سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرجع رسیدگی به تخلفات اداری رؤسا و کارکنان فدراسیون‌های ورزشی تعیین شد
با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور، مرجع رسیدگی به تخلفات اداری رؤسا و کارکنان فدراسیون‌های ورزشی مشخص و به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد.
دادستان کل کشور با اشاره به گزارش‌های واصله در خصوص پرونده محمود احمدی‌نژاد، گفت: پرونده وی به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
رانندگان زندانی در 15 استان تک رقمی هستند
مدیرعامل ستاد دیه کشور با اعلام آمار 592 نفری زندانیان ناشی از تصادفات رانندگی گفت: امروز به برکت تصویب قانون جدید بیمه اجباری شخص ثالث محبوسان ناشی از دیات حوادث رانندگی در 15 استان کمتر از ده زندانی هستند.
لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان برای تصویب آماده است
لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان تا دو هفته دیگر برای تصویب در صحن علنی آماده است.
بازنشستگان شاغل مشمول قانون رسیدگی به تخلفات اداری شدند
به پیشنهاد معاونت نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور، افرادی که پس از بازنشستگی به صورت قراردادی در سازمان‌ها و نهادهای دولتی به‌کارگیری می‌شوند، در صورت ارتکاب تخلف، به اتهامات آن‌ها در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری رسیدگی می‌شود.
رسیدگی به پرونده لیزینگ با ۸۰۰ شاکی
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: پرونده‌ای با 800 شاکی در خصوص یک شرکت لیزینگی در مجتمع قضایی ولیعصر (عج) تشکیل شد که در نهایت متهمان به 6 سال حبس، رد مال و جزای نقدی محکوم شدند.
بررسی شکایات مردمی در خصوص عدم ثبت و حفاظت از میراث فرهنگی در دستور کار
قاضی بخشی محبی معاون دادستان مشهد گفت: شکایت‌ها و گزارش‌هایی از طرف سازمان های مردم نهاد مبنی بر عدم ثبت و حفاظت از برخی آثار فرهنگی به حوزه دادستانی واصل شد و در راستای حفظ حقوق عامه مدیرکل میراث فرهنگی برای اخذ توضیحات به دادسرا دعوت شد.
تعداد بازنشستگانی که پروانه وکالت می‎گیرند از پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت بیشتر است
بعضی از کانون‌ها اخیراً اعلام کردند تعداد بازنشستگان مورد بحث که در آمارها هم به حساب نمی‌آیند از تعداد کارآموزان جدید الورود بیشتر است به این ترتیب این بحث که تعداد کارآموز پایین آمده و جذب کم است ناشی از بی توجهی به حقایق موجود است.
تولید سالانه ۱۲ میلیون پرونده درسیستم قضایی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در محاکم قضایی، گفت: سالانه حدود ۱۲ میلیون پرونده قضایی در دادگاه‌ها ایجاد می‌شود.
رییس سازمان تعزیرات حکومتی:
میدان خدمت تعزیرات بسیار وسیع و موثر است
رئیس جدید سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه اقدامات کنترلی و پیشگیرانه محور اصلی امور است گفت که برخورد در اولویت بعدی خواهد بود.
اشتغال ۵۰ هزار وکیل عضو کانون در کشور با بحران مواجه است
رئیس اتحادیه کانون وکلای دادگستری ایران گفت:درصورت الزامی نشدن حضور وکیل در همه دعاوی وادامه جذب دانشجوی حقوق بدون ضابطه و توجه به نیاز جامعه با بحران بیکاری وکلا روبرو خواهیم شد.
رئیس شعبه هشتم هئیت بدوی تعزیرات حکومتی البرز:
عدم درج
رئیس شعبه هشتم هئیت بدوی تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: اگر فروشندگان در سند مالی خود گزینه مالیات بر ارزش افزوده را قرار ندهند در حکم قاچاق کالا محسوب می‌شود.
دفاع وکیل همواره به معنای نفی کلی اتهام نیست
رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با تاکید بر اینکه ماجرای اطاله دادرسی هیچ ارتباطی به وکلا ندارد، گفت: مردم عادی و آنان که دعاوی جزیی دارند حتی اگر قادر به پرداخت حق‌الوکاله نباشند از خدمات معاضدتی و تسخیری کانون وکلا که در سراسر کشور عرصه می‌شود استفاده می‌کنند. بنابراین هیچ صاحب حقی بی‌وکیل نمی‌ماند.
بازداشت و رد مرز کردن کودکان کار خلاف قواعد حقوقی و انسانی است
یک فعال حقوق کودکان گفت: وقتی یک بچه به این شکل دستگیر و متعاقباً رد مرز می‌شود هم قواعد حقوقی و هم قواعد انسانی زیر پا گذاشته می‌شود.
چهاردهمین جلسه علنی دادگاه متهمان نفتی؛
اخراج بابک زنجانی از دادگاه+فیلم
قاضی پرونده دو متهم نفتی، بابک زنجانی را از دادگاه اخراج کرد.
افزایش قتل‌های فجیع و آزار و اذیت خانوادگی در سال ۹۶
حجت‌الاسلام‌ غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در یکصدوهجدهمین نشست خبری خود ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره دلاوری‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس و پاسداشت خون شهیدان اظهار کرد:
احمدی‌نژاد از شکایت شکات خصوصی تبرئه شد/ فقط شکایت مجلس در پرونده باقی مانده
قاضی سابق پرونده احمدی‌نژاد با تشریح جزئیاتی ناگفته از پرونده رئیس دولت‌های نهم و دهم می‌گوید در پرونده احمدی‌نژاد در ارتباط با شکایت شکات خصوصی حکم به رد شکایت‌ها صادر شده است.
18 مهر ادامه رسیدگی به پرونده؛
مرتضوی دوباره در دادگاه کهریزک
وکیل‌مدافع اولیای‌دم محسن روح‌الامینی از برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در شعبه ٢٢ دادگاه تجدیدنظر استان تهران خبر داد.
محکومیت محمدرضا نکونام به پنج سال حبس، شلاق تعزیری و خلع لباس
دادسرای ویژه روحانیت اعلام کرد که محمدرضا نکونام در دادگاه بدوی به ۵ سال حبس، شلاق تعزیری و خلع لباس روحانیت محکوم شده و حکم صادره در دادگاه صادره قطعیت یافته است.
احكام ديوان محاسبات عليه احمدي‌نژاد‌ منتشر مي‌شود
«احكام قطعي محكوميت احمدي‌نژاد به دفترش ابلاغ شده و رسيد دريافت آن هم موجود است.» اين بخشي از پاسخ ديوان محاسبات به ادعاي وكيل احمدي‌نژاد است كه مي‌گويد وجود هفت حكم قطعي ديوان محاسبات عليه احمدي‌نژاد ادعايي سياسي است و حكمي به دست آنها نرسيده است.
تشکیل کارگروهی ویژه برای بررسی حوادث جاده ای
دادستان کل کشور از تشکیل کارگروهی ویژه برای بررسی حوادث جاده ای و کاهش تلفات جاده ای خبر داد.
«دادستان کل کشور» مسئول پیگیری مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری
عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار از پیگیری دادستان کل کشور برای حل مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری خبر داد.
وضعیت پرونده‌های «خزعلی»، «خاوری»، «ریخته‌گران»، «پتروشیمی» و توهین‌کنندگان به رییس‌جمهور
نهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران با موضوع تحقیقات پرونده‌های قضایی، با حضور تعدادی از معاونان دادستان، سرپرستان نواحی و روسای دوایر نظارت بر زندان‌ها و بازپرسان سه ناحیه از نواحی دادسرا، به ریاست عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران برگزار شد.
قضات نباید پس از بازنشستگی «وکیل» شوند/آزمون وکالت برداشته می شود
«ابوالفضل ابوترابی»، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور و از امضاکنندگان طرح بازنشستگی زودتر از موعد مشاغل قضایی بیان کرد در عین‌حال که شغل قضاوت را در زمره مشاغل سخت برمی‌شمارد اما باور دارد که نباید قضات پس از دوره خدمت‌شان به شغل وکالت روی آورند زیرا چنین شرایطی ظرفیت‌های شغلی را بر جوانان محدود می‌کند.
توضیح رئیس دادگستری استان تهران درباره پرونده بقایی و ۲۰ نجومی‌بگیر
رئیس کل دادگستری استان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده حمید بقایی و ۲۰ مدیر نجومی‌بگیر که پیشتر کیفرخواست آنها صادر شده، توضیحاتی ارائه کرد.
پدر بنیتا: در ساک فرزندم آب و شیر خشک بود اما او را رها کردند تا فوت کرد
جلسه محاکمه متهمان پرونده بنیتا کودک هشت ماهه روز 20 شهریور ماه در دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی آغاز شد.
معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور؛
حکم اعدام و قصاص قاتل آتنا تأیید شد
شعبه دیوان عالی کشور حکم اعدام و قصاص قاتل آتنا اصلانی را تأیید کرد.
یادداشت و دیدگاه ها
پیرامون دریافت پروانه مشاوره حقوقی؛

«آزمون در آیینه قانون»

نگاهی به مسلمان‌کشی در میانمار؛

«حقوقِ بشر» علیه بشر

عباسعلی کدخدایی تشریح کرد؛

ابعاد حقوقی و شرعی تنفیذ

پایان عصر خط قرمزها ؛

برادر رییس جمهور بازداشت شد

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
قاضی پرونده کهریزک و احمدی‌نژاد؛

از نظر ما محمدرضا رحیمی رهبر شبکه کلاهبرداری بود

در گفت‌وگوی ویژه با محمدجواد لاریجانی مطرح شد:

آمریکا ایران را به سمت کدام «وضعیت قرمز»می‌برد؟

آخرین وضعیت اصلاح قانون تابعیت؛

سرنوشت اصلاح قانون تابعیت به کجا رسید؟

گفت‌وگو با کارشناسان و حقوقدانان؛

تنگناهای حقوقی پزشکی قانونی روی میز تشریح

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها