بیمه جدید عمر بازنشستگان تامین اجتماعی نهایی شد/افزایش غرامت فوت
بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان خبر داد؛

بیمه جدید عمر بازنشستگان تامین اجتماعی نهایی شد/افزایش غرامت فوت

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از نهایی شدن قرارداد جدید بیمه عمر بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: در این قرارداد غرامت فوت افزایش یافته است
دلایل تنهایی سالمندان؛

تعداد سالمندان «بدون همسر»در کشور

▫️ ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از این جمعیت در حال حاضر با همسرانشان و یک میلیون و ۷۹۹ هزارو ۹۸۷ نفر بنا به دلایلی این بخش از زندگی را بدون همسر می گذرانند.
سن امید به زندگی در ایران به ۷۵ سال رسید
تلاش برای زندگی؛

سن امید به زندگی در ایران به ۷۵ سال رسید

تا ۴۰ سال پیش امید به زندگی در ایران حدود ۵۰ سال بود و تا ۳۰ سال پیش بیماری آلزایمر در کشور وجود نداشت و امید به زندگی در طول ۴۰ سال گذشته، بیش از ربع قرن افزایش یافته است. معاون کل وزارت بهداشت گفت: هر ایرانی به طور متوسط ۱۰.۳ بار در طول سال با نظام سلامت مواجهه دارد و سالانه حدود ۸۵۳ میلیون بار مردم ایران به سیستم سلامت، مراجعه می‌کنند و از هزار نفر ایرانی، سالانه ۱۴۰ نفر بستری می‌شوند.
آیا ایران دچار سونامی سالمندی خواهد شد؟
قائم مقام دبیرخانه شورای ملی سالمندان؛

آیا ایران دچار سونامی سالمندی خواهد شد؟

قائم مقام دبیرخانه شورای ملی سالمندان با انتقاد از اینکه از آینده جمعیت ایران به عنوان سونامی سالمندی یاد می‌شود، گفت: این درحالیست که آمارهای موجود این موضوع را تایید نمی‌کند.
ایران تا ۲۰ سال آینده
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران:

ایران تا ۲۰ سال آینده "سالمندترین کشور منطقه" می‌شود!

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با ابراز اینکه در حال حاضر فاز اولیه تحقیقات این معاونت در خصوص سبک زندگی سالم و مدیریت سلامت در حوزه‌های جسمانی، بازتوانی، روحی و نقش اقتصاد سلامت در آن آغاز شده است، اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های پژوهشی که در خصوص اقتصاد سلامت انجام شده، سنجش مقایسه‌ای مقرون به صرفه بودن ارائه خدمات درمانی در منزل نسبت به ارائه خدمات ممکن در مراکز درمانی و تأثیر آن در کاهش هزینه‌های اقامت بیمارستانی است که در حال حاضر مراحل پایانی خود را می‌گذراند.
بررسی بحران کهنسالی متولدین دهه60 در گفتگو با صاحب‌نظران
دردسرهای دهه‌شصتی‌های ۶۰ساله!

بررسی بحران کهنسالی متولدین دهه60 در گفتگو با صاحب‌نظران

«انسداد تدريجي روزنه‌هاي اميد»، «جواني از دست رفته» و غلبه «معاش بر دانش»؛ دهه شصتي ها را به ترجيح واقع گرايي افراطي واداشته است، آنان به عنوان تشکيل دهنده متورم ترين بخش از هرم جمعيتي، سرمايه‌اي هستند که حتي ارزشي فراتر از منابع طبيعي دارند اما بر اثر سياست ناديده انگاري، به حاشيه رانده شدند و پيش بيني مي شود با شتاب پيشرونده جمعيت سالمندان، دوران کهنسالي شان، مقدمه بحراني بزرگتر باشد.
شیوع سالمندآزاری
رتبه سوم خشونت های خانگی ؛

شیوع سالمندآزاری

وقتی صحبت از خشونت می شود معمولا کودک آزاری و همسر آزاری به ذهن متبادر می شود. این در حالی است که سالمند آزاری به دلیل روند حرکت جمعیت، رتبه سوم خشونت های خانگی را به خود اختصاص داده و مستلزم تدابیر حقوقی و قانونی لازم در این زمینه است.
افزایش هفت میلیون نفری جمعیت «میانسال» تا سال ۱۴۲۰/ تجرد بیش از یک میلیون نفر از مردان میانسال
براساس سرشماری مرکز آمار؛

افزایش هفت میلیون نفری جمعیت «میانسال» تا سال ۱۴۲۰/ تجرد بیش از یک میلیون نفر از مردان میانسال

براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران حدود ۱۶.۸ میلیون نفر از مردان و ۱۶.۵ میلیون نفر از زنان ایران در بازه سنی ۳۰ تا ۵۹ سال قرار دارند که براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد جمعیت میانسالان ایران تا سال ۱۴۲۰ از ۳۶ میلیون نفر به ۴۰ میلیون نفر می‌رسد اما پس از آن مجددا نرخ میانسالان روندی کاهش را طی می‌کند.
شیوع خودکشی در سالمندان افسرده را جدی بگیرید
یک روانشناس:

شیوع خودکشی در سالمندان افسرده را جدی بگیرید

افسردگی در سالمندان عموما نادیده گرفته می شود. این درحالی است که حتی برخی از پزشکان علائم و نشانه‌های افسردگی در سالمندان را تشخیص نمی‌دهند و متاسفانه به رسمیت نشناختن افسردگی در سالمندان باعث می‌شود که این افراد نسبت به درمان بیماری خود اقدام نکنند و در نهایت با افزایش بیماری فرد ترغیب به خودکشی شود.
۳