site traffic analytics پزشکی و سلامت - بین الملل
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ووهان استقامت کن؛

همراهی مردم عامل محدود شدن ویروس کرونا در چین

تجربیات مسعود احمدی، مسئول دفتر ایرنا در پکن، از مواجهه مردم و دولت چین با کرونا نشان می‌دهد تنها با همراهی کامل مردم و اعتماد آنهاست که کرونا قابل مهار خواهد شد.
مرگبار بودن کرونا در چین رو به کاهش است
وضعیت کرونا در چین؛

مرگبار بودن کرونا در چین رو به کاهش است

بررسی های کارشناسان و پزشکان چینی در کنار آمارهای رسمی تایید می‌کند که شمار مبتلایان و نرخ فوتی های ویروس کرونا در حال کاهش است و خطر مرگبار بودن ویروس هر روز کمتر می شود.
کرونا را استبداد چین منتشر کرد
دلیل شیوع ویروس آدم کش؛

کرونا را استبداد چین منتشر کرد

درحالی که نییورک تایمز با ذکر جزییات مربوط به رفتار مسبدانه حزب کمونیست چین درپنهان کاری مربوط به شیوع ویروس کرونا گزارش می‌دهد خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گمانه زنی می‌کند که آمریکا ویروس کرونا را برای از پای درآوردن چین تولید و منتشر کرده است.
روسیه برای مقابله با ویروس کرونا سه دارو معرفی کرد
وزارت بهداشت روسیه؛

روسیه برای مقابله با ویروس کرونا سه دارو معرفی کرد

وزارت بهداشت روسیه با همکاری سازمان رفاه و حمایت از مصرف‌کنندگان این کشور راهنمایی را فراهم کرده‌ است که در آن شیوه‌های پیشگیری،‌ تشخیص و مداوای عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونای جدید آمده است.
۵۱ تن از مبتلایان ویروس کرونا درمان شدند
چین:

۵۱ تن از مبتلایان ویروس کرونا درمان شدند

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز دوشنبه اعلام کرد تا کنون ۵۱ تن از مبتلایان به ویروس کرونا درمان و از بیمارستان ها ترخیص شده اند که بیانگر پیشرفت این کشور در مقابله با درمان این ویروس ناشناخته است.
پنج میلیون نفر از قرنطینه مرکز ویروس کرونا فرار کردند
یک فاجعه انسانی؛

پنج میلیون نفر از قرنطینه مرکز ویروس کرونا فرار کردند

فرار پنج میلیون نفر از ساکنان شهر ووهان، کانون شیوع بیماری ویروس کرونا، پیش از برقراری قرنطینه، احتمال گسترش این بیماری در سایر مناطق چین را افزایش داده است. طبق آمار‌های رسمی این گسترش بیشتر در مناطق جنوب شرقی چین صورت گرفته است که مناطقی بندری و پر جمعیت است. ناظران براین باورند که این امر هم بر افزایش شمار مبتلایان تاثیر خواهد گذاشت و هم باعث گسترش جهانی این بیماری می‌شود.
چالش‌های جهانیِ سلامت در دهه آینده
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد؛

چالش‌های جهانیِ سلامت در دهه آینده

سازمان جهانی بهداشت (WHO) بحران اقلیمی، همه‌گیری بیماری‌ها و مقاومت دارویی را از جمله چالش‌های فوری سلامت در دهه آینده برشمرد.
در آخرین دور از مناقصه برنامه ملی خرید عمده دولت چین؛

موفقیت چشمگیر چین در کاهش قیمت دارو

در آخرین دور از مناقصه برنامه ملی خرید عمده دولت چین، شرکت‌های بزرگ داروسازی جهان و شرکت‌های ژنریک‌ساز برای پیروزی در این مناقصه بطور متوسط قیمت‌های برخی از داروهای آف-پتنت خود را تا ۵۳٪ کاهش دادند.
رشوه های عجیب شرکت‌های داروسازی هندی به پزشکان
اظهارنظر جنجالی مودی؛

رشوه های عجیب شرکت‌های داروسازی هندی به پزشکان

نارندا مودی نخست‌وزیر هند در نشست اخیر خود با مدیران شرکت‌های بزرگ داروسازی این کشور در اظهارنظری جنجالی گفت: شرکت‌های داروسازی باید قوانین اخلاق بازاریابی خود را سختگیرانه‌تر کنند و به پزشکان رشوه شامل زن، سفرهای خارجی و گجت ندهند
آلودگی لندن معادل کشیدن 160 نخ سیگار است
آلودگی هوا در جهان ؛

آلودگی لندن معادل کشیدن 160 نخ سیگار است

بر اساس آزمایشات موسسه قلب بریتانیا (BHF)، آلودگی هوا در شهر لندن چهار برابر شهرهای اسکاندیناوی است. بدترین نقطه از نظر آلودگی هم منطقه «نیوهام» در شرق لندن است که ساکنان آن در سال به اندازه 159 نخ سیگار هوای آلوده استنشاق می‌کنند.
امضا تفاهم‌نامه‌های همکاری در اجلاس وزرای بهداشت مدیترانه شرقی
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت:

امضا تفاهم‌نامه‌های همکاری در اجلاس وزرای بهداشت مدیترانه شرقی

محسن اسدی لاری مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: در حاشیه برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت مدیترانه شرقی در تهران، در مجموع ۳ تفاهم نامه همکاری با ۳ کشور منطقه امضا شد، این تفاهم نامه‌های همکاری در زمینه مراقبت‌های اولیه سلامت، دارو، تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت است.
جناب دکتر پیوندی،  آرم الله وسط پرچم کشور ایران قرمز است نه مشکی
آمادگی هلال‌احمر ایران برای ارائه کمک‌های بشردوستانه؛

جناب دکتر پیوندی، آرم الله وسط پرچم کشور ایران قرمز است نه مشکی

علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به تحولات اخیر کشمیر، در 2 نامه جداگانه به رؤسای جمعیت‌های ملی هند و پاکستان، برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان آسیب‌دیده در این منطقه اعلام آمادگی کرد.
آمریکایی‌ها برای تامین داروی انسولین به کانادا سفر می‌کنند
افزایش قیمت داروی انسولین در آمریکا؛

آمریکایی‌ها برای تامین داروی انسولین به کانادا سفر می‌کنند

افزایش بیش از حد قیمت انسولین در آمریکا برخی از مردم این کشور را مجبور ساخته تا با عبور از مرز به کانادا سفر کرده و نسبت به خرید داروی مورد نیاز خود اقدام کنند. به طور مثال، در ایالت مینه‌سوتا قیمت داروی انسولین ۳۰۰ دلار است که با پرداخت تنها ۳۰ دلار می‌توانند در کانادا خریداری کنند.
دکتر سلیمانی مرتکب هیچ خلافی نشده
محکومیت بازداشت دکتر سلیمانی در آمریکا؛

دکتر سلیمانی مرتکب هیچ خلافی نشده

علی خادم‌حسینی استاد برجسته بیومهندسی UCLA گفت: پروتئین‌هایی که دکتر مسعود سلیمانی به‌خاطر تلاش برای انتقال آنها از آمریکا به ایران دستگیر و‌ زندانی شده، نمی‌توانند برای اهدافی پلید از قبیل ترکیب بیولوژیکی، شیمیایی یا دیگر انواع سلاح‌ها مورد استفاده قرار بگیرند.
۱
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین