پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تفاوت هشتمین کنگره ترویج با کنگره های پیشین از دیدگاه دکتر داریوش حیاتی
دکتر داریوش حیاتی استاد تمام دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، در خصوص هشتمین کنگره ملی ترویج و آموزش کشاورزی بیان داشته است که ، این رویداد علمی، فرصت گرانبهایی برای دانشجویان از نظر آشنایی عینی با توانمندی های رشته و افزایش تعامل با صاحب نظران علمی و اجرایی بوده و موقعیت منحصر بفردی برای مدیران ارشد بخش کشاورزی و منابع طبیعی کشور ، برای تبادل تجارب ، توسعه توان سیاستگذاری بواسطه آشنایی با متخصصین بخش و افزایش پتانسیل تشکیل اتاق های فکر تخصصی ، محسوب می شود.
یک ریاضیدان ایرانی رئیس انجمن ریاضی کانادا شد
دکتر جواد مشرقی، ریاضیدان ایرانی به عنوان رئیس جدید انجمن ریاضی کانادا برگزیده شد.
برگزیده چهارمین جشنواره آموزشی و تحصیلی جایزه ملی ایثار:
خلاصه زندگی و وصیت‌نامه شهدا در کتب درسی دانشگاه چاپ شود
جشنواره ملی ایثار برای ایجاد انگیزه و بالا بردن سطح علمی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و هنری دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین پایش و سنجش سطح علمی دانشجویان به همت بنیاد شهید و دانشگا‌ه آزاد اسلامی به مدت چهار سال متوالی برگزار می‌شود.
دبیر انجمن‌ علمی روان‌شناسی دانشگاه شاهد؛
درک کاربرد رشته‌های دانشگاهی با کمک انجمن‌های‌علمی
وحید ولدی گفت: انجمن‌ علمی روان‌شناسی دانشگاه ‌شاهد چند سالی است که فعالیت خود را آغاز کرده است؛ اما تا سال گذشته اقدامات آن ماهیت علمی نداشت بنابراین با آغاز کار اعضای جدید علمی شدن برنامه‌ها و فعالیت‌ها در دستور کار قرار گرفت.
عناوین و سرفصل‌های کلی آموزش مدیریت ریسک حوادث و بحران‌ها مشخص شد
عناوین و سرفصل‌های کلی آموزش مدیریت ریسک حوادث، بلایا و بحران‌ها از سوی انجمن علمی مدیریت بحران ایران مشخص شد.
به مناسبت روز ملی ذخایر ژنتیکی؛
لزوم فرهنگ سازی حفظ ذخایر ژنتیکی
شورای انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۹۴، طی اقدامی ارزشمند روز ۱۵ فروردین را به نام روز ملی ذخایر ژنتیکی نامگذاری کرد. با توجه به اهمیت حفاظت از ذخایر ژنتیکی، فرهنگ‎سازی در کشور اهمیت بسیار زیادی دارد.
درگذشت دکتر فریبرز رئیس دانا ؛
بازگشت همه به سوی خداست
شادروان فریبرز رئیس دانااستاد دکتر فریبرز رئیس دانا (1398-1327) از اقتصاددانان برجسته مردم مدار صبح روز دوشنبه 26 اسفند 98 در بیمارستان تهران پارس با این جهان وداع گفت.
درخواست 57 انجمن پزشکی از رئیس جمهور+عکس نامه
57 انجمن علمی گروه پزشکی ضمن تاکید بر توجه جدی به قطع زنجیره انتقال ویروس و کاهش سرعت گسترش همه گیری بر استفاده از تجارب و نقطه نظرات نمایندگان انجمن های علمی گروه پزشکی مستقل از نمایندگان دولتی و رسمی ، تاکید نمودند
صدور مجوز ۶ انجمن علمی دانشجویی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی
محمدمهدی جوکار ، از صدور مجوز جدید انجمن‌ها خبر داد و اظهار کرد: به‌منظور حفظ نشاط، ایجاد انگیزه و روحیه پژوهشی دانشجویان علاقه‌مند به تشکیل انجمن‌های علمی در سراسر کشور، عمل به تعهد تشکیل جلسات انجمن‌ها با فواصل دوماهه و از سوی دیگر با توجه به شرایط حاکم بر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و الزام به کنترل گسترش بیماری، جلسه بررسی درخواست مجوزها با موافقت همه اعضا به‌صورت غیرحضوری و از طریق فضای مجازی تشکیل شد.
نایب دبیر انجمن‌علمی حقوق دانشگاه تهران:
برنامه‌ انجمن‌های علمی مورد استقبال قرار نمی‌گیرد
نایب دبیر انجمن‌علمی حقوق دانشگاه تهران گفت: عدم استقبال از برنامه‌های انجمن‌ها سبب دیده نشدن آن‌ها می‌شود؛ بنابراین فقط برنامه‌هایی که دارای جذابیت خاصی ازسوی دانشجویان هستند، مورد پیگیری قرار می‌گیرند.
زنان الگوهای موفق ساده‌سازی علم و فناوری هستند
فرانک کبیری با تشریح موفقیت خود در رویداد کرسی یونسکو در ترویج علم افزود: فراخوان شرکت در این رویداد علمی از حدود یک ماه گذشته آغاز شد و در همین خصوص دستاوردها و فعالیت‌هایی که در حوزه گسترش علم و ساده‌سازی مفاهیم آن تاکنون انجام داده بودم را به دبیرخانه این رویداد علمی ارسال کردم.
سردبیر شهر فردا و عضو هیأت مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران وارد مجلس شد
دکتر جعفر قادری سردبیر شهر فردا و عضو هیأت مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران نماینده منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم شد.
بیانیه شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع؛
نسخه شفابخش ایران، مهندسی صنایع است
شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع ایران با همکاری دانشگاه الزهرا (س) و انجمن مهندسی صنایع ایران، با هدف تبادل دانش، مفاهیم، روش ها و روند‌های جدید این حوزه و با محوریت مهندسی صنایع و تحول دیجیتال، 2 و 3 بهمن 1398، در محل سالن همایش های دانشگاه الزهرا (س) برگزار ‌شد.
رونمایی از “راهنمای مداخلات تخصصی مددکاری اجتماعی در فرایند اهدای عضو”
“مداخلات تخصصی مددکاری اجتماعی در فرایند اهدای عضو” به نحوه ارائه خدمات تخصصی روانی اجتماعی از زمان مشخص شدن مرگ مغزی و قبل از اعلام به خانواده تا ۶ ماه پس از اهدای عضو می پردازد و توسط کلیه مددکاران اجتماعی که در سیستم اهدای عضو مشغول به فعالیت می باشند،قابل اجراست.
انتخاب اعضای هیئت مدیره انجمن علمی پدافند غیرعامل استان همدان
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری همدان بااشاره به برگزاری سومین دوره انتخابات هیئت مدیره انجمن علمی پدافند غیر عامل استان همدان گفت: اعضای جدید این انجمن انتخاب شدند.
موافقت با تأسیس ۱۰ انجمن علمی در باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد
در جلسه کمیسیون مرکزی انجمن‌های علمی دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی به ۱۰ انجمن علمی مجوز تأسیس اعطا شد.
به همت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(س) و انجمن علمی پژوهشی فلسفه؛
نشست علمی پژوهشی «بررسی نقش تجربه‌گرایی در معنویت‌گرایی نوین» برگزار می‌شود
نشست انجمن علمی پژوهشی فلسفه با عنوان «بررسی نقش تجربه گرایی در معنویت گرایی نوین» به همت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برگزار می‌شود.
رئیس انجمن علمی ایمنی زیستی ایران اعلام کرد؛
تسلیت نماینده انجمنهای علمی در شورای عتف درپی شهادت سردار سلیمانی
بهزاد قره یاضی رئیس انجمن علمی ایمنی زیستی ایران به عنوان نماینده انجمن های علمی کشور در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف)، در پیامی شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.
انجمن علمی روابط فرهنگی ثبت و تصویب شد
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از تصویب و ثبت انجمن علمی روابط فرهنگی در وزارت علوم تحقیقات و فناوری خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم از بخش خصوصی نیز در توسعه همکاری‌های فرهنگی استفاده شود.
سومین همایش سالانه انجمن علمی مطالعات صلح ایران برگزار می‌شود
سومین همایش سالانه انجمن علمی مطالعات صلح ایران از ، سوم دی‌ماه، به مدت سه روز در خانه اندیشمندان علوم انسانی و دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.
مجوز فعالیت ۲۶ انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه آزاد صادر شد
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مجور فعالیت ۲۶ انجمن علمی دانشجویی در این دانشگاه را صادر کرد.
در قالب سمینار انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران؛
روش‌ها‏ و کاربرد‌های تحقیق در هنر و معماری بررسی می‌شود
همزمان با هفته پژوهش، سمینار علمی - پژوهشی روش‌‏ها و کاربرد‌های تحقیق در هنر، معماری و شهرسازی در دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار می‌شود.
برگزاری بیست و دومین همایش سالانه انجمن علمی بین المللی بتن
رئیس مرکز تحقیقات بتن ( متب) از برگزاری بیست و دومین همایش سالانه انجمن علمی بین المللی بتن (ACI )و کنفرانس ملی بتن و زلزله طی چهار و پنج دیماه امسال خبر داد.
درآمد پایین پژوهش عاملی برای مهاجرت دانشجویان
علی نظری دبیر انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: از آنجا که در ایران کار پژوهشی درآمد ندارد، دانشجویان علاقه مند به انجام کار تحقیقاتی ترجیح می‌دهند، ادامه فعالیت تحصیلی و کاری خود را در خارج از کشور دنبال کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
همزمان با افتتاحیه پنجمین همایش کتابداری؛
چهارمین جایزه ملی انجمن کتابداری برگزار می‌شود
دبیر چهارمین جایزه ملی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی از برگزاری همزمان با افتتاحیه پنجمین همایش کتابداری و اطلاع رسانی خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
گلایه دانشجویان عضو انجمن های علمی
شوآف تبلیغاتی با نام انجمن علمی دانشگاه ها
پنجمین همایش سالانه مبارزه با فساد؛
نقد و بررسی
برای فعالیت‌های انجمن‌های علمی هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود
مسئول انجمن علمی مهندسی کامپیوتر مطرح کرد؛
حمایت جامعه بیوتکنولوژی از دکتر سید محسن دهنوی؛
روایتی از جایگاه انجمن‌های علمی؛
عضو هیات مدیره انجمن مهندسی شیمی:
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها