سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تشکیل وزارت بازرگانی؛

موافقان و مخالفان چه می‌گویند؟

طرح تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی مدتی است با اصرار دولت در مجلس در حال بررسی است. رسانه‌های اصولگرا خبر داده‌اند که این طرح از دستور کار مجلس خارج شده است.
رهایی از تله‌های انگیزشی؛

کارمندان به چهار دلیل انگیزه خود را از دست می‌دهند

انگیزه یعنی اراده انجام کار با شروع به موقع و نه به تعویق انداختن آن، ایستادگی کردن در مقابل انواع حواس‌پرتی‌ها و تلاش ذهنی کافی برای موفق شدن که مجموع این عوامل ۴۰درصد از موفقیت پروژه‌های تیمی را شکل می‌دهند. در حالی‌که مدیران اغلب نسبت به این مساله که چگونه می‌توانند کارمندانی که فاقد انگیزه هستند را به‌طور موثر هدایت کنند، آگاهی کافی ندارند.
در نامه ای به دفتر مقام معظم رهبری ؛

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از همکاری صندوق توسعه ملی قدردانی کرد

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نامه ای به دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، از همکاری همه مسئولین نظام بویژه رئیس صندوق توسعه ملی در اجرای پروژه های این ستاد قدردانی کرد.
نگاهی به ساختار صندوق توسعه ملی ؛

لیست محرمانه 40 میلیارد دلاری

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی، درحالی‌که بالاترین مقام اجرائی صندوق توسعه است، باید تحت نظارت و دستورات یک هیئت امنا فعالیت کند و بعید به نظر می‌رسد رئیس هیئت عامل این صندوق به تنهایی بتواند درباره انتشار اطلاعات دریافت‌کنندگان تسهیلات این صندوق تصمیم بگیرد و قطعا در این مورد چشم ‌به ‌دهان اعضای هیئت امنا خواهد دوخت.
عملکرد هزینه‌های R&D؛

وضعیت هزینه‌کرد کشورها برای تحقیق و توسعه

مقایسه هزینه‌های R&D در بخش‌های اجرایی کشورها نشان می‌دهد در بین ۸ کشور برتر، بیشترین هزینه R&D در بخش کسب‌وکار انجام شده است. مطابق ارزیابی‌ها، در سال ۲۰۱۵ بخش کسب‌وکار در ژاپن با ۷۹ درصد، کره جنوبی و چین به ترتیب با ۷۸ و ۷۷ درصد بیشترین عملکرد هزینه‌های R&D را داشته‌اند. آمریکا با ۷۲ درصد، آلمان با ۶۹ درصد، انگلستان و فرانسه تا حدودی پایین‌تر به ترتیب با ۶۶ و ۵۶ درصد هزینه‌های R&D را در بخش کسب‌وکار به خود اختصاص داده‌اند. همچنین دامنه تغییرات سهم دولت از کل هزینه‌های R&D در ۸ کشور بین ۷ تا ۵۳ درصد است. انگلستان (۷ درصد) و ژاپن (۸ درصد) در پایین این دامنه، هندوستان (۵۳ درصد)، چین (۱۶ درصد) و آلمان (۱۴ درصد) در بالای این دامنه قرار دارند. فرانسه، کره جنوبی و آمریکا در مابین این کشورها قرار دارند
طرح ملی «قبض سبز»؛

طرح حذف قبوض کاغذی چگونه اجرا می‌شود؟

طرح ملی «قبض سبز» در راستای تحول دیجیتال در خدمات مشترکین، در حال اجرایی شدن است. در این طرح قرار است کلیه قبوض کاغذی حذف شود. ارتقای سطح خدمات و رفاه مشترکین، بهره‌مندی از فناوری‌های نو، صرفه‌جویی اقتصادی، توسعه دولت الکترونیک، ارتباط دوسویه با مشترکین، ارائه خدمات غیرحضوری، نظارت مؤثر، مدیریت کارآمد و حفظ محیط زیست از اهداف این طرح به شمار می‌رود.
معاون وزیر نیرو ؛

احتمال تغییر ساعت کاری ادارات در برخی استان‌ها

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به تغییر ساعت ادارات در تابستان سال گذشته گفت: تغییر ساعت اداری سال گذشته انجام گرفت و در استان‌هایی نتایج مناسبی در پی داشت. از این طریق سال گذشته حدود ۲۰۰۰ مگاوات صرفه‌جویی صورت گرفت.
برگزاری آزمون استخدام؛

استخدام در بنیاد مستضعفان

سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در مقاطع تحصیلی کار شناسی، کارشناسی ارشد و بالاتر برای پست‌های رییس و کارشناس امورمالی و اداری، مسئول دفتر نمایندگی، کارشناس املاک و فروش، کارشناس آمار و اطلاعات، کارشناس امور اداری و دبیر خانه استخدام می کند.
معاون وزیر تعاون:

شرکت های شستا به تعاونی ها واگذار می شود

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مهمترین تفاهمی که در خصوص واگذاری به تعاونی ها داشتیم واگذاری شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به تعاونی ها است.
لاریجانی:

زوج‌های جوان باید در زمان معقولی صاحب مسکن شوند

رئیس مجلس گفت: باید به موضوع مسکن به درستی پرداخت شود تا زوج‌های جوان بتوانند در زمان معقولی صاحب مسکن شوند.
راه‌و‌رسم ایجاد فرهنگ خلاقیت؛

آیا راه‌حلی برای مشکل بوروکراسی وجود دارد؟

نوآوری بیش از آنکه یک ویژگی فردی باشد، روحیه‌ای جمعی است که باید آن را تقویت کرد.
مدیریت توسعه در جامعه؛

طبقه بندی سازمانهای مردم نهاد

منظور ازجهت گیری فعالیت ، فعالیتهایی هستند که سازمانهای غیردولتی با آنها درگیرند . جهت گیری سازمانهای مردم نهاد در6 مقوله جای می گیرند که عبارتند از جهت گیری رفاهی ، توسعه ای ، حمایتی ، آموزشی ، شبکه سازی ، پژوهشی/ انجام فعالیتهای پدر سالارانه از بالا به پایین كه حداقل مشاركت نفع بران(گروههای هدف) را به همراه دارد. در این گونه این سازمانها فعالیتهایی مانند برآوردن نیازهای فقرا، توزیع خوراك، پوشاك یا دارو، تدارك مسكن، حمل و نقل، مدرسه و شبیه به اینها را انجام می دهند.
انتخابات‌ زدگی؛

نیاز به بازنگری در قانون انتخابات

بر هیچ کس پوشیده نیست رسیدن به کرسی مجلس اتفاقی مهم در زندگی یک فرد به حساب می‌آید و به همین دلیل در انتخابات دهمین دوره مجلس فقط در ارومیه ۱۲۱ نفر ثبت‌نام کردند.وجود قانونی مبنی بر "ماده ۲۹ قانون انتخابات، همه افراد شاغل در دستگاه‌ها که قصد نامزدی در انتخابات را دارند، می‌بایست ۶ ماه پیش از ثبت‌نام برای انتخابات از مسئولیت خود استعفا دهند" همه افراد شاغل را نسبت به پست کنونی‌شان صرفا بخاطر ارتقا بی‌میل کرده طوریکه شاید آن فرد تنها در ماه‌های آخر خود تلاشی چند برابر انجام و سپس استعفا می‌دهد.
رئیس هیات عامل ایدرو خبر داد؛

وظیفه‌ای جدید برای سازمان مدیریت صنعتی

محمدباقر عالی، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در ابلاغیه‌ای با استناد به ابراز خرسندی مقام معظم رهبری در خصوص اقدام اخیر وزارت صمت مبنی بر اعلام فهرست مشکلات و نیازهای بخش صنعت و تولید، ماموریت جدید سازمان مدیریت صنعتی را اعلام کرد
هزینه های سازمان نقشه برداری کشور؛

گزارش شفاف‌سازی مالی سازمان نقشه‌برداری منتشر شد

سازمان نقشه برداری در چهارمین گام پیاپی خود، جزئیات هزینه‌های ماهانه خود در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ و فروردین ماه ۱۳۹۸ را منتشر کرد.چهارمین گزارش شفاف‌سازی مالی سازمان نقشه‌برداری کشور حاکی از آن است که در اسفند ۱۳۹۷ و فروردین ۱۳۹۸، ۷۹ درصد بودجه سازمان صرف امور پرسنلی شده و ۲۱ درصد از این بودجه نیز صرف سایر امور همچون پرداخت حق الزحمه قراردادهای سازمان، هزینه‌های جاری آب و برق و تلفن و …، لوازم یدکی، بیمه کشتی و هواپیما و… شده است.
رئیس سازمان‌خصوصی‌سازی اعلام کرد؛

آغاز خصوصی‌سازی‌های بزرگ، از هفته آینده

رئیس سازمان خصوصی‌سازی‌ از آغاز عرضه بلوکی شرکت‌های بزرگ دولتی از هفته آینده خبر داد و تأکید کرد: ارزش سهام قابل واگذاری متعلق به دولت برای عرضه در بورس 52هزار میلیارد تومان است.شاید بتوان گفت جنجالی‌ترین بخش این واگذاری‌ها مربوط به فروش سهام ایران خودرو و سایپاست که از سال‌های پیش دولت در برابر واگذاری آن مقاومت کرده است. برخی تحلیلگران بر این باورند که این بار هم دولت سهمش را در این شرکت‌ها نخواهد فروخت اما برخی دیگر از تحلیلگران بر این باورند که با توجه به زیان‌های سنگین شرکت‌های خودروساز که هزینه هنگفتی را به دولت تحمیل کرده، دولت مجبور شده سهام خود را در این شرکت‌ها بفروشد.
شرایط تحقق رونق تولید؛

افزایش نیاز به مدیران توانمند

محیط کسب‌و‌کار از چند دهه قبل با جریانی آکنده از تغییر و تحولات گسترده،رقابت نفسگیر و پیچیدگی روز افزون روبه‌روست. در چنین شرایطی توان برنامه‌ریزی مطمئن و پایدار از بسیاری از سازمان‌ها سلب شده و همین مساله آنها را در راه تحقق اهدافشان با چالش‌های جدی مواجه کرده است. چالش‌های محیط کسب‌و‌کار از ابعاد مختلف قابل‌توصیف است. به‌عنوان مثال از منظر فناوری سازمان‌ها با پدیده‌های نوظهوری همچون هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، کلان‌داده‌ها، روباتیک، واقعیت مجازی، فناوری‌های زیستی و... مواجه هستند که خواب را از سر آنها ربوده و هر لحظه منتظر ایجاد گسست در استراتژی‌ها و کسب‌و‌کار خود هستند.
صدای بخش خصوصی شنیده شود؛

چگونه ایران "گران" اداره نشود؟

در صورت تحقق خصوصی سازی، نه تنها شاهد چابکی دستگاه های اجرایی خواهیم بود بلکه بخش قابل توجهی از هزینه کَردهای فعلی کشور کاهش پیدا می کند.
یادداشت حمید آذرمند؛

سه اولویت‌ کوتاه‌مدت سیاست‌گذاری

در سال جاری، بجا است که دولت بیش از هر اولویت دیگر دغدغه این سه مساله را داشته باشد: اول آنکه مانع از تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی و افزایش بیکاری و فقر شود، دوم آنکه مانع از شکل‌گیری یک تورم غیرقابل مهار شود و سوم آنکه در شرایط دشوار اقتصادی مانع از آسیب‌دیدن اقشار محروم جامعه شود. بنابراین در یک افق کوتاه‌مدت، اولویت‌های سیاست‌گذاری اقتصادی بر سه محور استوار است.
برون رفت از مشکلات موجود؛

گشایش علیه فرسایش

امریکایی‌ها دائماً حلقه تحریم‌ها را تنگ‌تر کرده و فشارهای سیاسی، اقتصادی و تهدید به کاربرد قدرت نظامی علیه ایران را افزایش داده‌اند و به غیر از بعد نظامی، احتمالاً این فشارها به بالاترین سطح پس از انقلاب رسیده است.اندک بودن خطر بروز جنگ به معنای کم‌اهمیت بودن آن نیست. جنگ احتمالی میان ایران و امریکا از آن دسته وقایعی است که احتمالش اندک و خساراتش بسیار زیاد خواهد بود و بالاخص ایران در معرض از دست دادن زیرساخت‌هایی است که به مدد صدها میلیارد دلار درآمدهای نفتی در چند دهه گذشته ساخته شده‌اند و نابودی آنها به معنای چندین دهه عقب‌افتادگی است.
صفحه  از ۵۳
نظرات و گلایه ها