پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۰۸۸۷
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶
امکان تبادل دانشجو بین یک دانشگاه آلمانی و دانشگاه‌ در تهران و کردستان با هدف آشنایی دانشجویان با شرایط فرهنگی و آموزشی در ایران و آلمان فراهم شد.
شعارسال: موسسه مبادلات آکادمیک آلمان در سال جاری میلادی همکاری با سه دانشگاه کلن و دانشگاه‌های تهران و کردستان را در قالب پروژه‌ای تحت عنوان «چندزبانگی در ایران، نگاهی اجتماعی به تنوعات دستوری» با هدف نقل و انتقال بین دانشگاهی دانشجویان با بودجه‌ای ۱۰۰ هزار یورویی آغاز کرد.

این طرح اکنون در فاز اول قرار دارد و امکان تمدید آن تا دو سال دیگر هم وجود دارد. هدف از این طرح آشنایی دانشجویان با شرایط فرهنگی، اجتماعی و آموزشی آلمان و ایران است.

در قالب این پروژه، دانشجویانی از دو دانشگاه تهران و کردستان برای گذراندن یک دوره سه ماه اقامت تحقیقاتی تحت نظر دانشگاه کلن عازم این شهر می‌شوند.

همچنین دانشجویانی از دانشگاه کلن در قالب همین طرح به ایران سفر خواهند کرد تا در مدت اقامت سه ماه خود در ایران با شرایط فرهنگی، اجتماعی و آموزشی کشور آشنا شوند و طرح‌های تحقیقاتی خود را پی بگیرند.

فعالیت‌های دانشجویانی که از آلمان وارد می‌شوند تحت نظارت دانشگاه تهران و دانشگاه کردستان خواهد بود.

اکثریت دانشجویانی که در سال جاری به ایران می‌آیند اظهار تمایل کرده‌اند که بخشی از مدت اقامت خود را در کردستان بگذرانند تا با ظرفیت‌های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی کردستان آشنا شوند.

بر اساس اعلام وزرات علوم، دانشجویان واجد شرایط برای اعزام به این سفر‌های تحقیقاتی سه ماهه در ابتدا توسط اساتید مجری این طرح به کمیته بررسی و انتخاب دانشجویان معرفی می‌شوند.
 
تبادل دانشجو میان دو کشور
 

در این کمیته دکتر آریا عدلی از دانشگاه کلن، دکتر غلامحسین کریمی دوستان از دانشگاه تهران، دکتر یادگار کریمی از دانشگاه کردستان و نماینده روابط بین الملل دانشگاه کلن کریستینا سنتیوانی و نماینده روابط بین الملل دانشگاه کردستان حضور دارند.

اکنون دو دانشجو و یک استاد از دانشگاه تهران و یک دانشجو از دانشگاه کردستان در حال سپری کردن اقامت سه ماه خود در آلمان هستند.

برای دور دوم اعزام، از طرف دانشگاه کردستان دو دانشجو از طرف کمیته ارزیابی انتخاب شده‌اند که در ترم پاییز سال جاری برای گذراندن یک دوره سه ماهه به دانشگاه کلن اعزام می‌شوند.

همچنین دو دانشجوی مقطع دکتری و یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد زبان‌شناسی دانشگاه کلن در ماه سپتامبر سال جاری برای گذراندن دوره فرصت مطالعاتی خود به دانشگاه کردستان اعزام خواهند شد.

شعارسال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۴۴۰۵۵۴۷، irna.ir.
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین