سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شکایتی از داغ دل؛

چگونه آسوده می‌خوابی مهندس؟

دو شب از زلزله گذشته است و بسیار درباره این مصیبت نوشته‌اند ولی در این مورد ترجیح دادم ساکت باشم پیش از آن‌که کاری برای هم‌وطنان مصیبت‌زده و داغ‌دار انجام دهم. نفرت‌بار می‌شود اگر این احساس در آدمی پدید آید که همه مسئولیتش را با چند کلمه نوشتن یک پست تلگرام انجام داده است. شما هم اگر کاری از دست‌تان برمی‌آید، پیش از انجام دادنش، خودتان را در تلگرام مشغول نسازید.
دادستان تهران:

واحدهای صنفی بدون مجوز، در اولویت مقابله با عرضه قلیان

دادستان تهران با بیان اینکه قهوه خانه داران با مجوز قلیان مورد برخورد واقع نمی شوند، گفت: واحدهای صنفی بدون مجوز در اولویت مقابله با عرضه قلیان قرار دارند.
اصلاح ساختار فردی و اجتماعی؛

چرا نوجوانان ایرانی خودکشی می‌کنند؟

قاضی دادگاه کیفری استان تهران: ناکامی تحصیلی، عشقی، تنهایی و سرباری خانواده متأثر از فقر اقتصادی و احساس بی‌توجهی از مهمترین علل خودکشی است
جوک زلزله!

لذت خندیدن به زخم هموطنان!

وقتی در متن حادثه هستید، قلب‌تان تند می زند، انگار کسی همه شجاعت‌تان را دزدیده است، ماهیچه‌های پُشت پایتان می‌لرزد.در این لحظه ها دوست ندارید هیچ‌کس در مورد وحشت شما جوک بسازد و خنده بیافریند!
کلاهبرداری اینترنتی؛

دزدی که فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست!

دزدی، دیگر فقط جوراب به سر کشیدن و نردبان گذاشتن کنار دیوار خانه مردم نیست. عصر، عصر دیجیتال است با دزدی های مهندس وار و تمیزش. خط ویژه را یادتان هست که چه جوری طرف با دو سه ساعت نشستن پای اینترنت چند میلیارد پول را جا به جا کرد؟
روایت معناباختگی و پل چمران اصفهان؛

گویی ما با مرگی مجازی، تحت سیطره گفتمان مجازی روبرو هستیم

تنها قطعیتی كه در كلام‌شان یافت می‌شود، همین اتصال با مخاطبان، از طریق مجازی است و مطمئنند كه تصویر و صدایشان به سرعت و در مقیاس بزرگی دیده خواهد شد.
علیخواه:

بحران‌های اقتصادی و اجتماعی پشت در خانه نمی‌مانند، به خانه می‌آيند و خشونت می‌شوند

در مواجهه با اخبار خشونت‌آمیزی که با شتاب در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود، باید بگوییم «موبایلت را زمین بگذار».
بعد از ازدواج سفید نوبت به ازدواج‌های ساندویچی می‌رسد؛

فقط اشراف می‌توانند ازدواج کنند

دو سه روزی است کلیپی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که حکایت‌ از دغدغه‌های اجتماعی یک استاد مردم‌شناسی دانشگاه تهران دارد. در آن کلیپ که بخشی از نشستی درباره ازدواج سفید در کانون اندیشه جوان است، خط قرمزی (البته نمی‌دانیم، شاید به زعم ما در دنیای روزنامه‌نگاری خط قرمز باشند) نمی‌ماند که ابراهیم فیاض از آن عبور نکرده باشد.
معصومه ابتکار:

انکار آسیب های اجتماعی بس است

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: از وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و آموزش عالی تقاضا دارم سیاست انکار آسیب های اجتماعی را کنار بگذارند
علیرضا آل داود مطرح کرد؛

شیوع پدیده «یتیم اینترنتی»

یک پژوهشگر فضای مجازی با اشاره به شیوع پدیده «یتیم اینترنتی» در فضای مجازی گفت: کودکی خطاب به پدر و مادرش نوشته بود «کاش یک گیگ اینترنت بودم نه یک کودک.
رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی:

مرکز نگهداری کودکان معتاد در زاهدان دیگر ظرفیت ندارد!

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: معتاد متجاهر زیر ۱۸ سال هم در کشور وجود دارد، این افراد به مراکز کودکان منتقل و در آنجا درمان می‌شوند و لازم به ذکر است که برخی استانها نیاز بیشتری به این مراکز دارند.
در نشستی با حضور مسئولان و کارشناسان بررسی شد؛

قلیان جرم است یا وسیله ارتباطی؟!

داستان خوب و بد قلیان از آنجایی شروع شد که طی هفته‌های گذشته دادستانی دو استان ممنوعیت استفاده از قلیان را در اماکن عمومی اعلام کردند و دنباله این داستان به پایتخت هم کشیده‌شد. دادستان تهران طی دستوری از پلیس خواست تا با واحدهای صنفی متخلف در این زمینه برخورد کند.
آسیب های اجتماعی؛

روان شناسی گرایی و نابرابری اجتماعی

چندی پیش در نوشته ای از یکی از دوستان جامعه شناس به نام دکتر فردین علیخواه خواندم که روان شناسی گرایی در جامعه ما می خواهد راه حلی برای نابرابری های اجتماعی گسترده باشد و صدا و سیما هم مرتب از روان شناسان دعوت می کند که برای جامعه نسخه های فردی بپیچند و تنها بر توانمندی های فردی تکیه و تأکید کنند تا از پسِ انبوهی از مشکلات خویش برآیند، بدون توجه به ساختارها و الگوهای فرهنگی و اجتماعی بیمار و رنجوری که هر روز افراد جامعه را رنجورتر و بیمار تر می خواهند.
آلزایمر ، بیماری خاموش؛

فاجعه آلزایمر جمعی و ویتامین تی

آلزایمر را همه ما شنیده ایم. راستش را بخواهید کمی هم آز آن می ترسیم. آلزایمر را دزد حافظه می دانند و سرآغاز زوال عقل. از دست دادن حافظه و توان استدلال و یادگیری از بارزترین نشانه های آلزایمرست. اختلال حافظه معمولاً به تدریج ایجاد می شود و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع جدید محدود می‌شود ولی به تدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند.
خودکشی دختران اصفهانی؛

خودکشی در ساعت فروپاشی روانی

ما سالانه میلیاردها تومان هزینه درمان بیماران می‌کنیم تا زنده بمانند در حالی که افراد کاملا سالم و اغلب جوان خودشان را می‌کشند و ما برای توقف این روند کاری نمی‌کنیم.
تهدیدهای هراسناک «آنلاین »ها ؛

دیوار شیشه ای حریم خصوصی در فضای مجازی

یکی از چالش‌های مهم عصر حاضر در تمام دنیا بحث حریم خصوصی در فضای مجازی است که ازاهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما در کشور ما بنا به‌ دلایلی این موضوع به یک معضل تبدیل شده است، چرا که بر خلاف سایر کشورها که قوانین‌شان بر ضرورت حمایت از این حریم تأکید فراوان داشته و خود را ملزم به رعایت آن می‌دانند در ایران نه قوانین حمایت‌کننده محکمی داریم و نه سواد رسانه‌ای کاربران در حدی است که بتوانند از خودشان در این حریم مراقبت کنند.
میزان جرائم در سوئد؛

کشور رویاها در چه جرائمی سرآمد است؟ + آمار

تصور بسیاری از کسانی که به سوئد سفر می‌کنند اینست که سوئد دقیقا چیزی است که آنها در طول سفر خود به این کشور دیده‌اند. اما شاید اگر مسیر رفت و آمدشان کمی تغییر کند چهره‌ متفاوتی از آن مشاهده نمایند.
رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران؛

ازدواج سفید واکنش جامعه به انعطاف‌ناپذیری ساختار اجتماعی است

رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران ازدواج سفید در واقع ترجمه یک اصطلاح فرانسوی (Mariage blanc) است. در این نوع ازدواج دو نفر که می‌خواهند با هم زندگی کنند و به هر دلیلی امکان رسمی کردن عقد خود را ندارند، این نوع از زندگی را برمی‌گزینند.
گفتگو با دکتر ناصر فکوهی؛

بحران بی اعتمادی در جامعه ایران

فرهنگیان و آموزگاران و اهل علم همیشه مورد احترام بوده اند ؛هر اندازه شغل افراد کمتر سودی برای خودشان و بیشتر سودی برای جامعه داشته باشد، احترام مردم نیز نسبت به آن ها به صورت نسبی بیشتر می شود"
قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی خبرداد:

افزایش کشف پیش‌سازهای هروئین و شیشه در سال ۹۶

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی از افزایش ۱۹۰ درصدی کشف پیش‌سازهای هروئین و شیشه در نیمه نخست سال ۹۶ در کشور خبرداد و گفت: در اواخر سال ۹۵ و اوایل ۹۶ نیز حدود ۱۳ هزار معتاد متجاهر جمع‌آوری شده‌اند.
صفحه  از ۲۸
نظرات و گلایه ها