سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس اورژانس اجتماعی کشور خبر داد؛

گزارش 16 هزار کودک‌آزاری به اورژانس اجتماعی در شش ماه نخست امسال

رئیس اورژانس اجتماعی کشور از گزارش 16 هزار مورد کودک‌آزاری به اورژانس اجتماعی کشور در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.
روایت زندگی کودکان کار؛

بچه‌های خیابان

از متروی شهرری تا شهرک علائین، با تاکسی ١٠ دقیقه راه است؛ محله‌ای که جزء محله‌های محروم شهرری است و آدم‌هایش زخم‌های خودشان را دارند؛ اما زخم‌هایشان هرچه باشد، شبیه بلوچ‌های مهاجر کوره‌های علی‌آباد نیست.
قصه تکراری و غمگین بچه‌های کار؛

روایت زندگی کودکان کار که قربانی آزار می‌شوند

از متروی شهرری تا شهرک علائین، با تاکسی ١٠ دقیقه راه است؛ محله‌ای که جزء محله‌های محروم شهرری است و آدم‌هایش زخم‌های خودشان را دارند؛ اما زخم‌هایشان هرچه باشد، شبیه بلوچ‌های مهاجر کوره‌های علی‌آباد نیست.
مظفر الوندی مطرح کرد؛

منطقه‌بندی تهران برای جمع‌آوری زباله توسط کودکان

فعال حقوق کودک گفت: فاصله بین جمع آوری تا بازیافت زباله عمدتا توسط کودکان بین سنین 10 الی 15 سال پر می شود، آنها برای این کار حقوق دریافت می کنند، تحت نظر یک سیستم فعالیت می کنند، حتی کارت دارند و برمبنای منطقه بندی در سطح شهر کار می کنند.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی خبر داد:

درآمد روزانه 70 هزار تومانی کودکان متکدی

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: از بین 400 کودک متکدی پذیرش شده در مراکز بهزیستی غیر از سه مورد آنان، همگی دارای پدر و مادر بودند و روزانه بطورمیانگین بین 50 تا 70 هزار تومان ، درآمد دارند.

بخواب مسئول، با آرامش بخواب بی مسئولیت...

کودکانی هستن که از شدت فقر و سرما مجبورن شب رو تو جعبه شن صبح کنن !
رؤیاهای قد و نیم قد؛

کودکان دستفروش مترو از خواسته‌هایشان می‌گویند

برخلاف صدای بلند و پرهیاهوی خانم فروشنده جوراب، «محمد‌حسن» با صدای خیلی آرام به لوازم جانبی موبایل که در دستش دارد، اشاره می‌کند و می‌گوید تمام لوازمش اصل است و با تضمین به مسافران مترو می‌فروشد. خانمی از او یک هندزفری می‌خرد و سر قیمت با او چانه می‌زند، محمدحسن که انگار تازه از خواب بیدار شده و حوصله زیادی ندارد، دو هزار تومان به او تخفیف می‌دهد و دوباره لابه‌لای صدای بلند فروشنده‌های دیگر تلاش می‌کند که محصولاتش را معرفی کند؛ کابل رابط، قاب موبایل، فلش مموری و... .
کودکان کار ؛

بازگشت فرشته‌ها به خانه

طرح ساماندهی کودکان کار با محوریت خانواده در قم و چند استان دیگر کشور تا پایان سال نهایی و اجرا می‌شود
معاون سازمان بهزیستی:

«کودکان کار» خارجی ساماندهی می‌شوند/حمایت وزارت امور خارجه از این کودکان

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از بازنگری آیین‌نامه مربوط به ساماندهی کودکان کار و خیابان، با رویکرد «خانواده محور» و «توانمندسازی» آنان و همچنین همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه مانند وزارت کشور و وزارت امور خارجه در خصوص کودکان کار غیرایرانی خبر داد.
کودکان زباله گرد؛

کودکی‌هایی که لای زباله‌ها گم می‌شود

کیسه‌های بزرگ سفید و آلونک‌های کوچک در دل کوهی از زباله؛ زباله، زباله، زباله. کودکانی میان کوه‌های متصل زباله تردد دارند و تعدادی هم ایستاده‌اند، خم می‌شوند و بالا می‌آیند. تعدادی کامیون منتظر هستند تا تفکیک تمام شود؛ قوطی‌های فلزی نوشیدنی در یک کیسه، بطری‌های پلاستیکی در کیسه‌ای دیگر و...
کودکان کار؛

برخورداري 9200 كودك خياباني از خدمات بهزيستي

ششمين نشست هم انديشي مؤسسات غيردولتي فعال در حوزه حمايت از كودكان در معرض آسيب و خياباني كلانشهر با حضور خانم دكتر درخشان نيا مدير كل دفتر امور آسيب‌ديدگان اجتماعي بهزيستي كشور، در شهرستان ري برگزار شد.
زباله‌گردی،‌ حادترین نوع کار کودک؛

کودکانی که انکار می‌شوند

احد و صمد، هفت و هشت ساله بودند؛ دو برادر مهاجر افغانستانی. زمستان بود، آن روزی که در آتش انفجار پرپر زدند؛ همان‌روزی که این دو کودک زباله‌گرد در کارگاه تجمیع ضایعات در اثر ترکیدن کپسول گاز متصل به بخاری، زنده‌زنده در آتش سوختند.
آخرین وضعیت کودکان کار در طرح ساماندهی؛

70 درصد کودکان کار غیرایرانی به کشورشان بازگردانده می‌شوند

طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان نزدیک به 4 ماه است که در تهران اجرایی شده و تاکنون 360 کودک خیابانی جذب و به مراکز بهزیستی منتقل شده‌اند. بنا به آخرین آمارهای اعلام شده از سوی معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور 70 درصد کودکان شناسایی شده در این طرح غیرایرانی هستند که همه این کودکان پدر و مادر دارند و امور مربوط به بازگشت این کودکان به کشورشان با کمک اداره اتباع در حال انجام است.
خاکی خبر داد؛

واگذاری کودکان چندقلو بی سرپرست به خانواده‌های متقاضی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران از واگذاری کودکان چند قلوی بی سرپرست به خانواده‌های متقاضی فرزند خواندگی خبر داد.
معاون سازمان بهزیستی ؛

آخرین وضعیت کودکان کار در طرح ساماندهی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره آخرین وضعیت کودکان کار و خیابان که در طرح اخیر ساماندهی در مجتمع ها و مراکز بهزیستی ، ساماندهی شدند، گفت: در این طرح در مجموع 360 کودک شناسایی شدند که برنامه های مختلفی برای آنان انجام شد یا در دست اقدام است.
معضل کودک آزاری ؛

زخم‌های کودکانه

انتشار گاه و بیگاه خبرهای دردناک کودک‌آزاری، جامعه را بحق نسبت به سلامت کودکان حساس‌تر کرده است و بحث و بررسی جامع و پیگیرانه‌ای را می‌طلبد.
ابتکار در همایش بین‌المللی «کودک و صلح»:

هنوز شاهد بردگی کودکان هستیم

همایش بین‌المللی «کودک و صلح» با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده، وزیر دادگستری، سفرا، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی یونیسف، یونسکو و کارشناسان متخصص در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
رئیس سازمان بهزیستی:

شهرداری آمار ندهد، بهزیستی اقدام کند/ کودکان کار نیازمند نگاه علمی و عاطفی

شهرداری تهران آماری در خصوص کودکان کار و تجاوزهای صورت گرفته به آنان ارائه داد که موجی از خشم و انزجار را در جامعه ایجاد کرد، حال آنکه بهزیستی متولی این امر وجود هر گونه آماری در این زمینه را تکذیب می‌کند.
رضایی:

تعداد ۱۱ تشکیلات حامی کودکان گزینشی عمل می‌کنند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه کودکان زباله‌گرد سلامت جامعه را نیز به خطر انداخته‌اند از عدم توجه یازده تشکیلات حامی کودکان به این موضوع و نبود سازمان واحد پاسخگو برای بررسی این چالش انتقاد کرد.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران؛

ثابت می‌کنیم که به ٩٠‌درصد کودکان کار تجاوز می‌شود

طرح جمع‌آوری کودکان کار در پایتخت در واپسین روزهای شهریور آغاز شد و بلافاصله انتقاد نسبت به انجام آن و حاشیه های پیش آمده جنجال به پا کرد؛ از فرستادن این کودکان به اردوگاه یاسر در ورامین و تراشیدن موهای کودکان تا اعلام رد مرز کودکان کار مهاجر.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها