نمايش ثروت؛

با «نوکيسگی » چه کنیم؟

پيداکردنشان کار سختي نيست؛ آن‌قدر راحت از خودشان ردپا به‌جا مي‌گذارند که احتياجي نيست دنبالشان بگرديم؛ خودشان، خودشان را معرفي مي‌کنند.
خضری خبر داد؛

کولبران بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند

نماینده پیرانشهر گفت که با موافقت وزیر کار، کول‌بران از نیمه دوم فروردین بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند.
سایه فقر!

راه‌ کوتاه مدرسه تا مرگ!

«مادرشان، کنترلش را از دست داده است. در این چند روز مدام ماجرا را از اول تا آخر با جزئیات تعریف و بعد چند ثانیه سکوت کرده و دوباره همه‌چیز را از اول تعریف می‌کند. مادر زهرا، سعیده و زبیده توی ماشین بوده که کامیون زده به ماشینشان.» اینها را نادر بلوچ‌لاشاری، دایی سه دختری می‌گوید که چند روز پیش به‌همراه دو نفر دیگر در راه مدرسه تصادف کردند.
معاون وزیر تعاون:

9200 کودک تهرانی به مدرسه نمی‌روند

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش داده‌های پایگاه اطلاعاتی رفاه در ایجاد تحول در عرصه سیاست‌گذاری اجتماعی گفت: امسال بر اساس جمع‌بندی اطلاعات به این نتیجه رسیدیم که ۹۲۰۰ کودک تهرانی به مدرسه نمی‌روند که البته بعدا مشخص شد ۶۷ درصد آنها ایرانی نیستند.
مدیرکل هماهنگی شبکه‌های مردمی کمیته امداد خبر داد:

ایجاد شبکه ملی خیر و احسان در کشور/ 53 درصد مراکز نیکوکاری در مناطق برخوردار هستند

مدیرکل هماهنگی شبکه‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به خدمت‌رسانی 957 مرکز فعال نیکوکاری در کشور، گفت: نیازمند ایجاد شبکه ملی خیر و احسان به همراه یک منشور اخلاقی در جامعه هستیم.
وزیر کار در جمع خبرنگاران:

حقوق و پاداش بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: برای عیدی و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و حقوق و پاداش آنها براساس تاریخ و زمانبندی تعیین شده پرداخت می‌شود.

جزئیات پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

عیدی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از ١٧تا ٢٥ اسفند به حساب آنها واریز می‌شود.
زیر پوست شغلی شهر:

ماشین خواب ها؛ آنهایی که شغل و خانه‌شان یک ماشین است

زیر آسمان پایتخت، بعضی ها همه زندگیشان همین ماشین است. با ماشین مسافرکشی می کنند، در آن می خوابند و عمده لحظات زندگی شان را در آن سپری می کنند به امید یک لقمه نان... .
احمد صافی:

۴۰ هزار بازنشسته چشم‌انتظار پرداخت مطالبات‌/ پاسخی برای بازنشستگان نداریم

رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش با انتقاد از بودجه آموزش و پرورش در سال آینده گفت: ۴۰ هزار بازنشسته چشم انتظار پرداخت مطالبات‌شان هستند، بعد از ۳۰ سال رنج و تلاش به آنها چه بگوییم؟
لایحه بودجه سال ۹۶؛

شش میلیون نفر نیازمند تصمیم مجلس

با آغاز رسیدگی به لایحه بودجه سال ۹۶ در صحن علنی مجلس، به‌زودی تکلیف نهایی بسیاری از حوزه‌های مالی و اجرایی در سال آینده مشخص می‌شود.
اتحادیه کارگران شهرداری تهران؛

فاصله طبقاتی در جامعه غیرقابل انکار است/ مزد با کارشناسی دقیق و براساس قانون تعیین شود

اتحادیه کارگران شهرداری تهران با صدور بیانیه‌ای خواستار تعیین دقیق حداقل دستمزد براساس نرخ واقعی تورم و محاسبات سبد معیشت خانوار شده‌است.
گفتگو با پرویز فتاح؛

بازتعريف معنای فقر

دومين سال رياست سيد پرويز فتاح؛ رييس كميته امداد در حالي رو به پايان است كه در اين مدت، مددجويان امداد هم از فراز و نشيب مشكلات اقتصادي دولت بي‌نصيب نبوده‌اند.
مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری ؛

علت حذف "حق عائله‌مندی" از فیش حقوقی برخی بازنشستگان

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری درباره علت حذف حق عائله‌مندی و اولاد از فیش حقوقی برخی بازنشستگان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: آن دسته از بازنشستگانی که دچار مشکل شده‌اند هرچه سریعتر کد ملی افراد تحت تکفل خود را به دستگاه اجرایی زمان خدمتشان اعلام کنند.
در مناطق مرزی غرب کشور؛

پول بدهید، در تهران ابزار شنود، اسلحه و شوکر تحویل بگیرید

مرد سرش را جلو می آورد و به آرامی می‌پرسد:" چیز خاصی مدنظر داری؟ ببین راحت باش، مشکل فرودگاه نداری، خودم هرچی بخوای تهران تحویلت می‌دم، شوکر می‌خوای؟"
مدیر بازارچه مرز تمرچین :

چهار هزار کولبر رسمی داریم

مدیر بازارچه مرز تمرچین گفت: بازارچه مرزی یک محوطه مصور در نقطه صفر مرزی است که به موجب موافقت ریاست جمهور به منظور ارتقاء سطح درآمد سرانه معیشت مرزنشینان و جلوگیری از قاچاق کالا ایجاد شده است.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری:

تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی هتل‌ها برای بازنشستگان/کمک‌هزینه عتبات اعلام شد

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در رابطه با کمک هزینه بازنشستگان در ایام نوروز امسال گفت: بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به دفاتر شرکتهای ایرانگردی و جهانگردی از تخفیف ۳۰ تا ۵۰درصدی هتل‌ها برخوردار شوند.
کوله بری؛

حمل ٩٠ کیلو بار در پنج کیلومتر ٩٠ هزار تومان!

نه زمین کشاورزی دارند نه مرتع، نه نفت و منابع طبیعی. مایه حیات مردم این منطقه مرز است، رزق و روزی و خیر و حتی شر هم. مرزی که اغلب روزی به شهر هدیه می‌دهد و گاهی هم دست و پای شکسته و دیسک کمر؛ اگر جانی در بدن مانده باشد.
مشاغل من‌درآوردی؛ مولود شرایط زندگی امروز؛

من یک نوبت‌بگیر حرفه‌ای هستم!

گذرتان به هر بیمارستان یا درمانگاهی بیفتد، با عده زیادی مواجه می‌شوید که برای ملاقات پزشک یا انجام سایر امور پزشکی در انتظارند. با وجود افزایش چشمگیر تعداد بیماران، بعید نیست ظهور مشاغلی از این دست که شاید حالا کمی غریب به نظر بیایند اما بعدها شاید وقتی از کسی می‌پرسیم شغل‌اش چیست، گلویی صاف کند و بگوید: نوبت بگیر یا همراه بیمار!
عباس رشیدی خبرداد؛

کارت «منزلت» بازنشستگان، «بازنشسته» شد

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برخی خدمات به دلیل اینکه نیاز به تأمین بار مالی داشت و از سوی دولت و در بودجه سنواتی توسط مجلس تعریف نشد بازنشستگان را از دریافت این خدمات رایگان با کارت «منزلت» محروم کرد.
گزارشی از وضعیت کولبرهای مرز؛

داستان کولبرها ادامه دارد...

کولبر، انگار اسمش را با خودبه یدک می‌کشد؛ کسی که با کول‌هایش بار می‌برد. کسی که باید از کوه‌ها و راه‌های سخت عبور کند تا به مرز برسد و باری را بردارد و برایش 50هزارتومان بگیرد. قصه کولبرها سر دراز دارد. قصه پیر و جوان و زن و مردی که بارهایی چند‌برابر قدشان را روی دوش‌شان می‌گذارند تا بتوانند نان شب‌شان را دربیاورند.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها