سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ثبت‌احوال:

۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند صادر شد

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.
سیف الله ابوترابی مطرح کرد؛

گذار دهه شصتی‌ها از سن ازدواج و فرزندآوری

سخنگوی سازمان ثبت احوال در خصوص علت روند رو به کاهش ازدواج و ولادت گفت: گذار متولدین دهه ۶۰ از سن ازدواج و فرزند آوری تقریبا عامل اصلی روند کاهش ازدواج و ولادت است.
سخنگوی سازمان ثبت احوال؛

چند میلیون ایرانی در انتظار دریافت کارت ملی هوشمند هستند؟

سخنگوی سازمان ثبت احوال از عدم ثبت‌نام ۸ تا ۱۰میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند خبر داد و گفت: ۴میلیون و ۵۰۰هزار نفر ثبت‌نام کرده ولی هنوز کارت ملی هوشمند خود را نگرفته‌اند.
مدت اعتبار رسید کارت ملی های هوشمند مشخص شد؛

رسیدهای کارت ملی هوشمند تا چه زمان اعتبار دارد؟

ابوترابی گفت: افرادی که مراحل ثبت نام کارت ملی هوشمند خود را تکمیل کرده اند، رسید رایگانی دریافت می کنند که این رسید تا زمان دریافت کارت اعتبار خواهد داشت.
نام های ایرانی؛

چه نام‌هایی را نمی‌توان انتخاب کرد؟

به گفته سخنگوی سازمان ثبت‌احوال، اسامی انتخابی برای افراد نباید مغایر با جنسیت آنان و همچنین فرهنگ ایرانی باشد و همچنین اسامی انتخابی نباید ریشه غربی داشته باشند.
کارت هوشمند جايگزين کارت قديمي؛

کسانی که کارت ملی شان را تعویض نکردند چه کنند؟

سازمان ثبت احوال برای ۱۰ میلیون نفری که فاقد کارت ملی هوشمند هستند، تدابیری را اندیشیده است.گفتنی است؛ این ۱۰ میلیون نفر از ارائه خدماتی همچون خدمات بانکی، صدور گذرنامه، پایان خدمت، گواهینامه و غیره محروم خواهند شد، با وجود اینکه بار‌ها برای تعویض کارت ملی تا پایان سال ۹۶ اعلام شده بود، سازمان ثبت احوال برای تسهیل انجام امور اداری و اجرایی این افراد تدابیری را اندیشیده است.
عضو حقوقی شورای نگهبان؛

قانون ثبت باید اصلاح و معاملات غیررسمی بی‌اعتبار شود

سوادکوهی گفت: ما باید سیستمی داشته باشیم که اشخاص به محض اینکه معامله کردند بلافاصله برای ثبت هم اقدام کنند تا حقوق بعدی آن‌ها پایمال نشود.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

اهمیت اجرای کاداستر و تثبیت مالکیت‌های دولتی در خسارت‌های ناشی از سیل

تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه گفت دولت باید از تبعات آگاهی نداشتن از میزان مالکیتهایش در منابع طبیعی، بستر و حریم رودخانه‌ها و راه‌ها آگاه باشد، و اگر در اجرای کاداستر و تثبیت مالکیت‌های دولت بر اراضی ملی، منابع طبیعی، بستر و حریم رودخانه‌ها و راه‌ها تاخیر صورت بگیرد حتما خسارت‌های بیشتری متوجه ما خواهد شد.
ابوترابی خبر داد:

مشکل کارت هوشمند ملی حل می شود

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه مشکل صدور کارتهای هوشمند ملی از سوی چاپخانه دولتی در حال برطرف شدن است، گفت: کارتهای هوشمند درحال تراشه‌گذاری هستند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

تکذیب حذف نام «کوروش» از فهرست انتخاب اسامی ثبت احوال

سخنگوی سازمان ثبت احوال خبر حذف نام کوروش از بخش انتخاب نام سایت سازمان ثبت احوال را تکذیب کرد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

بیش از ۴۵میلیون نفر کارت ملی هوشمند دریافت کردند

سخنگوی سازمان ثبت احوال از تکمیل ثبت نام بیش از ۵۰میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند و صدور بیش از ۴۵میلیون کارت ملی هوشمند خبرداد.
هشدار به خریداران زمین؛

بدون سند رسمی زمین نخرید

عضو هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به این‌که عده‌ای از افراد در تعطیلات نوروزی از روحیه طبیعت‌گردی مردم سوءاستفاده کرده و زمین‌های دولتی را به اسم زمین‌های تفکیک شده به افراد می‌فروشند، از هموطنان خواست که بدون سند رسمی و تنها با مبایعه‌نامه به خرید زمین اقدام نکنند.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک :

۵۰۰میلیون برگ ثبت اراضی در بانک‌های اطلاعاتی ذخیره شد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بسیاری از سوابق مانند پرونده‌های ثبت اراضی و املاک در سه سال اخیر با بیش از ۵۰۰ میلیون برگ عکسبرداری و در بانک‌های اطلاعاتی این سازمان ذخیره سازی شده است.
مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان اصفهان عنوان کرد؛

صدور بیش از ۳۳۲ هزار سند مالکیت در سال ۹۷

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان گفت: بیش از ۳۳۲ هزار سند مالکیت در استان صادر شده که این آمار در سال ۹۶ بالغ بر ۲۸۱ هزار مورد بوده است.وی اجرای نظرسنجی تلفنی با هدف نظارت بر اجرای طرح پستی صدور سند مالکیت را از دیگر اقدامات برجسته‌ی اداره ثبت در استان اصفهان عنوان و تشریح کرد: در این طرح با دریافت کنندکان سند از طریق طرح پستی تماس گرفته می‌شود و در خصوص میزان رضایت مندی ایشان از دریافت خدمت سؤال می‌شود.مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان افزود: با انجام این نظر سنجی تاکنون مشخص شده است که بیش از ۹۸ درصد از مخاطبین از خدمات ادارات ثبت در زمینه طرح پستی رضایت دارند.
ابوترابی خبر داد؛

ثبت نام بیش از ۵۰ میلیون نفر برای اخذ کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از ثبت‌نام بیش از ۵۰ میلیون نفر برای اخذ کارت ملی هوشمند خبر داد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرد؛

کارت ملی هوشمند بزودی در شعب بانک‌ها

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: بانک‌ها تقاضای همکاری با سازمان ثبت احوال برای استفاده از زیرساخت کارت ملی هوشمند را دارند و با تکمیل زیرساخت‌های لازم بزودی کارت ملی در شعب بانک قابل استفاده خواهد بود.
سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور خبرداد؛

کارت‌های ملی نمونه قدیم تا چه زمانی اعتبار دارد؟

سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور از پایان اعتبار کارت‌های ملی نمونه قدیم از فروردین ۹۸ خبر داد.وی ادامه داد: هماهنگی سامانه پیش ثبت‌نام و تکمیل ثبت‌نام با مراجع الکترونیکی به نوعی است که اگر فردی پیش ثبت‌نام و تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند را انجام داد، هنگام استعلام مراکز خدمات دهنده به منظور احراز هویت، پاسخ مناسبی به آنها داده خواهد شد و آن فرد در زمره دارندگان کارت ملی هوشمند قرار خواهند گرفت.
سیف‌الله ابوترابی؛

تولید کارت ملی هوشمند ایرانی در چه مرحله‌ای است؟

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از تراشه گذاری کارت‌های ملی هوشمند تولید داخل خبر داد.
معاون قوه قضائیه خبر داد:

ثبت ۶۵۳ هزار و ۱۵۲ شرکت طی ۱۰ سال/ دولت پول کاداستر را نمی‌دهد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: از سال ۸۸ تا سال جاری، ۶۵۳ هزار و ۱۵۲ شرکت و ۸۲ هزار و ۵۹۱ مؤسسه غیرتجاری به ثبت رسیده است؛ همچنین مراحل اداری و قانونی پلمب ۵ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۸۳۵ دفتر تجاری در این مدت به سرانجام رسیده است.وی افزود در بخش خدمات الکترونیک نیز فعال بودیم و امروز ۹۹ درصد خدمات از طریق سیستم‌ها انجام می‌شود.
سیف‌الله ابوترابی خبر داد؛

پایان اعتبار کارت‌های ملی قدیمی از فروردین ۹۸

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از عدم اعتبار کارت‌های ملی قدیمی از اول فروردین ۹۸ خبر داد و گفت: کسانی که هنوز نسبت به ثبت‌نام و دریافت کارت‌ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند تا پایان سال جاری فرصت دارند در این زمینه اقدام کنند.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها