پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
طبق قانون تعیین نرخ بلیت هواپیما بر عهده این سازمان است + مردم را فریب ندهید، بنزین جت الزاما باید با نرخ جهانی محاسبه شود و قیمت بلیط هواپیما هم با متوسط قیمت جهانی
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه طبق ماده ۶ قانون هواپیمایی کشوری تعیین نرخ بلیت هواپیما بر عهده این سازمان است، گفت: مادامی که رای دیوان عدالت اداری جاری است، نرخ گذاری با هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی متناسب با توسعه شبکه پروازی و سایر مولفه ها انجام می‌شود و ... . در پاسخ خدمت جناب کاپیتان محمد محمدی بخش عرض می کنیم که مردم را فریب ندهید. ما خواهان آزاد شدن قیمت سوخت هواپیما و محاسبه آن به قیمت فوب خلیج فارس برای کلیه ایرلاین های دولتی و خصوصی هستیم و همچنین قیمت متوسط بلیط هواپیما هم متناسب با سن هواپیما و خدمات ارایه شده باید با متوسط قیمت جهانی محاسبه شود. باید یک جایی دندان طمع بعضی ها را کشید . مفت خوری هم اندازه دارد که متاسفانه عده ای را سیر نکرد. اگر از شما هم مخالفتی در خصوص این پیشنهاد مشاهده شود، برعلیه شما اقدام قانونی می کنیم. هشدار مشفقانه ما را جدی بگیرید.برخی ایرلاین های ایرانی پایشان را زیادی از گلیم دراز کرده اند.
از سوی خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور:
تشریح دستاوردهای دبیرخانه ترویج، سنجش و مطالبه‌گری شفافیت
ذبیح الله خداییان در تشریح برخی از دستاورد‌های فعالیت دبیرخانه ترویج، سنجش و مطالبه گری شفافیت بیان داشت که گفتمان ­سازی با مشارکت جامعه نخبگانی، مستندسازی و ترویج تجارب موفق ملی و بین‌المللی در حوزه شفافیت، ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی در راستای ارتقای فرهنگ شفافیت­ گرایی و مطالبه­ گری شفافیت و... از اهداف ایجاد این دبیرخانه در سازمان بازرسی کل کشور است.وی با تاکید بر اهمیت موضوع شفاف ­سازی جریان امور و مطالبه ­گری شفافیت در کشور یادآور شد که برنامه­‌هایی برای تحقق این امر از سوی سازمان بازرسی پیگیری و اجرا شده که آن جمله می‌توان به انتشار داده و اطلاعات و پرهیز از محرمانه ­انگاری­‌های بلاوجه، ایجاد پیوند و دسترسی به سامانه­‌ها و بانک ­های اطلاعاتی دستگاه­های اجرایی، هوشمندسازی فرایند رسیدگی به شکایات شهروندان و حرکت به سمت نظارت الکترونیک و تقویت زیرساخت‌­ها اشاره کرد.
انتقاد از صدور مجوز احداث ساختمان های ۱۶ طبقه در تهرانسر + نهاد ناظر کجاست؟
«ناصر امانی» عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره پروژه‌های مسکن‌سازی در محله تهرانسر بیان داشت که یکی از تذکرات ما در صحن شورا در خصوص مجوز ساخت و ساز ساختمان‌های ۱۶ طبقه در منطقه تهرانسر بود. در تهرانسر یک پروژه بیش از هزار واحدی قرار است اجرا شود و کلنگ آن زده شده است. تراکم این منطقه به دلیل نزدیکی به فرودگاه مهرآباد حداکثر ۶ طبقه بوده، اما ظاهرا قرار است در این پروژه در حد ۱۶ طبقه مجوز داده شود که این‌ها از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.: این پروژه در راستای ساخت همان ۲۰۰ هزار واحد مسکونی است که شهرداری وعده آن را داده است و در مناطق مختلف شهر قرار است اجرا شود که بخشی از آن کلنگ زده شده است و بخشی دیگر پروانه صادر شده است و یکی از این پروژه هایی که کلنگ آن زده شده و مورد اعتراض مردم است، همین پروژه تهرانسر است، چراکه سرانه های خدماتی تامین نشده است و همچنین در این منطقه مشکل آب و فاضلاب هنوز رفع نشده است.
تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام در راستای سیاست‌های کلی جمعیت:
بررسی وضعیت معافیت مشمولان بالای ۳۵ سال سن و حداقل دارای ۲ فرزند
در نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام که به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اکثریت اعضا، مدیر قوه مجریه، وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون حقوقی رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و نیز رئیس کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم پیشرفت در مجلس شورای اسلامی، برای بررسی موارد اصراری مجلس در خصوص لایحه برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت، برگزار شد، اعضای مجمع، تبصره (۱) بند «ت» ماده (۱۰۲) درباره معافیت مشمولان بالای ۳۵ سال سن و دارای دو فرزند را با اصلاحاتی به مصلحت دانستند.
زندان رفتن افراد هزینه‌های سنگین برای افراد ، جامعه و سازمان زندان‌ها دارد + توصیه اکید به مدیران قضایی برای  تسهیل و اجرای منویات مقام معظم رهبری
رئیس قوه قضائيه در گردهمایی بزرگداشت هفته قوه قضائیه بیان داشت که وقتی ضررورتی برای بازداشت فردی وجود ندارد فرد نباید بازداشت شود. اگر قرار است کسی با قراری آزاد شود قرار را متناسب صادر کنید. برای ما مهم باشد که فرد در زندان نماند، زندان رفتن افراد برای افراد،جامعه و سازمان زندان‌ها هزینه‌های سنگین دارد.همانطور که رهبری فرمودند و مطالبه کردند باید کاری کنیم که عدالت نه فقط در حوزه محکمه بلکه در تمام شوؤن مرتبط با قوه قضائیه سرلوحه اقدامات ما باشد؛ باید تمام همت و تمرکز ما معطوف به رفع ظلم و استیفای حق و بی‌طرفی در رسیدگی‌ها باشد؛ ما موظفیم به تظلم‌خواهی همه افراد ولو آنکه آن فرد دشمن ما باشد نیز مطابق با شرع و قانون رسیدگی کنیم.
ادعای افزایش ۱۸ میلیون لیتری تولید بنزین در عین واردات ۲ میلیارد دلاری؟
جواد اوجی، وزیر نفت، در نشست خبری اخیر خود ادعا کرد که تولید روزانه بنزین ۱۸ میلیون لیتر افزایش یافته است. این در حالی است که غلام‌رضا دهقان ناصرآبادی، نماینده مجلس، پیش‌بینی کرد که با توجه به روند مصرف امسال، کشور نیاز به واردات حداقل دو میلیارد دلاری خواهد داشت. مشخص نیست که اگر در دولت سیزدهم، کیفی‌سازی فرآورده‌های نفتی انجام شده و تولید بنزین به میزان ۱۸ میلیون لیتر در روز افزایش پیدا کرده، چطور پیش‌بینی واردات دو میلیارد دلاری بنزین توسط نماینده مجلس مطرح می‌شود؟ آن‌طور که اوجی ادعا کرده، تولید بنزین در دولت سیزدهم روزانه ۱۸ میلیون لیتر افزایش یافته است. این در حالی است که طبق ادعای خودروسازان از سال ۱۴۰۰ تا کنون، بیش از ۳.۵ میلیون خودرو تولید شده است. بنظر شما لیست بنزین خواران کشور چند نفر بوده و به کجا متصل هستند؟ گزارش سارینا سیف در این خصوص، گزارش جالبی بنظر می‌رسد.
گران فروشی بلیت هواپیما علی رغم دریافت یارانه نجومی برای بنزین جت+ راهکارهای برخورد عملی با ایرلاین ها را قبلا گفته بودیم ، بررسی اتهام  قصور و تقصیر مدیران وزارت راه و شهرسازی باید در دستور کار مجلس و سازمان بازرسی قرار گیرد
با نهایی شدن رای دیوان عدالت اداری در مورد حذف قیمت‌گذاری دستوری قیمت بلیت هواپیما، قیمت بلیت در مسیر‌های مختلف تا ۱۰۰ درصد نسبت به نرخ مصوب قبلی افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که بدلیل بازار نسبتا انحصاری خدمات ایرلاین‌ها در ایران، ضرورت طرح شکایت متعدد حقوقی با موضوعات متنوع قابل طرح برای قاعده‌مند کردن رفتار حرفه‌ای و کاری این شرکت‌ها احساس می‌شود. از طرف دیگر، اعمال برخی اقدامات مدیریتی نظیر قطع سهمیه بنزین یارانه‌ای، دریافت نقدی و به روز هزینه خدمات فرودگاهی از ایرلاین‌ها، همچنین محدود کردن قانونی ان‌ها به اعمال متوسط هزینه جهانی ساعت صندلی پرواز، می‌تواند برای مهار گرانی‌های عموما منفعت طلبانه، موثر باشد. قرارداد با هواپیمایی قطر و تعریف دالان‌های پروازی مشخص (برای تحفظات امنیتی) می‌تواند انحصار کثیف برخی از ایرلاین‌ها را هم تحت شعاع قرار داده و بسترساز ساماندهی بازار باشد. علاوه بر موارد فوق، سایر برنامه‌ها به تفضیل جهت استفاده مدیران حوزه هواپیمایی کشور ارایه شده و رسانه‌ای گردیده است. کم توجهی به استفاده از پیشنهادات و سکوت در برابر گرانی ها، باعث ایجاد شائبه قصور و تقصیر و ترک فعل و اهمال شده و این موضوعی است که باید بررسی آن در گام نخست در دستور کار مجلس و سازمان بازرسی کل کشور قرار گیرد.
تیشه زننده به ریشه های توسعه و مدعی آبادانی: ۷۰  درصد خدمات دولت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود؟!  + این آقاهه چی گفت؟
گزافه گویی مدیران دولتی و زبان غلو باز کردن در بیان دستاورد‌ها و صحبت از اولویت‌هایی کردن که در بسیار مواقع، اولویت نیاز مردم نیست، نارضایتی‌های زیادی را سبب شده است. به اعتقاد ما، نمونه عینی این گونه مدیران آقای زارع پور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات است. وزیری که در توضیحات ارایه شده به مجلس، گویا بحث دولت الکترونیک و خدمات رسانی در پنجره واحد خدمات الکترونیک را یکسان فرض کرده است. صحبت‌های پور محمدی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، حرف‌های زیادی در بحث فاجعه ضد توسعه ملی فیلترینگ (البته به سبک آنچه که در کشور ما اجرا می‌شود، نه اصل صیانت واقعی از شهروندان) دارد. موضوعی که زارع پور، بار‌ها بیان داشته که در حدود اختیارات او نیست؟! از زارع پور باید پرسید که پنج دستاورد شاخص او بعنوان وزیر و مدیر ارشد یک وزارتخانه چیست؟ آقای وزیر، اگر به ما و توسعه کشورت رحم نمی‌کنی، به خودت و دین و دنیای فرزندانت (بدلیل لقمه‌ای که به خانه می‌بری) رحم کن. معنای ۲۰۰ تومان پول دادن برای اشتراک ماهیانه مبین نت با ادعای بالاترین سرعت و دریافت خدمات کثافت گونه و هدر دادن عمر بشکل روزانه چیست؟ صد‌ها بار هم پیگیری شده و هر بار هم بهبودی مقطعی و وعده‌ای برای بهبود و توجیهی برای اختلال ها. این مشکل ما نیست. مشکل یک کشور است. این تقصیر مبین نت نیست، غالب اپراتور‌ها این گونه هستند. اگر توان اداره داشتی در بیخ گوش دفترت در خیابان دبستان نباید این مشکلات وجود می‌داشت و ده‌ها نفر در رسانه معطل کم توانی تو می‌بودند. ما قصد تخریب برند خاصی را نداشته و نداریم، اما تاکیدمان روی کم عرضه بودگی شماست. اگر مخالفتی با این عرایض داری، یک توک پا تشریف بیار برای مناظره، خیلی‌ها را خوشحال می‌کنی دکتر؛ و‌ای کاش ما بازنده مناظره با تو باشیم.
مشکل حجاب با «بگیر و ببند» حل نمی‌شود + اگر اختلاس و نجومی‌بگیر در کشور نباشد، مردم هم به قانون احترام می گذارند
آیت الله جوادی آملی در دیدار حجت الاسلام حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشتند: قطب فرهنگی یک ملت عقل آن ملت است، مردم باید بدانند دین چیست و چگونه جامعه به وسیله احکام دین اداره می‌شود، همچنین مردم باید به قانون نیز آشنا باشند. ما باید مواظب باشیم که عمر خود را روی مباحث غیر علمی صرف نکنیم؛ باید توجه داشت که زمان و مکان در استنباط موضوع هم بی اثر نیست و باید در مسائل قضایی این نکته را در نظر داشت. مسائلی مانند حجاب و امثال آن با بگیر و ببند حل نمی‌شود، با ادب و عدل حل می‌شود. اگر کار در دست مدیر مدبّر باشد، اختلاس و نجومی در کشور نباشد، ضعف مدیریت داخلش نباشد، مردم هم به قانون احترام می‌گذارند؛ چون این حرف همه‌ی متمدن‌ها است که هر کسی در هر کشوری زندگی می‌کند باید به قانون آن کشور احترام بگذارد.
تکرار دائم سوال «آیا تا آخر انتخابات می‌مانید؟» نه تنها دلخوری ندارد جناب قاضی زاده، بلکه حق مردم بوده و شاخصی برای نشان دادن شرافت های سیاسی نامزدهاست + نامزد پوششی در بعضی کشورها بعنوان فاحشه بازی سیاسی قلمداد می شود
امیرحسین قاضی زاده هاشمی در توئیتر نوشت: صداوسیما ملزم به رعایت اصل بی طرفی در برخورد با همه کاندیداهاست. تکرار دائم سوال «آیا تا آخر انتخابات می‌مانید؟» از سوی مجریان در برنامه‌های مختلف، بی طرفی صدا و سیما را زیر سوال می‌برد. خدمت این نامزد محترم باید عرض نمود که طرح مکرر این سوال، نه تنها جای گلایه ندارد، بلکه شاخصی برای نشان دادن میزان شرافت سیاسی و اصالت عمل نامزدهاست. مردم و انقلاب، بازیچه مشتی سرگردان سیاسی نباید باشند که اگر دل شان خواست بیایند و اگر دل شان نکشید یا مصلحت و منافع شان اقتضا کرد، بروند. با عرض صد‌ها پوزش محضر حضرتعالی و دیگر نامرد‌های محترم انتخابات و همچنین مردم عزیز کشورمان، نامزد پوششی ( نه ائتلافی ) در برخی کشورها، بعنوان فاحشه بازی سیاسی قلمداد می‌شود.
برنامه اینترنتی قالیباف همان طرح صیانت بوده و قرارشان استمرار سیاست‌های انسدادی سه سال اخیر است
آذری جهرمی در واکنش به این برنامه‌ها نوشت که آنچه نگارش کرده اند، بند بندِ طرح صیانت است. خوب می‌دانند که با تحریم‌های فعلی، پلتفرم‌های خارجی قادر به مذاکره با ما نیستند؛ لذا انتهای این کوچه بن بست، همان استمرار سیاست‌های انسدادی سه سال اخیر بر اینترنت است و.. سوال افکار عمومی این است که چرا وفق قوانین اساسی و پایه‌ای کشور، دکترین مبتنی بر سه گانه جمهوریت- اسلامیت- انقلابی گری برای اداره امور جاری، همچنین تاکیدات دین مبین اسلام بر اهمیت نظارت و مشارکت، بحث حکمرانی (تعادل در سه نگاه دولتی، خصوصی و حقوق عامه نسبت به نسائل) در حد حرف باقی مانده و شاهد زبان بازی سیاسیون در اجرای اصول حکمرانی و فعالیت عملی با نگاه دولت گرایی حداکثری هستیم؟ قالیباف را شابد بتوان یکی از افراد حرکت کننده در این مسیر (تاکیدات زبانی بر اجرای حکمرانی و تاکیدات عملی بر دولت گرایی حداکثری) دانست. بدلیل شرایط خاص انتخابات، از تشریح بیشتر موضوع، معذوریم.
رسانه‌های لیتوانی: بازگرداندن مخفیانه دو هواپیمای توقیف‌شده «ماهان ایر» به ایران از طریق اندونزی
شرکت هواپیمایی ماهان از سال ۲۰۱۱ تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد، این شرکت تابستان گذشته نیز یک هواپیمای از رده خارج شده ایرباس ای ۳۴۰ را از طریق اندونزی وارد ایران کرده بود.
توییت سخنگوی ستاد زاکانی در جواب توییت پورمحمدی
در ساعات گذشته، مصطفی پورمحمدی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، با انتشار توییتی، خطاب به زاکانی نوشت: «ای کاش پوششی نبودید». در واکنش به این توئیت، مالک شریعتی، رئیس ستاد زاکانی در پاسخ به این توییت، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: فکر کنم هنوز وقت نکرده به ادمین صفحه بگه داستان SFO چیه و نقش پورمحمدی در پرونده فساد کرسنت چیه. این داستان دنباله داستان تهاجم زاکانی بود به پورمحمدی و پزشکیان.
اثرات مناظرات انتخاباتی بر بورس: گوش بازار سرمایه از شعار پر است
هومن عمیدی کارشناس بازار سرمایه با ارزیابی وعده‌های بورسی کاندیداهای ریاست جمهوری، بر عدم شناخت نامزدهای انتخابات از بازار سرمایه تاکید و عنوان کرد که پوشالی بودن وعده‌های آنها برای تحلیلگران و فعالان بازار واضح و روشن شده است و ... . حال باید پرسید که شورای نگهبانی که قرار است از انتخابات و سلامت آن صیانت کند، چرا اجازه چنین گنده گویی ها و صحبت های انحرافی را می دهد؟
نظرات نامزد های انتخابات در رابطه با تولید و فروش نفت + شرکت پخش فراورده های نفتی را واگذار کن، شرکت گاز و نفت پیش کش
ناترازی بنزین و مشکلات موجود در این حوزه موجب شد تا بنزین به‌عنوان یکی از برنامه‌های نامزد‌های ریاست جمهوری، مطرح شود. همچنین شاهد هستیم که نامزد‌ها درباره حامل‌های انرژی و شرکت‌های عهده دار آن صحبت‌هایی کرده اند که بنوعی حق بوده، اما در واقع نوعی شعار گل درشت محسوب می‌شود. قاضی زاده از واگذاری شرکت‌های گاز و نفت به مردم می‌گوید. باید از آقای قاضی زاده پرسید، اگر مرد راهی، شرکت پخش و پالایش فراورده‌های نفتی را واگذار کن ببینیم چند مرده حلاجی؟ اخوی عزیز، تو گویا از مافیای پیش پرده برخی از این شرکت‌ها بی خبری. ویترین و دکور مدیریتی را نگاه نکن. بخشی از این شرکت‌ها داستان دارند که ان شاالله به موقع در کمین گاه و مرصاد قانونی آن‌ها نشسته ایم. دیگر به تغییر مدیر اکتفا نخواهیم کرد. ریشه برخی از این شرکت‌ها را خواهیم زد. ما وعده دادیم و شما هم وعده دادید، آیندگان هم قضاوت کنند که چه کسی حقگو بود.
صحبت های مریم و حاشیه های مجدد بر سیسمونی گیت + کدام تیم به قالیباف مشاوره می دهد؟
صحبت های اخیر مریم قالیباف درخصوص دفاع از پدر و خودش در پرونده موسوم به سیسمونی گیت مجددا حاشیه ساز شد. مریم قالیباف اصل داستان را نه حاشیه ، بلکه دروغ می داند و مقصود اصلی را زدن پدر با تمرکز روی افعال و رفتار اطرافین و خانواده قلمداد می کند. انکار بحث سیسمونی و نوع دفاع مریم قالیباف، حواشی و موضع گیری ها و حتی افشاگری های جدیدی را سبب شده است. برخی از منتقدین می پرسند که مشاوره به قالیباف آنهم در چنین موقعیت حساسی توسط چه گروهی انجام می شود که ادراک یا حساسیت کافی نسبت به حداقل های قابل طرح در مناظرات و موقعیت های سیاسی را ندارند. آیا مشاوران نمی دانند که زمان خاموش کردن آتش با آتش و پاک کردن و شفاف سازی برخی از موضوعات ، موقعیت های خاص دارای آمادگی زمینه ای برای پذیرش است؟ آیا در موقعیت التهابی انتخاباتی ، صلاح بر ورود به چنین موضوعاتی است؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح مسائل شخصی و درگیری مشاور پزشکیان و کارشناس برنامه ، در میزگرد فرهنگی + پرت کردن میکروفن توسط دکتر محمد فاضلی میکروفن و ترک برنامه
آخرین شب از میزگرد فرهنگی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با حاشیه به پایان رسید. شهاب اسفندیاری (رئیس دانشکده صداوسیما و نماینده این سازمان در مناظره) برای مثال در بحث اخراج اساتید (پرسیده شده توسط حسین انتظامی)، محمد فاضلی و نوع استخدام و سمت های او را مثال زد و این اقدام با واکنش مشاور پزشکیان همراه شد. در حالی که بحث بین کارشناس برنامه با مشاور پزشکیان بالا گرفت، صداوسیما میکروفون آنها را قطع کرد.شهاب اسفندیاری با طرح عبارات حاشیه ای«آقای پزشکیان، کسی که کنار شما نشسته است به‌ دلیل تخلف از دانشگاه اخراج شده است.» ،آتش درگیری متقابل را برافروخت و در انتها با کم تدبیری های صداسیما برای کنترل بحران و اتکا به رویه هایی متعارف نظیر قطع میکروفن، فاضلی برنامه را ترک نموده و اقدام به پرتاپ میکروفن در برنامه کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرگ ۲۶ کارگر معدن از ابتدای فروردین ۱۴۰۲ تا خرداد ۱۴۰۳ ، بطور تقریبی فوت دو معدنچی در ماه؟ + حوزه نظارتی وزارت صمت و کار،  چه زمانی قصد انجام وظایف قانونی خود را دارد
صبح یکشنبه ۲۷ خرداد، معدن سنگ روباز شماره پنج «شازند»، ریزش کرد و ۴ کارگری که با بیل مکانیکی و کامیون، مشغول بارگیری از دامنه معدن بودند، زیر آوار ده‌ها تن سنگ دفن شدند. تصاویر اولیه این حادثه، مرگ حتمی کارگران را تایید می‌کرد و درحالی که هیچ نشانه‌ای از بیل مکانیکی و کامیون‌های مدفون زیر تخته سنگ‌های فرو ریخته معلوم نبود، می‌شد حدس زد که آنچه به عنوان «جسد» از زیر آوار سنگ بیرون می‌آید، حتما در بدترین وضعیت خواهد بود. ساعاتی بعد از این حادثه و به دنبال انتشار خبر بازداشت صاحب معدن، کارشناسان حوزه معدن به رسانه ها گفتند که وقوع این حادثه حتما به دلیل رعایت نشدن اصول ایمنی در طراحی اولیه معدن یا بی‌توجهی پیمانکاران و بهره‌برداران به اصول طراحی معدن بوده و، چون بی‌توجهی به این اصول، در تمام معادن روباز و زیرزمینی ایران به یک روال تبدیل گردیده، چراکه فقط در نتیجه نادیده گرفتن اصول طراحی و اصول ایمنی است که بهره‌برداری از معدن برای پیمانکار مقرون به‌صرفه‌تر خواهد شد، بر این قاعده بنظر می رسد که در آینده نزدیک،باید انتظار حوادث بیشتر را در معادن‌مان داشته باشیم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آخرین جزییات از آتش سوزی بیمارستان خصوصی قائم رشت و تشکیل پرونده قضایی + گمانه ها در خصوص علل وقوع و تشریح فرآیندهای پیگیری
بیمارستان خصوصی قائم (عج) رشت ساعت ۱:۳۰ بامداد سه شنبه دچار حریق شد و با تلاش نیروهای آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت این آتش سوزی بعد از سه ساعت ، بشکل کامل مهار شد؛ در این حادثه هشت بیمار در مسیر انتقال به سایر مراکز درمانی فوت شدند و در آخرین گزارشات واصله ، تعداد قربانیان به نه نفر رسیده است. ۱۵ مصدوم ناشی از آتش سوزی بیمارستان به دیگر مراکز درمانی منتقل شدند، بر اساس بررسی های اولیه حریق از اتاق یو. پی. اس و تاسیسات برق اضطراری در طبقات زیرین بیمارستان شروع شد و موضوع به صورت دقیق توسط کارشناسان در دست بررسی است. استاندار در ساعات اولیه وقوع آتش سوزی وارد صحنه شد. وزیر کشور،وزیر بهداشت و جانشین رئیس جمهور،پیگیری های لازم در این خصوص را دنباله گیری کردند. اطلاعات تکمیلی بعد از راست آزمایی،منتشر خواهد شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سلب کنترل قیمت بلیت هواپیما از وزارت راه و شهرسازی + توصیه های دوگانه به دولت به قطع سوخت یارانه ای ایرلاین ها و الزام به تعیین سقف قیمتی با متوسط جهانی
رئیس دیوان عدالت اداری با تأکید بر اجرای رأی صادره از هیأت عمومی این دیوان در خصوص تعیین قیمت بلیت هواپیما، اختیارات کنترل قیمت را از وزارت راه سلب کرد.حال که ایرلاین دار‌ها (احتمالا با تحریک و پیشگامی یک انجمن خاص) زیر بار حقوق حقه خود نرفته و ادعای دریافتی‌های بیشتر دارند، خواشمندیم با بهره گیری از چند تکنیک زیر، این انحصار را شکسته و تا زمان رفع بنیادین مشکل خدمات هوانوردی در ایران، برخورد‌های موثره را اجرا نمایید. بر این قاعده، ضرورت دارد که از حکم دیوان تبعیت نموده، اما موارد زیر بشکل قانونی اجرایی گردد نیازی هم به وارد کردن مسئله به نشست سران نیز نمی باشد. پایگاه تحلیلی خبری شعار سال ،امادگی لازم برای ارایه مشاوره حقوقی ، فنی و اجرایی در این خصوص را بشکل داوطلبانه به دولت دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهریه‌های مدارس غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۳ و گذر از شهریه نجومی به شهریه کهکشانی!
۱۸ هزار مدرسه غیردولتی در کشور فعالیت می‌کنند و نسبت دانش‌آموزان مدارس غیردولتی به کل دانش‌آموزان به ۱۴ درصد رسیده که تعداد آنان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است و با اعلام آموزش و پرورش امسال شهریه مدارس غیردولتی بین ۱۰ تا ۸۰ میلیون تومان متغیر است. این افزایش شهریه بعلاوه مبلغی که در حدود چهل درصد شهریه است بعنوان کمک و مشارکت از مدرسه( یا با عناوینی مثل فوق برنامه و غیره) در اواسط سال تحصیلی، فشار زیادی را بر خانواده ها وارد نموده و فاقد توجیهات لازم است. بنظر می رسد که وزارت آموزش و پرورش دچار تعارض منافع بوده و تعیین میزان شهریه از اختیارات این وزارتخانه باید خارج شود و در ساختاری مستقل بشکل سالیانه مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.
شفافیت اطلاعات، رسانه ها و دولت الکترونیک، سه راهکار پورمحمدی برای مقابله با فساد در جمهوری اسلامی
پورمحمدی گفت: یکی از راههای اصلی مبارزه با فساد شفافیت است. اگر شفافیت و دولت الکترونیک به شکل صیح محقق شود فشاد به شدت کاهش می یابد. یکی از ارکان شفاف سازی آزاد سازی تبادل اطلاعات است. میدان دار شفافیت رسانه ها هستند، این قرار را امروز می‌گذارم که رسانه‌ها و مردم آزادند هر نوع گزارشی را درمورد دولت آینده من منتشر کنند؛ حتی گزارشات دروغ را. جلوی گزارش را نمی گیرم، تجربه ثابت کرده اگر آزادی عمل در اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات داشته باشیم بیشترین کمک را به خودمان می کند
پاسخ های نیکبخت به سه سوال خرید تضمینی گندم، پرداخت معوقات و حمایت از برنجکاران: توجیه گری و طفره روی از واقعیات + آقایان نماینده ، سوال نمی پرسیدید سنگین تر نبودید؟ این چه پاسخ هایی بود که مورد پذیرش قرار گرفت؟
محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی درباره سه سوال نحوه اجرای قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی و آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۱۴۰۳ -۱۴۰۲ و اقدامات حمایتی در خصوص برنج کاران کشور برای روز سه‌شنبه به مجلس دعوت شد و اقدام به ارایه توضیحات نمود. توضیحاتی که بنوعی همراه با طفره روی و توجیه گری بود و متاسفانه مجلس شورای اسلامی هم پذیرای این نگاه سطحی و پاسخ های نه چندان قابل قبول بود. توضیحات رئیس مرکز پزوهش های مجلس، عمق فاجعه را بنوعی منعکس نموده است. توضیحاتی که متاسفانه چندان مورد توجه نمایندگان محترم قرار نگرفت.نیکبخت از هر چیزی صحبت کرد، مگر از سوالات سه گانه ای که از او پرسش شده بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تذکر حمید رسایی از تریبون مجلس، درباره بازداشت‌ و احضار برخی منتقدان یکی از کاندیداها + اشارات غیرمستقیم به قالیباف و بازداشت یاشار سلطانی و صبا آذرپیک و تذکر به رائفی پور!
حمید رسایی در جلسه علنی روز سه‌شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی بیان داشت که، در این روزها با شروع تبلیغات انتخاباتی چند نفر از فعالان مجازی به یکباره بازداشت شدند و چند نفر نیز احضار شدند و وجه اشتراک همه آن‌ها این است که منتقد یک نفر بودند. حال کاری نداریم که آن افراد به چه دلیل بازداشت شدند و گفته می‌شود که آن‌ها از گذشته پرونده داشتند اما اگر پرونده داشتند چرا قبلا بازداشت نشدند؟ چرا این امر را برای بعد از ۸ تیر نگذاشتند؟چرا تا تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده این افراد بازداشت شده و یا برخی احضار شدند و به برخی دیگر گفته‌اند اگر درباره فلانی حرف نزنید کاری به کارتان نداریم. آیا با بستن دهان حاشیه امن درست می‌شود، خیر. اگر کسی خلاف قانون عمل کرد و تهمت زد و لجن‌پراکنی کرد، قوه قضائیه همان موقع با آن فرد برخورد کند، برخی از این افراد تنها سوال کردند مگر برای سوال کردن هم کسی را احضار می‌کنند. هم اکنون باب شده که اگر فردی سوال می‌کند می‌گویند لجن‌پراکنی نکنید. لجن‌پراکنی معنی خودش را دارد. مسئول مورد سوال است و باید پاسخ دهد. جامعه از آن سوال می‌کند این را نمی‌شود با بستن دهان حل کنید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
تحلیل اقتصادی کاندیداتوری در انتخابات
سیدمهدی تروهید،پژوهشگر اقتصادی:
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
تکرار ادعای تحقق حقابه از افغانستان+ علت حجم بالای لاپوشانی ها، غلو و بعضا دروغ چیست؟
آیا گفتۀ رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست دربارۀ تأمین حقابۀ هامون دقیق است؟
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
با توجه به چینش کابینه و نهایی شدن معرفی وزرا ، موفقیت دولت سیزدهم را چطور پیش بینی می کنید؟
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اقتصادی
پزشکی و سلامت
صنعت و خدمات
علم و فناوری
حقوقی و قضایی
مدیریتی و برنامه ریزی
سیاسی
سایر حوزه ها