سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

افرادی که تابعیت ایرانی ندارند نمی‌توانند اموال غیرمنقول خریداری کنند

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: به موجب قانون مدنی افرادی که تابعیت ایرانی ندارند نمی توانند اموال غیرمنقول خریداری کنند.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

افرادی که تابعیت ایرانی ندارند نمی‌توانند اموال غیرمنقول خریداری کنند

ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: به موجب قانون مدنی افرادی که تابعیت ایرانی ندارند نمی توانند اموال غیرمنقول خریداری کنند.
پرطرفدارترین اسامی محرمی ایرانیان؛

نام چند میلیون ایرانی «حسین» و «زینب» است؟+اینفوگرافی

در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، سازمان ثبت احوال کشور نگاهی آماری به نام‌ها و اسامی داشته است که خانواده‌های ایرانی با توجه به عشق و علاقه به مکتب امام حسین (ع) برای فرزندان خود انتخاب کرده اند. محمد، علی، امیرحسین و ابوالفضل در بین نوزادان پسر و نام‌های زهرا، حلما، یسنا و زینب در بین نوزادان دختر بیشترین فراوانی را در کشور طی سال گذشته داشته است .
پرطرفدارترین اسامی محرمی ایرانیان؛

نام چندمیلیون ایرانی «حسین» و «زینب» است؟+اینفوگرافی

در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، سازمان ثبت احوال کشور نگاهی آماری به نام‌ها و اسامی داشته است که خانواده‌های ایرانی با توجه به عشق و علاقه به مکتب امام حسین (ع) برای فرزندان خود انتخاب کرده اند.
رییس سازمان ثبت‌احوال کشور خبر داد؛

وعده چاپخانه دولتی برای تولید ۹میلیون بدنه کارت ملی هوشمند

حمید درخشان‌نیا رییس سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: چاپخانه دولتی وعده داده است که هرماه حدود ۹۰۰هزار کارت تحویل ثبت احوال دهد و تا پایان سال نیز ۹میلیون بدنه کارت ملی هوشمند دراختیار ثبت احوال گذاشته شود؛ اگر این موضوع عملیاتی شود، موفق خواهیم شد برای تمام شهروندان کارت ملی هوشمند صادر کنیم.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:

تاخیر در صدور کارت ملی هوشمند محور اصلی تحقیق از سازمان ثبت احوال است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، تاخیر در صدور کارت ملی هوشمند و به کارگیری بازنشستگان را محورهای اصلی تحقیق و تفحص از سازمان ثبت احوال کشور عنوان کرد.
کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد:

حق‌التحریر دفاتر اسناد رسمی به زودی گران می‌شود

کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد: در اجرای ماده 54 قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران، مهر ماه سال 1397 کارگروه تعیین تعرفه حق‌التحریر دفاتر اسناد رسمی در کانون سردفتران ودفتریاران تشکیل شد. کارگروه تعیین تعرفه حق‌التحریر با حضور اعضای هیئت مدیره و همکاران صاحب‌نظر در این حوزه در جلسات متعدد کارشناسی موضوع تدوین و پیشنهاد حق‌التحریر جدید را در دستور کار قرار داده و در نهایت و قبل از اتمام سال 1397 پیشنهاد کارگروه، جهت بررسی و تصویب، تقدیم هیئت مدیره شد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور؛

تمهیدات ثبت احوال برای ورود افراد فاقد کارت ملی به ورزشگاه‌ها

سیف الله ابوترابی درباره آخرین آمار ثبت‌نام و همچنین توزیع کارت ملی هوشمند اظهار کرد: تا به امروز 52 میلیون و 800 هزار نفر برای کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت‌نام کرده‌اند.
مدیر کل ثبت احوال آذربایجان شرقی توضیح داد؛

علت اصلی تاخیر در صدور کارت ملی هوشمند چیست؟

مدیر کل ثبت احوال آذربایجان شرقی کمبود تراشه و مواد اولیه‌ی بدنه‌ کارت ملی را علل اصلی تاخیر در صدور کارت ملی هوشمند عنوان کرد.
چاپخانه دولتی به سازمان ثبت احوال وعده داد؛

تحویل ۹ میلیون بدنه کارت ملی هوشمند تا پایان سال

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال ضمن اشاره به اینکه بیش از ۸۴درصد جمعیت واجد شرایط کشور برای دریافت کارت ملی هوشمندشان تکمیل ثبت‌ نام انجام داده‌اند،از وعده چاپخانه دولتی برای تحویل ۹میلیون بدنه کارت تا پایان سال خبر داد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ؛

چاپ کارت ملی هوشمند، داخلی شد/ ۶ میلیون کارت آماده تحویل

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به تسریع در روند صدور و تحویل کارت‌های ملی هوشمند اظهار کرد: بیش از ۶ میلیون کارت ملی هوشمند در سازمان ثبت احوال کشور آماده صدور است. او افزود: حدود ۶ تا ۸ میلیون نفر هنوز برای دریافت کارت ملی هوشمند خود هیچ اقدامی نکرده‌اند.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

برای ویلاهای باستی هیلز سندی صادر نکرده‌ایم

ذبیح‌الله خدائیان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ما برای آنهایی که در باستی هیلز ویلا ساخته‌اند سندی صادر نکرده‌ایم، اما برای منابع طبیعی این کار را انجام داده‌ایم.
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

شرط حذف ازدواج و طلاق از شناسنامه

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به اینکه آیا می‌توان ازدواج سابق و طلاق را از شناسنامه حذف کرد، اظهار کرد: حذف ازدواج و طلاق از شناسنامه به هر دلیلی امکان پذیر نخواهد بود و اینطور نیست که هر فردی با مراجعه به دفاتر ثبت احوال بتواند شناسنامه خود را سفید کند.
یادداشت محمود فرشیدی؛

حجاب قانونی یا اختیاری؟

یکی از شگردهای زیر سئوال بردن ارزش‌های انسانی در یک جامعه آن است که آن ارزش، متضاد با یک جاذبه یا ارزش انسانی دیگر جلوه داده شود. به عنوان مثال، ارزش‌های اخلاقی و دینی در مقابل نوآوری و تنوع قرار گیرد و چنین جلوه داده شود که هر پدیده جدیدی حق و هر سنت کهنی، باطل است.
محمدرضا دشتی اردکانی عنوان کرد؛

مردم نگران اسناد تنظیمی‌شان که در دفتر 39 تهران سوخت نباشند

رئیس كانون سردفتران و دفتریاران با ابراز تاسف از اینكه تعداد زیادی از اسناد تنظیمی مردم در دفترخانه شماره 39 در آتش سوزی میدان حسن آباد طعمه حریق شد گفت: جای نگرانی نیست چرا كه نمونه این اسناد در سازمان ثبت اسناد و املاك كشور موجود است.محمدرضا دشتی اردکانی در مورد تعیین تکلیف اسناد افرادی که در آتش سوزی هفته گذشته میدان حسن آباد تهران اتفاق افتاد گفت: افرادی که در این دفتر از تاریخ تاسیس آن اقدام به تنظیم و ثبت سند قطعی غیرمنقول کرده اند می توانند نمونه ای از سند خود را از سازمان ثبت درخواست کنند.
ابوترابی خبر داد؛

بیش از ۲۹۹ هزار ولادت در سه ماه اول سال ۹۸ ثبت شد

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از ولادت بیش از ۲۹۹ هزار نوزاد در سه ماه اول سال ۹۸ خبر داد.
وظایف دارندگان؛

اینفوگرافی / ۱۱ نکته مهم درباره نگهداری از شناسنامه

شناسنامه سند هویتی است که افراد به وسیله آن می‌توانند هویت و تابعیت خود را ثابت و از حق خود دفاع کنند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور؛

آخرین وضعیت افراد فاقد کارت ملی هوشمند اعلام شد

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه کارت‌های ملی قدیمی فاقد اعتبار شده‌اند، گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته از هفته جاری صدور و توزیع کارت‌‌های ملی هوشمند تولیدات داخل به صورت انبوه آغاز خواهد شد.
ابوترابی مطرح کرد؛

تحویل بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند به شهروندان

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آخرین آمار دریافت و صدور کارت ملی هوشمند به متقاضیان اظهار کرد: از ابتدای شروع پروژه حدود ۴۵ میلیون و ۶۰۰ هزار کارت ملی هوشمند به شهروندان تحویل داده شده است و در خرداد ماه حدود ۴۶۰ هزار نفر ثبت نام خود را تکمیل کردند.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر:

تغییر تاریخ تولد ممنوع است

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: برابر ماده واحده "قانون حفظ اعتبار اسناد سجلی و جلوگیری از تزلزل آنها" مصوب سال ۱۳۶۷، تغییر تاریخ تولد اشخاص ممنوع است.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها