پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
از بین ۲۴ شرکت بیمه فعال دربازار سرمایه؛
بیشترین سود عملیاتی صنعت بیمه به بیمه پاسارگاد رسید
بررسی عملکرد یکساله شرکت‌های بیمه‌ای فعال در بازارسرمایه نشان می‌دهد که ۳ شرکت بیمه پاسارگاد، البرز و دی بیشترین سود عملیاتی را در سال ۹۹ به خود اختصاص داده‌اند.
بهره برداری از نیروگاه جدید هلدینگ میدکو تا ۱۴۰۱
در مراسم بهره برداری از پنج پروژه بزرگ میدکو ،علی اصغر پورمند مدیرعامل شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه از احداث یک نیروگاه در بوتیا به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات خبر داد و تصریح کرد: بخش گازی آن به ظرفیت ۳۱۲ مگاوات تا پایان امسال وارد مدار تولید می‌شود و مابقی در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می‌رسد.
افتتاح چهارمین مدرسه ساخته شده توسط بانک پاسارگاد در خوزستان
بانک پاسارگاد در راستای پاسخگویی به تعهدات حرفه ای خود در بحث مسئولیت اجتماعی ، اقدام به ساخت و بهره برداری از چهارمین مدرسه در استان خوزستان نمود. در این مراسم دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک ضمن اشاره به فعالیت های گسترده بانک پاسارگاد در حوزه مسئولیت اجتماعی و عملکرد بانک به عنوان اولین بانک در ارائه گزارش سالانه مسئولیت اجتماعی، به محوریت های حرفه ای بانک در این حوزه و بخشی از کارهای انجام شده اشاره نمودند.
افزایش درآمد ۱۴۸درصدی از نخستین بانک خصوصی؛
ثبت رکورد جدید
طی گزارشی که در مطلب زیر می خوانید، بیشترین میزان درآمد حاصل‌شده بانک پاسارگاد طی دوره یک‌ماهه منتهی به خردادماه در اختیار «سایر تسهیلات» بوده و رتبه بعدی را «تسهیلات ارزی» به خود اختصاص داده است.
افتتاح طرح‌های ۴۰ هزار میلیارد تومانی میدکو توسط رئیس جمهور
در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی و در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها"با حمایت بانک پاسارگاد، طرح‌های شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با مجموع سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومان توسط رییس جمهور افتتاح خواهد شد.
گزارشی از عملکرد یکساله وپاسار
بانک پاسارگاد که در سال مالی ۹۹ رشد قابل توجهی در درآمد‌های مشاع و غیر مشاع خود داشته است با جهش چشمگیری بیش از ۱۴۵۰۰ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است.
آموزش و فناوری؛ملزومات همکاری بیمه پاسارگاد با شرکت های خارجی
معصوم ضمیری، مدیرعامل بیمه پاسارگاد در خصوص استراتژی و برنامه‌های شرکت اظهار داشت: صنعت بیمه نیازی به سرمایه خارجی ندارد بلکه به آموزش و فناوری نیاز دارد گفت: بیمه پاسارگاد به شرکت‌های خارجی که تمایل به همکاری با این شرکت دارند اعلام کرده است که دو نیاز این شرکت یکی آموزش و دانش روز بیمه‌ای دیگری فناوری، سیستم‌های پیشرفته نرم‌افزاری وسخت افزاری است و در صورت باز شدن فضای همکاری بیمه پاسارگاد با این دو هدف با شرکت‌های خارجی همکاری خواهد کرد.
موفقیت بیمه پاسارگاد حاصل مدیریت و عملکرد بهینه در بیمه گری و سرمایه گذاری
سید مرتضی عقدا معاون مدیرعامل در بخش اقتصادی و پشتیبانی بیمه پاسارگاد،اظهار داشت: در حال حاضر شرکت بیمه پاسارگاد با حاشیه سود خالص ۵۱ درصدی، از میانگین ۲۳ درصدی صنعت بیمه پیشی گرفته است که این موفقیت حاصل مدیریت و عملکرد بهینه شرکت در هر دو بخش بیمه گری و سرمایه گذاری است.
تقسیم سود ٢٥٥ ریالی به ازای هر سهم در مجمع بیمه پاسارگاد
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه پاسارگاد با حضور ۹۶/۳۵ درصد سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ این شرکت به تصویب رسید.
مرکز تحقیقات و مطالعات فناپ و دانشگاه خاتم برگزار می کند؛
دوره جامع تکنولوژی داده (DataTech)
مرکز تحقیقات و مطالعات فناپ و دانشگاه خاتم، در راستای بهبود دانش متخصصان خود و همچنین ترویج علم میان سایر متخصصان و علاقه‌مندان در کشور، در نظر دارد دوره جامع آموزش علم داده با نام DataTech را برگزار کند. این دوره بر اساس آخرین دانش روز دنیا در حوزه‌های مرتبط با علوم داده و همچنین منطبق با نیاز واقعی سازمان‌ها طراحی شده است. رسالت این دوره، تربیت و پرورش متخصصان علم داده است که راهگشای نیاز‌های فعلی و آتی سازمان‌های فناوری اطلاعات نظیر فناپ باشند.
استقبال سرمایه‌‎گذاران از عرضه عمومی صکوک اجاره شرکت گسترش انرژی پاسارگاد
عرضه ۱۳.۵ هزار میلیارد ریال صکوک اجاره گسترش انرژی پاسارگاد توسط شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد عملیاتی شد.
افتتاح دو مدرسه و آغاز عملیات ساخت یک واحد آموزشی در خوزستان
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: دو مدرسه شش کلاسه با مشارکت بانک پاسارگاد در خوزستان افتتاح شد و کلنگ ساخت یک مدرسه دیگر نیز به زمین خورد.
بهره‌برداری از مدرسه ۶ کلاسه پاسارگاد در روستای همت آباد
بهره‌برداری از مدرسه ۶ کلاسه پاسارگاد در روستای همت آباد، ۱۰۰۰ مترمربع بر فضای آموزشی این منطقه افزود. در همین راستا در تاریخ ۵ خرداد ۱۴۰۰ مراسم افتتاح و بهره‌برداری از این واحد آموزشی برگزار شد.
افتتاح مدرسه ۲ کلاسه در روستای شیراوند توسط بانک پاسارگاد
بانک پاسارگاد در ادامه فعالیت‌های خود در حوزه ساخت مدرسه و توسعه فضا‌های آموزشی کشور، یک باب مدرسه در روستای شیراوند واقع در شهرستان رومشکان استان لرستان احداث کرد.
کلنگ زنی مدرسه شهید قاسم سلیمانی در مهرشهر دزفول
بانک پاسارگاد در ادامه فعالیت‌های خود در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، همزمان با روز دزفول (۴ خرداد ۱۴۰۰) مدرسه ۱۲ کلاسه در منطقه مهرشهر شهرستان دزفول استان خوزستان را کلنگ زنی کرد.
هلدینگ فناپ، پیشرو در زمینۀ دیجیتالی شدن کشور
مراسم افتتاح کارخانه تولیدی شرکت فناپ‌تک با حضور دکتر گروسی سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، مدیران هلدینگ فناپ، فرماندار منطقه آزاد اروند، فرماندار و امام‌جمعه خرمشهر و جمعی از مسئولین محلی برگزار شد.دکتر قاسمی، شرکت فناپ را پیشرو در زمینۀ دیجیتالی شدن کشور معرفی کردند.دکتر قاسمی حضور هلدینگ گسترش انرژی پاسارگاد در انجام پروژه‌های پیچیده و فنی توسعۀ میدان‌های نفتی جفیر و سپهر را در این راستا دانست و در ادامه، به حضور نخبگان و مهندسین توانای داخلی در پروژه‌های فنی هلدینگ‌های معدنی و انرژی گروه‌مالی اشاره کرد و توان فنی و رقابت‌پذیر بودن این شرکت‌ها با مجموعه‌های توانمند خارجی را مایۀ مباهات و تحسین بسیاری از مسئولین کشور عنوان کردند.
اثرگذاری بانک پاسارگاد بر تولید ملی با طرح گواهی اعتبار مولد گام
بانک پاسارگاد در راستای برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با هدف حمایت از بخش کشاورزی، اقدام به اعطای تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی می‌کند. بانک پاسارگاد به عنوان یکی از بانک‌های عامل در اجرای طرح گواهی اعتبار مولد «گام» و در راستای کمک به رونق تولید در کشور از طریق تأمین نقدینگی مورد نیاز واحد‌های تولیدی، بدون نیاز به افزایش نقدینگی، انتخاب شده و مشارکت می‌کند.
شایسته سالاری و کارآمدی مدیریتی، راز بیمه‌های اتکایی پاسارگاد
نقطه تحول هر شرکتی وجود نیروی انسانی کوشا و جوان در کنار نیروهای کارآزموده و پیشکسوت است. وقتی صحبت از عملکرد بیمه پاسارگاد است، قبل از هر چیز ثبات مدیریتی خودنمایی می‌کند. تمایز این شرکت به‌عنوان شرکتی نوپا در بهره‌مندی از مدیران مجرب در کنار جوانان پرتلاش می باشد. بیمه پاسارگاد شرکتی است متکی بر تجربیات ارزنده که از آن شرکتی با ترکیب همگون پرتفوی، ضریب خسارت قابل قبول و نیروی انسانی متخصص ساخته است.
روز‌های طلایی با وپاسار و افشای اطلاعات با اهمیت
بانک پاسارگاد با اعلام خبر تعیین نرخ تسعیر ارز توسط بانک مرکزی برای گزارشگری پایان اسفند ۹۹ بانک‌ها پیش بینی افزایش نرخ سود سهامداران را نموده و آثار درآمدی دقیق را منوط به تهیه صورت‌های مالی پایان سال دانسته است. بنظر می‌رسد که اعلام این خبر، اثرات معناداری را بر روی افزایش تقاضا برای این سهم در بازار، خواهد گذاشت.
کارشناس بازار سرمایه توضیح داد
اثر رشد شاخص بورس بر تورم چیست؟
مجتبی شهبازی، کارشناس بازار سرمایه گفت: «در بررسی بازار‌های مالی در دهه‌های گذشته و نیز در بازار‌های مالی دنیا، در میابیم که بورس بهترین ابزار اقتصاد برای سرمایه‌گذاری، تامین سرمایه، پس‌انداز و حتی سفته‌بازی به معنی واقعی و علمی آن است؛ چرا که در نبود بازارسرمایه، سرمایه‌گذاران به ناچار پس‎انداز خود را یا به بازار ملک میبرند که با این کار نقدینگی از چرخه تولید بیرون رفته و منجر به تورم ملک می‌شود، یا با خرید خودرو و دلار و طلا در جهت دشوار شدن معیشت برای مردم گام برمیردارند.»
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازارسرمایه کماکان پربازده‌ترین بازار سرمایه گذاری بوده است
مدیر معاملات کارگزاری بانک پاسارگاد در خصوص تاثیر نرخ سود بانکی بر بازارسرمایه اظهار داشت: در نگاهی بلند مدت و با توجه به آمار‌ها رسمی موجود، در بازه‌های بیش از ۵، ۱۰ و ۲۰ سال، بازارسرمایه کماکان پربازده‌ترین بازار سرمایه گذاری بوده است؛وی همچنین سود زیادی که بانک‌ها ارایه می‌دهند را آسیب زا دانست.وی معتقد است نامه اخیر وزیر اقتصاد و اقداماتی از جمله افزایش هزینه‌های مالیاتی در این خصوص سبب می‌شود تا بانک‌ها به سمت کاهش نرخ سود بروند.در چنین شرایطی احتمال ورود منابع به سمت بازارسرمایه و تولید و افزایش جذابیت این بازار بیشتر می‌شود.
بهره‌برداری از مجتمع فولاد زرند ایرانیان آغاز شد
با بهره‌برداری از مجتمع فولاد زرند ایرانیان، چرخه تولید ۷/۱ میلیون تنی فولاد در هلدینگ میدکو کامل می‌شود. مجید قاسمی رئیس هیات مدیره میدکو در مراسم بهره‌برداری مجتمع فولاد زرند ایرانیان گفت: یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های صنعتی کشور در شهر زرند اجرا شد؛ این هدیه اقتصادی را به ملت ایران تقدیم و از هیات مدیره بانک پاسارگاد هم به دلیل همراهی با بخش اقتصاد تشکر می‌کنم، زیرا با این همدلی میان بخش مالی و اقتصادی توانستیم این پروژه عظیم را به نتیجه برسانیم.
در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان؛
بدهی۲ هزار و۳۰۰میلیارد ریالی لوله سازی اهواز به بانک پاسارگاد تایید شد
استاندار خوزستان گفت: مصوبه روز سه‌شنبه نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مبنی بر تایید رای و نظر گروه سه نفره کارشناسان دادگستری درخصوص بدهی ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی شرکت لوله‌سازی اهواز به بانک پاسارگاد، باعث تسریع در تعیین تکلیف میزان بدهی‌ها توسط مراجع قضایی خواهد شد.
چهاردهمین سالروز فعالیت بیمه پاسارگاد؛
تدبیری اندیشمندانه در تأسیس یک شرکت بیمه خصوصی الگو
بیمه پاسارگاد در مدل کسب‌وکاری که در زمان تأسیس به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد، رسالتی متمایز از دیگر شرکت‌های بیمه را اعلام نمود. وجه تمایز این شرکت این بود که شرکت بیمه‌ای تأسیس شود که نمونه متمایزی در صنعت بیمه باشد. در واقع نکته مهمی که در دیدگاه مؤسسین اصلی بیمه پاسارگاد وجود داشت، راه‌اندازی و تأسیس یک شرکت بیمه خصوصی الگو بوده است.اگر به عملکرد شرکت بیمه پاسارگاد از بدو تأسیس بنگریم، روند رشدی متوازن را مشاهده می‌کنیم. شرکت بیمه پاسارگاد با تکیه بر توان مدیریتی و آموزش سرمایه انسانی مستعد بر ایجاد بازاری بکر و خرد بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
«شکوه جاودانه» سرود سازمانی جدید بانک پاسارگاد
هم‌زمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع)؛
برگزاری انتخاب اعضای هیأت مدیره در مجمع عمومی عادی
به طورفوق العاده صاحبان سهام شرکت بیمه پاسارگاد
توسعه نوآوری در فناپ با عبور از خود
مدیرعامل فناپ مطرح کرد؛
دانش‌گران، دارایی هر سازمانی هستند
مدیرعامل بانک پاسارگاد:
نقد و بررسی
وبلاگستان
بانکداری جامع (Universal Banking) چیست؟
ارائه خدمات با طبقه بندی مشتریان؛
مراقب این اشتباهات در خودپردازها باشید
استفاده از دستگاه خودپرداز؛
ساختمان مرکزی جدید بانک پاسارگاد
ساختمان چندمنظوره بانک پاسارگاد؛
ریتون تندیس مهر باستان
ریتون نماد طراحی و هنر ایرانی؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه اندازه از عملکرد بانک پاسارگاد در خدمات رسانی به مشتریان در سطح شعب ، رضایت دارید؟
کم
متوسط
زیاد
نکته ها و گاف ها