سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند؛

چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.
بررسی ادعاها درباره افزایش خیانت ؛

ابعاد خیانت زناشویی در ایران

«خیانت». این روز‌ها این کلمه را زیاد می‌بینیم. هم در اخبار حوادث و هم در اشاره‌های کارشناسان. این‌که خیانت در جامعه ایران افزایش یافته یا نه داده و آماری رسمی ندارد، اما بررسی‌های جامعه‌شناختی و روان‌شناسی می‌گوید خیانت زناشویی در ایران در دهه اخیر افزایش چشم‌گیری داشته. آیا این اتفاق دغدغه جدی‌ای برای جامعه ایران است؟
خانه های تابوتی؛

تجربه زندگی در صندوقچه‌های مرگ

200 هزار نفر از مردم هنگ کنگ در خانه‌های تابوتی زندگی می‌کنند؛ «خانه تابوت» هایی که سازمان ملل آنها را توهین به کرامت انسانی می‌داند
مبتلایان به" ملال جنسیتی" ؛

دو جنسی ها در سایه روشن قوانین

در دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم افرادی هستند که از جنسیت خود راضی نیستند. آنها از نظر فیزیکی هیچ‌گونه اختلال جنسیتی ندارند، ولی حاضر به پذیرش جنسیت فعلی خود نیز نیستند. به عبارت دیگر هویت جنسیتی‌شان با هویت جنس‌شان هماهنگ نیست.
مجید رضازاده:

کودکان خیابانی و معتاد زیر ۱۸ سال، صاحب مرکز درمان اعتیاد می‌شوند

رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از گسترش مراکز درمان اعتیاد افراد زیر 18 سال در کشور خبر داد و گفت: برای درمان اعتیاد کودکان خیابانی عمدتاً بدسرپرست و بی‌سرپرست که زیر 18 سال هستند، نیاز به مراکزی ویژه داریم تا بتوانیم مداخله‌ انجام دهیم،به همین دلیل به زودی مرکزی در استان البرز افتتاح خواهیم کرد و پس از آن یک مرکز در خراسان جنوبی و یک مرکز در تهران راه‌اندازی می‌شود.
آسیب اجتماعی به نام اسید پاشی ؛

مماشات با اسیدپاش‌ها آنها را گستاخ کرده‌است؟/ یک‌ جامعه‌شناس: نقش ناکامی جنسی و شکاف‌طبقاتی در اسید‌پاشی

یک جامعه‌شناس جنایی می‌گوید: «متاسفانه برخی پرونده‌های اسیدپاشی‌ که در سیستم عدالت کیفری داریم یا معلق شده و یا اینکه منع تعقیب برای فرد صادر شده است که این موجب گستاخی مجرم شده است و اگر این روند ادامه پیدا کند، فرد اسیدپاش با عامل بازدارنده مواجه نمی‌شود و کار خود را به راحتی انجام می‌دهد.»
موبایل‌های روشن!

مردمی که از مرگ هم فرار نمی‌کنند

انفجار و حملات تروریستی آن هم به فرماندهی داعش هم نتوانست مردمی را که دیروز در حاشیه خیابان با موبایل‌های روشن به تماشا ایستاده بودند، متوقف کند.در گزیده ای از این گفت وگو آمده است: این‌بار ممکن بود به قیمت مرگ آنها تمام شود. صدای گلوله بود و آتش و انفجار.
آسیب های اجتماعی؛

از خانه‌های تیمی تا خانه‌های سلامت دختران

رییس گروه امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: دخترانی را که در خانواده‌های بدسرپرست و خانه‌های تیمی زندگی می‌کنند یا والدینی دارند که آنها را به باندهای مختلف می‌دهند، شناسایی و پس از در خانه‌های سلامت نگهداری می‌کنیم.
زنگ خطری جدی؛

طلاق توافقی به روستاها رسید!

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: در شرایط کنونی طلاق توافقی علاوه در کلانشهرها، در روستاها رواج چشمگیری پیدا کرده است.
رییس‌ جمهور:

باید کاری کنیم که در این کشور هیچ کس احساس تنهایی و بی‌پناهی نکند

رییس جمهور در مراسم دیدار و ضیافت افطار با مددجویان کمیته امداد خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ماه رمضان برای هوشیاری و بیداری در مسیر تلاش و فداکاری برای همنوعان است، گفت:
رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی ؛

رواج مصرف داروهای اعتیادآور میان دانش‌آموزان

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: هر جا حاشیه‌نشینی گسترش پیدا کند به همان اندازه اعتیاد در کودکان و نوجوانان نیز گسترش پیدا می‌کند، زیرا این اقشار جامعه در معرض آسیب‌های اجتماعی بالایی قرار دارند.
ریتم یکنواخت زندگی ایرانی؛

چرا "افسردگی" در ایران افزایش یافته است؟

وزیر بهداشت نگران افسردگی ایرانی‌هاست. او معتقد است در این سال‌ها اقدامی اساسی برای مبارزه با این بیماری انجام نشده. نگاهی به کلینیک‌های روان‌شناسی و خلق‌وخوی مردم نگرانی او را تایید می‌کند. در این شرایط چه بر سر سلامتِ روان ایرانی‌ها آمده‌است؟

طلاق در کدام استان ها زیاد است ؟

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با ارائه آماری از استان هایی که بیشترین آمار طلاق را دارند را نام برد.
در گفت‌وگو با نمایندگان مجلس مطرح شد؛

ورود مجلس به پدیده خرید و فروش نوزادان

نمایندگان مردم در مجلس با تاکید بر اینکه خرید و فروش کودکان جرم تلقی می‌شود، اعلام کردند که تشدید مجازات کودک فروشی مورد نظر نمایندگان است.
واکاوی افزایش آسیب های اجتماعی حوزه اعتیاد ؛

رونق کارتن خوابی معتادان در دولت یارانه ها

کارشناسان حوزه اعتیاد معتقدند در جریان طرح پایش کشوری اعتیاد در سال‌های 90 و 91 چند مطالعه برای استخراج عدد واقعی و تقریبی تعداد معتادان کشور و شیوع مصرف در حال انجام بود اما دولت وقت، پایین‌ترین عدد از مجموع مطالعات را به‌عنوان آمار رسمی و قطعی انتخاب و اعلام کرد.
معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد:

دولت در بحث سلامت اجتماعی اهتمام جدی و نگاه همه جانبه ای دارد

معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: دولت تدبیر و امید در بحث سلامت اجتماعی اهتمام جدی و نگاه همه جانبه ای دارد.
زنان ایزوله شده؛

شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده،طرحی که مبنای علمی ندارد

این موضوع هم زنانه و مردانه شد. اطلاعاتی از ساخت یک شهرک به گوش می‌رسد؛ شهرکی به وسعت یک شهر.
طلاق، نوبرانه ی فضای مجازی؛

طعمی برای از هم پاشیدن خانواده ها

اگر فضای مجازی و به تاثیر از آن شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام، وات ساپ و اینستا را از نوبرانه های تکنولوژی بدانیم به درستی خواهیم دید که حضور این نوع از تکنولوژی در خانواده ها توانسته اند ارتباطات عاطفی میان خانواده ها را کم رنگ کنند.به واقع هم صحبتی، مشاوره و ارتباطات عاطفی از زمانی که تکنولوژی پا به عرصه ی زندگی گذاشت هر روز رنگ باختند.
دولتی‌ها زنان را نمی‌بینند!

بزرگترین قربانیان آسیب‌های اجتماعی در جامعه

برای آسیب‌های اجتماعی زنان سمینار برگزار می‌شود، اما این مسأله چه تأثیری بر کاهش این چالش‌ها داشته است؟ هر مسئولی که در نشست و مناسبتی ادعا می‌کند کاری برای بهبود وضعیت سلامت زنان به هر شکل انجام دادیم، تنها به مسایلی اشاره می‌کند که روی کاغذ نوشته شده است.
چالش های اجتماعی؛

52 چالش اجتماعی که ذهن ایران را درگیر کرده‌ است

به تازگی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری مسائل اصلی و سناریوهای پیش روی ایران در سال ۹۶ را با انجام پژوهش «آینده‌پژوهی ایران ۱۳۹۶» بررسی کرده است و بر این اساس، سه مسئله «ضرورت اصلاحات ساختاری اقتصادی»، «بحران تامین آب» و «بیکاری» در صدر مسائل اصلی و سناریوهای پیش روی ایران در سال ۱۳۹۶ قرار گرفته‌اند.
صفحه  از ۱۸
نظرات و گلایه ها