مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران عنوان کرد:

توانمندسازی خانواده‌های کودکان کار در مراکز بهزیستی و پرتو

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: کودک متکدی هم کودک کار است، باید توانمند سازی خانواده های کودکان را در نظر بگیریم که در مراکز بهزیستی و مراکزی که شهرداری دارد با نام پرتو تحقق پیدا می کند.
واکنش جمعيت دفاع از کودکان کار و خيابان به بيانيه فراکسيون حقوق بشر مجلس

نابساماني‌هاي اجتماعي، کودک کار مي‌آفريند!

جمعيت دفاع از کودکان کار و خيابان به اظهارات سخنگوي کميسيون حقوق بشر مجلس شوراي اسلامي در ارتباط با سازمان‌هاي مردم‌نهاد پاسخ داده است.
دستان مهربان؛

رفتگری که هزینه تحصیل کودکان خیابانی را می‌دهد!

یک رفتگر چینی در سی سال گذشته توانسته مبلغ ۲۵ هزار دلار برای ۳۷ کودک خیابانی خرج کند که بتوانند به مدرسه بروند.
درآمدمان خوب است، تغییر شغل نمی دهیم!

کسب و کار فامیلی سر چهار راه

برای خودشان کاری دست و پا کرده‌اند آن هم وسط شهر؛شغلی که برای شروع نیاز چندانی به پول ندارد. سرمایه‌اش چند بچه قد و نیم قد است و چهارراهی که صاحبش شوند. مالیات هم نمی‌دهند. بیزینس خیابانی که با ارتباط فامیلی و خانوادگی گره خورده است.بخواهید و نخواهید آنها را سرچهاراه‌های تهران می‌بینید. پسر و دختر و زن و مرد هر کدام چیزی به دست گرفته‌اند و لابه لای ماشین‌هایی که پشت چراغ و ترافیک گرفتار شده‌اند می‌چرخند.
خیریه ها و رویکرد فعالیتی شان؟

از هر ۲۷۰ کودک کار، یک نفر تحت پوشش خیریه هاست

حمید رضا واشقانی فراهانی، فعال حقوق کودکان گفت: در ایران طبق آمار منابع رسمی حدود 3 میلیون و طبق آمارهای غیررسمی سازمان‌های مردم‌نهاد حدود 7 میلیون کودک کار زندگی می‌کنند. اگر آمار میانه 4 میلیون کودک کار را در نظر بگیریم، از هر ۲۷۰ کودک کار، تنها یک کودک تحت پوشش این امکانات اولیه قرار دارد و برای آن که دست‌کم ۵۰ درصد کودکان کار تحت پوشش قرار گیرند باید دست‌کم ۴۰۵۰ سازمان غیردولتی خدماتی دیگر تاسیس شوند.
دستان کودکان ما لایق اسباب بازی است؛ نه زباله:

بیانیه جمعیت امام علی درباره مرگ "احد و صمد"، دو کودک زباله گرد

جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی ع درباره ی مرگ «احد» و «صمد»، دو کودک زباله گرد، بیانیه ای صادر کرد.
گفت و گو با رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران؛

فقر عامل کلیدی در پدیده نوزادان سر راهی

ما نمی دانیم که مادرش در چه شرایطی بوده و پدرش در چه شرایطی بوده است و آیا آن نوزاد، مشروع است یا نامشروع است.
در حریق یک گاراژ جمع آوری ضایعات؛

دو کودک کار زنده در آتش سوختند

کودک 7 و 8 ساله، اهل کشور افغانستان در گاراژی که پدرشان مشغول به فعالیت بوده، حضور پیدا کرده تا ضایعاتی که جمع آوری کرده اند را تحویل پدر دهند.

کودکان کار و کاری که از ما برمی آید

به لطف مدیریت درخشان مدیران پرتلاش هر روز بر تعداد کودکان کار داخلی و خارجی که سر چهارراه ها اسپند دود می کنند، دستمال کاغذی می فروشند، شیشه ماشین ها را به زور تمیز می کنند و ... اضافه می شود.
کودکان زباله گرد؛

کودکی هایی با طعم زباله

چندی پیش در یکی از پارک های پر رفت و آمد نشسته بودم به کودکان می نگریستم و کودکی هایشان، به لبخند ها و شادی های کودکی که به ساده ترین چیز نقش می بندند و جاری می شوند...
طرح جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر؛

پشت پرده افزایش «کودکان متکدی» در معابر پایتخت

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به خلاء قانونی در جمع‌آوری کودکان متکدی از تغییر رویه فعالیت باندهای تکدی‌گری به سمت جذب کودکان خبر داد.
حمایت از کودکان کار در خانه هنرمندان ایران:

کودکان کار "زیر گنبد کبود" گرد آمدند

کودکان کار در پروژه مشارکتی گروه های مجسمه سازی و نمایشی با عنوان «زیر گنبد کبود» به ساخت اجزای قصه پرداختند.

آسوده بخوابید که مدیران بیدارند!

کودکان کار را شاید بتوان مظلوم ترین افرادی در کشور دانست که در کمال معصومیت و بدون اینکه بتوانند برای سرنوشت خود تصمیم گیری نمایند باید دستمایه افرادی قرار بگیرند که از آنها فقط برای سوء استفاده های مالی و دستیابی به اهداف شوم و نیت های پلید از هیچ گونه اقدامی کوتاهی نخواهند کرد!
کودکان کار و خیابانی:

پرسه زنی لابه‌لای ماشین‌ها

پدیده کودکان کار و خیابانی یکی از معضلات گریبانگیر اکثر شهرهای بزرگ در جهان معاصر است. گسترش این پدیده به حدی است که جوامع توسعه یافته و در حال توسعه را به یک اندازه به خود مشغول کرده است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور؛

بازنگری پروتکل حمایت از کودکان کار/ ورود قوه قضائیه و نیروی انتظامی به حمایت از کودکان کار

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود ۵ هزار کودک کار در تهران، از بازنگری پروتکل حمایت از کودکان کار خبر داد و گفت: کودکانی که پس از ۲بار نگهداری در بهزیستی، مجدد به کار گماشته شوند، از والدین آنها سلب صیانت خواهد شد.
مسعودی فرید؛

میانگین درآمد روزانه "کودکان کار"

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در خصوص میزان درآمد هر یک از کودکان کار و خیابان در طول شبانه روزگفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته کودکان کار و خیابان روزانه ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان درآمد دارند و می‌توان میانگین درآمد روزانه کودکان کار را ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان اعلام کرد.
رئیس بهزیستی خبرداد

توافق سه جانبه برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به مدرسه

رئیس ســــازمان بهزیستی از انجام توافق سه جانبه‌ای بین این سازمان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل از جمله کودکان کار و نیز کودکان اتباع بیگانه به مدرسه خبر داد.
به بهانه روز جهانی کودک:

معصومیتی که خرید و فروش می‌شود

کودکانی هستند که کودکی نمی‌کنند بلکه وظیفه دارند بخشی از زندگی پر مصیبت خانواده را بچرخانند، شناسنامه ندارند، گاهی در ازای مقداری پول معامله می‌شوند و دیگر مهم نیست، زیردست سرپرستان سنگدل و خشن، بر سر جسم و روح‌شان چه می‌آید.
رضا قدیمی عنوان کرد:

جشن ویژه روز جهانی کودک برای ۱۵۰۰ کودک کار پایتخت

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از برگزاری مراسم روزجهانی کودک در ۸ مهرماه و با حضور بیش از ۱۵۰۰کودک کار و خیابان تحت پوشش مراکز «پرتو» سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران خبر داد.
کودکان کار آرزوهایشان را به آسمان فرستادند؛

کوله پشتی هایی که جایگزین کیسه های مشکی پلاستیکی شد

در آستانه سال تحصیلی جدید کودکان کار در کنار یکدیگر جمع شدند و کیف هایی را هدیه گرفتند. امسال قرار نیست کودکان کار با کیسه های پلاستیک مشکی راهی کلاس درس شوند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها