سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی؛
اخطار وزارت علوم به سیف:
به موازی‌کاری پایان دهید
در نامه‌ای از طرف دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی به سعید سیف، دبیر سابق هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی دریایی ایران به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل و موازی کاری به ایشان اخطار داد بدون هماهنگی هیئت مدیریه اقدامی انجام ندهد.
سیف در جلسه امروز دانشگاه امیرکبیر شرکت نمی‌کند
سعید سیف، رئیس انجمن دریایی دعوت جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های دریایی کشور را برای شرکت در جلسه‌ای که به‌منظور برای پایان دادن به مشکل اخیر دو رئیسه بودن این انجمن تشکیل می‌شود، را قبول نکرد.
برگزاری همایش ها و نشست های علمی متفاوت در هفته ترویج علم + جدول برنامه
انجمن ترویج علم ایران در سال جاری برای هفتمین سال متوالی هفته ترویج علم را همزمان با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه با همکاری تعدادی از سازمان­ ها و نهادهای علمی و فرهنگی برگزار می­ کند. بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه به همت کمیسیون انجمن های علمی ایران و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران، با حضور دکتر حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ در سالن شهدای علمی وزارت علوم از ساعت ۹:۳۰ ای ۱۲ برگزار می شود.لازم به توضیح است در این مراسم دکتر محمد جلالی دبیر کمیسیون انجمن­ های علمی ایران، دکتر اکرم قدیمی، رئیس انجمن ترویج علم ایران، دکتر وحید احمدی، مشاور وزیر و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر نسرین مصفا، رئیس انجمن ایرانی سازمان ملل متحد، دکتر محمد راسخ، استاد دانشگاه شهید بهشتی و دکتر هادی خانیکی، استاد دانشگاه علامه طباطبایی، سخنرانی می کنند.
توسعه حمایت‌ها از انجمن‌های علمی- دانشجویی
تشکیل انجمن‌های علمی – دانشجویی در مراکز دانشگاهی را باید گامی مثبت در راستای ترویج و ارتقای هرچه بیشتر دانش علوم شناختی در میان دانشجویان دانست اقدامی که ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در مسیر گسترش آن در مراکز علمی حرکت می‌کند.
دبیر انجمن شیمی ایران اعلام کرد:
سهم ۱۲.۵ درصدی شیمی در تولید علم ایران
دکتر زلفی گل گفت: ۱۲.۵ درصد تولید علم در کشور مربوط به علم شیمی می باشد که رشته شیمی فیزیک به لحاظ تعداد، در صدر بوده و نکته مهم این است که ما باید پروژه های کاربردی را بیشترجدی بگیریم تا در زمینه تولید محصول و ایجاد اشتغال، کار های اساسی صورت بگیرد.
جلسه مشترک هیأت مدیره‌های دوره پنجم و ششم شورای انجمن‌های علمی ایران
در پی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شورا‌ی انجمن‌های علمی ایران در تاریخ 1397/04/25 و انتخاب اعضای جدید هیأت مدیره دوره ششم، جلسه مشترک با اولین دستور جلسه مشروحه ذیل در تاریخ 1397/05/01 در محل ساختمان شورا برگزار شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مراسم یادبود محمدامین قانعی‌راد در مشهد برگزار شد؛
مردی با آرزوهای بسیار برای ایران
محمدامین قانعی‌راد یکی از برجسته‌ترین چهره‌های جامعه‌شناسی ایران و عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی 24خردادماه به‌دلیل بیماری سرطان از دنیا رفت. پس از درگذشتش پیام‌ها و گفت‌و‌گو‌های بسیاری درباره او و جایگاه علمی و اخلاقی‌اش در رسانه‌های کشور منتشر شد که همگی حکایت از آن داشتند که فقدان او ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای جریان علمی کشور، بویژه حوزه جامعه شناسی است. چندی پیش نیز در مشهد مراسم یادبودی با حضور هادی خانیکی استاد ارتباطات و پژوهشگر و رحمت‌الله قانعی‌راد برادر این استاد فقید برگزار شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران در سال 97
مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران رأس ساعت 16 روز دوشنبه مورخ 1397/04/25در محل دانشگاه خاتم تشکیل می‌گردد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درگذشت محمدامین قانعی راد؛
نمونه آرمانی انسان آکادمیک
سیدمحمدامین قانعی‌راد از دانشی‌مردان و فرهیختگان و بزرگان تاریخ معاصر ما بود که از این جهان رخت بربست و رفت. در یکی، دو روزی که او از میان ما رفته است، درباره‌اش سخن‌های بسیاری گفته‌اند، اما بسیار سخن‌ها مانده که بعد از این گفته‌ خواهد شد؛ سخن‌هایی که از آرزوها و آرمان‌ها و اندیشه‌های والای این مرد دانشی و اندیشمند باید گفته شود و سخن‌های بسیاری که از مشی و منش و انسانیت این انسان دانشگاهی و بزرگ باید روایت شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
‌می‌خواهیم رشته آکوستیک در محافل دانشگاهی جدی‌تر دنبال شود
یونسیان رئیس انجمن علمی آکوستیک گفت:انجمن علمی آکوستیک بستر مناسبی جهت برقراری ارتباطات بین المللی در دنیا است ISA یک مجمع جهانی در حوزه آکوستیک است که انجمن علمی آکوستیک ایران را حمایت می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رای گیری برای حضور سه عضو انجمن های علمی در شورای عالی عتف
پیرو مساعدت های بعمل آمده توسط دبیرخانه شورای عالی عتف و کمیسیون های انجمن های علمی مستقر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی،انتخابات برای تعیین سه نماینده انجمن های علمی در ترکیب اعضای شورای عتف در روز چهارشنبه مورخ 97.5.2 ، صورت می پذیرد. فرآیند برگزاری انتخابات به همراه اسامی نامزدها، در گزارش زیر ارایه شده است.
نظرات منتشره: ۸ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک استاد دانشگاه از مخاطرات ماهی بیگانه می گوید:
«تیلا پیا»ی مهاجم ؛مضر سلامت ،مخرب طبیعت
بر اساس اعلام انجمن علمی آموزش محیط زیست ایران صدور مجوز ورود و تکثیر تیلاپیا، باعث نابودی تنوع زیستی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سه انجمن علمی در نامه به رئیس‌جمهور اعلام کردند:
تبعیض در تخصیص تسهیلات دولت به زلزله‌زدگان شهر و روستاهای کرمانشاه
سه انجمن علمی جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی دانشگاه تهران در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور در مورد چرایی تبعیض بین شهر و روستا در تخصیص کمک‌ها و تسهیلات پرداختی دولت به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه انتقاد کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
باز هم اقدامات یکسویه وزارت علوم؛
اعتراض انجمن های علمی به حذف عنوان مهندسی
در بررسی های انجام شده مشخص گردید که متاسفانه در دفترچه کنکور سال 1395 عنوان مهندسی از رشته ترویج و آموزش کشاورزی، حذف شده است. فارغ از عمدی یا سهوی بودن این اقدام ، ذکر نکات و دلایل زیر به منظور بازبینی و تجدید نظر در اطلاعات ارائه شده در دفترچه کنکور، ضروری است.متن زیر نامه ارسالی توسط دکتر داریوش حیاتی رئیس بخش ترویج و آموزش کشاورزی دانشگاه شیراز به دکتر نوه ابراهیم، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی با مضمون اعتراض به حذف عنوان مهندسی می باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برگزاری کارگاه های آموزشی امور مالیاتی،مقررات بیمه و ثبت شرکت ها شورای انجمن های علمی
شورای انجمن‌های علمی ایران در جهت ارتقاء آگاهی و حل معضلات مالیاتی و بیمه انجمن‌های علمی در تاریخ 1396/04/12 کارگاه‌های آموزشی "قوانین و مقررات مالیاتی"، "مقررات بیمه" و "مراحل قانونی و نحوه ثبت صورت جلسات و تصمیمات مجامع انجمن‌ها در اداره ثبت شرکت ها" با حضور بیش از 120 نفر از خزانه داران، مسئولان مالی، حسابداران و کارشناسان انجمن‌های علمی ایران را در محل دانشگاه خاتم برگزار نمود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعطای کتاب به انجمن های علمی توسط شورا
شورای انجمن های علمی ایران، جهت معرفی مطلوبتر انجمن های علمی به جوامع هدف، همچنین مستندسازی تجارب و تلاش های صورت پذیرفته توسط انجمن های علمی، اقدام به تدوین دو مجلد کتاب با عناوین نیم قرن تلاش انجمن های علمی ایران و کتاب توانمندی های آموزشی انجمن های علمی ایران نموده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مسئله آب را فارغ از نهادهای مدنی و انجمن‌های علمی نمی‌توان حل کرد
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مسئله آب را باید فارغ از نهادهای مدنی، انجمن‌های علمی و شبکه‌ها نمی‌توان حل کرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ظرفیت عظیم حوزه می‌تواند بسیاری از مشکلات دولت‌ را برطرف کند
مسئول انجمن‌های علمی حوزه با بیان اینکه دولت نتوانست با آحاد جامعه حوزوی ارتباط مستمر و صمیمی برقرار کند، گفت: ظرفیت عظیم حوزه می‌تواند بسیاری مشکلات دولت‌ها را برطرف کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نامه اعتراضی انجمن جامعه شناسی درباره بازنگری رشته «علوم اجتماعی»
انجمن جامعه شناسی ایران درباره برنامه درسی علوم اجتماعی نامه سرگشاده ای خطاب به دکتر حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انجمن های علمی خلاء آموزشی دانشگاهها را جبران می کنند
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از توان انجمن های علمی تخصصی برای پر کردن خلاء آموزشی دانشگاهها در جاهایی که آموزش های رسمی نمی تواند موجب رشد دانشجویان شود ؛ خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی مهندسین صنایع کشور عنوان کرد؛
پیگیری امور مربوط به مهندسین صنایع/ تشکیل اتحادیه پیشرفتی برای انجمن‌های علمی است
دبیر اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسین صنایع کشور ضمن بیان اینکه یکی از اهداف اتحادیه پیگیری امور مربوط به مهندسین صنایع است، بر ضرورت حمایت از انجمن‌های علمی را تاکید کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
الزام به استفاده از توان انجمن های علمی جهت نظارت و اعتبارسنجی
اگر بتوانیم یک نظام نظارتی و ارزیابی دقیق در آموزش عالی حاکم کنیم، چالش های کیفی نظام آموزش عالی کشور ، بهبود پیدا خواهد کرد . از مهمترین شاخص های چنین نظام نظارتی نیز استفاده از توان انجمن‌های علمی در روند نظارت و اعتبار سنجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به لحاظ مرجعیت علمی انجمن ها و گستردگی، آموزش عالی در شرایط حاضر است .
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تاکید حوزه بر کرسی آزاد اندیشی، توسعه انجمن های علمی و شبکه دانشی
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد، تلاش ما این بوده است که هر مدرسه علمیه یک قطب آموزشی، فرهنگی و تبلیغی باشد.برگزاری بیش از ۶۶۷ کرسی آزاد اندیشی توسط اساتید حوزه علمیه خواهران، هزار و ۳۹۷ هم‌اندیشی و نشست علمی در سه سال اخیر از برخی فعالیت‌ های قابل ذکر در این خصوص است .
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح آمایش آموزش عالی در مجموعه نظام‌های دانشگاهی با جدیت دنبال می‌شود
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به شکل‌گیری طرح آمایش آموزش عالی، عنوان کرد: در قالب این طرح سه هدف عمده کنترل کمی، ارتقای کیفی و اقتدار و هماهنگی در مجموعه نظام‌های دانشگاهی با جدیت دنبال می‌شود
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بهره گیری از ظرفیت متخصصان علمی برای رفع مشکلات کشور
رئیس انجمن ژئوپلتیک ایران برضرورت استفاده از توان و تخصص های علمی دراداره و مدیریت انجمن های علمی تأکید کرد و گفت:دانشگاه های کشور نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام مقدس اسلامی ایفامی کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها