سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تشریح آخرین وضعیت طرح جذب و ساماندهی کودکان کار ؛

ادعای جالب کودکان‌ کار و خیابان افغان برای رد مرز نشدن/تهران بیش از 3000 کودک کار و خیابان دارد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: درجریان طرح جذب و ساماندهی کودکان کار خیابان که از ۱۳ شهریورماه در تهران آغاز شده است، ۲۵۵ کودک به مراکز یاسر، شهدای افسریه و بعثت بهزیستی ارجاع داده شده‌ که ۱۷۸ نفر آنان اتباع و غیرایرانی هستند.
وضعیت «کودکان کار» افغانستانی؛

گزارش اقدام بهزیستی و شهرداری تهران در برابر کودکان مهاجر افغانستانی

پس از پیگیری‌های تسنیم در ارتباط با اقدام بهزیستی و شهرداری تهران و انتقال بیش از ۱۰۰ کودک کار افغانستانی به اردوگاه عسگرآباد ورامین، یک مقام مسئول در اداره اتباع تهران گفت: وضعیت این کودکان چهارشنبه در وزارت کشور تعیین تکلیف می‌شود.
الهام فخاری؛

حضور نماینده NGOها در "ون‌های جمع آوری کودکان کار و خیابان"

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: در جلسه ای با حضور برخی از اعضای شورای شهر، مسوولان بهزیستی، فرماندار تهران و نمایندگان NGOهای فعال در حوزه کودک، مقرر شد که یک نماینده از NGO ها همراه با ون‌های جمع‌آوری کودکان در طرح ضربتی جمع آوری کودکان کار و خیابان همراه شوند؛ یعنی در هر یک از ون‌ها باید یک مددکار و یک نماینده از NGO ها حضور داشته باشد تا پروسه جمع آوری برای کودکان مناسب‌تر باشد.
اجتماعی؛

طرح ساماندهی کودکان کار در سطح خیابان را متوقف کنید

شبکه یاری کودکان در نامه ای به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره فرآیند اجرایی طرح ساماندهی کودکان کار در سطح خیابان اعتراض و درخواست کرده که این طرح به صورت فوری متوقف شود.
کودکانِ حاشیه‌نشین؛

رانده‌شدگان به جرم بی‌شناسنامه‌گی

طرح جمع آوری متکدیان در شهریار و روستاها و توابع آن، کودکان کار را از سطح چهارراه‌ها و خیابان‌ها جمع می‌کند؛ کودکان ایرانی را می‌فرستند اورژانس اجتماعی و اگر معتاد باشند، کمپ‌های ترک اعتیاد؛ پاکستانی‌ها را منتقل می‌کنند اردوگاه ورامین و افغانستانی‌ها را هم به مرز می‌برند.
حمایت از کودکان به سمن ها پاس داده شد؛

تلاش ناکافی برای تصویب لایحه حمایت از کودکان در مجلس

انجمن های زیادی برای حمایت از کودکان تدارک دیده شده است که هر یک در شاخه های مختلف از جمله کودک آزاری یا کودکان خیابانی و کار فعالیت می کنند اما مجلسیان در این راستا اقدام به بررسی قوانین کردند که آخرین وضعیت آن همچنان در هاله از ابهام است.
پاک کردن صورت مسئله به روش شورای شهر تهران؛

جمع‌ آوری بیش از 300 کودک کار و متکدی

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از روند جمع آوری و جذب کودکان کار و متکدی خبر داد و گفت: 16 ون شهرداری تهران عملیات جذب کودکان کار و متکدی را در دستور کار دارد و قرار شد از هر تشکل غیردولتی یک نفر با مددکار شهرداری همراهی کند تا براساس آخرین استانداردهای مددکاری، کودکان جذب شوند.
معاون اجتماعی بهزیستی؛

شناسایی چهار باند کرایه کودکان

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همکاری بسیار نزدیکی با پلیس و قوه قضائیه داریم تا با بهره‌کشی از کودکان کار و خیابان که از سوی برخی افراد سودجو انجام می‌شود، برخورد کنیم به‌ طوری‌ که سال قبل ۴ باند کرایه کودک شناسایی شد.
سیاوشی:

وجود یک میلیون و ۵۰۰ هزار کودک بی هویت در کشور

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس تاکید کرد: تعریف مشاغل خدماتی برای فروشندگان پشت چراغ قرمز‌ها منجر به کاهش آسیب‌ها نمی‌شود.
دستفروشی و شيشه پاك كني در صدر مشاغل کاذب كودكان؛

تسخیر چهارراه‌ها با 70هزار کودک‌کار!

فعاليت‌هاي باندهاي حرفه‌اي سبب شده است تا دستفروش اجباري و شيشه پاك‌كني در صدر مشاغل کاذب كودكان قرار گيرد.
حسین کمالی:

اليورتويست‌هاي ايراني را دریابید

ما در کشوری زندگی می‌کنیم که نزدیک به 10میلیون بی‌سواد وجود دارد. این عدد وحشتناک است. وقتی در کشور 10میلیون بی‌سواد داریم و درآمدهای خانواده جواب نمی‌دهد کودک کار متولد می‌شود.
حسین کمالی:

اليورتويست‌هاي ايراني را دریابید

ما در کشوری زندگی می‌کنیم که نزدیک به 10میلیون بی‌سواد وجود دارد. این عدد وحشتناک است. وقتی در کشور 10میلیون بی‌سواد داریم و درآمدهای خانواده جواب نمی‌دهد کودک کار متولد می‌شود.
بنیاد کودک؛

از ازدواج دختر بچه‌ها تا کار کودکان در خیابان

طی ۲۴ سال گذشته، موسسه‌ای با هدف نجات کودکان با استعداد و بازگرداندن آن‌ها به چرخه تحصیلی، آغاز به کار کرد. نامش بنیاد کودک است. امروز این بنیاد بیش از ۲۸ نمایندگی در استان‌های کشور دارد و اکنون بیش از نه هزار کودک را حمایت می‌کند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:

کودکان زباله‌گرد به «شهرداری» شارژ می‌دهند!

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک ضمن اشاره به چگونگی اجازه‌ی فعالیت کودکان زباله گرد ، معتقد است: کودکان شاغل در سوله‌های تفکیک زباله از نظر شغلی استثمار شده هستند.
کودکان کار؛

حمایت از کودکان کار و خیابان

کودکان کار نان آور خانه هایی هستند که از حمایت های قانون کار بی اطلاع هستند
فضای مجازي و مهربانی ایرانیان؛

آرزو براي «میرخان» معنا شد؛ اما هنوز كودكان كار مشغول كارند!

ماجراي «ميرخان» و آنچه براي او پيش آمد، اگر به خوبي مديريت شود، شايد آغازي باشد براي يك تحول اساسي در زندگي همه كودكان كار و اگر بدون نتيجه مشخص رها شود، قطعاً مقدمه اي براي دردسرهاي جديد در زندگي امثال «ميرخان» می شود و از اين به بعد، مافيای پشت پرده اي كه زندگی و مرگ این کودکان را به دست دارند، محدوديت هاي بيشتري در زندگي آنها ايجاد خواهند کرد.
كودکان کار نیازمند قوانین حمایتی؛

قانون ایران در مورد کار کودکان چه می گوید؟

روایت ناتمام کودکان کار موضوعی است که در سال‌های اخیر گستره بیشتری پیدا کرده است. هرچند هرازگاهی سازمان‌هاي مردم‌نهاد و مراکز دولتی و غیردولتی در خصوص آن تصمیماتی گرفته‌اند و اقداماتی انجام می‌دهند.
دشواری بی‌پایان کودکان کار؛

کودکان در شرایط دشوار، اولویت سیاست‌گذاری دولت‌ها نبوده‌اند

چه‌ کسی کودکانی را که هر روز صبح سپیده درنیامده سر چهارراه‌ها حاضر و آماده ایستاده‌اند تا شیشه‌های خودروها را پاک کنند یا با ‌هزار التماس دسته‌گلی به عابران و رانندگان بفروشند؛ شمارش می‌کند؟ این سوال از این نظر اهمیت دارد که هنوز هم دستگاه‌های عریض و طویل دولتی بر سر تعداد این کودکان با یکدیگر به توافق نرسیده‌اند.
روز جهانی مبارزه با کار کودکان؛

زخم بی قانونی بر تن بی پناه ترین قشر جامعه

روز جهانی مبارزه با کار کودک (12 ژوئن مصادف با 22 خرداد) در اقصی نقاط دنیا گرامی داشته می‌شود. امروز جهان پذیرفته است که کودکان بیشماری در گوشه و کنار دنیا به کارهای سخت و طاقت فرسا – که عموماً نسبتی با روحیه شکننده و جثه نحیف‌شان ندارد- گماشته می‌شوند و از این‌رو به صرافت افتاده تا فکری به حال این کودکان بکند.
شیرین احمدنیا:

بکارگیری 300 هزار کودک در منازعات مسلحانه

یک جامعه شناس با بیان آنکه در حال حاضر 200 میلیون کودک کار در دنیا وجود دارد که 120 میلیون آنها در مشاغل پرمخاطره مشغول به کار هستند گفت: تنها یک مورد از هر پنج کودکی که درگیر در اشتغال است در ازای کار خود دستمزد دریافت می‌کند. این در حالیست که اکثریت کودکان کار بدون مزد و در چارچوب اشتغال خانوادگی‌شان کار می‌کنند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها