پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
سپهر و جفیر جوان‌ترین میدان‌ نفتی ایران و داستان همت گسترش انرژی پاسارگاد
میدان‌های نفتی سپهر و جفیر در غرب کارون، که در سال ۱۳۹۱ کشف شده‌اند را می‌توان جوان‌ترین میدان‌های نفتی ایران دانست که با شروع به‌کار دولت سیزدهم استفاده حداکثری از ساخت داخل در توسعه آن، اولویت قرار گرفت. در همین راستا و با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و پشتوانه تجارب پیشین توسعه میادین نفت و گاز کشور، قراردادی در قالب قرارداد‌های جدید بالادستی نفت و گاز موسوم به IPC بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت ایرانی گسترش انرژی پاسارگاد منعقد و عملیات اجرایی توسعه این میدان پس از اخذ مجوز‌های لازم آغاز شروع شد. میزان سرمایه گذاری این طرح ۲ هزار و ۸۰۰ میلیون دلار برآورد و میزان نفت قابل استحصال تا پایان قرارداد ۵۴۰ میلیون بشکه پیش بینی شده است. تعداد چاه‌ها تا انتهای مدت قرارداد (۲۰ سال) ۱۳۰ حلقه چاه و میزان تولید بیشینه ۱۱۰ هزار بشکه نفت در روز تعیین شده است. در حال حاضر ظرفیت تولید در این میدان‌ها ۵۰ هزار بشکه نفت در روز است که با پشتوانه بومی سازی تجهیزات “تکمیل چاه” با فشار ۱۰ هزار پام برای نخستین بار محقق شد. انتظار می‌رود با شروع فرایند تولید از این میادین جدید (Green) و ادامه سرمایه گذاری شبکه بانکی و شرکت‌های اکتشاف و تولید (E&P) در فعالیت‌های توسعه میادین گام مهمی در جهت افزایش تولید نفت خام در کشور برداشته شود.
سومین کنفرانس بین المللی مدیریت دانشی KM ۴ D (با رویکرد رهبری دانشگران)
سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت دانشی با رویکرد رهبری دانشگران به همت انجمن مدیریت ایران و با همکاری انجمن مدیریت دانش اتریش و دانشگاه خاتم در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۹ با حضور آقای دکتر قاسمی رییس محترم انجمن مدیریت ایران، آقای دکتر پورمند مدیرعامل محترم میدکو، آقای دکتر برندنر (Brandner) رییس محترم انجمن مدیریت دانش اتریش و جمعی از استادان، فرهیختگان و دانش‌پژوهان این حوزه برگزار شد. در این مراسم آقای دکتر پورمند مدیرعامل میدکو با موضوع "تجربه مدیریت دانشی شرکت مادرتخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه- میدکو" سخنرانی نمودند.
برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت دانشی (KM۴D) با رویکرد سرمایه دانشی
ششمین دوره کنفرانس بین‌المللی مدیریت دانشی کشور در تاریخ ۱۹ مهرماه‌۱۴۰۲ با حضور رئیس انجمن مدیریت ایران، جمعی از استادان، فرهیختگان و پژوهشگران حوزه مدیریت دانشی با اهداف توسعه و اعتلای سرمایه انسانی سازمان، بهبود بهره‌وری سرمایه انسانی از طریق کسب تجارب برتر و تعمیق کارکرد‌های سرمایه دانشی در اقتصاد دانش‌بنیان، در محل دانشگاه خاتم برگزار شد. دکتر مجید قاسمی در این کنفرانس بیان داشت که گسترش سریع دانش و اتکای فزاینده به رایانه‌ها و تجزیه‌و‎تحلیل کلان‌داده‌ها و خودکارسازی، اقتصاد جهان توسعه‌یافته را به نوعی خاص از اقتصاد تغییر داده که وابستگی بالایی به سرمایه فکری و مهارت‌ها نشان داده و به فرایند تولید وابستگی کمتری دارد. در بخشی از این مراسم، دکتر برندنر رئیس انجمن مدیریت دانش اتریش سخنرانی خود را با موضوع Knowledge Management in sustainable Relationships between countries انجام داد.
افتتاح مدرسه شش کلاسه روستای بدراق ملا شهرستان آق قلا توسط مدیرعامل بانک پاسارگاد
هم‌زمان با شروع سال تحصیلی ۳-۱۴۰۲، مدرسه شش کلاسه بانک پاسارگاد در روستای بدراق ملا شهرستان آق‌قلا افتتاح و به هموطنان عزیزمان در این منطقه اهدا شد. آیین افتتاح مدرسۀ پاسارگاد هم‌زمان با اولین روز سال تحصیلی جدید، در روز شنبه اول مهر ماه ۱۴۰۲، با حضور دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد، دکتر علی‌محمد زنگانه استاندار استان گلستان، مشاور و معاون وزیر آموزش و پرورش، مهندس فراهی مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان گلستان و برخی از مدیران عالی این بانک، مسئولین بومی و جمعی از اهالی این شهرستان برگزار گردید.
راه اندازی سرویس انتقال پول با ایران از سوی بزرگترین بانک روسیه
طبق شرایط سرویس جدید سبربانک روسیه، انتقال پول به صورت حواله روبلی با پورسانت استاندارد تراکنش‌های بین المللی یک درصد به بانک پاسارگاد ایران ارسال می‌شود.سرویس انتقال پول آخرین اقدام مسکو برای تعمیق همکاری بانکی با ایران در مقابله با تحریم‌های گسترده غرب است که هر دو کشور را هدف قرار می‌دهد.
هدفمندی و کارآمدی، اصول ایفای مسئولیت اجتماعی در بانک پاسارگاد؛
ساخت و بهره برداری از سالن جلسات فرهنگستان علوم به همت بانک پاسارگاد
آیین افتتاح سالن ترکیبی فرهنگستان علوم ج. ا. ا در روز یکشنبه مورخ ۱۲ شهریور‌ماه ۱۴۰۲ با‌حضور دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی رئیس فرهنگستان علوم ج. ا. ا، آیت الله محقق داماد، دکتر داوری اردکانی، دکتر دینانی، دکتر فرجی دانا، دکتر علی اکبر صالحی و جمعی از مسئولین و اندیشمندان فرهنگی کشور برگزار شد. گفتنی است سالن جلسات ترکیبی فرهنگستان علوم ج. ا. ا در مساحت ۱۸۰ متر مربع با ظرفیت ۷۹ نفر ساخته شده است. معماری این سالن بر اساس معماری ایرانی اسلامی و منطبق با سایر بخش‌های فرهنگستان طراحی شده است.
خروج پول از چند بانک خاص و  افزایش گرایشات به سپرده گذاری مطمئن مردم در یک بانک خصوصی
آمارها نشان می‌دهد در تیرماه امسال حدود ۱۶همت سپرده از سه بانک کوچ کرده و به دیگر بانک‌ها سرریز شده است. بر اساس گزارش عملکرد ماهانه بانک‌ها که بر روی کدال منتشر می‌شود، در تیر ماه امسال از میان ۱۳ بانکی که اطلاعات آن‌ها بر روی سایت کدال منتشر شده، سه بانک با خروج سپرده و ۱۰ بانک با ورود سپرده همراه بوده است.
تنها بانک ایرانی حاضر در رتبه بندی ۱۰۰۰ بانک برتر جهان بر اساس معیار سرمایه لایه یک رتبه ۱۷ خاورمیانه
به گزارش روابط‌عمومی بانک پاسارگاد، در آخرین رتبه‌بندی هزار بانک برتر جهان توسط نشریه بنکر در سال ۲۰۲۳، این بانک به‌عنوان تنها نماینده کشورمان در لیست برترین بانک‌های جهان موفق به کسب رتبه ۱۷ در میان بانک‌های خاورمیانه گردید.
کسب مقام اول کارگزاری بانک پاسارگاد در رتبه‌بندی مشاوران پذیرش بورس
کارگزاری بانک پاسارگاد در رتبه‌بندی مدیریت پذیرش بورس، حایز رتبه اول مشاور پذیرش شرکت ‎ها در بین نهاد‌های مالی شد.
گزارشی از برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه، عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده و فوق‌العاده بانک‌پاسارگاد در ۲۹ تیرماه ۱۴۰۲
مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۲۹‌اسفند سال ۱۴۰۱ و مجامع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده و فوق‌العاده بانک پاسارگاد، در تاریخ ۲۸ تیرماه‌۱۴۰۲ در محل سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد.
پاسارگاد در دهمین جشنواره برند محبوب مصرف‌کنندگان:
یانک پاسارگاد محبوب‌ترین برند بانکی کشور در هر سه گروه خدمات بانکی
در دهمین جشنواره برند محبوب مصرف کنندگان، بانک پاسارگاد با انتخاب مستقیم مردم عزیز کشورمان در تمام گروه‌های بانکی شامل "بانکداری اینترنتی"، "همراه بانک" و "خدمات بانکی حضوری"، عنوان محبوب‌ترین نام تجاری بانکی را به خود اختصاص داد که این امر مهر تأییدی بر رضایت و اعتماد مشتریان به بانک پاسارگاد است. مراسم اختتامیه دهمین دوره این جشنواره، در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۴۰۲ در محل سالن همایش‌های صداوسیما برگزار گردید.
دیدار مدیرعامل بانک پاسارگاد با سجادی وزیر ورزش + اهدا قرآن نفیس
پیرو دیدار مدیرعامل بانک پاسارگاد با وزیر ورزش و امور جوانان و بحث و بررسی در خصوص حمایت‌های بانک پاسارگاد از ورزش حرفه‌ای و قهرمانی کشور در دو قالب مسئولیت اجتماعی و اهدا تسهیلات هدفمند منجر به توسعه ورزشی، دکتر مجید قاسمی قرآنی نفیس را تقدیم وزیر ورزش نمود.
اهدا استاندارد و جایزه بین‌المللی بالاترین سطح سودآوری و امنیت در ارائه خدمات بانکی به بانک پاسارگاد
در اجلاس طرح انتخاب ملی رخ داد؛ اهدا استاندارد و جایزه بین‌المللی (A+ -Security & Profitability in banking Awards ۲۰۲۳) بالاترین سطح سودآوری و امنیت در ارائه خدمات بانکی از سوی اتحادیه اروپا به بانک پاسارگاد بانک پاسارگاد در اجلاس طرح انتخاب ملی موفق به کسب "استاندارد و جایزه بین‌المللی بالاترین سطح سودآوری و امنیت در ارائه خدمات بانکی" شد.
هجوم مشتریان به پنج بانک برای خروج 15 همت سپرده بانکی و اعتماد خاص به بانک پاسارگاد و تشدید سپرده گذاری ها
در اردیبهشت امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان سپرده از پنج بانک کشور خارج شده است. بیشترین خروج سپرده مربوط به بانک تجارت بوده که بیش از ۵ همت از میزان مانده سپرده‌های آن کاسته شده است.بررسی گزارش عملکرد بانک‌های مورد اشاره نشان می‌دهد در دومین ماه امسال، بیشترین ورود سپرده مربوط به بانک پاسارگاد بوده، به طوری که ۱۱.۷ همت طی این دوره به مانده سپرده‌های این بانک افزوده شده است.
افتتاح ۳۲ هزار میلیارد تومان پروژه تولیدی و معدنی در کرمان با حمایت مالی بانک پاسارگاد
در جریان سفر استانی رئیس جمهور به کرمان چهار پروژه شرکت میدکو، ۲ طرح فولادسازی و نیروگاه برق شرکت فولاد یوتیا واقع در شهرستان کرمان و طرح آبگیری از باطله کنستانتره و خشک کن کنستانتره در شهرستان زرند با حمایت مالی 32 هزار میلیارد تومانی بانک پاسارگاد،افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت. ۱۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از حجم اعتبار این پروژه ها مربوط به نیروگاه، ۱۶ هزار میلیارد تومان مربوط به کارخانه فولاد و مابقی مربوط به ۲ پروژه دیگر است.
فعالیت بانک پاسارگاد در بهار ۱۴۰۲؛ از افزایش درآمد گزارش فعالیت ماهانه
بانک پاسارگاد با نماد "وپاسار" در گزارش ماهانه منتهی به ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در کدال، ارقامی مربوط به میزان درآمد تسهیلات اعطایی، درآمد سپرده‌گذاری، درآمد کارمزد و درآمد اوراق بدهی را ارائه می‌کند. افزایش سرمایه ۵ هزار میلیارد تومانی بانک پاسارگاد و افزایش درآمد عملیاتی محقق شده این بانک از دستاورد‌های قابل توجه "وپاسار" در بهار ۱۴۰۲ بوده است.
ادعای انحرافی اعداد عجیب پاداش‌ها و هزینه خیریه‌ای بیمه پاسارگاد + منتقدینی که ضمن سو نیت احتمالی برداشت درستی از مسئولیت اجتماعی ندارند
روز یکشنبه ۲۱ خرداد مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بیمه پاسارگاد برای تصویب صورت مالی سال ۱۴۰۱ در دانشگاه خاتم بانک معظم پاسارگاد برگزار شد. در این جلسه، پاداش هیات‌مدیره شرکت ۲.۵ میلیارد تومان تعیین و همچنین به ادعای نود اقتصادی، از بخش‌های قابل‌تامل این جلسه، تعیین ۱۰۰ میلیارد تومان کمک به مسئولیت اجتماعی بیمه پاسارگاد بود (این رقم در سال مالی ۱۴۰۰ حدود ۶۴۶ میلیون تومان بوده است). نکته جالب توجه هم استنتاج نادرستی با موضوع تخصیص بخش عمده‌ای از این هزینه، برای تامین بودجه دانشگاه خاتم می‌باشد؟!
توضیحات دکتر مجید قاسمی، رئیس هیات مدیره میدکو درباره خبر تخلف ۱۲۰۰ میلیارد تومانی
مجید قاسمی رئیس هیات مدیره میدکو در مجمع این شرکت درباره خبر تخلف ۱۲۰۰ میلیارد تومانی که اخیرا از سوی یک مقام قضایی اعلام شد، توضیح داد: در این زمینه در کدال از سوی بانک پاسارگاد و شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان شفاف‌سازی شد. ایشان افزودند: این موضوع ارتباطی به میدکو، بانک پاسارگاد و شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان ندارد. رقم اعلام شده ۱۲۰۰ میلیارد تومان نبوده بلکه ۶۰۰ میلیارد تومان بوده و این تسهیلات را هم شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان که شرکت سهامدار بانک است، گرفته و ارتباطی به بانک ندارد.
مدیرعامل میدکو از عزم این مجموعه برای ارتقای ۲۰۰ هزار تنی ظرفیت تولید فولاد خبر داد
مدیرعامل میدکو در مجمع عمومی عادی سالیانه هلدینگ از تلاش این مجموعه برای افزایش ظرفیت تولید خبر داد. به گفته او میدکو سال گذشته را با رشد چشمگیر درآمد‌های صادراتی پشت سر گذاشت هر چند کمبود انرژی چالش مهمی برای آن به شمار می‌آمد.
افتتاح مدرسه ۳۰ کلاسه دارالفنون تا مهرماه سال جاری
مهندس بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از مدرسه ۳۰ کلاسه دارالفنون اردبیل که توسط بانک پاسارگاد در حال اجرا می باشد، گفت: پروژه در حال حاضر با دوشیفت کاری اجرا می شود تا مهرماه سال جاری آماده تحویل گردد.
کسب چهار نشان توسط بانک پاسارگاد در اجلاس طرح انتخاب ملی
بانک پاسارگاد در اجلاس طرح انتخاب ملی موفق به کسب موفقیت در ۴ حوزه: برترین انتخاب ملی صنعت بانکداری، استاندارد و جایزه بین‌المللی بالاترین سطح سودآوری و امنیت در ارائه خدمات بانکی، برترین و تأثیرگذارترین روابط‌عمومی در معرفی خدمات بانکی و انتخاب نخست مشتریان در صنعت بانکداری گردید.
افتتاح کتابخانه
بانک پاسارگاد، در ادامه اقدامات خیرخواهانه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و با هدف توسعه فضا‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، در روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲، کتابخانه "بینش پاسارگاد" را در روستای "اشترمل" استان همدان افتتاح و عملیات احداث دو کتابخانه دیگر در روستا‌های "کوزره" و "ده‌پیاز" این استان را آغاز کرد.بدین‌ترتیب نهمین کتابخانه ساخته‌شده توسط بانک پاسارگاد در استان همدان با مساحت ۱۳۰ مترمربع بنا و ۱۰۰ مترمربع محوطه‌سازی افتتاح و عملیات ساخت دو کتابخانه دیگر در این استان آغاز گردید.
هفتمین جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی و معرفی
محصول "‌بانکداری ویدئویی‌" با هدف ارائه نسل جدید خدمات بانکی، فارغ از موقعیت فیزیکی مشتری و یا بانک، تولید شده است. این محصول با ایجاد یک بستر کامل برای ارتباط تصویری و صوتی بین بانکدار و مشتری، امکان ارائه انواع خدمات بانکی و مالی را فراهم می‌سازد. با کمک بانکداری ویدئویی، مشتری می‌تواند در هر نقطه جغرافیایی بدون حضور در شعبه، پس از ثبت درخواست، با بانکدار ارتباط تصویری برقرار نموده و پس از احراز هویت، خدمات بانکی قابل‌ارائه را دریافت کند. این محصول نوآورانه با توجه به ویژگی‌های جذاب و خاص خود ضمن جلب نظر هیأت داوران در فرآیند ارزیابی هفتمین جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی موفق به کسب لوح زرین و تقدیرنامه نوآوری محصول برتر ایرانی شد.
انتخاب و تجلیل از ۱۵ رئیس شعبه منتخب بانک پاسارگاد در سیزدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌ها
رئیسان ۱۵ شعبه بانک پاسارگاد در سیزدهمین گردهمایی رئیسان موفق شعبه‌های بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری کشور با محوریت مسئولیت‌های حقوقی رؤسای شعب ، به‌عنوان رئیسان موفق و برتر این بانک، انتخاب و از آنان تجلیل شد. این گردهمایی که در تاریخ چهارم اسفندماه ۱۴۰۱ در محل بانک مرکزی و با حضور محمد طالبی دبیرکل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فرشاد حیدری رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران و جمعی از مدیران شبکه بانکی برگزار شد، از ۱۵ رئیس شعبه موفق و برتر بانک پاسارگاد قدردانی به‌عمل آمد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
توسعه اقتصاد دیجیتالی کشور از مسیر تحول دیجیتالی بانک‌ها
دکتر مجید قاسمی ، مدیرعامل بانک پاسارگاد:
نقد و بررسی
سرنوشت سهام بیمه پاسارگاد چه می‌شود؟
سهامداران در انتظار شفاف‌سازی+ سند؛
وبلاگستان
بانکداری جامع (Universal Banking) چیست؟
ارائه خدمات با طبقه بندی مشتریان؛
مراقب این اشتباهات در خودپردازها باشید
استفاده از دستگاه خودپرداز؛
ساختمان مرکزی جدید بانک پاسارگاد
ساختمان چندمنظوره بانک پاسارگاد؛
ریتون تندیس مهر باستان
ریتون نماد طراحی و هنر ایرانی؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه اندازه از عملکرد بانک پاسارگاد در خدمات رسانی به مشتریان در سطح شعب ، رضایت دارید؟
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها