سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ربیعی:

هشت هزار میلیارد ریال برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل هزینه شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت هشت هزار میلیارد ریال برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به مدرسه و دارای سوء تغذیه هزینه کرده است.
افزایش سقف تعهدات بیمه؛

جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی امسال نیز با بیمه آتیه سازان حافظ تمدید شد و سقف تعهدات در برخی موارد افزایش یافت.
وزیرتعاون؛

کاهش فقر و ارتقای زندگی مردم برنامه محوری دولت است

کاهش فقر در جامعه و افزایش کیفیت زندگی مردم از برنامه های محوری دولت تدبیر و امید است.
ربیعی:

فقرا در لایه‌های اجتماعی پنهان شده‌اند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه فقرا در لایه‌های اجتماعی پنهان شده‌اند، گفت: سالانه بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای نهادهای بهزیستی و کمیته امداد هزینه می‌کنیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور:

کاهش 68 درصدی قدرت خرید بازنشستگان در دولت‌های نهم و دهم

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به کاهش 68 درصدی قدرت خرید بازنشستگان در طول دولت های نهم و دهم گفت: در طول 4سال گذشته توانسته ایم حدود 24 درصد از این موضوع را جبران کنیم.
نماینده مجلس:

با بحران کولبران دانش‌آموز مواجه هستیم

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۷۵ هزار کولبر در کشور داریم، گفت: کولبرانی هستند که بعد از مدرسه اقدام به این کار می‌کنند و ما با بحران کولبران دانش‌آموز و از دست رفتن آنها نیز مواجه هستیم به همین خاطر باید هرچه سریعتر نسبت به رفع این مشکلات اقدام شود.
اقتصاد رفتاری در صحنه عمل:

ویژگی‌های رفتاری فقرا

فقر دنیای فقر سرزمین عجیبی است پر از معما. پژوهشگران اقتصاد توسعه اما اکثر این سوالات را در یک پرسش کوتاه خلاصه می‌کنند: «چرا فرصت‌های ازدست‌رفته فقرا تا این حد فراوان است؟»
اقتصاد رفتاری پاسخ می‌دهد:

مدل مفهومی تبیین‌کننده فقر

سیاست‌گذاران عموما برای کاهش فقر به ارتقای سرمایه اقتصادی می‌اندیشند. به این معنی که آنها عادت کرده‌اند تا تغییراتی در تنظیم‌گری اعمال کنند (مانند افزایش حداقل بودجه) یا اطلاعات بیشتری (مانند آگاه کردن مردم از مستمری‌های دولتی دردسترس) به منظور به حداکثر رساندن منابع مردم و به حداقل رساندن هزینه‌های آنها ارائه دهند. افزایش سرمایه‌ انسانی نیز، در قالب مهارت‌ها، یکی دیگر از سیاست‌های اصلی است که به آن توجه می‌شود.

فقر فرهنگی، بیداد فرهنگی

باب شدن پستونک 25 میلیونی!
غذای یقه‌سفیدها؛

عرضه غذای ۶۰۰ هزار تومانی در برخی رستوران‌ها

رستورانی در خیابان جردن 300 هزار تومان برای ورودی خود تعیین کرده است، این یعنی اگر کسی تصمیم بگیرد در این رستوران یک وعده غذا بخورد، علاوه بر قیمت غذا، 300 هزار تومان هم باید به عنوان ورودی پرداخت کند. رستوران دیگری در خیابان فرشته که گفته می‌شود محل اختصاصی برخی از وزرای دولت است، برای سرو یک غذای دونفره حداقل 600 هزار تومان دریافت می‌کند.
رئیس بهزیستی:

45 هزار اشتغال حمایت شده برای مددجویان ایجاد شد

رئیس سازمان بهزیستی گفت: در طول سه سال پیاپی بطور متوسط 45 هزار اشتغال حمایت شده برای مددجویان این سازمان در کشور ایجاد شده است.
ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان از فردا؛

افزایش رقم وام به چهار میلیون تومان

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری از فردا 22 مهرماه آغاز می‌شود و تا یک ماه پس از آن ادامه خواهد داشت.
علاجِ فقر از منظر رهبر انقلاب؛

مبارزه با فقر وظیفه همگانی است

فقرزُدایی، رسیدگی به فقرا و تلاش برای رفع نیازِ محرومین یکی از دستورات أکید اسلام و از نکات مورد توجه رهبر انقلاب است. آیت الله خامنه ای رفع فقر در جامعه‌ی اسلامی را صرفا وظیفه‌ای حاکمیتی نمی‌دانند و همواره بر مشارکت آحاد مردم در این مسئله‌ی مهم تأکید داشته‌اند.
عضو شورای شهر تهران ؛

"فقر" علت کار کودکان است/تناقض در ادعاهای پیمانکاران شهرداری

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه پیمانکاران شهرداری حق بکارگیری کودکان را ندارند، گفت: پیمانکاران ادعا می‌کنند از کودکان کار استفاده نمی‌کنند، اما در عمل شاهد چیز دیگری هستیم.
مدرسه ای که دانش آموزان آن سوء تغذیه دارند؛

"یوسف" کلاس اولی با کیسه پلاستیک به کلاس درس آمد

دانش آموز کلاس اولی به جای کوله پشتی با کیسه پلاستیک به کلاس درس آمده بود و در سرش آرزوی داشتن یک کیف مدرسه را می پروراند.
کودکان فقیر ایران؛

مستضعفان را دریابید

چرا هزینه عزاداری را صرف کودکان نیازمند نکنیم؟
داستان ناتمام کولبران؛

داستان کولبری من

تابستان ۱۳۷۴ بود . کشور در دوران موسوم به سازندگی به سر می برد . اصولگرایان و اصلاح‌طلبان معتدل و طیف تخصص گرا موسوم به کارگزاران ترکتازی می کردند و بعضاً بی نصیب از رانت های دولتی نبودند .
وزیر رفاه اذعان کرد:

شاهد ترکیب فقر و نابرابری در جامعه هستیم

وزیر رفاه گفت: با جامعه‌ای پر از تنش طرف هستیم که بسیاری از افراد آن در خانواده تنها هستند یا تنها و رها شده زندگی می‌کنند.

میوه فروشی با ماشین آتش نشانی!

یک ماشین آتش نشانی در حال ارائه خربزه و هندوانه به مردم می‌باشد.
هر روز تنبیه می شویم؛

ماجرای چهار خانواده‌ای که در مدرسه متروکه دوران کودکی‌شان سکونت کرده‌اند

مدرسه متروکه روستایی شده محل زندگی چهار خانواده. 12 نفری که روزها و شب‌های‌شان را در کلاس‌های قدیمی و نمور می‌گذرانند.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها