سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آمار تکان‌دهنده از کودک‌آزاری؛

60 درصد کودک آزاری در کشور توسط پدران است

رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۸۶ درصد کودک آزاری‌ها توسط والدین صورت گرفته‌است، گفت: در مراکز مداخله در بحران، ۱۶۴۲ مورد کودک آزاری‌ها یعنی ۶۰ درصد آن توسط پدر اتفاق افتاده است.
آسیب های اجتماعی ناشی از حاشیه نشینی؛

11میلیون حاشیه‌نشین در وضعیت نامناسب

حاشیه‌نشینی به‌عنوان معضلی اساسی که می‌تواند زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی در جامعه باشد، محور گفته‌های معاون اول رئیس‌جمهور در آیین افتتاح ۱۵۰مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور بود.
اجتماعی؛

کاریکاتور/ لاکچری+قارچ و پنیر !!!

از بستنی ۴۰۰ هزار تومانی تا همبرگر ۲۵۰ هزار تومانی!
آسیب های اجتماعی؛

سه جشن عجيب و غريب كه به تازگي در ايران مد شده است+تصاوير

سه جشن عجيب و غريب كه به تازگي در ايران مد شده است+تصاوير«امروز جشن گودپای پمپرز شاینا جون بود؛ خیلی خوش گذشت.»، «آیتا جون امروز برای اولین بار راه رفت؛ مرسی از مهمونایی که تو جشنمون شرکت کردن.»، «امروز جشن تعیین جنسیت بچه ما بود؛ مرسی که اومدید؛ خیلی خوش گذشت.» و... این جملات کوتاه اینستاگرامی برایتان تکراری و آشنا نیست؟ روزانه عکس چند شاینا و آیتا و... را لایک می‌کنید و در جریان لحظه لحظه زندگی‌شان هستید؟
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هشدار داد؛

فروش نوزاد در بین مادران باردار معتاد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر رفع خلأهای قانونی لایحه حمایت از حقوق کودکان گفت: در بین مادران معتاد موارد اندکی وجود دارد که به دلیل نیاز مقطعی ناشی از سوء مصرف مواد مخدر ممکن است به قصد فروش نوزاد خود، باردار شوند.
ایدز و هپاتیت در کمینِ کودکانِ زباله‌‌گرد؛

دریافتِ کارت‌ زباله‌ جمع‌کنی با ۸۰۰ هزار تومان

بیشترین ملیت کودکان زباله‌گرد به ترتیب مربوط به کشورهای افغانستان، ایران و پاکستان است و به واسطه ساعت کار طولانی و نوع شغل؛ درصد بالایی از این کودکان بی‌سواد هستند یا ترک تحصیل کرده‌اند. اغلب این کودکان در مراکز تفکیک زباله زندگی می‌کنند.
مد شدن سه جشن عجیب؛

امروز جشن "گودبای پمپرز" شاینا جون بود!

ما ایرانی‌ها همیشه، هر جایی که بوده‌ایم به فرهنگمان بالیده‌ایم. اتفاقا جشن گرفتن و شاد بودن همیشه در فرهنگ ما جایگاه ویژه‌ای داشته است. جشن «آش دندونی»، «حمام زایمان» و جشن نام گذاری توسط بزرگ‌ترهای فامیل سال‌های سال در جمع‌های خانوادگی و صمیمانه ما رواج داشته است.
پنجره جمعیتی ایران فرصت یا تهدید؛

آماری تکان دهنده از زندگی «مجردی»۲۰۰هزار زن زیر ۴۵ سال

سرشماری سال ۹۵ حاکی از آن است که در ۳ میلیون از خانوارها افراد به صورت مجردی، تنها، یا بدون ثبت رسمی ازدواج و ... زندگی می‌کنند این در حالیست که این سرشماری از ثبت حدود ۲۴ میلیون و ۱۳۰ هزار «خانوار» در ایران حکایت دارد؛ لذا بیش از ۲۱ میلیون خانوار با «ازدواج» تشکیل خانواده‌ داده‌اند.
رئیس سازمان بهزیستی؛

۴/۵ درصد افراد بین ۱۵ تا ۶۴ سال مصرف‌کننده مواد مخدر هستند

رئیس سازمان بهزیستی کل کشور با بیان اینکه ۴.۵ درصد از افراد بین ۱۵ تا ۶۴ سال مصرف‌کننده مواد مخدر هستند، گفت: متأسفانه هم‌اکنون شاهد رشد مصرف مواد صنعتی و روان‌گردان در جامعه هستیم.
آسیب های اجتماعی؛

حیواناتی که جای فرزندان را می گیرند

نگهداری حیواناتی مانند سگ در منزل به ویژه در مجتمع های مسکونی، به دلیل عدم همخوانی با فرهنگ ایرانی اسلامی، عموماً با نارضایتی همسایه ها و افراد حاضر در مکان های عمومی روبه‌رو می شود.
نقدی بر مواضع سلمان خدادادی؛

سوغات تایلند!

روح‌‌الله رشیدی، فعال فرهنگی، رسانه ای از زبان سلمان خدادادی نوشت: «باید از تجارب موفق تایلند در مدیریت آسیب‌‌های اجتماعی استفاده کنیم».
«زندگی مجردی» جوانان پایتخت؛

رتبه سوم ایران از نظر رشد مصرف لوازم آرایشی در دنیا

دانشیار علوم سیاسی دانشگاه تهران با استناد بر آمارهای سال گذشته گفت: 30 درصد از جوانان شش کلانشهر تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز زندگی مجردی دارند؛ این در حالیست که خانواده رکن اصلی، سازنده فرد و شخصیت و هویت کل جامعه به شمار می‌رود.
قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر:

نه اعدام حذف می‌شود و نه مواد مخدر دولتی توزیع می‌شود

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نه اعدام قرار است حذف شود و نه مواد از ناحیه دولت و مجلس توزیع شود بلکه قرار بود مجازات‌ها کیفی‌سازی شوند نه اینکه مجازات اعدام به طور کل حذف شود.
بالا گرفتن تب لاکچری بودن؛

فقدان آموزش‌های لازم باعث بروز آسیب هاست

لاکچری بودن واژه‌ای است که مانند آفت به جان کاربران شبکه‌های مجازی افتاده و دغدغه‌ای جدید به کاربران این شبکه‌ها که اغلب جوانان هستند انداخته است.
شکل فعالیت اورژانس اجتماعی؛

مسیر پرپیچ‌وخم برای اعزام نیرو به محل کودک‌آزاری!

بوق تلفن به صدا درمی‌آید بعد از چند بوق صدای ضبط‌شده‌ای می‌گوید «شما با تلفن ١٢٣ اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی تماس گرفته‌اید. لطفا جهت آشنایی با خدمات خط، عدد یک و جهت ارتباط با کارشناسان عدد دو را شماره‌گیری فرمایید».
فاجعه ای جدید در فضای مجازی ایران؛

اجاره دختران، دکوری جشن ها!

این روزها اینستا همان فضایی است که تندیس های اجتماعی را تقویت ونقش اجتماعی را کمرنگ می کند.
معاون بهزیستی کشور:

کودک آزاری نیاز به شاکی خصوصی ندارد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه کودک آزاری یک جرم عمومی است و نیاز به شاکی خصوصی ندارد گفت: رسانه ها در پیشگیری از تکرار کودک آزاری و افزایش حساسیت افراد نسبت به فاکتورهای کودک آزاری بسیار موثرند
دره ای سرسبز با ماهیتی سیاه؛

از معضل زنان خیابانی تا بازار خرید و فروش نوزاد

دره فرحزاد نه تنها به خودی خود برای یک کلانشهر مانند تهران می تواند خطرآفرین و آسیب ساز محسوب شود، یک خطر جدی نیز برای ساکنان محله های اطراف این منطقه است. در کنار سفره خانه ها و رستوران های سنتی که در این منطقه فعال هستند و حتی در یک شب گاها بیش از 10 میلیون تومان به جیب می زنند، درست چند متر آنطرف تر و در تاریکی شب های دره فرحزاد، افرادی زندگی خود را سپری می کنند که محتاج نان شب و مقداری پول برای تامین مواد خود هستند.
خودکشی؛

هر دو ساعت یک خودکشی/شرایط ایلام بحرانی است

:آمارهای مربوط به خودکشی در ایران نشان می دهد در هر دو ساعت و۱۸ دقیقه یک نفر خوکشی می کند که در مقایسه با آمارهای جهانی شرایط بحرانی نیست اما در برخی مناطق میزان خودکشی رو به افزایش است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

35 هزار "کلاس اولی " از تحصیل بازمانده‌اند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز ٣٥ هزار کلاس اولی از تحصیل بازمانده‌اند که تا کلاس ششم این عدد به ١٤٠ هزار نفر می‌رسد، گفت: علت اول طلاق، سواد ارتباطی است و فقر و بیکاری در مرحله چهارم طلاق قرار گرفته است.
صفحه  از ۲۴
نظرات و گلایه ها