سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مواد مخدر کوپنی؛

توزیع تریاک دولتی طنز یا واقعیت؟

از زمانی که سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی (هفته گذشته ) مطلبی تحت عنوان «تریاک دولتی» مطرح کرد تاکنون، فضای مجازی و برخی رسانه ها، واکنش هایی به سخنان حسن نوروزی نشان داده اند؛ واکنش هایی که گاهی با چاشنی طنز همراه است .
چگونگی برخورد با جرایم جنسی؛

104 مورد آزار جنسی کودکان در یکسال

هنوز زمان زیاد‌‌ی از د‌‌استان ستایش نگذشته است که ماجراي د‌‌رد‌‌ناك آتنا کود‌‌ک ٧ساله پارس‌آباد‌‌ی پيش آمد‌‌، ماجرايي که از هفته گذشته بر سر زبان‌ها افتاد‌‌ و بار د‌‌يگر جامعه را عميقا متاثر و د‌‌رگير پد‌‌ید‌‌ه کود‌‌ک‌آزاری کرد‌‌، زمانی‌که فجایع اینچنینی رخ می‌د‌‌هد‌‌، افکار عمومی خواهان اين است که مسبب يا مسببان سریعا محاکمه شوند‌‌ و به نوعی به‌ سزای عمل خود‌‌ برسند‌‌.
آمار کودک‌آزاری در پسران و دختران یکی‌ است؛

پسران نیز در معرض سواستفاده جنسی هستند

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: کودکان باید قدرت ابراز وجود و نه گفتن در مقابل آزارهای جنسی را بیاموزند و باید آموزش داده شوند تا در صورت آزار جنسی بدون ترس از تهدیدات، موضوع را به والدین و بزرگ ترهای خود بگویند.
چطور اين اتفاق افتاد؟

پدري براي گرفتن ديه، كودكش را زير ماشين انداخت

به خاطر تامين زندگي روزانه‌اش بچه‌اش را زير ماشين‌هاي گذري در خيابان‌ها مي‌انداخت تا به خاطر آن پول ديه بگيرد و با آن زندگي‌اش را بگذراند.
المپیادهای علمی کشور؛

بازار تسلیت داغ است

من هم می خواهم تسلیت بگویم، ولی نه برای مرحوم تازه درگذشته. چرا که خدا را شکر صد ها میلیون صلوات و فاتحه در طی روزهای آینده نثار روح ایشان خواهد شد و قطعاً قرین رحمت الهی خواهند بود، من ترجیح می دهم برای کشورم تسلیت بگویم!
شکستن استخوان ترقوه بالاترین آمار خودزنی؛

خون‌بازی در دختران دبیرستانی افزایش چشمگیری یافته است

پژوهشگر ارشد جامعه‌شناسی جنایی با اشاره به اینکه بهداشت روانی جامعه دچار تزلزل شده است، گفت: خون‌بازی در دختران دبیرستانی افزایش چشمگیری یافته است.
مراقب کودکان باشیم؛

شش نکته درباره یک قتل

قتل فجیع دختربچه پارس‌آبادی افکار عمومی جامعه را تحت‌تأثیر شدید قرار داد و رسانه‌های مکتوب و مجازی مسائل پیرامون آن را تحت پوشش قرار دادند. هرچند برای داوری درباره جزییات آن تا روشن شدن ابعاد دقیق ماجرا باید صبر کرد تا گزارش رسمی از سوی دادستان، دادگاه و پزشکی‌ قانونی منتشر شود، با این حال چند نکته درباره این جنایت وجود دارد که باید به آن توجه داشت.
تحلیل جلایی پور از انتخابات؛

آسيب‌هاي بي‌توجهي به عدالت و تهيدستان؛

واكنش مدير گروه مسائل و آسيب‌هاي اجتماعي در انجمن جامعه‌شناسي به تحليل جلايي‌پور از انتخابات
پیامدهای ناخواسته‌ “میل به ندانستن”؛

ستایش قریشی در روزهای سوگ قتل آتنا اصلانی

سال گذشته ستایش قریشی، ماه گذشته زنی که در فرار از دست متجاوز گیر دو متجاوز دیگر افتاده بود و امروز آتنا اصلانی و تعداد نامعلوم نام دیگر که قربانی تجاوز جنسی و خشونت شده اند؛ قربانیانی که پس از جنایتی که بر علیه‌شان صورت می‌گیرد لب به سخن نمی‌گشایند و خبرهایی که در انتهای فاجعه رسانه‌ای می شوند.
رئیس اورژانس اجتماعی کشور:

خانواده‌ها کودک آزاری جنسی را پنهان نکنند

رئیس اورژانس اجتماعی کشور از خانواده ها خواست تا کودک آزاری جنسی کودکان خود را پنهان نکنند و گفت: متاسفانه برخی موارد کودک آزاری جنسی در خانواده ها مکتوم (پنهان) می ماند.
بذار تو حال خودم باشم!

گزارشی از کِرم های گره خورده داخل گوش

مزیت ها و معایب در استفاده از هر وسیله ای وجود دارد. وسیله ای که شاید در وهله اول حس خوبی را در شما ایجاد کند اما به مرور زمان می رود که به دشمن جان و روح شما تبدیل شود. «هندزفری» پدیده نوظهوری نیست.
مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه ؛

افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات حمایت اجتماعی از مبتلایان به ایدز

مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه، از افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات حمایت اجتماعی از مبتلایان به ایدز و خانواده های آنان خبر داد.
خشونت در ته خط!

نگاهی به فرزندکشی و والدکشی‌ و دلایل آن

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران می‌گوید: باید ببینیم چه می‌شود که یک مادر، تصمیم می‌گیرد فرزندانش را به قتل برساند، این موضوع ساده‌ای نیست که نادیده‌اش بگیریم.
دست بوسی؛

فرهنگی که باید به تاریخ سپرد

جامعه ای که دست بوسی در آن رواج داشته باشد و بوسیدن دست قدرتمندان، پلکان ترقی افراد است، حتماً محکوم به سقوط است. وداع با فرهنگ "دست بوسی" و گسترش "عزت نفس" در فرد فرد اعضای جامعه، از لوازم اولیه رسیدن به "توسعه پایدار" است.
چهره عریان اعتیاد در دل پایتخت

اینجا لب خط نیست؛ ته خط است

توقع شما از باز کردن پنجره خانه در طلوع یک صبح بهاری، تابستانی، پاییزی و یا زمستانی چیست؟ توقع دارید که چه تصاویری را ازطرف دیگر پنجره مشاهده کنید؟ اتومبیل، درخت، خانه، حجم انبوهی از عابرین پیاده و ...
مهرداد فلاطونی:

«بیکاری»، فاجعه‌آمیزترین عامل طلاق‌های عاطفی

به گفته یک روانشناس اجتماعی، عامل بیکاری و عدم وجود شغل یکی از فاجعه آمیزترین عوامل بروز طلاق‌های عاطفی است.
آگهی برای جذب «شریک» آموزشی؛

چند می‌گیری باهم درس بخونیم؟!

مهراد، 17 ساله آگهی‌اش را در سایتی شناخته شده درج کرده و البته هنوز کسی را که مناسب باشد، پیدا نکرده است. آگهی‌هایی از این دست در سایت زیادند. آگهی‌هایی با عنوان پارتنر کنکور، پارتنر زبان، پارتنر ارشد و غیره. البته دامنه آگهی پارتنر فقط به موارد درسی ختم نمی‌شود؛
تحلیلی بر رتبه یک ایرانیان در عصبانیت؛

تزریق بداخلاقی به جامعه ایران در نبود احزاب

موسسه بین‌المللی گالوپ در تازه ترین گزارش سالانه، ایرانی‌ها را عصبانی‌ترین مردم دنیا معرفی کرد. حالا ایرانی‌هایی که تا پیش از این جزو غمگین‌ترین‌ها بعد از مردم عراق بوده‌اند، عصبانی هم شده‌اند.
موسسه افکار سنجی گالوپ اعلام کرد ؛

ایرانی ها عصبانی ترین مردم دنیا

موسسه گالوپ به ترتیب ایران، عراق و سودان جنوبی را عصبانی ترین کشورهای دنیا معرفی کرده است. 50 درصد جمعیت ایران عصبانی هستند.
گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند؛

چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.
صفحه  از ۱۹
نظرات و گلایه ها