سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان:

میزان موالید در استان سمنان ۹.۲ درصد کاهش یافت

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت: میزان موالید در هفت‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان سمنان ۹.۲ درصد کاهش یافت.
سخنگوی ثبت احوال کشور:

ثبت پدر و مادر فرضی در شناسنامه کودکان بی‌هویت

به گفته سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور برای نوزادی که پدر و مادرش نامشخص هستند و نمی‌توان گفت که نامشروع متولد شده‌اند، هنگام صدور شناسنامه نام پدر و مادر فرضی انتخاب می‌شود؛ یعنی پدر و مادری که برای او در شناسنامه ثبت می‌شود، فاقد مشخصات است و صرفا نامشان در شناسنامه کودک وجود دارد.
سخنگوی ثبت احوال کشور :

کاهش 6 درصدی آمار طلاق

سخنگوی ثبت احوال کشور از کاهش بیش از ۶ درصدی طلاق در سراسر کشور در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.
سخنگوی ثبت احوال کشور:

ثبت پدر و مادر فرضی در شناسنامه کودکان بی‌هویت

به گفته سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور برای نوزادی که پدر و مادرش نامشخص هستند و نمی‌توان گفت که نامشروع متولد شده‌اند، هنگام صدور شناسنامه نام پدر و مادر فرضی انتخاب می‌شود؛ یعنی پدر و مادری که برای او در شناسنامه ثبت می‌شود، فاقد مشخصات است و صرفا نامشان در شناسنامه کودک وجود دارد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

کارت هوشمند ملی ایرانی تولید شد

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: تست های مورد نظر بر روی نخستین نمونه کارت هوشمند ملی تولید داخل انجام شده و در آینده نزدیک کارت ملی تولید داخل به دست مردم می رسد.
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال:

لیستی تحت عنوان اسامی ممنوعه نداریم

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور با تاکیدبراینکه لیستی تحت عنوان اسامی ممنوعه نداریم از انتخاب نام "محمد کوروش" و "محمد داریوش" برای پسران خبر داد.
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور؛

افراد فاقد کارت ملی در اولویت دریافت کارت هوشمند هستند

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه تولید کارت‌های هوشمند ملی در داخل کشور آغاز شده‌است، گفت: افراد فاقد کارت ملی در اولویت دریافت کارت هوشمند ملی هستند.ابوترابی درخصوص تولید کارت‌های هوشمند ملی در کشور گفت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ مشکلی برای تولید کارت‌های هوشمند ملی در کشور نداریم. متقاضیانی که در ماههای اخیر ثبت نام کرده‌اند نیز به ترتیب در اولویت قرار گرفته و به آنها برای دریافت کارت هوشمند ملی اطلاع رسانی خواهد شد.
رئیس کانون وکلای مرکز ؛

وکلایی که دفتر ازدواج و طلاق دارند باید پروانه‌شان را پس بدهند

رئیس کانون وکلای مرکز با اشاره به اینکه در حال حاضر همزمانی اشتغال به وکالت و دفتر ازدواج و طلاق برای یک نفر ممنوع است، از این دست از وکلا خواست تا یکی از دو پروانه دفتر یا وکالت را پس بدهند
مدارک لازم جهت گرفتن سوء پیشینه؛

گواهی عدم سوء پیشینه چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد در زمان استخدام و یا دریافت معرفی نامه رسمی و غیره احتیاج به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشید و ندانید برای دریافت چنین گواهی باید چه کار و به کجا مراجعه کنید.
معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛

ما مکلف به سند دار کردن کل کشور هستیم

معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: از اوایلی که قانون اصلاحات ارضی و ثبت اراضی شروع شد، سازمان ثبت، اراضی کشاورزی کشور را به هر نحو ثبت کرده منتهی به لحاظ عدم پیگیری بسیاری از کشاورزان و مالکین این صدور سند در مراحل ثبتی باقی مانده است.
بنای دوره قاجاریان؛

موزه ثبت احوال کشور + عکس

نشانه ها و یادگارهایی از بزرگانمان در سازمان ثبت احوال کشور با نام “گنجینه سازمان ثبت احوال ایران” نگه داری می شوند و عموم مردم برای بازدید از آن می توانند به موزه ثبت احوال کشور مراجعه کنند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

15 میلیون نفر کارت ملی ندارند

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: پیش بینی می شود 15 میلیون نفر در کشور فاقد هرگونه کارت ملی باشند که شامل کارت اولی ها و افراد دیگر هستند و تاخیر در صدور کارت شامل این آمار نمی شود
مدیرکل دفتر آمار جمعیتی ثبت احوال:

سالانه 8 طلاق در هر هزار خانواده ایرانی ثبت می شود

مدیرکل دفتر آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال گفت: حدود 21 میلیون خانواده در کشور داریم و در حال حاضر به ازاء هرهزار خانواده سالانه زندگی مشترک 8 خانواده به طلاق می انجامد.
۲۵۰۰ نوزاد امروز متولد شدند؛

احوال ایرانی‌ها در ۶ ماه نخست امسال+اینفوگرافی

آمارهای لحظه‌ای وقایع حیاتی ولادت، وفات ثبت احوال نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تاکنون۲۶۴ هزار و ۲۶۹ تولد در کشور رخ داده است.
دومین جلسه کمیسیون فاقدین شناسنامه ؛

ضرورت تسریع در روند رسیدگی به پرونده های افراد فاقد شناسنامه و مشکوک التابعین

دومین جلسه کمیسیون فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تامین به ریاست محمدهادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استاندار و سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی در استانداری برگزار شد.وی در این جلسه بر تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های فاقدین شناسنامه تأکید کرد.
انتخاب اسم؛

اسم های عجیب و غریب در ثبت احوال!

اسامی بسیار عجیب و بی معنی در ثبت احوال ایران به ثبت رسیده مانند آخرت،شناور،گشنه، بستنی و ... که در ادامه جزئیات و نام های بیشتری را میخوانید.
راهنمای شهروندی؛

چگونگی عکسدار کردن شناسنامه افراد 15 ساله

شناسنامه اولیه باید در سی سالگی تمام با عکس همان سال صاحب آن تجدید شود صاحب شناسنامه پس از رسیدن به سن سی سال مکلف است ظرف یکسال برای تجدید آن مراجعه نماید.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد؛

هزینه صدور کارت المثنی ۳.۵ میلیون نفر در نوبت دریافت کارت هوشمند ملی/هزینه صدور کارت المثنی

سیف الله ابوترابی گفت: 45 میلیون و 500 هزار نفر مرحله پیش ثبت‌نام و تکمیل ثبت‌نام را انجام داده، 42 میلیون کارت صادر شده و برخی از آنها در مراحل صدور است.
دانستنی ها؛

آغاز ثبت احوال و صدور شناسنامه

در جریان مدرن شدن سیستم اداری ایران نیاز به هویت‌‌دار شدن افراد به‌صورتی رسمی و ثبت شده بیش از پیش احساس می‌شد. پیش از آن معمولا نام‌ها در خانواده‌ها تعیین و ثبت می‌شد. صفحات نخست کتاب‌های ادعیه و کتب مقدس به‌ویژه قرآن جایی بود که نام‌ها در آن به ثبت می‌رسید اما با گسترده شدن نظام اداری و تداخل نام‌گذاری‌ها نیاز جدی به نهادی برای ثبت و ضبط این اطلاعات احساس می‌شد.
سخنگوی ثبت احوال توضیح داد ؛

تغییر تعرفه‌های کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه تعرفه صدور کارت هوشمند ملی تغییری نکرده است،گفت: رقم برای صدور کارت همان ۳۱ هزار تومان است ضمن اینکه به زودی کارت‌های جدید ایرانی توسط چاپخانه دولتی در اختیار سازمان ثبت احوال قرار می‌گیرد.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها