سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رمضان شجاعی کیاسری:

معاونتی جدید به ساختار دولت اضافه می‌شود

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت کشور گفت:‌ به زودی فردی به عنوان معاون اطلاع‌رسانی دولت انتخاب خواهد شد.
متن قانون ؛

قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

متن قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوبه مجلس شورای اسلامی را در ادامه خبر می خوانیم.
داستان تفکیک وزارتخانه ها؛

احتمال بازگشت مجدد تنظیم بازار به وزارت صنعت

در حالی روایت های مختلفی از پا پس کشیدن دولت نسبت به تفکیک وزارتخانه ها به گوش می‌رسد که برخی، از رایزنی وزیر پیشنهادی صنعت برای بازگشت تنظیم بازار به این وزارتخانه خبر می دهند.

رسیدگی به لیست بیمه شدگان تامین اجتماعی

بخشنامه و اطلاعیه انجمن ایران درباره رسیدگی به لیست بیمه شدگان
شناسنامه قانون

مقررات اداری، مالی و نظام اجرایی

در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی دستگاه‌های اجرایی کشور بعد از انقضای قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه (بخشنامه شماره ١٣١۶۰۵۵ مورخ ١۵/۰۵/١٣٩۶ سازمان اداری و استخدامی کشور)
چه معاونت‌هایی حذف می‌شوند؟

تغییرات در ساختار وزارت خارجه

مدتی است که موضوع تغییرات ساختاری و اساسی در وزارت خارجه در محافل رسانه‌ای مطرح و درباره آن گمانه زنی‌هایی صورت می‌گیرد.
رئیس مرکز آمار:

بساط سرشماری برچیده می‌شود

رییس مرکز آمار ایران از برچیده شدن بساط سرشماری به شیوه سنتی خبر داد و گفت: به سمت نظام آماری ثبتی مبنا حرکت خواهیم کرد.
درنگی بر موانع توسعه یافتگی؛

هفت سبک مدیریتی ضد توسعه در ایران

شیوه های مدیریتی که وجودشان در مسند امور مساوی است با عقب ماندگی، هدررفت منابع و تأخیر در روند توسعه. با این سبک های ضد توسعه آشنا شوید.
با گذشت یک سال از پیگیری مستمر سازمان؛

مهر تایید دیوان محاسبات کشور بر رتبه بندی نظام مهندسی کشاورزی

با گذشت یک سال از پیگیری مستمر سازمان برای اجرای قانون و الزام دستگاههای اجرایی برای ملاک عمل قرار دادن رتبه بندی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در انعقاد قرارداد و ارجاع کارهای دولتی، دیوان محاسبات کشور طی نامه ای این موضوع را تایید کرد.
سازمان ملی بهره‌وری؛

سنجش شاخص‌های بهره‌وری

به تازگی سازمان ملی بهره‌وری دستورالعمل سنجش شاخص‌های بهره‌وری در بنگاه‌های تولیدی را منتشر کرده است. در توضیح این دستورالعمل گفته شده فقدان یک نظام سنجش بهره‌وری در سطح کشور برپایه روش‌های معتبر و سازگار با مفاهیم پایه حساب‌های ملی در کشور با وجود تلاش‌های صورت‌گرفته در این زمینه، همواره احساس می‌شده است
اینفوگرافیک کسب و کار:

تیم‌سازی چگونه می‌تواند به شما و کسب‌وکارتان کمک کند

موفقیت کسب‌وکارها به‌شدت به وجود افرادی بستگی دارد که درگیر انجام کارهای آن هستند.
آنچه یک مدیر باید بداند؛

نکاتی برای رهبری شفاف یک شرکت

شفاف سازی روابط و دستورالعمل ها، بخشی از فرهنگ سازمانی است. شما با استفاده از چند راهنمایی ساده می توانید شفافیت عمل را به یکی از اولویت های شرکت خود تبدیل کنید.
سرنوشت مبهم سه وزارتخانه در آستانه آغاز دولت دوازدهم؛

ماجرای مصیبت "تفکیک" وزارتخانه ها برای روحانی!

چندی پیش معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به قرار گرفتن مجدد لایحه یک فوریتی اصلاح بخشی از ساختار دولت در دستور کار مجلس شورای اسلامی گفت: برای ما مهم است که قبل از اینکه آقای دکتر روحانی فهرست کابینه دوازدهم را به مجلس بفرستد، این لایحه تعیین تکلیف شود. اما آیا این مهلت برای روشن شدن تکلیف وزارتخانه های یاد شده کافیست؟
عوامل بازدارنده در مسیر موفقیت؛

پنج عامل بازدارنده در مسیر موفقیت

حقیقتی که بسیاری افراد آن را نمی پذیرند و زحمت درک آن را به خود نمی دهند این است که، تنها کسی که از موفقیت فرد جلوگیری می کند، خود او است.
محمدرضا تابش؛

تأمین اجتماعی کشور به خانه تکانی نیاز دارد

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای دولت در ارائه خدمات مختلف به اقشار مختلف جامعه، گفت: تأمین اجتماعی کشور به خانه تکانی نیاز دارد.
پارادایم های ذهنی؛

پارادایم چیست و پارادایم ها چگونه در ذهنمان شکل می‌گیرند؟

Paradigm (پارادایم به معنی الگوواره) از واژه لاتین Paradigma که از واژه یونانی Paradeigma به معنی الگو، مدل، طرح و سرمشق گرفته شده است یکی از جدیدترین علوم در جامعه شناسی و سایر علوم وابسته است؛ در معنای عام، پارادایم به یک چارچوب فکری-فرهنگی گفته می‌شود که در فلسفه هم به کار گرفته می‌شود که دربرگیرنده یکسری الگوهای فکری است که افراد یک جامعه بسیاری از تصمیمات خود -از تصمیمات کوچک گرفته تا کلان- را بر اساس همین الگوها اتخاذ می‌کنند.
وزیر دادگستری:

مدرک‌زدگی یک مصیبت برای ما است

وزیر دادگستری از پایین بودن نظام بهره‌وری در کشور انتقاد کرد و گفت:‌مدرک‌زدگی و عنوان‌زدگی مصیبت بزرگی برای ماست و ناکارآمدی ما را در عرصه اجرایی رقم زده است.
حجت الاسلام و المسلمین نوروزی؛

قرارداد با توتال بدون مناقصه بسته شد

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به قرارداد وزارت نفت با شرکت توتال و با بیان اینکه این قرارداد برخلاف اقتصاد مقاومتی است، گفت: قرارداد با توتال بدون مناقصه بسته شد و جالب این است که دلالان نفتی از محتوای قرارداد مطلع هستند اما نمایندگان مجلس بی خبر .
خدابخشی خبر داد؛

ایجاد سامانه‌ای برای نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای کشور

نماینده مردم الیگودرز در مجلس از ایجاد سامانه‌ای به منظور نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای کشور خبر داد.
واگذاری اختیارات به استانداران؛

تحقق توسعه درون زا با افزایش اختیارات استانداران

واگذاری برخی اختیارات به استانداران به عنوان سیاستی که نظریه های مرکز - پیرامون را وارد چالش می کند یکی از اساسی ترین نیازهای کنونی کشور است؛ نیازی که می تواند توسعه را بر اساس مدل درون زای آن تعریف کند.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها