site traffic analytics استان ها - تهران ، البرز، قم و قزوین
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خلأ قانونی و فنی برای حفظ برخی از
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی تهران:

خلأ قانونی و فنی برای حفظ برخی از "باغ‌های تهران" وجود دارد

آرش حسینی میلانی ،رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وجود خلأ قانونی و فنی برای حفظ برخی از "باغ‌های تهران"، چرایی باغ تشخیص ندادن یک ملک واقع در منطقه یک تهران به واسطه همین خلأ قانونی را توضیح داد.
اثرپذیری ۴ استان در صورت فوران آتشفشان دماوند
مطالعات مخاطرات دماوند؛

اثرپذیری ۴ استان در صورت فوران آتشفشان دماوند

از سوی محققان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی نقشه‌های بیست و پنج‌هزارم آتشفشان دماوند به عنوان یک آتشفشان خفته تهیه شده است و به گفته آنها این نقشه‌ها با رویکرد بررسی مخاطرات تهیه شده است.
رفع موانع استانی پروژه آزاد راه تهران – شمال
استاندار البرز خبر داد:

رفع موانع استانی پروژه آزاد راه تهران – شمال

استاندار البرز با اشاره به اینکه اجرای پروژه ادامه آزاد راه تهران – شمال برای کاهش بار ترافیک ورودی البرز و جاده کرج چالوس بسیار حائز اهمیت است، گفت: موانع استانی این پروژه ملی را با اهتمام ویژه ای پیگیری و رفع کردیم.
گرد و غبار نمکی در چند قدمی 4 استان
لزوم توجه به وضعیت دریاچه نمک قم ؛

گرد و غبار نمکی در چند قدمی 4 استان

در صورت توجه نکردن به وضعیت کنونی دو دریاچه نمک استان قم، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد وزش بادهایی همراه با ذرات نمک در چند استان از جمله قم، اصفهان، سمنان و تهران خواهیم بود که منجر به آسیب‌های جبران‌ناپذیری برای این استان‌های مهم و پرجمعیت کشور می‌شود که سلامت ساکنان آنها را به خطر می‌اندازد.
مالیات سبز برای نجات طبیعت تهران
مدیریت پسماند ؛

مالیات سبز برای نجات طبیعت تهران

روزانه 760 تن پسماند پلیمری در پایتخت ایران تولید می‌شود.کارشناسان می‌گویند تولیدکنندگان باید بهای آسیب به محیط زیست را بپردازند
بارش برف بهاری
ورود سامانه بارشی؛

بارش برف بهاری

با ورود سامانه بارشی در آخرین روزه‌های فروردین ماه به کشور، بارش ناگهانی برف ،برخی مناطق استان ها همچون قوچان و چناران استان خراسان رضوی و ارتفاعات تهران و لواسانات را سفید پوش کرد.
ادامه تاخت و تاز آلودگی هوا در برخی استان ها
معضل آلودگی هوا؛

ادامه تاخت و تاز آلودگی هوا در برخی استان ها

تداوم آلودگی و کاهش کیفیت هوا بازهم روز گذشته مدارس تعدادی از شهرها را به تعطیلی کشاند، به طوری که در برخی از استان‌ها چون تهران مدارس برای سومین روز متوالی تعطیل شد.
سرگردانی مسافران در جاده ها و فرودگا ه های کشور
پیامد‌های بارش برف سنگین در شبکه حمل و نقل کشور؛

سرگردانی مسافران در جاده ها و فرودگا ه های کشور

ازدحام جمعیت، راه‌بندان، بلاتکلیفی و سرما، چهار اتفاقی که مردم از شنبه شب گرفتار آن شدند. اکثر افرادی که مسافرت بودند برگشتشان با مشکل مواجه شد و بیشتر متولیان هم عهده دار وظایف خود نبودند. بیشتر پروازها کنسل شد، قطارها در میانه‌های راه ایستادند، اتوبوس‌ها امکان جابه‌جایی مردم را نداشتند و سواری‌ها هم در ارائه خدمات جا ماندند
باران و برف ، پشت دروازه های 21 استان
آلودگی هوا با ورود سامانه جدید بارشی کاهش می یابد؛

باران و برف ، پشت دروازه های 21 استان

با وجود اینکه انباشت آلاینده‌ها وافزایش آلودگی هوا، مدارس استان‌های تهران، البرز و اصفهان را دیروز دوشنبه به‌تعطیلی کشاند، اما گزارش‌های دریافتی از سازمان هواشناسی حاکی از آن است که با ورود سامانه جدید بارشی، میزان آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و صنعتی کاهش می‌یابد.
5 استان اول در طلاق در ایران کدامند؟
طلاق و جدایی؛

5 استان اول در طلاق در ایران کدامند؟

مهدی جوهری در سومین کارگروه طلاق استان که امروز در سالن جلسات اداره‌کل بهزیستی برگزار شد، اظهارکرد: در حال حاضر استان‌های تهران، گیلان، قم و کرمانشاه در رتبه‌های اول تا چهارم کشور در طلاق قرار دارند.
مهاجرت نیم میلیون نفر در پنج سال
ردپای عوامل اقتصادی در رشد مهاجرت؛

مهاجرت نیم میلیون نفر در پنج سال

نتایج سرشماری سال 95 نشان می دهد که طی پنج سال گذشته حدود نیم میلیون نفر به شهر تهران مهاجرت کرده اند. این مهاجرات عمدتاً از سوی استان های البرز، لرستان، همدان و خراسان رضوی صورت گرفته است. با توجه به اینکه مسئولین در تلاش هستند تا ساکنین تهران را با دادن امتیازاتی تشویق به خروج از تهران نمایند اما ظرف پنج سال به اندازه جمعیت یک کلان شهر به تهران، مهاجر وارد شده است. سئوالی که در این بین مطرح می شود این است که آیا این مهاجرت ها به تهران ریشه اقتصادی دارد؟
مقابل درخواست غیرکارشناسی نمایندگان قم می ایستیم
سید مهدی مقدسی عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی؛

مقابل درخواست غیرکارشناسی نمایندگان قم می ایستیم

در روزهای اخیر مباحثی در خصوص انتزاع دو شهرستان محلات و دلیجان از استان مرکزی و الحاق به قم مطرح شده بود که واکنشهای تندی را از سوی مردم و مسئولین استان مرکزی در پی داشت که یکی از این واکنشها نطق سید مهدی مقدسی در مجلس برای مخالفت با این موضوع بود.
۱
نظرات و گلایه ها