site traffic analytics پزشکی و سلامت - طرح تحول
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تخت فرسوده‌ بیمارستانی در کشور نداریم
رضا گلپیرا/مدیرکل مدیریت بیمارستانی:

تخت فرسوده‌ بیمارستانی در کشور نداریم

مدیرکل مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، گفت: می‌توانیم ادعا کنیم تقریبا تخت فرسوده‌ای در بیمارستان‌ها نداریم مگر اینکه بیمارستانی باشد که هنوز در حال ساخت و ساز است. به طور کلی سعی کرده‌ایم ناوگان سلامت کشور را تجهیز و نوسازی کنیم.
پاشنه آشیل «پرونده الکترونیک سلامت» چیست؟
برنامه هماهنگ در فرایند درمان بیماران؛

پاشنه آشیل «پرونده الکترونیک سلامت» چیست؟

اگرچه ایجاد پرونده الکترونیک سلامت امری بسیار مهم در ارائه خدمات مطلوب‌تر بهداشتی و درمانی به مردم است، اما باید به این موضوع حائز اهمیت که اطلاعات بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی با داشتن دفاتر بیمه‌ای مختلف به صورت موازی و تکراری ثبت نشود، توجه شود.
دردهایی که درمان نشد!
طرح تحول سلامت؛

دردهایی که درمان نشد!

وقتی حرف از «طرح تحول سلامت» به میان می آید، صاحب نظران چند گروه می شوند، از موافقان بگیرید تا مخالفان و آنان که به تازگی از این طرح روی گردان شده اند و دیگر سخنی مبنی بر اعجاز طرح تحول بر زبان نیاورده و اصطلاحا مهر سکوت بر لب زده اند.
سیاست دولت در طرح تحول، توسعه زیرساخت‌ها با تاکید بر مناطق کمتر برخوردار است
وزیر بهداشت اعلام کرد:

سیاست دولت در طرح تحول، توسعه زیرساخت‌ها با تاکید بر مناطق کمتر برخوردار است

وزیر بهداشت گفت: یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید در طرح تحول نظام سلامت، توسعه زیرساخت ها و فراهم کردن دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی با تاکید بر مناطق کمتر توسعه یافته است.
بیمه اجباری سلامت چقدر برایتان آب می‌خورد؟
طرح تحول سلامت؛

بیمه اجباری سلامت چقدر برایتان آب می‌خورد؟

با اجرا شدن طرح تحول سلامت، موضوع پوشش بیمه پایه برای تمامی آحاد جامعه، به یکی از اولویت‌های دولت تبدیل شد و در همین راستا، هیأت وزیران، سازمان بیمه سلامت را موظف کرد اقداماتی را برای پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه سلامت در کشور انجام دهد. طرحی که بر اساس آن تمام افراد جامعه تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.
افزایش بیش از ۳۵۰ درصدی درآمد پزشکان پس از اجرای طرح تحول سلامت!
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس:

افزایش بیش از ۳۵۰ درصدی درآمد پزشکان پس از اجرای طرح تحول سلامت!

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به اینکه دریافتی پزشکان از زمان اجرای طرح تحول سلامت، ۳۵۰ درصد افزایش داشته گفت: طرح تحول سلامت از ابتدا هم طرح شکست خورده‌ای بود؛ این افزایش بی‌رویه تعرفه‌های پزشکی، ظلم به مردم مستضعف و مبارزه با انقلاب اسلامی است
گام دوم طرح تحول نظام سلامت به‌زودی آغاز می‌شود
دکتر سعید نمکی خبر داد؛

گام دوم طرح تحول نظام سلامت به‌زودی آغاز می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آغاز گام دوم طرح تحول نظام سلامت گفت: گام دوم را با تقدم پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی بر بستری ادامه می‌دهیم. سعید نمکی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در تالار ابن‌سینای این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: باید تلاش کنید تا جو دانشگاه را از دل‌مردگی و یأس خارج کنید و با مهربانی و عشق، احترام دانشجویان و کارکنان را نگه دارید و هر زمان که مهربانی کافی نبود باید مقدارش را بیشتر کنید.وی پرداختن به منشور کامل و جامع بیانیه گام دوم انقلاب را امری ضروری دانست و ادامه داد: این بیانیه قوی‌ترین و پرمحتواترین سند بالادستی بعد از انقلاب اسلامی است‌ که باید به آن رجوع کنیم و لازم است به‌طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.
چگونه «طرح تحول سلامت» به «چاه ویل سلامت» تبدیل شد؟
گورستانی به نام طرحی تحول سلامت؛

چگونه «طرح تحول سلامت» به «چاه ویل سلامت» تبدیل شد؟

برخی گمان می‌کردند با مکانیزم قیمتی، می‌توانند طرح تحول سلامت را پیش برده و رضایت عمومی را افزایش دهند، لذا در نخستین اقدام در شورای عالی سلامت یکی از آرزوهای دیرینه جامعه پزشکی را که بالا بردن ارزش تعرفه‌های پزشکی بود محقق کردند تا آنجاکه در برخی خدمات بستری، تعرفه‌ بخش دولتی 460 درصد و در بخش خصوصی 833 درصد افزایش یافت.
طرح تورم سلامت
افزایش هزینه های درمان ؛

طرح تورم سلامت

هزینه‌های درمان طی اجرای طرح تحول رشد چشمگیری داشته است که این امر در سال‌های آینده می‌تواند به‌عنوان تهدیدی برای نظام بیمه‌ای کشور مطرح شود.در دنیای امروز که شاهد تغییر و تحولات شگرف در زمینه‌های مختلف هستیم، سیستم‌های سازمانی نیز برای کسب موفقیت باید از نوعی برنامه‌ریزی بهره گیرند که آینده‌نگر و محیط‌گرا باشد؛ به‌نحوی که ضمن شناسایی عوامل و تحولات محیطی در افق زمانی بلندمدت، تاثیر آنها را بر سازمان و نحوه تعامل سازمان با آنها را مشخص کند. بخش سلامت نیز جدا از این مقوله نیست؛ سلامت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت‌ها و خانواده‌هاست و نظام سلامت با تعاریف جدید آن نقش روزافزونی در حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه برعهده دارد.
بیمه سلامت اجباری شد
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

بیمه سلامت اجباری شد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تصویب آیین نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع در هیات وزیران خبر داد و گفت: بر این اساس دولت مکلف است جهت تحقق سیاست‌های کلی سلامت، تامین منابع مالی پایدار حوزه سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه‌ای اقدام کند.
بیمه‌ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد؛

بیمه‌ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به بیمه‌های درمانی دو تاکید مهم شده است؛ اول این‌که بیمه‌های درمانی موظف به انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستند و دوم این‌که بر مبنای پرونده الکترونیک سلامت، خرید خدمت انجام دهند.دکتر علیرضا رییسی درباره انجام خرید راهبردی خدمات سلامت توسط سازمان‌های بیمه‌گر درمانی افزود: این دو موضوع مهم‌ترین بخش برای بیمه‌های درمانی برای مدیریت منابع است. خرید راهبردی خدمات سلامت بر اساس پرونده الکترونیک، بیمه‌ها را به این سمت سوق می‌دهد که بر اساس راهنماهای بالینی خرید انجام دهند.
طرح تحول سلامت منجر به افزایش ماندگاری کادر پزشکی در مناطق محروم شد
وزیر بهداشت:

طرح تحول سلامت منجر به افزایش ماندگاری کادر پزشکی در مناطق محروم شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمک به ارتقای سلامت در مناطق محروم و دورافتاده از دیگر مزایای اجرای طرح تحول نظام سلامت است به گونه ای که اجرای این طرح، ماندگاری کادر پزشکی در مناطق محروم را به طور محسوسی افزایش داد.
«درد»های طرحی که قرار بود «درمان» کند...
آغازی امیدوارکننده؛

«درد»های طرحی که قرار بود «درمان» کند...

طرح تحول سلامت که از سال 93 با آغازی امیدوارکننده و قول مساعد تامین بودجه اجرا و به عنوان بزرگترین دستاورد اجتماعی دولت تدبیر و امید معرفی شده بود اکنون در سراشیبی است و به پاشنه آشیل دولت در حوزه سلامت و بیمه ها تبدیل شده است.
ارزیابی‌ها می‌گویند؛

"طرح تحول سلامت" کمر صندوق‌های بیمه‌ای را شکست

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد؛ طرح تحول نظام سلامت در هیچیک از اهداف اعلامی خود به موفقیت نرسیده؛ نه هزینه‌های درمانی مردم کاهش یافته؛ نه دسترسی به خدمات تسهیل شده و نه سطح کیفی درمان ارتقا یافته؛ با چند برابر شدن تعرفه‌ها، تنها پزشکان از این طرح سود برده‌اند.
طرح تحول سلامت جیب تأمین اجتماعی را خالی کرد
عباس اورنگ:

طرح تحول سلامت جیب تأمین اجتماعی را خالی کرد

عباس اورنگ با اشاره به اینکه سالانه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از طریق حق بیمه‌ها بر دوش دولت قرار دارد، گفت: اگر مشکل صادرات نفت تا حدی حل شود دولت باید بخشی از بدهی پیشین خود را بپردازد اما حدود ۶ سال است که دولت از بدهی‌های تجمیع شده‌اش به سازمان تأمین اجتماعی پرداختی نکرده است.
پرونده الکترونیک سلامت از بایگانی خارج شد
قرعه به نام نمکی افتاد؛

پرونده الکترونیک سلامت از بایگانی خارج شد

سرانجام پس از سال ها انتظار برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان، این برنامه به سر منزل مقصود رسید و قرار است امروز با حضور رئیس جمهور، رونمایی شود.
اشتباهاتی که
ورشکستگی تأمین اجتماعی با اجرای طرح تحول؛

اشتباهاتی که "طرح تحول سلامت" را زمین زد

بزرگترین طرح سلامت‌‌محور کشور حالا پس از ۶ سال آن‌قدر در رسیدن به اهدافش ناموفق بود که از آن به‌عنوان "چاه ویل سلامت" یاد می‌کنند، طرحی که بدون رعایت الزامات اجرای آن و بدون برخورداری از محمل قانونی و مصوبه مجلس به مرحله اجرا رسید و حالا...
طرفداران طرح تحول سلامت کجایند
اکبر شوکت عنوان کرد؛

طرفداران طرح تحول سلامت کجایند

مشکلات کنونی و پیش روی سازمان تامین اجتماعی در یک یا چند مورد خلاصه نمی‌شود، سوءمدیریت این سازمان عریض طویل را به نقطه جوش رسانده است. مشکلات بی شمار و عدیده سازمان تامین اجتماعی که این سازمان را به مرز ورشکستگی کشانده است محور گفت‌وگو روزنامه همدلی با اکبر شوکت، عضو هیات امنای تامین اجتماعی است.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین