پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
جمهوری اسلامی پشت در مذاکرات معطل نمی‌ماند
نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌ها در مجلس تاکید کرد: اگر طرف‌های مقابل اراده خود را در توافق نشان ندهند قطعا مجلس گزینه‌های جدیدی روی میز خواهد گذاشت و اجازه نخواهد داد تا روند مذاکرات طولانی شود.
وام ازدواج حداکثر ۱۰روزه باید به حساب فرد واریز شود، از کی؟ از ثبت نام یا بعد از بهانه گیری‌ها برای تکمیل پرونده؟
رئیس کل بانک مرکزی درخصوص مشکلات پیش روی دریافت وام ازدواج گفت: اعلام کردیم از زمانی که مدارک فرد تکمیل باشد حداکثر طرف ۱۰ روز کاری باید وام به حساب واریز شود؛ بنابراین اگر بانکی رعایت نمی‌کند حتما تخلف کرده و باید به هیات انتظامی بانک مرکزی معرفی شود تا برخورد صورت گیرد.
ایران هیچگونه تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی‌پذیرد
رئیس جمهور گفت: ایران هیچگونه تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی‌پذیرد و آمادگی دارد همه ظرفیت‌های خود را برای برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز و رشد و توسعه آن بکار گیرد.
تولید هر خودروی ۲۰۶، ۴۵ میلیون به ما ضرر می‌زند! تو رو خدا برای کاهش ضرر خودتان هم شده، تولید نکنید
مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) گفت: قیمت دستوری باعث شده است بابت هر خودروی ۲۰۶ تیپ٢ دست‌کم ٤٥ میلیون تومان ضرر کنیم. اگر اجازه می‌دادند با قیمت واقعی خودرو را بفروشیم باعث افزایش تولید، عرضه و کاهش قیمت می‌شد و نه ما ضرر می‌کردیم و نه مشتریان. کدام صنعت را می‌توان سراغ گرفت که نهاده‌های تولید آن ۳۰ برابر شده است، اما محصول نهایی ١٢ برابر که آن را نیز نداده‌اند
چرا نمایندگان مجلس اصولگرا از دولت سیزدهم فاصله گرفتند؟
بسیاری از نمایندگان مجلس به درستی دریافته‌اند که مشکلات معیشتی فزاینده در جامعه و گرانی‌های افسارگسیخته و کاهش قدرت خرید دهک‌های میانی و محروم به گونه‌ای است که هر شخص و طیفی که نشانه‌ای از اثرگذاری در شکل‌گیری این فضا را بر تارک خود داشته باشد با رای منفی مردم مواجه خواهد شد. مبتنی بر چنین واقعیت‌هایی است که طیف‌هایی از نمایندگان دریافته‌اند برای دست خالی نبودن در ایام انتخابات، باید کمی از دولت فاصله گرفته و خود را مهیای نقد دولت کنند تا در روز واقعه یعنی روز انتخابات از آن بهره گیرند و خود را منتقد نظام تصمیم‌سازی‌های اقتصادی و راهبردی دولت معرفی کنند.
۵۰ درصد از کارخانجات تولید رب گوجه فرنگی به دلیل تعلل دولت در قیمت گذاری تعطیل شدند
نایب رئیس هیأت مدیره سندیکای کنسرو ایران گفت: اگر نظر مسئولان این است که کشور در شرایط پر تنشی قرار دارد و به صلاح است که قیمت گذاری دستوری در این دوره انجام بگیرد خواسته ما این است که قیمت منطقی برای کالا‌ها تعیین و اعلام شود. رفتار دولت منجر به این شده ۵۰ درصد کارخانجات تولیدکننده رب در کشور تعطیل شوند و همچنین بیش از ۵۰ درصد کارخانجات تولید تن ماهی نیز در کشور تعطیل شدند که دود این اتفاق در چشم مصرف کننده می‌رود.
محرومیت بازیگران نباید به اکران یک فیلم لطمه بزند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: تلاش ما این است که محرومیت احتمالی هنرمندان به مجموعه نمایشی که ساخته می‌شود لطمه نزند.
درباره شایعه جانشینی کیومرث هاشمی به جای خودم چیزی نشنیده‌ام
وزیر ورزش در واکنش به شایعاتی در این خصوص که قرار است کیومرث هاشمی به عنوان وزیر ورزش انتخاب شود، گفت: من چنین چیزی نشنیده‌ام. اگر بنا بود بنده در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کنم، قرار بود با حفظ سمت (وزارت) به کمیته بروم. جمع‌بندی جدید این است که هرچه به خاتمه ثبت‌نام انتخابات کمیته ملی المپیک نزدیک‌تر می‌شویم، جدی‌تر فکر می‌کنیم. به نظرم اگر دو تیم در کنار هم باشیم، بهتر عمل می‌کنیم.
ارائه کالابرگ بدون رعایت قیمت شهریور ۱۴۰۰ خلاف قانون است
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عبارت «کالابرگ الکترونیک» به همراه «قیمت‌های شهریور ۱۴۰۰» معنا پیدا می‌کند و ارائه آن بدون رعایت قیمت شهریور ۱۴۰۰ خلاف قانون است.
ادعای آمریکا در خصوص  آغاز آموزش پهپادی افسران روسی در ایران
یک مقام آمریکایی به سی ان ان گفته در هفته‌های اخیر آموزش افسران روسی در رابطه با نحوه استفاده از پهپاد‌ها در ایران آغاز شده است.
اکنون بهترین زمان برای توافق برجام است، چون اروپا تشنه نفت است
حشمت الله فلاحت پیشه نماینده سابق مجلس در روزنامه آرمان ملی نوشت:مذاکرات وین به رغم برخی خوش‌بینی‌ها باز هم منجر به امضای توافق نشد و هیات ایرانی بازگشت و متن جمع بندی شده در عمل بدون حضور هیات ایرانی بود که در اختیار همه هیات‌ها گذاشته شد.
عده‌ای با سخنان خود چهره دین و تشیع را تخریب می‌کنند
آیت الله سیدعباس حسینی قائم مقامی گفت: «گاه یک طلبه کم سواد، حرفی می‌زند که بر خلاف نص آیات قرآن و روایات ماست، اما، چون به نفع برخی جریان‌هاست به او تریبون می‌دهند و نسل جوان هم گمان می‌کنند واقعا این سخن اسلام است در حالیکه به نظرات دیگر اجازه طرح نمی‌دهند.»
یک درس از عاشورای حسینی؛ دینداران جاهل، آلت دست طالبان قدرت
حادثه عاشورا از آغاز تا انجام حاوی درس‌های الهیاتی، اخلاقی وتربیتی برای بشریت است. ولی متأسفانه درجامعه شیعه صرفا انگیزه‌ای برای عزاداری وسوگواری شده و آموزه‌های آن تحت‌الشعاع قرارگرفته است. از شروع حادثه، یعنی برخورد امویان با امام (ع) تا خروج وحرکت ایشان از مدینه بسوی مکه و از مکه بسوی کوفه، وصایا، نامه‌ها، خطابه‌های صادره ازایشان، مذاکرات ایشان با امویان در کربلا، شعارها، رجز‌ها و بالاخره جملات حین شهادت وحتی خطابه‌های اهل بیت به‌ویژه حضرت زینب و امام سجاد (ع) هرکدام قابل مطالعه وبحث‌های علمی است.یکی از جملات بسیار پرمعنائی که امام حسین(ع) به لشکر امویان خطاب می‌کند و می‌فرماید‌ ای پیروان آل ابی‌سفیان، اگر دین ندارید و از معاد نمی‌ترسید، یعنی زندگی دیندارانه صحیح ندارید، پس روش دوم را انتخاب کنید، یعنی در زندگی دنیائی آزاده باشید.می توان نتیجه گرفت که همواره دینداران جاهل، آلت دست طالبان قدرت می‌شوند و در کربلا چنین بوده است. درست مانند زمان ما.
استارت حذف قرعه‌کشی برخی محصولات سایپا؛
علت تاخیر ۶ ماهه در تحویل خودرو‌های سایپا چیست؟
شرکت سایپا اعلام کرده بود که تولید برخی از خودرو‌های این شرکت به میزانی رسیده است که دیگر مشمول قرعه‌کشی نیستند و تنها ثبت‌نام و پرداخت وجه برای آن‌ها کفایت می‌کند. اما برخی از متقاضیان می‌گویند سایپا هنوز خودرو‌های قبلی که در فرایند قرعه‌کشی فروخته را تحویل مشتریان خود نداده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ضرر شیوه‌ای که برخی افراد برای امر به معروف و نهی از منکر به کار گرفته اند بیشتر از سود آن است
علیرضا بهشتی، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس، گفت: برخی از مظاهر بد و اجرای تنزل یافته امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حساسیت‌ها و تنش‌هایی را در جامعه به وجود آورده است. آنچه که از احادیث و روایات درباره سطوح، اشکال و مراحل امر به معروف و نهی از منکر به دست ما رسیده را لابد شنیده اید. همه این‌ها معطوف به یک مسأله است؛ هشداری که نسبت به انجام ندادن کار ناپسند و یا دعوتی که برای انجام دادن کار پسندیده انجام می‌گیرد، اثرگذار باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتزاع سازمان فناوری شهرداری تهران با مصوبه شورای اجرایی فن آوری اطلاعات کشور
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از مصوبه شورای اجرایی فن‌آوری اطلاعات کشور که زمینه را برای ایجاد مرکز توسعه فن آوری اطلاعات فراهم می‌آورد سخن به میان آورد و گفت: بر اساس این مصوبه انتزاع سازمان فناوری با مشکل قانونی رو به رو نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرواز ۵۵۰۰ دلاری تهران به مقصد چین: مثلا سازمان هواپیمایی کشوری داریم!
به انواع بهانه‌ها صنعت هواپیمایی مسافری ایران خود را تافته جدابافته می‌داند. آنقدر دارای اهمال و قصور و تقصیر است که دیگر از بازگو کردن ان‌ها هم خسته ایم. اما مثل خودروسازی دارای حمایت رانتی و مافیایی است. خود را‌های تک می‌نماد و جلو نظارت موثر را هم تا حدی سد می‌کند. کجای دنیا بلیط ۵۵۰۰ دلاری برای شش ساعت پرواز سراغ دارید؟ چرا از سایر شرکت‌ها (مثلا شرکت چینی) برای پرواز به ایران دعوت به عمل نمی‌آید؟! رستم قاسمی چه گلی بر سر وزارت راه و شهرسازی دارد می‌زند؟ هرچند وزرای قبل از او هم در همین وزن بودند. برای تامین منافع فردی و گروهی، چه‌ها با کشور، مردم و تمدن خودمان می‌کنیم؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چه شد ادعا‌ها درباره تولید تارا، مدیران قبلی ایران خودرو را محاکمه کنید
وقتی خبری در خصوص تارا در این پایگاه خبری منتشر می‌شد، چپ و راست بود که زنگ می‌زدند و در طیفی از مذاکره تا تهدید وارد می‌شدند. برخی حتی به ناراست خود را وکیل ایران خودرو می‌نامیدند و مابقی ماجرا. به صراحت و قاطعیت در خصوص موفقیت خط تولید تارا و ایفای کلیه تعهدات حرف می‌زدند و غیره. چه شد آن یال و کوپال پوشالی؟ از دادستان کل کشور بعنوان مدعی العموم درخواست محاکمه مدعیان و وعده دهنده‌ها در ایران خودرو را به اتهام فریب و اهمال داریم.تارا اسمی زیبا و حقیقتی پر ابهام .
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فاجعه هزینه بیماران خاص، کوچه علی چپ بیمه و دولت‌هایی که پای خود را پس می‌کشند
هزینه درمان بیماران خاص بشدت بالاست. دولت ها معمولا با شوآفتی موردی به مسئله ورود کرده و به سرعت هم خود را عقب می کشند. بیمه ها هم بدلیل بصرفه نبودن، فورا جای خالی می دهند؟ چه کسی مسئول رسیدگی به این نوع بیماران است؟ بهزیستی و وزارت بهداشت هم کمترین مداخلات پیشگیرانه را دارند. نتیجه اینکه جنگلی برای خودش ایجاد شده که قربانی آن ، بیماران دارای بیماری های خاص هستند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صادرات کیوی به هندوستان همچنان ممنوع بوده و مسیر بانک‌های بین‌المللی برای تجار ایرانی باز نیست
رضا نورانی خاطر نشان کرد: مسیر بانک‌های بین‌المللی برای تجار ایرانی باز نیست از این‌رو آن‌ها مجبورند ارز حاصل از صادرات را به صرافان محلی بدهند و آن‌ها با ریال پول را واریز می‌کنند. ۹۵ درصد صادرات به کشور‌های حوزه خلیج فارس به‌صورت امانی انجام می‌شود و فروش امانی را بازار کنترل می‌کند نه صادرکنندگان و ما باید با چندین کشور تولیدکننده چانه زنی کنیم که بتوانیم در نهایت موفق به صادرات شویم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شورای پول و اعتبار از ساختار پولی کشور حذف می‌شود
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بررسی طرح اصلاح قانون اساسی در صحن مجلس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این طرح ساختار جدید و تخصصی‌تری تحت عنوان هیات عالی بانک مرکزی جایگزین شورای پول و اعتبار شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کیفیت بد خودرو‌های داخلی هیچ تفاوتی با گذشته نکرده و اهمال‌ها به لطف رانت و مافیا، ادامه دارد
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: وزارت صنعت اعلام کرده در حال افزایش کیفیت خودرو است، اما این‌ها داستان و ادعایی بیش نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادعای شهادت تمام فرماندهان میدانی ما کذب است
ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران: درخواست آتش‌بس از سوی رژیم صهیونیستی و نه جنبش جهاد اسلامی مطرح شده و دلیل آن نیز این است که تل‌آویو بیم آن دارد که این حملات به نوار غزه نتایج برعکس برای آن به دنبال داشته باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تحریم علیه ایران نباید بدون پاسخ بماند
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای رفع این تحریم‌ها در حال مذاکره در وین هستیم، گفت: طرف مقابل سعی می‌کند از تحریم‌ها برای اهرم‌سازی و تاثیرگذاری بر روند مذاکرات استفاده کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
رد پای موساد در خبر جعلی «ترور امام خمینی»
تخریب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛
گرانی مواد غذایی و اثرگذاری آن بر دهک‌های اقتصادی
سیداحمد محدث، مدرس دانشگاه و محقق اقتصاد؛
احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران وجود دارد؟
آموختن زندگی با ایران هسته‌ای؛
تناقض در بطن اطلاع‌رسانی شاخص‌های اقتصادی کشور
آمار‌های واقعی ادعا‌های غیرواقعی؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
برزخ سه‌ماهه شرکت‌کنندگان آزمون وکالت
بررسی دلایل استنکاف مرکز وکلای قوه قضائیه از اعلام نتایج آزمون اردیبهشت‌ماه؛
نقد و بررسی
وظیفه‌ «ما» در قبال تضییع غیر قانونی حقوق‌مان چیست؟
نقدی بر تماشاچیان کنسرتی که متوقف شد؛
در یزد ما هم «رضا به داده» ندادند؟!
یادداشتی از سیدضیاء مرتضوی؛
کنکور همچنان عادلانه‌ترین بی عدالتی آموزشی؟!
وضعیت تحصیلی نفرات برتر کنکور؛
سهمیه کنکور؛ دوپینگی که مجاز است!
وقتی رتبه ۲۶ هزار به ۶۰۰ تبدیل می‌شود
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
با توجه به چینش کابینه و نهایی شدن معرفی وزرا ، موفقیت دولت سیزدهم را چطور پیش بینی می کنید؟
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اقتصادی
پزشکی و سلامت
صنعت و خدمات
علم و فناوری
حقوقی و قضایی
مدیریتی و برنامه ریزی
سیاسی
سایر حوزه ها