سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی؛
فعالیت بیش از ۱۰ هزار انجمن علمی در کشور
دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی علم اطلاعات و دانش‌شناسی از حضور نمایندگان ۱۵ دانشگاه در این اتحادیه خبر داد و گفت: هم‌اکنون بیش از ۱۰ هزار انجمن علمی دانشجویی در کشور فعال هستند.
۲۰ سال پس از تاسیس انجمن‌های علمی در وزارت علوم؛
رونق مطالبه‌گری علمی میان دانشجویان کشور
تشکیل انجمن‌های علمی مغز و شناخت در دانشگاه‌های کشور یکی از اقدامات ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی است تا به واسطه آن شاهد ارتقا و ترویج حوزه شناختی میان دانشجویان باشیم.
شاخه دانشجویی انجمن علمی ایمنی زیستی خواستار شد؛
رسانه ملی از تقابل با جامعه علمی و منویات مقام معظم رهبری پرهیز کند!
حضور برخی چهره‎های شناخته شده مخالف فناوری تولید ملی محصولات تراریخته در صدا و سیما موجی از انتقادات را علیه عملکرد این رسانه در حوزه فناوری‎های زیستی به دنبال داشته است. شاخه دانشجویی انجمن علمی ایمنی زیستی در تازه‎ترین واکنش به عملکرد صدا و سیما در این حوزه، به ویژه دعوت از فردی فاقد صلاحیت در فناوری تولید محصولات تراریخته، در برنامه تلویزیونی تب تاب با صدور بیانیه‎ای خواستار حمایت صدا و سیما از جامعه علمی شد. متن کامل بیانیه را که به مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران ارسال شده است بخوانید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح سوالاتی نادرست در مورد مهندسی ژنتیک گیاهی؛
اعتراض انجمن علمی ژنتیک به سوالات جهت دار آزمون دکتری سال ۱۳۹۸
به نظر می‎رسد گروه کوچکی در تقابل کامل با جریان علمی و قانونی کشور، در حال ارتکاب اقدامات غیر اخلاقی و غیر قابل باوری در حوزه مهندسی ژنتیک و محصولات تراریخته هستند.
جوانان جایگزین نسل اول مدیران شوند
رئیس انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران گفت: متن بیانیه گام دوم جوان گرا است و مقوله انتقال نسلی را پیش‌بینی می‌کند که در واقع چرخش نخبگان است، به این معنی که جوانان باید به جای افراد نسل اول جایگزین شوند.
دانشگاه‌ها باید توجه ویژه‌تری به انجمن‌های علمی داشته باشند
دبیر اتحادیه انجمن علمی دانشجویی شیمی کشور با اشاره به اهداف این انجمن گفت: از دانشگاه‌ها می‌خواهیم نگاه ویژه تری به انجمن‌ها داشته باشند.
انتخابات انجمن علمی نانو امروز برگزار می‌شود/ تغییر در رویکرد ستاد نانو
سعیدی دبیر اتحادیه انجمن علوم و فناوری نانو اظهار کرد: سومین مجمع اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی نانودر دانشگاه مازندران طی دو روز برگزار می‌شود.
فراخوان حضور در همایش سالانه انجمن علمی مطالعات صلح اعلام شد؛
دبیر علمی همایش: مسئولیت اجتماعی ما معرفی عوامل صلح ساز در وضعیت خطیر داخلیست
دبیر علمی همایش انجمن مطالعات صلح گفت: باز پیکربندی جوامع و بازاندیشی درباره شیوه‌های سرمایه‌گذاری و جست‌وجو برای راه‌حل‌ها، فرصت‌های بقا از رهگذر فراگیر کردن ایده صلح‌باورانه به رسالتی عاجل، جدی و همگانی تبدیل شده است.
با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر علوم؛
انجمن‌های علمی برتر تقدیر شدند
طی مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وحید احمدی رئیس مرکز تحقیقات سیاست‌های علمی کشور و مجید قاسمی رئیس شورای انجمن‌های علمی، برترین انجمن‌های علمی تقدیر شدند.
در ششمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور صورت گرفت؛
انتقاد از پرداخت مالیات برای همایش‌های انجمن‌های علمی
رئیس شورای انجمن‌های علمی و رئیس دانشگاه خاتم با تأکید بر آنکه انجمن‌های علمی خود را موظف می‌دانند علم ناب و خالص خود را عرضه کنند، از این موضوع که انجمن‌های علمی برای برگزاری همایش‌های علمی خود مشمول پرداخت مالیات هستند، انتقاد کرد.
تفاهم نامه فی‌ما‌بین شورای انجمن‌های علمی ایران و کمیسیون انجمن‌های علمی ایران
تفاهم نامه فی‌ما‌بین شورای انجمن‌های علمی ایران و کمیسیون انجمن‌های علمی ایران، در تاریخ 30 بهمن 1397 همزمان با برگزاری ششمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور در حضور بیش از 400 نفر از اعضای محترم هیأت مدیره انجمن‌های علمی ایران، مبادله گردید.
در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی دریایی عنوان شد؛
وزارت علوم انتخابات انجمن مهندسی دریایی تایید کرد
در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی دریایی فاضل که به عنوان رئیس انجمن مهندسی دریایی به جایگاه سخنرانان فراخوانده شده بود، از صدور حکم منع فعالیت موازی برای رئیس سابق این انجمن خبر داد.
اخطار وزارت علوم به سیف:
به موازی‌کاری پایان دهید
در نامه‌ای از طرف دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی به سعید سیف، دبیر سابق هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی دریایی ایران به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل و موازی کاری به ایشان اخطار داد بدون هماهنگی هیئت مدیریه اقدامی انجام ندهد.
سیف در جلسه امروز دانشگاه امیرکبیر شرکت نمی‌کند
سعید سیف، رئیس انجمن دریایی دعوت جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های دریایی کشور را برای شرکت در جلسه‌ای که به‌منظور برای پایان دادن به مشکل اخیر دو رئیسه بودن این انجمن تشکیل می‌شود، را قبول نکرد.
برگزاری همایش ها و نشست های علمی متفاوت در هفته ترویج علم + جدول برنامه
انجمن ترویج علم ایران در سال جاری برای هفتمین سال متوالی هفته ترویج علم را همزمان با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه با همکاری تعدادی از سازمان­ ها و نهادهای علمی و فرهنگی برگزار می­ کند. بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه به همت کمیسیون انجمن های علمی ایران و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران، با حضور دکتر حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ در سالن شهدای علمی وزارت علوم از ساعت ۹:۳۰ ای ۱۲ برگزار می شود.لازم به توضیح است در این مراسم دکتر محمد جلالی دبیر کمیسیون انجمن­ های علمی ایران، دکتر اکرم قدیمی، رئیس انجمن ترویج علم ایران، دکتر وحید احمدی، مشاور وزیر و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر نسرین مصفا، رئیس انجمن ایرانی سازمان ملل متحد، دکتر محمد راسخ، استاد دانشگاه شهید بهشتی و دکتر هادی خانیکی، استاد دانشگاه علامه طباطبایی، سخنرانی می کنند.
توسعه حمایت‌ها از انجمن‌های علمی- دانشجویی
تشکیل انجمن‌های علمی – دانشجویی در مراکز دانشگاهی را باید گامی مثبت در راستای ترویج و ارتقای هرچه بیشتر دانش علوم شناختی در میان دانشجویان دانست اقدامی که ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در مسیر گسترش آن در مراکز علمی حرکت می‌کند.
دبیر انجمن شیمی ایران اعلام کرد:
سهم ۱۲.۵ درصدی شیمی در تولید علم ایران
دکتر زلفی گل گفت: ۱۲.۵ درصد تولید علم در کشور مربوط به علم شیمی می باشد که رشته شیمی فیزیک به لحاظ تعداد، در صدر بوده و نکته مهم این است که ما باید پروژه های کاربردی را بیشترجدی بگیریم تا در زمینه تولید محصول و ایجاد اشتغال، کار های اساسی صورت بگیرد.
جلسه مشترک هیأت مدیره‌های دوره پنجم و ششم شورای انجمن‌های علمی ایران
در پی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شورا‌ی انجمن‌های علمی ایران در تاریخ 1397/04/25 و انتخاب اعضای جدید هیأت مدیره دوره ششم، جلسه مشترک با اولین دستور جلسه مشروحه ذیل در تاریخ 1397/05/01 در محل ساختمان شورا برگزار شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مراسم یادبود محمدامین قانعی‌راد در مشهد برگزار شد؛
مردی با آرزوهای بسیار برای ایران
محمدامین قانعی‌راد یکی از برجسته‌ترین چهره‌های جامعه‌شناسی ایران و عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی 24خردادماه به‌دلیل بیماری سرطان از دنیا رفت. پس از درگذشتش پیام‌ها و گفت‌و‌گو‌های بسیاری درباره او و جایگاه علمی و اخلاقی‌اش در رسانه‌های کشور منتشر شد که همگی حکایت از آن داشتند که فقدان او ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای جریان علمی کشور، بویژه حوزه جامعه شناسی است. چندی پیش نیز در مشهد مراسم یادبودی با حضور هادی خانیکی استاد ارتباطات و پژوهشگر و رحمت‌الله قانعی‌راد برادر این استاد فقید برگزار شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران در سال 97
مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران رأس ساعت 16 روز دوشنبه مورخ 1397/04/25در محل دانشگاه خاتم تشکیل می‌گردد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درگذشت محمدامین قانعی راد؛
نمونه آرمانی انسان آکادمیک
سیدمحمدامین قانعی‌راد از دانشی‌مردان و فرهیختگان و بزرگان تاریخ معاصر ما بود که از این جهان رخت بربست و رفت. در یکی، دو روزی که او از میان ما رفته است، درباره‌اش سخن‌های بسیاری گفته‌اند، اما بسیار سخن‌ها مانده که بعد از این گفته‌ خواهد شد؛ سخن‌هایی که از آرزوها و آرمان‌ها و اندیشه‌های والای این مرد دانشی و اندیشمند باید گفته شود و سخن‌های بسیاری که از مشی و منش و انسانیت این انسان دانشگاهی و بزرگ باید روایت شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
‌می‌خواهیم رشته آکوستیک در محافل دانشگاهی جدی‌تر دنبال شود
یونسیان رئیس انجمن علمی آکوستیک گفت:انجمن علمی آکوستیک بستر مناسبی جهت برقراری ارتباطات بین المللی در دنیا است ISA یک مجمع جهانی در حوزه آکوستیک است که انجمن علمی آکوستیک ایران را حمایت می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رای گیری برای حضور سه عضو انجمن های علمی در شورای عالی عتف
پیرو مساعدت های بعمل آمده توسط دبیرخانه شورای عالی عتف و کمیسیون های انجمن های علمی مستقر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی،انتخابات برای تعیین سه نماینده انجمن های علمی در ترکیب اعضای شورای عتف در روز چهارشنبه مورخ 97.5.2 ، صورت می پذیرد. فرآیند برگزاری انتخابات به همراه اسامی نامزدها، در گزارش زیر ارایه شده است.
نظرات منتشره: ۸ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک استاد دانشگاه از مخاطرات ماهی بیگانه می گوید:
«تیلا پیا»ی مهاجم ؛مضر سلامت ،مخرب طبیعت
بر اساس اعلام انجمن علمی آموزش محیط زیست ایران صدور مجوز ورود و تکثیر تیلاپیا، باعث نابودی تنوع زیستی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سه انجمن علمی در نامه به رئیس‌جمهور اعلام کردند:
تبعیض در تخصیص تسهیلات دولت به زلزله‌زدگان شهر و روستاهای کرمانشاه
سه انجمن علمی جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی دانشگاه تهران در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور در مورد چرایی تبعیض بین شهر و روستا در تخصیص کمک‌ها و تسهیلات پرداختی دولت به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه انتقاد کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها