سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بیگدلی:

مدیریت شهری توان کنترل معضلات اجتماعی را ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بابیان‌ اینکه شهرداری متولی ممانعت از خریدوفروش نوزادان نیست، با یادآوری موازی‌کاری دستگاه‌ها در کنترل آسیب‌های اجتماعی، ایجاد یک متولی واحد را نقطه پایان این معضل دانست.
رییس سازمان امور اجتماعی کشور خبر داد؛

راه‌اندازی سامانه رصد عملکرد دستگاه‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی تاپایان سال

رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت:در حال طراحی سامانه رصد عملکرد دستگاه‌های همکار در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی در وزارت کشور هستیم و دستگاه‌ها موظفند در این سامانه کارنامه عملکردشان را ارائه کنند.
ستاد مبارزه با مواد مخدر هشدار داد؛

شیوع مصرف موادمخدر با ارفاق در حکم «اعدام قاچاقچیان»

ویژگی‌های جغرافیایی ایران به دلیل مجاورت و همسایگی با بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر در دنیا (افغانستان و پاکستان) و گذر مسیر ترانزیت از کشورمان باعث شده امنیت ملی به واسطه وجود قاچاقچیان و مسائل حاصل از آن تاثیرپذیر باشد؛ همین واقعیت در کنار سایر عوامل اجتماعی و فرهنگی باعث تشدید اقدامات کیفری مبنی بر تشدید مجازات بزهکاران مواد مخدر در ایران بوده است.
رییس اورژانس اجتماعی کشور ؛

فقط ۶۴۴ دختر فراری در ۶ ماهه اول سال داشتیم/آمار فرار پسران نسبت به دختران ناچیز است

رییس اورژانس اجتماعی با تاکید براینکه فقط ۶۴۴ دختر فراری در ۶ ماهه اول سال داشتیم، گفت: آمار درست دختران فراری که در بهزیستی پذیرش شده‌اند، آمار مداخله در بحران‌ها است و وقتی می‌گوییم، تعدادی دختر به خودروهای خدمات سیار مراجعه می‌کنند؛ به معنای فراری بودن آنها نیست.
گزارشی از تأثیر اخبار منفی بر افراد جامعه؛

افزایش احساس اضطراب با قرارگیری در معرض «اخبار منفی»

روانشناسان باور دارند، مخاطبان اخبار منفی اضطراب شدیدی پس از آگاهی از اخبار منفی و حوادث متحمل می‌شوند و به مرور زمان دچار حالت‌هایی از افسردگی شدید می‌شوند.
مقصود فراستخواه:

پشت‌پرده اعتراض‌ها؛ دیگری‌سازی و گسل‌های نسلی

این جامعه شناس مشکل را از سوی حکمرانان می داند که به دنبال دیگری ساختن «دیگری» یا همان خودی و غیرخودی کردن جامعه‌اند. او می‌گوید غیرخودی‌هایی که حکومت می‌سازد پس از مدتی با هم ائتلاف می‌کنند و رویدادهایی مشابه اتفاقات اخیر را می‌سازند.
اپلیکیشن متفاوت ایرانی؛

شبکه اجتماعی برای بچه پولدارهای ایران!

پس از موجی که صفحه «بچه پولدارها» در شبکه‌های مجازی به راه انداخت، بار دیگر نوبت به طراحی نرم‌افزاری ویژه برای قشر ثروتمند و مرفه جامعه رسیده است. نام این شبکه اجتماعی «لوکسا پلاس» است و اپلیکیشنی برای قشر مرفه است که می‌خواهد ضمن ایجاد ارتباط بین این افراد خدمات VIP خاص خود را به آنان ارائه کند و محفلی خصوصی برای میلیونرها باشد.
رئیس انجمن مدد کاران اجتماعی ایران:

80 درصد معتادان پس از ترک دوباره مواد مخدر مصرف می‌کنند

رئیس انجمن مدد کاران اجتماعی ایران با اشاره به آمار شیوع شناسی مواد مخدر در کشور گفت: در خوش‌بینانه‌ترین حالت حدود 20 درصد از معتادان پس از ترک اعتیاد دیگر بازگشت به مصرف مواد ندارند و 80 درصد دیگر دوباره مواد مصرف می‌کنند، بنابراین درمان قطعی اعتیاد بسیار دشوار است.
تاب آوری چیست؟

چگونه می توان میزان تحمل خود را تقویت کرد؟

تاب آوری ظرفیت گذشتن از دشواری پایدار و ترمیم خویشتن است. این ظرفیت می تواند به فرد کمک کند پیروزمندانه از رویدادهای ناگوار زندگی بگذرد و با وجود قرار گرفتن در معرض تنش های شدید، شایستگی های اجتماعی، تحصیلی و شغلی خود را ارتقا ببخشد
اعتراض های خیابانی؛

دلیل شورش جوانان و نوجوانان در اعتراض های خیابانی

دلیل شورش جوانان و نوجوانانی که در اعتراض‌های اخیر در خیابان‌ها شرکت کردند، چیست؟
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران :

بخش قابل توجهی از متکدیان تهران را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند

قدیمی گفت: تعداد قابل توجهی از متکدیان شهر تهران را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند و باید جلو فعالیت آن‌ها گرفته شود.
مرد تیزبین دست زن گدا را رو کرد؛

ترفند جدید متکدیان برای فریب مردم+ فیلم

زنی که به همراه دو کودک مشغول تکدی گری در خیابان ها بود از بخت بد با مردی مواجه شد که دست آنها را خواند.
قربانی دو معضل فقر و نابرابری ؛

ماجرای کودک ۵ ساله‌ای که خود را با بوی غذای رستوران سیر می‌کند

عجیب نیست اگر از فداکاری مادربزرگ ها برای نوه هایشان بشنویم اما عجیب است اگر بشنویم که کودکی 5 ساله غذای هر روزش بوی غذای رستوران هاست.
فرار از تنهایی؛

علت تمایل دختران به زندگی با مردان میانسال

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دخترانی که به ازدواج با افراد میانسال تمایل دارند، اغلب دختران بالای 30 سال هستند که برای تامین زندگی نمی‌توانند به پسران جوان اعتماد کنند. همچنین خشونت در پسران جوان بسیار بالاست، بنابراین دختران به سمت مردی می‌روند که رفتار محبت‌آمیز داشته باشد.
کودک‌آزارها در کمین هستند؛

برای مقابله با کودک‌آزاری چه کنیم؟ (+فیلم)

کودک‌آزارها در کمین هستند. آن‌ها از کوچکترین غفلت والدین استفاده می‌کنند و دست به رفتارهایی می‌زنند که باعث آزار کودک شما می‌شود. اما روش‌هایی وجود دارد که با آموختن آن‌ها به کودک‌تان، می‌توانید مانع از کودک‌آزاری شوید.
وقوع شش تا 15 خودکشی در 40 روز اخیر؛

اقدام به خودکشی در مناطق آسیب‌دیده شروع شده است

مطالعات نشان می‌دهد که بعد از زلزله تا مدتی اوضاع بسیار خوب است، چون یک حرکت عمومی برای کمک به مردم زلزله‌زده اتفاق می‌افتد. از همه طرف پیغام کمک و وعده بازسازی می‌رسد و جامعه زلزله‌زده تحت حمایت شدید قرار می‌گیرد. اما بعد از یکی دو ماه حمایت‌های انسانی کم‌کم کمرنگ می‌شوند و فروکش می‌کنند و به همین دلیل اوضاع مناطق زلزله‌زده رو به وخامت می‌رود.
محققان دانشگاه وسترن انتاریو؛

افزایش ریسک خودکشی با استفاده از شبکه‌های اجتماعی

نتایج یک مطالعه نشان داده است، فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی موجب افزایش ریسک خودکشی در بین افراد، به ویژه دختران شده است.
لزوم توسعه آموزش‌های همسرداری؛

11 میلیون دختر و پسر در کشور در سن ازدواج هستند

مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، آموزش مهارت‌های زندگی را زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه دانست.
معانی تعرض جنسی؛

آمریکایی‌ها به چه چیزی می‌گویند خشونت جنسی؟

در طول ماه‌های گذشته اخبار زیادی مربوط به آزار جنسی در هالیوود منتشر شد و کار تا آنجا بالا گرفت که دامنه این موضوع به سیاست و ورزش هم کشیده شد. همزمان با انتشار اخبار مربوط به این موضوع اصطلاحاتی نظیر «خشونت جنسی»، «تعرض جنسی»، «آزار جنسی» و... هم زیاد شنیده شد. اما این اصطلاحات ممکن است با توجه به تفاوت‌های فرهنگی برای مخاطب ایرانی چندان معنای مشخصی نداشته باشد. به همین بهانه در گزارش زیر به بررسی اصطلاحات رایجی پرداختیم که انواع خشونت‌های جنسی و تعاریف آن را در آمریکا روشن‌تر می‌کند.
وزير كشور:

كولبري متوقف مي‌شود

كولبري يكي از مهم‌ترين مشاغل ساكنان غرب كشور است كه اين روزها به دلايل مختلف، خبرساز شده، اما وزير كشور در جلسه ديروز هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران از برنامه‌ريزي دولت براي توقف فعاليت كولبري در غرب كشور خبر داده است.
صفحه  از ۳۰
نظرات و گلایه ها