سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشکلات کودکان متکدی و کار؛

کودکی ام بین تحقیر و التماس گم شد

پنج سالش هم نشده اما فن بیان قوی دارد و صد حیف که این کلمات شیرین کودکانه برای طلب پول بر زبان جاری می شوند؛ فنی که در آن التماس ، درماندگی و نیاز و گاهی متاسفانه حتی دروغ و ریا نهفته شده تا دل مردم به رحم بیاید.
قول جهانگیری برای بازنشستگی کودکان کار چه شد؟

رییس بهزیستی: شهرداری و قوه قضائیه کمک کنند تا وعده دولت اجرایی شود!

معاون اول رئیس جمهور در حالی با وعده حمایت از فقرا، جمع آوری تمامی کودکان کار را در دستور کار دولت جدید اعلام کرده که هنوز وعده ۹ماه قبل دولتی ها در این خصوص اجرایی نشده است.
رویاهای کودکانه در انتظار تصمیمات مردانه!

قانون حمایت از کودکان کار کی اجرایی می شود؟

امروزه کودکان کار در بسیاری از کوچه و خیابان های استان دیده می شوند. در اطراف فروشگاه های بزرگ، چهار راه ها، پارک ها، ترمینال اتوبوس رانی و ... شاید خیلی از ما ها از روی دلسوزی و ترحم از آنها خرید کرده باشیم.
کودکان کار؛‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍

کودکانی که خیلی زود بزرگ می‌شوند

بهره‌کشی از نیروی کار کودک، ریشه در عوامل مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارد. معضل بسیار جدی که همه جوامع را تهدید می‌کند موضوع کودکان کار است؛ کودکانی که خیلی زود بزرگ می‌شوند و به جامعه وارد می‌شوند.
کودکان کار، بزرگسالان کوتاه قامت شهر؛

دنیای شیرین كودكي، رویای بر باد رفته کودکان کار

كودك فروشي در شهر صرفا فروختن جسم كودكان به ديگري نيست، كه همين به كار گرفتن آنها در بازار آنهم در اوج دوران كودكي، خود نوعي فروش كودكي و دنياي شيرين آن است كه اين روزها بازارش بسيار رونق نيز دارد.
ماجرای رفت و برگشت‌های وقت‌گیر یک لایحه در سه قوه

زمان برای حمایت از کودکان در مجلس از دست می‌رود

بی‌تردید اطاله رسیدگی به لوایح کودکان و نوجوانان به علت خاص بودن این گروه و ضرورت توجه به حمایت و تربیت آنان به‌عنوان نسل آینده کشور ما را بر آن می‌دارد که در رسیدگی به این لوایح تسریع شود.
رویاهای کودکان و تصمیم مسئولان؛

قانون حمایت از کودکان کار کی اجرایی می شود؟

یک نویسنده و روزنامه نگار با اشاره به وضعیت امروزه کودکان کار می گوید: کارهایی که برخی از این کودکان انجام می دهند در واقع نوعی کار با اعمال شاقه است.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران عنوان کرد:

توانمندسازی خانواده‌های کودکان کار در مراکز بهزیستی و پرتو

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: کودک متکدی هم کودک کار است، باید توانمند سازی خانواده های کودکان را در نظر بگیریم که در مراکز بهزیستی و مراکزی که شهرداری دارد با نام پرتو تحقق پیدا می کند.
واکنش جمعيت دفاع از کودکان کار و خيابان به بيانيه فراکسيون حقوق بشر مجلس

نابساماني‌هاي اجتماعي، کودک کار مي‌آفريند!

جمعيت دفاع از کودکان کار و خيابان به اظهارات سخنگوي کميسيون حقوق بشر مجلس شوراي اسلامي در ارتباط با سازمان‌هاي مردم‌نهاد پاسخ داده است.
دستان مهربان؛

رفتگری که هزینه تحصیل کودکان خیابانی را می‌دهد!

یک رفتگر چینی در سی سال گذشته توانسته مبلغ ۲۵ هزار دلار برای ۳۷ کودک خیابانی خرج کند که بتوانند به مدرسه بروند.
درآمدمان خوب است، تغییر شغل نمی دهیم!

کسب و کار فامیلی سر چهار راه

برای خودشان کاری دست و پا کرده‌اند آن هم وسط شهر؛شغلی که برای شروع نیاز چندانی به پول ندارد. سرمایه‌اش چند بچه قد و نیم قد است و چهارراهی که صاحبش شوند. مالیات هم نمی‌دهند. بیزینس خیابانی که با ارتباط فامیلی و خانوادگی گره خورده است.بخواهید و نخواهید آنها را سرچهاراه‌های تهران می‌بینید. پسر و دختر و زن و مرد هر کدام چیزی به دست گرفته‌اند و لابه لای ماشین‌هایی که پشت چراغ و ترافیک گرفتار شده‌اند می‌چرخند.
خیریه ها و رویکرد فعالیتی شان؟

از هر ۲۷۰ کودک کار، یک نفر تحت پوشش خیریه هاست

حمید رضا واشقانی فراهانی، فعال حقوق کودکان گفت: در ایران طبق آمار منابع رسمی حدود 3 میلیون و طبق آمارهای غیررسمی سازمان‌های مردم‌نهاد حدود 7 میلیون کودک کار زندگی می‌کنند. اگر آمار میانه 4 میلیون کودک کار را در نظر بگیریم، از هر ۲۷۰ کودک کار، تنها یک کودک تحت پوشش این امکانات اولیه قرار دارد و برای آن که دست‌کم ۵۰ درصد کودکان کار تحت پوشش قرار گیرند باید دست‌کم ۴۰۵۰ سازمان غیردولتی خدماتی دیگر تاسیس شوند.
دستان کودکان ما لایق اسباب بازی است؛ نه زباله:

بیانیه جمعیت امام علی درباره مرگ "احد و صمد"، دو کودک زباله گرد

جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی ع درباره ی مرگ «احد» و «صمد»، دو کودک زباله گرد، بیانیه ای صادر کرد.
گفت و گو با رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران؛

فقر عامل کلیدی در پدیده نوزادان سر راهی

ما نمی دانیم که مادرش در چه شرایطی بوده و پدرش در چه شرایطی بوده است و آیا آن نوزاد، مشروع است یا نامشروع است.
در حریق یک گاراژ جمع آوری ضایعات؛

دو کودک کار زنده در آتش سوختند

کودک 7 و 8 ساله، اهل کشور افغانستان در گاراژی که پدرشان مشغول به فعالیت بوده، حضور پیدا کرده تا ضایعاتی که جمع آوری کرده اند را تحویل پدر دهند.

کودکان کار و کاری که از ما برمی آید

به لطف مدیریت درخشان مدیران پرتلاش هر روز بر تعداد کودکان کار داخلی و خارجی که سر چهارراه ها اسپند دود می کنند، دستمال کاغذی می فروشند، شیشه ماشین ها را به زور تمیز می کنند و ... اضافه می شود.
کودکان زباله گرد؛

کودکی هایی با طعم زباله

چندی پیش در یکی از پارک های پر رفت و آمد نشسته بودم به کودکان می نگریستم و کودکی هایشان، به لبخند ها و شادی های کودکی که به ساده ترین چیز نقش می بندند و جاری می شوند...
طرح جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر؛

پشت پرده افزایش «کودکان متکدی» در معابر پایتخت

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به خلاء قانونی در جمع‌آوری کودکان متکدی از تغییر رویه فعالیت باندهای تکدی‌گری به سمت جذب کودکان خبر داد.
حمایت از کودکان کار در خانه هنرمندان ایران:

کودکان کار "زیر گنبد کبود" گرد آمدند

کودکان کار در پروژه مشارکتی گروه های مجسمه سازی و نمایشی با عنوان «زیر گنبد کبود» به ساخت اجزای قصه پرداختند.

آسوده بخوابید که مدیران بیدارند!

کودکان کار را شاید بتوان مظلوم ترین افرادی در کشور دانست که در کمال معصومیت و بدون اینکه بتوانند برای سرنوشت خود تصمیم گیری نمایند باید دستمایه افرادی قرار بگیرند که از آنها فقط برای سوء استفاده های مالی و دستیابی به اهداف شوم و نیت های پلید از هیچ گونه اقدامی کوتاهی نخواهند کرد!
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها