site traffic analytics سیاسی - فساد سیاسی و اقتصادی
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
هنوز حضرت معشوق یار می خواهد؛

بنی امیه از ما چه می خواهد؟

در کلیپی که توسط تیم رسانه ای مکروبه منتشر شده که در آن به نشانه های یک مسلمان غیر واقعی که فقط لباس مسلمانی به تن می کنند اما در عمل نشانه ای از مسلمانی و دینداری ندارند،اشاره می کند و این ها را جزء اسلام بنی امیه می خواند.کلیپ را می توانید در خبر زیر مشاهده نمایید.
آزادگی کاندیداها لحاظ شود لطفا!

تملق و چاپلوسی در انتخابات ممنوع

تملق و چاپلوسی آفتی است که در بین نمایندگان مجلس دیده می شود. این پدیده معمولا به بهای کسب امتیاز از وزرا و مقامات بالا صورت می گیرد.چاپلوسی نمایندگان به امید استفاده از رانت خاصی صورت میگیرد.
افشای دارایی های داوطلبان نمایندگی مجلس!
یادداشت امیرحسین خالقی؛

افشای دارایی های داوطلبان نمایندگی مجلس!

اخیرا تعداد از داوطلبان نمایندگی مجلس در حرکتی جالب اقدام به افشای دارایی های خود کرده اند،‌ نفس حرکت البته بد نیست، ولی بعضی از ارقام ذکر شده آدم را به فکر می اندازد.
فساد در اقتصاد ایران لانه کرده است/چرا آسانسور مدیران از کارکنان جداست
مصباحی مقدم در همایش اقتصاد دیجیتال؛

فساد در اقتصاد ایران لانه کرده است/چرا آسانسور مدیران از کارکنان جداست

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در دومین همایش اقتصاد دیجیتال، با بیان این که فساد در اقتصاد ایران لانه کرده است گفت: از قوه قضاییه سپاسگذاریم که مبارزه با فساد را از درون خود شروع و قاطعانه برخورد کرد حتی از رده اول نیروهای قوه قضاییه نگذشت.
شکایت قالیباف، مانع افشای تخلفات او نمی شود
یاشارسلطانی می گوید؛

شکایت قالیباف، مانع افشای تخلفات او نمی شود

او گفته که علت این شکایت، افشاگری او بوده که قبلاً گزارشهایش در مورد واگذاری املاک نجومی در شهرداری تهران و اطرافیان فاسد مالی این نامزد انتخابات منتشر شده بودبا این حال او افزوده حتی اگر دستگاه های نظارتی به وظیفه خود عمل نکنند، به افشاگری خود ادامه می دهد.
هر 24 ساعت یک سند منتشر می کنم+عکس
پاسخ صبا آذرپیک به جوابیه تاجگردون؛

هر 24 ساعت یک سند منتشر می کنم+عکس

پس از جوابیه تاجگردون در خصوص افشاگری خبرنگار اصلاح طلب درباره شرکت پتروامید آسیا، آذرپیک با انتشار پستی جدید پاسخ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را داد .
مافیا چیست ،کجاست و اصلا چه می کند؟
فعالیت مخفی اقتصادی؛

مافیا چیست ،کجاست و اصلا چه می کند؟

مافیا کلمه ایست که در دهه های اخیر کاربرد فراوانی یافته است و هرجا تشکیلاتی به طور مخفی مشغول به کاری عمدتا اقتصادی است از آن به عنوان مافیا نام برده می شود.
چرا نباید رصد کنیم ببینیم پول کجاست
پزشکیان نماینده مجلس:

چرا نباید رصد کنیم ببینیم پول کجاست

مسعود پزشکیان نماینده سه دوره متوالی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس که پیگیر حل و فصل مشکلات مالی موسسالت اعتباری و بانک ها بوده، از اقدامات خود در مجالس هشتم، نهم و دهم می گوید و خود را برای حضور در کارزار انتخابات مجلس یازدهم آماده می کند. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان می کند که هنوز برای حضور در انتخابات 1400 برنامه ای ندارد.
اگر امتیارات مدیران برداشته شود،رانت پست و مسئولیت هم از بین می رود
قربانی ،نماینده مجلس ؛

اگر امتیارات مدیران برداشته شود،رانت پست و مسئولیت هم از بین می رود

محمدحسین قربانی گفت: بسیاری از امتیازاتی که در اختیار مدیران وجود دارد باید برداشته شود، اگر این امتیارات برداشته شود دیگر کسی به دنبال تصاحب مسئولیت ها نمی رود.نماینده مردم آستانه اشرفیه خاطر نشان کرد: امروز اگر یک پست و یا مسئولیتی خالی می شود صدها نفر برای گرفتن و تصاحب آن پست سر و کله می شکنند و با هزاران رانت و واسطه می خواهند این مسئولیت را تصاحب کنند.
نکته بسیار تکان‌دهنده‌ درباره فساد از زبان جهانگیری
مبارزه با فساد جدی نیست؛

نکته بسیار تکان‌دهنده‌ درباره فساد از زبان جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور گفت: من معتقدم ما در زمینه مبارزه با فساد چندان موفق نبوده‌ایم و کارنامه درخشانی نداشته‌ایم و این نکته بسیار تکان‌دهنده‌ای است. باید در این زمینه عزمی عمومی شکل بگیرد و همه بسیج شوند. راه مبارزه با فساد راهی علمی و عملی است و باید بدون تبعیض و جهت‌گیری‌های سیاسی انجام شود.
بده بستان برای حفظ صندلی لرزان نمایندگی
امیررضا واعظ آشتیانی فعال سیاسی اصولگرا؛

بده بستان برای حفظ صندلی لرزان نمایندگی

گاه و بیگاه شاهد هستیم که برخی از نمایندگان بجای اینکه در مسئولیت خود یعنی قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون که حق هر نماینده و خواسته آحاد مردم است، به حواشی همچون زد و بندهای سیاسی، رانت خواری، مسائل اقتصادی و ... می پردازد و حقوق حقه مردم را وجه المصالحه مطامع شخصی و گروهی قرار می دهند.
افراد سالم رغبت چندانی برای حضور در برخی مسئولیت‌ها ندارند
وزیر بازرگانی دولت دفاع مقدس:

افراد سالم رغبت چندانی برای حضور در برخی مسئولیت‌ها ندارند

فساد حالا چند سالی است که خود را به عنوان یک پدیده به صحنه سیاست و اقتصاد ما تحمیل کرده است. آسیب‌های اقتصادی، اجتماعی و روانی آن برای جامعه، بسیاری از کارشناسان و مسئولان را وادار کرده که به چاره‌جویی درباره مبارزه با آن بیندیشند. حسن عابدی جعفری که در دولت زمان جنگ وزیر بازرگانی بوده طرفدار رویکرد دوم است. او تأکید دارد که تا برنامه‌ریزی مدون، نظارت دقیق و هم افزایی و انسجام لازم در مبارزه با فساد نداشته باشیم، تلاش‌ها راه به جایی نخواهد برد.
عبدالرضا داوری بازداشت شد
از سوی یکی از ضابطان دستگاه قضا؛

عبدالرضا داوری بازداشت شد

عبدالرضا داوری از نزدیکان به جریان انحرافی بازداشت شد.بر اساس پیگیری ها، این فرد در ارتباط با پرونده آمد نیوز از سوی یکی از ضابطان قوه قضائیه بازداشت شده است.
رمزگشایی از کُدی که روحانی درباره به یغما رفتن دومیلیارد دلار داد
از سوی علیرضا معزی؛

رمزگشایی از کُدی که روحانی درباره به یغما رفتن دومیلیارد دلار داد

علیرضا معزی معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور ابعادی از ماجرای مصادره میلیارددلار از اموال ایران که با اهمال مسئولان وقت صورت گرفته، پرداخت. ماجرای تخلف ۲میلیارد دلاری به اهمال پر ابهام مسؤولان وقت، از پاییز 86 تا خرداد 87 باز می‌گردد؛با تعللی بسیار عجیب و شک‌برانگیز، اموال ایران با وجود هشدار و مکاتبات نهادهای داخلی و منابع خارجی، در دسترس نظام مالی و قضایی امریکا قرار گرفت و به ناحق و غیر قانونی مصادره شد.
اطلاعات مالیاتی باید کاملا محرمانه نگهداری شود
اسحاق جهانگیری:

اطلاعات مالیاتی باید کاملا محرمانه نگهداری شود

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری گفت: اجرای برنامه شفافیت مالیاتی، ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و بکارگیری سامانه‌های اطلاعاتی در حوزه‌های مختلف نیازمند عزم و اراده قوای سه‌گانه، همکاری دستگاه‌های اجرایی و نهادهای نظارتی است تا بتوانیم کشور را به سمت سلامت و پیشگیری از فساد سوق دهیم.
وضعیت کشورهای خاورمیانه در
رتبه بندی شاخص ادراک فساد؛

وضعیت کشورهای خاورمیانه در "شاخص ادراک فساد" چگونه است؟

شاخص ادارک فساد، میزان فساد موجود در میان مقامات دولتی و سیاستمداران را نشان می دهد. به عبارت بهتر این شاخص نشان می دهد که وضعیت فساد در بخش عمومی هر کشور چگونه است. در بین کشورهای خاورمیانه امارات با کسب 70 امتیاز از صد امتیاز ممکن توانسته است در بین 180 کشور حاضر در رتبه بندی شاخص ادراک فساد در جایگاه 23ام دنیا و اول خاورمیانه قرار بگیرد.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین