یکی از عادت‌های رفتاری ناپسند؛

از کجا بفهمیم کسی دروغ می‌گوید؟

دروغ گفتن یکی از عادت‌های رفتاری ناپسندی است که به اعتبار افراد خدشه وارد می‌کند. قطعا هیچ‌کس دوست ندارد فریب بخورد، اما خیلی از دروغگوها اینقدر در دروغگویی مهارت دارند که به سختی می‌شود مچ‌شان را گرفت. با این حال، وقتی کسی یک مشت چرند و پرند سرهم می‌کند، نشانه‌هایی در رفتارش بروز می‌کنند که حاکی از دروغ گفتن هستند و چنانچه به اندازه‌ی کافی دقیق باشید، می‌توانید با شناسایی این نشانه‌ها به دروغ گفتن طرف مقابل پی ببرید.
بی توجهی به حقوق دیگران؛

بی مسئولیت های «زرنگ» در جامعه ایران

وقتی در جامعه افرادی که حقوق دیگران را پایمال می کنند، به عنوان شهروند «زرنگ» و «باهوش» شناخته شوند، مسلما جامعه به سمت بی مسئولیتی حرکتی می کند.
وضعیت کودک آزاری توسط خانواده ها در ایران؛

آمار نگران کننده سوءاستفاده جنسی از پسران

به دلیل عدم تمایل خانواده‌ها به ذکر آزارهای جنسی کودکان، آمار دقیقی در این موضوع وجود ندارد.تا زمانی که در فرهنگ ما صحبت از تعرض، یک تابو باشد و عواقب روانی تعرض‌شدگان پشت پرده سکوت باقی بماند، هیچ مشکلی حل نخواهد شد.
گزارشی از دغدغه‌های این روزهای شهر؛

آئین باستانی دیروز تهدید امروز/ آسیب‌ها رو به افول است

باستان درحالی «چهارشنبه سوری» را آئینی برای تطهیر مذهبی و ایجاد نشاط و سلامت خود می‌دانستند که امروز این آئین به چالش برای شهروندان و آسیب جدی برای جوانان تبدیل شده است.
آسیب هایی که جامعه را تهدید می کنند:

ثبت ۷۰ هزار همسر آزاری در سال

در اينترنت تصاوير همسرآزاري را هم كه جست‌وجو كنيد، به تصاويري شبيه همين تصور رايج خواهيد رسيد. اما خيلي چيزها عوض شده، حالا بايد تصور‌تان از همسرآزاري را هم اصلاح كنيد. مثلا اينكه بيش از 69درصد همسر‌آزاري‌ها جسمي نيستند؛
خواب‌ آشفته "ترنس"‌ها؛

روایتی کوتاه از زندگی پرمناقشه بیماران «ملال جنسیتی»

او نمی‌خواست ازدواج کند، نه اینکه دوست نداشته باشد، از اینکه با زنی زیر یک سقف برود واهمه داشت؛ همیشه فکر می‌کرد چرا کسی دوست ندارد او مثل مادرش باشد؟ مثل او کفش و لباس بپوشد و آرایش کند؟ اصلا ظاهر همه زن‌ها که مثل هم نیست، شاید یک نفر باشد مثل او، که موهای بلند و روسری نداشته باشد.
حبیب‌اله مسعودی فرید :

گزارش ۱۲هزار کود‌ک‌آزاری و ۱۱هزار همسرآزاری به اورژانس اجتماعی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تعداد موارد کودک‌آزاری اطلاع داده شده به اورژانس‌اجتماعی حدود ۱۲ هزار مورد و تعداد موارد همسرآزاری ۱۱ هزار مورد بوده است.
روزنامه ایران:

روایتی درباره دخترهای فراری در ترمینال غرب

«مددجویی که از شهرستانی کوچک با پای خودش به مرکز ما آمد گفت پدرش به تازگی فوت کرده، مادر و سه خواهر و برادرش هم مثل خودش تحت فشار اقتصادی شدید بودند. به ما التماس می‌کرد او را به شهرش برنگردانیم. بعد از اینکه این خانم را به بهزیستی فرستادیم به مادرش زنگ زدم. باورم نمی‌شد، اما مادرش به خاطر فقر اقتصادی راضی بود دخترش همین‌جا بماند.»
نظر ربیعی در مورد «زیست اخلاقی» در ایران:

ثبت بیش از ٧٠ هزار همسر آزاری در سال/ ٤١ درصد همسرآزاری جسمی

وزیر رفاه گفت: ثبت بیش از ٧٠ هزار همسر آزاری در سال که همسرآزاری جسمی با ٤١ درصد رایج‌ترین آن است نشان‌دهنده صحت این ادعاست که نیاز مبرم به توجه بیشتر به مناسبات اخلاقی درون خانواده داریم.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ؛

جمع‌آوری امضا برای تشکیل «فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی»

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در حال جمع‌آوری امضا برای تشکیل فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.
مسئولان بهزیستی؛

13 هزار تماس با اورژانس اجتماعی برای کودک آزاری

مسئولان بهزیستی اعلام کرده‌اند سال گذشته بیش از 13 هزار تماس با اورژانس فعالیت‌های اجتماعی(123) گرفته شده و گزارش کودک آزاری اعلام کرده‌اند. تماس‌هایی که بیشتر آنها توسط همسایه‌ها بوده است. میزان تماس با اورژانس اجتماعی در سال 94 نسبت به سال 93 افزایش چشمگیری داشته است که این نشان می‌دهد مردم توجه بیشتری به وضعیت کودکان دارند.
ویروس سِلفی؛

خدانکند رفتاری در جامعه ما مد شود دیگر باید نشست و تماشا کرد و حسرت خورد.

شهروندی بر اثر تصادف در خون خود غوطه ور است. خودروی یک همشهری در آتش میسوزد؛ سیل هرچه بر سر راه خود بوده میبرد؛خانه ای اسیر شعله های سرکش آتش گردیده و... انسانیت همدردی و همدلی می طلبد اما شوربختانه تعدادی از همشهریان بجای تعاون ویاری مشغول گرفتن عکسهای سلفی هستند و منتظر لحظه ای فرصت تا هنر خود را در اینستا و امثال آنها بنمایش گذارد.
نگرش مثبت۳۰درصد ایرانی ها به موادمخدر:

مثلث‌ نگران کننده اعتیاد، الکل و روابط پرخطر جنسی

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نیازمند واکنشی تخصصی در برخورد با پدیده‌های اجتماعی هستیم زیرا با نگاه کهنه و دیروز نمی‌توان به استقبال آینده رفت.
با تشکیل سازمان امور اجتماعی؛

آسیب در بودجه آسیب‌های اجتماعی؛ فقط ۲۰ میلیارد تومان

روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت: چند ماهی است که جدی‌تر از گذشته، زمزمه‌های تشکیل سازمان امور اجتماعی در بدنه سیاسی‌ترین وزارتخانه کشور به گوش می‌رسد.
روایت دخترانی که با رد خون به ‌دنبال هویت جدید هستند؛

مُد خشن این روزهای دختران دبیرستانی!

ساعدهای خط‌خورده با تیغ‌ و ردهای خون دلمه بسته مد این روزهای دختران دبیرستانی است؛ دختران دبیرستانی‌ای که حالا می‌خواهند مرد شوند و برای همین دیگر نه داد می‌زنند، نه گریه می‌کنند و نه فریاد به حال‌شان افاقه می‌کند، چون یاد گرفته‌اند خشم‌شان را مشت کنند و به دیوار بکوبند اما وقتی حال‌شان خراب‌تر است دست، پا، ران یا حتی سرشان را به کام «کاتر» یا «تیغ» می‌دهند تا آرام شوند. تمام حرف‌شان این است که می‌خواهیم به آرامش برسیم و درد کشیدن کمک می‌کند مشکلات کمتر آزارمان بدهد.
دانشور از شورای شهر؛

80 درصد زنان کارتن‌خواب پس از جمع آوری به خیابان بازمی‌گردند

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه در حل آسیب های اجتماعی نگاه های سیاسی و جناحی وجود دارد نسبت به بی توجهی به زنان آسیب دیده انتقاد کرد و گفت: طبق آمار 80 درصد زنان کارتن خواب و بی خانمان پس از جمع آوری به خیابان بازمی گردند و این زنجیره به دلیل نقص در بسته حمایتی از آن ها تکرار می شود.
گفتگو با اسیدپاشی که با قربانی خود ازدواج کرد؛

محبوبه گفت زنت می‌شوم تا ذره‌ذره آبت کنم

همیشه دلم می‌خواست روزی رو به‌ روی یک اسیدپاش بنشینم و صاف توی چشم‌هایش خیره شوم بپرسم چرا؟ از پدرشوهر معصومه، شوهر سمیه، برادرشوهر زیور، شوهر محبوبه و ... . سال‌ها صبر کردم تا بالاخره آن روز رسید. امروز قرار است توی چشم‌های شوهر محبوبه نگاه کنم و بپرسم چرا؟ چه شد که یک شیشه اسید دستت گرفتی؟ آن موقع در ذهنت چه می‌گذشت؟ همان موقع که سوزاندی و نابود کردی، چه احساسی داشتی؟ روزهای بعدش چه؟ امروز با پاهای خودش آمده تا داستانش را برایم تعریف کند، چشم در چشم.
مینا نظری کمال پاسخ داد؛

چرا از بازماندگان حوادث و سوانح حمایت روانی‌ صورت نمی‌گیرد؟

عضو کمیته مداخله در بحران انجمن روانشناسی گفت: یکی از ابعاد مهم امدادرسانی که اخیرا مورد توجه متخصصان قرار گرفته است، حمایت روانی اجتماعی از متاثرین و بازماندگان سوانح است؛ این مطلب درمورد بازماندگان و خانواده کشته شدگان حادثه پلاسکو نیز صادق است.

بچه‌های طلاق در یک مدرسه بالای‌شهر

مدیر مدرسه تأکید کرده که فقط سری به کلاس بزنم و بروم بدون حتی یک کلمه حرف زدن با بچه‌ها: «ما کاری نداریم که شما نیت خیر داری یا شر. مقررات اجازه نمی‌ده. هر سوالی باشه خودمون جوابگو هستیم آقا». پذیرش این شرط‌ها باعث شده که برای چند دقیقه فرصت دیدار از کلاس را داشته باشم. آن ‌هم با حضور مدیر و معلم.
نماینده مردم تهران:

«کولبری» سقوط کرامت انسانی‌ست

سهیلا جلودارزاده می‌گوید: کولبری به معنای سقوط کرامت انسانی در جامعه است، چرا که متاسفانه ارزش انسان تا حدی سقوط کرده که از طریق جابجا کردن بار آنهم به سخت ترین شیوه ممکن امرار معاش می‌کند.
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها