پامپئو: آمریکا به اطلاعات دقیق و شفاف چین، ایران و ایتالیا درباره کرونا نیاز دارد
بحران کرونا در آمریکا؛

پامپئو: آمریکا به اطلاعات دقیق و شفاف چین، ایران و ایتالیا درباره کرونا نیاز دارد

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که کارشناسان آمریکایی برای مدلسازی از شیوع کرونا به آمار شفاف و دقیق از ایتالیا، چین و ایران نیاز دارند. «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شب گذشته (دوشنبه) در گفتگو با شبکه «فاکس نیوز» با دیگر اتهاماتی را علیه ایران در مقابله با ویروس کرونا مطرح کرد.وی با اشاره به به «آنتونی فوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و «دیبورا برکس» هماهنگ‌کننده کارگروه ویژه کروناویروس در کاخ سفید گفت: «وقتی می‌شنوید پزشکانی، چون فوچی و برکس درباره خطر حرف می‌زنند و درباره تلفات سخن به میان می‌آورند و تلاش می‌کنند درباره چگونگی مدلسازی فکر کنند، تمامی آنچه که نیاز دارند، اطلاعات است».
دلیل شیوع سریع ویروس کرونا در آمریکا؟ آیا می تواند تاییدی بر نظریه توطئه باشد؟
عطوان:

دلیل شیوع سریع ویروس کرونا در آمریکا؟ آیا می تواند تاییدی بر نظریه توطئه باشد؟

عبدالباری عطوان در روزنامه اینترتی «رای الیوم» نوشت: انتشار سریع ویروس کرونا در ایالات متحده چه بسا مؤید نظریه توطئه در این خصوص باشد؛ توطئه ای که دونالد ترامپ برای لاپوشانی جزئیات آن تلاش کرد و هنوز هم تلاش می کند. مهمترین بخش آن جزئیات این است که اولین ظهور این ویروس در بازار ماهی فروشی شهر ووهان چین نبوده بلکه در آمریکا و ایالت مریلند بوده است؛ آنجا که آزمایشگاهای سلاح بیولوژیک ارتش آمریکا پلمپ و دانشمندانش بازداشت شدند و دهها هزار نفر نیز به دلیل از کنترل خارج شدن ویروس کشته شدند.
کرونا تیشه به ریشه
شکاف‌های سیاسی در قاره سبز؛

کرونا تیشه به ریشه "اروپای زشت" می‌زند؟

شیوع روزافزون بیماری کرونا در اروپا، شکاف‌های سیاسی در قاره سبز را عمیق‌تر کرده و راه برای نفوذ قدرت‌های بیرونی باز کرده است. کشور‌های بزرگ اتحادیه اروپا به رغم آگاهی از چنین شکاف‌هایی از ترمیم آن‌ها عاجزند.کرونا ممکن است به فروپاشی اتحادیه اروپا منجر نشود، اما قطعا شکاف‌های درونی آن را بیش از پیش نشان داد.
سناریوی شکل گیری توحش نظام جهانی برای پساکرونا!
مصیبت کرونا بر سر جهان!

سناریوی شکل گیری توحش نظام جهانی برای پساکرونا!

تصور می‌شد که مصیبت ویروس کرونا بتواند تاثیر مثبتی بر واقعیت درگیری‌های بین المللی داشته باشد، اما حقیقت آن است که ویروس کرونا باعث بحرانی‌تر شدن درگیری‌های انسانی و پیچیده‌تر شدن آن شده است.پیش بینی چگونگی شکل و شمایل نظام بین المللی که ویروس کرونا می‌تواند به تولد آن کمک کند، دشوار است؛ اما یکی از سناریو‌ها می‌تواند «توحش نظام جهانی» باشد؛ آنچه که موجب ظهور درگیری‌های جدید و وحشتناکتری بین دولت‌ها می‌شود.
کرونا بلای اجتماع سوز دولت برانداز؛

کرونا چه بر سر سه نوع از دولت‌های موجود می‌آورد؟

پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا و عالم‌گیر شدن آن نهاد قدرت را در جوامع مختلف تحت تاثیر جدی قرار خواهد داد و این تاثیر برای نظام های سیاسی مختلف با نتایج متفاوتی خواهد بود.
کمپین همبستگی ملی را آغاز می‌کنیم
اردوغان:

کمپین همبستگی ملی را آغاز می‌کنیم

رئیس جمهور ترکیه از راه اندازی کمپین همبستگی ملی با عنوان «ترکیه من، ما به خود متکی هستیم» برای حمایت از نیازمندان برای مقابله با کرونا و عواقب آن خبر داد.
گمانه‌زنی‌ها در مورد نقش کرونا در خودکشی سیاستمدار آلمانی
بحران کرونا در آلمان؛

گمانه‌زنی‌ها در مورد نقش کرونا در خودکشی سیاستمدار آلمانی

در پی مرگ ناگهانی «توماس شفر» وزیر دارایی ایالت هسن آلمان، احتمال ناامیدی وی از حل بحران کرونا در این کشور را مطرح کرده است. «توماس شفر» وزیر دارایی ایالت هسن آلمان به طور ناگهانی درگذشت. جسد این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی (CDU) روز گذشته در محدوده ایستگاه راه آهن شهر هوخهایم یافته شد.شاهدان عینی می گویند شفر با انداختن خود به زیر قطار سریع السیر اقدام به خودکشی کرده است.
درخواست رفع تحریم‌ها علیه ایران در بحبوحه بحران کرونا
نامه نوآم چامسکی و حدود ۷۰ پژوهشگر به به رهبران ۴+۱؛

درخواست رفع تحریم‌ها علیه ایران در بحبوحه بحران کرونا

نوآم چامسکی و حدود ۷۰ پژوهشگر و استاد دانشگاه ایرانی و غیرایرانی در نامه‌ای به رهبران ۴+۱ و قانونگذاران آمریکایی، خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران در بحبوحه بحران کرونا شدند
۳