سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
روايتي از فروش اعضاي بدن؛

از كليه تا كبد، براي كمي پول

کمی پایین‌تر از میدان ولیعصر، روبه‌روی کاخ دادگستری، کوچه‌ای است که در و دیوارش گره خورده با مرگ و زندگی. وارد کوچه که می‌شوید آماجی از آگهی‌های خرید و فروش اعضای بدن بر سرتان هوار می‌شود؛ بعضی‌ها سلیقه به خرج داده‌اند و روی برگه A۴ آگهی خود را نوشته‌اند و بعضی با ماژیک، خودکار و یا هر چیز دیگری که دم‌دستشان بوده، تکه‌هایی از بدن خود را برای دریافت پول به فروش گذاشته‌اند.
نگرانی از افزایش روند مهاجرت در کشور؛

هشدار فتاح درباره ایجاد حاشیه‌های جدید در کلانشهرها

مهندس سید پرویز فتاح در خصوص تشکیل حاشیه‌های جدید در اطراف شهر های بزرگ گفت: از گوشه و کنار می شنویم که در اطراف شهرهای بزرگ حاشیه‌هایی جدید در حال شکل گیری هستند؛این درحالیست که مراجعات مددجویان غیر بومی که از نظر گویش و ظاهر و... شباهتی به مردم شهرهای بزرگ ندارند،به دفاتر کمیته امداد در کلان شهرها نشان دهنده افزایش روند مهاجرت در کشور است.
هزار و يك شب بيكاري معدنچيان آق دره؛

درهاي بسته معدن طلاي آق‌ دره در گفت ‌و‌گو با يكي از معدنچيان

تعدادي از اهالي روستاهاي اطراف معدن طلای روستای آق‌ دره بارها به دنبال كار به معدن مراجعه كرده‌اند و روز پنجشنبه كارشان به تحصن كشيده و بعد نوبت به درگيري رسيده و نهايتا 13 نفر راهي بيمارستان شده‌اند.
۴میلیارد تومان کمک مردمی؛

میوه‌های مهربانی درسبد خانواده‌های محروم

در روزهای ماه مبارک رمضان، طرح سبد مهربانی برای اهدای میوه رایگان به نیازمندان با استقبال بسیار گسترده ای رو به رو شده است.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان؛

شرایط بازنشستگی پیش از موعد روستائیان

بر اساس قانون بازنشستگی پیش از موعد تمامی بیمه‌شدگان عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که در زمان ارائه تقاضای بازنشستگی پیش از موعد، دارای حداقل ۷۰ سال تمام سن و همچنین حداقل 10 سال سابقه بیمه‌پردازی باشند می‌توانند بازنشسته شده و از مستمری ماهیانه متناسب با سابقه پرداخت حق بیمه بهره‌مند شوند.
افزایش کارگزاری ها تا پایان سال 96؛

احتساب دوره سربازی به عنوان سابقه با پرداخت حق بیمه

مدیر کل امور فنی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی گفت: با پرداخت دو سال حق بیمه دوره سربازی مشمولین به‌عنوان سابقه کار برای افراد محسوب می‌شود.
معاون مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

زادوولد فقرا در ایران بیشتر از ثروتمندان

معاون مرکز آمار ایران گفت: تحقیقات مرکز و پژوهشکده آمار نشان می دهد نرخ باروری در میان خانواده هایی که وضع مالی بهتری دارند کمتر است و خانوارهایی که کم درآمدتر هستند نرخ باروری بالاتری دارند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

آغاز توزیع سبد غذایی رمضان برای 10 میلیون نفر

توزیع بسته حمایت غذایی میان نیازمندان یکی از مهم‌ترین سیاست‌های حمایتی دولت یازدهم از محرومان و اقشار ضعیف بوده به طوری که تاکنون طبق گزارش های ارائه شده چهار بسته حمایت غذایی بین 10 میلیون نفر ازافراد کم درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی توزیع شده است.
کارشناس اقتصاد مسکن خبر داد؛

زندگی ۱.۵میلیون خانوار ایرانی در اتاق ۱۲متری

کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه ۱.۵میلیون خانوار ایرانی در یک اتاق ۱۲متری و کمتر از آن زندگی می‌کنند، گفت:‌ در حوزه مسکن ۳.۲میلیون خانوار کم‌درآمد زیر خط فقر مستأجر هستند.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور؛

افراد با درآمد ماهانه کمتر از 130 هزار تومان «فقیر مطلق» محسوب می‌شوند

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تحت پوشش قرارگرفتن معلولان ضایعه نخاعی از ماه جاری و حمایت از حدود 150 هزار نفر معلول پشت نوبت خدمات بهزیستی از مهرماه خبر داد.
نه مردم به سه برابر شدن یارانه؟

راغفر: مردم به شعارهای اقتصادی رقبای روحانی اشتیاق نشان ندادند

حسین راغفر،‌کارشناس اقتصادی بر این عقیده است مردم زمانی که دولت روحانی را برای بار دوم انتخاب کردند به دستاوردهای صرفا اقتصادی دولت توجه آنچنانی نداشتند و برایشان آرامش و امتیت اجتماعی و سیاسی در اولویت بود
ازدواج زودهنگام کودکان؛

فقر عامل اصلی ازدواج کودکان

از صبح منتظر بودم نرگس بیاید؛ دخترک هشت ساله‌ای که در یکی از خانه‌های علم جمعیت امام علی(ع) درس می‌خواند. آن روز نرگس نیامد، فردایش هم نیامد. به خانه‌شان رفتم؛ مادرش گفت‌: پریشب به خانه شوهر رفته و دیگر به خانه علم نمی‌آید!
راه‌‌حل حاشیه‌نشینی چندبرابر کردن یارانه‌‌هاست؛

مسابقه کاندیداها برای منفی نشان دادن شرایط جامعه

مدیر گروه مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات فرهنگی- اجتماعی وزارت علوم با اشاره به مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: موضوع حاشیه‌نشینی بر هیچ‌کس پوشیده نیست اما آیا راه حل آن چند برابر کردن یارانه است؟
مرکز آمار ایران ؛

آمار رسمی از هزینه تفریح "چهار درصدی‌ها" + نمودار

گزارش های مرکز آمار نشان می دهد اقشار بسیار برخوردار سالانه چند صد برابر فقرا برای تفریحشان هزینه می کنند.
رئیس سازمان بهزیستی مطرح کرد:

خانوارهای کم‌درآمد برای دریافت مستمری مددجویی در سامانه وزارت کار ثبت‌نام کنند

رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده در برنامه ششم است، می‌توانند برای دریافت مستمری مددجویی در سامانه خدمات حمایتی ثبت‌نام کنند.
هیئت دولت مصوب کرد؛

افزایش مستمری بازنشستگان و مشمولان قانون تامین اجتماعی

بر اساس مصوبه هیئت دولت، مستمری بازنشستگان و مشمولان قانون تامین اجتماعی در سال جاری افزایش می‌یابد.
کاریکاتور

فاصله طبقاتی جامعه از تفکرات تا واقعیت

فاصله طبقاتی از نگاه طنز
علی ربیعی مطرح کرد؛

میزان افزایش حقوق‌ بازنشستگان تامین‌ اجتماعی

وزیر کار و رفاه اجتماعی از افزایش 20 و نیم درصدی حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.
هیات وزیران مطرح کرد؛

مستمری مشمولان سازمان تامین اجتماعی افزایش می یابد

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست جهانگیری معاون اول رییس جمهور، به منظور ارتقای درآمد طبقات ضعیف و متوسط، با پیشنهاد افزایش مستمری مشمولان سازمان تأمین اجتماعی موافقت کرد.
مدیرعامل بیمه سلامت ایران عنوان کرد:

آغازسال با ۶ هزار میلیارد بدهی/ بودجه ۲۵ هزار میلیاردی می‌خواهیم

مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: با اجرای طرح تحول سلامت بین سال ‌های 93 تا 95 کسری اعتبار قابل توجهی بوجود آمد به طوری که 5 تا 6 هزار میلیارد تومان مطالبه از سال قبل به سال ۹۶ منتقل شد.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها