سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لزوم برخورد فرهنگی در بحث مبارزه با فساد در کنار محاکمه مفسدان
علیرضا آوایی وزیر دادگستری در رابطه با همکاری دولت با قوه قضائیه در رابطه با بحث فساد گفت: هیچ کشوری تا زمانی که نتواند بحث فساد را تقلیل کند به توسعه دست نمی یابد.وی افزود: اگر مبارزه با فساد و محاکمه کردن‌ها چندین برابر سنگین شود اما روی بحث فرهنگی آن کار نکنیم، کافی نخواهد بود. از دوران کودکی و حتی از مهد کودک باید روحیه مبارزه با فساد را ایجاد کنیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دو مدیرعامل سابق سایپا بازداشت شدند!
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: موج بازداشت‌ها در مورد پرونده خودرو، از مدت‌ها پیش کلید خورده و در اولین گام، قوه‌قضائیه به سراغ مدیران پیشین سایپا رفت و پس از تشکیل پرونده‌ای با ۲۵ متهم، شش تن از آنها را بازداشت کرد. بنابر شنیده‌ها، اتهام مطرح شده در این پرونده، اخلال در بازار خودرو به واسطه زد و بند مدیران پیشین سایپا با نمایندگی‌های این شرکت است، هرچند هنوز این موضوع رسما از سوی دستگاه قضایی تایید نشده است.
عملکرد رئیسی در مبارزه با فساد موجب دلگرمی مردم شده است
نماینده کلیمیان ایران در مجلس گفت: عملکرد آقای رئیسی در قوه قضائیه امیدوارکننده است و نحوه کار وی در دستگاه قضا باعث شده تا مردم نسبت به برخورد با مفاسد دلگرم باشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرونده بزرگترین بدهکار ایران خودرو رسیدگی می‌شود؟
هفته‌ی گذشته پس از اعلام خبر برکناری هاشم یکه زارع از مدیرعاملی ایران خودرو توسط سخنگوی دولت، یکه زارع بازداشت و روانه زندان شد. از جمله اتهامات او افزایش خودسرانه‌ی قیمت خودرو اعلام شده که گویا مربوط به دست کاری صورت‌های مالی سال ۹۷ است.
پرونده تفحص از سرخابی‌ها به قوه قضائیه می‌رود
علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت تحقیق و تفحص از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس ،درباره آخرین روند تحقیق و تفحص از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، گفت: هیئت تفحص تمام اسناد، مدارک، سوابق و همچنین مصارف 10 سال گذشته دو باشگاه را مورد بررسی قرار داد است و در این رابطه گزارشی تهیه شده است.
رییس کل دادگستری استان اصفهان خبر داد:
بازداشت مدیرعامل کارخانه قند نقش جهان اصفهان
رییس کل دادگستری استان اصفهان از بازداشت مدیرعامل کارخانه تولید قند نقش جهان اصفهان خبر داد.
افشاگری در خصوص 63 حساب قوه قضائیه در دوران آملی لاریجانی
مرتضی بختیاری رییس کنونی کمیته امداد و از مسئولین قضایی سابق درباره ماجرای 63 حساب قوه قضائیه در دوران آملی لاریجانی مطالبی را بیان نمودند که در مطلب پیش رو می خوانید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قوه قضاییه به صدا و سیما توصیه کند گزارشاتی که صحت و سقم ندارد را جمع کند/ نام سپاه برای تشخیص هویت‌ها در قانون نیامده است
«محمد کاظمی»، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس،در پاسخ به این سوال که "در تایید صلاحیت ها از چه ارگان هایی می توان استعلام گرفت" گفت: در لایحه تشخیص هویت، وزارت اطلاعات، دادگستری، ثبت احوال و دادستانی کل، صلاحیت ها را اعلام می‌کنند. اسم سپاه برای تشخیص هویت ها در قانون نیامده است. وزارت دادگستری سوابق محکومیت را اعلام و وزارت اطلاعات هم بررسی صلاحیت عمومی را به عهده دارد.
برخورد قوه قضاییه با مفاسد، دولتی‌ها را از امضاهای طلایی بازداشته است
محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامیبا تقدیر از عملکرد آیت‌الله رئیسی در قوه قضاییه گفت:: برخورد قوه قضاییه با مفاسد دولتی‌ها و مفسدان اقتصادی را ترسانده و دولتی‌ها هم دیگر در جایی و برای کسی امضای طلایی نمی‌زنند.
ذخایر طلا چگونه چوب حراج خورد؛
پرونده قضائی حراج ۶۰ تن طلا کجاست؟
بازار پرالتهاب ارز و سکه در ماه‌های پایانی سال ۹۶ و روز‌های آغازین سال ۹۷ موجب بروز تصمیماتی ناگهانی شد که به جای آرام‌کردن بازار، بر دارایی‌های کشور چوب حراج زد. پیش‌فروش سکه از‌جمله همین تصمیمات بود که اگرچه برای کنترل قیمت انجام شد، اما نتیجه آن مانند تجربه سال ۹۱ موفقیت‌آمیز نبود.
مبارزه با فساد اقتصادی؛
سکه ثامن ویژه رسیدگی می شود؟
یکی از پرونده های خاص قوه قضاییه در یک سال اخیر پرونده سکه ثامن است که اگر چه اکنون در انتظار طی کردن مراحل پایان رسیدگی است اما هنوز سرنوشت ۸۰۰ هزار یورو در این پرونده مشخص نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اقدامات مستمر دستگاه قضایی در زمینه اجرای حکم پرونده شرکت پدیده
قاضی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی با اشاره به برگزاری مستمر و منظم جلسات اجرای حکم پرونده شرکت پدیده در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، اظهار کرد: دستگاه قضایی بر اجرای دقیق و سریع حکم صادره توسط دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران در نظام اقتصادی کشور مستقر در استان در مورد شرکت پدیده اهتمام ویژه دارد.
نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد:
هفته آینده؛
نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از حضور رئیس قوه قضائیه در این کمیسیون برای رسیدگی به اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری خبر داد.
سنگین‌ترین وثیقه‌های ایران را دادگاهها برای چه کسانی تعیین کرده است؟
از سال ۹۰ تاکنون پرونده تخلفات مالی و اداری در حوزه سکه و ارز گرفته تا تخلفات در حوزه دارو به طور محسوس افزایش پیدا کرده است و در این میان حجم وثیقه‌هایی که برای این متهمان صادر می‌شود نیز به همان نسبت زیاد شده است؛ وثیقه‌های سنگینی که گاهی تعداد صفرهایش از مرز ۱۲ عدد هم می‌گذرد.
رویکرد جدید قوه قضاییه موجب تغییر رویه برخی دستگاه‌های اجرایی شده است
علی گلمرادی نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه گفت: نقش قوه قضائیه در سلامت جامعه و توسعه پایدار یک نقش بی‌بدیل است. با توجه به اینکه کنترل و نظارت بر سلامت جامعه و جلوگیری از فسادهایی که بسیار برای کشور خطرناک است، در این مدت کوتاه ما شاهد عملکرد مطلوبی توسط آقای رئیسی در قوه قضائیه در برخورد با مفاسد هستیم.
از سوی رئیس قوه قضاییه ؛
بخشنامه شورای حل اختلاف ابلاغ شد
به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه در این بخشنامه آمده است: با توجه به اهمیت صلح و سازش و نقش آن در احقاق حق و پیشگیری از اطاله دادرسی و با توجه به تکلیف مقرر در ماده ۱۹۲ قانون آیین دادرسی کیفری و ماده ۱۸۸ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی مبنی بر سعی و تلاش در جهت ایجاد صلح و سازش بین طرفین پرونده و با توجه به مفاد ماده ۱۱ قانون شوراهای حل اختلاف و فراهم آوردن زمینه تحقق ماده ۸ این قانون، لازم است دادستان‌ها و دیگر مقامات قضایی به‌ویژه مقام ارجاع پرونده به شرح زیر اقدام کنند.
عملکرد رئیسی باعث شده تا مردم با قوه قضائیه آشتی کنند
نماینده ساری در مجلس گفت: آقای رئیسی در مقابل مفاسد محکم ایستاده و با هیچ کس تعارفی ندارد و این نوع برخورد باعث شده تا مردم با قوه قضائیه آشتی کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات بازداشت مدیرعامل سابق ایران خودرو
غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با بخش خبری شبکه یک صدا و سیما درباره بازداشت مدیرعامل سابق ایران خودرو گفت: مدیر عامل سابق ایران خودرو براساس گزارش‌هایی که ضابطین به مرجع قضایی داده بودند تحت تعقیب قرار گرفت و اقدامات اولیه دیشب انجام شد و تحت نظر بوده و دو نفر دیگر از این مجموعه هم بازداشت هستند؛ ولی به لحاظ اینکه شب عید بود تحقیقات ناقص است‌.
شهرداری کهریزک آزار سگ‌های ولگرد را تکذیب کرد؛
شهردار: از پرویز پرستویی شکایت می‌کنیم
پس از انتشار فیلمی توسط پرویز پرستویی در فضای مجازی مبنی بر آزار و اذیت سگ‌ها در راستای اجرای طرح عقیم سازی شهردار کهریزک از شکایت از این بازیگر سینما خبر داد. اسماعیل نعمت زاده شهردار کهریزک با تکذیب عقیم سازی و آزار سگ‌ها توسط شهرداری کهریزک اظهار داشت: در فیلم منتشر شده مشخص نیست در کجا و چه اقدامی صورت می‌گیرد و تعابیر ناروا و نادرست عجولانه، شتاب‌زده و بدون مستندات اظهار نظر شده است.
وکیل خانواده شیرمحمدعلی:
به رأی دادگاه اعتراض کردیم
وکیل خانواده مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی که اوایل خردادماه در زندان فشافویه به قتل رسید، می‌گوید به رأی دادگاه اعتراض شده و اظهار امیدواری می‌کند علاوه بر عاملان قتل، مقصران نیز محکوم شوند.
در دادگاه کارکنان دولت؛
ناهید خداکرمی مجرم شناخته شد
ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران که با شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان، به دادسرای رسانه و سپس دادگاه کارکنان دولت فراخوانده شده بود، از سوی دادگاه مجرم شناخته شد و به جرم تشویش اذهان عمومی محکوم به پرداخت 4 میلیون جریمه نقدی با تعلیق دو ساله شده است
انسداد ۱۵ هزار سیم کارت و ۱۸ هزار و ششصد حساب بانکی کلاهبرداران تلفنی
علیرضا ساوری مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی قوه قضاییه، از مسدود شدن حساب‌های بانکی افراد کلاهبردار، پولشو و حساب‌های متصل به آنها و اعمال محدودیت برای افتتاح حساب جدید برای این قبیل افراد خبر داد.
استعفای «جواد لاریجانی» صحت ندارد
سخنگوی قوه‌ قضائیه خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر استعفای لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه را تکذیب کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پشت پرده ماجرای بازداشت حسن عباسی؛
واقعیت ماجرای بازداشت حسن عباسی چیست؟
حدودا یک هفته پیش بود که برخی از حساب‌های کاربری مرتبط با حسن عباسی، سخنران اصولگرا، مدعی شدند که وی بازداشت شده است. این موضوع، باعث ایجاد حرف و حدیث‌هایی در مورد علت این بازداشت و نیز انتقاداتی در خصوص انتقادناپذیر بودن دولت شده است. اما اصل ماجرا چیست؟
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت:

«رئیسی» در مبارزه با فساد سرد نخواهد شد

قوانین شفاف در حوزه سیاسی؛

چرا مجرم سیاسی نداریم؟

اگر حرف علیزاده طباطبایی درست باشد…؛

محمدعلی نجفی مرتکب قتل میترا استاد نشده

معمای مازیار ابراهیمی پیچیده‌تر شد؛

فرار مسئول پرونده دستگیرشدگان حقیقت دارد؟

نگاهی به ادبیات تند و بی‌ملاحظه آیات یزدی و آملی‌لاریجانی؛

چون پرده برافتد...

دختران ریش‌دار پشت میله‌های زندان؛

ریش و سبیلی که کلید "آزادی" شد

رضایت مردم از اقدامات تحولی در قوه قضائیه؛

اسماعیلی: فساد جزو خطوط قرمز دستگاه قضائی است

نقد و بررسی
نقد وکیل تسخیری منتخب دادگاه به نحوه دادرسی سیداحمدعراقچی؛

انتقادات تند وکیل مورد تایید قوه قضاییه از رعایت نشدن قانون در دادگاه مدیران بانک مرکزی

گفت‌وگو با فعالین حوزه زنان؛

یک بام و دو هوای قضاوت برای زنان

وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها