سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رضایی:

تعداد ۱۱ تشکیلات حامی کودکان گزینشی عمل می‌کنند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه کودکان زباله‌گرد سلامت جامعه را نیز به خطر انداخته‌اند از عدم توجه یازده تشکیلات حامی کودکان به این موضوع و نبود سازمان واحد پاسخگو برای بررسی این چالش انتقاد کرد.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران؛

ثابت می‌کنیم که به ٩٠‌درصد کودکان کار تجاوز می‌شود

طرح جمع‌آوری کودکان کار در پایتخت در واپسین روزهای شهریور آغاز شد و بلافاصله انتقاد نسبت به انجام آن و حاشیه های پیش آمده جنجال به پا کرد؛ از فرستادن این کودکان به اردوگاه یاسر در ورامین و تراشیدن موهای کودکان تا اعلام رد مرز کودکان کار مهاجر.
دستور دهید این آمار تکذیب شود. با تشکر!

90درصد کودکان کار مورد تجاوز قرار می گیرند

تجاوز به آن کودکان نگون بخت که عموم شان به دلیل فقدان تغذیه مناسب نحیف و استخوانی اند و قادر به هیچ دفاعی از خودشان نیستند جنایتی است که بیخ گوش ما رخ می دهد. همین جا. در پایتختی که هزاران میلیون ها مسلمان در آن زندگی می کند.
معضل کودکان کار و خیابانی؛

بار سنگین فقر بر شانه های نحیف کودکان کار

برخی از کودکان، این روزها به جای آن که در مدرسه باشند و سرگرمی‌شان کتاب و اسباب بازی‌های رنگارنگ باشد، روی سنگ فرش خیابان‌های پایتخت می‌نشیند و فال می‌فروشند.
کودکان کار ؛

ورود کودکان به چرخه کار، ممنوع

حسن، بچه دروازه غار است. 11 ساله. خوش قد و بالا. کشتی‌گیر. در منطقه‌شان مقام آورده و مقام‌های بیشتر هم حتماً می‌آورد.
موضوع کودکان کار باید از باندها تفکیک شود؛

درآمد میلیونی سرکرده باند فامیلی کودکان کار

رئیس اداره اجتماعی فرمانداری تهران با بیان اینکه باید کودکان کار را با باندهایی که در این حوزه فعالیت می کنند، تفکیک کرد از نگهداری 10 خواهرزاده و برادر زاده در یکی از مراکز خبر داد که به عنوان کودکان کار در خیابان ها مشغول به کار بودند و هر کدام روزی صد هزار تومان درآمد داشتند و به این شکل روزی یک میلیون تومان به فردی که آنها را ساماندهی می کرد، می رسید.
عضو شورای شهر تهران هشدار داد؛

سوءاستفاده‌ جنسی از اغلب کودکانِ زباله‌گرد

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برخی کارگاه‌های تفکیک زباله که به کودکان زباله‌گرد خوابگاه داده‌اند، گفت: مشغول بررسی این موضوع هستیم. برخی می‌گویند، این خوابگاه‌ها یا با همکاری شهرداری پیشین در اختیار این پیمانکاران قرار داده شده و یا اینکه به پیمانکار مکانی تحویل داده شده، اما آنها در حال حاضر آنجا را تبدیل به خوابگاه کرده‌اند.
تدوین برنامه حمایت از کودکان در دست بررسی؛

برنامه جامع مشترک برای حمایت از کودکان کار

پدیده ی کودکان کار بیش از یک دهه است در ایران به مشکلی اجتماعی تبدیل شده است از این رو برخی ارگان ها به رفتارهای حذفی پناه برده اند و برخی از حمایت این خانواده ها سخن می گویند اما این بحث پیش می آید مدیریت یکپارچه در این زمینه چه فرصت ها و تهدیدهایی می تواند نصیب متولیان امر کند؟
رحمانی فضلی:

ساماندهی کودکان خیابانی در اولویت قرار گیرد

وزیر کشور در سخنانی با اشاره به پدیده متکدیان و کودکان خیابانی اظهار داشت: ساماندهی کودکان خیابانی در شهرهایی که بیشتر تحت تاثیر این مسئله هستند باید در اولویت قرار بگیرند.
«بررسی مطبوعات»؛

ساماندهی کودکان کار با توانمندسازی آنها

کودکان کار یکی از بزرگ ترین قربانیان آسیب های اجتماعی در جوامع به شمار می رود. کودکانی که برای برآورده کردن نیازهای مادی و هزینه های زندگی به کارهای دشوار گمارده می شوند و رسیدگی و ساماندهی به وضعیت زندگی این افراد، ضرورتی انکارناپذیر است.
ادامه‌ی یک روند غیرقانونی؛

فرمانداری همچنان بر جمع‌آوری کودکان کار مُصِر است

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه جمع‌آوری کودکان کار و خیابان توسط فرمانداری و شهرداری باید متوقف شود، گفت: در جلسه اخیر فرمانداری مقرر شد که وزارت رفاه و سازمان بهزیستی جذب این کودکان را انجام دهند و هر کسی برخلاف مصوبه کاری را انجام دهد، غیرقانونی عمل کرده‌است.
سرداراشتری:

کودکان کار را به چشم مجرم نبینیم

فرمانده نیروی انتظامی گفت: کودکان کار را به چشم مجرم نبینیم و با آنان برخورد خشن نداشته باشیم.
در پی اعلان حمایت کمیته امداد از کودکان کار:

بازتولید کودک کار با وجود طرح های حمایتی

طی یک ماه اخیر طرح جمع آوری کودک کار به شدت مورد پیگیری قرار گرفت اما این طرح با اعتراض و حمایت برخی ارگان ها رو به رو شد
کودکان کار فقط این را کم داشتند؛

در پاتوق‌های تهران به 90 درصد کودکان متکدی، تجاوز می‌شود

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، می‌گوید 90 درصد کودکان متکدی در پاتوق‌ها مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند؛ خبری که ممکن است در یک نگاه از آن بگذرید اما عمق فاجعه‌اش با لحظاتی تامل در واژه‌ها و اعداد هویدا می‌شود و فاجعه‌بارتر این‌که این آمار از سوی یک نهاد رسمی مثل شهرداری تهران ارائه شده است.
بادامچی:

تشکیل کارگروهی برای پیگیری مداوم وضعیت کودکان کار

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه اغلب کودکان کار خارجی بوده و به تهران ترانزیت می شوند، گفت: پیگیری وضعیت کودکان کار از اولویت های اصلی کمیسیون اجتماعی مجلس است.
طرح جمع‌آوری کودکان کار؛

چرخه ناقص ساماندهی کودکان کار

مدت‌هاست که بسیاری از مسئولان و کارشناسان به طرح جمع‌آوری کودکان کار نقد دارند و همه معتقد هستند که این طرح نه‌تنها فایده ندارد، بلکه آسیب زیادی به این کودکان وارد می‌کند. با وجود این هر سال چند بار طرح جمع‌آوری کودکان کار انجام می‌شود و بودجه زیادی خرج این طرح که هیچ نتیجه مثبتی ندارد، می‌شود.
رضا قدیمی:

۹۰ درصد کودکان کار مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در واکنش به انتقادات وارده به طرح جمع‌آوری کودکان کار و خیابان گفت: نباید احساسی در این مورد صحبت و عمل کنیم، چرا که نود درصد این کودکان مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند.
واکنش مجلسی‌ها به ادامه جمع‌آوری کودکان کار و خیابان؛

وزارت کشور جمع‌آوری کودکان کار و خیابان را متوقف کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اقدامات فرمانداری تهران در جمع‌آوری کودکان کار و خیابان که با اعتراض فعالان مدنی حوزه کودک و نمایندگان مجلس روبرو بوده است، اظهار کرد: وزارت دادگستری، وزارت رفاه و سازمان بهزیستی با اجرای این طرح مخالف هستند و انتقادهای جدی به آن دارند، از همین رو وزارت کشور باید این طرح را متوقف کند.
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران خبر داد؛

ترانزیت کودکان کار به تهران/ آزار جنسی 90 درصد کودکان متکدی در پاتوق‌ها

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از ترانزیت کودکان اتباع بیگانه برای تکدی گری به تهران خبر داد و گفت: 90 درصد از کودکان کار مورد آزار جنسی در پاتوق‌ها قرار گرفته‌اند.
فریبا درخشان‌نیا:

هیچ حمایت درمانی از کودکان کار نمی‌شود

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: کودکان کار بر اساس "آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان" باید مورد درمان و در چرخه حمایتی قرار گیرند، اما متاسفانه هیچ حمایتی از این کودکان صورت نگرفته و وزارت بهداشت هنوز هم پای میز مذاکره نیامده است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها