سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تبدیل ایران به قطب «گردشگری مُحرم»
خیلی دور نیست؛

تبدیل ایران به قطب «گردشگری مُحرم»

حضور یک هزار و ۵۰۰ گردشگری خارجی برای تماشای آئین‌های مُحرم تنها در شهر یزد،‌ نشان از ظرفیت گردشگری معنوی و مذهبی ایران برای تبدیل این کشور به قطب گردشگری محرم دارد که با فراهم کردن زمینه‌ها و زیر ساخت‌های لازم می‌تواند علاوه بر معرفی معارف، آموزه‌های این ماه به رونق گردشگری نیز بیانجامد.
وزیر کشور: مردم می‌توانند تا آخر صفر بدون روادید به کربلا بروند
عبدالرضا رحمانی فضلی؛

وزیر کشور: مردم می‌توانند تا آخر صفر بدون روادید به کربلا بروند

وزیر کشور گفت: با هماهنگی‌هایی که داشتیم مردم کشورمان بعد از دهه محرم تا آخر صفر بدون روادید می‌توانند به زیارت بروند، اما این به معنای عدم نظارت بر تردد نیست و حتما متناسب با ظرفیت‌ها اقدامات صورت می‌گیرد.
برای گسترش تعزیه نیاز به تیم ملی داریم
آئین های سنتی و تاریخی؛

برای گسترش تعزیه نیاز به تیم ملی داریم

صبح دیروز عمارت کاظمی معروف به «خانه موزه تهران قدیم» میزبان نشست رسانه‌ای نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی بود. در این نشست داوود فتحعلی بیگی دبیر جشنواره، علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲، حمیدرضا اردلان دبیر بخش سمینارها، پیمان شریعتی دبیر اجرایی، محمدحسین ناصربخت قائم مقام جشنواره، اکبر رضوانیان مدیر اجرایی و هماهنگی بخش کاشان جشنواره درباره جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی صحبت کردند.
«نوروز»؛ پیشبرد صلح و توسعه توریسم
در نشست جهانی نوروز تاکید شد؛

«نوروز»؛ پیشبرد صلح و توسعه توریسم

روز پنج‌شنبه درحالی «جشن بین‌المللی نوروز» با حضور سفرای کشورهای عضو پرونده جهانی نوروز و جمعی از مسوولان ایرانی در تهران برگزار شد که رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشورهای عضو پرونده نوروز دعوت کرد با برنامه‌ریزی برای همکاری‌های مشترک و تعریف رویدادهای بین‌المللی همچون نمایشگاه‌ها و هفته‌های فرهنگی با محوریت نوروز، حق جهانی بودن این میراث ارزشمند و آیین‌های جذاب آن را به جا آورند.
آئین «جهان نوروز»+ تصاویر
برج میلاد؛

آئین «جهان نوروز»+ تصاویر

آئین "جهان نوروز" صبح امروز با حضور وزیر امورخارجه، علی اصغر مونسان، منصور غلامی و سفرای کشورهای شریک در پرونده جهانی نوروز در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
«یلدا» امسال به یونسکو می‌رسد؟
ایران آئین‌هایش را به اشتراک گذاشت؛

«یلدا» امسال به یونسکو می‌رسد؟

سازمان میراث فرهنگی با ارائه‌ی چند پرونده‌ی ناملموس مشترک خود با دیگر کشورها به شش عضو کمیته‌ی میراث ناملموس جهانی پیشنهاد داد تا در صورت تمایل به پنج پرونده‌ی ناملموس ایران بپیوندند و از سوی دیگر پرونده‌های مشابه کشورهای دیگر با کشورمان نیز در کمیته‌ی مشورتی سازمان میراث فرهنگی بررسی شود
اوضاع اسفناک زائران اربعین حسینی
خیانت به زائران حسینی؛

اوضاع اسفناک زائران اربعین حسینی

زائران ایران پس از بازگشت از عراق در مرز مهران با مشکلات فراوانی روبرو هستند. بعد از به پایان رسیدن بزرگ ترین تجمع انسانی در کربلا، زائران ایرانی به سمت مرزهای ایران در حال حرکت هستند. این زائران پس از رسیدن به مرز با یک بی سروسامانی بزرگ مواجه هستند. این زائران مجبور هستند برای رسیدن به مرز مهران 8 کیلومتر پیاده روی کنند.
امیدواری سرپرست معاونت گردشگری کرمانشاه با برگزاری جشنواره انار
لغو مراسم شکرانه انار ؛

امیدواری سرپرست معاونت گردشگری کرمانشاه با برگزاری جشنواره انار

مراسم نیایش شکرانه انار که از سه سال پیش تا کنون در هشت منطقه‌ از توابع شهرستان پاوه در استان کرمانشاه برگزار می‌شد اعلام شده امسال ممکن است برگزار نشود .هر چند به گفته یکی از مسئولان گردشگری احتمال برپایی این جشنواره وجود دارد.
خوردنی‌های سنتی‌مان چقدر در دنیا شناخته شده؟
غذای ایرانی در سفره جهانی؛

خوردنی‌های سنتی‌مان چقدر در دنیا شناخته شده؟

آبگوشت، آش، اشکنه، آلبالوپلو، بریانی، تاس‌کباب، جوجه‌کباب، حلیم، دلمه، دمپختک، دیزی، کوکو، زرشک‌پلو، سبزی‌پلو، قورمه‌سبزی، قلیه‌ماهی، کلم‌پلو، کله‌پاچه، کوفته، مرصع‌پلو و میرزاقاسمی تنها بخشی از غذاهای ایرانی و محلی هستند که هر کدام ‌از آنها طعم و خوشمزگی خاص خود را دارد.
وقتی
معیار سنجشِ "نوروزگاه" چیست؛

وقتی "نوروزگاه" با گردشگری گره می‌خورد

"نوروزگاه" تک کلمه‌ای نوپا و کودکی سه ساله در کشور است که تجربه‌ای متفاوت از همه کودکان دارد، تجربه‌ای از برپایی یک آئین در این مدت که باعث شده براساس هدف‌اش در همین مدت زمانِ کم بتواند جای خود را در یک زمانِ خاص و در همه‌ی کشور باز کند، کلمه‌ای که به مرور می‌تواند به یک آئین تبدیل شود.
مداخله‌ای در «نوروزگاه» نداریم
واکنش معاون گردشگری به یک واگذاری؛

مداخله‌ای در «نوروزگاه» نداریم

معاون گردشگری در واکنش به واگذاری «نوروزگاه» به این معاونت، تصریح کرد: مداخله‌ای در برنامه‌ها و اهداف اصلی نوروزگاه نداریم. سیاست و انگیزه این واگذاری این بود که نوروزگاه با تقویت و هم افزایی به پارامتر جذب گردشگران بیشتر بویژه در نقاط کم سفر تبدیل شود.
نذری و اشک گردشگران خارجی برای امام‌حسین (ع) + تصاویر
خارجی‌ها و عزاداری ایرانی‌ها؛

نذری و اشک گردشگران خارجی برای امام‌حسین (ع) + تصاویر

پیتر از آلمان آمده بود که ایران را ببیند، شب عاشورا به حسینیه‌ای در یزد دعوت شد، به قدری تحت تاثیر مراسم عزاداری قرار گرفته بود که وقتی باران بارید با اندوه گفت؛ آسمان هم از شدت غم برای حسین شما می‌گرید.»
احمدی‌پور عنوان کرد: نوروز بهترین مکانیزم برای تحکیم همگرایی
جشن جهانی نوروز برگزار شد:

احمدی‌پور عنوان کرد: نوروز بهترین مکانیزم برای تحکیم همگرایی

مراسم جشن جهانی نوروز با حضور حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و حجت‌الاسلام علی یونسی معاون رییس جمهور در امور اقوام، نماینده سازمان ملل و نماینده یونسکو در تهران و زهرا احمدی‌پور رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در کاخ جهانی گلستان آغاز شد.
۱
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین