سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بر اساس تصویب هیات دولت انجام گرفت؛

ارتقای رسمی پلیس مالی

هیات دولت آیین‌نامه تشکیلات مرکز اطلاعات مالی را به تصویب رساند. بر این اساس، مرکز اطلاعات مالی که پیش از این به‌عنوان «واحد» اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد فعالیت می‌کرد، ارتقای جایگاه یافته است.
در مصاحبه با مهندس فیروزی، مدیر عامل کرمان موتور مطرح شد؛

مشکلات صنعت خودرو

وزارت صمت در ارتباط با موضوع صنعت بسیار منفعلانه عمل می‌کند و بیشتر انرژی خود را بر روی تجارت معطوف کرده است.مدیرعامل کرمان موتور در گفتگویی بابیان این مطلب گفت: متأسفانه وزرت صمت و شخص وزیر تمام تلاششان را بر روی کنترل تجارت و مدیریت صادرات و واردات کشور گذاشته و تقریباً از صنعت غافل شده است.مدیرعامل کرمان موتور درباره ریشه مشکلات به وجود آمده برای فعالان صنعت خودرو کرمان نیز گفت: ریشه تمامی مشکلات از سیاست‌های ارزی دولت در سال گذشته و انفعال وزارت صنعت که اساسا میبایست از تولیدکنندگان حمایت نماید نشأت می‌گیرد.
جهانگیری:

سرعت بخشیدن به روند خدمت‌رسانی به روستاهای کشور ضروری است

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه خدمت رسانی به مردم و ایجاد رضایتمندی در جامعه از مهمترین اهداف دولت است، گفت: سرعت بخشیدن به روند خدمت‌رسانی به روستاهای کشور ضروری است.
قانون جدید تجارت؛

تصویب فله‌ای در پارلمان

قانون تجارت ایران که بیش از ۸۵ سال از تدوین آن می‌گذرد و امروز دیگر پاسخگوی نیازهای روز اقتصاد کشور نیست، حدود ۱۴ سال است که در انتظار تدوین نسخه جدید خود به مجلس و شورای نگهبان چشم دوخته است. از همان روزهای نخست که وارد اتاق بازرگانی شدم، بحث قانون تجارت در کشور مطرح بود. فعالان بخش‌خصوصی ضمن اینکه همواره اعتقاد داشتند قانون تجارت به اصلاح و بازنگری نیاز دارد و باید در قالب یک قانون جامع پی‌ریزی شود، همیشه براین باور بودند که این قانون باید در چارچوب یک کار کاملا کارشناسی، علمی و تجربی تدوین شود.
در صورت تصویب مجلس؛

دهیاران سراسر کشور استخدام می شوند

معاون هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور گفت: در صورت تصویب مجلس تمامی دهیاران به استخدام وزارت کشور در می آیند.
ویژگی های مدیران ناکارآمد ؛

مدیران ناکارآمد را بشناسید

در بدنه هرم هر مجموعه‌ای از رأس تا کف، مدیرانی مشغول کارند که از راه‌های مختلفی وارد آن مجموعه شده اند. هرچه مجموعه بی نظم‌تر باشد میزان مدیرانی که که راه‌های انحرافی با اهداف مختلف بجز تعالی مجموعه جذب آن شده اند هم طبیعتا بیشتر خواهد بود. در آسیب دیدن یک مجموعه عوامل مختلفی دخیل هستند که ناکارآمدی مدیران از مهمترین آنهاست. اگر مدیران را دریک دسته بندیِ دمِ دستی به سه دسته‌ی مدیران بالادستی، میانی و پایین دستی تقسیم کنیم بوضوح میبینیم هرچه مدیری به رأس هرم نزدیکتر باشد دامنه‌ی بازخورد‌های تصمیمات و مدیریتش طیف بیشتری از آن مجموعه و مجموعه‌های وابسته یا در ارتباط با آن را تحت تأثیر قرار میدهد.
براساس داده‌های رسمی؛

تحصیلات نیم میلیون مدیر

داده‌های تفصیلی بازار کار در سال ۹۷ نشان می‌دهد حدود ۵۵۵ هزار نفر از شاغلان کشور، در دسته شغلی «قانونگذار، مقامات عالی‌رتبه و مدیران» فعال بوده‌اند. از این تعداد، مدیران با سابقه تحصیلی مهندسی، بیشترین فراوانی را داشته‌اند. تقریبا ۲۷ درصد از کل مدیران، در یکی از رشته‌های مهندسی تحصیلات آکادمیک خود را سپری کرده‌اند.
کسری بودجه دولت؛

کاهش هزینه‌ها ممکن است؟

سازمان برنامه سازمان برنامه و بودجه در تاریخ ۶ شهریور ۱۳۹۸ اعلام کرده است: «اگرچه درآمدها در سال‌ جاری به‌طور کامل تحقق پیدا نمی‌کند، اما از آنجا‌که هزینه‌ها براساس درآمدها تنظیم شده کشور در سال ۱۳۹۸ کسری بودجه ندارد.» این ادعا بسیار بااهمیت است که هزینه‌ها براساس درآمدها برآورد می‌شود و در صورتی که درآمد محقق نشود، هزینه‌ای هم وضع یا پرداخت نمی‌شود.
مصاحبه با پروفسور استیجن واین:

آغاز نسل رهبران سازمانی منعطف

در جهان به سرعت در حال تغییر کنونی، کسب‌وکارها و سازمان‌ها بیش از هر زمان دیگری مجبور به واکنش و انطباق خود با تغییرات پیرامونشان هستند. تحولات دیجیتال فرصت‌هایی مانند بهینه‌سازی استفاده از منابع، افزایش امکان نوآوری و ایجاد روابط پایدار با مشتریان را باعث شده است. در این میان، چابکی تبدیل به یکی از ویژگی‌‌های اساسی برای شرکت‌ها شده است. شرکت‌هایی امروز موفق می‌شوند که به سرعت بتوانند خود را با تغییرات محیط، انتظارات مشتریان، پیشرفت‌های رقبا یا معرفی قوانین و مقررات دولتی جدید انطباق دهند. این مساله در برخی از حوزه‌ها مانند فناوری‌اطلاعات، کامپیوتر، پزشکی و داروسازی اهمیت بیشتری دارد. اما به‌طور کلی، برخلاف دهه‌های پیش که بسیاری از شرکت‌ها به‌دنبال افزایش کارآیی فعالیت‌ها و کاهش هزینه‌هایشان بودند، تمرکز اصلی روی انعطاف‌پذیری و چابک‌سازی است. به همین دلیل، سازمان‌ها و شرکت بیش از همیشه به سمت کوچک شدن و در عین حال توانمندشدن پیش می‌روند اما مشکل اصلی آنها زمانی است که قصد دارند چابک‌سازی را در مقیاس کلان به کار بگیرند. در این مصاحبه، افتخار آن را داشتیم تا با استجن واین، استاد مدرسه کسب‌وکار ولریک، هم‌صحبت شویم و نظرات او را در مورد چابکی و حرکت در مسیر تحولات دیجیتال جویا شویم.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران ؛

لایحه تجارت بومی‌سازی شده قوانین تجارت جهانی است

سلاح‌ورزی گفت:در فرایند تدوین، نماینده اتاق در کمیسیون‌های مربوطه حضور داشت و نظرات بخش خصوصی را اعلام کرد اما ای کاش قبل از اینکه نسخه نهایی به صحن علنی برود به صورت عمومی منتشر می‌شد تا متخصصان و ذی‌نفعان بتوانند در آن خصوص اظهارنظر کنند.
رئیس مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد؛

رتبه‌بندی چه مزایایی برای بنگاه‌های بخش خصوصی دارد؟

امین‌اله فرهادی، رئیس مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق تهران با اشاره به مصوبه هیات رئیسه اتاق ایران، می‌گوید شرکت‌هایی که رتبه‌بندی شوند، علاوه بر آگاهی از نقاط قوت و ضعف خود، می‌توانند از مزایای متفاوتی از اخذ کارنه‌تیر و اعتبار بلندمدت کارت بازرگانی تا حضور در هیات‌ها و نمایشگاه‌ها برخوردار شوند.
سی و هشتمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی؛

مقررات لازم برای اجرای پروژه‌های نفتی تصویب شد

چگونگی اجرای پروژه های نفتی با حضور وزیر نفت در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مطرح و مصوبات لازم برای ادامه اجرای آن به تصویب رسید.در این نشست ادامه مباحث گذشته درباره سه موضوع اصلاح نظام یارانه پنهان انرژی، اصلاح و یکپارچه سازی نظام مالیاتی و تامین اجتماعی و مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت پیگیری شد و نماینده دستگاههای ذیربط نظرات و گزارش های خود در این خصوص را ارائه کردند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عا مل سازمان مرکزی تعاون روستایی:

پس از چهل سال کمیته رسیدگی به تخلفات اداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تشکیل شد

دکتر شیرزاد در نشست روز شنبه مورخ ۹ شهریور ۹۸ که با حضور مدیرکل دفتر بازرسی وزارت جهاد کشاورزی، معاونین و مدیران سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد از تشکیل و شروع به کار کمیته رسیدگی به تخلفات اداری این سازمان خبر داد.
مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور:

۲۰۰ هزار نقطه در کشور کد گذاری می‌شود

مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: مهم‌ترین پروژه‌هایی که در دستور کار داریم موضوع کدگذاری عناصر و واحدهای تقسیمات کشوری است که قرار است در سطح کشور حدود ۲۰۰ هزار نقطه را کد گذاری کنیم.
رييس سازمان اداري و استخدامي كشور در جشنواره شهيد رجايي:

توسعه دولت الكترونيك دغدغه و مشكل اصلي ما است

معاون رييس جمهور و رييس سازمان اداري و استخدامي كشور در گزارشي كه به مناسبت برگزاري پانزدهمين جشنواره شهيد رجايي ارائه داد.
سیاست های تجاری صمت؛

کارنامه سه وزیر

تحلیلگر اقتصادی سال ۹۲ با تغییر در دولت و با تکیه بر تجارب قدیمی که «کشتی‌بان را سیاستی دگر آمده»، فعالان اقتصادی منتظر تغییر در ساختار و به تبع آن سیاست‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی ازجمله وزارت صنعت، معدن و تجارت بودند. سوابق دولت‌های نهم و دهم مانند نیاکان گذشته خود در مدیریت اجرایی کشور، تجمیعی از نکات مثبت و منفی و به ظن کیفی، خوبی و بدی بود. بخش صنعت و بازرگانی نیز از این اصل تاریخی مستثنا نبود؛ هرآنچه در حوزه اجرا و سیاست‌گذاری‌های صنعتی و بازرگانی دولت نهم، دولت‌های پیشین و اوایل دولت دهم رخ داده بود از سال ۹۰ با ادغام وزارتخانه‌های صنعت و بازرگانی در قالب یک سازمان واحد موسوم به وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) شکل تازه‌ای یافت.
نکات مدیریتی؛

استیصال مدیران در برابر احتمالات بی‌پایان آینده

خیلی از مدیران شرکت‌ها و رهبران سازمان‌ها این روزها خودشان را در برابر «احتمالات بی‌پایان» آینده مستاصل می‌دانند. این موضوع عجیبی نیست. تغییر همگام با آنها اتفاق می‌افتد، سرعت را بالا می‌برد و به‌حدی پیچیدگی و ابهام ایجاد می‌کند که حتی زبر و زرنگ‌ترین مدیران هم مطمئن نیستند که آیا آماده تحولات پیش‌رو هستند یا نه. برای مدیرانی که احساس می‌کنند در یک گرداب پرسرعت گیر افتاده‌اند، این جمله معروف کنفسیوس می‌تواند راهنمای ارزشمندی باشد: «اگر می‌خواهید آینده را تعریف کنید، به مطالعه گذشته بپردازید.»
یادداشت فاطمه پهلوانی؛

اصل گمشده در سیاست‌گذاری

فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات در چند دهه اخیر جوامع را به شکلی خیره‌کننده متحول ساخته‌اند و اثرات قابل ملاحظه‌ای بر کمیت و کیفیت استانداردهای زندگی داشته‌اند. از منظر علم اقتصاد نیز مطالعات متعدد نشانگر اثر مثبت فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات بر رشد اقتصادی و بهره‌وری است. بخش‌های مرتبط با فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات در دهه‌‌های گذشته از نظر مقیاس، رشد سریعی را تجربه کرده‌ است.
روایت نوبخت از دیدار اعضای هیئت دولت با مقام معظم رهبری؛

رشد اقتصادی را حتما پیگیری خواهیم کرد

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری تولید موجب رشد می‌شود و تولیدکننده مانند رزمنده است، گفت: برای دستیابی به سند چشم انداز ۲۰ ساله به دنبال رشد اقتصادی هستیم.
جمشید انصاری:

ضرب‌الاجل دولت برای اکران حقوق‌ها

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، از تعیین ضرب‌الاجل دولت برای تکمیل سامانه حقوق و مزایا و اکران حقوق‌ها خبر داد.
صفحه  از ۵۷
نظرات و گلایه ها