سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اولین جلسه دادگاه «شبنم نعمت زاده» به اتهام اخلال در توزیع دارو؛

ماجرای آنتی بیوتیک در دادگاه دخترنعمت زاده

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر اسبق صنعت، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا، صبح دیروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد و در آن نماینده دادستان با استناد به گزارش وزارت اطلاعات، تاثیر عملکرد این شرکت در ایجاد اختلال برای شرکت های دارویی و کمبود آنتی بیوتیک در اوایل سال 97 را افشا کرد.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل:

پرونده گوشت اردبیل به تهران رفت

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از ارجاع پرونده مجتمع صنعتی گوشت اردبیل به دادسرای تهران خبر داد.
در جلسه شورای عالی قوه قضائیه مطرح شد؛

کشور به نهضت دانش‌افزایی حقوقی مردم نیاز دارد

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر لزوم ایجاد نهضت دانش‌افزایی حقوقی مردم، پیشنهاد اجرای طرحی را با عنوان «هر مسجد، یک حقوقدان» برای ارتقای سواد حقوقی جامعه ارائه داد.
توقیف خودروها؛

بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده

القاصی در بازدید از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح در جریان علل توقیف خودروها در انبار قرار گرفت.
نشست خبری سخنگوی دستگاه قضایی؛

بازگشت ۱۸۰۰ میلیارد تومان از پرونده بابک زنجانی

دهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد.اسماعیلی در مورد تحقق برنامه تحولی قوه قضائیه گفت: در این مدت شاهد اقدامات موثری در دستگاه قضایی بودیم که با اقبال مردم و نخبگان مواجه شد. وی افزود: صدور دستورالعمل احضار شخصیت‌های حقوقی و فعالان اقتصادی و جلوگیری از اخلال و همچنین ساماندهی زندان‌ها و جمعیت کیفری با ویژگی های ۱۲گانه را شاهد و ناظر بودیم.
دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری؛

آغاز محاکمه رئیس پژوهشکده بانک مرکزی و مدیرعامل سابق بانک ملت

دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری مدیرعامل سابق بانک ملت و رئیس فعلی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی آغاز شد.
سخنگوی قوه قضاییه:

۳۰۰۰ میلیارد تومان از اموال یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی را به بانک‌های کشور برگرداندیم

غلامحسین اسماعیلی در بخشی از نشست خبری امروز خود اظهار کرد:‌ در برخی پرونده‌های بانکی در مرحله دادسرا در ماه گذشته در یکی از پرونده‌های بانک ایران‌زمین و سینا ۶۰۰ میلیارد تومان از اموال متهم پرونده که هنوز محاکمه نشده را برگرداندیم. همچنین بانک اقتصاد نوین هم مطالباتی دارد که ظرف ماه آینده هزار میلیارد تومان به این بانک برمی‌گردانیم. در مورد دیگر ۳۰۰۰ میلیارد تومان از اموال یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی را به بانک‌های کشور برگرداندیم. این‌ها نشان می‌دهد رسیدگی قضایی تنها مجازات و حبس نیست و تلاش‌هایی برای استرداد اموال نیز صورت گرفته است.
دارایی مسئولین در نظام اسلامی؛

رئیسی لیست اموال خود و خانواده‌اش را به رهبر انقلاب اعلام کرد

سخنگوی قوه قضائیه گفت: رئیس قوه قضاییه لیست اموال خود و اعضای خانواده‌اش را به رهبر انقلاب ارائه کرده است. غلامحسین اسماعیلی در ادامه دهمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت پرونده‌های خصوصی‌سازی اظهار کرد: یک بخشی را اشاره کردم که یکی از بحث‌های مربوط به آن، بحث ماشین‌سازی بود که متهم محاکمه و اموال برگشت. اصل پرونده خصوصی‌سازی در دادسرا در حال رسیدگی است و در ارتباط با نحوه واگذاری‌های صورت‌گرفته، تحقیقات مقدماتی در حال انجام است.
تغییر چهره غیرمنتظره دانه‌درشت‌ها در دادگاه؛

‌از تبدیل کروات محرم اسرار بابک زنجانی به انگشتر عقیق تا چادر دختر آقای وزیر و ریش نجفی+ تصاویر

برخی از متهمان دانه درشت وقتی در دادگاه‌ها حضور یافتند به طور کل چهره شان تغییر کرد درحالی که تا پیش از این ۱۸۰ درجه با این ظاهر تفاوت چشم‌گیر داشتند.
سخنگوی قوه‌قضائیه گفت:

رئیسی لیست اموال خود و خانواده‌اش را به رهبر انقلاب اعلام کرد

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: رئیس قوه قضاییه لیست اموال خود و اعضای خانواده‌اش را به رهبر انقلاب ارائه کرده است.
مروری بر عملکرد رئیسی در ۲۰۰ روز ریاست؛

کارنامه امیدبخش قوه قضائیه/ باز کردن مسیر برای احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل/ مبارزه همه‌جانبه با فساد

قوه قضائیه برخلاف رویه‌های متعارفی که در این سال‌ها دیده شده بود، ترجیح داد مبارزه با مفاسد را از خود شروع کند و بر همین اساس در بازه‌ای کمتر از دوماه از اویل اردیبهشت سال جاری تا اواخر خرداد دست به تصفیه درونی زد
سخنگوی قوه قضائیه؛

اگر هیئت نظارت بر مطبوعات و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان رسیدگی لازم و کافی را در ماجرای دروغ دختر آبی نداشته باشند، قوه قضائیه ورود می کند

اسماعیلی در پاسخ به سوالی در خصوص برخورد با رسانه های که در موضوع دختر آبی به خبرسازی و تشویش اذهان عمومی پرداخته بودند، اظهار داشت: انتظارداریم اصلاح این روندها توسط این اشخاص و مراکز صورت بگیرد و پیگیری و رسیدگی توسط هیئت نظارت بر مطبوعات و هیات نظارت بر رفتار نمایندگان انجام پذیرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان:

آغاز رسیدگی به پرونده ۱۱ مدیر در خصوص سیل

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از آغاز رسیدگی به اتهام ۱۱ نفر از مدیران در خصوص سیل گلستان خبر داد.
بررسی احکام پرونده هفت تپه؛

دادگاه انقلاب در نوبت اصلاح رئیسی؛ دست یافتنی یا دور از ذهن؟

در ادامه اخبار قابل تاملی که هرچندوقت یکبار از قوه قضاییه به گوش می‌رسد، خبر دستور اخیر رییس قوه قضاییه برای تجدیدنظر در یکی از پرونده‌های اخیر، یعنی احکام هفت نفر از دستگیرشدگان مرتبط با اعتصاب نیشکر هفت تپه، از جمله اتفاقاتی است که می‌توان دلالت‌ها و پیامدهای آن را بررسی کرد. گفت‌وگو با محمد مهاجری، صادق زیباکلام و سیامک مدیرخراسانی را ادامه می‌خوانید.
پرونده شبنم نعمت زاده ؛

نخستین جلسه دادگاه دختر وزیر سابق+فیلم

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی:

رونق تولید نباید در حد شعار باشد/ کارآفرین‌ها باید در اولویت دریافت تسهیلات بانکی باشند

رئیس قوه قضاییه گفت: مسئله رونق تولید نباید در حد شعار باشد و باید از تولید کنندگان و کارآفرینان حمایت قضایی و مالی کنیم.
دادگاه رسیدگی به اتهامات نعمت‌زاده؛

شناسایی 22 حساب شخصی از شبنم نعمت زاده

اتهامات شبنم نعمت زاده فرزند محمدرضا دایر بر مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی (دارو) به منظور ایجاد انحصار و اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخلف از تعهدات مربوط در قبال تامین کنندگان دارو با علم به موثر بودن اقدام‌ها در ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران منجر به کسب منفعت، مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی استان البرز از طریق ایجاد موسسه پزشکی در استان مزبور بدون مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نگهداری غیرمجاز دارو (قاچاق) بدون انجام تشریفات قانونی است
معاون دادستان کرمان:

پرونده بانک سپه کرمان یک تخلف بانکی است/ جزئیات رسانه‌ای خواهد شد

معاون حقوق عامه دادستان انقلاب و عمومی کرمان، گفت: پرونده بانک سپه یک تخلف بزرگ بانکی است و به دلیل آنکه در ابتدا، این پرونده در تهران طرح شده، بنابراین به حوزه قضایی تهران ارجاع شده است و جزییات این پرونده از طریق قاضی این پرونده رسانه‌ای خواهد شد.
قاضی در پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده جدید پتروشیمی خبر داد:

ضبط وثیقه 30 میلیاردی یک متهم به دلیل حضور نیافتن در دادگاه

قاضی مسعودی مقام در پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده جدید پتروشیمی ضمن کذب خواندن اظهارات یک متهم در جلسه قبل، از متهمان و وکلای آنها خواست که صداقت را رعایت کنند.
امیرآبادی فراهانی خبر داد؛

اتمام حجت رئیسی درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حضور سران قوا

امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس طی توئیتی از اتمام حجت رئیس قوه قضائیه درباره مبارزه با فساد خبر داد.
صفحه  از ۱۵۰
نظرات و گلایه ها