سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ماده 22 قانون ثبت چه چیزی را بیان می‏دارد:

تفسیر و توضیح ماده 22 قانون ثبت اسناد و املاک

همین که ملکی مطابق قانون در دفتر املاک به ثبت رسید، دولت فقط کسی را که ملک به اسم او ثبت شده و یا کسی را که ملک مزبور به او منتقل گردیده و این انتقال نیز در دفتر املاک به ثبت رسیده یا این که ملک مزبور از مالک رسمی ارثا به او رسیده یا اینکه ملک مزبور از مالک رسمی ارثاً به او رسیده باشد، مالک خواهد شناخت. نویسنده در این مقاله به ادامه شرح و تفسیر این ماده می‏ پردازد.
شهری با 20 نفر جمعیت
روزنامه البیان امارات؛

شهری با 20 نفر جمعیت

روزنامه البیان امارات با انتشار گزارشی نوشت: این شهر که در قرن بیستم به دلیل وجود حوضچه‌های کشتی‌سازی‌اش عصر طلایی‌ای داشت، امروز کلاً 20 نفر جمعیت دارد و 430 آپارتمانش خالی هستند.
مجسمه «ملک‌المتکلمین» ۲۵ سال پیش گم شده است
شهرداری تهران:

مجسمه «ملک‌المتکلمین» ۲۵ سال پیش گم شده است

احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران که اخیرا به بهانه سالروز صدور فرمان مشروطه درباره نحوه بازسازی میدان حسن‌آباد صحبت می‌کرد به گم شدن مجسمه «ملک‌المتکلمین» از مشروطه‌خواهان نیز اشاره داشت؛ موضوعی که شهرداری می‌گوید مربوط به حداقل ۲۵ سال پیش است.
ساختمان‌های عجیبی که هوش از سرتان می‌برد+تصاویر
شاهکارهای معماری ؛

ساختمان‌های عجیبی که هوش از سرتان می‌برد+تصاویر

بسیاری از ما با عجایب هفت گانه دنیای باستان آشنا هستیم. این سازه‌ها به دلیل ساخته شدن با تکنیک‌های محدود و ابزار‌های ابتدایی، شاهکار‌های قابل توجه معماری و مهندسی به شمار می‌آیند. با این حال، برخی از ساختمان‌های امروزی و مدرن نیز چیزی کم از آن‌ها ندارند چرا که فناوری‌ها و طراحی‌های به کار رفته در ساخت آن‌ها جلوتر از زمان خودشان است.
راز خاک سرخ
نقاشی خیابانی؛

راز خاک سرخ

نقاشی خیابانی هنری ست که مخاطبش مردم هست. در شهرهای بزرگ وجود نقاشی دیواری (پاپ آرت) از اهمیت خاصی برخوردار است که مجموعه (راز خاک سرخ) نمونه ای از آنهاست و از ویژگی های این آثار علاوه بر استفاده از تک رنگ سرخ آن، درون مایه پر رمز و رازی ست که منجر به ایجاد تفکر در ببینده شده تا مخاطب بدنبال کشف و برداشت خاص خودش از آنها باشد.
گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۹
ده شهر گران قیمت جهان ؛

گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۹

به نقل از اکونومیست، امسال نیز به مانند سال‌های گذشته رده‌بندی ۱۰ شهر گران قیمت جهان بر اساس جمع آوری اطلاعات مربوط به ۴۰۰ قیمت از ۱۶۰ بخش کالایی و خدماتی است منتشر شده است
شماره تلفن های ضروری و شبانه روزی در ایام نوروز
سید قاسم بی نیاز اعلام کرد؛

شماره تلفن های ضروری و شبانه روزی در ایام نوروز

به گفته مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی تلفن های گویای این وزارتخانه، آخرین خبرها درباره وضعیت راهها و هوای مناطق مختلف، حرکت قطارها و هواپیماها را به اطلاع شهروندان می رساند.
شهرهای امن و ناامن جهان کدامند؟
تقویم زلزله‌های ایران در سال ۹۷؛

شهرهای امن و ناامن جهان کدامند؟

جزئیات گزارش سال ۲۰۱۹ «مرسر» -نهاد بررسی‌کننده کیفیت زندگی شهرهای منتخب دنیا -نشان می‌دهد از بین ۲۳۱ شهر، دمشق ناامن‌ترین شهر جهان است و در اروپا و آمریکا نیز به ترتیب مسکو و کاراکاس لقب ناامن‌ترین شهر را پیدا کرده‌اند. لوکزامبورگ امن‌ترین‌ منطقه شهری دنیا اعلام شده است.
کپنهاگ، شهر آشیانه‌های رنگی!
پرندگان خوشحال؛

کپنهاگ، شهر آشیانه‌های رنگی!

او در پروژه ای در شهر کپنهاگ -دانمارک- به نام «Happy City Birds» تعداد زیادی خانه پرنده(آشیانه) ساخته و نصب کرده است.
هشت ساختمان عجیب در دنیا که شما را بهت زده می‌کند
دیدنی های عجیب؛

هشت ساختمان عجیب در دنیا که شما را بهت زده می‌کند

بعضی وقت ها تکرار شدن چیزی باعث می شود انسان ها از عادت های گذشته خود فاصله بگیرند و دست به کارهای عجیب بزنند. در مورد ساختمان ها هم وضعیت مشابهی حاکم است. وقتی ساختمان های چهارگوش تکراری حوصله انسان ها را سر می برند، ساختمان هایی متولد می شوند که از تخیل و احساسات درونی و شاید آرزوها نشئت گرفته، که البته برخی از آن ها واقعا زاده ذهن مهندسان و هنرمندانی بسیار بزرگ بوده و هست. مانند آنچه در ادامه می بینید.
نگاهی به شهرداران تهران از اول انقلاب تاکنون
پیروزی حناچی؛

نگاهی به شهرداران تهران از اول انقلاب تاکنون

در خصوص تاریخ دقیق تأسیس شهرداری تهران و نیز اولین شهردار تهران، اختلاف نظر فراوانی وجود دارد. از آغازین روزهای این تشکیلات، افراد زیادی مصدر امور احتسابیه بوده‌اند، نظیر کنت دومونت فرت، محمدحسن اعتمادالسلطنه، میرزا آقا اصفهانی، مختارالسلطنه و… اعتماد السلطنه در سوم صفر ۱۲۹۹ قمری، درباره حوزه مسئولیتش در احتسابیه تهران می‌نویسد: «... به واسطه کثافات خیابان‌ها، ناصرالدین‌شاه مرا معزول گردانید.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین