سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پدیده هم‌خانگی؛

شروط عجیب هم‌خانگی در سایت‌های آگهی

در سایت‌های آگهی برای یافتن همخانه، آگهی‌های عجیب و گاه جالبی دیده می‌شود؛ از فردی که فقط به دنبال همخانه خانم ۲۵ تا ۳۵ ساله خانم می‌گردد تا آنکه فقط همخانه خانم می‌خواهد و حاضر است هر روز نیز او را به سر کار برساند.
طرح تشدید مجازات اسیدپاشی؛

صورت‌های سوخته، امیدهای تازه

قربانیان اسیدپاشی بیشتر زن هستند و روند درمانشان عموما آنقدر طولانی است که خیلی‌هایشان عطای خوب شدن را به لقایش می‌بخشند و عادت می‌کنند به زندگی‌ای که دیگر دوستش ندارند. آن‌ها بعد از حادثه تنها امیدشان به مجازات عاملانی است که رویشان اسید پاشیده‌اند؛ مجازاتی که هرچند در قانون مجازات اسلامی به آن پرداخته شده اما جز یک مورد- آمنه بهرامی از قربانیان اسیدپاشی که توانست حکم قصاص را بگیرد اما درنهایت از اجرای آن گذشت- اجرا نشده است.
کل کل نکنیم چه کنیم؟

کارشناسان می‌گویند زمینه کل کل برای جوانان تهرانی بیشتر است

دکتر غلامرضا حسنی می گوید: کل کل کردن در میان جوان‌ها شایع است و آنها با این کار به دنبال ابراز وجودند. این ابراز وجود گاهی در مسیر درست خود انجام می‌گیرد و باعث پیشرفت می‌شود اما اگر از منظر جامعه شناختی به جنبه منفی آن نگاه کنیم می‌تواند بسترساز خشونت هم باشد. آستانه تحمل افراد ممکن است پایین باشد و بعد از یک کنش چند لحظه‌ای به خشونت یا رفتارهای خارج از کنترل منجر شود. این نوع کل کل کردن در جامعه خطرآفرین است.
کمال فروتن خواستار شد؛

مجلس کاری کند تا اسید مثل آب خوردن در دسترس نباشد

رئیس انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی از نمایندگان مجلس خواست که برای محدود و ضابطه مند کردن خرید و فروش اسید نیز قوانینی را اعمال کنند.وی با بیان اینکه انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی از مدت‌ها قبل به دنبال افزایش مجازات‌ها در مورد مرتکبان جرم اسیدپاشی و همچنین حمایت از قربانیان اسیدبود، گفت: در چند هفته اخیر حدود پنج مورد اسیدپاشی در کشور داشتیم که رسانه‌ای شده است و این نشان می‌دهد که باید قوانین دارای بازدارندگی بالایی باشند تا از وقوع چنین جرایمی جلوگیری شود.
رضا جعفری اظهار داشت؛

سازوکاری برای شناسایی و اطلاع از کودک آزاری وجود ندارد

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا زمانی که مردم با شماره 123 اورژانس اجتماعی تماس نگیرند، سازو کاری برای شناسایی کودک آزاری وجود ندارد، گفت: خشونت‌های خانگی از جمله کودک آزاری، جز خشونت‌های پنهان است و تنها راه ما برای جلوگیری از وقوع این خشونت‌ها آموزش به والدین است.
"خیره"؛

فوبیای سیلاب + تصاویر

سیلاب یک رویداد ناگهانی ویرانگر است و ترس از آن یک فوبیای شناخته‌شده محسوب می‌شود. گفته می‌شود این فوبیا ریشه در اساطیر دارد و حتی به زمان نوح بازمی‌گردد.
امیرمحمود حریرچی؛

تشدید مجازات‌های اسیدپاشی بازدارنده نیست

حریرچی فعال اجتماعی می‌گوید تشدید مجازات‌ برای اسیدپاش‌ها تا زمانی که ریشه مشکلات اجتماعی حل نشود نمی‌تواند مشکلی را حل کند و قوانین کارایی خود را از دست می‌دهند.
رفتارشناسی سلفی بگیران ؛

بیا با من عکس بگیر! / با سر و صدا زندگی نکنید

کاهش سطح تفکرات اجتماعی باعث می‌شود، سلفی بگیران قهار از هر موقعیتی برای جذب فالوور و لایک در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده و موجب بازتاب منفی از سطح شعور اجتماعی باشند.
بررسی آثار اقتصادی و اجتماعی حاشیه نشینی ؛

لکه‌ای به‌نام حاشیه‌نشینی در کلانشهرها

افزایش حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ بویژه کلانشهرها تا حد غیرقابل باوری مشهود شده، کافی است گشتی در اطراف تهران از شمال و جنوب یا شرق و غرب به سمت خارج شهر بزنی، هنوز نیم‌ساعت از شهر دور نشده نقطه به نقطه مناطقی را می‌بینی که مهاجران با کمترین امکانات ممکن در آنها زندگی می‌کنند. خانه‌هایی که به سختی می‌توان اسم خانه روی آنها گذاشت، در بیشتر مواقع خوابگاه‌هایی هستند که متعلق به دستفروش‌ها، متکدیان و کارگران ساختمانی‌اند. خیلی از این افراد که با دست و پنجه نرم کردن با مشکلات، صبح را به شب می‌رسانند، در روستایی زندگی می‌کردند که برای خود زمین داشتند، کشاورزی و دامداری می‌کردند و به قول معروف سری در سرها داشتند ولی با روند افزایشی رکود، زمین خورده و مجبور به ترک دیار شدند، در نهایت هم نتوانستند شغل مناسبی برای خود دست و پا کنند و به تکدیگری، دستفروشی و بعضاً خرید و فروش موادمخدر روی آوردند. همین مشاغل کاذب و در عین حال ناخواسته سبب به وجود آمدن انواع و اقسام آسیب‌هایی شده که به تدریج از حاشیه شهرها به درون شهرها رخنه کرده و همچون عنکبوتی تاروپودش بر سطح شهر گسترده‌تر می‌شود.
حبیب‌الله مسعودی فرید خبرداد؛

وجود کودک آزاری خاموش در خانواده‌ها

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از وجود کودک آزاری خاموش در خانواده‌ها خبرداد و گفت: حدود ۸ درصد از تماس‌ها با اورژانس اجتماعی مرتبط با کودک‌آزادی است.
قربانیان جنگ؛

رقص با پای مصنوعی

ویدیوی رقص یک پسر خردسال اهل افغانستان در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها داشته است.احمد یکی از صدها کودک قربانی جنگ در افغانستان است.
آمار تکان‌دهنده؛

"تجاوز جنسی" در دانشگاه‌های انگلستان

گزارش جدیدی که از سوی "مرکز اقدام علیه تجاوز جنسی" منتشر شده خبر از آمار تکان‌دهنده "تجاوزهای جنسی" در دانشگاه‌های مختلف انگلستان می‌دهد؛ در این گزارش، تقریبا ۴۵۰۰ دانشجو از ۱۵۳ دانشگاه مختلف سراسر انگلستان مورد تحقیق قرار گرفتند .گزارش جدیدی که از سوی "مرکز اقدام علیه تجاوز جنسی" منتشر شده خبر از وقوع تجاوزهای جنسی در دانشگاه‌های انگلستان می‌دهد و حکایت از آن دارد که تعداد قابل توجهی از دانشجویان در دانشگاه‌های انگلستان، تجربه‌های بسیار ناخوشایندی از تجاوز جنسی را پشت سر گذاشته‌اند.
باطل‌السحر مدل 2019؛

رواج فال تاروت و قهوه و شمع و نخود بین جوان‌های مدرن امروزی

بالای صفحه اصلی سایت نوشته: «کاربر گرامی اعتقاد به فال چیزی جز جهل و خرافه‌پرستی نیست. از اینکه فقط جهت سرگرمی از فال‌ها استفاده می‌کنید سپاسگزاریم و اوقات خوشی را برای شما آرزو می‌کنیم.» منوی کناری سایت پر از فال‌های مختلف است. از انواع تاروت تا فال حافظ، شمع و قهوه و نخود، نوستراداموس، گوی بلورین و... دنیایی که انگار قرار نیست تمامی داشته باشد و همچنان پرطرفدار است و وسوسه‌انگیز. نه تنها برای قدیمی‌هایی که پای بساط فالگیرهای خانوادگی قدیمی می‌نشستند که برای جوان‌های مدرن و به‌روز که این روزها از سایت‌ها و کانال‌های تلگرام راه به دنیای فال پیدا می‌کنند و می‌خواهند ببینند بالاخره چه می‌شود!
علل و ریشه‌های رسانه‌ای، خانوادگی و اجتماعی جوگیری جوانان؛

برق بگیرد تو را ، جو نگیرد

بالاخره همه ما خاطره‌ای از جوگیری داریم. مثل جمعی از جوانان که وقتی قرار شد با آنها درباره این موضوع شایع و واگیردار اجتماعی حرف بزنم، اول حسابی خندیدند و بعد همین طور فواره خاطره‌های رنگ به رنگ بود که یکی پس از دیگری به زبان می‌آمد راستش را بخواهید یکی دو نفر هم به خاطر جوگیر شدن تا آستانه مرگ پیش رفته بودند.البته این سؤال برای چند نفری هم عجب بود چون معتقد بودند جوگیر شدن بخشی از زندگی است. «جوان باشی و جوزده نشوی کمی عجیب است.»
گزارش از کودک‌همسری در روستاهای نیشابور؛

شوهرم مبصر کلاس دهم است

مسافت از فرودگاه مشهد تا نیشابور 120 کیلومتر است. توی جاده نه‌چندان مسطح، روان‌شناسی که در یکی از خانه‌های سلامت کار می‌کند، جزئیاتی را از آنچه در روستاها اتفاق می‌افتد، برایمان شرح می‌دهد: می‌گوید دختر جثه نحیفی دارد و حالا 12ساله است. پدرش تعریف می‌کند وقتی نه ساله بود اصرار کردند بیایند خواستگاری، دیگر اگر راهشان نمی‌دادیم آبروریزی می‌شد.
مصوبه مجلس درباره اصلاح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان؛

والدین سهل‌انگار مجازات می‌شوند

به گفته رئیس مرکز اورژانس اجتماعی کشور بیش از 80 درصد خشونت‌ها علیه کودکان توسط والدین و نزدیکان انجام می‌شود. در دوسال اخیر شاهد رشد 20 درصدی خشونت‌های خانگی علیه کودکان بودیم تا جایی که این مسأله نمایندگان مجلس را بر آن داشت تا گام به گام با اصلاح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان در کوتاه‌ترین زمان ممکن آمار این قبیل خشونت‌ها را کاهش دهند. صبح دیروز در نخستین قدم نمایندگان مجلس در جلسه علنی و در جریان بررسی جزئیات لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان، تبصره ماده ۹ این لایحه را برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند،
خشونت در میان تماشاچیان ورزش مستطیل سبز ؛

کُرکری ایرانی به وقت فوتبال

هفته گذشته برای هواداران تیم‌های مدعی قهرمانی در لیگ برتر، هفته تلخی بود، چرا که همه این تیم‌ها به نوعی فرصت نزدیک شدن یا قطعی کردن قهرمانی را از دست دادند.اما این تلخی در مستطیل سبز به هیچ وجه به اندازه تلخی اتفاقی که در خارج از زمین رخ داد، نبود.آن هم در استادیوم آزادی، جایی که پس از بازی سپاهان و پرسپولیس ۲۹۵ نفر مجروح شدند و یک نفر هم درگذشت و همه شهروندان و اهالی رسانه همچنان از این میزان خشونت به کار گرفته شده توسط هواداران دو تیم در مقابل هم شوکه هستند.
افزایش تجردگرایی ؛

خانه های مبله ساعتی و روزی اجاره داده می شود

تنهازیستی با اهداف و دلایل مختلفی صورت می گیرد و همانطور که همیشه با اهداف سوء اتفاق نمی افتد گاهی هم می تواند برای رسیدن به آزادی در روابط و انجام رفتارهای هنجارشکن و غیراخلاقی رخ دهد. یکی از جامعه شناسان معتقد است که عواملی چون تاخیر در ازدواج بیکاری و شرایط اقتصادی نا به سامان سبب افزایش تجردگرایی می شود و بالا رفتن تجردگرایی نیز روسپیگری را افزایش می دهد.
امان الله قرایی مقدم مطرح کرد؛

رواج اجاره خانه‌های ساعتی و روزی در تهران!

بعضی از پسران به خاطر روابطی که با زنان و دختران دارند پول دریافت می‌کنند و، چون بیکاری وجود دارد این اتفاقات رو به افزایش است. تجردگرایی افزایش پیدا کرده و بیشتر هم خواهد شد در نتیجه ما باید منتظر بروز انواع آسیب‌های اجتماعی باشیم.امان الله قرایی مقدم بیان کرد که پدیده تنهازیستی در ایران رو به رشد است و بیشتر نیز خواهد شد. او همچنین با اشاره به بررسی‌هایی که در مقاله‌ای با موضوع خیانت زناشویی داشته است عنوان کرد: در حال حاضر مرتبا بر تعداد دختران و پسرانی که به تنهایی زندگی می‌کنند یا تجردگرایی و همباش‌های سیاه (ازدواج سفید) دارند افزوده می‌شود.
نسیت آمار خودکشی در ایران به جهان؛

مرگ خود خواسته،پیشگیری امکان‌پذیر است؟

عمل خودکشی که طی آن شخصی به زندگی خود پایان می‌بخشد، اقدامی تراژیک بوده و عموما تحت تأثیر شرایط احساسی بسیار شدید صورت می‌گیرد که برای خود شخص و خانواده‌اش پیامدهای زیادی خواهد داشت.براساس گزارش سازمان جهانی سلامت (WHO)، سالانهنزدیک به ۸۰۰ هزار نفر خودکشی می‌کنند.
صفحه  از ۵۸
نظرات و گلایه ها