سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
زلزله کرمانشاه و دستگاه قضایی؛

تشریح اقدامات دستگاه قضایی در حادثه زلزله غرب کشور

پس از وقوع زلزله در غرب کشور دستگاه قضایی همگام با سایر دستگاه‌های خدمت رسان به میدان آمد تا بتواند در امداد رسانی و ارائه خدمت به مردم زلزله دیده سهمی داشته باشد.
رئیس دادگستری شهرستان البرز خبر داد؛

ورود 19 هزار پرونده به دادگستری شهرستان البرز

رئیس دادگستری شهرستان البرز از ورود 19 هزار پرونده به دادگستری شهرستان البرز خبر داد و چنین حجم پرونده را برای این شهرستان با جمعیت 103 هزارنفری مناسب ندانست.
رئیس کل دادگستری استان تهران :

دادگاه حمید بقایی برگزار شد/ برخی با شانتاژ‌های تبلیغاتی نمی‌توانند برای خود وجهه و آبرو درست کنند

غلامحسین اسماعیلی در رابطه با سومین جلسه دادگاه حمید بقایی گفت: قوه قضائیه بر اساس ضوابط و مقررات قانونی در چارچوب کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب تهران و با رعایت همه جهات قانونی امر رسیدگی به این پرونده را عهده دار است.
دادستانی‌کل کشور:

دستگاه‌ها در امدادرسانی سهل‌انگاری کنند، برخورد قضایی می‌کنیم

معاون امنیتی دادستان‌کل کشور اعلام کرد: هر نهاد و دستگاه موظفی که در حوزه امدادرسانی و کمک به مردم آسیب‌دیده کوتاهی کرده یا سهل‌انگاری داشته باشد برخورد قضایی خواهد شد.
معاون دادستان مشهد:

مسدود شدن حساب های غیر مجاز برای کمک به زلزله زدگان

۲ فقره حساب غیرمجاز کمک به زلزله زدگان کرمانشاه مسدود شد.
دادستان تهران:

توقیف کیهان از اختیارات دادستان بود

جعفری دولت‌آبادی در مورد اظهارات احمد توکلی مبنی بر غیرقانونی بودن توقیف روزنامه کیهان توسط دادستانی تهران اعلام کرد به موجب ماده 10 آیین‌نامه قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مصوب 1381 موسوم به قانون احیای دادسراها، کلیه اختیارات رئیس حوزه قضایی به دادستان بازگشته و دادستان با توجه به این قانون، می‌تواند در این زمینه اقدام نماید.
آیا رئیسی گره را باز می‌کند؟

دادستان ویژه روحانیت وعده بررسی محدودیت رییس دولت اصلاحات را داد

"قوه قضائیه باید کاملا در چنین مواردی بی طرفی کامل را داشته باشد وبهتر است این پرونده ها را کسانی رسیدگی کنند که وابستگی سیاسی و جناحی نداشته باشند و این دغدغه را در افکار عمومی و محافل سیاسی ایجاد نکنند که ممکن است یک نوع تسویه حساب سیاسی پشت ماجرا باشد."
بنا به اتهامات اعلام شده ؛

مشایی به دادسرا احضار شد

اسفندیار رحیم مشایی به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.
آملی لاریجانی؛

دستگاه قضایی آماده ارائه هرگونه خدمت به مردم حادثه دیده است

رئیس قوه قضائیه ضمن تسلیت و همدردی با داغدیدگان حادثه زلزله غرب کشور گفت: دستگاه قضایی نیز آماده ارائه هرگونه خدمت به مردم حادثه دیده است.
تمدید نخواهد شد؛

ثبت‌نام مجدد در آزمون قضاوت ۹۶ از امروز آغاز شد

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اعلام کرد: آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون تصدی منصب قضاء سال ۱۳۹۶ که نتوانستند در مهلت مقرر ثبت نام کنند، از امروز تا پنجشنبه 25 آبان می‌توانند برای ثبت نام مجدد اقدام نمایند.
عبدالله ناصری مطرح کرد:

جزئیات جدید از حکم دادگاه ویژه روحانیت برای خاتمی/رئیسی خبر داشت؟

یک عضو بنیاد باران درباره ابلاغ حکم محدودیت‌های جدید برای سید محمد خاتمی از سوی دادگاه ویژه روحانیت گفت: وقتی سوالی از آقای رئیسی در این مورد شد ایشان از صدور چنین ابلاغیه قضایی اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که موضوع را پیگیری می‌کند.
جزئیات محکومیت همدستان بابک زنجانی؛

استرداد بنز S۵۰۰ و یک میلیارد هدیه عروسی

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه، همدستان بابک زنجانی را علاوه بر تحمل ۲۰ سال حبس به استرداد اموال از جمله یک دستگاه بنز S۵۰۰ و یک میلیارد تومان هدیه عروسی دریافت شده، محکوم کرد.
پرونده مرگ عموی ساعی؛

هادی ساعی دوباره به دادگاه جنایی احضار شد

قهرمان سابق المپیک بار دیگر برای توضیحات در مورد پرونده مرگ عموی خود در درگیری سال گذشته به دادگاه امور جنایی احضار شد.
حجت الاسلام محسنی اژه ای:

جاسوس هسته ای دو پرونده دارد، پرونده دوم دری اصفهانی در جریان است

سخنگوی قوه قضائیه در صد و بیستمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت پرونده جهانگیری، آغاز اجرای حکم دری اصفهانی، قرارداد مهدی طارمی و شرکت‌های تعاونی اعتباری توضیحاتی ارائه کرد.
گزارش محاکمه دو متهم نفتی؛

از بازشدن پای بابک زنجانی به دادگاه پس از 586 روز تا صدور حکم حبس

دادگاه رسیدگی به اتهامات متهم ردیف دوم و سوم پرونده موسوم به فساد بزرگ نفتی هفدهم تیرماه در شعبه هم عرض توسط قاضی مقیسه در دستور رسیدگی قرار گرفت و پس از برگزاری 15 جلسه و اعلام ختم رسیدگی؛ اواسط آبان ماه احکام همدستان بابک زنجانی صادر شد.
واکنش حسین شریعتمدای؛

روزنامه کیهان توقیف شد

روزنامه کیهان برای دو روز متوالی توقیف شد.
دادستان تهران؛

23 متهم مرتبط با پرونده حمله تروریستی به مجلس شناسایی شدند

دادستان تهران درباره دخالت و اظهار نظر برخی نمایندگان مجلس در پرونده فیش‌های نجومی اظهار داشت: اصل تفکیک قوا ایجاب می‌کند قوای سه‌گانه به‌ویژه قوه قضاییه از دیگر قوا مستقل باشد لذا دخالت نماینده مجلس در پرونده‌های قضایی مغایر با استقلال قضایی است.
معاون قوه قضائیه:

سپرده گذاران موسسات مالی ضرر سودجویی شان را می پردازند

در پی بالا گرفتن بحث مالباختگان موسسات مالی یک مقام قوه قضائیه اعلام کرد نباید سپرده‌گذاران موسسات غیرمجاز را مظلوم جلوه دهیم. وی در ادامه از عملکرد سیستم بانکی در این باره انتقاد کرد این افراد سودجویی کردند و ضرر سودجویی شان را می دهند و بیت المال نباید ضرر آنها را بپردازد.
مشاوره رسانه ای احمدی نژاد اعلام کرد؛

وکیل حمید بقایی به دو سال و نیم حبس محکوم شد

علی اکبر جوانفکر از حبس وکیل حمید بقایی خبرداد.
رئیس قوه قضاییه مطرح کرد؛

مقاومت عجیب دولت و مجلس در برابر تأمین نیروی انسانی قوه‌قضاییه

آیت‌الله آملی‌لاریجانی اصلی‌ترین دلیل اطاله دادرسی را کمبود نیروی انسانی نام برد و گفت: این موضوع را به طور مکرر در طول سال‌های متمادی با دولت‌ها و مجالس در میان گذاشته ایم، اما متاسفانه مقاومت عجیبی در برابر تامین نیروی انسانی قوه قضاییه وجود دارد.
صفحه  از ۴۸
نظرات و گلایه ها