باز هم پای “کارت بازرگانی یکبارمصرف” درمیان است:
جزئیات تازه از قاچاقچی تجهیزات پیشرفته رایانه‌ای
شخصی به نام (م.ف) قاچاقچی تجهیزات کامپیوتری که توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد، پیش از این نیز سابقه قاچاق این تجهزات را در سابقه خود داشته است.
ایرادات شورای نگهبان به لایحه احکام دائمی توسعه‌ای
دبیر شورای نگهبان در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، ایرادات شورای نگهبان به لایحه احکام دائمی توسعه‌ای را اعلام کرد.
اختلاف رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه اختلاف دو برادر از یک خانواده است که حل می‌شود
دادستان کل کشور درباره اختلاف بین رؤسای دو قوه مجریه و قضاییه گفت: این اختلافات خانوادگی است دو برادر و دو عضو یک خانواده اختلافی پیدا کرده‌اند که حل می شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ارسال پرونده احمدمنتظری به دادگاه تجدیدنظر/حکم به زودی قطعی میشود
دادستان کل کشور و رئیس دادگاه ویژه روحانیت آخرین وضعیت پرونده «احمد منتظری» را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اقدامات وزارت اطلاعات در پرونده بابک زنجانی
روابط عمومی وزارت اطلاعات بخشی از اقدامات انجام شده در این وزارتخانه در باره پرونده بانک زنجانی را اعلام و تاکید کرد گزارشی در باره فعالیتهای اقتصادی زنجانی و شرکتها و اشخاص مرتبط با وی و برخی اموال آن تهیه و به مراجع قضایی ارایه شده است .
یافته‌های نوین علوم انسانی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم استفاده شود
معاون اجتماعی دادگستری استان البرز گفت: باید بتوانیم بر اساس یافته‌های نوین علوم انسانی و امنیت اجتماعی گام موثری را در حوزه پیشگیری از وقوع جرم برداریم.
بررسی اعتراض داوطلبان آزمون وکالت؛
جذب وکیل تحت نظر قوه قضائیه
رئیس اتحادیه کانون های سراسری وکلا از بررسی اعتراض داوطلبان آزمون وکالت در سازمان سنجش خبر داد و گفت: تا کنون، ایراد و مشکلی برای سئوالات مطرح نشده است، با این حال بررسی ها ادامه دارد.
نجفی توانا در نشست حقوق شهروندی:
حداقل برآیند حقوق شهروندی مشارکت مردم است
عضو هیئت‌مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در نشست علمی حقوق شهروندی در پرتو نظریات مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت‌الله هاشمی شاهرودی در دانشگاه عدالت گفت:اگر اصول 19 تا 42 قانون اساسی تأمین شود جامعه‌ای پرنشاط، توانمند، پویا و اثرگذار خواهیم داشت و حداقل برآیند حقوق شهروندی که تکلیف حاکمیت است مشارکت مردم خواهد بود.
یک قاضی بازنشسته دادگستری در نشست حقوق شهروندی:
همه اسناد برای اقدام به حقوق شهروندی وجود دارد
یک قاضی بازنشسته دادگستری با بیان اینکه این روزها موضوع حقوق شهروندی زیاد مورد توجه قرار گرفته است گفت: هم در قانون و هم در قران و فقه غنی هستیم و همه اسناد برای اقدام وجود دارد اما در اجرا با مشکل روبرو هستیم و اختیارات رییس جمهور در حقوق شهروندی محدود است زیرا هر بخش آن به عهده یک شخص است.
دَه نفر از بانک‌سرمایه چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات اخذ کرده‌اند/ احضار ۹۷ نفر در پرونده املاک‌ و حقوق‌های نجومی
بیست و دومین نشست شورای معاونان دادستانی تهران به ریاست دادستان تهران برگزار شد.
حساب‌های قوه قضائیه از جهات مجوزهای شرعی و قانونی دارای ایراد نیست
۲۱۰ نفر از نمایندگان در بیانیه ای اعلام کردند حساب سپرده مورد مناقشه به نام قوه قضائیه، از جهات مجوزهای شرعی و قانونی دارای ایراد نیست.
دادخواست تعلیق برخی مدیران انجمن صنفی منحله روزنامه‌نگاران روی میز قاضی؛
وزارت کار: تخلفات محرز است
برخی مدیران انجمن صنفی منحله روزنامه نگاران در اقدام غیرقانونی احیای این انجمن را در دستور کار دارند؛ این در حالی است که وزارت کار اخیراً با اعلام احراز تخلفات عدیده این افراد در انجمن قبلی، دادخواستی علیه آنها تنظیم و خواستار تعلیق آنها از سوی مراجع قضایی شد.
نادیده گرفتن جایگاه سند رسمی دستگاه قضا را دچار حجم بالایی از پرونده‌های اختلافی می‌کند
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: نادیده انگاشتن جایگاه سند رسمی دستگاه قضا را در آینده نه چندان دور دچار حجم عظیمی از پرونده‌های اختلافی خواهد کرد.
کمیسیون اصل ۹۰ بررسی قانون ثبت سند خودرو را به آینده موکول کرده است
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: قرار بود موضوع اختلاف درباره ثبت سند خودرو در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی شود اما به دلایلی که این کمیسیون موضوعاتی دیگری در دست بررسی داشت رسیدگی به این امر به بعد موکول شد.
گواهی امضا از ابتدای بهمن‌ماه الکترونیکی می‌شود
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت:‌ طبق ماده 29 قانون تأکید شده است که تمام ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد و به موجب قانون دفترخانه‌ها در مراکز شماره‌گذاری‌ پلاک مستقر شوند ولی اکنون این امر صورت نگرفته است.
لایحه معیوب اصلاح قانون کار انگیزه را می‌خشکاند؛
ایجاد اشتغال پایدار با حذف حمایت از کارگران ممکن نیست
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید، دولت نمی‌تواند به صورت همزمان دست به حذف کف حمایت‌های قانونی از نیروی کار بزند و از سویی دیگر دم از اشتغال پایدار بزند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بدون همکاری سایر قوا و نهادها اجرای حقوق شهروندی میسر نمی‌شود
عضو هیات مدیره کانون مرکز در مورد نبود ضمانت اجرا برای حقوق شهروندی: راه چاره تصویب قوانینی است که به مفاد منشور، روح تازه بدمد و آنرا تبدیل به قانونی زنده و کارآمد نماید.
دستورالعمل
متن کامل بخشنامه رییس قوه قضاییه به شرح زیر است: در اجرای تکالیف مقرر در قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ و اصلاحات الحاقات بعدی از جمله مواد ۴۷، ۶۹، ‌ ۹۵، ‌ ۱۸۶ و ‌۲۲۶، مبنی بر ضرورت پذیرش شکایات کتبی و شفاهی مراجعین در تمامی اوقات و انجام اقدامات فوری در پرونده‌های قضایی، دستورالعمل فوریت‌های قضایی و نحوه عملکرد واحدهای کشیک به شرح زیر ابلاغ می‌شود:
اصلاح قانون کار و مقاومت های شدید/ آیا قانون فعلی به سود کارگران است؟
نتیجه‌ی رویکرد حاکم بر قانون کار کشور این بوده است که از طرفی بخش عمده‌ی نیروی کار کشور به دلیل عدم استخدام، از ابتدایی ترین حقوق کارگری محروم هستند و از طرف دیگر کارفرمایان نیز نیروی کار دائمی استخدام نکرده‌اند.
بابک زنجانی به جای اعاده دادرسی، سر عقل بیاید و پول ملت را برگرداند
وزیر دادگستری با اشاره به پرونده بابک زنجانی، گفت: زنجانی باید پول را برگرداند و وکیل او هم به جای دست و پا زدن و اعاده دادرسی، پول ملت را برگرداند.
ابطال قراردادی در کیش به ارزش 20 هزار میلیارد تومان
رییس سازمان بازرسی کل کشور از پیگیری‌های قضایی برای اعاده زمینی به ارزش 20 هزار میلیارد در کیش به منطقه آزاد کیش خبر داد.
از اعاده دادرسی مهدی هاشمی چه خبر؟
پرونده مهدی هاشمی روی میز رئیس دیوان عالی
وکیل مدافع مهدی هاشمی رفسنجانی که در حال تحمل محکومیت حبس خود است، آخرین وضعیت تقاضای اعاده دادرسی موکلش را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چگونه می‌توان هزینه مرمت ساختمان را از مالکان آپارتمان‌ها دریافت کرد؟
شاید برای شما که در آپارتمان زندگی می‌کنید، این مشکل پیش آمده باشد که یکی از مالکان با تغییرات ساختمان مخالف است و حاضر نیست برای ساختمان هزینه کند.
قوانین قضایی تحت الشعاع نگاه حبس محور افکار عمومی است
رئیس سازمان زندان ها در دیدار با استاندار کرمانشاه بر تعامل دستگاه های قضایی و اجرایی استان تاکید کرد.
دولت و مجلس بودجه مورد نیاز قوه قضاییه را تامین کنند
رییس دادگستری استان تهران گفت: قطعاً اجرای این تکالیف نیازمند تأمین بودجه و اعتبار و منابع انسانی لازم است و انتظار این است که دولت و مجلس متناسب با تکالیف قوه قضائیه بودجه مورد نیاز را نیز تأمین کنند.
منشور حقوق شهروندی، نشانه‌ای از عزم و اراده ایران در حمایت و ارتقاء حقوق بشر است
کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، در نشست کمیته ملی یو.پی.آر ستاد حقوق بشر که با حضور نمایندگان سازمان‌های مختلف از سه قوه برگزار شد، ضمن تبریک ایّام ربیع، از تعامل و هماهنگی سه قوه درهمکاری با ستاد در حوزه حقوق بشر و حقوق شهروندی تقدیر وتشکر کرد.
آزادی حلب، معادلات دشمن در منطقه را بر هم زد
رئیس قوه قضاییه آزاد سازی حلب را موجب تغییرات اساسی در معادلات منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای دانست و گفت: این اتفاق تمام برنامه‌های غربی‌ها و اذناب (بندگان) منطقه‌ای آنها را بر هم زد و از این جهت اثرات بسیار مهمی داشته است.
نظرات وگلایه ها