مسائل روزمره و کليشه اي به محور صحبت هاي زن و شوهر تبديل شده است؛

عدم مهارت زوج ها براي گفتمان درست، عامل مهم در اختلافات خانوادگي

عدم گفتمان صحيح در زندگي مشترک در بين زوج‌هاي جوان را نوعي اختلال دانست و گفت: گفتمان يکي از پايه ترين اصول تحکيم روابط مشترک بين زن و شوهر در نظام خانواده است که متاسفانه امروزه اين مهم به نوعي چالش در بين خانواده‌ها تبديل شده است و اصولا زوج هاي جوان از گفتمان خوبي نسبت به هم برخوردار نيستند که از منظر روانشناسي اين يک نوع اختلال رفتاري محسوب مي‌شود و اين نياز به مشاوره از سوي مشاور دارد.
قوانين فرزندخواندگي بايد اصلاح شود:

اعتياد و فقرعاملان كودك‌فروشي/ قوانين فرزندخواندگي بايد اصلاح شود

روزگاری اگر نوزادی خرید و فروش می‌شد، برای رسیدن زن و مردی بی‌فرزند بود که آرزو داشتند زندگی‌شان با صدای خنده وگریه نوزادی رونق بگیرد.
واکنش به رخدادهای اجتماعي:

مادیات و نفس‌پرستی دو دلیل اصلی شکل گرفتن بی‌تفاوتی/ وقتی فیلم گرفتن جای کمک کردن را می گیرد

پروفسور حسین باهر می گوید: «زمانه به گونه‌ای شده که وقتی فردی عیب و نقصی در کسی می‌بیند، خدا را شکر می‌کند که خود از آن عیب مبرا است. »
در پی اظهارات معاون رئیس جمهور؛

دولت تدبیر و امید چند نفر از مردم ایران را می‌خواهد عقیم کند؟

چندی قبل موضوع گورخواب های اطراف تهران به شدت فضای رسانه ها را پر کرد تا این که شهیندخت ملاوردی، معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده، اظهاراتی را مطرح کرد که جامعه را در شوک فرو برد.
قتل در یک "آن"؛

قاتل نه جانیِ حرفه‌ای است و نه سوءقصد دارد

چندان دور از ذهن نیست. در یک روز معمولی از خواب بیدار شده‌ و می‌روید به دنبالِ کار و زندگی‌تان. روال مثل همیشه است؛ فلان اداره نامه مربوطه را باز هم به شما نمی‌دهد، سرِ کار با صاحب‌کار رابطه خوبی ندارید. از آن‌طرف با همسرتان بگو مگو کرده‌اید. کرایه خانه را هم که فعلا ندارید تا بدهید... . شما تحت فشارید؛ موقع برگشتن به خانه در ترافیک گیر می‌افتید که یک موتور هم به آینه ماشینتان می‌زند. به او بد و بیراه می‌گویید. پیاده می‌شود برای جر و دعوا. حق به جانب‌اید؛ پیاده شده و درگیر می‌شوید. نمی‌فهمید چه می‌شود؛ چاقو، چماق یا یک ضربه... راننده موتور مُرده است. شما می‌مانید و روزی که دیگر معمولی نیست.
عدم پختگی و رشد قطعی و واقعی فرد؛

برگزاری «جشن طلاق» ریشه در کدام ضعف شخصیتی دارد؟

یک روانشاس و زوج درمانگر می گوید: «آنها که جدایی و طلاق شان را جشن می گیرند و به همه نشان می دهند دارای شخصیتی هیجانی هستند و در حقیقت به پختگی و رشد قطعی و واقعی نرسیده اند.»
رحمانی فضلی:

به دنبال اقدامات مفید و موثر در حوزه آسیب‌های اجتماعی هستیم

وزیر کشور گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص آسیب‌های اجتماعی سعی ما بر این است که در این حوزه اقدامات مفید و موثری را به انجام برسانیم.
علی کاظمی مطرح کرد:

بلوغ جنسی برای ازدواج کافی نیست/ بهزیستی حق تزویج صغار را ندارد

مدیرکل امور اسناد و مترجمان قوه قضاییه گفت: باید ضمانت اجرا به قدری محکم باشد که کسی خارج از فرآیند قانونی ازدواج نکند و با این مشکل که فرد ۷۰ ساله با فرد ۱۵ ساله ازدواج می‌کند؛ مواجه نشویم یا فردی که اختلال پدوفلیا دارد با یک کودک ازدواج نکند.
طرح‌های سمن‌های جوانان؛

حمایت وزارت ورزش و جوانان از طرح‌های مربوط به آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سمن‌های جوانان می‌توانند طرح‌های خود درباره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را تا پایان ماه جاری به ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها ارایه دهند.
سیده حمیده زرآبادی:

فقها مسائل شرعی عقیم‌سازی زنان کارتن خواب در صورت رضایت را بررسی کنند

نماینده مردم قزوین با تاکید براینکه نباید نسبت به مسئله زنان آسیب‌پذیر بی‌تفاوت بود، گفت:‌در صورتی که عقیم‌سازی با رضایت خود فرد صورت گیرد و پیش از آن ملاحظات و مسائل شرعی مربوط به این رویکرد دیده شده و در نظر گرفته شود، می‌تواند به ساماندهی این گروه حساس و آسیب‌پذیر جامعه یاری برساند.
نشریه کریمه:

بحران طلاق توافقی و پای لنگ پیشگیری

نشریه کریمه (چاپ قم) در شماره 8 مطلبی را با عنوان «بحران طلاق توافقی و پای لنگ پیشگیری» به قلم زهرا رئیسی منتشر کرده است.
وضعیت ۳ استان روبه بحران است؛

کاهش رشد نسبت طلاق به ازدواج در ۱۸ استان

مدیرکل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت رفاه گفت: نسبت طلاق در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ رشد ۶ درصدی داشته است، در حالیکه رشد این شاخص در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ بیش از ۱۲ درصد بوده است.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی؛

آمار آسیب های اجتماعی در کشور موجب نگرانی است

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: آمار آسیب های اجتماعی در کشور موجب نگرانی است که در این باره باید برخی از قوانین اقتصادی مورد پالایش قرار بگیرد.
رییس انجمن آسیب‌شناسی ایران؛

حجم عظیمی از مصرف مشروبات الکی توسط قشر جوان جامعه است

رییس انجمن آسیب‌شناسی ایران گفت: جامعه کنونی مواجه با آسیب‌های اجتماعی از جمله مصرف مشروبات الکلی است و متأسفانه حجم عظیمی از مصرف مشروبات الکی توسط قشر جوان جامعه است.
معاون استاندار تهران:

باید با قانع سازی، روسپی ها و معتادان کارتن‌خواب‌ عقیم شوند

بالای ۲۰ درصد این زنان ایدز دارند و انواع و اقسام بیماری را گسترش می‌دهند.
خبر تلخ دیگری از نوع کودک‌آزاری در مشهد؛

زخم‌های یک کودک معصوم در انتظار التیام مرجع قضائی

زن جوان در حالی که گریه امانش را بریده‌بود در مقابل قاضی قرار گرفت، با صدایی لرزان پرده از راز آزار و اذیت ساجده چهارساله برداشت تایک پرونده دیگر به آمار کودک آزاری در مشهد اضافه شود.
واي اگر سقف فرو ريزد!

روی چه کسی «سیاه» است؛ گور خواب ها یا...؟

ما که با نام و نشان می نویسیم، چراغ مان در این خانه می سوزد. دلمان با این نظام است و تن مان می لرزد از سست شدن باور مردم. سقف این خانه بریزد روی سر همه مان می ریزد.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی خبرداد:

تکذیب خبر فروش کودک در بیمارستان ها

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، خبر خرید و فروش کودک در تعدادی از بیمارستان ها که به نقل از او در برخی سایت ها منتشر شده است، تکذیب کرد.
در گفت‌و‌گو با دانشور بررسی شد؛

"بی‌هویت‌ها" از منشور حقوق شهروندی جا ماندند

در کنوانسیون حقوق کودک یه حق بر هویت اشاره و مصادیقی برای آن برشمرده شده است. این حق در بسیاری از جوامع رعایت می شود و این در حالی است که بی توجهی به آن در منشور حقوق شهروندی اعتراض یک عضو شورای شهر تهران را به دنبال داشته است.
بهزیستی مطرح کرد:

خرید و فروش نوزاد در بیمارستان های تهران

90 درصد فرارها از خانه به دلیل توهین، تحقیر و مشکلات درون خانواده است و 10 درصد نیز به دلیل ارتباط عاطفی، دوستی، پولدارشدن دختران و ... انجام می‌شود که 60 تا 70 درصد دختران به خانواده‌های خود بازمی‌گردند.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها