رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ؛

جمع‌آوری امضا برای تشکیل «فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی»

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در حال جمع‌آوری امضا برای تشکیل فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.
مسئولان بهزیستی؛

13 هزار تماس با اورژانس اجتماعی برای کودک آزاری

مسئولان بهزیستی اعلام کرده‌اند سال گذشته بیش از 13 هزار تماس با اورژانس فعالیت‌های اجتماعی(123) گرفته شده و گزارش کودک آزاری اعلام کرده‌اند. تماس‌هایی که بیشتر آنها توسط همسایه‌ها بوده است. میزان تماس با اورژانس اجتماعی در سال 94 نسبت به سال 93 افزایش چشمگیری داشته است که این نشان می‌دهد مردم توجه بیشتری به وضعیت کودکان دارند.
ویروس سِلفی؛

خدانکند رفتاری در جامعه ما مد شود دیگر باید نشست و تماشا کرد و حسرت خورد.

شهروندی بر اثر تصادف در خون خود غوطه ور است. خودروی یک همشهری در آتش میسوزد؛ سیل هرچه بر سر راه خود بوده میبرد؛خانه ای اسیر شعله های سرکش آتش گردیده و... انسانیت همدردی و همدلی می طلبد اما شوربختانه تعدادی از همشهریان بجای تعاون ویاری مشغول گرفتن عکسهای سلفی هستند و منتظر لحظه ای فرصت تا هنر خود را در اینستا و امثال آنها بنمایش گذارد.
نگرش مثبت۳۰درصد ایرانی ها به موادمخدر:

مثلث‌ نگران کننده اعتیاد، الکل و روابط پرخطر جنسی

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نیازمند واکنشی تخصصی در برخورد با پدیده‌های اجتماعی هستیم زیرا با نگاه کهنه و دیروز نمی‌توان به استقبال آینده رفت.
با تشکیل سازمان امور اجتماعی؛

آسیب در بودجه آسیب‌های اجتماعی؛ فقط ۲۰ میلیارد تومان

روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت: چند ماهی است که جدی‌تر از گذشته، زمزمه‌های تشکیل سازمان امور اجتماعی در بدنه سیاسی‌ترین وزارتخانه کشور به گوش می‌رسد.
روایت دخترانی که با رد خون به ‌دنبال هویت جدید هستند؛

مُد خشن این روزهای دختران دبیرستانی!

ساعدهای خط‌خورده با تیغ‌ و ردهای خون دلمه بسته مد این روزهای دختران دبیرستانی است؛ دختران دبیرستانی‌ای که حالا می‌خواهند مرد شوند و برای همین دیگر نه داد می‌زنند، نه گریه می‌کنند و نه فریاد به حال‌شان افاقه می‌کند، چون یاد گرفته‌اند خشم‌شان را مشت کنند و به دیوار بکوبند اما وقتی حال‌شان خراب‌تر است دست، پا، ران یا حتی سرشان را به کام «کاتر» یا «تیغ» می‌دهند تا آرام شوند. تمام حرف‌شان این است که می‌خواهیم به آرامش برسیم و درد کشیدن کمک می‌کند مشکلات کمتر آزارمان بدهد.
دانشور از شورای شهر؛

80 درصد زنان کارتن‌خواب پس از جمع آوری به خیابان بازمی‌گردند

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه در حل آسیب های اجتماعی نگاه های سیاسی و جناحی وجود دارد نسبت به بی توجهی به زنان آسیب دیده انتقاد کرد و گفت: طبق آمار 80 درصد زنان کارتن خواب و بی خانمان پس از جمع آوری به خیابان بازمی گردند و این زنجیره به دلیل نقص در بسته حمایتی از آن ها تکرار می شود.
گفتگو با اسیدپاشی که با قربانی خود ازدواج کرد؛

محبوبه گفت زنت می‌شوم تا ذره‌ذره آبت کنم

همیشه دلم می‌خواست روزی رو به‌ روی یک اسیدپاش بنشینم و صاف توی چشم‌هایش خیره شوم بپرسم چرا؟ از پدرشوهر معصومه، شوهر سمیه، برادرشوهر زیور، شوهر محبوبه و ... . سال‌ها صبر کردم تا بالاخره آن روز رسید. امروز قرار است توی چشم‌های شوهر محبوبه نگاه کنم و بپرسم چرا؟ چه شد که یک شیشه اسید دستت گرفتی؟ آن موقع در ذهنت چه می‌گذشت؟ همان موقع که سوزاندی و نابود کردی، چه احساسی داشتی؟ روزهای بعدش چه؟ امروز با پاهای خودش آمده تا داستانش را برایم تعریف کند، چشم در چشم.
مینا نظری کمال پاسخ داد؛

چرا از بازماندگان حوادث و سوانح حمایت روانی‌ صورت نمی‌گیرد؟

عضو کمیته مداخله در بحران انجمن روانشناسی گفت: یکی از ابعاد مهم امدادرسانی که اخیرا مورد توجه متخصصان قرار گرفته است، حمایت روانی اجتماعی از متاثرین و بازماندگان سوانح است؛ این مطلب درمورد بازماندگان و خانواده کشته شدگان حادثه پلاسکو نیز صادق است.

بچه‌های طلاق در یک مدرسه بالای‌شهر

مدیر مدرسه تأکید کرده که فقط سری به کلاس بزنم و بروم بدون حتی یک کلمه حرف زدن با بچه‌ها: «ما کاری نداریم که شما نیت خیر داری یا شر. مقررات اجازه نمی‌ده. هر سوالی باشه خودمون جوابگو هستیم آقا». پذیرش این شرط‌ها باعث شده که برای چند دقیقه فرصت دیدار از کلاس را داشته باشم. آن ‌هم با حضور مدیر و معلم.
نماینده مردم تهران:

«کولبری» سقوط کرامت انسانی‌ست

سهیلا جلودارزاده می‌گوید: کولبری به معنای سقوط کرامت انسانی در جامعه است، چرا که متاسفانه ارزش انسان تا حدی سقوط کرده که از طریق جابجا کردن بار آنهم به سخت ترین شیوه ممکن امرار معاش می‌کند.
دکتر محمدهادی ایازی تشریح کرد:

عقب‌ماندگی 20 ساله در حوزه آسیب‌های اجتماعی

معاون اجتماعی وزیر بهداشت اقدامات این وزارتخانه در حوزه اختلالات روان و پیشگیری از خودکشی را تشریح کرد.
امنیت با نیروی قهریه و پلیس؟

عدم انسجام اجتماعی باعث افزایش ناامنی در حاشیه

تجارب نشان داده است که سیاست‌های متکی بر قوه قهریه و افزایش نیروهای پلیس در نقاط اشیه‌ای تاثیر آن چنانی نداشته و جای خالی انسجام اجتماعی و استفاده از سرمایه‌­های اجتماعی در این میان محسوس­تر و ملموس­تر است که به بروز یا افزایش ناامنی منجر می‌شود.
آسيبی جدي در حوزه خشونت عليه زنان؛

چرا در بررسي پديده روسپي‌گري به مردان نگاه نمي‌کنيم؟

رئيس انجمن آسيب‌شناسي ايران با بیان اینکه يکي از آسيب‌هاي جدي در حوزه خشونت عليه زنان، نگاه به پديده روسپي‌گري است؛گفت: چرا در بررسي پديده روسپي‌گري به مردان نگاه نمي‌کنيم؟ آمارها فقط درباره زنان است؟ مثلا چرا نمي‌گوييم مردان نيز به‌دنبال روابط خلاف عرف هستند؟
عبور از خط خبر؛

پیامدهای انفعال نظارتی بر شبکه‌های اجتماعی/ از تبلیغ بی‌بند و باری تا جریان‌سازی برای ضدانقلاب

می‌توان گفت در شبکه‌های اجتماعی اصالت بر «برهنگی اندیشه» است و نه «صحت ادعا» بنابراین موفق‌ترین کاربران شبکه‌ها کسانی هستند که برهنه‌تر باشند و با ساختارها و هنجارهای پذیرفته شده مخالفت صریح‌تری داشته باشند!
رشد آمار ازدواج دختران کم سن وسال؛

این کودکان را با کتک پای سفره عقد می‌نشانند

درست در نقطه مقابل آمار نزولی ازدواج جوانان در سال‌های اخیر، آمارهای پر و پیمانی خودنمایی می‌کند که خبر از تعداد بالای ازدواج می‌دهند، اما نه آن ازدواجی که خبرش لبخند بر لب ما بیاورد! این آمارهای صعودی و سرسام آور مربوط به ازدواج کودکانی است که به جای بازی و غرق شدن در دریای رنگارنگ کودکی، ناخواسته در گردابی فرو می‌روند که هیچ نسبتی با کودکی‌شان ندارد.
در بررسی جزییات رعایت حقوق ملت از سوی دولت ها؛

ارتباط میان نقض حقوق ملت با شیوع آسیب های اجتماعی

درست در هر نقطه ای که حقوق مردم درقانون اساسی نقض شده است شاهد تولد یکی از آسیب های اجتماعی بوده ایم؛ اسیب هایی که محله هایی مانند هرندی نقطه بروز و ظهور آن هاست
یک به شش شدن اعتیاد زنان و مردان:

زنانه‌ شدن آسیب‌های اجتماعی بحران‌آفرین است

رئیس سازمان بهزیستی گفت: به ازای هر 4.2 ازدواج در کشور یک مورد به طلاق منجر می‎شود در حالی که در 20 سال قبل، این تعداد یک طلاق به ازای هر 18 ازدواج بود.
وضعیت اجتماعی شهر تهران؛

زیر پوست شهر تهران چه می‌گذرد؟

این روزها دیگری زیر پوست شهر خبر متفاوت از سطح شهر ندارد. آمارها نشان می‌دهند وضعیت اجتماعی شهر تهران نگران کننده است.
حکایت موبایل به دستان در برابر پلاسکو؛

موبایل تبدیل به سیاه چاله ای شده که همه تکنولوژی ها را به داخل خود می بلعد

پلاسکو در آتش سوخت، شماری از هموطنان ما سوختند و ما را دنیایی از غم فرا گرفت. اما باز ماجرای موبایل به دستان، ما را آزار داد، آنان که در میان انبوه فریادها، فقط بر شلوغی حادثه افزودند و برای پز دادن، فیلم و عکس تهیه کردند. وقتش رسیده به مصاف این جماعت بشتابیم.
صفحه  از ۱۵
نظرات و گلایه ها