پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
توضیحات دکتر مجید قاسمی، رئیس هیات مدیره میدکو درباره خبر تخلف ۱۲۰۰ میلیارد تومانی
مجید قاسمی رئیس هیات مدیره میدکو در مجمع این شرکت درباره خبر تخلف ۱۲۰۰ میلیارد تومانی که اخیرا از سوی یک مقام قضایی اعلام شد، توضیح داد: در این زمینه در کدال از سوی بانک پاسارگاد و شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان شفاف‌سازی شد. ایشان افزودند: این موضوع ارتباطی به میدکو، بانک پاسارگاد و شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان ندارد. رقم اعلام شده ۱۲۰۰ میلیارد تومان نبوده بلکه ۶۰۰ میلیارد تومان بوده و این تسهیلات را هم شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان که شرکت سهامدار بانک است، گرفته و ارتباطی به بانک ندارد.
مدیرعامل میدکو از عزم این مجموعه برای ارتقای ۲۰۰ هزار تنی ظرفیت تولید فولاد خبر داد
مدیرعامل میدکو در مجمع عمومی عادی سالیانه هلدینگ از تلاش این مجموعه برای افزایش ظرفیت تولید خبر داد. به گفته او میدکو سال گذشته را با رشد چشمگیر درآمد‌های صادراتی پشت سر گذاشت هر چند کمبود انرژی چالش مهمی برای آن به شمار می‌آمد.
افتتاح مدرسه ۳۰ کلاسه دارالفنون تا مهرماه سال جاری
مهندس بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی طی بازدید از مدرسه ۳۰ کلاسه دارالفنون اردبیل که توسط بانک پاسارگاد در حال اجرا می باشد، گفت: پروژه در حال حاضر با دوشیفت کاری اجرا می شود تا مهرماه سال جاری آماده تحویل گردد.
کسب چهار نشان توسط بانک پاسارگاد در اجلاس طرح انتخاب ملی
بانک پاسارگاد در اجلاس طرح انتخاب ملی موفق به کسب موفقیت در ۴ حوزه: برترین انتخاب ملی صنعت بانکداری، استاندارد و جایزه بین‌المللی بالاترین سطح سودآوری و امنیت در ارائه خدمات بانکی، برترین و تأثیرگذارترین روابط‌عمومی در معرفی خدمات بانکی و انتخاب نخست مشتریان در صنعت بانکداری گردید.
افتتاح کتابخانه
بانک پاسارگاد، در ادامه اقدامات خیرخواهانه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و با هدف توسعه فضا‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، در روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲، کتابخانه "بینش پاسارگاد" را در روستای "اشترمل" استان همدان افتتاح و عملیات احداث دو کتابخانه دیگر در روستا‌های "کوزره" و "ده‌پیاز" این استان را آغاز کرد.بدین‌ترتیب نهمین کتابخانه ساخته‌شده توسط بانک پاسارگاد در استان همدان با مساحت ۱۳۰ مترمربع بنا و ۱۰۰ مترمربع محوطه‌سازی افتتاح و عملیات ساخت دو کتابخانه دیگر در این استان آغاز گردید.
هفتمین جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی و معرفی
محصول "‌بانکداری ویدئویی‌" با هدف ارائه نسل جدید خدمات بانکی، فارغ از موقعیت فیزیکی مشتری و یا بانک، تولید شده است. این محصول با ایجاد یک بستر کامل برای ارتباط تصویری و صوتی بین بانکدار و مشتری، امکان ارائه انواع خدمات بانکی و مالی را فراهم می‌سازد. با کمک بانکداری ویدئویی، مشتری می‌تواند در هر نقطه جغرافیایی بدون حضور در شعبه، پس از ثبت درخواست، با بانکدار ارتباط تصویری برقرار نموده و پس از احراز هویت، خدمات بانکی قابل‌ارائه را دریافت کند. این محصول نوآورانه با توجه به ویژگی‌های جذاب و خاص خود ضمن جلب نظر هیأت داوران در فرآیند ارزیابی هفتمین جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی موفق به کسب لوح زرین و تقدیرنامه نوآوری محصول برتر ایرانی شد.
انتخاب و تجلیل از ۱۵ رئیس شعبه منتخب بانک پاسارگاد در سیزدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌ها
رئیسان ۱۵ شعبه بانک پاسارگاد در سیزدهمین گردهمایی رئیسان موفق شعبه‌های بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری کشور با محوریت مسئولیت‌های حقوقی رؤسای شعب ، به‌عنوان رئیسان موفق و برتر این بانک، انتخاب و از آنان تجلیل شد. این گردهمایی که در تاریخ چهارم اسفندماه ۱۴۰۱ در محل بانک مرکزی و با حضور محمد طالبی دبیرکل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فرشاد حیدری رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران و جمعی از مدیران شبکه بانکی برگزار شد، از ۱۵ رئیس شعبه موفق و برتر بانک پاسارگاد قدردانی به‌عمل آمد.
محدودیت در فعالیت بانک ها با وجود قوانین متضاد در نهادهای ناظر
دوازدهمین نشست تخصصی میز صنعت «فلزات اساسی» با حضور معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و همچنین فعالان این حوزه به میزبانی سازمان بورس و اوراق بهادار در هفته گذشته( یک اسفندماه 1401) برگزار گردید.در این نشست مدیران ارشد نظام بانکی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و برخی از این گلایه مندی ها و موارد بیان شده، مورد توجه نظام سیاستگذار در سازمان بورس و بانک مرکزی قرار گرفته است. نظر به اهمیت موضوع در متن حاضر، اقدام به انعکاس پاره ای از چالش های مطرح شده در این نشست گردیده است.
ادعای کاهش۲۷ درصدی درآمد محقق شده
رسانه بورس نیوز با تحلیل داده های خام موجود در گزارش ماهیانه ارسالی توسط "وپاسار" روی سامانه کدال در خصوص چند شاخص درآمد تسهیلات نسبت به آذرماه‌۱۴۰۱ ، ئرآمد سرمایه گذاری ها و درآمد تسهیلات ارزی ، معتقد به کاهش درآمد با ضرایبی محاسبه شده بوده است. بانک پاسارگاد با ارسال جوابیه ای ، انتظار وجود روند ثابت افزایش درآمد بانک در چند شاخص مورد اشاره را بر اساس قوانین مردود دانسته و توضیحاتی چند و شفاف سازی های لازم در این خصوص را بیان داشته است.
ارتقای 19 پله ای و کسب رتبه 238  از میان 500 برند برتر بانکی جهان توسط بانک پاسارگاد در سال 2023 میلادی
بانک پاسارگاد در هشت سال گذشته همواره در فهرستی که هر ساله توسط مؤسسه بین‌المللی "برندفاینانس" تهیه و توسط نشریه "بنکر" از زیرمجموعه‌های"Financial Times" اعلام می‌شود، به‌عنوان با ارزش‌ترین برند بانکی ایرانی معرفی شده است. در سال 2023 میلادی نیز بانک پاسارگاد با صعود 19 پله‌ای نسبت به سال گذشته، موفق به کسب رتبه 238 از میان 500 برند برتر بانکی جهان (TOP 500 Banking Brands) گردید.
صورت‌های مالی بانک پاسارگاد در کدال؛ سودآوری 63 درصدی
بانک پاسارگاد در گزارش صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۹ ماهه سال جاری (1401) وضعیت سودآوری بانک در سرفصل های چندگانه درآمد عملیاتی بانک ،درآمد تسهیلات اعطایی و سپرده‌گذاری اوراق بدهی ،درآمد کارمزد ،خالص سود سرمایه‌گذاری‌ها ،خالص سود مبادلات و معاملات ارزی ،افزایش سود انباشته ،خالص ورود وجه نقد قبل از فعالیت‌های تامین مالی ،جریان خالص ورود نقد حاصل از فعالیت‌های عملیاتی ،وضعیت سپرده مشتریان و .... ،را مشص نمود.سود خالص نماد وپاسار در این دوره ۱۰.۷۹۲ میلیارد تومان بوده در حالی که در دوره مشابه سال قبل این سود ۶.۶۳۶ میلیاردتومان به ثبت رسیده است.
کسب تندیس زرین سیزدهمین دوره جایزه مالی ایران توسط بانک پاسارگاد
سیزدهمین مراسم جایزه ملی مدیریت مالی ایران (آغاز از سال 1389) در تاریخ 11بهمن‌ماه1401 با حضور مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رحمت الله اکرمی معاون وزیر اقتصاد و دارایی در نظارت مالی و خزانه داری کل کشور، هادی قوامی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر اقتصاد و دارایی، مجید قاسمی رئیس انجمن مدیریت مالی ایران و جمعی از اساتید و دانشمندان حوزه مالی و نمایندگان شرکت‌های برگزیده، به ‌همت انجمن مدیریت مالی ایران در محل سالن اجلاس سران برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این جایزه بر اساس شاخص‌های تخصصی مالی، حسابداری و عملکردی مورد ارزیابی قرار گرفتند و پس از داوری توسط نخبگان و اساتید خبره این حوزه از برگزیدگان در سه سطح تندیس، تقدیرنامه و گواهینامه تقدیر به عمل آمد. بانک پاسارگاد نیز در ادامه افتخارآفرینی‌های خود موفق به کسب عالی‌ترین سطح این جایزه شد.
فناپ‌تک آغازگر صنعت چهارم در هفتمین جشنواره امین‌الضرب
فناپ‌تک موفق به دریافت لوح تقدیر امین‌الضرب به عنوان آغازگر صنعت چهارم در کشور شد. این لوح بخشی از جوایزی است که هر ساله توسط اتاق بازرگانی تهران به کارآفرینان و پیشکسوتان برجسته بخش‌خصوصی کشور اهدا می شود. اولین دوره جشنواره امین الضرب در بهمن ماه سال ۱۳۹۵ برگزار شد. شرکت فناپ‌تک در هفتمین دوره اهدای جوایز امین‌الضربِ اتاق بازرگانی مفتخر به کسب مقام اول کشور به عنوان آغازگر صنعت چهارم گردید که یکی از ارزشمندترین جوایز اهدایی به صنعت گران و کارآفرینان بزرگ کشور توسط بخش خصوصی می‌باشد. شرکت فناپ‌تک به عنوان اولین شرکت دریافت کننده جایزه آغازگر صنعت چهارم در کشور مسئولیت سنگینی در آینده تولید کشور بر عهده خواهد داشت.
بازدید مدیران بانک پاسارگاد و هلدینگ فناپ از فناپ‌تک
فناپ تک (پرداخت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان اروند)، توسط هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) بنیان‌گذاری شده و در زمینه طراحی و تولید سخت‌افزار/راهکار‌های بانکی و پرداختی، تولید قطعات یدکی دستگاه‌های کارتخوان، تولید رول کاغذ حرارتی و خدمات پس از فروش دستگاه‌های کارتخوان فعالیت دارد، به تازگی نیز حوزه کاری خود را به تولید باتری و UPS در دامغان، گسترش داده است. روز یکشنبه یازدهم دی‌ماه ۱۴۰۱، کارخانه فناپ‌تک میزبان اعضای هیئت‌مدیره و هیئت عامل بانک پاسارگاد و همچنین اعضای هیئت‌مدیره، مدیرعامل و معاونین هلدینگ فناپ بود. در این دیدار مدیران بلندپایه بانک پاسارگاد و فناپ، ضمن بررسی وضعیت تولید در کارخانه فناپ‌تک در جریان روند تولید محصولات جدید این شرکت قرار گرفتند.
پانزدهمین سال حمایت پیوستۀ بانک پاسارگاد از نخبگان کشور و رتبه‌های برتر کنکور سراسری سال ۱۴۰۱
رتبه‌های برتر کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ در پانزدهمین سال حمایت پیوستۀ بانک پاسارگاد از نخبگان کشور، تحت‌حمایت این بانک قرار گرفتند. در مراسمی که در روز یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱، با حضور جناب آقای دکتر مجید قاسمی مدیرعامل این بانک، نفرات برتر کنکور سراسری ۱۴۰۱ و خانوادۀ ایشان در محل ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد، از نفرات برتر آزمون سراسری با اهدای هدایایی شامل تخصیص بورس تحصیلی و سهام بانک پاسارگاد تقدیر به عمل آورد و بدین ترتیب نفرات برتر آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ به خانوادۀ بزرگ پاسارگاد پیوستند.
کسب دیپلم افتخار و رتبه برتر روابط عمومی بانک پاسارگاد در هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی
بانک پاسارگاد در هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی در تمامی بخش‌های مشارکت خود (۸ بخش) موفق به کسب رتبه برتر شد و جایزه دیپلم افتخار سطح ملی را به خود اختصاص داد.
کلنگ احداث مجموعه آموزشی دارالفنون استان اردبیل توسط بانک پاسارگاد بر زمین نشست
به گزارش روابط‌عمومی بانک پاسارگاد، آیین آغاز عملیات احداث ۲ باب دبیرستان‌های دارالفنون در مراسمی در روز جمعه ۱۸ آذرماه ۱۴۰۱ با‌حضور یونس نوری "وزیر آموزش و پرورش"، علی نیکزاد "نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین"، سید کاظم موسوی و صدیف بدری "نمایندگان مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین"، سید حامد عاملی "استاندار اردبیل"، مجید قاسمی "مدیرعامل بانک پاسارگاد"، جمعی از مدیران این بانک و مدیران استانی و مسئولان محلی برگزار شد.گفتنی است با ساخت این مجموعه آموزشی، ۳۰ کلاس معادل ۱۰ هزار مترمربع به فضای آموزشی استان اردبیل افزوده می‌شود و امکان ادامه تحصیل در مدرسه دارالفنون برای دانش‌آموزان عزیز استان اردبیل فراهم خواهد شد.
شیطنت مجدد رسانه ای با داستان تکراری هزینه دریافت پیامک بانکی
طیف رسانه ای خاص هستند و بعضا متمایل به شیطنت. حال به هر موضوعی که باشد و به هر صورتی که اجرایی شود، چندان برایشان اهمیت ندارد. بعضی رسانه های دست دوم خودشان و برخی رسانه های عموما حاشیه ای کم اطلاع از پشت پرده اخبار، اقدام به بازنشر شیطنت ها می کنند و در این بین هم ، ممکن است برای برخی از شهروندان هم ایجاد شبهه شود. چند ماه پیش روی داستان هزینه ارسال پیامک بانکی (خصوصا یک بانک خصوصی قوی کشور) کار کردند و فعالیت بی اثری را دنباله گیری نمودند. حال بعد از چند ماه، همان خبر را در فضای مجازی نیم بند موجود بازنشر داده و مثلا با هدف زنده کردن خبر سوخته قبلی دنباله گیری می شود. متن زیر با رویکردی تبیینی ، قصد شفاف سازی داستان و روشنگری درباره اصل ماجرا را دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
از شایعه حمله سایبری به پاسارگاد تا انتقال پول دکتر ظریف به چین؟!
ورود دشمن به حوزه جنگ ترکیبی، هوشمندی همه جانبه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، مدیریتی و غیره را در کنار هوشمندی و توانمندی های نظامی، طلب می کند. دشمن در جنگ ترکیبی به سراغ دو کانون اصلی یعنی پایه های قوی نهادی و حوزه های عمومی می رود. اولی را برای تخریب می زند و دومی را برای ایجاد انحراف، هدف قرار می دهد. در ناآرامی های اخیر هم ، شاهد شایعه سازی هایی چند در خصوص بانک پاسارگاد هستیم.شایعاتی از جنس حمله سایبری تا خروج پول توسط محمدجواد ظریف به خارج از کشور. تشریح موضوع از سه منظر قدرت مدیریتی بانک پاسارگاد، توانمندی سایبری و حضور قوی برای فعالیت در حوزه بانکداری الکترونیک و از همه مهمتر، امانتداری و حرفه ای بودن مجموعه پاسارگاد، خنثی کننده این شایعات و تبدیل تهدید بنوعی فرصت برای خدمات رسانی بهتر است.
صعود ۱۸۲ پله‌ای بانک پاسارگاد و کسب رتبه ۳۲۰ در هزار بانک برتر جهان
به گزارش شهرابی مدیر روابط عمومی بانک پاسارگاد، این بانک در جدیدترین رتبه‌بندی هزار بانک برتر سال ۲۰۲۲ که به‌طور سالیانه توسط نشریه معتبر و بین‌المللی بنکر اعلام می‌شود، موفق به صعود ۱۸۲ پله‌ای نسبت به سال گذشته شد و بدین‌ترتیب از رتبه ۵۰۲ (سال ۲۰۲۱) عبور و در جایگاه ۳۲۰ برترین بانک‌های جهان قرار گرفت.
در نشست با مدیرعامل بانک پاسارگاد مطرح شد؛
آمادگی استان اردبیل برای جذب سرمایه‌گذاری بانک پاسارگاد
در نشست مشترک مدیرعامل بانک پاسارگاد با سید حامد عاملی استاندار، علی نیکزاد نایب رئیس و صدیف بدری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد بیان داشت که بانک پاسارگاد آمادگی دارد بحث سرمایه گذاری در بخش‌هایی همچون توسعه گلخانه‌ها، صنایع تبدیلی و تکمیلی و مجتمع تولید زنجیره‌ای گوشت در سطح استان اردبیل را تا سقف، ۲۵هزار میلیارد ریال مورد بررسی قرار داده و برنامه ریزی کند.
افتتاح طرح فولاد بوتیای ایرانیان کرمان در هفته دولت
بهره‌برداری از پروژه فولادسازی شرکت فولاد بوتیای ایرانیان با ظرفیت سالانه ۱.۵ میلیون تن که آبان ماه سال گذشته با حضور جمعی از مدیران و متصدیان و مدیرعامل بانک پاسارگاد بصورت آنلاین برگزار شد، در هفته دولت سال جاری توسط رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد.
گزارش عملکرد یک ماهه بانک پاسارگاد؛
رشد درآمد عملیاتی
بانک پاسارگاد با نماد "وپاسار" از گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری با سرمایه ثبت شده ۱۳۱ هزار میلیارد ریال در بورس تهران توانست تیرماه‌۱۴۰۱ را با ترازی مثبت از مجموع درآمد عملیاتی به دست آورد به‌طوری که از تسهیلات اعطایی، درآمد ۲۸ درصدی نسبت به سه ماهه سال جاری کسب نموده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بانک پاسارگاد در نهمین دوره جشنواره برند محبوب مصرف کنندگان موفق به کسب رتبه اول در گروه "همراه بانک (موبایل بانک) " گردید.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
بانکداری جامع (Universal Banking) چیست؟
ارائه خدمات با طبقه بندی مشتریان؛
مراقب این اشتباهات در خودپردازها باشید
استفاده از دستگاه خودپرداز؛
ساختمان مرکزی جدید بانک پاسارگاد
ساختمان چندمنظوره بانک پاسارگاد؛
ریتون تندیس مهر باستان
ریتون نماد طراحی و هنر ایرانی؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه اندازه از عملکرد بانک پاسارگاد در خدمات رسانی به مشتریان در سطح شعب ، رضایت دارید؟
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین