سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آگهی فروش اعضا؛

داستان یک آگهی عجیب و غریب!

دو مرد ٢٠ و ٢٣ساله به ‌تازگی آگهی ‌فروش بعضی از اعضای بدن خود و دو دوست دیگرشان را به در و دیوار شهر چسبانده‌اند! آگهی فروش چشم و کلیه. خلاصه ماجرا همین است اما ...
خیز ارز، شتاب فقر؛

نوسانات ارزی و فروپاشی حاشیه‌های فقیرنشین

شرق: اصغر ایزدی‌جیران، انسان‌شناس و استاد دانشگاه تبریز، در نشست «نوسانات ارزی و فروپاشی حاشیه‌های فقیرنشین» نوسانات ارزی را به‌منزله فرمی از خشونت ساختاری تعریف کرد که منطقش، ساختن یک نظم اجتماعی است که در آن توزیع قدرت، تعیین‌کننده ارزشمندی یا بی‌ارزشی زندگی گروه‌های مختلف اجتماعی است.
فتاح؛

وضعیت نیازمندان خوب نیست/ باز هم از فقر عقب افتادیم

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت ۳۷۰ میلیارد تومان زکات در سال گذشته در کشور خبر داد.
حقوق بازنشستگان؛

عدم واریز حقوق بازنشستگان از سوی تامین‌اجتماعی

بازنشستگان می‌گویند که علیرغم اینکه قرار بود حقوق فروردین ماه آنها بیست و پنجم ماه جاری پرداخت شود، تا این لحظه تامین اجتماعی حقوق آنها را واریز نکرده است.
فرار سرمايه‌ها از ایران؛

1.5 میلیون ایرانی در صف مهاجرت استرالیا وکانادا/ مردم متوسط هم دنبال خریدخانه در خارج اند

شرايط و تبليغات به گونه‌اي عمل شده كه حتي مردم عادي و متوسط هم به فكر خروج از كشور از طريق خريد خانه و ويلا شده‌اند و بايد فكري به حال اين موضوع كرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

بودجه 7000 میلیارد تومانی دولت برای فقرزدایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری به ایلام از توجه دولت برای ایجاد کارگاه‌های کوچک برای اشتغال آفرینی خبر داد.
قضاوت از روی ظاهر؛

وقتی بخاطر ظاهرش تو رستوران نپذیرفتنش

وقتی بخاطر ظاهرش تو رستوران راهش نداد هرگز تصور نمی کرد ته ماجرا اینطوری باشه;نه همین لباس زیباست نشان آدمیت;
وزیر رفاه:

نتوانسته‌ایم بی‌عدالتی را در مناطق محروم رفع کنیم

وزیر رفاه گفت: ۵۵ سال است که برنامه‌های توسعه‌ای می‌آیند، اما چون نتوانسته‌ایم مردم را توانمند کنیم، بی‌عدالتی در این مناطق رفع نشده است.
شبکه راه‌حل‌های توسعه پایدار سازمان ملل؛

چرا فنلاندی‌ها شادترین مردم جهان هستند؟

بر اساس گزارش شبکه راه‌حل‌های توسعه پایدار سازمان ملل، مردم فنلاند شادترین مردم جهان شناخته شدند. بیش از ۸۰ درصد از مردم فنلاند به پلیس، سیستم آموزش و پرورش و سیستم‌ مراقبت‌های بهداشتی اعتماد دارند. همچنین، به دلیل وضع مالیات عادلانه و بازتوزیع ثروت، سبک زندگی غنی و فقیر در این کشور تفاوت چشمگیری ندارد.
کارکردهای تامین‌اجتماعی؛

مستمری ازکارافتادگی در چه شرایطی برقرار می‌شود؟

حمایت مستمر از بیمه‌شدگانی که در معرض خطرات و آسیب‌های جسمی و مالی قرار می‌گیرند، یکی از مهم‌ترین کارکردهای تامین‌اجتماعی است و بر همین اساس، پس از وقوع حادثه یا ابتلا به بیماری، با ارائه خدمات توانبخشی تلاش خواهد شد تا سلامت یا قابلیت‌های سودمند، به بیمه‌شده بازگردانده شود.
فقر و بیکاری در ایران ؛

واکاوی مسئله فقر و بیکاری با تأکید بر رویکرد طرد اجتماعی

سیاست های اشتغال در برخورد با مسئله فقر و بیکاری در ایران می بایست مبتنی بر رویکرد طرد اجتماعی، به سمت پیشگیری و اقدامات فعال با برآیند اصلاح خدمات ارائه شده، تغییر مسیر دهد.
هزینه خانوار ؛

مردم ایران حال و پول تفریح دارند؟

از کل هزینه خانوار ۲ درصد آن به تفریح و امور فرهنگی اختصاص دارد و ۱.۲ درصد هم خرج رستوران می شود.
نگاه بلندمدت در مبارزه با فقر؛

فقر مطلق و غفلت‌های سیاست‌گذار

عنوان این نوشتار، سوالی است که در گفت‌وگوی ویژه خبری چند روز قبل از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی پرسیده شد. او در ابتدا با اشاره به نابرابری در سطح کشور، بر داشتن سیاست و برنامه در مقابله با فقر و نابرابری تاکید و عنوان کرد: «یک روزی بحث می‌شد که گفتند کیک اقتصاد گنده می شه، متاسفانه هنوز هم این دیدگاه بیان می شه، اقتصاد بزرگ می شه مردم خودشون وضعشون خوب می شه، بابا همچین چیزی اتفاق نمی‌افته.»
در حوزه عدالت اجتماعی عقبیم؛

گمشده چله انقلاب/ عدالت اجتماعی در مسیر سنگلاخ

نظام جمهوری اسلامی از ابتدا به دنبال برقراری عدالت اجتماعی بوده است، اما براین باوریم که جامعه ایران برای رسیدن به آرمان‌های برقراری عدالت اجتماعی راه طولانی در پیش دارد.
آموزه های دینی برای افزایش روزی؛

6 تکنیک معنوی برای افزایش رزق و روزی

در فرهنگ نبوی برای بهره‌مندی از رفاه و آسایش اجتماعی علاوه بر سفارش به تولید،‌ کار و تلاش توجه به عوامل معنوی همچون توکل بر خدای متعال و دستگیری از مستمندان و نیازمندان نیز سفارش شده است.

آخرین باری که لباس عید خریدی کی بود ؟

گزارشگر از شهروندان درباره آخرین باری که لباس شب عید خریدند سوال می پرسد. بشنوید جواب ها را!
راه اندازی پنجره واحد خدمات حمایتی؛

چگونه بفهمیم کسی واقعا فقیر است؟

در حال حاضر اطلاعات دقیقی از جامعه نیازمند با راه‌اندازی پنجره واحد خدمات حمایتی در دست بررسی و جمع‌آوری است به طوری که اکنون آمار برخی شاخص‌ها مانند میزان واقعی فقر، تعداد زنان سرپرست خانوار وکودکان محروم از تحصیل به دست آمده است.
فلسفه حاجی فیروز؛

حاجی فیروز‌های تحصیل‌کرده

اگر روزگاری حاجی فیروزها پیام‌آور شادی بودند و با آواز کوبه‌ای می‌خواندند «حاجی فیروزه، سالی یه روزه، همه می‌دونن، منم می‌دونم، عید نوروزه، سالی یه روزه.»
هزینه خوشبختی در مناطق مختلف دنیا؛

آیا پول می‌تواند شما را واقعا خوشبخت کند؟

آیا پول می‌تواند شما را واقعا خوشبخت کند؟ پژوهشگران دانشگاه آمریکایی پوردو، به این سئوال پاسخ مثبت داده‌اند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد؛

بودجه 91 هزار میلیارد تومانی رفاه اجتماعی برای سال آینده

اکثرخانواده‌های ایرانی به نوعی جویای کار هستند و گروهی هم از شغلی که دارند راضی نیستند لذا یکی از وظایف دولت ایجاد اشتغال برای مردم است تا بتوانند با توجه به مدرک تحصیلی خود شغلی را انتخاب کنند.طبق آخرین آمارها بیش از 3 میلیون بیکار داریم و این عدد قطعاً با برنامه لاکپشتی نمی‌تواند کاهش پیدا کند.طی سال‌های اخیر در مورد افزایش نرخ اشتغال خبرهایی به گوش رسید اما قطعاً آمار فعلی رضایت‌‌بخش نیست و مردم همچنان منتظر هستند دولت کارنامه خود را پربار کند.
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها