سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پرهیز از وعده های غیرعملی در مناظرات؛

اقتصاد علم برنامه و درصد است، نه آرزوها

سین ساسانی گفت: برخی از وعده ها از جمله پرداخت یارانه های بیشتر یا ایجاد اشتغال با رقم های بالا را نمی توان با دادن وعده به سرانجام رساند؛ اشتغال آفرینی نیاز به زمینه هایی دارد که باید فراهم باشد.
دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی تأکید کرد؛

الزام سازمان‌های دولتی به استفاده از جویشگرهای بومی

«علیرضا یاری دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی از اجرای سیاستی مبنی بر استفاده سازمان‌های دولتی از موتورهای جست‌و‌جوی بومی خبر داد و گفت: به‌دنبال این هستیم که سیاستی شکل گیرد تا حداقل سازمان‌های دولتی و نهادهای حکومتی از موتور جست‌و‌جوی بومی استفاده کنند.
نظام برنامه ریزی در ایران؛

برنامه‌ریزی توسعه در ایران و فرصت انتخابات

از سال ۱۳۶۸ که نخستین برنامه توسعه اقتصادی و اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران از سوی سازمان برنامه و بودجه تهیه و در مجلس شورای اسلامی تصویب شد تا به امروز که ششمین برنامه تهیه شده و هنوز مورد بحث و رسیدگی در مجلس شورای اسلامی است، در ساختار و چارچوب برنامه‌ها تفاوت اساسی با آنچه پیش از انقلاب جا افتاده بود، دیده نمی‌شود.
دکتر بودن با نبودن؟

مساله این است که شما را دکتر صدا بزنند یا نزنند؟

اگر نمی دانیم که سابقه دعوا بر سر دکتر نامیده شدن یا نامیده نشدن به کی بر می گردد اما تاریخ سیاسی بیست و پنج سال اخیر نشان می دهد که در رقابت آقایان ناطق نوری و خاتمی در دوم خرداد 76 این موضوع بارز شد. ظاهرا به قیافه آقای خاتمی می آمد که بگویند دکتر خاتمی با حجه الاسلام دکتر خاتمی و یا حجه الاسلام و المسلمين دکتر سید محمد خاتمی اما دکتر ناطق نوری به تیپ و تاپ شیخ نمی خورد و لذا تلویزیون مرتب یاد آوری می کرد که هر دو لیسانس دارند. اما به کت کسی نمی رفت و باز همه می گفتند دکتر خاتمی و حاج آقا ناطق!.
دکتر سالاری؛

طرح جامع دهیاری‌ها در دولت تهیه می‌شود

استاندار بوشهر گفت: طرح جامع دهیاری‌ها توسط دولت در دست بررسی است که تضمین شغلی دهیاران از موضوعات مهمی است که در این طرح به آن اشاره شده است.
نقش علم و فلسفه در طراحی هر الگوی پیشرفتی؛

طراحی الگوی پیشرفت امری متودیک و روشمند است

انقلاب اسلامی ایران هدیه الهی برای ملتی بزرگ در عهد وزمانِ بلوغ بشر در جهت اتصال به مبانی فکری غیر مادی و مأموریتی اساسی برای مردمانی است که حاصل و عصاره تلاش انبیاء و اولیاء الهی در همه تاریخ اند و ذات اقدس ربوبی خود آگاه است که رسالت خود را در کدام نقطه جعل ودر کدام وادی به امانت بگذارد ، و شاید امروز زمان تفسیر و تبیین آن عهد الهی ، که انی اعلم مالاتعلمون فرارسیده باشد.
مقایسه ای کوتاه بین شاخص های توسعه انسانی قبل و بعد از انقلاب؛

توسعه انسانی در ایران قبل از انقلاب هم سطح با غنا و کنیا؛ بعد از انقلاب بالاتر از ترکیه، چین، هند و برزیل

در جدیدترین گزارش این سازمان که چندی قبل منتشر شده است ایران در گروه کشورهای High human development یعنی توسعه انسانی بالا دسته بندی شده است. این یعنی جمهوری اسلامی ایران در شاخص های مختلف با وجود تمام فشارهای قدرت های بزرگ بالاتر از کشورهایی چون ترکیه، چین، هند، مکزیک و برزیل که محدودیت های ایران را نیز نداشته است قرار بگیرد.
بیانات اقتصادی رهبر انقلاب در سال95؛

تابلو زده‌اند، که در این فروشگاه فقط تولید داخلی فروش می‌شود، بارک‌الله!

رهبر انقلاب در طول سال 95 نکات قابل تاملی را برای حل مشکلات اقتصادی کشور و عبور از بحران موجود بیان نموده‌اند که درصورت عملیاتی شدن این راهکارها وضع جور دیگری می‌شد.
درمان پرحرفی؛

چطور پرحرفی، این ضعف را تبدیل به یک مهارت ارتباطی کنیم؟

اگر خدای نکرده یکی از افراد پرحرف هستید، از شما دعوت می‌کنم اقدام به درمان پرحرفی‌ تان کنید.
برای موفقیت بیشتر؛

پنج ویژگی رفتاری مدیران خلاق

«خلاقیت» چالش کلیدی بیشتر سازمان‌هاست و برای پر کردن جای خالی آن باید کار را از رأس سازمان و از مدیران اجرایی آغاز کرد.
رموز موفقیت؛

تمرین فروتنی با ۲۳ نکته‌ای که به پیشرفت روابط‌تان کمک می‌کند

فروتنی یک فضیلت خیلی مهم تلقی می‌شود. در خیلی از مذاهب‌ به مُمارست برای برخورداری از این خصلت مهم سفارش شده است، به این دلیل که به پیشرفت روابط‌تان کمک می‌کند و باعث می‌شود استعدادها و فرصت‌های پیش روی‌تان را بشناسید.
پژمان‌فر در تذکری شفاهی:

نتایج سرشماری نفوس در حوزه جمعیتی کشور نگران‌کننده است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نتایج نگران‌کننده سرشماری نفوس، گفت: مجلس و دولت باید مسئله کاهش رشد جمعیت کشور را جدی بگیرند و الّا به جایی می‌رسد که قابل علاج نیست.
در نشست خبری امید علی پارسا مطرح شد؛

نتایج سرشماری ١٣٩٥ اعلام شد

رییس مرکز آمار ایران نتایج سرشماری ١٣٩٥ را اعلام کرد.
رئیس جمهور در مجمع ملی سلامت ؛

چک سفید امضای صندوق توسعه ملی در دستان دولت

هنوز ماجرای برداشت 4 میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی از ذهن‌ها پاک نشده است که آخر سر، همه تقصیرها گردن اشتباه بانک مرکزی افتاد.
10 اشتباه رایجی که در شروع روز کاری مرتکب می شویم؛

۹ اشتباه که در ۱۰ دقیقه اول روز کاری مرتکب می شویم

۱۰ دقیقه اول روز کاری شما برای بهره‌وری ۸ ساعت بعدی بسیار مهم و حساس است.
معاون وزیر کشور مطرح کرد:

65 میلیون ایرانی در سال آینده صاحب کارت هوشمند ملی می‌شوند

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: 65 میلیون ایرانی بالای 15 سال در سال آینده صاحب کارت هوشمند ملی می‌شوند که یک‌قدم بزرگ برای خدمات الکترونیک است.
چرا طرح مجلس برای «آخر هفته دو روزه» به سرانجام نرسید؟

منطق تعطیلات دو روزه

در ابتدای هفته جاری، طرح تعطیلی دو روزه آخر هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس به سرانجام نرسید. بحث ساماندهی تعطیلات، با دو معضل سوءتفاهم در کارکرد و ضعف شناخت در مبانی روبه‌رو‌ است. در بخش اول، عمده دلایلی که در مخالفت با این طرح بیان می‌شود با استناد با تجربه‌های جهانی اشتباه است.
نسخه بی بدیل انقلاب برای اقتصاد بیمار ایران:

عدالت اجتماعی حلقه گمشده در دهه چهارم انقلاب اسلامی

فراموشی عادت بدی است که اگر گریبان گیر مسئولان کشوری انقلابی شود به سرعت نگاه مردم را نه تنها به خود بلکه به بسیاری از ارزش ها تغییر خواهد داد.
سمینار پدافند سایبری آذربایجان غربی:

بررسی اهمیت فضای سایبری و ضرورت حافظت از اطلاعات فردی و دولتی

اهمیت فضای سایبری و ضرورت حفاظت از اطلاعات فردی و دولتی در سمینار پدافند سایبری آذربایجان غربی بررسی شد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد:

توافقنامه پاریس 100 میلیارد دلار منافع اقتصادی برای ایران دارد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه اخیراً یکی از رسانه‌ها این‌طور تحلیل کرده بود که به دلیل امضای توافقنامه پاریس توسط ایران 19 میلیارد دلار خسارت به کشور ما وارد می‌شود، گفت: این توافقنامه با اجماع دولت امضا شده است که اخیراً به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که امیدواریم بسرعت مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار بگیرد.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها