلی شنبه های مجلس است؟ سوالی که برای اذهان عمومی پیش می آید این است که آیا جایگاه والایی مثل رئیس دیوان عالی، عرفا و قانونا حق ورود آشکار در خصوص این گونه مسائل را دارد.
قرائت گزارش نظارتی مجلس درباره اقلام اساسی  در روز سه شنبه در مجلس + محصول جو روی دست کشاورزان گلستانی مانده و ️آقایان ارز را به چند دلال و سلطان می‌دهند تا جو و نهاده وارد کنند؟
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی به محمد باقر قالیباف به دلیل اینکه در نطق خود فقط به موضوع سیل مشهد پرداخت انتقاد کرد و گفت: آقای قالیباف، همدردی با مردم سیل زده مشهد کار خوبی است و ما نیز همدرد آنان هستیم اما شما فقط به استان خودتان توجه می کنید. رحمت‌الله نوروزی، نماینده علی‌آبادکتول در مجلس بیان داشت که محصول جو روی دست کشاورزان گلستانی مانده و ️آقایان ارز را به چند دلال و سلطان می‌دهند تا جو و نهاده وارد کنند ؟! قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتماً باید رابطه بین واردات و تولیدات داخلی به ویژه جو به عنوان اقلام اساسی تنظیم شود، گفت: گزارش نظارتی کمیسیون کشاورزی در این زمینه تنظیم شده و در جلسه روز سه شنبه هفته جاری در صحن مجلس قرائت خواهد شد .قالیباف اما نگفت که گوشت وارداتی هفت دلاری با دلار ۲۸ هزار و پانصد تومانی چرا اینقدر کم کیفیت و دیرپز بوده و همچنین در بازار وجود ندارد.
تداوم اجرای طرح یسنا در ۱۴۰۳ و تایید لیست و مبلغ اقلام غذایی مادران و کودکان نیازمند حمایت + طرحی خوب اما ناکافی و نمایشی
طرح یسنا حمایت از مادران نیازمند دارای کودک شیرخوار و زیر ۲ سال" طرح خوبی بوده که می‌بایست خیلی پیشتر، توسط دولت اجرایی می‌شد. پارسال بودجه این طرح از محل مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های زیر مجموعه صندوق‌های تابعه و با همکاری بنیاد کرامت رضوی تامین شده و در ۸ استان کم‌برخوردار اجرایی گردید. مشکل این طرح در چند حوزه عدم تعریف سرفصل بودجه‌ای مستقل، غیرنظام‌مند و موردی بودن روند شناسایی افراد نیازمند برای تحت پوشش قرار داد و در نهایت غیرموثر بودن میزان و مبلغ کمک‌های صورت پذیرفته است. امید می‌رود برای توسعه و تقویت طرح جوانی جمعیت و بحث حمایت از افراد و خانواده‌های کم برخوردار، شاهد نظام‌مند شدن این طرح در سال ۱۴۰۳ باشیم.
پانسمان‌های سوختگی بیمه نیست، اغلب بیماران سوخته به دلیل فقر قادر به تهیه آنها نیستند+از کار افتادگی سالانه حدود ۱۰ هزار نفر به دلیل سوختگی
محمد جواد فاطمی، رییس انجمن حمایت از بیماران سوختگی می‌گوید که در حال حاضر پانسمان‌های سوختگیِ مفید که می‌توانند از مرگ و میر بیماران جلوگیری کنند و عوارض آن را کاهش دهند، بیمه نیستند و این پانسمان‌ها آنقدر هم گران هستند که عموما اکثر بیماران نمی‌توانند آن‌ها را تهیه کنند. طبق آمار رسمی، سالانه ۳۰ هزار نفر سوختگی‌های جدی دارند که مجبور به بستری در بیمارستان‌ها می‌شوند که حدود ۳۰۰۰ نفر آن‌ها جان خود را از دست می‌دهند. از ۲۷ هزار نفر باقی مانده هنگام ترخیص حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد افراد دچار درجات مختلف از کار افتادگی می‌شوند. سالانه حدود ده هزار نفر، فرد از کار افتاده به جامعه اضافه می‌شود، چون از بروز سوختگی جلوگیری نمی‌کنیم و .. سوال اینجاست که پاسخ چرایی بیمه نبودن را وزات بهداشت باید بدهد یا تامین اجتماعی؟ بیمه مرکزی باید حرف بزند یا مرجعی دیگر؟ آقایان توجه دارند که میزان سوختگی در ایران هشت برابر میانگین جهانی است؟
