سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در گفت وگو با یک جامعه شناس واکاوی شد؛

«عروس پرنده» و تلاش تافته های جدابافته برای خودنمایی

انتشار کلیپی از گوشه های یک مراسم ازدواج در شهر تهران که عروس پولدار روی صندلی با بادکنک های سفید به پرواز درآمده این روزها خبرساز شده است؛ رویدادی که به زعم جامعه شناسان تشدید فاصله طبقاتی و تلاش مرفهان برای افزایش فاصله شان با دهک های پایین جامعه تلقی می شود.
هم طویله ای های همیشه گرسنه!

آدم های فرصت طلب

برخی افراد در اجتماع به حدی دچار فقر شخصیتی هستند که حتی در مواقع بحرانی هم فقط به فکر سوء استفاده از شرایط به نفع خودشان و حتی به قیمت آسیب به دیگران هستند .در یک کلام یک سری از آدم ها هم هستند که از هر فرصتی استفاده می کنند.
بار گران ؛

درآمد روزانه ۲۵ میلیون تومانی با خط خطی کردن

وانت بار‌های ضایعاتی با ایجاد آلودگی صوتی و مانور دادن روی اعصاب مردم کسب درآمد می‌کنند.
طبق نظرسنجی ایسپا؛

تقریباً از هر ۱۰ ایرانی ۶ نفر در نوروز ۹۷ به مسافرت نرفته‌اند

نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در فروردین ۱۳۹۷ نشان داد بیش از ۵۸ درصد از مردم در ایام نوروز ۹۷ از شهرستان محل زندگی خود بیرون نرفته‌اند.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری تهران ؛

مشکلات اقتصادی فشار را بر اقشار محروم مضاعف کرده است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با بیان اینکه بهسازی محله هرندی ۱۰ سال زمان نیاز دارد، گفت: اگرچه بسیاری از شبکه‌های جرم در محله هرندی طی ماه‌های پایانی سال ۹۷ منهدم و از بین رفته‌اند.وی با تاکید براینکه برنامه‌های حمایتی دولت دقیقا برای این است، تا جایی که امکان دارد از بروز فشار بر اقشار ضعیف جامعه جلوگیری کند.
کاهش قدرت خرید مردم؛

معیشت شهروندان و روزهای سخت و نفس گیر

نتایج یک نظر سنجی انجام شده از سوی ایسپا نزدیک به 89 درصد پرسش شوندگان گفته اند قدرت خریدشان برای خرید آجیل و تنقلات نسبت به اسفند پارسال کاهش داشته است . این رقم برای شیرینی و میوه 78درصد، و برای پوشا ک درهمین دوره زمانی 82درصد گزارش شده است.
مشکلات زندگی کولبران ؛

شب عید کولبران، زمستانی است

کولبرها وضعیت خوبی ندارند، نه امیدی به آینده دارند و نه راهی برای پیدا کردن شغلی که بتوانند شکم زن و بچه‌هایشان را سیر کنند. کولبرها تنها یک راه برای امرار معاش پیش پایشان مانده است، قاچاق. نه کارت‌های پیله وری که دولت وعده بود با آنها می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند برایشان افاقه کرده و نه چندر غاز یارانه 45هزار تومانی که‌ماه به‌ماه به‌حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود توانسته دردی از درهایشان کم کنند. انگار سردی هوای غرب کشور این بار سخت‌تر از سال‌های قبل شده، بازارچه‌های مرزی رونق چندانی ندارند، مردان مرز نشین کاری جز نشستن دور هم در قهوه خانه‌ها و دود کردن سیگار و کشیدن قلیان ندارند.
پیام آوران نوروز؛

حاجی فیـــروز

حاجی فیروز یکی از نشاط انگیزترین پیام آوران نوروز است. حاجی فیروز، یک چهرهٔ افسانه‌ای در فولکلورِ ایرانیان است که در نخستین روزهای هر سال، در کنار عمو نوروز، به شهرها می‌آید تا از آمدنِ نوروز به مردم آگاهی دهد. او یک مرد لاغراندام و سیاه‌رُخ، با کُلاهِ دوکی، گیوه‌های نوک‌تیز و جامهٔ سُرخ است که با دایره‌زنگی و دنبک، به خیابانها می‌آید و به رقص، شیرین‌کاری و خواندنِ آوازِ کوبه‌ای می‌پردازد.
فصل حاجی فیروز؛

شغل پرطرفدار این روزها!

نزدیکی به شب سال نو و حضور حاجی فیروز در خیابان‌های شهر، سوژه کارتونی از محمدرضا ثقفی با عنوان «شغل جدید» در شهرونگ شد.
طرح عیدی برای همه؛

دست های منتظر، دل های بزرگ

روزهای پایانی فصل زیبای زمستان به سرعت می گذرد، بهار سرسبز در راه است. کمتر از 2 هفته مانده به عید، بوی عطر و نسیم بهاری می آید. بازار خرید عید شلوغ است اما دست ها و چشم های منتظری هستند که شب عید ندارند.
کوره نشینی؛

«الهام» هستم؛ یک کوره‌نشین!

لِخ‌لِخ‌کنان میان زباله‌ها را می‌جورد و یک گونی پاره نصیبش می‌شود. لبخند پیروزمندانه‌ای می‌زند و گونی را پهن می‌کند روی زمین. حالا می‌تواند با خیالی راحت یله دهد روی پودر آهک و چقدر خوش‌شانس است که کوره امشب روشن است؛ این یعنی امشب تا صبح گرم است. گرم و امن ...
صف بِایست، پول بِگیر؛

شغل عجیب با درآمد میلیونی

ایستادن در صف‌های گوشت تنظیم بازار و خرید آن برای فروش مجدد به قیمت بالاتر در سطح شهر به مراکز خدماتی و گردشگری، تبدیل به یکی از مشاغل پرسود در هفته‌های اخیر شده است.
حجت نظری مطرح کرد؛

فعالیت دستفروشان «شبانه» می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه تأیید طرح ساماندهی مشاغل سیار مراحل پایانی خود را طی می‌کند، گفت: بر اساس این طرح علاوه بر تعیین وجه و نقاط مشخص برای فعالیت دستفروشان، زمان فعالیت نیز بعد از غروب آفتاب خواهد بود.
دختران حاشیه؛

مرثیه‌ای برای آنها که 17 سالگی به نقطه پایان می‌رسند

در میان جمعیت زنی اشک می‌ریزد. او در یک گروه خیریه کار می‌کند و دوست دارد برای دختران بی‌پناه کاری کند. یکی رو به او می‌گوید: «خانم گریه و زاری فایده‌ای ندارد باید کاری کرد. ماتم که چاره کار نیست؟ برای سوگند و مینا و بقیه چکار کردند؟ آیا کسی بجز این بچه‌های دانشجو سراغ‌شان را گرفت؟ یک نهاد رفت بگوید تو که از زندان آمده‌ای حالا چکارمی‌کنی؟ فرستادندش پیش خانواده‌ای که از اول نابودش کرده بود.»
رکود بازار لوازم خانگی؛

رونق دست‌دوم‌فروشی در سایه گرانی لوازم خانگی

امسال نیز به سنت هرساله مردم در جست‌وجوی لوازم مورد نیاز خود به بازارهای لوازم خانگی مراجعه می‌کنند؛ اما یک مقایسه سرانگشتی و حساب و کتاب شب عید، بخش زیادی از این جمعیت را به سمت سمساری‌ها روانه می‌کند تا اینکه بتوانند کالای درخواستی خود را در میان اجناس دست‌دوم و با قیمت پایین‌تری خریداری کنند و این به معنای افت کیفیت خانوار ایرانی در سال جاری است.
درآمد گدایان؛

گدایان پایتخت روزانه چقدر درآمد دارند؟

برخی گدایان پایتخت روزانه ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارند.
دانش آموزان در مسیر مدرسه داغکندی چاراویماق؛

یک دنیا محرومیت و معصومیت در نگاه این کودکان

دانش‌آموزان در مسیر مدرسه داغکندی چاراویماق، یک دنیا محرومیت و معصومیت در نگاه این کودکان موج می‌زند.
پیگیری جامانده های حمایتی؛

پرداخت نقدی جاماندگان "بسته حمایتی" از چه‌زمانی آغاز می‌شود؟

رحیم اردلان درباره آخرین آمار پیامک‌های ارسال‌شده از سوی افراد جامانده از دریافت بسته‌های حمایتی اظهار کرد: تا روز 17 بهمن که به‌‌عنوان آخرین مهلت ارسال پیامک‌ها تعیین شده بود، 3 میلیون و 71 هزار و 500 نفر در دو سامانه #8*142* و #8*1420* ثبت شده است.
جاماندگان از دریافت بسته حمایتی بخوانند؛

شرط‌ جدید تأمین اجتماعی برای جاماندگان دریافت "بسته حمایتی"

معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی از بررسی اعتراضات جاماندگان بسته‌های حمایتی پس از ۲۲ بهمن خبر داد و با بیان اینکه تا ۲۹ بهمن‌ پاسخ اعتراضات داده می‌شود، شروط جدید برای این افراد را اعلام کرد.
فردا پایان مهلت اعتراض است؛

عدم پاسخگویی وزارت رفاه در پایان مهلت ثبت نام معترضان سبد حمایتی

معترضین به عدم دریافت بسته حمایتی فقط تا پایان ۱۷ بهمن‌ماه مهلت دارند تا اعتراض خود را ثبت کنند و پس از آن وزارت رفاه تصمیم نهایی را در مورد آنها می‌گیرد
صفحه  از ۲۹
نظرات و گلایه ها