سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

یک سوال عجیب از رئیس قوه قضاییه درباره فرزند نوبخت

در نشست سخنگوی قوه قضاییه، خبرنگاری پرسید آیا اینکه پسر آقای نوبخت به جرم حمل سلاح و مهمات بازداشت شده، صحت دارد یا نه که اژه ای گفت: اینکه اسم بردید محذورم جواب بدهم!
معاون دادستان کشور اعلام کرد؛

درخواست وزیر ارتباطات برای طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر غیرقانونی است

معاون دادستان کشور: درخواست وزیر ارتباطات برای طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر غیرقانونی است خرم آبادی معاون دادستان کل کشور گفت: درخواست وزیر ارتباطات برای طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه غیر قانونی است.
رئیس قوه قضائیه اعلام کرد؛

حذف برخی تشریفات در رسیدگی‌ به پرونده‌های اخلالگران نظام اقتصادی

رئیس قوه قضاییه با قدردانی از مقام معظم رهبری گفت: برخی تشریفات در روند رسیدگی‌ به پرونده‌های اخلالگران در نظام اقتصادی حذف شده و تغییری در ماهیت رسیدگی به جرایم و مجازات‌ها ایجاد نشده است.
دادستان تهران گفت:

مبارزه با فساد به عزم ملي نياز دارد

دادستان تهران گفت: مبارزه با فساد به عزم ملي و همگاني نياز دارد يعني اين کار از عهده يک قوه به تنهايي خارج است.
دادستان با اشاره به پرونده‌های در پیچ و خم مانده:

عوامل اصلی فساد با شناخت از قانون خودشان را نجات داده‌اند

دادستان تهران درباره ضرورت همکاری قوا در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: ما دست همکاری را به سوی قوا دراز می کنیم؛ نمی‌شود دستگاه اجرایی بستر تصمیم باشد و از قوه قضاییه انتظار داشته باشیم و بخش تقنینی هم بیایند و کمک کنند، ما در بخش قوانین چیزی که الان نیاز داریم به بخشی از موانعی است که بعضا دست و پا گیر می شود. مثل موارد رسیدگی و موارد اعتراض .
دادستان یزد خبر داد؛

بازداشت 3 متهم در پرونده فوت دانش آموزان یزدی در گرجستان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: پس از بازداشت دو نفر از دست اندرکاران اعزام دانش آموزان ،با ارسال نیابت قضائی در کشور گرجستان هم یک متهم بازداشت شد.
دادستان تهران خبر داد:

بازداشت ۶۵ متهم در پرونده تلفن همراه و ارز

دادستان تهران از صدور ۲۳ فقره کیفرخواست در پرونده‌های ارزی و تلفن همراه و بازداشت ۶۵ متهم در این دو پرونده خبر داد.
معاون حقوقی قوه قضائیه عنوان کرد؛

130 میلیون پرونده ثبت الکترونیکی شد/ عناوین مجرمانه در کشور کاهش می‌یابد

معاون حقوقی قوه قضائیه تعدد و تورم عناوین مجرمانه را از مشکلات کشور دانست و گفت: تورم عناوین مجرمانه به مصلحت جامعه نیست زیرا مردم دچار سرگردانی می‌شوند و نمی‌دانند چه عملی مجاز و چه عملی جرم است.
آیت الله آملی لاریجانی عنوان کرد؛

دادگاه های ویژه‌ای برای پرونده‌های فساد اقتصادی تشکیل شد / هیچ خط قرمز و تعارفی نداریم

رئیس قوه قضائیه از صدور کیفرخواست برای برخی از متهمان پرونده‌های اخیر اقتصادی خبر داد.
وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی:

هيچ اتهام مالي‌ای متوجه موکلم نيست

در آخرين مراجعه‌اي که اين‌جانب به دادگاه انقلاب داشتم، گفته شد پرونده به شعبه‌ دادگاه ارجاع داده شده و قاضي دادگاه در حال مطالعه‌ پرونده است، ولي به شما نمي‌گوييم پرونده در کدام شعبه است!.
در دوازدهمین جلسه دادگاه مطرح شد ؛

هدیه باغ خرما به مدیرعامل ثامن!

زمانی که من عضو هیئت‌مدیره بودم همیشه همسرم را تشویق می‌کردند و تصور می‌کنم اگر بنا بر جمع‌کردن بود، وی حتما قبول می‌کرد، اما بهتر بود از همان اول به ما صادقانه می‌گفتند که باید به هر دلیلی مجموعه جمع شود آقای فلانی آیا می‌توانی جمع کنی؟ آن زمان اگر همسر من می‌توانست، قبول می‌کرد یا قبول نمی‌کرد. دلخوری ما این است که می‌گفتند ما می‌خواهیم ساماندهی کنیم. نمی‌گفتند می‌خواهیم جمع کنیم؛ و اگر از همان ابتدا به ما می‌گفتند که باید جمع شود، این همه تنش به وجود نمی‌آمد و شعبه‌ها با کمترین خسارت به مردم و جامعه و کمترین تنش جمع می‌شد.
اما و اگرهای پرداخت بدهی زنجانی؛

کوهپایه‌زاده: حساب اعلامی شرکت نفت قابلیت واریز ۱۰ یورو هم ندارد

بابک زنجانی، متهم نفتی که رسیدگی به پرونده‌اش از سال 94 در دستگاه قضایی مطرح شد؛ در یک قدمی چوبه دار بر اساس ادعای وکیل مدافع‌اش تلاش می‌کند تا بدهی کلان خود به شرکت نفت را بپردازد اما مسئولان شرکت نفت این ادعا را قبول ندارند و همین موضوع سد دیگری برای پرداخت بیت‌المال ایجاد کرده است.
يادداشت حقوقي؛

قانون "توهين" به مقدسات اسلامي و مقامات رسمي كشور

عنصر قانونی جرم توهین در قوانین جاری عبارت است از مواد 513 قانون مجازات اسلامی تحت عنوان توهین به مقدسات و...، ماده 514 توهین به بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و... ماده 608 توهین به اشخاص حقیقی، ماده 609 توهین به روسای قوای سه گانه و سایرمقامات و... ماده 700 تحت عنوان هجو افراد و ماده 26 قانون مطبوعات، تحت عنوان توهین به دین مبین اسلام و مقدسات توسط مطبوعات، ماده 619 تحت عنوان توهین به زنان و اطفال.
با رای قاضی نیشابوری؛

متهم به مزاحمت به ۱۲۰ ساعت خدمات عمومی رایگان ملزم شد

با رای قاضی نیشابوری، متهم به مزاحمت برای بانوان و اطفال در اماکن عمومی یا معابر به ۱۲۰ ساعت خدمات عمومی رایگان در آموزش و پرورش ملزم شد.
واکنش وکیل شرکت نفت به اظهارات وکیل بابک زنجانی؛

شماره حساب دادیم اما پولی واریز نشد

وکیل شرکت نفت گفت: ادعاهای وکیل بابک زنجانی مبنی بر اینکه بانک‌های خارجی از افتتاح حساب برای پرداخت بدهی موکلش امتناع می‌کنند، صحت ندارد.
پس از ۱۱ جلسه غیبت؛

حضور متهم ردیف سوم پرونده «ثامن الحجج» در دادگاه

قاضی باقری: متهم ردیف سوم (م. ر) طی روزهای اخیر خود را به دادگاه معرفی کرد، برای وی قرار وثیقه صادر شده و با تودیع وثیقه حاضر هستند.
شکایت بانک مرکزی از توکلی؛

بانک مرکزی از احمد توکلی شکایت کرد

بانک مرکزی از احمد توکلی رئیس هیئت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت به دلیل نشر اکاذیب شکایت کرد.
پاسخگویی قوه قضائیه؛

توضیحات محسنی‌اژه‌ای درباره حساب‌های قوه قضائیه

معاون اول رئیس قوه قضائیه درباره حساب‌های قوه قضائیه به دانشجویان توضیح داد: «عمده وثایق سند ملکی است و وثیقه نیست و پول‌های قوه وثیقه نیست و پول‌هایی که وارد حساب می‌شوند، یکی اینکه قاچاقچی که دستگیر شده و پول مبهمی از او کشف می‌شود، تا زمانی که دادگاه حکم دهد باید مدتی حساب باز شود و در آنجا نگهداری شود.
برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی؛

چه مجازاتی در انتظار مفسدان فی الارض است؟

عده‌ای با سوء استفاده از شرایط نامناسب اقتصادی کشور با ابزار قدرت و نفوذ خود موجب اخلال در نظام اقتصادی شده‌اند که باید بر اساس قانون مجازات‌ شوند.
درباره سقوط هواپیمای تهران_یاسوج؛

نظر قاضی شهریاری درباره سقوط هواپیمای تهران_یاسوج: خلبان مقصر نیست

قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، نظر خود درباره سقوط هواپیمای تهران_یاسوج را اعلام کرد.
صفحه  از ۸۳
نظرات و گلایه ها