سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دولتی‌ها زنان را نمی‌بینند!

بزرگترین قربانیان آسیب‌های اجتماعی در جامعه

برای آسیب‌های اجتماعی زنان سمینار برگزار می‌شود، اما این مسأله چه تأثیری بر کاهش این چالش‌ها داشته است؟ هر مسئولی که در نشست و مناسبتی ادعا می‌کند کاری برای بهبود وضعیت سلامت زنان به هر شکل انجام دادیم، تنها به مسایلی اشاره می‌کند که روی کاغذ نوشته شده است.
چالش های اجتماعی؛

52 چالش اجتماعی که ذهن ایران را درگیر کرده‌ است

به تازگی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری مسائل اصلی و سناریوهای پیش روی ایران در سال ۹۶ را با انجام پژوهش «آینده‌پژوهی ایران ۱۳۹۶» بررسی کرده است و بر این اساس، سه مسئله «ضرورت اصلاحات ساختاری اقتصادی»، «بحران تامین آب» و «بیکاری» در صدر مسائل اصلی و سناریوهای پیش روی ایران در سال ۱۳۹۶ قرار گرفته‌اند.
افزایش تنش بین افراد؛

4دلیل غیر منتظره‌ای که شما را پرخاشگر می‌کند

عوامل مختلف و بیشماری در افزایش تنش بین افراد نقش دارند اما باید امیدوار بود چرا که راهکارهای ساده و اما مفیدی برای کنترل خشم نیز در دسترس است.
کودک آزاری جرمی به وسعت تاریخ؛

کودکان ستم‌دیده امروز، معتادان سرخورده فردا

40 ميليون كودك 4 تا 5 ساله، در جهان از كودك آزاري و بي توجهي رنج مي برند و نيازمند مراقبت بهداشتي و اجتماعي هستند.
سرکتاب، فالگیری؛ ۹۹ درصد تضمینی!!

وقتی پای خرافاتی‌ها به فضای مجازی باز می‌شود

فالگیرها مدعی‌اند که از آینده شما خبر می‌دهند و سرنوشتتان را از خط های کف دستتان بازگو می‌کنند.
تغییر روش تکدی‌گری در پایتخت؛

کلاهبرداری با تکدی‌گری

تکدی‌گری سنتی جای خود را به تکدی‌گری مدرن می‌دهد. جای تعجب ندارد. این آفت مدتی است که به جان جامعه افتاده و روز به روز هم پررنگ‌تر می‌شود، حتی از آن چیزی که ما به عنوان یک متکدی با ظاهر ژولیده در ذهن داریم فرسنگ‌ها فاصله دارد، اما با نقاب جدید همان مسلک را پیش می‌گیرد و الحق و والانصاف هم نقش خود را به خوبی در دل آسیب‌های اجتماعی بازی می‌کند، آنچنان که افکار عمومی نه تنها متکدیان نوظهور را گدا نمی‌دانند، بلکه در دل خود اقدامات آنها را نیز تحسین می‌کنند.
دکتر سیما فردوسی؛

آمار زنان آسيب ديده اجتماعي رو به افزايش است

در میان همه اتفاق های تلخ و شیرینی که برای جامعه اتفاق می افتد، زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی را باید بزرگ ترین و مظلوم ترین قربانیان شرایط نوین جامعه دانست. تعداد زیادی از زنان و دختران گرفتار آسیب اجتماعی آنقدر شرایطشان نگران کننده است که بی توجهی به آنها نه تنها کم لطفی در حق ایشان است، بلکه در ادامه خسارت های جبران ناپذیری را به جامعه تحمیل خواهد کرد.
در گفتگو با کارشناس جامعه شناسی مطرح شد:

نزاع خیابانی یکی از 10 جرم شایع در کشور/اغلب رفتارها در جامعه ما براساس هیجان شکل می گیرد

یک کارشناس ارشد جامعه شناسی با بیان اینکه نزاع و خشونت از جرم های شایع در کشور است، گفت: در جامعه ما با وجود تفکر منطقی، بیشتر رفتارها براساس احساسات و عواطف شکل می گیرد.
چالش های اجتماعی؛

52 چالش اجتماعی که ذهن ایران را درگیر کرده‌ است

آب، بیکاری، اعتماد عمومی، بی‌تفاوتی اجتماعی، آلودگی هوا، امنیت اجتماعی و حقوق اساسی
بخت گشایی ۹۹ درصد تضمینی!

پای خرافات هم به فضای مجازی باز شد

وقتی پای خرافات و خرافاتی ها به بسترهای پر مخاطب شبکه های اجتماعی باز می شود، زنگ هشدار برای افرادی که در صفحات مجازی حضور دارند به صدا در می آید تا گول وجهه پوشالی و کانال ها و صفحات که تعداد مخاطبان آن ها کم نیست را نخورند.
پیامدهای اقتصادی اعتیاد به فضای مجازی؛

ناکارآمدی نیروی انسانی معتاد به نت!/ اعتیاد به فضای مجازی، واقعیت پنهان این روزهای ما

استقبال و توجه طیف‌های مختلف جامعه ایران به فضای مجازی در حالی روند فزاینده‌ای به خود گرفته که استفاده از این فضا بدون لحاظ کردن شرایط فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی کشور مخاطرات فراوانی به دنبال خواهد داشت.
حس خوشبختی چگونه حسی است؟

چگونه احساس خوشبختی کنیم؟

گاهی اوقات احساس می‌کنیم به آنچه که دوست داشتیم نرسیدیم یا حس خوبی نسبت به خود یا زندگی‌مان نداریم. اما داشتن حس خوشبختی در گرو رسیدن به تک تک آرزوها و خواسته‌هایمان نیست. شاید با پی بردن به نکات هر چند کوچک، بتوانیم حس خوشبختی را در وجودمان زنده کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا قدم به قدم یاد بگیریم که چگونه احساس خوشبختی کنیم.
ثبت نه طلاق در هر دقیقه؛

نیمی از ازدواج ها در تهران منجر به طلاق می شود

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: متاسفانه در تهران ۵۰ درصد ازدواج ها منجر به طلاق می شود، البته طی یک سال گذشته در برخی استان ها با توقف رشد طلاق روبرو بودیم که جای خوشحالی دارد.
تاثیرات منفی شک و سوء ظن؛

شک سوءظن بی اعتمادی مثلثی که عشق را محو می کند

شک از آن موضوعاتی است که در زندگی همه انسان ها وجود دارد اما گاهی می تواند حسابی دردسرآفرین شود و زندگی را ویران کند پس باید با آن برخورد کرد. اگر همسری شکاک دارید یا خودتان شکاک هستید یا قصد ازدواج دارید، این مطلب را بخوانید.
ازدواج کودکان؛

داستان ازدواج کودکان در سراسر جهان

در 60 ثانیه بعدی، 28 دختر ازدواج خواهند کرد. 28 دختر دیگر نیز در دقیقه بعدی آن ازدواج خواهند کرد... و 28 دختر دیگر. سالانه 15 میلیون دختر خردسال "همسر" می‌شوند.
یک روان‌شناس اظهار داشت:

رواج پدیده ادامه زندگی زوجین با هم پس از "طلاق"

شاهد پدیده‌ای هستیم که برخی زوجین از یکدیگر طلاق می‌گیرند اما با هم زندگی می‌کنند، این مسئله یک بحران جدی و اساس زندگی را مورد تهدید قرار داده است.
روزنامه مردم سالاری در گزارشی عجیب نوشت:

پسرانی که خدمات جنسی به زنان پولدار می دهند

سامان می گوید: اولین بار را با خانم بسیار زیبایی که همسر مسنی داشت بودم و برای یک هفته ۱۲ میلیون تومان به من پول داد. همین پول بی زحمت باعث شد که به این کار ادامه دهم.
حفظ حجاب و محیط عفیفانه اجتماعی:

نظر حسن روحانی درباره حجاب اجباری

زنان کارمند که بی‌حجاب بودند، شروع کردند به غر زدن و شلوغ کردن، ولی من محکم ایستادم و گفتم: از فردا صبح دژبان مقابل درب ورودی موظف است از ورود خانم‌های بی‌حجاب به محوطه ستاد مشترک ارتش جلوگیری کند.
زندگی ترنس ها دردنیای‌خشن؛

بازیگر و کارگردانی که تغییرجنسیت‌داده: ترنس‌ها آسیب نیستند

سامان ارسطو، بازیگر و کارگردان تئاتر که تغییر جنسیت داده، از دوران بعد از عمل جراحی می‌گوید و گلایه‌هایی که به عنوان یک ترنس سکشوال از جامعه و مسئولان دارد. او می‌گوید: افراد ترنس سکشوال در دنیای خشنی زندگی می‌کنند.
یکی از عادت‌های رفتاری ناپسند؛

از کجا بفهمیم کسی دروغ می‌گوید؟

دروغ گفتن یکی از عادت‌های رفتاری ناپسندی است که به اعتبار افراد خدشه وارد می‌کند. قطعا هیچ‌کس دوست ندارد فریب بخورد، اما خیلی از دروغگوها اینقدر در دروغگویی مهارت دارند که به سختی می‌شود مچ‌شان را گرفت. با این حال، وقتی کسی یک مشت چرند و پرند سرهم می‌کند، نشانه‌هایی در رفتارش بروز می‌کنند که حاکی از دروغ گفتن هستند و چنانچه به اندازه‌ی کافی دقیق باشید، می‌توانید با شناسایی این نشانه‌ها به دروغ گفتن طرف مقابل پی ببرید.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها