سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در رأس یک هیأت تخصصی؛

وزیر گردشگری عمان به ایران سفر می‌کند

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از سفر وزیر گردشگری عمان در رأس یک هیأت تخصصی به کشورمان خبر داد.
2.5 میلیون ایرانی، مسافران ترکیه؛

افزایش ۸۳۶ هزار نفری گردشگران ایرانی ترکیه در یک‌سال

با ارائه گزارش ماه دسامبر سازمان گردشگری ترکیه، پرونده گردشگری سال ۲۰۱۷ این کشور بسته شد تا ایران با فرستادن حدود دو و نیم میلیون گردشگر در طول سال گذشته میلادی، سومین مبدا برتر گردشگری ترکیه لقب بگیرد این میزان در سال ۲۰۱۶ حدود۶۶۵/ ۱ میلیون نفر بود.
عقب نشینی ترامپ؛

لغو ممنوعیت ورود مهاجران از ۱۱ کشور به آمریکا

آمریکا اعلام کرد که ممنوعیت ورود مهاجران از ۱۱ کشور عمدتا مسلمان را لغو کرده اما گفته، آنهایی که به دنبال ورود به آمریکا هستند باید از بین تدابیر شدیدتر امنیتی نسبت به گذشته عبور کنند.
آلمان همچنان پیشتاز؛

جایگاه پاسپورت ایران از نظر مجمع جهانی اقتصاد

مجمع جهانی اقتصاد، رتبه‌بندی گذرنامه‌های جهان را اعلام کرده است. این گزارش بر مبنای داده‌های شاخص گذرنامه هنلی ۲۰۱۸ گردآوری شده است.
ایران در صدر توریسم ترکیه؛

بیش از ۳/ ۲ میلیون ایرانی در ۱۱ماه به همسایه شمال غربی سفر کردند

مطابق آمار ماه نوامبر سال ۲۰۱۷، گردشگران ایرانی ترکیه بالاتر از کشورهای روسیه و آلمان قرار گرفتند و بیشترین بازدید را درمیان تمام مبادی ورودی به این کشور از جاذبه‌های آن داشتند؛ این درحالی است که نوامبر به دلیل سردی هوا، فصل غیراوج سفر در ترکیه محسوب می‌شود. با وجود این، ایران در ماه نوامبر با فرستادن بیش از ۱۹۶ هزار گردشگر به ترکیه رتبه نخست را در مبادی گردشگری ترکیه دارد اما در مجموع آمار ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی پس از کشورهای روسیه و آلمان در مقام سوم است. به این ترتیب شمار ایرانیان بازدیدکننده از ترکیه در فاصله ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۷ از مرز ۳/ ۲ میلیون نفر فراتر رفته است.
جُرمی به نام سفر خارجی؛

چرا از "دنیا گردی مردم" می ترسند؟!

دولت حاکم بر یک جامعه در حال توسعه، نه تنها نباید جلوی سفر مردم به خارج از کشور را بگیرد، بلکه باید تسهیلاتی برای چنین سفرهایی در نظر بگیرد ... آیا کشوری با مردم دنیادیده زودتر و بهتر توسعه می یابد یا مملکتی که مردمانش فکر می کنند دنیا همین چهار دیواری خودشان است؟!
سفر به 37 کشور بدون ویزا؛

اعتبار گذرنامه ایرانی به رتبه 88 جهان رسید

ایران در چند سال اخیر ورود اتباع ۱۹۰ کشور را با صدور ویزای فرودگاهی با سه ماه اعتبار تسهیل کرده است، اما در مقابل چقدر شرایط سفر به خارج از کشور برای اتباع ایرانی تسهیل شده است؟
با رای دادگاه آمریکایی؛

تعیین سرنوشت الواح هخامنشی

براساس اعلام سایت «دادگاه استیناف حوزه هفتم ایالات متحده آمریکا» دادگاه الواح هخامنشی که قرار بود در روزهای پایانی اکتبر برگزار شود، به چهارم دسامبر (۱۳ آذر) موکول شده است.
نیک‌فر لیالستانی:

اهداف کشور در گردشگری و صنایع دستی با ساختار سازمانی فعلی محقق نمی‌شود

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه ساختار سازمانی برای گردشگری و صنایع دستی اهداف پیش‌بینی شده را محقق نمی‌سازد، گفت: وزارتخانه شدن این سازمان پاسخگویی به مجلس و افزایش نظارت بر آن را به دنبال دارد.
شاخص جهانی گذرنامه؛

قدرت گذرنامه های مردم کشورها در یک نگاه

قدرت گذرنامه های مردم کشورها در یک نگاه بر اساس تازه‌ترین گزارش که توسط شاخص جهانی گذرنامه ( Passport Index) ارائه شده، دارندگان گذرنامه سنگاپوری با داشتن قوی‌ترین گذرنامه در جهان می‌توانند بدون نیاز به گرفتن ویزا یا با گرفتن ویزا در مبادی ورودی به بیشترین تعداد کشورها سفر کنند.
حاشیه های بوجود آمده یک اقدام؛

نظر ميراث فرهنگي درباره ديوارکشي اطراف مجلس

معاون ميراث فرهنگي گفت: «ما موافق تأمين امنيت مجلس هستيم اما مي‌توان از ديوارهاي پيش‌ساخته فلزي استفاده کرد. بايد اقدامات امنيتي انجام شود اما نبايد اين تأمين امنيت با زيرسؤال بردن زيرساخت‌هاي فرهنگي‌اجتماعي صورت گيرد.»
استاد پیشکسوت گردشگری تشریح کرد؛

استقلال‌طلبی در عراق و اسپانیا، تهدیدی برای گردشگری؟

یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون نفر از مردم جهان در سال ۲۰۱۶ به سفر رفتند، آن هم در شرایطی که کشورها به سمت کوچک‌سازی گام برداشته‌اند، اوضاع فعلی بویژه پس از همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق و کاتالونیای اسپانیا برای جداشدن از سرزمین‌های مادری، این پرسش را مطرح می‌کند که مرزبندی‌های جدید چقدر دنیای گردشگری را تهدید می‌کند و آیا ماجراجویی‌ها در جهان بی‌مرز را به مخاطره می‌اندازد؟
با تکیه بر دیپلماسی گردشگری؛

گردشگری، اولویتی برای دولت دوازدهم

گردشگری برای رشد اقتصادی، اجتماعی و ایجاد اشتغال در بسیاری از کشورها و دولت های در حال توسعه بسیار اهمیت دارد.

ایرانی‌ها بدون ویزا به روسیه می‌روند

ایرانی‌ها از ماه آینده بدون ویزا به روسیه می‌روند.
دوباره نام ایران بر سر زبان‌ها؛

تحلیف «روحانی» چه تاثیری روانی روی گردشگران بین‌المللی دارد؟

«هرچند از مراسم تحلیف رییس‌جمهور و حضور مقامات عالی‌رتبه کشورها نمی‌توان به لحاظ ماهیت سیاسی و امنیتی برای معرفی کشورمان بهره‌ای برد، اما برگزاری این مراسم بار روانیِ مثبتی روی گردشگران جهان خواهد داشت، چراکه یک‌بار دیگر نام کشورمان را بر سر زبان‌ها خواهد انداخت.»
یک بررسی بین المللی نشان داد؛

امنیت ایران برای گردشگران خارجی بیشتر از فرانسه، انگلیس و آمریکاست

بر اساس یک بررسی بین المللی، ایران با کسب نمره ۳.۹۴۹ از نظر تهدیدات تروریستی بعد از فرانسه، انگلیس و آمریکا و در رتبه ۴۷ جهان قرار گرفته است.
اثرات انتخاب دونالد ترامپ؛

روایت متفاوت اکونومیست از اثر ترامپ بر گردشگری کشورش

نشریه اکونومیست در تازه ترین گزارش خود به بررسی اثرات انتخاب دونالد ترامپ به عنوان ریاست جمهوری و تاثیر آن بر گردشگری آمریکا پرداخته است.
دستور جدید ترامپ؛

سختگیری جدید برای ویزای آمریکا

دولت ترامپ که در پیاده کردن فرمان ضد مهاجرتی علیه شش کشور مسلمان ناکام بوده است، دستور سختگیری های تازه ای برای صدور روادید آمریکا، از جمله دریافت اطلاعات شبکه‌های اجتماعی متقاضیان صدور ویزا صادر کرده است.‏
معاون رئیس جمهوری اعلام کرد؛

بی‌تاثیری قوانین ترامپ بر تبادل گردشگر میان ایران و آمریکا

درحالی که قوانین و محدودیت‌های ترامپ درباره ورود شهروندان ایرانی به آمریکا در کش و قوس تایید و رد شدن در دادگاه‌های این کشور است، معاون رئیس‌جمهوری ایران از سفرهای خوب و پُرتعداد اتباع آمریکایی‌ به کشورمان خبر داده و تاکید کرده است قوانین وضع‌شده از سوی رئیس‌جمهوری آمریکا در تعداد سفر آمریکایی به ایران تاثیر منفی نداشته است.
در دیدار سفیر ایران با نخست وزیر ویتنام در هانوی؛

بررسی زمینه های تقویت مناسبات اقتصادی و گردشگری ویتنام با ایران

نخست وزیر ویتنام در دیدار سفیر کشورمان در هانوی با تبریک انتخاب مجدد دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد روابط دوستانه و همکاری متقابل میان دو دولت به افزایش همکاری های اقتصادی مبتنی بر منافع دو ملت منتهی شود.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها