سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فریده اولادقباد عنوان کرد؛

آمار تکان‌دهنده کودکان محروم از تحصیل

در روز‌های باز شدن مدارس، بار دیگر بحث تعداد دانش آموزان محروم از تحصیل اهمیت یافته است؛ بر پایه آمار سازمان بهزیستی حدود ۳۲۷ هزار کودک محروم از تحصیل تنها در تهران وجود دارد.تعداد این افراد در قسمت‌های مختلف کشور و بنا به شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حاکم بر هر استانی، متفاوت است. بطور مثال استان سیستان و بلوچستان در این زمینه شرایط خوبی ندارد و آماری که ما از کودکان بازمانده از تحصیل در این استان داریم چیزی در حدود 100 هزار نفر است ولی نمی‌دانیم که آیا استانی با شرایط بغرنج‌تر از این هم وجود دارد یا نه؟
مدیرکل بهزیستی استان تهران:

تعداد کودکان کار و خیابان تهران ۲ برابر متوسط کشوری است

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به پذیرش ۳۲۴۴ کودک کار و خیابان در تهران از ابتدای سال جاری گفت: تعداد کودکان کار و خیابان در تهران دو برابر متوسط کشوری است.
رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران اعلام کرد؛

پیگیری موضوع بریده شدن گوش کودک زباله‌گرد

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از پیگیری موضوع بریده‌شدن گوش کودک زباله‌گرد خبر داد.
آمار مشخصی از کودکان کار نداریم؛

پنج درصد کودکان‌ شناسایی شده در خیابان زندگی می‌کنند

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشوربا تاکید بر اینکه تحقیقی که آمار همه کودکان را در یک سرشماری احصاء کرده باشد نداریم، اما خودمان ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از این کودکان را شناسایی کرده‌ایم گفت: حدود ۵ درصد از این کودکان در خیابان زندگی می‌کنند این در حالیست که شناسایی بچه‌هایی که در کارگاه‌های زیرزمینی کار می‌کنند در حیطه وظایف ادارات کار است.
رضا جعفری سدهی اعلام کرد؛

۱۰ هزار و ۵۰۰ کودک کار شناسایی شدند

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تحقیقی که آمار همه کودکان کار را در یک سرشماری احصا کرده باشد، نداریم اما 10 هزار و 500 نفر از این کودکان را در مراکز خود شناسایی کردیم
از مدرسه تا بازار کار؛

فراز و نشیب‌های زندگی کودکان کار

مدیر مدرسه کودکان کار با بیان اینکه این کودکان را به سختی در مدرسه جذب کردیم، گفت: کودکان کار باید کنترل خشم و مهارت را یاد بگیرند تا بتوانند در آینده کسب حلال سالم داشته باشند.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس؛

ایجاد «مدرسه خاص» به نوعی مارک زدن است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ایجاد مدرسه خاص یک طور مارک زدن است؛ در حالی که موضوع تعلیم و تربیت یک موضوع تخصصی است.
ازدواج 18- تجاوز خاموش؛

کودک آزاری یا کودک همسری؟!

​آمار دقیقی در مورد ازدواج کودکان در کشور وجود ندارد اما هستند کودکانی که در اوج روزهای کودکی وارد روزهای جدی زندگی می‌شوند و حال باید نقش‌هایی را ایفا کنند که روزی در خاله بازی خود اجرا می‌کردند
کودکان زباله گرد ؛

زباله گردی بچه با پستونک... از این درد بمیریم رواست❗️

زباله گردی بچه با پستونک... از این درد بمیریم رواست❗️
الهام فخاری مطرح کرد؛

زباله گردی غیرقانونی کودکان مقابل خانه مسئولین

رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص به کارگیری کودکان در جمع آوری زباله گفت: پیمانکاران شهرداری این موضوع را تکذیب کرده اند . باید از نظر نظارتی فعال‌تر و سنجیده‌تر عمل کنیم کار خلاف قانون را روی کاغذ نمی‌آورند.
به کار گیری کودکان در کارگاه ها؛

انگشت‌هایت کو عبدالله جان؟

این نوشته، گزارشی است از روستاهای اطراف شهرری که نقص عضو کودکان مشغول به کار در کارگاه‌ها موضوعی رایج است.
گزارش از فعالیت زنان و کودکان در کوره‌پزخانه‌ها؛

۱۷ ساعت کارِ سخت در قبال ۳۰ هزار تومان+ عکس

ساعت کاری آجرپزی از ۳ صبح شروع می‌شود و تا ۱۷ ساعت بعد ادامه دارد و کودکان بخش مهمی از فعالیت در این ساعات را به دوش می‌کشند.
گزارشی از گود محمود آباد؛

با زخم‌هایمان خو گرفته‌ایم + عکس

هرچه فرو می‌روی تعداد آدم‌ها بیشتر می‌شود، در گودالی گیر کرده‌ایم؛ مملو از آدم‌، بین زباله‌هایی تلمبار شده روی زمین که از دور نمی‌توان آن‌ها را از هم تمایز داد، اما هرچه فاصله‌ کمتر می‌شود؛ بوی نامطبوع، تیزی سرنگ‌ها، موش‌های مرده و بوی مدفوع انسانی بیشتر می‌شود.
وضعیت اورژانسی کودکان زباله گرد؛

کودکان کار به قرارگاه آسیب های اجتماعی می روند

انتشار خبر دفن کودکان زباله‌گرد در محل‌های تفکیک زباله درهفته‌های گذشته واکنش‌های متعددی را به همراه داشت تا جایی که «طیبه سیاووشی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت اورژانسی کودکان زباله‌گرد تهرانی هشدار داد و گفت: «زمانی که کودکان زباله‌گرد مبتلا به ایدز می‌شوند، در همان محله تفکیک زباله دفن می‌شوند.
معاون اجتماعی وزیر کشور عنوان کرد؛

پیگیری اورژانسی وضعیت کودکان زباله‌گرد

معاون اجتماعی وزیر کشور بر پیگیری اورژانسی وضعیت کودکان زباله‌گرد و یافتن راه‌حلی برای حل این مشکل تاکید کرد.
رویایی دست نیافتنی؛

ساماندهی کودکان کار و خیابان

مرکز غربالگری و ساماندهی کودکان کار و خیابان در خرداد 1397 توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز و با همکاری دستگاه‏ های مرتبط افتتاح شد.
کودکان کار بدون چتر حمایتی؟

نباید به عادی‌سازی کار کودک برسیم

یک فعال حقوق کودک می‌گوید: نمی‌توان ادعا کرد که قصد حمایت از کودکان را داریم ولی سالی یک یا دوبار، ۱۱ نهاد دست به دست هم می‌دهیم و کودکانی را که فال می‌فروشند و شیشه پاک می‌کنند را «دستگیر» و بعد اعلام می‌کنیم که اینها را جذب کردیم. دولت باید برای حمایت از خانوار هزینه کند و بعد انتظار داشته باشد که دیگران هم به حقوق کودکان احترام بگذارند.
دغدغه‌های فعالان حقوق کودک برای تحصیلِ بی‌شناسنامه‌های ایرانی؛

ناکارآمدی طرحِ واجب‌التعلیم‌های فاقد شناسنامه و مشکوک‌التابعه/ سوادآموزی فقط به شرط همراهی با عکس پدر و مادر

فعالان حقوق کودک می‌گویند: تا زمانی که مشکل کودکان بدون شناسنامه به صورت بنیادین و اصولی حل نشود، طرح‌های مقطعی فقط پاک کردن صورت مساله است و به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.
در ایام تابستان؛

تدریس به کودکان کار توسط دانشجویان

امسال هم در یکی از مناطق محروم تهران، کلاس‌های آموزشی به‌صورت مستقل برای کودکان کار و دانش‌آموزان کم‌بضاعت برگزار می شود.
کاریکاتور تلخ؛

واکاوی پدیده وحشتناک گم شدن کودکان کار

کودکان کار گم می شوند و عجیب آنکه هیچکس گزارش نمی دهد!
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها