site traffic analytics مدیریت و برنامه ریزی - زیر ساخت ها،فرآیندها
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خدمات سامانه الکترونیکی  به جامعه کار و تولید
معاون وزیر کار:

خدمات سامانه الکترونیکی به جامعه کار و تولید

معاون وزیر کار از غیرحضوری شدن ۲۲ خدمت در حوزه‌های کارگری و کارفرمایی خبر داد و گفت: کارگران و کارفرمایان برای بهره مندی از این سامانه فقط یک‌بار باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.
پنج روش برای مدیریت و رهبری صحیح و جذاب

پنج روش برای مدیریت و رهبری صحیح و جذاب

مدیر و رهبر چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟ یکی از بهترین توصیف‌هایی که دربارۀ رهبران شنیده‌ام این است که رهبران بر چشم‌انداز و راهکارها موجود و برداشتن موانع سر راه گروه‌هایشان تمرکز می‌کنند؛ همان‌طور که یک مربی در ورزش این کار را انجام می‌دهد.
خودگرانی بیمارستان‌های تامین اجتماعی بنیان درمان را نابود می‌کند
رئیس فراکسیون کارگری مجلس:

خودگرانی بیمارستان‌های تامین اجتماعی بنیان درمان را نابود می‌کند

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه‌ هفته گذشته خود با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، گفت: «آقای سالاری درباره پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی خبرهای خوبی دادند که امیداریم به زودی عملیاتی شوند.»
آماده برای انتقال تجربه!
بازسازی واحدهای آموزشی؛

آماده برای انتقال تجربه!

در این بخش کاریکاتور قابل تامل نازنین جمشیدی با نام آماده برای انتقال تجربه را مشاهده می‌کنید.
بررسی ریشه‌های اصلاح نشدن ساختار تصمیم‌سازی در کشور
سیاست‌گذاران ذی‌نفع!

بررسی ریشه‌های اصلاح نشدن ساختار تصمیم‌سازی در کشور

نظر نویسندگان کتاب «چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟» این است که نهاد‌هایی که در کشور‌های مختلف فعالیت می‌کنند، باعث ایجاد انگیزه‌های گوناگون برای اهالی آن کشور می‌شوند و انگیزه‌های متفاوت به معنای کار متفاوت، درآمد سرانه متفاوت، توزیع ثروت متفاوت و درنتیجه سرنوشتی متفاوت است. به‌نظر عجم‌اوغلو و رابینسون، این نهاد‌ها هستند که سبب موفقیت و شکست ملت‌ها می‌شوند، زیرا آن‌ها بر رفتار‌ها و انگیزش‌ها در زندگی واقعی اثر دارند.
کانون زلزله بدون سکنه بود اما چرا روستایی‌ها کشته شدند؟
توضیح یک زلزله‌شناس درباره زلزله میانه؛

کانون زلزله بدون سکنه بود اما چرا روستایی‌ها کشته شدند؟

بنیاد مسکن در سال ۵۸ اصلا به این هدف ایجاد شد که روستاها را نوسازی کند و در آن زمان نصف جمعیت کشور یعنی حدود ۲۲ میلیون نفر روستایی بودند و به نظر می‌آمد ایجاد این بنیاد لازم بود. من بررسی در این رابطه انجام ندادم اما به نظر می‌رسد آن‌ها یک درصد قابل ملاحظه‌ای از بافت روستایی را نوسازی کردند.
تسهیل دسترسی به اطلاعات کافی نیست
رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری دانشگاه علامه طباطبایی :

تسهیل دسترسی به اطلاعات کافی نیست

هادی خانیکی دبیر علمی همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات و رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تسهیل دسترسی به اطلاعات کافی نیست بلکه فراهم آوردن زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حقوقی ضرورت دارد.
نقشه راه فناوری چیست؟
دانستنی ها؛

نقشه راه فناوری چیست؟

“نقشه راه، نگاهی گسترده به آینده‌‌ی زمینه‌‌ی تحقیقاتی منتخب است كه از تصور و دانش جمعی در مورد مشخص‌ترین محرك‌های تغییر در آن زمینه، تشكیل شده است“.
توپ گزارش عملکرد در زمین هیئت حل اختلاف
اختلاف نظر دولت و مجلس؛

توپ گزارش عملکرد در زمین هیئت حل اختلاف

از مجلس اصرار و از دولت انکار. بحث بر سر آیین‌نامه‌ای است که مجلسی‌ها با استناد به آن از اهالی دولت می‌خواهند تا در مرداد هر سال گزارش عملکرد سالیانه خود را به پارلمان ارائه کنند. موضوعی که باعث شده رئیس‌جمهور در اعتراض به آن برای رهبر انقلاب نامه‌ای بنویسد.
هدف دولت اشتغالزایی است یا سرمایه گذاری؟
بحران بیکاری جامعه؛

هدف دولت اشتغالزایی است یا سرمایه گذاری؟

دوگانگی بین نظام بودجه ای و نظام تصمیم گیری و سیاستگذاری اشتغال، واگذاری تمامی تکالیف اشتغال زایی بودجه با محوریت سازمان برنامه و غفلت از وزارت کار به عنوان نهاد سیاستگذار اشتغال؛ این سوال را ایجاد می کند آیا هدف دولت اشتغالزایی است یا سرمایه گذاری؟
اندر حکایات دولت الکترونیک در ایران
در آرزوی یک پنجره واحد؛

اندر حکایات دولت الکترونیک در ایران

دولت الکترونیک یکی از مهمترین عناصر ایجاد شفافیت در امور حکمرانی سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود و و نزدیک ترین راه برای بازیابی اعتماد عمومی خواهد بود چراکه به دنبال دولت الکترونیک مهمترین عامل افزایش سلامت اداری، یعنی نظارت عمومی مردم عملیاتی خواهد شد
قیمت مسکن با اعطای زمین رایگان کاهش می‌یابد
سید کمال الدین شهریاری:

قیمت مسکن با اعطای زمین رایگان کاهش می‌یابد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی هنگام گرفتن رای اعتماد، وعده تسهیلات ارزان‌قیمت خرید مسکن برای اقشار کم درآمد داد که اگر به آن عمل نکند با آن برخورد خواهد شد این در حالی است که باید برای کاهش قیمت مسکن، چیزی شبیه مسکن مهر و اعطای زمین رایگان را اجرا کنیم.
ایران، بهشت تعطیلات کاری!
مقایسه شرایط کاری در کشورهای مختلف جهان؛

ایران، بهشت تعطیلات کاری!

ایران در مقایسه با سایر کشورها، بالاترین میزان تعطیلات را دارد.
ایران در سال جدید
یادداشت مهدی آیتی؛

ایران در سال جدید

سال آینده برای کشور، سالی سخت و سرنوشت‌ساز خواهد بود. سالِ شروعِ فصلی جدید در نظام مدیریت داخلی و سیاست خارجی. از هم‌اکنون معلوم و مشخص است که سال آینده دو جبهه سخت مبارزه در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
سال 1398 جانی در راستای تولید
98، سال بیدارباش؛

سال 1398 جانی در راستای تولید

می‌گویند 98 سال سختی است و در سرلوحه فهرست سخت‌ترشدن‌ها، افزایش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها قرار دارد. با این مقدمه، چه نتیجه‌گیری‌ای می‌کنند؟ چون آشفتگی اقتصادی ناشی از تحریم خارجی است، پس زودتر و فوری‌تر شرایطی را فراهم آورید تا طرف مقابل از تحریم دست بردارد و فشار اقتصادی برداشته شود.
دانستنی ها؛

"خستگی تصمیم" چیست؟

ما بعضی تصمیم گیری ها را عرفاً تصمیم گیری نمی دانیم. مثلاً برای بالا رفتن از یک برج که دارای 3 آسانسور است، وقتی دکمه یکی از آنها را می فشاریم، در واقع، تصمیم گرفته ایم، هر چند که آن را در زمره تصمیمات روزانه نیاوریم.
مانده‌ایم درباره این رفتارها چه باید گفت؟
نظم و نظارت بر حسن انجام کار؛

مانده‌ایم درباره این رفتارها چه باید گفت؟

در صنعت هواپیمایی و حداقل در بخش هوانوردی اعم از پروازی و فنی و ... قانون و نظم و نظارت بر حسن انجام کار صحیح قانونی و منظم برای انجام هرکاری اجباری و لازم‌الاجراست. اصل واگذاری پست و مقام ها باید بر اساس شایسته سالاری و تقوا باشد .
سوال از ظریف درباره ادامه همکاری با سه کشور اروپایی
سید محمد جواد ابطحی:

سوال از ظریف درباره ادامه همکاری با سه کشور اروپایی

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص اظهارات اخیر ظریف درباره پولشویی به میزان 30 هزار میلیارد تومان در ایران و انفعال در برابر وقت کشی سه کشور فرانسه، آلمان و انگلستان از وزیر خارجه سوال کرده، گفت: در شرایطی که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا برای فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند و با تحریمهای ظالمانه بر ملت مظلوم ایران فشار وارد کرده و می کند، شاهد اظهارات عجیب وزیر خارجه هستیم.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین