سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
امیرحسین یزدان پناه؛

چرا موشک نقطه زن داریم اما خودروی خوب نه؟

چرا نمی توان خط تولیدموشک های پیشرفته را در سایر بخش های صنعت ایران برپا کرد؟ کشوری که می تواند موشک نقطه زن بسازد چرا باید پراید تولید کند؟ این سوال تکراری را خیلی ها از هم می پرسند.
شرکت بدحساب پتروشیمی؛

استمهال ۲۸ ماهه وام پرداختی از حساب ذخیره ارزی

بر اساس مصوبه هیئت امنا حساب ذخیره ارزی، تسهیلات اعطایی به یک شرکت پتروشیمی با دوره استفاده تقریبی ۷ ساله، تنفس ۶ماهه و بازپرداخت ۵ ساله تعریف شده است.
وضعیت فعلی تفکیک وزارتخانه‌ها؛

کدام نسخه برای دولت درمان بخش است؟

در حالی بحث خصوص تفکیک و ادغام ۳ وزارتخانه از سوی دولت کلید خورد که از هفته گذشته تاکنون منتقدان بسیاری به جمع مخالفان این سیاست پیوسته اند.
کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات؛

علت افت رتبه دولت الکترونیک ایران در مجامع جهانی

«رضا باقری اصل» معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات گفت: رتبه ایران در دولت الکترونیک در مجامع جهانی پایین آمده و در شاخص‌ها، نمره ما پایین است زیرا سرعت دیگر کشورها در این حوزه بالا است.
چالش های جدید روابط عمومی ؛

نقش متفاوت روابط عمومی ها درعصر جولان "شهروند – خبرنگار"

27 اردیبهشت در تقویم رسمی کشور ما با عنوان روز ملی ارتباطات و روابط عمومی نامگذاری شده است.می گویند روابط عمومی یک رشته وارداتی است که حدود 65 سال پیش از سوی مدیران شرکت نفت ایران – انگلیس در کشور ما راه‌اندازی شد.
یک کارشناس اقتصادی:

پیش‌شرط های انتزاع وزارتخانه‌هاچیست؟

یک کارشناس اقتصادی گفت: برای اجرای درست تفکیک وزاتخانه‌ها، پیش‌شرط‌هایی مورد نیاز است و اگر دولت برنامه‌ای برای بعد از آن نداشته باشد، این تفکیک هم محکوم به شکست خواهد بود.
پیشنهاد تفکیک بخش بازرگانی از وزارت صمت؛

چرا تفکیک وزارت صمت کار درستی نیست!

بررسی های کارشناسی و همچنین مطالعه موردی سایر کشورها نشان ‌می دهد ایجاد یک نهاد تصمیم گیر مستقل در حوزه بازرگانی بدون توجه به بخش تولید به نفع صنایع و سایر بخش‌های تولیدی نیست.
تفکیک وزارتخانه ها کلید خورد؛

احیای وزارت بازرگانی رسما کلید خورد

احیای وزارت بازرگانی در حالی در هفته‌های گذشته مطرح شد که در جدیدترین رویداد در این زمینه با تصویب دو فوریت لایحه در هیات دولت و ارسال آن به مجلس شورای اسلامی، فرایند اجرایی کار، رسما کلید خورد.
روزهای پر کار دولت؛

کلید «کسب و کار» به وزارت‌خانه‌های تازه سپرده شد

پس از طرح تفکیک سه وزارتخانه و ادغام تعدادی از بانک‌ها در یکدیگر، هیات دولت با ابلاغ یک مصوبه به وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی، تسهیل فرآیند شروع کسب‌وکار را کلید زد تا روزهای آخر دولت یازدهم از پرکارترین روزهایش شود.
چرخش از ادغام به تفکیک؛

گذر قانونی بر جداسازی وزارتخانه‌ها

طرح تفکیک سه وزارتخانه در شرایطی مطرح و جزئیات آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد که جدای از ابعاد مختلف موضوع، سیاست مورد نظر با آنچه که قوانین بالادستی به‌ویژه برنامه‌های توسعه و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی درباره‌ آن تاکید دارد، مطابقت چندانی ندارد.
پیرامون تفکیک وزارت صنعت از بازرگانی؛

احیای "وزارت بازرگانی" در ابهام

طرح احیای وزارت بازرگانی در شرایطی نقل محافل است که نه تنها مسوولان ارشد مربوطه از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند که علاوه بر آن هیچ طرحی در این خصوص به هیات دولت ارسال نشده است.
اتفاق بزرگی که باورش سخت است:

دسترسی آزاد همه مردم ایران به اطلاعات حکومتی

چندی است که سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات نیز در دسترس مردم قرار گرفته و در هفته نخست نیز 177 شهروند ایرانی از 16 دستگاه حکومتی، طرح پرسش کرده اند.
در گفتگو با رئیس سازمان بهره‌وری؛

سنجش بهره وری در ۱۰ بنگاه بزرگ اقتصادی

رئیس سازمان ملی بهره وری از اعلام نتایج پایش بهره وری در ده بنگاه اقتصادی در آذرماه امسال خبر داد و گفت: سنجش بهره‌وری دو بانک بزرگ کشور آغاز شده است که نتایج آن به بقیه تعمیم داده می‌شود.
کوک چهارم؛ آری یا نه؟...

چرا آلمانی‌ها کار تشکیلاتی را الزامی می‌دانند؟

این یادداشت ها در وهله اول برای استادان دانشگاه‌ها نوشته شده اند. هرچند امید است مطالعه آنها برای اهل علم و خرد و یا همه کسانی که با فرهنگ این مرز و بوم سروکار دارند، نیز خالی از فایده نباشد.
رئیس سازمان ملی بهره وری خبر داد؛

سهم ۸۶ درصدی بهره‌وری در رشد اقتصادی

رئیس سازمان ملی بهره وری از سهم بهره وری از رشد اقتصادی نه ماهه سال ۹۵ را ۸۶ درصد تخمین زد.
از سوی معاون اول رییس جمهور؛

۱۴پروژه اولویت دار وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی،۱۴پروژه اولویت دار وزارت امور اقتصادی و دارایی «مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» برای اجرا در سال۱۳۹۶را ابلاغغ کرد.
در راستای توسعه دولت الکترونیک؛

خدمات۹۰دستگاه اجرایی کشور شناسنامه‌دار شد

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات از شناسنامه‌دار شدن خدمات۹۰دستگاه از۱۰۸دستگاه اصلی کشور اعم از دستگاه‌های دولتی و عمومی غیردولتی، وزارت‌خانه‌ها وو زیرمجموعه‌های آنها در راستای توسعه دولت الکترونیکی خبر داد.
اجرای برنامه ششم را متوقف شد؛

رئیس‌جمهور اجرای برنامه ششم را متوقف کرد

رئیس‌جمهور با گذشت ۵۰ روز از سال ۹۶ و علی‌رغم ابلاغ قانون برنامه ششم توسعه از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی هنوز این قانون را برای اجرا به دولت ابلاغ نکرده است.
مدام با طرح‌های دولت قبل عکس می‌گیرند و تمام تقصیرات را گردن آنها می‌اندازند؛

رستم قاسمی: اگر جرأت داشتید با رئیس دولت نهم و دهم مناظره می‌کردید تا همه چیز مشخص و شفاف شود

وزیر سابق نفت با بیان اینکه با طرح‌های دولت قبل عکس می‌گیرند و مدام تمام تقصیرات را گردن دولت‌های نهم و دهم می‌اندازند گفت: دولت فعلی طرح‌های دولت قبل را ادامه می‌دهد و گاهاً به مزایده می‌گذارد.
دسترسی به اطلاعات مالیاتی مردم؛

نامه تامین اجتماعی به جهانگیری برای دسترسی به اطلاعات مالیاتی مردم + سند

رئیس سازمان تامین اجتماعی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، درخواست دسترسی به بانکهای اطلاعاتی سازمان مالیاتی را به منظور ایجاد پنجره واحد خدمت و یکسان سازی پنجره واحد دستمزدی ارائه کرد.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها