سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تقویت عوام گرایی؛

پوپولیسم مستمری‌بگیران

ادواردو کامپانلا، عضو مرکز مدیریت تغییرات دانشگاهی اسپانیا، با انتشار یادداشتی در روزنامه گلوب‌اند میل کانادا با عنوان «آیا پوپولیسم مستمری‌بگیران قرار است در اینجا ماندگار شود؟» به مسئله سالخوردگی جمعیت و اثر آن در تقویت عوام‌گرایی و جنبش‌های دست‌‌راستی در اروپا و آمریکا پرداخته است. خلاصه‌ای از این مقاله را می‌خوانیم. راست‌گرایی پوپولیستی را که در سال‌های اخیر در بسیاری از دموکراسی‌های غربی ظهور کرده، می‌توان بسیار بیشتر از یک حادثه کوچک در چشم‌انداز سیاسی دانست. فراتر از رکود بزرگ و بحران مهاجران که هر دو مورد زمینی حاصلخیز برای احزاب پوپولیست فراهم می‌کنند، پیری جمعیت در غرب، گردش قدرت سیاسی را به‌نفع پوپولیست‌ها تغییر جهت می‌دهد.
سرپرست وزارت رفاه تشریح کرد؛

مشمولان بسته حمایتی دولت کدامند؟

سرپرست وزارت رفاه گفت: بسته حمایتی دولت یک بسته اجتماعی و غیرنقدی است به این صورت که در کارت بانکی سرپرست خانوارها واریز می شود اما به صورت نقدی قابل برداشت نیست.
به مناسبت روز جهانی ریشه‌کنی فقر؛

فقر با ارائه بسته حمایتی به نیازمندان ریشه‌کن نمی‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه بسته حمایتی به فقرا و نیازمندان را راهکار کوتاه مدتی برای حل بحران فقر اقتصادی مردم کشور اعلام کرد.در ایامی که به واسطه بدعهدی و اعمال فشار از سوی قدرت‌های جهانی، مردم کشورمان با گرانی و تورم دست و پنجه نرم می‌کنند و فشار اقتصادی بر آنها به حدی رسیده که برخی در تأمین نیازهای اولیه خود ناتوان هستند باید مسئولان کشور تدابیری در نظر بگیرند و برای پیشگیری از افزایش فقر اقتصادی در جامعه راهکاری ارائه دهند.
معاون وزیر کشور:

دیگر چیزی به نام کولبر نداریم

معاون سیاسی و امنیتی وزیر کشور گفت: کسانی که خارج از مسیرهای قانوین تردد کنند و جنس وارد کشور کنند دیگر نه کولبر هستند و نه کارشان قانونی؛ کارشان عبور غیرمجاز و قاچاق است. اگر فردا چهار تروریست در قالب این کولبران به جای کالا، مواد منفجره وارد کشور کنند و در ۱۰ نقطه کشور عملیات تروریستی انجام دهند آن موقع چه کسی پاسخگو است؟
مدیرکل بهداشت کمیته امداد؛

بیشترین کودکان مبتلا‌ به سوءتغذیه ساکن چه استان‌هایی هستند

مدیرکل بهداشت کمیته امداد با اعلام اینکه ۱۶۰ هزار کودک دچار سوءتغذیه توسط وزارت بهداشت شناسایی‌شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۳۷هزار کودک سبد غذایی دریافت می‌کنند.
علیرضا محجوب:

دامنه خط فقر از 17 به 34 درصد افزایش پیدا کرده است

علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس در مورد احتمال افزایش حقوف کارمندان و کارگران گفت: ما معتقدیم خط فقر مطلق با توجه به پرداخت‌هایی که وجود دارد نسبت به سال گذشته حداقل دو برابر شده است یعنی دامنه شمول خط فقر مطلق از17 درصد به 34 افزایش داشته است .
مصائب زنان کولبر؛

کولبری برای ما نان است نه قاچاق

نیشتر زندگی گرچه زن و مرد نمی‌شناسد، اما گاهی زخم‌هایی که زن و مرد از این نیشتر برمی‌دارند، متفاوت است. زندگی آنگاه که ساز ناکوک بزند و پنجه‌اش گلوی مرد خانواده را بفشارد و آسیمه سرش کند می‌گوییم، خب مرد است دیگر! نمی‌تواند دست روی دست بگذارد و شاهد سختی روزگار و ناخوشی سر و همسر باشد، اما امان از آن زمان که زندگی سر ناسازگاری با زن بگذارد؛ یا چیزی از او باقی نخواهد ماند، یا مردتر از هر مردی، جوانمردانه پای زندگی خانواده‌اش خواهد ایستاد و روی سیاهی‌هایش را سپید خواهد کرد.
مجتبی لشکربلوکی نوشت ؛

چشمان کور دولت؟

چرا این قدر حاشیه نشین، گورخواب، بی خانمان و کارتن خواب در کشور داریم؟ چرا ما با «روسپیگری معیشتی» یعنی روسپیگری با هدف تامین معیشت خانوار روبرو هستیم؟ علی رغم اینکه در کشورمان بیش از ده سازمان عریض و طویل حمایتی و رفاهی داریم و ماهانه میلیاردها تومان صرف امور حمایتی می شود. سازمان بهزیستی، کمیته امداد، سهام عدالت، سازمان هدفمندی یارانه ها، بنیاد برکت، بنیاد شهید و … نمونه ای از سازمان های حمایتی و رفاهی موجود هستند که گردش مالی آنان سر به فلک می کشد. به عنوان نمونه فقط عدد یارانه در سال برابر است با ۳۰ هزار میلیارد تومان! چرا این اعداد نجومی نمی تواند منجر به پایان کارتن خوابی و کاهش حاشیه نشینی و روسپی گری معیشتی شود. برای پاسخ به این سوال بگذارید تجربه هلند را با هم بررسی کنیم.
بهروز نعمتی تشریح کرد؛

بسته حمایتی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی امروز اعلام شد که دولت برای ۲۰ میلیون نفر از اقشار آسیب‌پذیر جامعه که زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند، بسته حمایتی در نظر گرفته است.
خدادادی عنوان کرد؛

۱۱میلیون نفر کارت اعتباری دریافت می‌کنند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از جلسه غیرعلنی پارلمان را تشریح کرد.وی با بیان اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی درباره بسته حمایت دولت از دهک‌های پایین جامعه به نمایندگان ارائه کرد، ادامه داد: آقای نوبخت در این جلسه اعلام کرد به‌زودی 100 هزار تومان کارت اعتباری به 11 میلیون نفر ارائه خواهد شد تا از فروشگاه‌های زنجیر‌ه‌ای خرید کنند.
سیاست های حمایت اقتصادی ؛

ارزش بسته‌های حمایتی دولت برای اقشار آسیب‌پذیر مشخص شد

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ارزش بسته‌های حمایتی دولت برای اقشار آسیب‌پذیر در جلسه غیرعلنی پارلمان را تشریح کرد.سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با اعلام اینکه این بسته حمایتی در دو مرحله ارائه خواهد شد، افزود: ارزش ریالی بسته حمایتی در هر مرحله 300 هزار تومان بوده و در مجموع 12 هزار و 500 میلیارد تومان مبلغ پرداختی به این اقشار خواهد بود.
خضری :

درآمد زیر۵ میلیون تومان زیرخط فقراست

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه درآمد زیر۵ میلیون تومان مساوی با زیرخط فقردر جامعه است،گفت: تاخیردر پرداخت حقوق مانع ماندگاری پزشکان درمناطق محروم است بنابراین ما کمبود پزشک نداریم بلکه پزشکان از نظرمالی در مناطق محروم حمایت مناسب نمی‌شود.
یک فعال اردوهای جهادی مطرح کرد؛

روایت حمایت از خانواده‌ای که بیخ گوش پایتخت همسایه موش‌ها بود

یک فعال اردوهای جهادی از ارائه خدمات مددکاری و حمایتی به صد هزار نفر از حاشیه‌نشینان شهرهای بزرگ کشور سخن گفت و مشکلات دردناکی از زندگی نیازمندان همسایه پایتخت روایت کرد.
درد و دل های امیر مرادی؛

روایتی از یک شب‌نشینی محقرانه با عبدالباسط شجریان

به احوال «امیر مرادی» نمی‌خورد که بتواند تا این اندازه هنرمندانه قصه‌ زندگی‌‌اش را بر سنگفرش‌های رنگ و رو رفته خیابان روایت کند اما او به سبب درکی که به سهم خود از مسائل اجتماعی، فرهنگی و البته کارگری دارد، روایتگر ماهری شده است.سال‌ها کارگر فضای سبز منطقه ۱۱ شهرداری تهران بود اما حالا چندی است که به عنوان کارگر خدماتی همین منطقه کار می‌کند و روزگار می‌گذارند. لباس سبز و زرد شبرنگ مانندش، کلاهی که بر سر دارد، سری که در هنگام خواندن پایین می‌اندازد و با لبه کلاه، آن را زیر نور چراغ برق بالای سرش می‌پوشاند، به اندازه کافی حالش را برای عابران شرح می‌دهد اما جعبه‌‌ا‌ی که پیش رویش گذاشته شرحی از او را با خطی خوش در امتداد چشم عابران دارد.
کودکان از درون تهی؛

سوءتغذیه بلای جان کودکان زلزله زده+عکس

فقر به گریبان این کودکان هم چنگ انداخته است.
جمشید تقی‌زاده مطرح کرد:

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای اجرای کامل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیاز به ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات ازسوی دولت و مجلس وجود دارد، تصریح کرد: اعتباراتی که تاکنون به این امر اختصاص یافته حدود چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در ۲ سال اخیر است که برای همسان‌سازی حقوق و بهبود معیشت بازنشستگان است؛ به همین دلیل برای همسان‌سازی حقوق در بودجه ۹۸ حداقل به تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
محمدحسين شريف‌زادگان / استاد دانشگاه:

ناکارآمدي رفاه اجتماعي

درباره سرنوشت رفاه اجتماعي ايران و معرفي دوباره گزينه پيشنهادي براي وزارتخانه‌اي که عملا کارش مربوط به رفاه اجتماعي است، مدتي بود مي‌خواستم بنويسم. اما به‌خاطر فضاي حساس اجتماعي کنوني کشور از آن دوري مي‌کردم. نه ازآنجايي‌که يقين مي‌دانم که نه خود تمايل دارم و نه امثال من در دايره انتخاب دولت قرار داريم، مي‌توانم به‌راحتي سخن بگويم. مهم‌ترين مشکل امروز کشور و قرارگرفتن اين سرزمين تب‌دار در گرداب چالش‌ها و بحران‌هاي گسترده، ناشي از ناکارآمدي در حکمراني و در وجه پيشرفته‌تر آن حکمروايي است.
محسنی بندپی تشریح کرد؛

آخرین خبرها از نحوه توزیع بسته‌های غذایی در سطح کشور

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات مربوط به نحوه توزیع بسته‌های غذایی در سطح کشور را تشریح کرد.
داستان آنهایی که از شهر دل کنده‌اند؛

آیا موج مهاجرت از تهران به شهرهای کوچک و روستاها آغاز شده است؟

شما که ساکن تهران هستید فکرش را می‌کردید این روزها قیمت مسکن و مواد غذایی و پوشاک و لوازم خانگی و کالاهای دیگر این طور گران شود؟ هیچ شده به فکر ترک این شهر بیفتید؟مثلاً با خود بگویید به روستا یا شهر کوچک بروم جایی که قیمت‌ها آنقدر سرسام آور نباشد! فقط بحث قیمت‌ها هم نیست شاید شما جزو عده‌‌ای هستید که آلودگی هوا و ترافیک و گرانی بیش از حد تهران کلافه‌تان کرده؛ شاید از آنهایی هستید که ازالان به فکر وارونگی هوا و روزهای خفه پاییز و زمستان تهران هستید. اصلاً شده به همه اینها فکر کنید، این‌که سبک زندگی‌تان را با عوض کردن شهر محل زندگی‌تان کاملاً تغییر دهید. اگر به این مسائل فکر کرده‌اید احتمالاً خواندن تجربیات کسانی که در سال‌های اخیر تهران را ترک کرده‌اند، برایتان جالب خواهد بود، آدم‌هایی که هر کدام به دلایلی از زندگی شهری زده شده‌اند و زندگی در یک شهر یا روستا را به زندگی در کلانشهر ترجیح داده‌اند.
برای خرید کالاهای اساسی؛

کارت‌ مددجویان بهزیستی و کمیته امداد شارژ شد

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای از شارژ اولین دوره کارت‌های خرید کالا‌های اساسی سرپرستان خانوار مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تا سقف ۱۳۵ هزار تومان خبرداد.رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای با اشاره به اینکه این کارتها در سال بطور نسبی تا 4 بار شارژ می شود ادامه داد: درحال حاضر پیامکهایی غیرواقعی و مجعول بمنظور اخلال در حوزه اقتصاد و چرخه کالا به مردم ارسال می شود با مضمون اینکه کد ملی خود را به سامانه 5000499 ارسال کنید که پس از تعیین مشمول بودن افراد 200 هزارتومان به حساب برای خرید از فروشگاه های زنجیره ای واریز می شود که این پیامک تقلبی است و صحت ندارد.
صفحه  از ۲۴
نظرات و گلایه ها