پرده برداری فرشاد پیوس از فساد در فوتبال ایران هرکسی حرفی بزند می‌گویند مدرک بیاور + کسی قصد جریمه دو میلیارد تومانی ایشان مثل ویسی را ندارد؟
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید فساد در فوتبال ایران سال‌هاست که وجود دارد و هرکسی حرفی بزند می‌گویند مدرک بیاور! نهادهای نظارتی باید زودتر ورود می‌کردند. خیلی از تیم‌ها دوست دارند تیمشان به نتیجه برسد و به همین خاطر هر کاری انجام می‌دهند و هزینه‌های هنگفتی انجام می‌دهند. سال‌هاست فوتبال پاک در ایران وجود ندارد. همه چیز زد و بند شده است. برخی با مدیران ارتباط می‌گیرند و برخی هم با بازیکن در ارتباط هستند تا نتیجه بگیرند. برخی ایجنت‌ها هستند با بازیکنان خود صحبت می‌کنند و مثلا می‌گویند مقابل فلان تیم بازی نکنید، من شما را فصل بعد به فلان تیم می‌برم. از این موارد در فوتبال ما زیاد وجود دارد اما کسی این موارد را افشا نمی‌کند. الان هم که یک موضوع مرتبط با فوتبال مطرح شده به نظر من با خاطیان آن باید با اشد مجازات برخورد شود. هر کسی سکه داده و بازیکن حریف را خریده باید مجازات شود.
قفل برگزاری کمیسیون تغییر کاربری در گیلان باز شد + بدعت گذاری خرید قبل از سال ۱۳۸۱ از کجا آورده اید؟ گویا دلتان برای یک پیگیری حقوقی همه جانبه تنگ شده است
ابراهیم نجفی رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به تعطیلی بیش از یکساله کمیسیون تغییر کاربری گیلان، بیان داشت که، تمامی متقاضیان تغییر کاربری که به بنیاد مسکن مراجعه می‌کنند اگر صدور سند این افراد قبل از ۸۱/۵/۶ یعنی قبل از تصویب قانون منع فروش باشد در کمیسیون مطرح می‌شوند. باید به آقای نجفی گفت که قاعده گذاری از این جنس به درد خودشان می‌خورد و لاغیر. مردم گیلان در فشار برای تهیه مسکن برای فرزندان خود هستند. کسی که با هزار قرض و قول در سال مثلا ۱۳۹۵ زمین خریده تا روزی در آن ساخت و سازی برای خود کند، چرا باید با قاعده گذاری کفرآمیز شما، محروم شود؟ بنظر می‌رسد که تن برخی از مدیران اجرایی استان گیلان برای یک پیگیری حقوقی همه جانبه با دو رویکرد حقوقی و کیفری با ادله اتهام قصور، تقصیر، ترک فعل و اهمال، تنگ شده است. مشفقانه تقاضای اصلاح امور را داریم، قبل از اینکه دوستانی وارد کارزار حقوقی با رویکرد احقاق حقوق شخصی و همچنین احیای حقوق عامه شوند. اینکه حجمی غیر بومی اقدام به خرید زمین کنند، چه دلیلی می‌شود برای محروم کردن دیگران؟ کاداستر گیلان را در اولویت قرار دهید. کاربری زراعی را کاملا ممنوع التغییر اعلام کنید. کاربری باغی تا سقف ۱۰-۲۰ درصد پوشش را مستثنی کنید و الزاما بازنگری قانونی طرح‌های هادی بعد از هر ده سال را اجرایی نموده و مسکوت نگذارید.
دوره توسعه کشور با پول نفت، تمام شده است + کشور دارای چندین ناترازی اساسی است
باهنر عضو مصلحت نظام در اختتامیه دومین همایش «معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان» یا کرمان آیدکس ۲۰۲۴ بیان داشت که، در مجمع تشخیص مصلحت نظام بار‌ها گفته‌ایم دورانی که دولت‌ها نفت بفروشند و کشور را توسعه دهند، تمام شده و چند ناترازی جدی در کشور داریم که مهمترین آن‌ها ناترازی انرژی، بودجه عمومی دولت ، صندوق های بازنشستگی و بانک‌هاست .
افتتاح سد مشترک آبی-خاکی قیز قلعه‌سی، توسط رئیسی و علی‌اف در روز یکشنبه + مشخصات فنی سد
سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور فردا در سفری یک‌روزه به منطقه‌ پارس‌آباد مغان سد آبی-خاکی قیز قلعه‌سی که محصول مشترک ایران و جمهوری آذربایجان است را افتتاح خواهد کرد. این رویداد، با حضور الهام‌علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان برگزار خواهد شد. لازم به توضیح است که با اجرای این طرح،حدود ۷۴ هزار هکتار اراضی دیم و ۱۵ هزار هکتار اراضی بهبود، زیر کشت آبی خواهد رفت و این پروژه در مرحله اول اشتغال‌زایی ۴۰ هزار نفر و در مرحله دوم اشتغال‌زایی ۳۰ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت. همچنین دو واحد نیروگاهی ۴۰ مگاواتی با ظرفیت تولید ۲۷۰ گیگاوات ساعت انرژی قابل استحصال سالانه در دو طرف سد طراحی شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
️جزئیات جدید پرونده فساد در فدراسیون فوتبال + آقای تاج، مطمئن هستید که نهاد خاص تنها یک بار به شما هشدار فساد در فدراسیون را داده است؟
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال مدعی شده که نهادی خاص تنها یک بار به او درخصوص رشوه بعضی از کارکنان فدراسیون (مربوط به سال ۱۴۰۰) هشدار داده است. اولا از ایشان می‌پرسیم که آیا مطمئن هستید که فقط یک بار آنهم مربوط به رشوه کارکنان در سال ۱۴۰۰ به شما اخظار و هشدار داده شده است؟ توصیه می‌کنیم که شفاف صحبت کنید و سکوت را کنار بگذارید، چون احتمالا و به زودی، مسائلی جدید رو می‌شود که انکار یا سکوت شما می‌تواند هزینه‌های بالایی داشته باشد. تاج مدعی است که، ️چون موضوع پرونده فساد «رشوه» بود، برای پیگیری به دادگستری ارجاع داده شد. ️ فعلا به این نتیجه رسیدیم که افراد متهم را تعلیق کنیم و اگر فساد آن‌ها ثابت شود، بدون چشم‌پوشی از کلیه فعالیت‌های فوتبالی محروم‌شان می‌کنیم. ️بهتر است جزئیات پرونده را مقامات قضایی اعلام کنند، ولی این ۳ نفری که در حوزه فوتبال بودند و یک نفر هم رسانه‌ای، هر کدام به دریافت ۲۵ سکه متهم شده‌اند. عجب آقای تاج، عجب؟! برای اینکه حمل بر تخریب، قصاص قبل از جنایت یا برخورد سلیقه‌ای نشود، تا دو هفته آینده صبر می‌کنیم تا صلاحدید دوستان چه باشد. سربسته عرض شد.
قدم بعدیِ آزادسازی سواحل، رهاسازی سواحل نیست؛ بلکه آبادسازی است
دومین دیدار رئیس جمهور از استان مازندران در حالی صورت می‌پذیرد که بر اساس آمار ارایه شده از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است. رئیس جمهور در دیدار دوم خود از مازندران بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، بازدید از سد گلورد، طرح تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان را در برنامه دارد. نکته قابل تاکید در صحبت‌های رئیس جمهور بر بحث آزادسازی حریم ساحل و سپس آباد سازی آن‌ها بوده است.
چه مرجعی میزان سموم باقیمانده در توت فرنگی را در زمان عرضه به بازار اندازه گیری می کند؟ وزارت جهادکشاورزی یا وزارت بهداشت؟ شاید هیچکدام
توت فرنگی میوه ای حساس با دوره ماندگاری پائین است. بدلیل زود رس بودن میوه و زمان ماندگاری پائین ،متاسفانه دوره کارنس سموم طی نشده و در عموم موارد، این میوه دارای باقیمانده سموم نباتی است. همچنین بعضا گزارش شده که برای افزایش ماندگاری میوه در زمان انتقال ، اقدام به محلول پاشی ضد قارچ روی میوه می شود. سوال اینجاست که کدام یک از دو وزارتخانه جهادکشاورزی و یا بهداشت و درمان، وضعیت سموم در این میوه را در میادین میوه و تره بار یا میوه فروشی های سطح شهر می سنجند. منتظر دریافت توضیحات از وزرای این دو وزارتخانه هستیم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک مدیر هواپیمایی: بلیت گیر خودمان هم نمی‌آید و بلیت هواپیما، سه‌قیمتی است +چرا دولت وارد قرارداد با ایرلاین های خارجی برای پروازهای داخلی نمی شود ، تاکی باید بعضی از کثافت های زالوصفت را تحمل کرد؟
وضعیت ناوگان هواپیمایی کشور بدلیل تحریم ها چندان مساعد نیست. این آشفته بازار توسط برخی کثافت های زالو صفت بشکلی کاملا عامدانه و طرح ریزی شده دامن زده می شود( در صورت نیاز بازرسی ریاست جمهوری ، سازمان بازرسی کل کشور و هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، این رسانه اماده همکاری داوطلبانه برای اثبات حجم کثافت هایی است که باعث بحران های ادواری در این صنعت می شوند). یکی از قانونی ترین و راحت ترین کارها، اجاره خدمات از ایرلاین های خارجی با نظر داشت به تحفظات امنیتی در دالان های پروازی است. موضوع پیچیدگی چندان حقوقی و تجاری نداشته و قابل اجرا است. برای سرجا نشاندن بعضی از زالوها ، پیشنهاد می شود که دولت با قید فوریت بررسی و امکان سنجی این پیشنهاد را در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد.
اظهارات نماینده مجلس درباره خرید و فروش رأی در انتخابات مجلس دوازدهم + برنامه نهادهای نظارتی بر مقابله چیست؟ نتیجه دستگیری فرد متخلف با پول های تقلبی در پاکدشت چه شد؟
سید مرتضی حسینی، نماینده میانه در تذکر شفاهی در صحن مجلس بیان داشت که در این دوره از انتخابات شاهد بروز و ظهور پدیده ای تحت عنوان پول پاشی و خرید و فروش رأی به صورت گسترده به خصوص در شعب اخذ رای در مناطق حاشیه ای شهر و برخی مراکز روستایی پرجمعیت بودیم.سکوت و نادیده گرفتن های مسئولان ذی ربط از خود این پدیده خطرناک تر و نگران کننده تر است و ... . با توجه به دستگیری فردی متهم به خرید و فروش رای با پول های تقلبی در شهر پاکدشت و اعلام نتیجه به نفع اقای بشیری در این شهرستان ، سوال ما از و وزیر کشور ، شورای نگهبان و رئیس قوه قضائیه این است که با توجه به اختلاف رای زیر 200 عددی ، آیا نباید قبل از تشکیل مجلس به جرم چنین افرادی با قید فوریت رسیدگی شده و نتیجه انتخابات بر اساس حکم صادره ، تعیین گردد؟ امان از روزی که در مقابل خودمان، دیگران و کل بشریت بدلیل اعمال کوچک و بزرگ مان بخواهیم پاسخگو باشیم. البته این هشدار برای کسانی است که اهل تدبیرند. به سرگرم ها در جیفه دنیا ارتباطی ندارد. افسارکش آنها بعد از مدتی معلوم، خودش می داند چکار باید بکند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سلاجقه و کوبیدن همزمان به نعل و میخ آلودگی ارس:
پیگیر رفع آلودگی رود ارس هستیم + آلوده هست ، اما اونجورا نیست؟
رئیس سازمان محیط زیست گفت، درخصوص رود ارس جلسه بسیار خوبی در کشور ارمنستان برگزار شد و ما پیگیر رفع آلودگی رود ارس هستیم.سلاجقه بیان کرد ما رود را کاملا پایش می‌کنیم و آن آلودگی‌هایی که مطرح هست به هیچ عنوان واقعیت ندارد. البته آلودگی‌هایی دارد ولی آنگونه ضررهایی که مطرح می‌شود را ندارد. به نظر می رسد که مناسبات سیاسی با کشور ارمنستان و بارتنشی بالای حاکم بر منطقه ، سبب شده که مباحث محیط زیستی ارس در اولویت دوم قرار گرفته و استلزامات سیاسی بعنوان اولویت فعالیتی باشد.
تاکید رئیسی بر تسریع ارائه مشوق‌های ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده + آقای رئیسی ، یک تا دو طبقه تشویقی بدهید ، بخش خصوصی تهران را شخم می زند
در جلسه هیات دولت، رئیس جمهور ضمن دستور به وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز بخش تولید، از وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها نیز خواست نسبت به تسریع در ارائه مشوق‌های مسکن‌سازی در بافت‌های فرسوده اقدام کنند. تحلیل گران معتقدند که چنانچه رئیس جمهور برای شهری مانند تهران، یک تا دو طبقه تشویقی در نظر بگیرد، بخش خصوصی اقدام به شخم زدن این شهر و تسریع در ساخت و ساز می کند. موضوعی که از یک طرف،باعث کاهش مخاطرات مرتبط با بافت فرسوده در زمان زلزله شده و از طرف دیگر، سرعت بخش تحقق اهداف طرح مسکن ملی است.
کسانی از تصویب «طرح صیانت» بهره می‌برند که با گردش مالی ۴۷ هزار میلیارد تومانی فیلترشکن‌ها در ارتباطند
معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در مجلس یازدهم با اشاره به خبر بازگشت ناگهانی طرح صیانت به دستورکار مجلس، گفت: «ما در روز‌های اخر مجلس شاهد اتفاقات عجیبی هستیم، طرح‌هایی که شاید کار کارشناسی روی آنان انجام نشده است در روز‌های آخر برای تصویب مطرح می‌شوند، طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان را ناگهانی روز گذشته در دستور کار قرار دادند یا تقاضای بررسی لایحه توسعه مکران به صورت اصل ۸۵.». «طرح صیانت هم که ایرادات زیادی به آن وارد است را هیچ‌کسی به گردن نمی‌گیرد. قوه قضائیه و دولت آن را گردن نمی‌گیرد و در این شرایط مطرح کردن چنین طرحی جز بیشتر ناراحت کردن مردم خروجی دیگر نخواهد داشت.». «تجربه ثابت کرده که محدودیت‌هایی که روی دسترسی مردم در فضای مجازی بوده نتیجه عکس داشته است. فقط کسانی از این طرح بهره خواهند برد که با مافیای فیلترینگ و گردش مالی ۴۷ هزار میلیارد تومانی فیلترشکن‌ها در ارتباط هستند.»
بانک شهر دوباره به پرسپولیس وام داد + با یک شرکت سهامی عام متعهد به حقوق سهامدار مواجه هستیم یا بانکی مبتنی بر سلیقه؟
حاشیه ها، شائبه‌ها و اخبار پشت و روی صحنه شنیده شده از بانک شهر متاسفانه در چند وقت اخیر کم نیست. اخباری که گویا بدلیل ارتباطات فامیلی بعضی‌ها با بعضی‌ها، سبب انفعال و کم کاری دستگاه‌های نظارتی و امنیتی کشور را فراهم کرده و از وزارت اقتصاد و بانک مرکزی گرفته تا سازمان بازرسی، کسی ورود موثری به موضوعات مورد بحث بانک شهر نمی‌کند. یا ما کم اطلاع از برخی رسیدگی‌ها هستیم یا شاید لازم باشد از ایفای وظیفه نظارتی و بازرسی نهاد‌های موظف به اجرای امورات تخصصی ناامید شده و موضوع را بشکل شکوائیه از بازرسی دفتر مقام معظم رهبری پیگیری کنیم. فعلا که تنها سکوت می‌بینیم و سکوت. از ابربدهکاران می‌پرسیم جوابی نمی‌آید. از حاشیه‌های قرارداد چین می‌پرسیم، پاسخی دریافت نمی‌کنیم. از انتصابات خاص می‌پرسیم، توضیحی ارایه نمی‌شود. از وام به برخی مدیران شهرداری می‌پرسیم، سکوت است و سکوت. از وام دادن‌های مجدد به برخی تیم‌های فوتبالی سوال می‌کنیم که احتمالا این موضوع هم با سکوت مواجه خواهد شد. جناب قاضی القضات، احتمالا ریاست محترم سازمان بازرسی تحت امر قوه قضائیه، هنوز آقای خدائیان هستند؟ چرا حرکتی یا توضیحی از جانب ایشان دیده و شنیده نمی‌شود؟ جناب خاندوزی، وزارت اقتصاد معاونت امور بانکی و بیمه دارد یا خیر؟ جناب آقای دکتر فرزین، شما هنوز رئیس کل بانک مرکزی هستید یا خیر؟ جناب آقای قالیباف، مجلس کمیسیون اقتصادی دارد یا خیر؟
حملات گسترده سایبری و اختلالات اخیر اینترنت کشور + دامن زده شدن به مشکلات بدلیل انحصار و ناتوانی زیرساخت
مدیرعامل آروان‌کلاد می‌گوید هرچند فقط وزارت ارتباطات می‌تواند به شکل یکپارچه شبکه را بررسی و علت قاطع مشکلات شبکه را عنوان کند، اما از ابتدای سال تا امروز شاهد اختلال شدید به دلیل حملات DDOS هستیم. انحصار و ناتوانی زیرساخت در مقابله با این حملات به گسترش آن‌ها دامن زده است.
ارسال گزارش و مستندات تخلفات بدست امده در تحقیق و تفحص از شستا به قوه قضاییه  + اسامی شرکت های دارای تخلف
هیئت تحقیق و تفحص از شستا گزارش خود را که محصول اقدامات شبانه‌روزی حدود ۳۰ هزار نفر ساعت کار تیم اجرایی و بررسی بالغ بر ۱۵ هزار برگ سند است، نهایی و به انضمام اسناد آن به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد و این کمیسیون نیز پس از تشکیل جلسه مشترک با اعضای هیئت، گزارش مذکور را بررسی و تصویب کرد که در مجلس نیز قرائت شد.شرکت ذوب آهن، شرکت رایتل، شرکت کشتیرانی، شرکت ایران‌سازه، شرکت رسادارو، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی فن‌آوران، شرکت نفت پاسارگاد، شرکت نفت ایرانول، گروه صنعتی بارز، شرکت ذغال‌سنگ طبس، شرکت سابیر و شرکت گازلوله از جمله شرکت‌هایی هستند که گزارش بخشی از تخلفات آنها در صحن علنی قرائت شد.سوال اینجاست که آیا بعد از چند گزارش تحقیق و تفحص از شستا و ارسال این گزارشات به قوه قضائیه ، برخورد اساسی با فرآیندهای فساد صورت می گیرد یا اینکه در حد محاکمه چند فرد متخلف، قصد بستن پرونده ها را داریم؟
یادداشت و دیدگاه ها
وزیر سابق جهاد در دولت رییسی؛ محکومیت قضایی برای مدعی اقتدار غذایی!
آقای رئیس جمهور، چقدر مشفقانه درباره این فرد هشدار امنیتی دادیم؟
بازی برگ زیر و برگ رو توسط کبری و انسیه ،از زندگی حرفه ای تا وضعیت فرزندان؟
پارادوکس های حضور خواهران خزعلي برای افکار عمومی:
صنعت بدون برنامه به بیراهه می‌رود
احسان فدایی، کارشناس حوزه صنعت:
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
علت فساد در فوتبال ایران، پیامدها و راهکارهای پاکسازی آن چیست؟
گفت‌وگویی با اهالی فوتبال، کارشناسان و مدیران:
نقد و بررسی
وبلاگستان
فقر(کمبود)، احمق می کند
اثر سندهیل مولاینیتن و الدار شفیر، مترجم امیرحسین میرابوطالبی،خلاصه از رضا عبدی:
انتشار کتاب راهنمای «ثبت و ضبط تاریخ شفاهی» توسط سوره مهر
اثر والری رالی یو با ترجمه حسین فراهانی:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
با توجه به چینش کابینه و نهایی شدن معرفی وزرا ، موفقیت دولت سیزدهم را چطور پیش بینی می کنید؟
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اقتصادی
پزشکی و سلامت
صنعت و خدمات
علم و فناوری
حقوقی و قضایی
مدیریتی و برنامه ریزی
سیاسی
سایر حوزه ها