سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی؛

جزئیات نحوه ساماندهی کودکان کار و خیابان در سال ۹۸

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور جزئیات نحوه ساماندهی کودکان کار و خیابان در سال ۹۸ را تشریح کرد.
جمع آوری متکدیان؛

طرح‌های بی‌سرانجام جمع‌آوری متکدیان

ارزیابی از شهروندان تهرانی درباره طرح ساماندهی متکدیان، بی‌خانمان‌ها و کودکان خیابانی نشان از رضایت 30درصدی آنها دارد.
کودکان زباله دزد؛

زباله دزدان کوچک

بارها کودکان و نوجوانان نحیف و ژنده پوشی را که کیسه‌های بزرگ اقلام بازیافتی را به دوش می‌کشند و زباله دزدی می‌کنند، دیده‌ایم! زباله‌هایی که سرنوشت نامعلومشان موجب نگرانی و بروز خطر برای سلامت شهروندان شده.
در آخرین روزهای سال همنشین گروهی متفاوت از کودکان کار شدیم ؛

حاجی فیروزهای کوچولو را می‌شناسید؟

این روزها چهره کودکان کار پشت چراغ‌قرمز چهارراه‌ها، با همه‌روزهای سال یک فرق اساسی دارد. اگر همیشه آن‌ها را با چهره‌های مغموم و نگاه‌هایی توأم با التماس می‌ دیدیم، حالا کودکان کار در کسوت حاجی فیروز پیام آور امید و شادی و حال خوب می شوند.
مهشید موقر خبر داد؛

تهیه «سبد نوروزی کالا» برای خانواده‌های کودکان کار و خیابان

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از تدارک سبد کالا برای کلیه خانواده‌های کودکان کار و خیابان در آستانه سال نو خبر داد.وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۱۲۴ کودک کار و خیابان تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان تهران هستند، اظهار کرد: این کودکان از طریق مراکز و مؤسسات غیردولتی خدمات مددکاری، روانشناسی، بهداشتی - درمانی، آموزشی - تحصیلی دریافت می‌کنند.
جوراب‌فروشي، فوتبال و علیرضا بيرانوند؛

يک روز با بچه‌هاي انجمن دفاع از کودکان کار و خيابان

به غیر از مسعود شجاعی دیگر هیچ بازیکن فوتبالی اعم از ملی‌پوش و باشگاهی به این بچه‌های عاشق فوتبال سر نزده است؛ شاید فوتبالیست‌ها هم محدودیت‌هایی دارند.
در خواست از بهزیستی و شهرداری؛

در آستانه سال نو با کودکان کار برخورد قهری نکنیم!

این روزها با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال به‌دلیل افزایش تردد مردم در خیابان‌ها جهت خرید و انجام کارهای باقیمانده آخر سال، شاهد افزایش آمار تعداد کودکان کار در چهارراه‌ها و خیابان‌های اصلی پایتخت و برخی کلانشهرها هستیم. این در حالی است که به گفته برخی مسئولان، این کودکان ساماندهی شده‌اند اما آنچه به چشم می‌بینیم حکایت دیگری دارد و به‌نظر می‌رسد وقت آن رسیده چاره‌ای جدی برای حل مشکل اندیشیده شود کما اینکه آمار بالایی از کودکان کار و متکدیان را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند.
مسعودی فرید؛

نیمی از کودکان کار کشور اتباع بیگانه هستند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: درباره اتباع بیگانه می توان گفت ۵۰ درصد کودکان کار کشور و ۷۰ درصد کودکان کار تهران را تشکیل می دهند که سازمان بهزیستی قطعا به شناسایی آن می پردازد.
سوء استفاده از نیروی کار ارزان؛

کودکان زباله‌گرد در تهران، استثمار پیمانکاران شهرداری می‌شوند

نشست بررسی راهکارهای مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در کاهش آسیب کودکان کار و خیابان در تهران، با راهکارهایی برای کاهش کودکان زباله‌گرد استثمار شده از سوی پیمانکاران شهرداری تهران همراه بود.
از دروازه غار به هرندی؛

کودکان دروازه غار حاشیه ای نیستند

آگاهی‌رسانی اجتماعی و بررسی موضوعات روز جامعه یکی از مهمترین مسئولیت‌هایی است که بر دوش تک تک اعضای جامعه و کلیه مسئولان در حوزه‌های ذیربط قرار دارد. محله دروازه غار یا همان شهید هرندی یکی از نقاطی است که سال‌ها است مورد توجه جمعیت‌های مردم نهاد قرار گرفته ولی همچنان در این منطقه شاهد وجود معضلاتی هستیم که گریبان مردم منطقه را گرفته و رها نمی‌کنند.
آسیب های اجتماعی؛

دستفروشی ۸۰ درصد کودکان "دروازه غار"

مدیر اجرایی خانه ایرانی دروازه غار ضمن تشریح وضعیت خانواده‌ها و کودکان این محله، گفت: براساس پژوهش‌های صورت گرفته از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ ، میزان علاقه این کودکان به خانواده کاهش یافته و میزان اشتغال این کودکان به دستفروشی به ۸۰ درصد رسیده است.وی با بیان این‌که در سال ۱۳۹۴ چادرهای کارتن‌خواب‌های این پارک‌ها آتش زده می‌شوند، اظهار کرد: جریان نوسازی مسکن نیز در همین زمان زیرنظر شهرداری فعال می‌شود و در حال حاضر نیز به دور پارک‌های منطقه حصار کشیده شده است. خانه‌های بسیاری از این محله تبدیل به انبار شده‌اند و از نظر اقتصادی نیز فروش مواد مخدر، فحشا و دستفروشی وضعیت نامناسبی را ایجاد کرده است.
کودکان پیر؛

گم شدن شادی در دنیای کودکان کار

«یاسمن» کودک کار است، با مادر خود از شهر نکا در شرق مازندران به ساری مرکز استان می آید تا گل بفروشد. میدان خزر، پاتوق این کودک کار است که می خواهد پزشک شود.
افشاگری کودکان کار از ضرب و شتم برخی ماموران شهرداری تهران؛

«از دوستم خواست دکمه‌های لباسش را باز کند»

چون دوربین بود، از خوراندن گل به کودکان کار مطلع شدیم؛ اما خیلی‌ وقت‌ها دوربینی در کار نیست.
وضعیت کودکان کار؛

اعتیاد و آزار جنسی، ۱۰ هزار کودک کار تهرانی را تهدید می‌کند

در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار کودک کار در تهران هستند که آزار جنسی، اعتیاد و بیماری‌های مختلف از موضوعاتی است که این افراد را تهدید می‌کند.
پیمانکار شهرداری کرمان؛

گل فروشی که روح کودکانه اش اسیب دید

صبح روز شنبه ویدئویی در رابطه با رفتار خشنوت‌آمیز پیمانکار شهرداری کرمان با کودکان کار منتشر شد که در آن دو کودک کار مجبور به خوردن گٌل می‌شوند.
برنده جایزه معتبر خلاقیت کن ۲۰۱۲؛

کودکان آزار دیده، کودک آزار می شوند

70 درصد کودکانی که مورد آزار قرار می گیرند، در بزرگسالی کودکان دیگر را آزار می دهند!
شناسایی هویت کودکان خیابانی؛

کودکان خیابانی قاچاقی وارد کشور می‌شوند؟

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از اداره امور اتباع وزارت کشور خواست کودکان خیابانی را شناسایی کنند و به آن ها کد قابل رهگیری اختصاص دهند تا هویت، نحوه ورودشان به کشور و شرایط آن ها مشخص شود.
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی:

بکارگیری کودکان در جمع آوری زباله جرم است

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، از پیگیری موضوع بکارگیری کودکان در جمع آوری زباله ها از سوی این سازمان خبر داد و گفت: بکارگیری کودکان در جمع آوری زباله از سوی برخی پیمانکاران شهرداری، خلاف قوانین کار و جرم است.
برخورد زشت با کودک کار؛

شریعتمداری: پیمانکار شهرداری کرمان را چنان تنبیه کنید که درس عبرت شود

محمد شریعتمداری از لزوم برخورد قاطعانه با افرادی که با کودکان کار برخوردهای بدی دارند گفت.
مدیر‌کل بازرسی استانداری کرمان:

عامل آزار و اذیت کودکان کار در کرمان از کار اخراج می‌شود

مدیر‌کل بازرسی استانداری کرمان با اشاره به اینکه بلافاصله بعد از انتشار فیلم کودک‌آزاری در فضای مجازی جلسه‌ای در این رابطه در استانداری کرمان تشکیل شد گفت: عامل آزار و اذیت کودکان کار در کرمان از کار اخراج می‌شود.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها