سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
منتظری در نشست بررسی جرایم رایانه‌ای و آیین دادرسی:
۱۰نکته مهم در پرونده خاوری:
در افتتاح ساختمان بازرسی چهارمحال و بختیاری؛
اظهارات تازه رئیس سازمان بازرسی درباره پرونده حقوق های نجومی
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در اثر پیگیری‌های سازمان، تعدادی پرونده در بحث حقوق‌های نجومی تشکیل و به دادسرا و محاکم ارسال‌شده تا در آینده نزدیک رسیدگی شود.
ادعای میلیارد دلاری آمریکا علیه بانک مرکزی ایران؛
آمریکایی‌ها به سود اوراق بانک مرکزی ایران هم رحم نمی‌کنند
دادگاهی در آمریکا به دنبال مصادره سود اوراق قرضه‌ای است که متعلق به بانک مرکزی ایران می‌باشد.
اولویت دادسرا برخورد با قلیان‌سراهای بدون مجوز است
هجدهمین جلسه شورای معاونین دادستانی تهران در سال 1396، روز سه‌شنبه سی‌ام آبان ماه با حضور معاونان دادستان، سرپرستان نواحی دادسرا و دوایر نظارت، به ریاست جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران برگزار شد.
ارسال لایحه
دکتر روحانی رییس جمهوری لایحه "اصلاح قانون مبارزه با پولشویی" را جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
پرونده فساد بزرگ بانکی؛
خاوری به صورت غیابی محاکمه شد
جلسه رسیدگی به پرونده «محمودرضا خاوری» مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکی، صبح روز سه شنبه - 30 آبان ماه - برگزار شد.
نظرات منتشره: ۰ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۱
در نشست دوشنبه کمیسیون قضایی مجلس صورت گرفت؛
بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت با حضور نماینده شورای نگهبان
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست لایحه اصلاح قانون تجارت باقی مانده از مجلس هشتم با حضور نماینده شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.
در مناطقی که اکثریت غالب مسلمان هستند، نماینده اقلیت نمی‌تواند حضور داشته باشند
آن چه شورای نگهبان انجام داده، طبق قوانین موجود بوده است. صلاحیت و اختیار آن را هم داشته و قبل از انتخابات هم انجام داده است. نگاه شورای نگهبان، به یک انتخابات یا یک فرد خاص نبوده است و تنها تبصره‌ای از قانون را خلاف شرع اعلام کرده است.
پرونده خاوری روی میز ۲ قاضی معروف/۴روز تا محاکمه غیابی فراری۶ساله
محمودرضاخاوری درحالی قراراست سه شنبه۳۰ آبان به طور غیابی محاکمه شودکه ابهامات زیادی در پرونده وی مطرح است و باید دید دادگاه انقلاب چطور به ابهامات ۶ ساله رسیدگی میکند.
برخی مواد قانونی در انتظار نظر شورای نگهبان به حالت متروک درآمده‌ است
عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز گفت:در موارد خاص برخی از مواد قانونی در انتظار تامین نظر شورای شورای نگهبان و ایرادهایی که وجود داشته به حالت متروک درآمده‌اند.
رئیس دادگستری شهرستان البرز خبر داد؛
ورود 19 هزار پرونده به دادگستری شهرستان البرز
رئیس دادگستری شهرستان البرز از ورود 19 هزار پرونده به دادگستری شهرستان البرز خبر داد و چنین حجم پرونده را برای این شهرستان با جمعیت 103 هزارنفری مناسب ندانست.
دادگاه حمید بقایی برگزار شد/ برخی با شانتاژ‌های تبلیغاتی نمی‌توانند برای خود وجهه و آبرو درست کنند
غلامحسین اسماعیلی در رابطه با سومین جلسه دادگاه حمید بقایی گفت: قوه قضائیه بر اساس ضوابط و مقررات قانونی در چارچوب کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب تهران و با رعایت همه جهات قانونی امر رسیدگی به این پرونده را عهده دار است.
دستگیری تعدادی از ایرانیان به دلایل واهی در زندان‌های آمریکا
معاون امور بین الملل و همکاری‌های بین المللی قضایی دبیر ستاد حقوق بشر گفت: تعدادی از ایرانیان در زندان‌های آمریکا به بهانه‌های واهی زندانی هستند و آمریکا نیز تقاضای دستگیری و استرداد تعدادی را به بهانه‌های دورزدن تحریم‌ها از کشور‌های دیگر داشته است.
دستگاه‌ها در امدادرسانی سهل‌انگاری کنند، برخورد قضایی می‌کنیم
معاون امنیتی دادستان‌کل کشور اعلام کرد: هر نهاد و دستگاه موظفی که در حوزه امدادرسانی و کمک به مردم آسیب‌دیده کوتاهی کرده یا سهل‌انگاری داشته باشد برخورد قضایی خواهد شد.
بدون توجه به عوامل اقتصادی حقوق شهروندی محقق نخواهد شد
دستیار ویژه رییس جمهور در امورحقوق شهروندی گفت: حقوق شهروندی بدون توجه به امور اقتصادی و اجتماعی که دارای ساختارهای فرا حقوقی هستند، محقق نخواهد شد.
توقیف کیهان از اختیارات دادستان بود
جعفری دولت‌آبادی در مورد اظهارات احمد توکلی مبنی بر غیرقانونی بودن توقیف روزنامه کیهان توسط دادستانی تهران اعلام کرد به موجب ماده 10 آیین‌نامه قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مصوب 1381 موسوم به قانون احیای دادسراها، کلیه اختیارات رئیس حوزه قضایی به دادستان بازگشته و دادستان با توجه به این قانون، می‌تواند در این زمینه اقدام نماید.
میانگین سنی نخستین تجربه مادری در تهران30سال شد
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت :نرخ عمومی ولادت (به معنی ولادت های و فوت های ثبت شده به ازای یک هزار نفر جمعیت در یک سال شمسی) در سال 1395گفت میانگین اولین تجربه مادر شدن در تهران 30 سال شده است.
اعزام نمایندگان رئیس قوه قضاییه به مناطق زلزله زده
مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه از اعزام نمایندگان رئیس دستگاه قضایی به مناطق زلزله زده غرب کشور جهت بررسی وضعیت حادثه دیدگان و نظارت بر نحوه خدمت رسانی خبر داد.
دادستان ویژه روحانیت وعده بررسی محدودیت رییس دولت اصلاحات را داد
"قوه قضائیه باید کاملا در چنین مواردی بی طرفی کامل را داشته باشد وبهتر است این پرونده ها را کسانی رسیدگی کنند که وابستگی سیاسی و جناحی نداشته باشند و این دغدغه را در افکار عمومی و محافل سیاسی ایجاد نکنند که ممکن است یک نوع تسویه حساب سیاسی پشت ماجرا باشد."
کانون‌های وکلا باید دانشکده‌های حقوق را رتبه‌بندی کنند
رئیس هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: با توجه به شرایط فعلی کانون‌های وکلا با اساس موجود ظرفیت تعیین شده افراد بیشتری را جذب می‌کنند؛ در مقابل اگر شرط معدل و نصاب اجرا شود با توجه به آمار‌ آزمون‌های گذشته افراد بسیار کمتری جذب می‌شوند و همین مقدار جذب هم ممکن نیست.
تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران به مصلحت نیست
محمدجواد لاریجانی گفت: راجع به حقوق بشر ما به هیچ وجه مصلحت نمی‌دانیم دفتری از اروپا در ایران فعال باشد و دلیل خیلی محکم داریم.
تفاوت خطرناک حساب پیش دریافت و علی الحساب
مراقب باشید چون ” پیش دریافت ” و ” علی الحساب دریافتی” با هم متفاوت هستند.
جزئیات جدید از حکم دادگاه ویژه روحانیت برای خاتمی/رئیسی خبر داشت؟
یک عضو بنیاد باران درباره ابلاغ حکم محدودیت‌های جدید برای سید محمد خاتمی از سوی دادگاه ویژه روحانیت گفت: وقتی سوالی از آقای رئیسی در این مورد شد ایشان از صدور چنین ابلاغیه قضایی اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که موضوع را پیگیری می‌کند.
جزئیات محکومیت همدستان بابک زنجانی؛
استرداد بنز S۵۰۰ و یک میلیارد هدیه عروسی
شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه، همدستان بابک زنجانی را علاوه بر تحمل ۲۰ سال حبس به استرداد اموال از جمله یک دستگاه بنز S۵۰۰ و یک میلیارد تومان هدیه عروسی دریافت شده، محکوم کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضاییه درباره توقیف دو روزه کیهان + متن نامه
توکلی خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشت: ریاست محترم قوه قضائیه! با مجموعه‌ای از راهکارهای منسجم و مطالعه شده، راه رشد رسانه‌ها را که آزادی بیشتر است هموار فرمایید.
شرایط تغییر اسامی مذهبی در شناسنامه اعلام شد؛
امکان تغییر نام در ثبت احوال
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره شرایط تغییر اسامی مذهبی در شناسنامه افراد، گفت: اسامی مذهبی تنها قابل تغییر به اسامی مذهبی دیگر و آن هم منوط بر غالب بودن فراوانی نام منتخب ثانویه است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با حضور نمایندگان حقوقی ۳ قوه و شورای نگهبان؛
راهکار‌های تصویب سریع موافقتنامه‌های بین‌المللی بررسی شد
با حضور مسئولین حقوقی دولت، مجلس، قوه قضائیه و نماینده شورای نگهبان بررسی راهکار‌های تصویب سریع موافقتنامه‌های بین‌المللی صورت پذیرفت.
23 متهم مرتبط با پرونده حمله تروریستی به مجلس شناسایی شدند
دادستان تهران درباره دخالت و اظهار نظر برخی نمایندگان مجلس در پرونده فیش‌های نجومی اظهار داشت: اصل تفکیک قوا ایجاب می‌کند قوای سه‌گانه به‌ویژه قوه قضاییه از دیگر قوا مستقل باشد لذا دخالت نماینده مجلس در پرونده‌های قضایی مغایر با استقلال قضایی است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها