10 اشتباه رایجی که در شروع روز کاری مرتکب می شویم؛

۹ اشتباه که در ۱۰ دقیقه اول روز کاری مرتکب می شویم

۱۰ دقیقه اول روز کاری شما برای بهره‌وری ۸ ساعت بعدی بسیار مهم و حساس است.
معاون وزیر کشور مطرح کرد:

65 میلیون ایرانی در سال آینده صاحب کارت هوشمند ملی می‌شوند

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: 65 میلیون ایرانی بالای 15 سال در سال آینده صاحب کارت هوشمند ملی می‌شوند که یک‌قدم بزرگ برای خدمات الکترونیک است.
چرا طرح مجلس برای «آخر هفته دو روزه» به سرانجام نرسید؟

منطق تعطیلات دو روزه

در ابتدای هفته جاری، طرح تعطیلی دو روزه آخر هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس به سرانجام نرسید. بحث ساماندهی تعطیلات، با دو معضل سوءتفاهم در کارکرد و ضعف شناخت در مبانی روبه‌رو‌ است. در بخش اول، عمده دلایلی که در مخالفت با این طرح بیان می‌شود با استناد با تجربه‌های جهانی اشتباه است.
نسخه بی بدیل انقلاب برای اقتصاد بیمار ایران:

عدالت اجتماعی حلقه گمشده در دهه چهارم انقلاب اسلامی

فراموشی عادت بدی است که اگر گریبان گیر مسئولان کشوری انقلابی شود به سرعت نگاه مردم را نه تنها به خود بلکه به بسیاری از ارزش ها تغییر خواهد داد.
سمینار پدافند سایبری آذربایجان غربی:

بررسی اهمیت فضای سایبری و ضرورت حافظت از اطلاعات فردی و دولتی

اهمیت فضای سایبری و ضرورت حفاظت از اطلاعات فردی و دولتی در سمینار پدافند سایبری آذربایجان غربی بررسی شد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد:

توافقنامه پاریس 100 میلیارد دلار منافع اقتصادی برای ایران دارد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه اخیراً یکی از رسانه‌ها این‌طور تحلیل کرده بود که به دلیل امضای توافقنامه پاریس توسط ایران 19 میلیارد دلار خسارت به کشور ما وارد می‌شود، گفت: این توافقنامه با اجماع دولت امضا شده است که اخیراً به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که امیدواریم بسرعت مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار بگیرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

رشد اقتصادی بدون نفت ۴.۵ درصد/ افزایش نرخ ارز روانی و هیجانی است

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: رشد اقتصادی کشور در ۶ ماهه اول امسال با احتساب نفت ۶.۵ درصد و بدون آن ۴.۵ درصد است.
وزیر کشور در بندرعباس:

فصل مدیریت های دولتی در دنیا به سرآمده است

وزیر کشور با بیان این که امروز در دنیا فصل مدیریت دولتی گذشته است، گفت: امروز در دنیا دولت‌ها امور کشورها را به سازمان‌های مردم نهاد و ان جی اوها واگذار می‌کنند و امروز دموکراسی فقط در صندوق رای نیست و دموکراسی در مشارکت واقعی مردم در امور اساسی خود خلاصه می‌شود.
مدیریت منابع انسانی رشته ای نوظهور؛

چرا از مدیران منابع انسانی متنفریم؟!

یکی از مهم‌ترین ابزارهای رشد و یادگیری، بازخورد منفی و دریافت انتقاد‌های دیگران است. با شنیدن انتقادات دیگران می‌توان به نقاط ضعف خود پی برد و درصدد رفع آن‌ها برآمد.

تغییر نام موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به دلیل ارتقاء پایدار محصولات داخلی به سازمان ملی استاندارد تغییر نام داد
توسعه اقتصادی کشور مبتنی بر توسعه دریا محور؛

کمترین توجه در برنامه ششم توسعه به بهره گیری از ظرفیت دریا شده است

در برنامه گفتگوی ویژه خبری موضوع "اقتصاد دریا محور، فرصت ها و چالش ها" با حضور مدیرعامل توسعه صنایع دریایی کشور، عضو کمیسیون صنایع مجلس و یک فعال بخش خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سایت الف مطرح کرد؛

آیا تعطیلات پایان صفر، به مصلحت ایران اسلامی است؟

اگر امروز توفیق داشتیم و می توانستیم نظر رسول الله (ص) یا امام حسن یا امام رضا علیهما السلام را درباره تعطیلی روزهای کاری در هفته پایانی ماه صفر، جویا شویم، حدس می زنید با توجه به شرایط اقتصادی کشور و ضرورت کار و کارآفرینی بیشتر برای اعتلای ایران اسلامی، پاسخ ایشان چه می بود؟
پست مدرنیسم و مدیریت؛

فرانوگرایی در مدیریت

از جمله پارادایم‌های جدید که در پاسخ به کاستی های پارادایم‌های سنتی و نوگرای مدیریت در پاسخگویی به نیازهای فزاینده و در حال تغییر سازمان و جامعه مطرح شده است پارادایم‌ مدیریت فرا نوگرا (پست مدرن) است.
سلطه بوروکراسی در ادارات

سلطه بوروکراسی در ادارات/پیشنهادی به مدیران مبتلا به این اپیدمی

با مطالعه بُعد مدیریتی برخی سازمانهای دولتی به نظر می رسد مدیریت این سازمانها در سیطره دو عنصر اصلی هستند، اول مدیرانی که فکر می کنند سازمان را اداره می کنند؛ دوم بوروکراسی (قوانین و مقررات) عنصری که واقعا سازمان را می چرخاند!
جزئیات مصوبات صندوق توسعه ملی؛

نرخ سود تسهیلات پروژه‌های نفت و گاز لایبور به اضافه یک درصد شد

هیات امنای صندوق توسعه ملی نرخ سود سپرده‌گذاری ارزی برای میعانات و فرآورده‌های نفتی تا سقف ۳ میلیارد دلار برای حداکثر یک سال٬ را به میزان نرخ لایبور شش ماهه (نرخ بهره بین بانکی در لندن) برای دلار/ یورو به اضافه یک درصد تعیین شد.
بر اساس اعلام روزنامه رسمی؛

جزئیات مصوبات جدید صندوق توسعه‌ملی/تعیین نرخ سود سپرده‌گذاری ارزی

نرخ سود سپرده‌گذاری ارزی برای میعانات و فرآورده‌های نفتی، تا سقف ۳ میلیارد دلار و برای حداکثر یک سال، به میزان نرخ لایبور شش ماهه(دلار/یورو) به اضافه یک درصد تعیین شده است.
کاریکاتور+ داستان :

بیت‌المال یا مال‌ البیت؟

برای پیمودن مسیرکمال برنامه ای جامع وابزاری نیاز است. قرآن وسیره ائمه را می توان به عنوان برنامه ی جامع هدایت بشر به سوی کمال حساب آورد. اما قبل از معرفی ابزار مسیرکمال مثال می آورم تاشاید فهم اصل مسئله را آسان تر سازد.
وقتی اشرافی ‌گری، اسراف، و تجمّل در جامعه وجود داشته باشد و ترویج بشود،

اشرافی گری،آفت خدمت رسانی!

وقتی اشرافی ‌گری، اسراف، و تجمّل در جامعه وجود داشته باشد و ترویج بشود، این قضایا به دنبالش پیش می‌ آید و به وجود می ‌آید و همه دنبال این هستند که یک طعمه‌ ای به دست بیاورند و خودشان را از آن سیر کنند، شکم ها را از این مال های حرام پُر کنند..
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟

بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.
رئیس سازمان ملی بهره‌وری؛

اجرای چرخه بهبود مدیریت بهره‌وری/۱۰ بنگاه منتخب پایش می‌شوند

رئیس سازمان ملی بهره‌وری از اجرای برنامه‌ای برای اجرای چرخه بهبود مدیریت بهره‌وری خبرداد و گفت: ۱۰ بنگاه منتخب دولتی و خصوصی به لحاظ بهره‌وری پایش می‌شوند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها