سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کمک به دانش آموزان محروم یا خودنمایی در شبکه های اجتماعی؟؛

نقض حقوق کودکان به خاطر چند لایک بیشتر

بچه‌ها کتاب و دفترهایشان را روی سرشان گذاشته‌اند و مدادها را پشت گوش. شادمانه می‌خندند و سمت مدرسه می‌روند، مدرسه‌ای که تازه بازسازی شده و رنگ و رویی جدید پیدا کرده. دارم فکر می‌کنم کاش قبل آمدن برای بچه‌ها چند تا کیف و لوازم‌التحریر می‌آوردم. توی دلم می‌گویم این بار حتماً این کار را می‌کنم.در واقع این، اولین چیزی است که به ذهنم می‌رسد. آقای مدیر که غرق تماشای شادی بچه‌ها به خاطر مدرسه جدیدشان است، می‌گوید: «امسال کولر داریم و دیگر بچه‌ای سر کلاس از گرما غش نخواهد کرد.» آخر می‌دانید، گرمای چابهار، پاییز و بهار نمی‌شناسد. می‌گویند اینجا زیاد پیش می‌آید بچه‌ها از گرما بیهوش شوند به خاطر همین ساعت مدرسه رفتن‌شان با بقیه فرق می‌کند، 6 صبح می‌روند و 11 برمی‌گردند.
یک روان‌شناس مطرح کرد؛

به بهانه کمک به فرد خشونت دیده نباید به او آسیب زد

در تمامی جهان از خشونت به عنوان ابزاری برای کنترل یاد می‌شود که نوعی تلاش برای سرکوب است، از دیدگاه‌های دیگر نیز این موضوع در زمره آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرد که همواره درون جوامع مختلف براساس میزان نفوذ فرهنگ، رشد و توسعه یافتگی در درجات مختلف یافت می‌شود.
آلارم‌های «خودکشی»؛

خودکشی پدیده‌ای مسری، واگیردار و تقلیدی است

سیدمهدی حسن‌زاده رئیس کمیته پیشگیری از خودکشی انجمن روان‌پزشکان ایران با تشریح بایدها و نبایدهایی درباره نحوه انتشار اخبار «خودکشی» در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تاکید کرد: خودکشی پدیده‌ای مسری، واگیردار و تقلیدی است لذا توصیه می‌شود از پر و بال دادن و قهرمان‌سازی افرادی که خودکشی می‌کنند پرهیز شود.
زلزله خاموش برای جوانان؛

افسردگی جوانان زنگ خطری که جدی گرفته نمی شود

افسردگی حالتی است که از نظر خلق و خو در فرد علایمی مانند غمگینی ، احساس تهی و پوچ بودن ، احساس نارضایتی ، سرخوردگی ، شکست ، بی تفاوتی ، گوشه عزلت گزیدن، دست از هرگونه تلاش برداشتن ، بی انگیزگی ، بدبین بودن به همه چیز و همه کس را در فرد می بینیم و درست در این زمان است که زنگ خطر به صورت جدی برای جوانان به صدا در آمده و این حالت روحی و روانی نامناسب به راحتی می تواند جوان را به ورطه و قهقرای نابودی بکشاند .
مدیرکل اجتماعی استانداری تهران:

متکدیان جزء جمعیت‌های پنهان کشور محسوب می‌شوند

فرزانه مروستی در خصوص آمار متکدیان که جزء جمعیت‌های پنهان محسوب می‌شوند اظهار کرد، با توجه به اینکه ثبت اطلاعات بایومتریک صورت نمی‌پذیرد، نمی‌توان با جسارت در مورد صحت این اطلاعات سخن گفت.
پوپولیست نباشیم؛

چرا هیچ کس به نارضایتی دختر آبی از بیکاری اش اشاره نکرد؟

خبر تلخ بود و تکان دهنده؛ دختری 29 ساله و مجرد، از اهالی قم، با دو مدرک دانشگاهی اما بیکار که سال گذشته برای تماشای یک مسابقه فوتبال به ورزشگاه رفته بود برای پیگیری حواشی این اتفاق در مقابل یکی از دادسراهای قضایی تهران خودسوزی کرد و در گذشت. اما واکنش‌ها به این اتفاق بسیار تامل بر انگیز بود.
چگونه باید پیام دهند که بشنویم؟

چه اتفاقی می افتد که دختر آبی خودسوزی می کند؟

در پی طرح خبر خودسوزی یک خانم جلوی دادگاه انقلاب، در یک گروه اجتماعی بر اهمیت فهم و چرایی این رویداد تأکید شد.فرد محترمی این پرسش مهم را مطرح کرد که وجود مشکلاتی همچون بیکاری و تاخیر سن ازدواج که مساله مهم جوانان کشور است و طرح روشنی هم برای آن دیده نمی‌شود پرداختن به موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها با این حجمی که در رسانه‌های خارجی و داخلی دیده می‌شود جای تامل جدی دارد.
پسران قربانی‌هایی دیگر کودک همسری؛

بیشترین میزان کودک همسری در خاورمیانه است

در حال حاضر بیشترین میزان کودک همسری در کشورهای آسیایی و به‌خصوص کشورهای حوزه خاورمیانه وجود دارد به شکلی که شاهد هستیم سالانه آمارهایی فراوانی در این خصوص منتشر می‌شود که نشان می‌دهد درصد بالایی از کودکان که بالاجبار تن به ازدواج‌ می‌دهند، هیچ آگاهی نسبت به آن ندارند.
روانشناس و مشاور خانواده:

فرزندان بسیار مطیع، اولین قربانیان تجاوز جنسی و اعتیاد/ آموختن "نه" گفتن از اصول اصلی تربیت

