سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بلاتکلیفی املاک سازمان میراث فرهنگی؛

آیا دولت روحانی به املاک میراث فرهنگی چوب حراج می‌زند؟

املاک سازمان میراث فرهنگی در حالی سال‌ها در بلاتکلیفی تعیین تعریف نفایس به سر می‌برد که معاونت حقوقی ریاست جمهوری پس از سال‌ها با قید فوریت درخواست کرده تا فهرست نفایس سازمان میراث فرهنگی ( که بنا به قانون قابلیت فروش ندارند) اعلام شود هم‌زمان مشاوران معاونت میراث فرهنگی فهرست بلند بالایی از املاک این سازمان تهیه کرده‌اند و خواستار تعیین تکلیف املاک مازاد دولتی در حوزه میراث فرهنگی هستند؟!
افزودن ایران به عنوان لیست کشورهای نا امن؛

افزودن ایران به عنوان لیست کشورهای نا امن برای سفر از سوی آمریکا و واکنش مونسان

علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی به لیست کشورهای ناامن برای سفر که توسط وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، واکنش نشان داد.
همه دنیا خطرناک است جز آمریکا!

فهرست کشورهایی که از نظر آمریکا برای سفر ناامن هستند

وزارت امورخارجه آمریکا با شروع سال 2019 و آغاز برنامه‌ریزی‌های سفر برای سال جدید فهرست کشورهای جهان را ازنظر سطح ایمنی برای شهروندان آمریکایی منتشر کرد.
منازعه تجاری چین با آمریکا ؛

سلاحی که چین در جنگ تجاری با آمریکا هنوز از آن استفاده نکرده است

چین در منازعه تجاری با آمریکا دست‌بسته نیست و اگر به سلاحی که تاکنون از آن استفاده نکرده روی بیاورد تأثیر منفی شدیدی بر حوزه گردشگری ایالات متحده خواهد گذاشت.به نقل از واشنگتن پست، مدیران تجاری، گردشگران و دانشجویان چینی کمتری به ایالات متحده سفر کرده‌اند. این امر نشان می‌دهد جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن می‌تواند در حوزه‌هایی که قابل پیش‌بینی نیستند و هزینه‌زا هستند گسترش یابد.
رده بندی اعتبار پاسپورت ایرانی؛

اعتبار پاسپورت ایرانی چطور تغییر می کند؟

یکی از عوامل اعتبار پاسپورت کشورها، فرهنگ مردمی است که با آن ،سفر کرده و هنجارها را رعایت می کنند اما موسسات اعتبارسنجی میزان سفرهایی که می شود با آن پاسپورت انجام داد را ملاک قرار می دهند.
قربانیان «توریستیِ» حوادث «تروریستی»؛

نگاهی به رابطه توریسم و تروریسم به بهانه سالگرد فاجعه ۱۱ سپتامبر

«توریسم» را شاید بتوان نقطه مقابل «تروریسم» نامید. گردشگری از زندگی آرام و بدون چالش و لذت‌های ناگهانی حرف می‌زند و تروریسم از تخریب و مصدومیت و حملات ناگهانی. گردشگری در ذات خود بر سازندگی تاکید دارد و تروریسم بر تخریب و انهدام و هر جا پای تروریسم به میان می‌آید صنعت گردشگری تا مدت‌ها تحت تاثیر آن، با چالش‌های بسیاری روبه‌رو است. اما چرا تروریسم تا این حد بر توریسم تاثیرگذار است؟
تایلند برترین مقصد گردشگری سلامت جهان؛

آمادگی خصوصی‌های ایران برای همکاری با تایلندی‌ها در گردشگری سلامت

هیات بخش خصوصی ایران طی سفری به تایلند، ضمن آشنایی با پیشرفت‌های این کشور در زمینه گردشگری سلامت و تندرستی، با فعالان اقتصادی تایلند نیز دیدار و گفت‌وگو کردند.
توسط رئیس سازمان ‌میراث فرهنگی صورت گرفت؛

تکذیب شایعات پیرامون زائران عراقی

رئیس سازمان ‌میراث فرهنگی شایعات پیرامون زائران عراقی را تکذیب کرد و گفت: امکان ندارد که اجازه دهیم این قضایا در کشور اتفاق بیفتد.
توسعه گردشگری خزر؛

نقشه ائتلاف توریستی پنج کشور خزری

هفته گذشته امضای کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر در نشستی با حضور روسای جمهور پنج کشور حاشیه این دریا، سوژه خبری بسیاری از رسانه‌ها بود. هرچند این نشست آغازگر رشته‌ای از مذاکرات درخصوص سهم هر یک از کشورهای ایران، قزاقستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه از این دریا و مرزهای سیاسی آن است، اما کارشناسان باور دارند با توجه به مناسبات پنج کشور و تعاملات آن ها در حوزه گردشگری و همچنین با توجه به سابقه توریستی این منطقه جغرافیایی، می‌توان طرح یک ائتلاف بزرگ در گردشگری را در چارچوب این مذاکرات پی‌ریزی کرد.
سفر به اروپا با اعمال شاقه؛

چرا تقاضای ایرانیان برای ویزای اروپا رد می‌شود؟

شاید شما هم یکی از کسانی بوده‌اید که این روزها تصمیم سفر به یک کشور اروپایی یا جایی غیر از اروپا داشته‌اید اما برای گرفتن ویزا با درهای بسته روبه‌رو شده‌اید. به قول کسانی که این روزها برای گرفتن ویزا اقدام کرده‌اند، دریافت ویزا از سفارتخانه‌های‌ کشورهای مختلف داستان دارد و گاهی برخورد مسئولان سفارت‌های مختلف باورنکردنی است. از رفتارهای زشت و بد بگیرید تا داستان‌های مالی، دلال‌ها هم که دیگر بازار سوءاستفاده‌شان حسابی سکه است.
یک منبع در وزارت کشور لبنان اعلام کرد؛

احتمال بازنگری در طرح جدید ورود بدون مهر ایرانیان به لبنان

یک منبع در وزارت کشور لبنان اعلام کرد که برخی وزرای لبنان در طرح ورود بدون مهر گذرنامه اتباع ایرانی به لبنان بازنگری خواهند کرد.
وضعیت پرونده الواح هخامنشی ؛

پرونده بازگشت الواح هخامنشی به کجا رسید؟

در حالی مدیرکل امور حقوقی سازمان میراث فرهنگی می‌گوید این اداره کل در حال پیگیری وضعیت الواح هخامنشی باقی‌مانده در دانشگاه شیکاگو و بازگرداندن آن‌ها به ایران است که در طول سه ماه گذشته از سوی وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی در این زمینه خبری منتشر نشده است.
ایران با کره شمالی هم‌رتبه شد؛

۸ پله تا آخرین رتبه‌ جهانی پاسپورت

موسسه «هنلی پاسپورت ایندکس» با انتشار تازه‌ترین رده‌ بندی گذرنامه ‌ها، قدرتمندترین و ضعیف‌‌ترین پاسپورت‌های جهان را معرفی کرد.
گذرنامه ایرانی چقدر معتبر است؟

بی‌اعتبارترین و قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان

جنگ، منازعات سیاسی و مهاجرت، آزادی سفر را در جهان آنچنان تحت تأثیر قرار داده که گذرنامه برخی کشورها را فاقد اعتبار کرده و بعضی دیگر را به اوج رسانده،همچون گذرنامه آلمان که پس از پنج‌ سال صدرنشینی تنزل پیدا کرد و جایگاهش را به ژاپن و سنگاپور بخشید و یا پاسپورت آمریکا که روزی داشتن آن آمال بسیاری از مردمان جهان بود، اما اکنون اعتبارش تحت تاثیر رییس‌جمهور این کشور درحال سقوط است.
آینده گردشگری ایران؛

مخالفان «ترامپ» به ایران سفر می‌کنند؟

دو سال پیش که دولت جدید آمریکا سیاست تحدید ویزا را اعمال کرد، بسیاری از گردشگران با حذف ایران، راه را کج کردند و به کشورهای دیگری که هم ارزان‌تر بودند و هم کم‌دردسرتر، سفر کردند. از سوی دیگر، شهروندان کشورهای عربی هم‌راستا با سیاست‌های عربستان پس از جریان سفارتخانه آن کشور در تهران، دور سفر به ایران را قلم گرفتند، با این حال در همان روزهای رکود اعلام شد؛ آمریکایی‌ها و اروپایی‌های زیادی از سر «لجبازی» با سیاست‌های ترامپ می‌خواهند به ایران بیایند؛ که اتفاقا در همان سال شمار سفر این گردشگران با ۵۰ درصد رشد همراه شد.
گردشگری و برجام؛

خروج آمریکا از برجام، میراث فرهنگی را آزار می‌دهد؟

معاون رئیس جمهور معتقد است که وضعیت امروزِ برجام، تاثیر چندانی بر حوزه‌های تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی ندارد، چون امریکا ۴۰ سال است این وضعیت را ایجاد کرده و میراث فرهنگی راه خود را می‌رود.
کتاب خاطرات خلخالی؛

خلخالی درباره جسد رضاشاه چه گفت؟

در کتاب خاطرات خلخالی، شخصی که روزگاری مقبره منتسب به رضاخان را تخریب می‌کند، ادعای وجود جسد رضاخان در این مکان رد شده است.
در پى سیاست دولت مبنی بر ارز تک نرخی؛

مسافران زمینی از کجا ارز مسافرتی بگیرند؟

در پى سیاست دولت مبنى بر تک نرخى کردن ارز، دلار دیگر در همه صرافى‌ها و یا در بازار آزاد دادو ستد نمى‌شود. در این بین مسافرانى که قصد سفرهای زمینى دارند با ابهامات زیادی مواجه شده‌اند.
دو کشور آسیایی در صدر فهرست قدرتمندترین کشورهای جهان ؛

قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

دو کشور آسیایی در صدر فهرست قدرتمندترین کشورهای جهان به لحاظ اعتبار پاسپورت قرار گرفتند.
حکمی که به ۸۴ سال انتظار ایران از آمریکا پایان داد؛

رأی مثبت دیوان عالی آمریکا به مصادره نشدن الواح هخامنشی ایران

بالاترین نهاد قانونی آمریکا اعلام کرد که قربانیان حملات تروریستی نمی‌توانند برای گرفتن غرامت از ایران، کتیبه‌های هخامنشی را از دانشگاه شیکاگو مصادره و حراج کنند.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها