سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پای درد و دل های یک کودک کار؛

امان از دل کودکانی که مجبورند زود بزرگ شوند

وجود کودکان کار در جامعه ما رنگ و بویی تازه ندارد، اما هر وقت که با این واژه تلخ روبرو شده ایم، کارمان آه کشیدن بوده و غصه خوردن!
از مدرسه تا بازار کار؛

کودکان کار دستان کوچکی که بوی نان می‌دهند

سن و سال‌شان اینطور اقتضا می‌کند که بی‌دغدغه و نگرانی، بچگی کنند و احساسات کودکی‌شان را به دیگران نشان دهند، اما نه! انگار روزگار برای برخی از این بچه‌ها، بر وفق مراد نیست.
مرزهای مبهم برای تعاریف قانونی؛

نگاهی به تناقض‌های حقوقی حمایت از کودکان

در تمام جوامع امروزی، کودکان را به‌عنوان یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه شناخته و تحت حمایت‌های قانونی قرار می‌دهند. با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان به‌عنوان آینده سازان کشور در واقع سرمایه‌های اصلی حوزه منابع انسانی محسوب می‌شوند باید مورد توجه نظام‌های حاکمیتی و سازمان‌های حقوقی قرار بگیرند.
نگاهی آسیب‌شناسانه به پدیده زباله‌گردی؛

جویندگان طلای کثیف

نامش طلای کثیف است. بنابراین باید خیلی خوشحال باشیم که تولید طلای کثیف‌مان کم هم نیست. در واقع هر شهروند تهرانی در هر روز تقریبا 900 گرم طلای کثیف تولید می‌کند. باید بپذیریم که این یعنی ثروت. اما هنگامی که فقط ظرفیت بازیافت 20درصد از آن در تهران وجود دارد، به چه معناست. طبیعی است که عده‌ای دیگر هم بیایند و سهم خودشان را بردارند و ببرند. نمی‌شود که طلا روی زمین بماند.
معاون بهزیستی اعلام کرد؛

کودکان‌کار خارجی اخراج می‌شوند

حضانت کودکان کاری که 3بار جمع‌آوری شوند به بهزیستی واگذار می‌شود.
مدفون شدن حقوق كودكان؛

فاجعه انسانی اجاره کودکان مهاجر غیرمجاز برای زباله گردی

بر اساس قانون، کار کودکان کمتر از ۱۵ سال و نوجوانان ۱۵ تا ۱۸ سال در مشاغل سخت و زیان‌بار ممنوع است.
لایحه حمایت از کودکان؛

حضرات نماینده، چند کودک دیگر باید بمیرد؟

آقایان و خانم‌های نماینده، چند کودک دیگر باید بمیرند تا شما لایحه حمایت از کودکان را به سرانجام برسانید. 6 سال است این لایحه در حال خاک خوردن است. در این 6 سال چه کودکانی قربانی شیاطینی شدند که حیوان‌های وحشی از آن‌ها انسان تر هستند.
کودکان کار؛

چه تعداد از کودکان کار غیرایرانی هستند؟

شناسایی کودکان کار و خیابانی سخت است اما طبق بررسی‌های انجام شده در تهران حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کودکان کار غیرایرانی بوده و در کل کشور حدود ۵۰ درصد کودکان کار، ایرانی‌ نیستند.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران؛

راه‌اندازی مرکز مهرگان برای نگهداری کودکان متکدی، کار و زنان بی‌سرپرست

برای اینکه بتوانیم کودکان کار، کودکان متکدی و زنان بی‌سرپرست را سامان‌دهی کنیم، مرکز مهرگان را راه‌اندازی کردیم و با راه‌اندازی این مرکز، این افراد توسط گشت‌های مربوطه شناسایی و به آنجا منتقل می‌شوند.
سو استفاده کودکان کار؛

بی پناهی کودکان زباله‌گرد

معاون امور اجتماعی سازمان پسماند شهرداری تهران: کودکان زباله‌گرد برای پیمانکاران شهرداری کار نمی‌کنند.
شناسایی ۹ هزار کودک کار؛

بسیاری از کودکان دو شیفته کار می‌کنند

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور گفت: طبق بررسی‌های ما بسیاری از کودکان کار دو شیفته در خیابان کار می‌کنند.
کار كودكان در مراکز تفکيک زباله؛

کاش بزرگ نشم چون بايد بيشتر كار كنم

پسربچه‌ها بدون توجه به بوي بد زباله‌ها دست‌هايشان را تا آرنج داخل کوهي از زباله فرو‌مي‌برند و بطري‌هاي پلاستيکي، قوطي‌هاي فلزي و مقواهاي چرک را بيرون مي‌کشند و در گوني بزرگ و وصله‌پينه خورده‌اي که روي زمين است، مي‌ريزند. با هر قدم كه روي زمين مي‌گذاريم، صدها مگس در آسمان به پرواز درمي‌آيند.
یک پدیده و بحران غیرقابل انکار؛

"کودکان زباله‌گرد" قربانی مافیای میلیاردی پسماند

وجود کار کودک در پایتخت و کلانشهرهای ایران سال‌هاست، تبدیل به یک پدیده و بحران غیرقابل انکار شده است. کار کودک بحرانی پیچیده و چندوجهی است که دارای ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نژادی است، هر چقدر چهره ناخوشایند کار کودک بیشتر مشخص می‌شود، سودجویان این نیروی کار ارزان بیشتر تلاش می‌کنند، این پدیده را از چهره شهر پاک کرده و از تیررس چشمان ناظر خارج کنند.
گفت‌وگو با عضو شورای شهر؛

پشت پرده مافیای تکدیگری در تهران

جمعیت کودکان متکدی کلانشهر تهران در شرایطی رو به ‌افزایش است که چگونگی رسیدگی به این پدیده همچنان مبهم به‌نظر می‌رسد.
معاون بهزیستی اعلام کرد؛

ساماندهی کودکان کار کلانشهرها تا پایان بهار

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بیش از ۶٠درصد کودکان کار و خیابان تهران، غیرایرانی هستند، گفت: اگر بهزیستی به خانواده‌ای کمک کند و برای سومین بار کودک در خیابان دیده‌ شود، قاضی از این خانواده سلب صلاحیت می‌کند.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران:

وضعیت رسیدگی به کودکان کار بدلیل بدهی‌های شهرداری مطلوب نیست

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور و بدهی عظیمی که شهرداری دارد، وضعیت رسیدگی به کودکان کار هرچند که انجام می‌شود، اما مطلوب نیست.
رئیس اورژانس اجتماعی کشور خبر داد؛

گزارش 16 هزار کودک‌آزاری به اورژانس اجتماعی در شش ماه نخست امسال

رئیس اورژانس اجتماعی کشور از گزارش 16 هزار مورد کودک‌آزاری به اورژانس اجتماعی کشور در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.
روایت زندگی کودکان کار؛

بچه‌های خیابان

از متروی شهرری تا شهرک علائین، با تاکسی ١٠ دقیقه راه است؛ محله‌ای که جزء محله‌های محروم شهرری است و آدم‌هایش زخم‌های خودشان را دارند؛ اما زخم‌هایشان هرچه باشد، شبیه بلوچ‌های مهاجر کوره‌های علی‌آباد نیست.
قصه تکراری و غمگین بچه‌های کار؛

روایت زندگی کودکان کار که قربانی آزار می‌شوند

از متروی شهرری تا شهرک علائین، با تاکسی ١٠ دقیقه راه است؛ محله‌ای که جزء محله‌های محروم شهرری است و آدم‌هایش زخم‌های خودشان را دارند؛ اما زخم‌هایشان هرچه باشد، شبیه بلوچ‌های مهاجر کوره‌های علی‌آباد نیست.
مظفر الوندی مطرح کرد؛

منطقه‌بندی تهران برای جمع‌آوری زباله توسط کودکان

فعال حقوق کودک گفت: فاصله بین جمع آوری تا بازیافت زباله عمدتا توسط کودکان بین سنین 10 الی 15 سال پر می شود، آنها برای این کار حقوق دریافت می کنند، تحت نظر یک سیستم فعالیت می کنند، حتی کارت دارند و برمبنای منطقه بندی در سطح شهر کار می کنند.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها