سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با ابلاغ یک دستورالعمل جدید توسط سخنگوی ناجا؛
بالاخره ابتدایی‌ترین خواسته مال‌باختگان مؤسسات مالی برآورده شد
تجمع افرادی که مال باخته لقب گرفته‌اند، اما بسیاری شان بر این باورند که اطلاق این عنوان به ایشان اساسا درست نیست، چون در مؤسساتی قانونی سپرده گذاری کرده‌اند که شعبات پرشماری در سراسر کشور داشته‌اند؛ مؤسساتی که اگر قانونی نبودند، باید فعالیتشان متوقف می‌شد و به کمک رسانه‌های جمعی، همگان در جریان امر قرار می‌گرفتند، حال این که این گونه نبوده است.
راه اندازی سامانه‌ «استعلام چک‌های مفقودی وسرقتی» و «نصب ردیاب خودرو»
به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه سه سامانه «استعلام چک های مفقودی و سرقتی»، ‌«سامانه اعلام نقاط حادثه خیز» و «سامانه نصب ردیاب خودرو» رونمایی شد.
اجرای طرح حبس خانگی مجرمان در سه استان کشور آغاز شد
معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: طرح حبس خانگی مجرمان یا حبس در محدوده معین به صورت نمونه در استان های تهران، البرز و یزد کلید خورده است و به زودی در سایر مناطق کشور نیز اجرا می شود.
اعضای «هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام» انتخاب شدند
در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله هاشمی شاهرودی، اعضای هیأت عالی نظارت مجمع برای نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام انتخاب شدند.
اجرای منشور حقوق شهروندی نیاز به تعامل بین ارکان حاکمیتی دارد/ قطعا موانعی وجود دارد
دستیار ویژه رئیس جمهور گفت: مأموریتی که درباره برای دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اجرای منشور حقوق شهروندی تعریف شده است ارزیابی، نظارت و هماهنگی است منتها انتظار عمومی این است که دستیار ویژه رئیس‌جمهور کلیه موارد نقض حقوق شهروندی را به صورت موردی پیگیری کند و به نتیجه برساند.
اولین جلسه دوره جدید مجمع تشخیص به ریاست آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی برگزار شد + عکس
اولین جلسه دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز به ریاست آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی برگزار شد.
بازدید از زندان اوین هفته آینده انجام می‌شود
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر موافقت دادستان تهران برای بازدید نمایندگان از زندان اوین، گفت: قاعدتا این بازدید باید هفته آینده انجام شود.نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر موافقت دادستان تهران برای بازدید نمایندگان از زندان اوین، گفت: قاعدتا این بازدید باید هفته آینده انجام شود.
قوه قضاییه نمی‌خواهد کانون‌های وکلا را تحت حاکمیت خود بگیرد
معاون حقوقی قوه قضاییه راجع به بازرسی‌های هنگام ورود وکلا به مجتمع‌های قضایی گفت: این موضوع بستگی به تعامل کانون‌های وکلا با روسای دادگستری دارد و می‌شود این میزان کاهش یابد همانگونه که در برخی استان‌ها این مشکل وجود ندارد
مجازات درج نکردن قیمت کالا بازدارنده نیست
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران: مجازاتی که برای درج نکردن قیمت کالا در قانون در نظر گرفته شده مربوط به قانون مصوب ۲۲ سال پیش است و به هیچ وجه بازدارنده نیست.
جدیدترین جرایم و مجازات‌های
طبق قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، جرایم مرتکب شده در نظام استاندارد مطابق با قانون مجازات اسلامی و قوانین به روز شده قوه قضاییه تعریف شده است.
شهرداری خانه را بر سر مرد 42 ساله آوار کرد؟
بررسی مرگ مشکوک توسط مراجع قضائی + فیلم
در جریان عملیات تخریب منازل مسکونی واقع در طرح های عمرانی شهرداری، جنازه یک مرد 42 ساله از لای آوارها بیرون کشیده شد.
اگر رییس قوه قضاییه استعفا ندهد راهی جز درخواست از رهبر معظم انقلاب برای برکناری وی باقی نخواهد ماند
دکتر احمدی نژاد پیشنهاد کرده است که آقای آملی لاریجانی از سمت خود استعفا کند و اگر چنین امری حادث نشود، برای بازگرداندن اعتبار قوه قضاییه، راه دیگری جز درخواست از رهبر معظم انقلاب برای برکنار کردن وی از ریاست قوه قضاییه باقی نخواهد ماند.
آخرین وضعیت رسیدگی به طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون قضایی مجلس
یک عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی درباره طرح الحاق موادی به قانون چک گفت: تاکنون به چند ماده طرح چک رسیدگی شده است و تا پایان سال جاری در دستور کار است.
شدت مجازات والدین متخلف درلایحه حمایت ازکودکان مشخص نیست
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، بااشاره به برخی ابهامات درلایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوان، گفت:‌ درلایحه فعلی سازوکاری برای نگهداری ازکودک پس از مجازات والدین درنظرگرفته نشده است.
اصلاح آیین نامه نحوه پرداخت استفاده از خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی در دعاوی بین المللی
به موجب ماده واحده "قانون استفاده از خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و یا خارجی به منظور استیفای حقوق ملت ایران در دعاوی علیه خارجیان و...
کمیته‌ای مرکب از همه سلایق سیاسی مجلس برای بررسی ناآرامی‌های اخیر به اوین می‌رود
بازدید از زندان اوین برای در جریان قـرار گــرفتـن از وضــعیت بازداشت‌شدگان نا آرامی‌های اخیر همچنان بحث داغ نمایندگان در بهارستان است.
محرومیت کارکنان قراردادی دستگاه‌ها از امتیاز فوق‌العاده در آزمون و مصاحبه‌های استخدام
کارکنان قراردادی دستگاه‌های اجرایی از امتیاز فوق‌العاده در آزمون‌ها و مصاحبه‌های استخدامی، محروم شدند.
به گفته مسئولان امنیتی زیر 100 نفر هنوز در بازداشت هستند
وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه بازداشت کردن افراد برای ما هیچ لذتی ندارد و برای هیچ حکومتی خوب نیست، اظهار کرد: به گفته مسئولان امنیتی تعداد کسانی که در جریان اتفاقات اخیر بازداشت شده و تاکنون آزاد نشده اند و کماکان در بازداشت به سر می برند زیر صد نفر است.
رفع فيلتر تلگرام و اينستاگرام غيرقانوني است / بی تفاوتی قوه مجریه در برابر فعالیت مجرمانه تلگرام نوبر است
عبدالصمد خرم آبادی، دبیر کمیته فیلترینگ با بیان اینکه کاهش ۴۰ درصدی تراکنش های بانکی در زمان فیلتر تلگرام، صحیح نیست، گفت: بی تفاوتی قوه مجریه در برابر فعالیت تلگرام نوبر است.
این عقیده که دولت اسلامی کاری به جهنم و بهشت مردم ندارد، غلط است
معاون اول قوه قضاییه گفت: این عقیده که دولت اسلامی کاری به جهنم و بهشت مردم ندارد، کاملاً غلط است.
پیشنهاد ایجاد اردوگاه در بیابان‌های حسن‌آباد برای محکومانی که حکم اعدامشان لغو می‌شود
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی با اعلام بررسی دوباره ۱۵ هزار پرونده برای توقف حکم اعدام گفت: تعیین حکم جدید بعد از توقف حکم اعدام به تشخیص و رای قاضی بستگی دارد.
بازدید نمایندگان از زندان اوین
وعده نمایندگان تهران برای بازدید از زندان اوین محقق نشد. اواخر هفته قبل نمایندگانی چون مصطفی کواکبیان و محمود صادقی از درخواست مجمع نمایندگان استان تهران برای بازدید از زندان اوین خبر داده بودند. طبق سخنان روز چهارشنبه این دو نماینده قرار بود بازدید یاد شده روز شنبه، یعنی دیروز انجام شود.
باند اختلاس در یکی از شرکت‌های بیمه متلاشی شد
باند اختلاس دریکی از شرکت‌های بیمه متلاشی شد.
پاسخ ستاد حقوق بشر ایران در مورد حوادث اخیر در ایران
ستاد حقوق بشر کشور درخصوص بیانیه مطبوعاتی ۳ ژانویه ۲۰۱۸ دفتر کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل در مورد برخی از ناآرامی‌های اجتماعی و حوادث اخیر در ایران، مایل است نکاتی را جهت اطلاع رسانی مقتضی و تصحیح رویکرد ارائه نماید.
برای برخورد با برهم‌زنندگان مراسم رسمی نقص قانونی داریم
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهارداشت: در حال حاضر برای برخورد با برهم زنندگان مراسم رسمی نقص قانونی داریم که این اتفاقات میفتد. قانون‌گذار باید این نقص قانونی را برطرف کند بعدا اهرم‌ها و فاکتورهایی را که برای اجرا وجود دارد به کار بگیرد.
دیده‌بان پیشگیری طرحی برای کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی؛
از ارسال گزارش‌های مردمی در حوزه تخلفات زیست محیطی تا اعلام جرم علیه جرایم عمومی
در حالی سیستم جامع اطلاعات مردمی (سامانه سجام) توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به منظور سهولت دسترسی افراد برای ارسال اخبار و گزارش‌های تخلفات احتمالی راه‎اندازی شد که این سامانه خود نویدی بر کاهش آسیب‌های اجتماعی و راهکاری برای مقابله با جرائم است.
رئیس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری:
معاون سازمان حفاظت محیط زیست باید پروانه وکالتش را تودیع کند
کریم شافعی، نماینده ادوار سوم و هفتم مردم مرند در مجلس شورای اسلامی و وکیل پایه یک دادگستری در حالی به عنوان معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شده است که به لحاظ قانونی باید بین کار وکالت یا معاونت تنها یکی را انتخاب کند.
یادداشت و دیدگاه ها
ایراد کار کجاست؟

جدی بگیریم

متهم پرونده کهریزک؛

مرتضوی چگونه مرتضوی شد

راه های شاگرد اول مبارزه با فساد؛

مافیازدایی به سبک گرجی

دریافت پروانه مشاوره حقوقی؛

«آزمون در آیینه قانون»

جایگاه وکلا در رژیم های توتالیتر:

چرا وکلا در کشورهای جهان سومی محدود می گردند

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها