سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قوانین تابعیت جمهوری اسلامی ایران؛

چگونه افراد بدون تابعیت می‌توانند تابعیت ایرانی بگیرند؟

امروز افرادی هستند که هیچگونه مدرک هویتی ندارند و مدعی ایرانی بودن هستند، اما این افراد برای گرفتن تابعیت ایرانی باید چه مراحلی را بگذرانند؟
سخنگوی سازمان ثبت احوال؛

۳۶سالگی سن میانگین طلاق مردان

سخنگوی سازمان ثبت احوال ضمن اشاره به آخرین آمار وقایع حیاتی چهارگانه در سال گذشته گفت: میانگین سن مردان در طلاق‌های ثبت شده 5/36 سال و میانگین سن زنان در طلاق‌های ثبت شده 6/31سال بوده است.
سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرد:

آخرین آمار ازدواج و طلاق

سخنگوی سازمان ثبت احوال ضمن اشاره به آخرین آمار وقایع حیاتی چهارگانه در سال گذشته گفت: بیش از ۱۱۲ هزار و ۴۰۲ مورد تغییر نام در کشور انجام شده است.
توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛

آگهی انتخاب سردفتر اسناد رسمی

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نظر دارد براساس ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران برای مناطقی که نیاز به تأسیس دفتر اسناد رسمی دارند، از بین متقاضیان واجد شرایط از طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر اسناد رسمی انتخاب نماید.
رئیس سازمان ثبت احوال؛

ثبت‌نام کارت ملی هوشمند بازهم تمدید شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: برای سال ۹۷ این امکان فراهم شده است که مردم تا پایان سال بتوانند جهت ثبت‌نام کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

صدور ۴۰ میلیون کارت ملی هوشمند

رئیس سازمان ثبت احوال: ۴۰ میلیون کارت ملی هوشمند سه سال گذشته در کشور صادر شد.
مدیر عامل روزنامه رسمی کشور؛

یکپارچه سازی آگهی‌های قانونی به صورت الکترونیکی

مدیرعامل روزنامه رسمی کشور از بازطراحی و توسعه بانک اطلاعات و بروزرسانی پایگاه قوانین و مقررات کشور از سال ۱۲۸۵ تاکنون و اتصال به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
سازمان ثبت احوال تشریح کرد؛

اگر برای کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اید؛ بخوانید

معاون آمار و انفورماتیک سازمان ثبت احوال گفت: اگر به هر دلیلی فرد نتوانست در موعد مقرر تعیین شده در سامانه برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند مراجعه کند و به عبارت دیگر نوبتش را از دست داد بایستی مجددا وارد سایت شده و پس از وارد کردن شماره ملی در قسمتی که برای تغییر نوبت تعبیه شده،نسبت به تغییر نوبتش اقدام کند.
در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری؛

عوارض جایگزین نقل و انتقال املاک ابطال شد

اخذ عوارض نقل و انتقال املاک توسط شهرداری‌ها در شهرهای مختلف پیشتر از سوی دیوان عدالت اداری باطل شده بود و مجدد با تغییر نام و تحت عنوان عوارض “صدور پاسخ استعلام واگذاری” بها دریافت می‌گردید که این بار هم در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری باطل شد.
دانستنی ها؛

قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی فاقد سند رسمی

در اجرای تکالیف مقرر در مواد ۱۵ و ۱۷ و ۱۸ قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمانهای فاقد سند رسمی مصوب ۲۰/۹/۱۳۹۰ مجلس شورای اسلامی، آیین نامه اجرائی متضمن ترتیب تشکیل جلسات، نحوه رسیدگی هیأتها و کارشناسان و نحوه دریافت و هزینه کرد وجوه قانونی به شرح زیر به تصویب می رسد.
دانستنی ها؛

برای تغییر اسم و نام 14 شرایط وجود دارد

اسامی زننده (زننده آن دسته از نام‌هایی است که، بر حسب زمان، مکان یا مورد، به دلایل و جهات زیر برای دارنده‌ی آن زننده و مستهجن باشد، و مراتب به تأیید شورای عالی ثبت احوال برسد)
سیف الله ابوترابی پاسخ داد؛

اگر کارت ملی هوشمندمان را گم کردیم، چه کنیم؟

سیف الله ابوترابی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر کارت ملی هوشمند و شناسنامه فردی مفقود شد یا به سرقت رفت چه اقدامی باید انجام دهد،اظهارکرد:فرد بایستی برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کند؛ زیرا دفاتر پست و پیشخوان کارت ملی المثنی صادر نخواهند کرد.همچنین در خصوص مفقود شدن شناسنامه نیز افراد می بایست برای دریافت شناسنامه المثنی به دفاتر پست و پیشخوان مراجعه کرده و پس از درخواست، برای آنها صادر خواهد شد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال خبر داد:

عودت هزینه‌های ثبت‌نام ناقص کارت ملی هوشمند ازهفته آینده

در پی تماس‌ها و پیامک‌های مکرر برخی شهروندان مبنی بر اینکه ماه گذشته هنگام پیش ثبت‌نام کارت ملی هوشمند هزینه‌ای از حساب بانکی آنها کسر شده ولی فرآیند نوبت‌دهی به صورت کامل صورت نگرفت و حتی این مبالغ کسر شده نیز در موعد مشخص شده بازگردانده نشد،سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرد که از هفته‌آینده مبالغ کسر شده بازگردانده خواهد شد.
میانگین سن ازدواج در ایران؛

میانگین سنی ازدواج در ایران؛ مردان ۲۷.۳ سال و زنان ۲۲.۸ سال

براساس آمارهای ثبت شده در پایگاه جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور در سال گذشته ۶۰۸ هزار و ۹۷۷ مورد ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
سیف‌الله ابوترابی؛

توضیحات ثبت احوال در خصوص ناهمخوان بودن عکس‌های کارت ملی هوشمند با چهره افراد

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره ناهمخوان بودن عکس‌های کارت ملی هوشمند با چهره افراد توضیحاتی ارائه داد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور توضیح داد؛

آیا می توان عکس کارت ملی هوشمند را تغییر داد؟

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره امکان تعویض عکس کارت ملی هوشمند توضیحاتی داد.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور:

امسال تمام ایرانیان صاحب کارت هوشمند ملی می‌شوند/ حذف فتوکپی مدارک با اجرای دولت الکترنیک

رئیس سازمان ثبت احوال کشور از هوشمند‌سازی کارت‌های ملی تمامی ایرانیان خبر داد و گفت: با هوشمند شدن کارت‌های ملی، امکان جعل اسناد به صفر می‌رسد.

کارت های ملی قدیمی تا چه زمانی اعتبار دارند؟

با دستور معاون اول رییس جمهور کارت های ملی قدیمی تا یک سال دیگر نیز دارای اعتبار هستند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور عنوان کرد:

صدور 15 روزه کارت ملی هوشمند/ الزامی برای تعویض شناسنامه نیست

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: مردم کارت ملی را تنها به عنوان کارت شناسایی در نظر نگیرند بلکه در صورت تامین زیرساخت ها با این کارت خدمات بانکی، سلامت، انتخابات و غیره انجام خواهد شد.
تولد ومرگ به روایت آمار؛

آمار تولد و فوت ایرانیان در سال ۱۳۹۶

آمار تولد و فوت ایرانیان در سالی که گذشت.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها