site traffic analytics کشاورزی و محیط زیست - دیدنی ها و دانستنی ها
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چرا در ایران برنج چاق کننده‌تر از نان است؟

چرا در ایران برنج چاق کننده‌تر از نان است؟

دلیل اینکه برنج چاق کننده عنوان می‌شود این است که فرهنگ آشپزی ما ایرانی‌ها به گونه‌ایست که برنج را حتماً باید همراه با روغن و کره‌ها میل کرد و افزودن روغن و کره به برنج مقدار زیادی به کالری آن می‌افزاید و باعث خاصیت چاق کنندگی آن می‌شود.
آمارجالب مصرف مواد غذایی و تولید زباله درایران وجهان
اینفوگرافی؛

آمارجالب مصرف مواد غذایی و تولید زباله درایران وجهان

یکی از روش های نقد و تحلیل سبک زندگی ما ایرانی ها، مقایسه وضعیت ما با متوسط جهانی است(البته با نظر داشت به تفاوت ها، تحفظات و الزامات فرهنگی- اجتماعی). نگاه آسیب شناسانه به چالش ها و ایرادات و برنامه ریزی برای کاهش و رفع آن، از مهمترین اقدامات قابل پیگیری در ادامه نقد و تحلیل سبک زندگی باید باشد . در متن زیر، سرانه مصرف مواد غذایی و تولید زباله در ایران و جهان با یکدیگر مقایسه شده اند.
برداشت جذاب خرما از بالای درخت
برداشت رطب؛

برداشت جذاب خرما از بالای درخت

برداشت رطب در شهر نرماشیر و ریگان بم طی چهار چین از اواخر مرداد ماه شروع و در برخی مناطق تا اواسط مهر ماه انجام می‌شود و حد فاصل هر چین ۵ الی ۶ روز است که در چین آخر با بریدن خوشه خرما برداشت به پایان می‌رسد. باغداران به همراه خانواده و نزدیکان خود با تکاندن نخل به جمع‌آوری و بسته‌بندی رطب مضافتی می‌پردازند.
دانستنی ها؛

گردشگری مزارع

در فیلم زیر شگرد کشاورزان خارجی برای درآمدزایی و صرفه جویی در هزینه را مشاهده می کنید.
عصاره مالت چیست و چه کاربردی دارد؟
معرفی محصولات غذایی ؛

عصاره مالت چیست و چه کاربردی دارد؟

عصاره مالت به ماده غذایی گفته می شود که به وسیله جوانه زدن جو و طی فرایند مالتینگ تولید می شود. این ماده مغذی و خوش طعم سرشار از ویتامین های خانواده B است و به عنوان جایگزین مناسب برای بسیاری از مکمل های دارویی گران قیمت محسوب می شود.
مزرعه آفتابگردان + تصاویر
مزرعه آفتابگردان؛

مزرعه آفتابگردان + تصاویر

استان خراسان شمالی، تقریبا ۱۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خود را که به کاشت گیاهان دارای دانه های روغنی از جمله تخمه آفتابگردان اختصاص می دهد، که بیش از ۷۰ هزار تن، انواع دانه های روغنی در این استان برداشت می شود.
طبیعت بیابان الهایی
زیبایی های ایران؛

طبیعت بیابان الهایی

بیابان الهایی حد فاصل مزارع کشاورزی شمال رودخانه کرخه تا جنوب کوههای میشداغ میباشد و از شرق به تپه های ماهوری چذابه در نزیکی مرز عراق منتهی میشود.این منطقه دارای تپه های شنی و جنگلی دست ساز است که باعث تثبیت شن های روان منطقه شده است و پوشش گیاهی قالب آن درختان مقاومت در برابر کم آبی نظیر کهور ، استبرق ، پانی کوم ، آکاسیا ویکتوریا ، گزشاهی، پنی زی توم و اسکنبیل می باشد.
«کِشَنْدِ سرخ» در «دریاچه مَهارلو»
دریاچه فصلی مَهارلو؛

«کِشَنْدِ سرخ» در «دریاچه مَهارلو»

«کِشَنْدِ سرخ» در «دریاچه مَهارلو» دریاچه فصلی مَهارلو در جنوب شرق شیراز و در بیست و پنج کیلومتری استان فارس قرار دارد. با روند افزایش خشکی دریاچه، ورود فاضلاب و تبخیر آب؛ سطح این دریاچه به رنگ قرمز در می آید و علت آن شوری زیاد آب و رشد جلبکهای مقاوم به شوری(کِشَنْدْ سرخ) و باکتری های هالوفیت است.
فلامینگوهای تالاب شادگان + تصاویر
ایران زیباست؛

فلامینگوهای تالاب شادگان + تصاویر

اکنون فصل جوجه آوری فلامینگوها است و سواحل جنوبی تالاب شادگان محل جوجه آوری فلامینگوها شده، بر طبق سرشماری اخیر اداره حفاظت محیط زیست شادگان ۶ هزار و ۲۰۰ قطعه فلامینگو در تالاب شادگان سرشماری شده و پیش‌بینی می‌شود حدود ۷ هزار قطعه فلامینگو در تالاب شادگان سرشماری شود.
گران‌ترین مایعات استخراج شده از بدن حیوانات
دانستنی ها؛

گران‌ترین مایعات استخراج شده از بدن حیوانات

این روز‌ها برای هر چیزی بازار و فروشگاهی وجود دارد و حتی به راحتی می‌توانید هر چیزی را در دنیای اینترنت و فروشگاه‌های اینترنتی با قیمت‌های مناسب پیدا کنید و آن‌ها را درب منزل خود تحویل بگیرید. اما با این حال هنوز هم هستند چیز‌هایی که به دست آوردن آن‌ها غیر ممکن و یا اگر خوش شانس باشید بسیار پر هزینه و خطرناک خواهد بود.
پرتره‌های دیدنی از حیوانات
دیدنی های طبیعت؛

پرتره‌های دیدنی از حیوانات

در این گزارش، به تصاویر منتشرشده از سوی موزه تاریخ طبیعی انگلیس در کتابی با عنوان پرتره‌های فراموش‌نشدنی نگاهی داریم.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین