سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی؛
امیرحسین ابراهیمی مجددا دبیرکل انجمن‌های علمی علوم سیاسی کشور شد
امیرحسین ابراهیمی برای دومین سال متوالی به عنوان دبیرکل انجمن‌های علمی علوم سیاسی کشور با کسب اکثریت آرا انتخاب شد.
مجمع عمومی عادی سالیانه سال 97 شورای انجمن های علمی ایران برگزار شد
مجمع عمومی عادی سالیانه سال 97 شورای انجمن های علمی ایران در بعد از ظهر سه شنبه 25 تیر ماه در سالن همایش های دانشگاه خاتم برگزار شد.
تشكيل انجمن علمی مرمتگران و معماران براي آسیب‌شناسی بافت تاریخی يزد
یکی از ناظران عالی بافت جهاني يزد با بیان این كه شناخت و آسیب‌شناسی اين بافت از عهده انجمن‌ صنفي مرمت‌گران و معماران خارج است، ايجاد انجمني علمی از اين اقشار را براي شناخت كافي این بافت و سپس آسیب شناسی آن پيشنهاد كرد.وي افزود: ثبت جهانی بافت تاريخي يزد در واقع فرصت باارزش و مغتنمی بود که به مردم يزد و كشورمان تعلق گرفت هرچند كه این فرصت ارزنده از آن ما نبود و متعلق به گذشتگان ما بود ولي در حين حال باید سعی کنیم این میراث جهانی را حفظ کنیم چرا که چنین رويدادي بسيار نادر است و عدم پاسداري از اين ميراث در حقیقت خيانت به آیندگان است.
همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با انجمن علمی آموزش محیط زیست و توسعه پایدار ایران
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر از همکاری و انعقاد تفاهم‌نامه پنج‌ساله این دانشگاه با انجمن علمی آموزش محیط زیست و توسعه پایدار ایران خبر داد.
تفویض اختیار به انجمن‌های معدنی به شرط پاسخگویی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر تسهیل امور گفت: در صورت قبول تبعات تصمیمات گرفته شده امکان تفویض برخی اختیارات به انجمن‌های معدنی وجود دارد.
نشست اعضای انجمن علمی مطالعات سیاسی حوزه علمیه با استاندار قم
استاندار قم در نشست صمیمی با اعضای انجمن علمی مطالعات امور سیاسی حوزه علمیه بر لزوم تدوین الگوی توسعه دانش محور قم با بهره گیری از ظرفیت نخبگان حوزه و دانشگاه تاکید کرد.
به همت انجمن علمی مهندسی علوم‌دامی دانشگاه تربیت‌مدرس؛
کارگاه
کارگاه "جستجوی علمی در پایگاه‌های استنادی و نرم‌افزارهای مدیریت منابع" از سوی انجمن علمی مهندسی علوم‌دامی دانشگاه تربیت‌مدرس با همکاری انجمن علمی صنایع‌غذایی این دانشگاه برگزار شد.
مجمع عمومی انجمن علمی انرژی‌های تجدیدپذیر تشکیل می‌شود
دبیر اجرایی و رئیس کمیته اجرایی کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران ضمن اعلام برگزاری این کنفرانس در تاریخ ۲۰ تا ۲۲ خرداد، گفت: مجمع عمومی برای انجمن علمی نوپای انرژی‌های تجدیدپذیر تشکیل خواهد شد تا بین انجمن‌هایی که پیشتر در این حوزه وجود داشته، یکپارچگی ایجاد کند.
دبیرعلمی نخستین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر:
ارتباط موثر فعالان حوزه تجدیدپذیر در گرو تشکیل انجمن علمی است
دبیرعلمی هفتمین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران، ارتباط هرچه بیشتر و موثرتر فعالان حوزه تجدیدپذیر را در گرو تشکیل یک انجمن علمی در این حوزه دانست.
ماده قانونی مغفول مانده برای ارتقای بهره وری/ فاصله بهره وری انرژی در ایران و اروپا چقدر است؟
رئیس هیات مدیره انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی ایران گفت: یکی از قوانین مغفول مانده در زمینه ارتقای بهره وری انرژی و اصلاح امور، ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید است.
نامه چهار انجمن علمی پزشکی کشور به معاون اول رئیس جمهور
چهار انجمن علوم پزشکی کشور در نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور خواستار تجدید نظر در تعرفه‌ی ویزیت سال ۹۸ (خدمات درمانی سرپایی) شدند.
همکاری سازمان سینمایی و انجمن علمی روانپزشکان در درجه بندی سنی فیلم ها
معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی از همکاری انجمن علمی روانپزشکان ایران در درجه بندی سنی فیلم ها استقبال کرد.
انتظار جامعه از دانشگاه‌ها بالا رفته است
معاون فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: جامعه از دانشگاه ها توقع دارد درقبال بودجه ای که مصرف می‌کنند، برای رفع مشکلات و آلام جامعه گام بردارند.
اعلام جرم یک سازمان غیردولتی درباره رییس سازمان جنگل ها به دادستان کل کشور
پس از ارسال نامه احمد توکلی رئیس هیات مدیره "دیده بان شفافیت وعدالت" از رییس "سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور" به دلیل اقدامات و اظهارات قانون گریزانه اش در منع تعقیب تصرفات غیرقانونی منابع طبیعی، با ارسال نامه به رییس جمهور و دادستان کل کشور، حالا یک انجمن غیردولتی در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست از خلیل آقایی به دادستان کل کشور شکایت کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو هیئت مدیره انجمن کارشناسان بهداشت ایران؛
اعلام آمادگی ۳۲ انجمن علمی برای اجرای طرح غربالگری فشار خون
عضو هیئت مدیره انجمن کارشناسان بهداشت ایران از آمادگی۳۲ انجمن ملی بهداشت برای کمک به اجرای طرح غربالگری فشار خون خبر داد.
تعیین هیات مدیره جدید اتحادیه انجمن های علوم زیستی
انتخابات هیئت مدیره جدید اتحادیه انجمن های علوم زیستی با حضور انجمن های علمی عضو و نماینده وزارت علوم در انستیتو تحقیقات بیوشیمی- بیوفیزیک برگزار شد.در انتخابات روز گذشته، دکتر مهران حبیبی رضایی، دکتر بهزاد قره یاضی، دکتر مختار جلالی، دکتر سیروس زینلی، دکتر محمد جوان، دکتر نیبونی دکتر ایران منش به عنوان اعضای هیات مدیره، دکتر سجاد قرقانی به عنوان بازرس اصل و دکتر مریم شهبازی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.
در دومین کنفرانس ملی انجمن ایرانی پویاشناسی مطرح شد؛
بدون توجه به آموزه‌های حوزه سیستماتیک نمی‌توان علل مسائل را پیدا کرد
رئیس انجمن علمی پویایی‌شناسی گفت: برای پیشرفت ایران در رشته پویاشناسی باید به سمت توسعه منابع این رشته و در دسترس قرار دادن آن‌ها حرکت کنیم.
انتقاد دبیر انجمن علمی آسیب‌شناسی ایران؛
عدم توجه به نظرات انجمن‌های علمی در تصمیمات حوزه سلامت
دبیر انجمن علمی آسیب‌شناسی ایران ضمن انتقاد از مورد توجه قرار نگرفتن نظرات انجمن‌های علمی در تصمیمات حوزه سلامت، گفت: آزمایشگاه یک سازمان منحصر بفرد و چندتخصصی در حیطه خدمات بهداشتی و درمانی است که برای برون‌رفت از شرایط فعلی نیاز به نگاه تخصصی دارد.
فعالیت بیش از ۱۰ هزار انجمن علمی در کشور
دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی علم اطلاعات و دانش‌شناسی از حضور نمایندگان ۱۵ دانشگاه در این اتحادیه خبر داد و گفت: هم‌اکنون بیش از ۱۰ هزار انجمن علمی دانشجویی در کشور فعال هستند.
۲۰ سال پس از تاسیس انجمن‌های علمی در وزارت علوم؛
رونق مطالبه‌گری علمی میان دانشجویان کشور
تشکیل انجمن‌های علمی مغز و شناخت در دانشگاه‌های کشور یکی از اقدامات ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی است تا به واسطه آن شاهد ارتقا و ترویج حوزه شناختی میان دانشجویان باشیم.
شاخه دانشجویی انجمن علمی ایمنی زیستی خواستار شد؛
رسانه ملی از تقابل با جامعه علمی و منویات مقام معظم رهبری پرهیز کند!
حضور برخی چهره‎های شناخته شده مخالف فناوری تولید ملی محصولات تراریخته در صدا و سیما موجی از انتقادات را علیه عملکرد این رسانه در حوزه فناوری‎های زیستی به دنبال داشته است. شاخه دانشجویی انجمن علمی ایمنی زیستی در تازه‎ترین واکنش به عملکرد صدا و سیما در این حوزه، به ویژه دعوت از فردی فاقد صلاحیت در فناوری تولید محصولات تراریخته، در برنامه تلویزیونی تب تاب با صدور بیانیه‎ای خواستار حمایت صدا و سیما از جامعه علمی شد. متن کامل بیانیه را که به مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران ارسال شده است بخوانید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح سوالاتی نادرست در مورد مهندسی ژنتیک گیاهی؛
اعتراض انجمن علمی ژنتیک به سوالات جهت دار آزمون دکتری سال ۱۳۹۸
به نظر می‎رسد گروه کوچکی در تقابل کامل با جریان علمی و قانونی کشور، در حال ارتکاب اقدامات غیر اخلاقی و غیر قابل باوری در حوزه مهندسی ژنتیک و محصولات تراریخته هستند.
جوانان جایگزین نسل اول مدیران شوند
رئیس انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران گفت: متن بیانیه گام دوم جوان گرا است و مقوله انتقال نسلی را پیش‌بینی می‌کند که در واقع چرخش نخبگان است، به این معنی که جوانان باید به جای افراد نسل اول جایگزین شوند.
دانشگاه‌ها باید توجه ویژه‌تری به انجمن‌های علمی داشته باشند
دبیر اتحادیه انجمن علمی دانشجویی شیمی کشور با اشاره به اهداف این انجمن گفت: از دانشگاه‌ها می‌خواهیم نگاه ویژه تری به انجمن‌ها داشته باشند.
انتخابات انجمن علمی نانو امروز برگزار می‌شود/ تغییر در رویکرد ستاد نانو
سعیدی دبیر اتحادیه انجمن علوم و فناوری نانو اظهار کرد: سومین مجمع اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی نانودر دانشگاه مازندران طی دو روز برگزار می‌شود.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها