سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیریت فراتر از یک علم است؛

مدیران واقعی موقعیت‌های «توانستن» و «نتوانستن» را تشخیص می‌دهند

یکی از اصول مطالعه کسب‌وکار این عقیده است که مدیریت یک علم است و تصمیمات در حوزه کسب‌وکار باید با تحلیل عمیق داده اتخاذ شوند. انفجار داده‌های بزرگ نیز این ایده را تقویت کرده است. در نظرسنجی اخیر شرکت EY، ۸۱درصد مدیران گفته‌اند از نظر آنها «داده باید در قلب هر تصمیم‌گیری وجود داشته باشد.»
جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور؛

نوسازی نظام اداری، مقدمه توسعه ملی است

یک‌چهارم جمعیت کشور عائله دولت هستند. 350هزار نیروی مازاد بر ظرفیت در حال فعالیت هستند.
حکمرانی و مشارکت شهروندی؛

نظارت همگانی و حکمرانی خوب

بحث مشارکت افراد در جامعه مدرن، توجه بیشتری را در دهه های اخیر به خود جلب کرده است.
پرسشی که همیشه تازگی دارد؛

علم بهتر است یا ثروت؟

سؤالی که از دیرباز در بین دانش آموزان، آن هم در کلاس انشا مطرح بوده و هست، این است که «علم بهتر است یا ثروت؟» این جمله به ظاهر ساده، از مقطع ابتدایی تا دبیرستان و حتی دانشگاه نیز مورد سؤال است.
مدیریت نیروی کار ؛

ده مهارت مورد نیاز نیروی کار در سال ۲۰۲۰

موسسه تحقیقاتی دانشگاه فونیکس، موارد ده ‎گانه زیر را به عنوان مهارت‎ های مورد استفاده نیروی کار در سال 2020 معرفی نموده است.
مدیریت در کار؛

تعریف اهمال کاری چیست؟

اهمال کاری یا Procrastination در ساده ترین شکل آن، تعلل ورزیدن در انجام کارها و به تاخیر انداختن کارهاست.
نکاتی پیرامون محیط کار ؛

چه مسائلی را نزد همکاران خود بازگو نکنیم؟

مریم مرادخانی مشاور عزیز، من در یک استارت‌آپ مشغول به کار هستم. این شرکت به سرعت در حال توسعه است، به همین علت هر هفته نیروهای جدید وارد شرکت می‌شوند و به همان نسبت، کارکنانی نیز شرکت را ترک می‌کنند. من شغل‌های بدتر از این هم داشته‌ام، اما مشکل اینجاست که مدیران این شرکت بی‌تجربه‌اند و کارکنان کم‌تجربه را برای پست‌های مدیریتی انتخاب می‌کنند. یک روز که با همکارانم درد دل می‌کردیم، اشتباه کردم و احساس واقعی‌ام نسبت به شرکت و مدیریتش را به آنها گفتم.
پاسخ به ابهامات؛

جدول معایب و مزایای دورکاری

چگونگی اجرای دورکاری، وضعیت زیرساختها، نحوه انتخاب و نظارت بر کارمندان دورکار، مزایا و معایب و هر آنچه که به عنوان ابهام در اجرای این قانون مطرح است در گفتگو با رئیس امور بهره وری و همکاریهای بین الملل معاونت توسعه و مدیریت انسانی ریاست جمهوری مطرح شده که مشروح آن را در مهر می خوانید.
کوچکی‌نژاد؛

لزوم تعیین تکلیف بیش از ۱۵ هزار میلیارد پول در سازمان هدف‌مندی یارانه‌ها

رئیس کمیته تحقیق و تفحص سازمان هدفمندی یارانه‌ها، گفت: سازمان حدودا ۱۵ سال است که فعالیت می‌کند و بیش از ۱۵ هزار میلیارد پول باید در این سازمان شفاف سازی شود.
بررسی احکام مربوط به فاوا در برنامه‌های سوم تا ششم توسعه؛

دولت الکترونیک مهم‌ترین تاکید برنامه ششم

حدود ربع قرن از اولین برنامه توسعه‌ای که دولت مکلف به اجرای آن شد، می‌گذرد. برنامه‌هایی که با هدف تعیین اولویت‌ها برای توسعه در تمام زمینه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور زمان‌بندی شده است و هر چهار سال یک بار اولویت‌ها با توجه به مسیر طی شده مجددا تعیین و راهکارهای ادامه آن مشخص می‌شوند.
حکایت فعالیت انجمن‌های خصوصی و بی توجهی دولت؛

بخش خصوصی چقدر در سیاست گذاری‌های صنعت سهیم است؟

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، انجمن‌های خصوصی می‌توانند نقش بسزایی در تصمیمات دولتی داشته باشند و فعالیت آنها موجب قدرت گرفتن صنعت کشور می‌شود.
چالش های کشوری؛

۱۰۰ چالش ایران در سال ۹۶ + جدول

گزارش‌های مبتنی بر آینده‌پژوهی از شرایط سیاسی و اجتماعی ایران، نشان می‌دهد كه «اصلاحات ساختاری اقتصاد»، «بحران تأمین آب» و «بیكاری» در صدر فهرست مسائل مهم کشور قرار دارد.
در کارگاه «بنیان‌ها و مفاهیم توسعه پایدار» مطرح شد؛

توسعه پایدار، نیازمند انسان معنوی‌تر/آزادی و تنوع، لازمه بقای بشر

یک اقلیم‌شناس ایرانی تصریح کرد: توسعه پایدار امری است که باید در حوزه معنویت و اخلاق متحقق شود. توسعه پایدار، چیزی نیست که در انبار گمرک‌ها و بانک‌ها رخ بدهد.
نکاتی در مورد استخدام؛

بهترین استعدادها را استخدام کنید

چه به عنوان بنیان‌گذار یک استارت آپ، مدیر جوانی هستید و چه آن که در حیطه مدیریتی، یک رهبر کهنه‌کار محسوب می‌شوید، اگر دارای برنامه‌های بزرگی هستید، تنها یک کار مهم دارید؛ قوی‌ترین افراد را برای ایجاد یک تیم قدرتمند در کنار هم قرار دهید. برای این کار شما باید به دنبال بهترین استعدادها باشید و به جذب و استخدام آن‌ها بپردازید. یعنی کار شما، شکار استعدادها (رجوع کنید به شکار استعدادها از زبان مدیران منابع انسانی) است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛

داشتن مدرک دانشگاهی برای متقاضیان الزامی نیست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به انتخاب 350 رسته شغلی ذیل طرح توسعه مشاغل خانگی گفت: مدرک دانشگاهی برای متقاضیان الزامی نیست و به هر متقاضی 20 میلیون تومان وام اعطا خواهد شد.
همگام با پیشروان؛

برگزاری جلسه به شیوه ایلان ماسک

جلسه‌های ضعیف کاری نه‌تنها وقت و انرژی شرکت‌کنندگان را از بین می‌برند بلکه میزان ابتکار عمل و همچنین بهره‌وری را نیز کاهش می‌دهند.
مدیریت کسب و کار؛

چطور اعتبار حرفه ای و کسب و کاری تان را افزایش دهید ؟

تجارت شما بدون اعتبار سازی هیچ است ، اعتبار سازی یعنی حتی زمانی که در دید رس مشتری ها نیستید در مسیر درست حرکت کنید و این جز سرمایه گذاری روی یکپارچگی کسب و کار میسر نمیشود .
بر اساس ابلاغیه رئیس قوه قضاییه؛

سازمان بازرسی مسئول نظارت بر ۲ حوزه عملکردی بانک مرکزی شد + سند

بر اساس ابلاغیه رئیس قوه قضاییه، سازمان بازرسی کل کشور، موظف به نظارت بر عملکرد بانک مرکزی در وصول مطالبات معوق بانکهای دولتی و اصلاح رویه‌های اعطای تسهیلات شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری؛

هیأت اندیشه‌ورز باید بر روند مسیر نظام نظارت داشته باشند

حجت الاسلام و المسلمین شبستری، لازمه موفقیت یک نظام را در گرو نظارت بر رفتار سازمان‌ها و ارگان‌های آن حکومت دانست و گفت: هیأت اندیشه‌ورز باید تشکیل شود تا گروهی بر روند مسیر نظام نظارت داشته باشند.
(گانت چارت نویسی)؛

قواعد زمانبندی بر اساس استاندارد موسسه PMI آمریکا

قواعد زمانبندی (گانت چارت نویسی) بر اساس استاندارد موسسه PMI آمریکا
صفحه  از ۱۵
نظرات و گلایه ها