خطر بزرگ کرونا برای کشورهای عربی
از عربستان تا مصر؛

خطر بزرگ کرونا برای کشورهای عربی

با وجود خطر بزرگی که ویروس کرونا برای تمام بشریت دارد، بعضی از نظام های عربی در این شرایط، فرصتی برای برطرف کردن خطری بزرگتر برای خود، یافتند؛ که همان تحرکات مخالفت امیز مردم علیه این نظام ها بود. در همین راستا، نظام های عربی مذکور، تمام تظاهرات و تحرکات جمعی مردم را به بهانه شیوع ویروس کرونا متوقف کردند و در ادامه مدعی شدند تحرکات اعتراض آمیز علیه نظام انها به خودی خود پایان یافته است.
برخی اعضای مجلس سنای آمریکا خواستار رفع تحریم‌های ایران شدند
تلاش برای رفع تحریم ایران در آمریکا؛

برخی اعضای مجلس سنای آمریکا خواستار رفع تحریم‌های ایران شدند

برخی از اعضای مجلس سنای آمریکا از جمله برنی سندرز پیامی در رابطه با تحریم‌های ایران به دولت خود ارسال و در این پیام تاکید کرده‌اند که تحریم‌های واشنگتن علیه ایران در بخش پزشکی نیز تاثیرگذار بوده است.
چین قطب اقتصاد جهانی را از آمریکا خواهد ربود
رأی الیوم گزارش کرد؛

چین قطب اقتصاد جهانی را از آمریکا خواهد ربود

یک روزنامه عرب‌زبان در گزارشی با پیش‌بینی محو رژیم صهیونیستی در ۲۴ سال آینده نوشت: در دنیای متغیرهای بی‌سابقه چین در سال ۲۰۳۰ به بزرگ‌ترین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد و اگر اعراب در مدار آمریکا باقی بمانند، ذخایر مالی خود را از دست می‌دهند.
جهانیان به دنبال لغو تحریم های آمریکا علیه ایران
بحران کرونا؛

جهانیان به دنبال لغو تحریم های آمریکا علیه ایران

در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، تحریم‌های آمریکا علیه کشور ما روی تازه‌ای از خود نشان داده؛ تحریم‌هایی که در امتدادِ رویه گذشته، جان تعداد زیادی از ایرانی‌ها را نشانه گرفته است. در همین راستا، مردم ایران با بهره‌گیری از ابزارهای نوین ارتباطی و «دیپلماسی عمومی»، از مردم دنیا درخواست می‌کنند که در قالب وحدتی بین‌المللی برای لغو تحریم‌های انسان‌ستیزانه آمریکا علیه ایرانیان، وارد میدان شوند.
۸ دلیل برای عقب نشینی امارات و حمایت از بشار اسد
تحولات سیاسی سوریه؛

۸ دلیل برای عقب نشینی امارات و حمایت از بشار اسد

یکی از دلایل عادی‌سازی و حمایت امارات از بشار اسد، وجود دشمن مشترکی به نام اخوان‌المسلمین برای سوریه و امارات است. به تازگی در اتفاقی نادر، سران امارات و سوریه برای نخستین بار در 9 سال اخیر با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند. این اولین گفت‌و‌گوی تلفنی سران این دو کشور پس از شروع بحزان سوریه محسوب می‌شود.خبر رسمی منتشر شده حکایت از گفت‌وگوی دو طرف در مورد ویروس کرونا داشت و "شیخ محمد بن زاید آل نهیان" ولیعهد ابوظبی در تماس با "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه، حمایت امارات را از این کشور در مقابله با کرونا اعلام کرد.
مرگ آمریکایی‌ها به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان یک رسوایی است
سندرز در سخنانی عنوان کرد؛

مرگ آمریکایی‌ها به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان یک رسوایی است

یکی از نامزدهای حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور گفت مرگ شهروندان آمریکایی به دلیل نداشتن هزینه رفتن به بیمارستان‌ها یک رسوایی بین‌المللی به شمار می‌آید. «برنی سندرز» سناتور ایالت «ورمونت» و از نامزد‌های دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در پیامی در توئیتر به مرگ مردم این کشور به دلیل نداشتن هزینه بیمارستان‌ها اشاره کرد.
فساد در اقتصاد مطالبات مردم عراق را تشدید کرد
احتمال تشدید اعتراضات در عراق؛

فساد در اقتصاد مطالبات مردم عراق را تشدید کرد

حسن دانایی فر سفیر پیشین ایران در عراق با اشاره به تحولات در عراق گفت: در حال حاضر شیوع کرونا هم تا حدود زیادی تأثیرگذاشته است و به خاطر رعایت مسائل بهداشتی، این تظاهرات شکل نمی‌گیرد؛ طبیعی است که باید منتظر بود احتمال اینکه شدت اعتراضات بیشتر شود هم بعید نیست.
کارشناس شبکه الجزیره:

ترامپ به عنوان منجی جهان با واکسن کرونا خواهد آمد!

در شرایطی که کرونا در جهان همه گیر شده و با توجه به شرایط انتقال این بیماری،گمان های زیادی بر این است که این بیماری ساخته امریکاست و انگشت اتهام به سمت امریکاست . در این زمینه برخی تحلیلگران سیاسی گفته اند که این بیماری بخاطر انتخابات امریکاست و در نهایت ترامپ در زمان انتخابات با واکسن کرونا خواهد آمد و خود را منجی جهان معرفی خواهد کرد.
۴