مهارت" نه" گفتن محترمانه و قاطعانه یکی از مهمترین مهارت ها است و از جمله عوامل پیشگیری از سوءاستفاده جنسی و غیر جنسی است و خانواده مهمترین و بهترین محیط پرورش مهارت نه گفتن است.
مدیر برنامه پیشگیری از خودکشی دفتر سلامت روان وزارت بهداشت؛

شیب ملایم و افزاینده آمار خودکشی در ایران

مدیر برنامه پیشگیری از خودکشی دفتر سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دسترسی به خدمات پایه سلامت روان و خدمات تخصصی از راهبردهای موثر در کاهش خودکشی است.
چه کسی متولی است؟

رویارویی با خودکشی از ارتفاع

معمولا مردم هنگام دیدن افرادی که می‌خواهند خودشان را از ارتفاعاتی مانند پل‌ها به پایین پرتاب کنند، اول به آتشنشانی زنگ می‌زنند و البته همزمان گوشی به دست از صحنه فیلم می‌گیرند. اما روند رسیدگی به افرادی که اقدام به خودکشی از ارتفاع گرفته‌اند چگونه است؟
وضعیت آسیب‌های اجتماعی در جمعیت دانش‌آموزی تشریح شد؛

30 درصد دانش آموزان در معرض آسیب‌های روانی و اجتماعی

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون غربالگری سلامت روانی و اجتماعی دانش آموزان دوره متوسطه اول گفت: طبق تحلیل‌های به دست آمده از این آزمون، حدود یک درصد دانش آموزان نیازمند درمان و در معرض شدید آسیب‌های روانی و اجتماعی قرار دارند. همچنین ۳۰ درصد دانش آموزان به شدت نیاز به توانمندسازی دارند و در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته‌اند.معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون غربالگری سلامت روانی و اجتماعی دانش آموزان گفت: این آزمون برای سه میلیون دانش آموز دوره متوسطه اول برگزار و دانش آموزان در چهار حیطه مورد سنجیده قرار گرفتند.
تراژدی تلخ خودکشی در مناطق محروم؛

بی توجهی دولت به مطالبات مردم عامل افزایش خودکشی ها است

گسترش و تغییر سبک آسیب های اجتماعی روز به روز در جامعه باعث شده است تا فشار های روحی و روانی نیز برجامعه دوچندان شود و به همین دلیل نیز شاهد افزایش آمار های افسردگی و خودکشی در سطح جهان و کشورمان و به تبع آن در شهرستان ها و استان های محروم باشیم
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

۳۲ دستگاه برای حل آسیب‌های اجتماعی بودجه می‌گیرند، بدون تاثیرگذاری!

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بدبختانه یکی از معضلات بزرگ در حوزه آسیب‌های اجتماعی این است که ۳۲ دستگاه برای حل و فصل مشکلات آسیب‌های اجتماعی بودجه می‌گیرند و هر ۳۲ دستگاه دیگری را متهم می‌کنند که دیگری بودجه بیشتری می‌گیرد و کاری نکرده، ‌در حالی که هیچکدام کار موثری را در این زمینه انجام نداده‌اند.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

«خشونت» در محیط کار ۱۰ درصد بیشتر از جامعه است

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ارتباط انسان با ابزار با اعتیاد و حتی خشونت رابطه دارد، گفت: بررسی دقیق علمی ما نشان می‌دهد خشونت در محیط کار ۱۰ درصد بیشتر از جامعه است
بیش از 35 هزار کودک بی‌هویت در کشور؛

قیمت های نجومی برای حراج نوزادان

در کنار تمامی مشکلاتی که در حاشیه شهرها وجود دارد شکل تولد نوزادان در این مناطق نیز با سایر نقاط متفاوت است. خبرهای نگران کننده‌ای از زنان حاشیه شهرها مبنی بر فروش نوزادان خود جهت کسب درآمد به گوش می رسد. این درحالی است که به شکل کلی تولد نوزادان در مناطق حاشیه‌ای شهرها به دلیل مشکلات اقتصادی رو به کاهش است.
ماجرای قانونی کردن بی عفتی دختر بچه ها؛

"تعرض به کودکان" در آمریکا مانند همجنس‌گرایی قانونی می‌شود؟

دیوان عالی آمریکا در سال ۲۰۱۵، ازدواج همجنس‌گرایان را در سر تاسر ایالت‌های آمریکا قانونی اعلام کرد؛ پدوفیل‌ها (افرادی که با آزار و اذیت کودکان و نوجوانان، به آنها تعرض می‌کنند) در آمریکا نیز خواهان قانونی کردن تعرض به کودکان هستند!
متخصص بیماری‌های اعصاب و روان مطرح کرد؛

رابطه بی‌ثباتی اقتصادی و افزایش بی‌اخلاقی و روابط ناپایدار در جامعه

عباس امید گفت: روابط متعدد جنسی، روابط ناپایدار افراد با یکدیگر و حتی بر اساس فرضیه‌هایی که مطرح است گرایش و رواج تمایلات همجنسگرایانه به عنوان تبعات ناشی از نوسانات اقتصادی در جامعه است.
سرپرست بهزیستی قم:

مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی است

هادی کریمی اصل سرپرست اداره کل بهزیستی قم ،در سومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: به لطف توجه و عنایت‌های ویژه رهبر معظم انقلاب و همچنین پیرو ابلاغیه شورای برنامه‌ریزی و توسعه، مواجه با آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های روز جامعه است.
مردم کدام شهر بیشتر دعوا می کنند؟

تهرانی‌ها بیشتر از همه دعوا می‌کنند

بیشترین نزاع خیابانی در تهران و کمترین آن در ایلام رخ می دهد.
صفحه  از ۶۳
نظرات و گلایه ها