پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
رئیس‌جمهور چهاردهم در دیدار با فعالان ستادهای مردمی:
قدم اول انتخاب کابینه وفاق ملی است و مملکت با یک دسته و جناح اداره نمی شود
مسعود پزشکیان در روز سه‌شنبه ۲ مرداد با اعضای ستادهای مردمی خود در تالار وزارت کشور دیدار کرد و اظهار داشت: وقتی شور و شوق شما را می بینم، بار سنگینی روی دوش های خودم احساس می کنم که تحمل آن سخت است یکی از مشکلات من این است که همه می خواهند با من ملاقات کنند، من چگونه باید پاسخ همه را بدهم.من همان آدم قبل هستم اینطور نیست که رئیس جمهور شده ام، عوض شده باشم؛ خیلی ها گله می گنند که خودت را گم کرده ای به خدا شب و روز ندارم. انتخاب مسئولین برای من معضل شده است، به هر کس می گویم آدم معرفی کنید، همه افراد خودشان را معرفی می کنند؛ قدم اول انتخاب کابینه وفاق ملی است و آن شعاری است که سرمی دادیم که مملکت با یک دسته و جناح اداره نمی شود.دعوا نخواهم کرد؛ دروغ نخواهم گفت دنبال محرومان و مشکلات مردم خواهم بود؛ تا پای جان خواهم ایستاد.
وضع مطلوب ذخایر نیروگاهی کشور در تابستان ۱۴۰۳ + صادرات فرآورده پالایشگاه آبادان مطابق قانون بودجه بوده
نسبت به زمان مشابه پارسال حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب/ لیتر سوخت بیشتری به نیروگاه‌ها و مولد‌های برق کشور (گاز طبیعی و فرآورده‌های نفتی) تحویل شده که ۹۱درصد این حجم گاز طبیعی است. هم‌اکنون ۱۰۷ نیروگاه بزرگ‌مقیاس کشور و ۴۰۰ نیروگاه کوچک‌مقیاس و مولد برق، از گاز طبیعی بهره‌مند هستند که روزانه معادل ۳۳۳ میلیون مترمکعب/ لیتر از سوی وزارت نفت به آن‌ها تحویل می‌شود. اکنون با روند افزایش مصرف، در بخش صنایع غیرعمده کشور روزانه ۱۰ میلیون مترمکعب و در بخش صنایع عمده، پتروشیمی‌ها، صنایع فولادی، سیمان و پالایشی روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب بیشتر از زمان مشابه پارسال مصرف می‌شود. براساس بند «ج» تبصره هفت قانون بودجه سال ۱۴۰۳ و قانون بودجه ۱۴۰۲، اگر پالایشگاه بتواند بیش از برنامه تعیین‌شده ظرفیت فرآورش خود را افزایش دهد، می‌تواند تا سقف ۲۳۰ میلیون یورو برای تسهیلاتی که در قالب اجرای فاز ۲ دریافت کرده است صادرات انجام دهد و سررسید تسهیلات را پرداخت کند. معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش همچنین گفت: اقدام پالایشگاه آبادان برای صادرات فرآورده‌های تولیدی حاصل از افزایش ظرفیت پالایشی کاملاً قانونی و مطابق قانون بودجه بوده است.
سردار سید تیمور حسینی: وضعیت جاده‌های کشور ناایمن و نامناسب است؛ آنها را دریابید
رئیس پلیس راهور فراجا از دکتر مسعود پزشکیان خواست که در انتخاب گزینه وزارت راه و شهرسازی فردی را به مجلس معرفی کند که برای ایمن‌سازی راه‌ها و تکمیل پروژه‌های ناتمام ترافیکی برنامه داشته باشد، گفت: «وزیر راه و شهرسازی به‌عنوان متولی اصلی زیرساخت‌های حمل و نقل کشو، نقشی کلیدی در ارتقای ایمنی جاده‌ها و کاهش آمار تصادفات دارد و با انجام اقداماتی مانند اصلاح و بهسازی جاده‌ها، نصب علائم و تجهیزات ایمنی، کنترل ترافیک و اعمال قانون، فرهنگ‌سازی و آموزش و حمایت از اورژانس جاده‌ای، می‌تواند به کاهش تصادفات و تلفات جانی در جاده‌ها کمک کند.»
وارداتِ ناروشنِ تلفنِ همراه و عدم شفافیت‌ها در ارایه آمار‌های به روز و بی توجهی به تشریح منطق تصمیمات + آمار ادعایی گمرک برای واردات و نرخ تعرفه‌های واردات ۱۴۰۳
عبدالمهدی اسدی رئیس انجمن تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی ضمن گلایه از عدم شفافیت از سوی دولت در ارائه آمار واردات تلفن همراه، تأکید کرده است که انجمن به عنوان دارنده سهم ۷۰ درصدی در واردات این کالا، هیچ اطلاعات و آماری از تعداد کالا، نوع کالا، سهم ریالی کالای وارد شده و... ندارد و پیگیری این موضوعات از دولت، به هیچ جوابی نمی‌رسد. وی ضمن اشاره به گلایه اخیر واردکنندگان تلفن همراه به انجمن موبایل از عدم شفافیت در نحوه تخصیص ارز، اظهار کرد: «حدود دوماه پیش، نامه‌ای از سوی بالغ بر ۲۰۰ واردکننده تلفن همراه در سطح کشور به انجمن واردکنندگان موبایل واصل شد که مطالباتی داشتند و این مطالبات به حق بود که نسبت به عدم شفافیت در بحث واردات تلفن همراه طی سه سال اخیر (از سال ۱۴۰۰ به بعد و در دولت سیزدهم) گلایه داشتند.». در مقابل هم گمرک ایران اقدام به انتشار آمار واردات چندماهه سال ۱۴۰۳ به همراه لیست تعرفه‌های واردات برای سال جاری نموده و طبق اطلاعات ارسالی، واردات آیفون ۱۴ همچنان ممنوع است.
میزان سرمایه گذاری در املاک ۱۲ شرکت بیمه ای ۲۸۶۶ میلیارد تومان +بیشترین رشد در شرکت های بیمه میهن، دی و تجارت نو
بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سال ۱۴۰۲، میزان سرمایه گذاری در املاک ۱۲ شرکت بیمه‌ای در سال گذشته به رقم ۲۸۶۶ میلیارد تومان رسید. این ۱۲ شرکت بیمه‌ای در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۷۴۳ میلیارد تومان در حوزه املاک سرمایه گذاری کرده بودند. مقایسه آمار سال ۱۴۰۱ با آمار عملکردی سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که بیشترین رشد سرمایه گذاری در حوزه املاک شرکت‌های بیمه‌ای مربوط به سه شرکت بیمه میهن، دی و تجارت نو بوده است. درمقابل شرکت‌های بیمه‌ای البرز و آرمان در این حوزه با کاهش سرمایه گذاری روبرو بوده اند.
۵ بیمارستان تهران در شرایط بحرانی ایمنی قرار دارند
آتش سوزی‌های بیمارستان‌ها در دو سال اخیر تبدیل به یکی از چالش‌های مورد تاکید وزارت بهداشت و درمان و از طرف دیگر، شهرداری‌ها و آتش نشانی شده است. مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت که در حال حاضر پنج بیمارستان در پایتخت ناایمن هستند که اگر تا پایان سال اقدام به ایمن سازی نکنند؛ تخلیه یا پلمپ می‌شوند. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: ما در آتش‌نشانی تهران در عرض دو سه سال اخیر توانستیم ۵۴ هزار ساختمان را یک به یک مورد ارزیابی ایمنی قرار دهیم و از ساختمان‌ها براساس میزان خطرشان، یک فهرست منسجم ایجاد کردیم. در این فهرست ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر داشتیم که با اقدامات قضایی توانستیم این عدد را به ۷۱ ساختمان در سال‌جاری کاهش دهیم یعنی این برخی از این ساختمان‌ها موارد ایمنی را رعایت کردند و از فهرست ساختمان‌های خطرناک خط خوردند و ان‌شالله تا پایان سال این رقم به صفر می‌رسد.
ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران: شهرداری تهران برای افراد پرونده سازی می‌کند! + در شهرداری فقط یقه مفسدین خرد را می گیرند
ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در جلسه علنی شورا به انتقاد از عملکرد شهرداری در حوزه فساد پرداخت و گفت: در شهرداری تهران فقط یقه ضعفا گرفته می‌شود. شهرداری تهران برای افراد پرونده سازی می‌کند. ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران از روند معکوس مبارزه با فساد در شهرداری و پرونده سازی برای کارکنان شهرداری خبر داد و گفت: در حوزه مبارزه با فساد برعکس شعار‌های داده شده، فساد ضعیف‌ها را نشانه گرفته است. امانی هجمه‌های زیادی را بر سخنگوی شهرداری تهران (مطهر) وارد دانسته و حتی انتصاب او را هم غیرقانونی اعلام کرده است (بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور).
گزینه های احتمالی برای رئیس دفتری پزشکیان + روسای دفتر رئیس جمهورهای پیشین
دفتر رئیس‌جمهوری ایران یکی از زیرمجموعه‌های نهاد ریاست‌جمهوری است که وظیفه هماهنگی برنامه‌های رئیس‌جمهور را بر عهده دارد. جایگاه ریاست این دفتر همواره مهم و بحث‌انگیز است. از آن زمان که حاکمیت ایران به نظام جمهوری اسلامی تغییر یافت، رؤسای جمهوری نزدیک‌ترین افراد به خود را به عنوان رئیس دفترشان انتخاب کرده‌اند. گواه این موضوع، انتساب رؤسای دفتر بیشتر از میان اعضاء خانواده یا دوستان و یاران بسیار نزدیک است.در زمزمه‌های غیررسمی از نورالدین آهی به عنوان رئیس دفتر رئیس جمهور پزشکیان یاد می‌شود، اما آهی کیست؟
توقف مجدد آزادسازی قیمت بلیت هواپیما با دستور قضایی و علی رغم حکم دیوان عدالت + ایرلاین ها هم خر را می خواهند و هم خرما
مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی درباره آزادسازی نرخ بلیت پروازهای داخلی گفت: آزادسازی قیمت بلیت هواپیما با دستور رییس قوه قضاییه متوقف شده است. نرخ سوخت هواپیما( سوخت جت) ارایه شده به ایرلاین ها، ۶۰۰ تومان و یک‌پنجم قیمت بنزین آزاد خودرو است.در حالی که به قیمت فوب خلیج فارس لیتری ۲۲-۲۵ هزار تومان می باشد. مشخص نیست که آیا توقف آزادسازی تنها شامل پروازهای اربعین و ایام محرم ( سفر به عتبات) می شود یا برای کلیه پروازهای داخلی و خارجی و در کل سال قرار است این روند اجرایی شود.
کمیسیون ماده ۵ در دو سال رکورد ۱۰ سال مصوبات خود را شکست+ صدور بیش از ۱۳ میلیون مترمربع پروانه ساخت و درآمد هزاران میلیاردی شهرداری و برج سازان!
از اواسط سال ۱۴۰۰ که مدیریت شهری دوره ششم سکان شهری را در دست داشتند تا ۱۴۰۲ چیزی بالغ بر ۵۸۴ مورد در کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسیده است در حالی که از سال ۱۳۹۱ تا ۱۴۰۰ (طی ۱۰ سال) ۸۹۳ مصوب شده بود. مدیریت نیرو‌های انقلابی توانستند در دو سال رکورد ۱۰ سال مصوبات در کمیسیون ماده ۵ شکسته شود. سطح مساحت تراکمی که طرح تفصیلی برای این ۵۸۴ مورد تعیین کرده ۶میلیون و ۶۲۵ هزار و ۸۰۰ بوده در حالی که کمیسیون ماده ۵ بیش از این سطح تراکم را مصوب کرده و سطح تراکمی ۱۵ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۷۶۲ را به تصویب رسانده است. در حقیقت سطح تراکمی بالغ بر ۹ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۹۶۷ بیش از سطح تراکمی طرح تفصیلی مصوب کرده است.
زیان ۴۶۰ همتی ۷ بانک ایرانی + سرنوشت نامشخص بانک‌های آینده، سرمایه، ایران زمین، دی، شهر، پارسیان و ملل
بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش عمده زیان انباشته نظام بانکی کشور مربوط به عملکرد هفت بانک یعنی بانک آینده، بانک سرمایه، بانک ایران زمین، بانک دی، بانک شهر، بانک پارسیان و موسسه اعتباری ملل می‌شود. مجموع زیان انباشته آن‌ها به ۴۶۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد و بانک آینده به تنهایی با ۳۰۱ هزار میلیارد تومان زیان انباشته، بیشترین سهم را در این بحران دارد. پرداخت وام و تسهیلات به افراد و شرکت‌های زیر مجموعه‌های خود از مهمترین چالش‌های برخی از این بانک‌های هفتگانه محسوب می‌شود. براساس گزارش صورت‌های مالی تلفیقی منتهی به پایان اسفند ماه سال ۱۴۰۲ در سایت کدال، پس از بانک آینده، بانک سرمایه با ۵۴ هزار میلیارد تومان (همت)، بانک ایران زمین با ۵۲ هزار میلیارد تومان، بانک دی با ۲۶.۵ هزار میلیارد تومان، بانک شهر با ۱۴.۵ هزار میلیارد تومان، بانک ملل با ۱۲ هزار میلیارد تومان و بانک پارسیان با ۳ هزار میلیارد تومان در رتبه‌های بعدی زیان‌ده‌ترین بانک‌های ایران قرار می‌گیرند. نکته جالب در خصوص تعامل مدیران ارشد برخی از این بانک‌ها با رسانه‌ها، در پیش گیری سیاست پذیرش اشتباه و اراده به جبران قصور، تقصیر، ترک فعل و اهمال‌های احتمالی است و، اما نکته جالب در برخی دیگر از این گروه هفت نفره، بی پاسخ گذاشتن مطالبات و پرسشگری‌های صورت پذیرفته توسط افکار عمومی از کانال رسانه هاست. سیاستی که همکاری‌های احتمالی رسانه‌ها با بانک‌ها برای کاهش بحران را تبدیل به پیگیری موضوع از طریق مکانیزم‌های نظارتی- بازرسی- امنیتی و شاید در آینده، مکانیزم‌های قضایی، کند. سلام بانک شهر، خوبی آقا.
انتقادات بر اسامی، ساختار و عملکرد شورای راهبردی انتخاب وزرا + اسم محمد کبیری بر اساس کدام صلاحیت آمده و از ایشان درباره مدرک کارشناسی ارشد و سربازی شان سوال بفرمائید
رئیس شورای راهبری انتخاب وزرای دولت چهاردهم فهرست اسامی اعضای این شورا را اعلام کرد. حضور چهره‌های قوی سیاسی در این لیست جای تشکر دارد. اما در مقابل، حضور چهره‌هایی که کمتر تجربه چنین فعالیت‌هایی را دارند و یا در دوره روحانی، یک شبه سمت گرفته اند و عملکرد بعضا زیر سوالی هم داشته اند، جای گلایه فراوان خواهد داشت. آقای ظریف بفرمایند که چه کسی محمد کبیری را برای این شورا و بر اساس کدام شایستگی‌ها پیشنهاد کرده است؟ ایا از عملکرد ایشان در دوره تصئی معاونت امور تعاون اطلاعی دارید؟ لطفا بروید درباره مدرک کارشناسی ارشد و شیوه گذراندن سربازی ایشان تحقیق کنید؟ آیا ایشان تحت حمایت آقای اذری جهرمی در کمیته تبلیغات وارد این شورا شده اند؟ عزیزانی، چون محمد رهبری، امین عارف نیا، محمد قائم پناه را چه کسی برای شورا پیشنهاد نموده است؟ چرا در اسامی شورا، از صاحب نظران دغدغه مند و منتقدینی از جناح راست، خبری نیست؟ آقای ظریف، ما قبل از تعیین نتیجه انتخابات در حال هشدار دادن هستیم. برادر بزرگوار، خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج.
تشدید برخورد با تخلف پوشش پلاک وسیله نقلیه + زورتان به موتور سوارها هم می رسد جناب سرهنگ ؟ چقدر هشدار امینتی دادیم؟ دادستان نظامی کجا تشریف دارند؟
سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، از اجرای طرح تشدید برخورد با تخلف پوشش و دستکاری پلاک خودرو‌ها خبر داد. تا اینجای داستان که کار خوبی است و انجام وظیفه پلیس راهنمایی و رانندگی. اما داستان وقتی شائبه انگیز می‌شود که پلیس راهور هیچ اقدام موثری در برخورد با موتور سواران دارای پلاک مخدوش (تلق سیاه، ماسک دار، زنجیر آویزان، خم شده، محو شده در چند عدد و.) نمی‌کند. آیا منظور و مقصود پلیس صرفا اعمال جریمه از طرح ترافیک است یا بحث اعمال قانون برای تقویت امنیت مطرح می‌باشد. پایگاه تحلیلی خبری شعار سال در گزارشی مجزا در خصوص امنیتی شدن وضعیت موتور سواران و قصور، تقصیر، ترک فعل و اهمال پلیس راهنمایی و رانندگی گزارش مجزایی را منتشر کرده بود و از دادستان نظامی، درخواست ورود به مسئله را داشت. لازم به توضیح است که بشکلی داوطلبانه و مشفقانه، بار‌ها و بار‌ها پیشنهاد ارایه مشاوره راهبردی به پلیس راهنمایی و رانندگی از همین سایت تحلیلی خبری داده شد و کمترین اعتنایی (حتی در حد ارسال یک پیام قدردانی) صورت نپذیرفت. حال که وضعیت از گلایه مشفقانه رسانه‌ای عبور کرده، مسلما پیگیری راهکار‌های نظارتی- بازرسی-قضایی و امنیتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
هیچ‌یک از اعضای کمیته‌ها اجازه ندارند با نامزدهای مسئولیت، خارج از جلسات رسمی کمیته دیدار داشته باشند
محمدجواد ظریف رئیس شورای راهبری انتخاب اعضای کابینه دولت چهاردهم در گزارش جدید خود به مردم در مورد فرآیند انتخاب کابینه دولت پزشکیان گفت: هر یک از اعضای کمیته‌ها که نامزد مسئولیتی در دولت می‌گردد، بلافاصله از عضویت در کمیته کناره‌گیری می‌نماید و با فرد دیگری با ویژگی‌های مشابه جایگزین می‌شود.
رد اتهام ارتباط ایران با توطئه ترور ترامپ و تقویت تیم امنیتی وی
شبکه سی ان ان در گزارشی فوری اعلام کرد که ایالات متحده در هفته‌های اخیر اطلاعات مهمی را در مورد نقشه ایران برای ترور ترامپ به دست آورده بود. اطلاعاتی که منجر به افزایش تدابیر امنیتی ترامپ توسط سرویس مخفی قبل از ترور روز شنبه شد. در همین راستا نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به گزارش ادعایی سی‌ان‌ان اعلام کرد که این اتهامات بی‌اساس و مغرضانه است. از نگاه جمهوری اسلامی ایران، ترامپ یک مجرم جنایتکار است که بخاطر صدور دستور ترور سردار سلیمانی باید در دادگاه محاکمه و مجازات شود. ایران مسیر حقوقی را برای پاسخگو کردن او انتخاب کرده است. "آدرین واتسون" سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هم در بیانیه‌ای گفت: "ما سال‌هاست که تهدیدات ایران علیه مقامات سابق دولت ترامپ را دنبال می‌کنیم که به دولت گذشته بازمی‌گردد. ". این تهدید‌ها ناشی از تمایل ایران به انتقام گرفتن از قتل (شهید سپهبد) قاسم سلیمانی در سال ۲۰۲۰ است. واتسون گفت در حالی که تحقیقات در مورد تیراندازی روز شنبه ادامه دارد، هیچ رابطه‌ای بین فرد ضارب و "هیچ همدست، خارجی یا داخلی" شناسایی نشده است.
ادعای نرخ گذاری روی پرواز‌های اربعین و ممنوعیت پرواز‌های چارتری
مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت عنوان داشت که برای سفر‌های هوایی اربعین ۱۴۰۳ یک نرخ‌گذاری خواهیم داشت و هر شرکت هواپیمایی که در این بخش همکاری لازم را نداشته باشند اجازه پرواز نمی‌دهیم. برای پرواز‌های اربعین به صورت رفت و برگشت نرخ‌گذاری خواهیم داشت و به مسافران هم توصیه می‌کنیم که به صورت رفت وبرگشت بلیت تهیه کنند. جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز در دو هفته قبل بیان داشته بود که در پرواز‌های بازه اربعین حسینی واگذاری پرواز‌ها از طرف شرکت‌های هواپیمایی به چارترکنندگان و عرضه چارتری بلیت در مسیر عتبات عالیات ممنوع است و عرضه و فروش بلیت می‌بایست از طریق کانال‌های شفاف و از طریق عرضه به عموم صورت گیرد. ضوابط بازه اربعین حسینی سال ۱۴۰۳ از سوی سازمان هواپیمایی کشوری تا دو سه هفته آینده به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ خواهد شد. در این ابلاغ مکانیسم عرضه صندلی، فروش بلیت، نرخ مسیر‌ها و سایر الزامات به شرکت‌های هواپیمایی و تمامی کانال‌های عرضه و فروش بلیت برای اجرا اعلام خواهد شد.
درگیری در شورای شهر تهران و احتمالا خداحافظی زاکانی در آینده ای نزدیک
نرگس سلیمانی عضو شورای شهر تهران از عدم وجود کارنامه قابل دفاع در شهرداری تهران و شخص شهردار می‌گوید. از مقبولیت و مشروعیت حرف می‌زند. از ترک کار به بوی دیگر جناب شهردار می‌گوید و در نهایت از شعر سعدی درباب کلاه کج نهادن و آئین قلندری می‌گوید. موضوعی که تحلیل محتوا و هرمونتیک عبارات بکار برده شده، گویای نظم و نظامی کاملا مشخص است. در مقابل، آقامیری با رویکرد دفاع از عملکردعمرانی شهردار وارد شده و موضوع را به تخریب نرگس سلیمانی و به میان کشیدن پای سردار سلیمانی می‌کشاند. مسئله‌ای که توسط چند نفر از اعضای شورای شهر نظیر اقراریان و ناصر امانی مورد اعتراض قرار گرفته و پای خلع لباس شدن برادر آقامیری به میان می‌آید. جلسه با دخالت چمران ادامه یافته و به ظاهر، اوضاع آرام شده است. اما به راحتی می‌توان پیش بینی نمود که با نوعی افزایش آرای مخالفان زاکانی و اتشی در زیر خاکستر مواجه هستیم. آیا شهرداری تهران به زودی شاهد تغییر شهردار خواهد بود؟ برخی از تحلیل گران می‌گویند که از سر رکن اصلی موثر بر تغییر یعنی تشدید مخالف‌های اعضای شورای شهر، وجود نامزد صاحب سبک و مورد قبول، مهیا بوده و تنها می‌ماند رکن سوم و ان، تصمیم زاکانی به ماندن یا رفتن است.
تعهد کادر عملیات و مهندسی در نیروگاه رامین اهواز ،جهت رفع نشتی توربین نیروگاه در حین کار و ممانعت از قطعی برق خوزستان
پس از اینکه کندانسور توربین نیروگاه رامین اهواز نشتی پیدا کرد کارکنان سخت کوش این نیروگاه برای جلوگیری از خاموشی وارد عمل شدند که درصورت خارج شدن نیروگاه از مدار و خاموشی بخش عظیمی از خوزستان از جمله اهواز در گرم‌ترین روز‌های سال می شد. مهندسان و اپراتور‌ها تصمیم گرفتند در حالت آماده به کار نیروگاه، نشتی را پیدا کرده و عملیات تعمیرات را انجام دهند. تعمیر نیروگاه در حالت آماده به کار زمانی دشوار می‌شود که بدانیم دمای محیط توربین نزدیک به ۷۰ درجه و رطوبت بالای ۹۰ درصد است، و به عبارت دیگر نیرو‌ها باید در یک دریای آب جوش عملیات می‌کردند، به گفته مهندسان ، ۱۸ ساعت عملیات پیچیده مهندسی بدون وقفه ادامه یافت و تعمیرات با موفقیت به انتها رسید و یک رکورد بی‌نظیر جهانی در زمان تعمیر ثبت شد و نیروگاه بدون ثانیه‌ای توقف به تامین برق پرداخت و خطر خاموشی گسترده برای کشور رفع شد.
وقتی برای جواب دادن به تهمت ها نداریم + افق بلند را نگاه کنید
سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت ، تهمت می زنند، تخریب می کنند ولی تا جایی که می‌توانید افق بلند را نگاه کنید.بنده بعد از انتخابات این توفیق را پیدا کردم خدمت رهبر انقلاب رسیدم. همه ما افتخارمان و آرزویمان این است که اگر کاری می‌کنیم رضایت ایشان را همراه داشته باشد چون ما اعتقاد داریم که رضایت رهبر انقلاب رضایت امام زمان (عج) است. ایشان فرمودند «من خیلی راضی هستم از این حرکتی که در این جهاد تبیین صورت گرفت.» خب این کار، کار شماها بود. نشان دادید این راه متوقف نشده و این راه ادامه دارد و کسانی آن را دنبال می‌کنند ولی هنوز به آن نقطه پایان نرسیده است".
اعمال و اجرای نرخ جدید جرائم رانندگی از روز شنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۳ + استفاده از موبایل ۴۰۰ تومان و شیشه دودی فقط ۱۵۰ تومان؟!
سردار سلیمی، معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا از اجرای جدول جدید تخلفات رانندگی از امروز ۲۳ تیرماه خبر داد و گفت بر مبنای مستندات قانونی، قانونگذار به منظور حفظ آثار بازدارندگی جرایم رانندگی تعدیل جرایم رانندگی را بر اساس نرخ تورم سالیانه پیش‌بینی کرده و در خرداد ماه سال جاری پس از بررسی‌های کارشناسی و تحلیل وضعیت رفتار‌های ترافیکی و تصادفات و جان‌باختگان ناشی از آن در سطح کشور، جدول جدید جرایم رانندگی با لحاظ ظرفیت‌های قانونی فوق و همچنین در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و زیرساختی تعدیل و به تصویب هیئت دولت رسیده است.. نکته قابل تعجب و ایجاد کننده شائبه در این جدول، نوازشگری و برخورد همراه با مماشات با رانندگانی است که شیشه خودروی خود را دودی کرده اند. این در حالی است که طیف وسیعی از رانندگان از کاهش دید بدلیل دودی کردن شیشه و بحث چراغ‌های زنون، شاکی هستند. دو موضوعی که بنظر می‌رسد پلیس راهنمایی و رانندگی در زمان تنظیم جرایم، توجه چندانی به بحث بازدارندگی مرتکبین این تخلفات نداشته است.
نظرات منتشره: ۰ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۱
خبر خوش صندوق ملی مسکن برای دانش‌بنیانی‌ها یا ایجاد رانت جدید فولاد و سیمان ؟  + چرا شاخص های سنجش فناوری ساخت دانش بنیانی را تعریف نمی کنید؟
محمدرضا مهدیار اسماعیلی مدیرعامل صندوق ملی مسکن بیان داشته است که به شرکت‌هایی که فناوری ساخت آن‌ها در حوزه مسکن دانش‌بنیانی است، فولاد با قیمت خریداری‌شده تحویل خواهد شد و امکان خرید سیمان از بورس برایشان فراهم می‌شود. سوال اینجاست که فناوری ساخت دانش بنیانی چیست و چرا شاخص‌های سنجش فناوری ساخت دانش بنیانی را تعریف نمی‌کنید؟ اگر فناوری موثر در اختیار دارید و مورد حمایت قرار می‌دهید، چرا فناوری‌ها را برای ساخت فردی، ساخت توسط سازنده‌های فردی و. ترویج نمی‌کنید؟ نکند ترکیبات بتن و نصب چند پنل خورشیدی و ..، بعنوان ساخت دانش بنیان درنظر گرفته اید؟ برخی از منتقدین می‌پرسند که آیا باید منتظر رانتی جدید در بحث فولاد و سیمان باشیم؟ مثلا دانش بنیان‌ها به حجم بالا بگیرند و آزاد رد کنند؟ و.. منتظر دریافت توضیحات هستیم.
تهیه طرح هادی برای ۴۰ هزار روستای کشور + چرا طرح های هادی بالغ بر ده سال در استان های شمالی، مورد بازنگری قرار نمی گیرند؟
مدیرکل دفتر امور فنی و تهیه طرح هادی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: طرح هادی ۴۰ هزار روستای کشور تهیه شده است و اجرای این طرح نقش مهمی در توسعه این روستا‌ها ایفا می‌کند. باید از آقای خوئینی پرسید که چرا طرح‌های هادی بالغ بر ده سال در استان‌های شمالی، مورد بازنگری قرار نمی‌گیرند؟ مگر وظیفه بنیاد مسکن، بازنگری طرح‌هایی که ۴۰ سال از عمر آن‌ها گذشته است، نیست؟ چرا نقشه‌های طرح هادی روستا‌های کشور در مقیاس مناسب در اختیار عموم قرار نمی‌گیرند؟ چرا بحث تغییر کاربری ها‌ی باغی در روستا‌های شمالی ممنوع شده و مردم در مشکلات چند قرار گرفته اند؟
محکومیت بیش از ۶ میلیارد دلاری آمریکا به دلیل تحریم بیماران پروانه‌ای ایران
دادگاه حقوقی روابط بین‌الملل تهران رای به محکومیت ۶ میلیارد و ۷۸۵ میلیون دلاری دولت و مقامات آمریکایی به پرداخت خسارت مادی، معنوی و تنبیهی در حق خواهان‌های پرونده بیماران پروانه‌ای صادر کرد. در پی خروج دولت وقت آمریکا از برجام در سال ۱۳۹۷، برخی از شرکت‌های وابسته به آمریکا و کشور‌های اروپایی مبادلات تجاری با جمهوری اسلامی ایران را قطع نمودند که از جمله این موارد شرکت سوئدی مونلیکه می‌باشد. این شرکت تنها تولیدکننده پانسمان‌های التیام بخش و بهبودکننده زخم‌های بیماران پروانه‌ای در دنیا محسوب می‌شود که به محض اعمال تحریم‌های مجدد توسط دونالد ترامپ نمایندگی و هرگونه تبادلات با ایران را قطع کرد. دادگاه در این دادنامه به مواردی از قبیل غیرقانونی و نامشروع بودن تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران، عدم مشروعیت تحریم اقلام بشر دوستانه از جمله دارو، عدم مشروعیت تحریم‌ها نسبت به کودکان و سایر اقشار آسیب پذیر، آثار زیان بار تحریم‌ها بر حقوق سلامت بیماران پروانه‌ای و بررسی تطبیقی حقوق سلامت در نظام‌های حقوقی و آثار تحریم‌های آمریکا بر حیات، سلامت و رفاه بیماران پروانه‌ای و خانواده آنان استناد کرده است.
ورود پتروشیمی‌ها برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در بوشهر + آزادی ۱۲۳ نفر از زندانیان
مهدی مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نشست با اعضای شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی بیان نمود که، واقعاً وضعیت برخی از خانواده‌های زندانیان در استان بوشهر ناراحت کننده است و به همین دلیل شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برای کمک به آنان اعلام آمادگی کرده و طی ۲ سال اخیر، ۱۲۳ نفر از زندانیان استان بوشهر با کمک پتروشیمی‌ها آزاد شدند. با کمک شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در سال ۱۴۰۱ به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان توانستیم ۶۳ زندانی را آزاد کنیم که شایسته قدردانی است. در مورد حق آلایندگی نیز تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان قطعی شده و اقدامات لازم برای دریافت حدود ۲ هزار میلیارد آن به اتمام رسیده است و در همین روز‌ها مبلغ یک‌هزار و ۴۰ میلیارد تومان آن به حساب استان بوشهر به ویژه ۴ شهرستان جنوبی واریز خواهد شد.
یادداشت و دیدگاه ها
عاشورا از اساس قیامی حقوق بشری است
حجت‌الاسلام مهدی فیروزی:
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
چه‌ کسانی وزیر آموزش و پرورش را پیشنهاد می‌دهند؟ + اسامی برخی از نامزدهای پیشنهادی
نگاهی به کارگروه انتخاب وزیر برای پرمخاطب‌ترین وزارتخانه کشور:
ریشه های فاصله گرفتن جوانان از دین : از نگاه انتقادی تا دین گریزی و دین ستیزی
رحمت اللهیاری، روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه تهران:
نقد و بررسی
مخاطره سريالی مجاهدان شنبه برای کابینه چهاردهم و دولت ناترازی ها
نقدی بر رفتارهای «سهم خواهان» در بعد از انتخابات:
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
با توجه به چینش کابینه و نهایی شدن معرفی وزرا ، موفقیت دولت سیزدهم را چطور پیش بینی می کنید؟
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اقتصادی
پزشکی و سلامت
صنعت و خدمات
علم و فناوری
حقوقی و قضایی
مدیریتی و برنامه ریزی
سیاسی
سایر حوزه ها