سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

ما انسانهای عجیبی هستیم!!!

وقتی به دستفروشی فقیری میرسیم که جنس خود را به نصف قیمت می فروشد با کلی چانه زدن او را شکست میدهیم و اجناسش را به قیمت ناچیز می خریم
دکتر سید تقی نوربخش خبرداد؛

آغاز حذف دفترچه های کاغذی تامین اجتماعی

پروژه حذف دفترچه های کاغذی در مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی آغاز شد.
معاون کمیته امداد تایید کرد؛

قطع افزایش مستمری مددجویان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: با وعده‌هایی که دولت برای افزایش مستمری مددجویان داد لیستی از پشت‌نوبتی‌ها را که ۵۲هزار نفر بودند، به لیست اول مددجویان اضافه کردیم اما ما را با کسری 60 میلیاردی روبرو کرد که البته این ماه حل می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

کارگران بازنشسته در سود سهام‌های سودآور سهیم می‌شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به اصفهان از طرح‌های جدید این وزراتخانه برای حمایت از مستمری بگیران تامین اجتماعی خبر داد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد؛

پرداخت مابه‌التفاوت افزایش «حقوق»مستمری‌بگیران در30تیر

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین ماه مستمری‌بگیران در 30 تیرماه خبر داد.
گزارشی از سکونتگاه غیررسمی آق‌تپه در استان البرز؛

زندگی به وقت محرومیت

اینجا ایستگاه آخر مهرشهر کرج است؛ جایی در حاشیه‌ای‌ترین منطقه استان البرز. محلی‌ها اینجا را به اسم آق‌تپه یا همان تپه سفید می‌شناسند، اما اسم رسمی‌اش را گذاشته‌اند شهرک ولیعصر.
روايتي از فروش اعضاي بدن؛

از كليه تا كبد، براي كمي پول

کمی پایین‌تر از میدان ولیعصر، روبه‌روی کاخ دادگستری، کوچه‌ای است که در و دیوارش گره خورده با مرگ و زندگی. وارد کوچه که می‌شوید آماجی از آگهی‌های خرید و فروش اعضای بدن بر سرتان هوار می‌شود؛ بعضی‌ها سلیقه به خرج داده‌اند و روی برگه A۴ آگهی خود را نوشته‌اند و بعضی با ماژیک، خودکار و یا هر چیز دیگری که دم‌دستشان بوده، تکه‌هایی از بدن خود را برای دریافت پول به فروش گذاشته‌اند.
نگرانی از افزایش روند مهاجرت در کشور؛

هشدار فتاح درباره ایجاد حاشیه‌های جدید در کلانشهرها

مهندس سید پرویز فتاح در خصوص تشکیل حاشیه‌های جدید در اطراف شهر های بزرگ گفت: از گوشه و کنار می شنویم که در اطراف شهرهای بزرگ حاشیه‌هایی جدید در حال شکل گیری هستند؛این درحالیست که مراجعات مددجویان غیر بومی که از نظر گویش و ظاهر و... شباهتی به مردم شهرهای بزرگ ندارند،به دفاتر کمیته امداد در کلان شهرها نشان دهنده افزایش روند مهاجرت در کشور است.
هزار و يك شب بيكاري معدنچيان آق دره؛

درهاي بسته معدن طلاي آق‌ دره در گفت ‌و‌گو با يكي از معدنچيان

تعدادي از اهالي روستاهاي اطراف معدن طلای روستای آق‌ دره بارها به دنبال كار به معدن مراجعه كرده‌اند و روز پنجشنبه كارشان به تحصن كشيده و بعد نوبت به درگيري رسيده و نهايتا 13 نفر راهي بيمارستان شده‌اند.
۴میلیارد تومان کمک مردمی؛

میوه‌های مهربانی درسبد خانواده‌های محروم

در روزهای ماه مبارک رمضان، طرح سبد مهربانی برای اهدای میوه رایگان به نیازمندان با استقبال بسیار گسترده ای رو به رو شده است.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان؛

شرایط بازنشستگی پیش از موعد روستائیان

بر اساس قانون بازنشستگی پیش از موعد تمامی بیمه‌شدگان عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که در زمان ارائه تقاضای بازنشستگی پیش از موعد، دارای حداقل ۷۰ سال تمام سن و همچنین حداقل 10 سال سابقه بیمه‌پردازی باشند می‌توانند بازنشسته شده و از مستمری ماهیانه متناسب با سابقه پرداخت حق بیمه بهره‌مند شوند.
افزایش کارگزاری ها تا پایان سال 96؛

احتساب دوره سربازی به عنوان سابقه با پرداخت حق بیمه

مدیر کل امور فنی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی گفت: با پرداخت دو سال حق بیمه دوره سربازی مشمولین به‌عنوان سابقه کار برای افراد محسوب می‌شود.
معاون مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

زادوولد فقرا در ایران بیشتر از ثروتمندان

معاون مرکز آمار ایران گفت: تحقیقات مرکز و پژوهشکده آمار نشان می دهد نرخ باروری در میان خانواده هایی که وضع مالی بهتری دارند کمتر است و خانوارهایی که کم درآمدتر هستند نرخ باروری بالاتری دارند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

آغاز توزیع سبد غذایی رمضان برای 10 میلیون نفر

توزیع بسته حمایت غذایی میان نیازمندان یکی از مهم‌ترین سیاست‌های حمایتی دولت یازدهم از محرومان و اقشار ضعیف بوده به طوری که تاکنون طبق گزارش های ارائه شده چهار بسته حمایت غذایی بین 10 میلیون نفر ازافراد کم درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی توزیع شده است.
کارشناس اقتصاد مسکن خبر داد؛

زندگی ۱.۵میلیون خانوار ایرانی در اتاق ۱۲متری

کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه ۱.۵میلیون خانوار ایرانی در یک اتاق ۱۲متری و کمتر از آن زندگی می‌کنند، گفت:‌ در حوزه مسکن ۳.۲میلیون خانوار کم‌درآمد زیر خط فقر مستأجر هستند.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور؛

افراد با درآمد ماهانه کمتر از 130 هزار تومان «فقیر مطلق» محسوب می‌شوند

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تحت پوشش قرارگرفتن معلولان ضایعه نخاعی از ماه جاری و حمایت از حدود 150 هزار نفر معلول پشت نوبت خدمات بهزیستی از مهرماه خبر داد.
نه مردم به سه برابر شدن یارانه؟

راغفر: مردم به شعارهای اقتصادی رقبای روحانی اشتیاق نشان ندادند

حسین راغفر،‌کارشناس اقتصادی بر این عقیده است مردم زمانی که دولت روحانی را برای بار دوم انتخاب کردند به دستاوردهای صرفا اقتصادی دولت توجه آنچنانی نداشتند و برایشان آرامش و امتیت اجتماعی و سیاسی در اولویت بود
ازدواج زودهنگام کودکان؛

فقر عامل اصلی ازدواج کودکان

از صبح منتظر بودم نرگس بیاید؛ دخترک هشت ساله‌ای که در یکی از خانه‌های علم جمعیت امام علی(ع) درس می‌خواند. آن روز نرگس نیامد، فردایش هم نیامد. به خانه‌شان رفتم؛ مادرش گفت‌: پریشب به خانه شوهر رفته و دیگر به خانه علم نمی‌آید!
راه‌‌حل حاشیه‌نشینی چندبرابر کردن یارانه‌‌هاست؛

مسابقه کاندیداها برای منفی نشان دادن شرایط جامعه

مدیر گروه مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات فرهنگی- اجتماعی وزارت علوم با اشاره به مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: موضوع حاشیه‌نشینی بر هیچ‌کس پوشیده نیست اما آیا راه حل آن چند برابر کردن یارانه است؟
مرکز آمار ایران ؛

آمار رسمی از هزینه تفریح "چهار درصدی‌ها" + نمودار

گزارش های مرکز آمار نشان می دهد اقشار بسیار برخوردار سالانه چند صد برابر فقرا برای تفریحشان هزینه می کنند.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها