سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیریت توسعه در کسب و کار؛

بهره‌ور باشید، بدون آن‌که سردرگم و پرمشغله به نظر برسید

برخلاف باور رایج در بین بیشتر افراد، اشتغال زیاد و بهره‌وری، لزوما با یکدیگر برابر نیستند. برخی از افراد بدون بهره‌وری بالا، پرمشغله هستند، در حالی‌که برخی دیگر، بدون این‌که پر مشغله باشند، بسیار بهره‌ور اند.
محیط کار چگونه باشد؟؛

ارگونومی رنگ در محیط کار

دانش ارگونومی ، همواره به دنبال ارائه ی راهکار هایی در جهت تعامل بهتر و کاراتر انسان با محیط کار و زندگی اش بوده است . بر اساس اصول مطرح در این علم ، افزایش ایمنی ، بهداشت و کارایی محیط با توجه به طراحی ، جنس و کیفیت تجهیزات و تسهیلات موجود در محل کار و زندگی تأمین میشود . عامل رنگ در محیط کار نیز از دیگر موضوعات دخیل در این خصوص می باشد که دقت ویژه ای را طلب میکند .
توسعه اطلاعات آماری؛

بایدها و نبایدها در نظام آماری کشور

در طول اين سال‌ها نظام آماري كشور با افت و خيزهاي فراواني در خصوص تعيين مرجعيت آماري، تعاريف بيكاري، موازي‌كاري‌هاي نهاد‌هاي توليد‌كننده آمار، ادعاي محسوس نبودن نرخ تورم و رشد اقتصادي افكار عمومي را تجربه كرده است. امروزه با ورود به عصر فناوري اطلاعات و ارتباطات و همچنين پيدايي ابزار‌ها و نرم افزارهاي گوناگون براي انجام تحليل‌هاي آماري بيش از گذشته تجلي يافته است و در نتيجه توسعه اين علم، اطلاعات و محصولات آماري در حوزه‌هاي مختلف ضروری است.
۹۰ درصد مانده تا آبادانی!

پای پروژه‌های عمرانی کشور لنگ می‌زند؛

تحقق بودجه عمرانی را می‌توان یکی از ابعاد توسعه کشور دانست، امری که در شش ماهه نخست امسال، تنها ۱۰ درصد از آن محقق شده است.
طنز؛

عوارض خروج از کشور

عوارض خروج از کشور از دید "بی قانون"
علی‌اکبر صابری ،معاون پیشین وزارت صنایع و معادن؛

چهار عامل برنامه‌گریزی

منظور از استراتژی صنعتی؛ هماهنگ کردن شمار زیادی از سیاست‌های اقتصادی است که برای دستیابی به رشد پایدار صنعت ضروری است، به دیگر بیان استراتژی صنعتی تصویری روشن از نحوه مداخله دولت‌ها در اقتصاد از طریق وضع قوانین و اتخاذ سیاست‌هایی است که کسب و کارها را برای دستیابی به اهداف کلان اقتصادی دولت تسریع می‌کند و کارهایشان را آسان‌تر و راهشان را هموارتر می‌سازد تا سرمایه، منابع انسانی و منابع طبیعی را به درستی و آسانی برای ایجاد ارزش اقتصادی به‌کار گیرند و در بازار رقابت جهانی نقش‌آفرینی کنند.
سعیدی مبارکه مطرح کرد:

نهایی شدن طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان برای ورود به صحن

نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس از نهایی شدن طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و آماده شدن برای ورود به صحن خبر داد و گفت: این طرح که در فراکسیون جوانان تدوین شده تأثیر بسزایی در اوضاع اشتغال جوانان دارد.
راند نهایی لایحه ۱۴ ساله؛

صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی منتظر تایید دولت برای تصویب است

صندوق بیمه‌همگانی حوادث طبیعی یک قدم تا تصویب نهایی فاصله دارد. لایحه‌ای که برای اولین بار بیش از ۱۴ سال پیش مطرح شده بود، پس از کش و قوس‌های این سال‌ها، به خط پایان نزدیک شده است. به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، اگر دولت در روزهای آتی این لایحه را که از شورای نگهبان برگشت خورده، تایید کند، مجلس لایحه را ظرف هفته بعد به تصویب نهایی خواهد رساند.
در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی صورت گرفت؛

بررسی لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور/ "تومان" واحد پول ایران تعیین شد

هیات وزیران در جلسه امروز به ریاست رئیس جمهور، به بررسی گزارش کمیسیون اقتصاد درباره لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور پرداخت.

سیستم‎سازی مهم‎ترین دستور کار معاونت توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در سومین کارگاه آموزشي معاونان حوزه اداری و مالی فرودگاه‎هاي کشور در فرودگاه تبریز گفت: در حال حاضر مهم‎ترین دستور کار معاونت توسعه مدیریت و منابع معطوف به "سیستم‎سازی" است.
فتحی خبر داد؛

تدوین طرح تشکیل کمیسیون ویژه اصلاح ساختار نظام اداری کشور/نظام اداری فعلی فساد را درنهادها افزایش می دهد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران از تدوین طرح تشکیل کمیسیون ویژه اصلاح ساختار نظام اداری کشور خبر داد.
نقش نوآوری در بهبود عملکرد؛

پنج قانون برای مدیریت موفق پروژه‏های بزرگ و پیچیده

مگاپروژه‌ها – پروژه‌هایی که هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار دارند- بخش مهمی از صنایع مختلف نظیر بهداشت و درمان، دفاع، معدن، مخابرات، حمل‌ونقل، زیرساخت‌های آب و انرژی، رویدادهای ورزشی، علم و تولید را شکل می‌دهند.
وضعیت شبکه‌های اجتماعی کشورهای عربی ؛

رابطه اینترنتی مردم و دولت در کشورهای عربی

گزارش جدید نحوه استفاده و گسترش شبکه‌های اجتماعی در کشورهای عربی نشان دهنده رشد قابل توجه این شبکه‌ها در این کشورهاست.
به بهانه انتشار گزارش مالی یک نهاد انقلابی؛

۲۷۰۰ میلیاد تومان سود خالص و مرگ تدریجی ۶۰ شرکت اشتغال‌زا

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حالی گزارش حسابرسی‌شده صورت‌های مالی تلفیقی گروه و واحد اصلی خود را در دسترس عموم قرار داده است که این گزارش نشان می‌دهد، آزاد راه تهران-شمال بیشترین هزینه بنیاد را به خود اختصاص داده است.
رئیس مرکز آمار ایران:

نرخ بیکاری مطلق ۱۱.۸ درصد است

رئیس مرکز آمار ایران نرخ بیکاری مطلق در کشور را ۱۱.۸ درصد دانست و گفت: به طور متوسط سه میلیون و ۱۵۶ هزار نفر از جمعیت کشور به طور مطلق بیکار هستند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

پیچیدگی کلاف امور دستگاه‌ها بدلیل آزمون و خطای ادغام و تفکیک وزارتخانه

کمالی پور تاکید دارد که آزمون و خطای اجرای طرح ادغام و تفکیک وزارتخانه کار این دستگاه ها را با دست انداز مواجه کرده است.
بررسی آخرین گرایش‌های سیستم‌های پاداش‌دهی؛

مزایای شغلی؛ اهرمی برای جذب و حفظ استعدادها

این روزها به دلیل رقابت تنگاتنگ بر سر استعدادها، جذب نیرو به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. محققان در انجمن مدیریت منابع انسانی (SHRM) طی تحقیقات اخیر خود دریافتند که برای جذب و حفظ استعدادهای برتر، یک ابزار قدرتمند وجود دارد: «مزایای شغلی».
انتصاب بخشداران به استانداری‌ها واگذار شد؛

تبیین روند واگذاری اختیارات به استانداران و استان ها از سوی معاون وزیر کشور

معاون مدیریت و توسعه منابع وزارت کشور روند واگذاری اختیارات به استانداران و استان ها را از آغاز دولت یازدهم تبیین کرد.
دیوان عدالت اداری رأی داد؛

ابطال نامه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در مورد کارمندان آزمایشی

ابطال نامه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور مبنی بر موکول نمودن ارتقای رتبه و طبقه شغلی و اعمال مدرک تحصیلی بالاتر در مورد کارمندان آزمایشی به پایان دوره آزمایشی و تعیین وضعیت رسمی قطعی آنان
غربال نیمه‌تمام‌ها؛

‌شیوه واگذاری پروژه‌های نیمه تمام و جدید به بخش خصوصی به‌روز شد

فهرست پروژه‌های نیمه‌تمام و جدید قابل واگذاری به بخش خصوصی در دو سطح «ملی» و «استانی» رونمایی شد. مجموع پروژه‌های نیمه تمام برابر با سه هزار و ۹۳۵ طرح است که براساس گردآوری صورت گرفته ۱۰۴۹ طرح مشمول طرح‌های ملی و ۲۸۸۶ طرح نیز به طرح‌های استانی اختصاص داشته است.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها