site traffic analytics مدیریت و برنامه ریزی - فساد و سوء مدیریت
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اهمیت بازداشت دستیار ویژه وزیر صمت
صادق نجفی؛

اهمیت بازداشت دستیار ویژه وزیر صمت

خبر دستگیری شهردار سابق تبریز و دستیار ویژه وزیر صمت برای بسیاری از رسانه‌ها و مردم خبر مهمی تلقی می‌شود چرا که شبهات بسیاری در زمان مدیریتش بر شهرداری تبریز سایه افکنده است.
ذبح «منافع مردم» در مجلس دهم
«تبانی» نمایندگان در استیضاح وزرا؛

ذبح «منافع مردم» در مجلس دهم

استیضاح وزرای دولت در مجلس بیش از آنکه به دلیل مسائل اقتصادی باشد بر مبنای نگاه سیاسی، جناحی و حتی مطامع شخصی در ایستگاه دهم پارلمان به دستور کار می آمد.
حاشیه های استخدامی در پتروشیمی شازند
وضعیت استخدام نیروهای بومی؛

حاشیه های استخدامی در پتروشیمی شازند

مردمی که باید شلوغی و آلودگی و دردسرهای ریز و درشت وجود یک مجتمع پتروشیمی را در محل سکونت خود تحمل کنند، و بیکار باشند چندان هم عادلانه به نظر نمی‌رسد.
بررسی کابوس ۷۰۰ میلیون دلاری وزیرنفت
۲ ماه سکوت برای چه؟

بررسی کابوس ۷۰۰ میلیون دلاری وزیرنفت

رئیس جمهور در جمع مردم یزد بخش عمده ای از صحبت های خود را به بیان طلب‌های وصول نشده و درخواست از قوه قضاییه برای پیگیری این مطالبات اختصاص داد. از جمله موارد مورد اشاره وی این بود که “باید پرونده ۹۴۷ میلیون دلاری و وضعیت نهادهایی که بیش از ۷۰۰ میلیون دلار بدهکاری دارند برای مردم توضیح داده شود. وی اظهار کرد وزیر نفت را مسئول می‌کنم که پرونده ۷۰۰ میلیون دلار پول نفت را برای مردم توضیح دهد و رئیس بانک مرکزی را مسئول می‌کنم که پرونده دو میلیارد دلاری را برای مردم تشریح کند. دستگاه‌های نظارتی را مسئول می‌کنم تا درباره پرونده ۹۴۷ میلیون دلاری به مردم توضیح دهند".
ماجرای دعوای مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان با شورای فنوج! + فیلم
موانع راه مطالبه‌گران حقوق مردم؛

ماجرای دعوای مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان با شورای فنوج! + فیلم

برخورد تحقیرآمیز سید خلیل منبتی مدیرکل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان با محمد امین امیری رئیس شورای روستای مسکوتان بر سر مطالبه حقوق مردم در حوزه نیمه تمام ماندن کار ساخت مسکن در این روستا باعث شد که بار دیگر مساله موانع موجود بر سر راه مطالبه‌گران حقوق مردم پررنگ شود.
چاه ویل جیب مدیران چگونه پر می‌شود؟
ترفندهای دریافت پاداش‌های میلیاردی؛

چاه ویل جیب مدیران چگونه پر می‌شود؟

عضای کمیسیون تلفیق مجلس مصوبه‌ای را از تصویب گذرانده‌اند که به اتکای آن سقف پاداش دریافتی مدیران و اعضای هیئت‌مدیره شرکت‌های دولتی به ۱۵میلیون تومان باید محدود شود.
هدف ما این است که انگیزه وقوع جرم را کاهش دهیم
مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم:

هدف ما این است که انگیزه وقوع جرم را کاهش دهیم

اگر چه قوه قضاییه برای همگان، یادآور دادگستری، دادگاه و صحنه محکمه و جرم و جنایت است، اما نهادی در این قوه به طور مشخص، مسئولیت نه مقابله، بلکه پیشگیری از وقوع جرم را بر عهده دارد. اداره‌ای که وظیفه دارد مانند یک واکسن عمل ‌کند تا میزان جرائم و بروز آسیب‌های اجتماعی را به حداقل برساند.
بی‌توجهی به سلامت مردم یا گزارش کار صوری
افتتاح خط متروی گلشهر-هشتگرد؛

بی‌توجهی به سلامت مردم یا گزارش کار صوری

خط متروی گلشهر-هشتگرد در حالی امروز، دهم دی ماه ۹۸ توسط رییس جمهور افتتاح شد که برخی از کارشناسان و مسئولان از جمله یک عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از ناایمن بودن آن خبر داده اند.
مدیر نجومی‌بگیر چیزی جز خسارت محض برای «رفاه» نداشت  + اسناد
مدیرعاملی شهروند؛ هدف بعدی گلزاده؛

مدیر نجومی‌بگیر چیزی جز خسارت محض برای «رفاه» نداشت + اسناد

فرشید گلزاده کرمانی در دوران مدیریت خود در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، علاوه بر آنکه از نظر اقتصادی به این برند ملی آسیب جدی وارد کرد، به دلیل برخی رفتار‌های خارج از اصول مدیریتی اعتراض هیئت مدیره را نیز برانگیخت.
برادران کولبر و چند مسئله دیگر
فلافل با سس شستا؛

برادران کولبر و چند مسئله دیگر

یکی از لزوم انتخابات آزاد می‌گوید و دیگری از کمبود اختیارات می‌نالد، رئیس‌جمهور شش سال پیش و در آستانه مذاکراتی حساس و تاریخی از خزانه خالی گفت و سخنگوی دولت امروز مدعی و شاکی است که چرا واقعیت‌های تحریم را به مردم نگفتیم!
سوت و کور
یادداشت حسین سلاح ورزی؛

سوت و کور

این روزها، دولتمردان و سیاستگذاران در ایران علاقه عجیبی به استفاده از اصطلاح و رویکرد «سوت زنی» (whistle blowing) برای مبارزه با فساد پیدا کرده اند.
بازداشت 3 مدير سابق وزارت بهداشت
تحريم از خارج خيانت در داخل؛

بازداشت 3 مدير سابق وزارت بهداشت

بازداشت‌ها به وزارت بهداشت هم رسيد، روز گذشته وزير بهداشت از بازداشت سه مدير سابق اين وزارتخانه خبر داد و گفت اين سه نفر از مديران برکنارشده اين وزارتخانه بودند که در هيئت امناي ارزي و معاونت توسعه منابع اين وزارتخانه اشتغال داشتند و اتهام آنها تخلفات مالي است. براساس شنيده‌ها «م.ا»، ‌«ع.ح»‌ و «م.م» افرادي هستند كه روز دوشنبه به‌دليل فساد مالي در وزارت بهداشت بازداشت شدند.
مردم می‌پرسند چرا مسئولی که راه را برای سلطان سکه باز کرد محاکمه نمی‌شود؟
مدیرمسئول اسبق کیهان:

مردم می‌پرسند چرا مسئولی که راه را برای سلطان سکه باز کرد محاکمه نمی‌شود؟

دهه ۹۰ بالاخص نیمه دوم آن را شاید بتوان دهه خیزش عدالتخواهی و حرکات خودجوش در مبارزه با فساد دانست. یکی از عامل مهم در این موضوع را باید گسترش شبکه‌های اجتماعی و وقوع پدیده شهروند ـ خبرنگار دانست. پدیده‌ای که عدالتخواهی و یافتن مصادیق فساد را به‌خودی‌خود، به موضوعی جذّاب برای کاربران تبدیل می‌کرد.
بعد از «ژن خوب» نوبت «زن خوب» شد!
روزنامه خراسان نوشت:

بعد از «ژن خوب» نوبت «زن خوب» شد!

بررسی ها نشان می دهد به پیشنهاد یک عضو اقتصادی کابینه که پس از تایید مسئولان ارشد اجرایی، چندی پیش به وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی ابلاغ شده یکی از ملک های دولتی موجود در تهران برای استفاده و ارائه خدمات به جامعه هدف مد نظر، به مدت ۳۰ سال به یک بنیاد خیریه واگذار شده که در میان مدیران این بنیاد خیریه، نام چند نفر از همسران مسئولان بعضا مهم و مشهور اجرایی مشاهده می شود.
ابزارهای جهانی مقابله با فساد
در گزارش سازمان بین المللی و غیرانتفاعی شفافیت مطرح شد؛

ابزارهای جهانی مقابله با فساد

سازمان بین‌المللی و غیرانتفاعی شفافیت، راهکارهای مقابله با فساد را در سه اصل عنوان کرده است. بر اساس مطالعه و پژوهشی که توسط این سازمان انجام شده است، تجارب کشورهای مختلف نشان می‌دهد که فساد را با مشارکت دولت و سازمان‌های دولتی، نهادهای اقتصادی و جامعه مدنی می‌توان به مرور زمان و با پیشبرد و توسعه استانداردهای جامعه شفاف و سالم از بین برد. همچنین نمی‌توان فساد را یک شبه و با یک حرکت از جامعه ریشه‌کن کرد بلکه باید با آن قدم به قدم و مرحله به مرحله طی یک فرآیند بلند­مدت مبارزه کرد.
اتهامات سازمانی آقای واگذاری
تخلفات سازمان خصوصی سازی ؛

اتهامات سازمانی آقای واگذاری

۲۲ روز از بازداشت میرعلی‌اشرف‌عبدالله‌ پوری‌حسینی می‌گذرد و قرار بازداشت او به وثیقه تبدیل نشده است و هنوز زمان دادگاه مشخص نیست؛ اما به گفته جعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی‌سازی، اتهامات پوری‌حسینی سازمانی است و ارتباطی به اتهامات شخصی پیدا نمی‌کند.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین