بچه‌های این مدرسه مرفه هستند؛

فخرفروشی‌های اختلاف‌افکن در مدارس لوکس

بین 20 تا 25 میلیون تومان در سال شهریه می‌دهند. بیشترشان در تعطیلات، مسافرت‌های خارجی می‌روند و طبیعتاً وقتی مهرماه یا بعد از عید به مدرسه می‌آیند، اشتیاق دارند برای هم از سفر و خاطراتشان تعریف کنند. این تعریف کردن، برایشان حالت پُز دادن دارد.
این شکاف خطرناک است :

آسیب های دو قطبی شدن جامعه ايران

اين روزها شبکه‌هاي اجتماعي به ابزاري براي نمايش ثروت تازه به دوران رسيده‌هايي تبديل شده که بي هيچ هم و غمي، عکس‌هاي ضيافت‌هاي آنچناني خود را براي چند لايک ناقابل‌به اشتراک مي‌گذارند.
دوقطبی شدن فضای شهری پایتخت؛

فقرا جرات پا گذاشتن به مناطق اعیان‌نشین را ندارند

رئیس موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران نسبت به دوقطبی شدن فضاهای شهری هشدار داد و تاکید کرد: اکنون وضعیت به گونه‌ای شده است که فقرا جرات پا گذاشتن به مناطق عیان‌نشین را ندارند.
طرح مسکن اجتماعی کلید خورد؛

کم درآمدها، درون شهرها صاحبخانه می‌شوند

طرح مسکن اجتماعی با آغاز ساخت 750 واحد مسکونی در یزد به طور رسمی کلید خورد. این طرح که یکی از نسخه‌های دولت یازدهم برای حل مشکل خانه دار شدن اقشار کم درآمد جامعه است، با برنامه‌ ریزی کاملاً متفاوت از طرح جنجالی مسکن مهر پس از طی مراحل کارشناسی و مطالعاتی اکنون به مرحله اجرا رسید.
فقر و تکاثر؛ احیای «ارباب‌سالاری» با نام «کار و کارگزار»؛

چرا حل آسیب‌های اجتماعی جهادگر می خواهد نه کارگزار؟

تبارشناسی اشرافیت در دهه‌های اخیر ثابت می‌کند اشرافیت هرگز در این سرزمین نمرد بلکه فقط به کما رفت و با گذشت زمان دوباره احیا شد و جان گرفت و بار دیگر نیز این غول شوم بر سر ملت آوار می‌شود.
دهک‌های پایین کمک اجاره مسکن می‌گیرند؛

در قالب برنامه مسکن اجتماعی به چهار دهک کم درآمد ماهانه 200 تا 400 هزار تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: در قالب برنامه مسکن اجتماعی به چهار دهک کم‌درآمد در شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر و بالاتر از ۵۰۰ هزار نفر به ترتیب ماهانه ۲۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
ماجرای آرامستان نصیرآباد چیست؛

ساماندهی با فوریت در دستور کار قرار گرفت

سکونت و حضور تعدادی از معتادان متجاهر و کارتن خواب ها در قبور آرامستان نصیر آباد موج عظیم رسانه ای را در سطح شبکه های اجتماعی،فضای مجازی و سایت ها و پایگاه های اطلاع رسانی ایجاد کرده است.
گفت‌وگو با زنی که ۲۳ سال در خیابان‌ها آواره است؛

روزگار سپری شده خانم پرستار از تهران تا رشت

این خانم روزی برای خود اسم و رسمی داشته اما روزگار با او نساخته و او را دربه در و آواره کرده است. صورتش پر از چین و چروک شده؛ غم در چهره‌اش موج می‌زند و مو‌هایش یکدست سفید است.
معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

200 هزار کودک زیر6 سال در کشور دچار فقر غذایی هستند

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل 200 هزار کودک زیر 6 سال به دلیل کمبود درآمد از فقر خوراکی رنج می‌برند و باید برنامه جامع خوراکی برای آن تهیه کرد و تاکنون 67 هزار نفر از این عزیزان تحت برنامه حمایت خوراکی نهادهای حمایتی کشور قرار گرفته‌اند.
تجلی عدالت اجتماعی؛

گور خوابی به جای کارتن خوابی (+عکس)

50 زن، مرد و کودک، شب‌ها در گور می‌خوابند در هر گور یک تا 4 نفر زندگی می‌کنند
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی عنوان کرد؛

تایید خرید و فروش نوزاد در کشور توسط آقای رئیس

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: خرید و فروش نوزاد در کشور انجام می‌شود به طوری که طی هفت ماه گذشته حدود 150 نوزاد از طریق بیمارستان‌ها به بهزیستی تحویل داده شده‌ است اما بیمارستان در آن نقشی ندارد.
افزایش ناگهانی اقشار آسیب پذیر طی 10سال؛

نسخه نظام رفاه اجتماعی برای خروج از آسیب‌ها چیست؟

دولت در لایحه بودجه امسال، منابع وزارت رفاه را با افزایش ۱۱درصدی درمقایسه با پارسال تعیین کرد؛این درحالیست که باوجود افزایش سالانه بودجه، بر مبنای آمارها هنوز درصد بسیاری از جمعیت با مشکلات رفاهی مواجه هستند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور خبرداد:

اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای افزایش کف حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: برای سال آینده دولت ۱۰۰۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب به ما کمک کرده تا حقوق حداقل بگیران را به یک میلیون تومان برسانیم.
محمود اسلامیان:

کف حقوق بازنشسته یک میلیون و ۵۰ هزار تومان می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ترمیم حقوق بازنشستگان در سال آینده خبر داد و گفت: کف حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد بطوری که هیچ بازنشسته ای حقوق کمتر از یک میلیون تومان نخواهد داشت.
همسان‌سازی حقوق بازنشستگان؛

بازنشستگی با تبعیض

اختلاف بین حداقل و حداکثر حقوق بازنشستگان در ایران به ٢٠ برابر می رسد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مجلس بی‌نتیجه ماند بازنشستگان پیش از موعد تامین اجتماعی برای سومین بار مقابل مجلس تجمع کردند
سرنوشت دیوار مهربانی؛

«مهربانی» کی آخر آمد؟ «دیوار»ش را چه شد؟

چرا یک کار خوب و انسانی را نیمه تمام رها کردیم؟ آن همه شور و اشتیاق چرا این همه زود در بسیاری از شهرها فرونشست؟ به دیوار اگر اعتقاد نداریم به مهربانی که هنوز باور داریم.
حسین بخشی زاده:

اعلام کد ملی برای دریافت حق عائله مندی و اولاد ضروری است

بازنشستگان کشوری که در حقوق آذرماه امسال، حق عائله مندی و اولاد دریافت نکرده اند، اطلاعات کد ملی افراد تحت تکفل خود را هرچه سریعتر به دستگاه اجرایی زمان خدمتشان اعلام کنند.
پست اینستاگرامی محسن پیرهادی؛

معنای یتیم چیست بابای گلم؟

محسن پیرهادی در صفحه اینستاگرامش عکس زیر را منتشر کرد و نوشت: ما یک یتیم می گوییم و یک یتیم می شنویم ولی درد یتیمی را فقط آن یتیمی می چشد که وقتی الفبا یاد گرفت، نتوانست با نوشتن بابا دوستت دارم، دلبری کند.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی:

قرعه‌کشی بین بازنشستگان برای پرداخت وام ناچیز ۳ میلیونی

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری زمان قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان این صندوق را ۲۹ آذرماه ۹۵ اعلام کرد.
فقر شهری چیست؛

فقر با شهر چه می کند؟

توضیح کلمه فقر کمی دشوار است و آن هم به دلیل تلقی های متفاوتی از آن است که در هر فرهنگ و کشوری متفاوت است. به عبارتی فقر در نیویورک با فقر در بمبئی متفاوت است اما همگان براین اتفاق نظر دارند که فقر شهری امروز به یک چالش جهانی تبدیل شده است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها