سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تشکیل وزارت بازرگانی در ایران؛

مدیریت یکپارچه روسیه در دوران تحریم +فیلم

مدل روسیه در دوران تحریم و تشکیل وزارت بازرگانی در ایران را در یک کلیپ ۱ دقیقه ای ببینید.
اختیار تقسیط بدهی‌ و بخشودگی؛

جرایم مالیاتی به مدیران استانی تفویض شد

سرپرست سازمان امور مالیاتی اختیار تقسیط بدهی‌های مالیاتی و بخشودگی جرایم مالیاتی موضوع قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات برارزش افزوده را به مدیران استانی تفویض کرد.
حمایت از کارمندان با استعداد، تکنیک مدیران ماندگار؛

حامی باشید نه مرشد!

برنامه‌های حامی‌گری یا طرفداری (Sponsorship) مدتی است که در شرکت‌های آمریکایی رواج فراوانی گرفته و مدیران ارشد از این برنامه‌ها استفاده می‌کنند تا استعدادهای آینده شرکت خود را رشد دهند. مایک فوچی، رئیس هیات مدیره شرکت دیلویت (Deloitte) به‌طور واضح در مورد این طرح‌ها سخن می‌گوید. شرکت سیسکو یک برنامه حامی‌گری با نام «اثر تکاثری» آغاز کرده است؛ ده‌ها شرکت دیگر هم برنامه‌های حامی‌گری مشابهی در حال اجرا دارند و در بسیاری از موارد (و حتی در اکثر موارد)، شرکت‌کنندگان در این برنامه‌ها، آن را به‌عنوان روشی برای تنوع‌بخشی به مدیران ارشد شرکت نام می‌برند.
در دیدار با وزیر تعاون و معاونان وی؛

لاریجانی: صندوق‌های ورشکسته احیا شوند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر احیای صندوق‌ها گفت: انحلال صندوق‎‌های ورشکسته، پاک کردن صورت مسأله است و باید آنها را مجددا احیا کرد.
بر اساس بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی؛

میزان مالیات بر حقوق ابلاغ شد/ سقف معافیت مالیاتی؛ سالانه ۳۳میلیون تومان

بر اساس بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی، سقف معافیت مالیاتی حقوق بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم سالانه ۳۳ میلیون تومان است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران:

دولت برنامه‌های عادی را کنار بگذارد / شرایط اقتصادی کشور عادی نیست

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: با توجه به اینکه امروز شرایط اقتصادی کشور عادی نیست و با جنگ اقتصادی مواجه هستیم، باید برنامه‌های عادی را کنار گذاشته و سیاست‌هایی را اتخاذ کنیم که با شرایط هماهنگ باشند.
مدیریت زمان کار بسیار سختی نیست !!

مهارت های مدیریت زمان

در تئوری، مدیریت زمان کار بسیار سختی نیست اما وقتی در مرحله عمل قرار می‌گیرد بسیار مشکل خواهد بود. لازم است که زمان اندکی برای اولویت گذاری و سازمان‌دهی خودتان اختصاص دهید.تمایز میان کارهای مهم و ضرروی اصلی در اولویت گذاری زمان و حجم کاری است در سر کار یا خانه است.
دژپسند:

در برنامه ششم، مجوز جذب سالیانه ۶۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی داده شده

وزیر امور اقتصادی و دارایی از تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی با استفاده از دیپلماسی خارجی خبر داد و عنوان کرد: در برنامه ششم، مجوز جذب سالیانه ۶۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی داده شده است
روحانی در جلسه شورای عالی فضای مجازی:

فضای مجازی در اشتغال و رونق تولید ملی تاثیرگذار است

رییس جمهوری با تاکید براینکه فضای مجازی می تواند در بخش تولید و اشتغال تحرک ایجاد کرده و در رونق تولیدملی تاثیرگذاری مثبتی داشته باشد، گفت: باید در راستای تدوین برنامه های موثر برای رفع موانع و مشکلات ازمسیر توسعه کسب وکار و تولید توسط شرکت های دانش بنیان، تلاش کنیم.
طرح تفکیک بی حاصل؛

تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛ امید واهی برای ساماندهی بازار

تلاش برای تشکیل وزارت بازرگانی در حالی است که در شرایط فعلی، ابزارهای قانونی کارآمد در اختیار دولت برای ساماندهی امور و تنظیم بازار وجود دارد؛ ابزارهایی که دولت نسبت به آن‌ها بی‌توجه است.
عبدالله رضیان؛

وزارت صنعت به ۲ وزارتخانه تبدیل می‌شود

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب طرح تفکیک وظایف و اختیارات بخش تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.
بررسی ها نشان می‌دهد در دوره روحانی دو پله سقوط داشته‌ایم؛

پیشرفت قابل‌ملاحظه ایران در شاخص توسعه انسانی

بررسی شاخص توسعه انسانی 2018 نشان می‌دهد از سال 1990 تاکنون رتبه ایران در شاخص توسعه انسانی به طور چشمگیری رو به بهبود بوده است، به طوریکه از رتبه 89 در سال 1990 به رتبه 60 در سال 2017 رسیده است.
آموزش نسل بعدی مدیران؛

حال و آینده آموزش‌های مدیریتی

آموزش‌های مدیریتی همواره مساله مهمی برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف بوده و تقریبا تمام آنها شرایطی الزامی را برای انتخاب مدیران یا ارتقای کارکنان خود تعیین کرده‌اند که براساس آنها، رزومه‌های متقاضیان را بررسی می‌کنند. برنامه‌های آموزش ضمن خدمت یا پرداخت شهریه دانشگاه متقاضیان ادامه تحصیل، از دیگر رویه‌های متداول شرکت‌ها و سازمان‌ها است. مساله آموزش مدیران و کارکنان آتی به حدی مهم است که تعداد زیادی دانشگاه‌های تخصصی وابسته به سازمان‌های مختلف در سراسر جهان به چشم می‌خورد.
کدخدایی:

دولت و مجلس با وضع قوانین کارآمدتر به رونق تولید کمک کنند

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر این که بخشی از مشکلات تولیدکنندگان بوروکراسی های اداری است، گفت: دولت و مجلس می توانند با وضع قوانین کارآمدتر این مساله را حل کنند تا امکان بیشتری برای تولید کنندگان فراهم شود.
سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی؛

الزام شرکت های دولتی به ثبت اطلاعات در "سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی"

معاون اول رئیس جمهور با ارسال بخشنامه‌ای، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و بیمه‌ها را ملزم به بارگذاری اطلاعات در "سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی" نمود.
مدیریت تکنولوژی؛

سه لیست رنگی که نشان می دهد شما واقعا استراتژی دارید

ما همیشه انتقاد می کنیم که دولت و حکومت، استراتژی و برنامه ندارد، اما خودمان بدتریم! اگر کسی از ما بپرسد که استراتژی زندگی شما چیست چه داریم بگوییم؟ میلیون ها نفر در آرزوی جاودانگي به سر می برند، در حالی که نمی دانند با بعدازظهر بارانی یک روز تعطیل خود چه کنند! اگر این سه لیست رنگی را دارید، می توانید ادعا کنید که در زندگی استراتژی دارید.
بیانیه اتاق تعاون ؛

اتاق تعاون ایران ۲۵ ساله شد

اتاق تعاون ایران 25 ساله شد اتاق تعاون ایران، متولی غیر دولتی بخش تعاونی به عنوان دومین رکن نظام اقتصادی کشور، امروز ربع قرن حضور در عرصه پشتیبانی از فعالیت های تاثیرگذار تعاونی ها را جشن می گیرد، تا با توانی مضاعف، سال های پیش رو را با شیوه تعاونی، تبدیل به دنیایی بهتر بنماییم.
ساختار وزارت صنعت، معدن و تجارت تغییر می‌کند؟؛

تکرار منطق مبهم برای تفکیک

پرونده تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در سال جاری مجدد باز شد تا با شروع سال جدید شاهد برگشت دستور به کار این موضوع در مجلس باشیم. لایحه تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت سه بار به مجلس رفت و هربار با مخالفت نمایندگان رو‌به‌رو شد؛ با این حال همچنان موضوع تفکیک وزارتخانه‌‌ها به پایان نرسید و از سوی دولت پیگیری شد.پرونده وزارت صنعت، معدن و تجارت از تیرماه ۱۳۹۰ به سمت و سوی جدید کشیده شد و در این سال دو وزارتخانه «صنایع و معادن» و «بازرگانی» با یکدیگر ادغام شد و وزارتخانه فعلی را تشکیل دادند، اما پس از گذشت هفت سال از تجمیع این دو وزارتخانه، دولت دوازدهم همزمان با تشدید تحریم‌ها خواستار تفکیک مجدد وزارتخانه‌ها شد. طرحی که چند بار به مجلس رفت و برگشت خورد و حال با تصویب دو کمیسیون اجتماعی و صنایع و معادن مجلس این طرح مجدد در دستور کار بهارستان‌نشین‌ها قرار گرفت و با وجود آنکه کفه مخالفان سنگین‌تر بوده توانست موافقت دو کمیسیون اصلی را برای بازکردن مجدد پرونده تفکیک به دست آورد.
بانک مرکزی اعلام کرد؛

آماده شدن سامانه سهمیه‌بندی کالاهای اساسی

سامانه سهمیه‌بندی کالاهای اساسی از جمله گوشت و مرغ با توجه به سیاست دولت برای تامین کالاهای اساسی از طریق کالابرگ الکترونیک توسط بانک مرکزی با بهره‌گیری از کارت بانکی و کد ملی آماده شد.
وظایف ستاد تنظیم بازار؛

کارکرد ستاد تنظیم بازار چیست؟

ستاد تنظیم بازار فعالیت باسابقه ای دارد اما با افزایش قیمت‌ها و حساس شدن فعالیت این ستاد به نظر می رسد، عملکرد موثری انجام نمی‌شود.
صفحه  از ۵۰
نظرات و گلایه ها