سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
صنایع کوچک نباید تعطیل شوند
شرایط سخت صنایع کوچک؛

صنایع کوچک نباید تعطیل شوند

تصویر آماری صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی امروز به دلیل رکود اقتصادی به وضوح مشخص نیست. این در حالی است که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد سهم صنایع کوچک در کیک ارزش افزوده و اشتغال‌زایی اقتصاد کشور بالاست، اما این بخش با مشکلات و چالش‌هایی روبه‌روست که کمتر به آن توجه می‌شود، از این رو افزایش سرمایه صندوق ضمانت صنایع کوچک شاید بتواند بخشی از موانع در صنایع را بردارد.
فرهنگ صنعتی تنها مختص بخش صنعت نيست
همایش فرهنگ صنعتی آغاز به کار کرد؛

فرهنگ صنعتی تنها مختص بخش صنعت نيست

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، همایش راهكارهاي توسعه فرهنگ صنعتي، دوشنبه 13 آبان ماه و در آستانه روز فرهنگ عمومی، با محوریت "توسعه پایدار و سلامت"، در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی آغاز بكار کرد.
رفع موانع تولید با هدف اشتغال‌زایی و توسعه در دستور کار دولت است
رئیس دفتر رییس جمهور؛

رفع موانع تولید با هدف اشتغال‌زایی و توسعه در دستور کار دولت است

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امروز دولت ظرفیت های مختلف را به کارگرفته است تا با رفع موانع تولید در بخش‌های مختلف اقتصادی بتواند اشتغال‌زایی جوانان، توسعه و رونق بیشتر در مناطق مختلف کشور را رقم بزند.
پیشتازان دو فصل تولید
در جدیدترین گزارش از وضعیت ۵۵ محصول منتخب معرفی شد؛

پیشتازان دو فصل تولید

بررسی وضعیت تولید ۵۵ کالای منتخب «صنعتی، معدنی و پتروشیمی» از تداوم رشد تولید در نیمه سال‌جاری حکایت دارد؛ رشدی که می‌توان آن را به گرمتر شدن تنور تولید در پایان تابستان نسبت داد. جدیدترین آمارهای اعلام شده از وضعیت تولید در کشور نشان‌دهنده آن است که از میان ۲۹ کالای منتخب صنعتی، ۱۷ کالا رشد تولید و ۱۲ کالا افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت کرده‌‌اند. ارزیابی‌ها نشان می‌‌دهد در مدت زمان مورد بررسی کالاهای منتخب در دو گروه «صنعت» و «معدن و صنایع معدنی» عملکرد بهتری نسبت به بخش «شیمیایی و پتروشیمی» داشته‌اند و دو محصول «کاغذ» و «کارتن» که در ماه‌های گذشته میان محصولات منتخب ارزیابی می‌شدند در آمار جدید اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف شده‌اند که این امر ممکن است به دلیل عدم ارائه به موقع آمار از سوی تولیدکنندگان صورت گرفته باشد.
تخلف بهانه است؛ دولت زیرساخت ایجاد کند
حسن‌پور بیگلری:

تخلف بهانه است؛ دولت زیرساخت ایجاد کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر ضرورت زیرساخت‌سازی از سوی دولت برای توسعه صنعت خدمات ارزش‌افزوده، گفت: در شرایط فعلی کشورهای توسعه یافته توانسته‌اند با ظرفیت‌های کسب و کارهای نوین به سطح بالایی از رشد دست یابند.
۷ محور برای رونق تولید ‌تدوین شد
رضا رحمانی عنوان کرد؛

۷ محور برای رونق تولید ‌تدوین شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز ورود خودرو به کشور تحریم نیست، اما آمریکایی‌ها ورود قطعات خودرو به ایران را تحریم کردند. وی با اشاره به اینکه بنده اعتقاد دارم یک شغل یک پروژه است، افزود : این دغدغه رهبر معظم انقلاب است که مشکل و معضل بیکاری را رفع نماییم و اگر تولید رونق داشته باشیم، شغل‌های متناسب در کشور ایجاد می‌شود.وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: با اجرای آزمون عدالت استخدامی برقرار شده است و جذب نیروهای بومی خصوصا در حوزه معادن اقدامی خوب و پسندیده در استان زنجان است و ما هم تاکید داریم در جذب نیرو باید از جوانان بومی استان استفاده شود.
ابرشهرها متولد می‌شوند
ابرشهرهای دنیا تا سال ۲۰۳۵؛

ابرشهرها متولد می‌شوند

این گزارش به بررسی ابرشهرهای دنیا تا سال ۲۰۳۵ می پردازد،در بین ۱۰ ابرشهر دنیا تا سال ۲۰۳۵ شهر نیویورک در ارزش تولید ناخالص داخلی جایگاه اول را به خود اختصاص داده است و در این بین شهر جاکارتا با جمعیت ۳۸ میلیون نفری از نظر جمعیتی جایگاه اول را به دست آورده است.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین