سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر نوربخش عنوان کرد:

عزم تامین اجتماعی برای ریشه کنی فقر مطلق

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با پاسخ به سوالات مردم در تیتر امشب ضمن پوزش از برخی نقص ها در این سازمان خدمات و تسهیلات تامین اجتماعی را تشریح کرد.
نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران؛

دولت برای همسان سازی حقوق‌ها فکری کند

نایب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان تهران ضمن تاکید بر اینکه علی رغم اقدامات صورت گرفته برای افزایش حقوق‌ها، هنوز هم حقوق دریافتی بازنشستگان کفاف هزینه‌های زندگی آنها را نمی‌دهد گفت: 60 درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند و شرایط زندگی برایشان مشکل است که امیدواریم در این دولت فکری برای همسان سازی و افزایش حقوق‌ها شود.
آرزوهایی که با خاک غربال می‌شود؛

روایتی دیگر از زندگی در کور‌ه‌پز‌خانه‌های تهران

کوره‌‌پز‌خانه‌های تهران، از جاهایی‌ هستند که از ابتدای بودن‌شان تا‌کنون، چشم‌های بسیاری، زندگی در کنار آنها را دیده و دربار‌ه‌اش روایت کرد‌ه‌اند. کوره‌پز‌خانه‌های تهران هم آن‌قدری عمر کرد‌ه‌اند که تمامی رنج‌های کارگران‌شان را به یاد بیاورند؛ از مردانی که از یکصد سال پیش تا‌کنون با غربال‌کردن خاک، آرزوهای ریزودرشت‌شان را الک می‌کنند به این امید که شاید روزی یکی از همان آجرهای فشاری، سقف دیوار خانه‌شان شود گرفته تا کودکی که فقط می‌تواند سه آجر در داخل فرغونی بگذارد که گاه گهوار‌ه‌اش می‌شود و در آن خواب فرداها را می‌بیند و زنی که با روسری آبی‌اش کمرش را راست نگه می‌دارد تا دیوار آجری بلندتری بچیند و چراغ خوشبختی را در آلونک خود به‌سختی روشن کند.
فاصله طبقاتی یا گسل طبقاتی؟

پیامدهای فرهنگی و اقتصادی فاصله طبقاتی

نخستین پیامد اختلاف طبقاتی، فشارهای روانی است که از قیاس افراد نسبت به همدیگر سرچمشه می گیرد.
مدل اقتصادی رضایت اجتماعی؛

واکنش‌ها به تجمع اعتراضی مشهد

برخی خبرگزاری‌ها از برگزاری تجمع‌های اعتراضی در شهر مشهد خبر داده‌اند. به گفته فرماندار مشهد، این تجمع غیرقانونی با‌ عنوان «نه به گرانی» برگزار شده است. فارغ از ریشه‌های سازمانی تجمع و ابعاد سیاسی آن، مهم‌ترین پرسش در حوزه اقتصادی به تناقض میان موقعیت حاکم بر اقتصاد و عنوان انتخاب‌شده بازمی‌گردد.
ادعای جدید ربیعی؛

یارانه نقدی فقر را دامن زد/حساب بانکی متقاضیان یارانه چک می‎شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه حساب بانکی کسانی که متقاضی یارانه هستند، بررسی می‌شود، گفت: ۴۰هزار میلیارد تومان پول یارانه را به افرادی دادیم که تفاوتی در زندگی آنها ایجاد نکرده و با این کار بی‌عدالتی و فقر بین‌نسلی را دامن زده‌ایم.
ربیعی گفت:

نگران شش میلیون نفر بدون بیمه بازنشستگی هستیم

وزیر رفاه گفت: ۶ میلیون نفر بیمه بازنشستگی ندارند و ما نگران این افراد هستیم به همین دلیل به دنبال اجرای برنامه هایی برای ایجاد دوران سالمندی بدون معلولیت و سلامت هستیم.
یک پدر ارومیه‌ای گفت:

در شب یلدا شیفت ماندم تا شرمنده خانواده‌ام نشوم

یک پدر ارومیه‌ای گفت: برای اینکه در شب یلدا نتوانستم خوراکی برای همسر و فرزندانم تهیه کنم به‌جای همکارم شیفت شب ماندم تا بیشتر از این شرمنده خانواده‌ام نشوم.
علی ربیعی مطرح کرد؛

استراتژی دولت در یارانه نقدی سال‌۹۷/ سبد غذایی بزودی توزیع می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هیچ نیازمندی از شمول دریافت یارانه نقدی خارج نمی‌شود، حتی اگر تحت پوشش نهاد حمایتی نباشد، گفت:استراتژی ما افزایش یارانه نقدی نیازمندان است.
ربیعی:

نیمی از کشور وام نگرفته‌اند/ به ۱۰ میلیون نفر سبدکالا داده می‌شود

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به دنبال قطع یارانه کسی نیستیم، گفت: 32 میلیون وام در شبکه بانکی ثبت شده است اما شاید نیمی از کشور از وام بهره نگرفته‌اند و باید بر عدالت محور کردن تخصیص مالی تأکید کنیم.
مرکز پژوهش‌های مجلس؛

کریدور عبور از فقیر به غنی

تجارب جهانی نشان می‌دهد تنها راه تبدیل شدن به یک کشور ثروتمند اتخاذ راهبرد بازارمدار است. بازوی پژوهشی مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان «چرا فقط برخی کشورها موفق به رشد تولید و فرار از فقر می‌شوند؟» عوامل گوناگون موثر بر رشد اقتصادی کشورها را مورد مطالعه قرار داد. این گزارش نشان می‌دهد که بیش از آنکه فرهنگ و نظام سیاسی در تصویر آینده اقتصاد موثر باشد، راهبرد سیاستی نقش کلیدی‌تری را ایفا می‌کند.
امحای «فقر شدید» در دستور کار دولت؛

ورود سالانه یک میلیون نفر به بازار کار

وزیر تعاون، کار، رفاه و امور اجتماعی امحای فقر شدید را در دستور کار جدی دولت دانست و بیان کرد: در برنامه بودجه‌ ۹۶ امحای فقر شدید به گونه‌ای که هیچ ایرانی زیر کف حمایت اجتماعی نباشد، تعریف شده است.
با افزایش موج گرسنگی؛

مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در روز جهانی غذا خواستار برقراری صلح شد

امروز مدیراجرایی برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد با افزایش شواهد موجود در تائید ارتباط بین جنگ، مهاجرت و افزایش گرسنگی، بی درنگ خواستار برقراری صلح شد.
کارشناسان اقتصادی تأکید کردند؛

غربالگری مشمولان یارانه نقدی ، راهکار توزیع عادلانه ثروت

یکی از مهم‌ترین سندهای دخل و خرج کشور طی سال‌های اخیر است، چراکه در آن دولت سعی کرده تا به سمت بودجه‌ریزی عملیاتی و کاهش هزینه‌ها همزمان افزایش عدالت اجتماعی و کاهش فقر قدم بردارد، برای مثال دولت در لایحه بودجه سال 97 با کاهش بودجه یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها به 23هزار میلیارد تومان، عملاً پیشنهاد حذف یارانه بیش از 30 میلیون نفر متمکن را داده است و قصد دارد که منابع مالی آزاد شده از این قسمت را به اقشار نیازمند جامعه و افزایش سطح بهداشت و درمان اختصاص دهد. در لایحه بودجه 1397 به محدود کردن درآمدها از محل فروش نفت و افزایش سهم مالیات نیز اشاره شده و بسیاری از کارشناسان اقتصادی در دو روز اخیر به تحسین این اقدام دولت دوازدهم پرداخته‌اند.
سختی تامین هزینه‌های زندگی‌؛

دختری که کلیه‌اش را به حراج گذاشت

«دنیا» یک دختر 28 ساله است که بر خلاف سایر هم‌سالانش به جای فکر کردن به «ادامه تحصیل»، «داشتن یک شغل مناسب» «کلاس‌های تفریحی و آموزشی»، «ازدواج» و ... راهی جز فروش یکی از کلیه‌هایش و بخشی از کبدش بر سر راه خود نمی‌بیند.
بی رحمی مردم نسبت به یکدیگر؛

فقر یا بیماری و گرسنگی دردناک نیست

فقر و بیماری دردناکترین چیز نیست،بلکه از همه بدتر بیرحمی مردم نسبت به یکدیگر است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی خبر داد؛

تشکیل کمیته‌های محرومیت‌زدایی در 30 شهرستان محروم

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از تشکیل کمیته‌های محرومیت‌زدایی در 30 شهرستان محروم در کشور خبرداد.
فقر اجتماعی ؛

تصویری قابل تامل از یک نانوایی

این تصویر فاجعه است... مگر چند نفر چنان به نان شب محتاج بوده‌اند که از نانوایی تقاضای نان نسیه کرده‌اند؟!
واقعا پول باعث خوشبختی است؟

برای شاد بودن به چه میزان درآمد نیاز دارید؟

بارها شنیده ایم که پول باعث خوشبختی و خوشحالی نمی شود ولی مطالعه اخیر دانشگاه پرینستون امریکا عکس این مساله را اثبات کرده است.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اعلام کرد:

۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر زیر خط فقر زندگی می‌کنند

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با اشاره به مشکلات اجتماعی گفت: حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ بیکاری حدود ۱۲ درصد است که این نرخ بین جوانان به ۲۴ درصد می‌رسد؛ ۱۹ میلیون نفر هم با مشکل بد مسکنی مواجه هستند.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها