سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
الزام قانون به شفافیت؛

افشای مجرمین اقتصادی در رسانه‌ها

الزام قانون به افشای مجرمین اقتصادی در رسانه ها
به این «پرسش‌ها» «پاسخ» دهید!

درخواست مردم برخورد قاطعانه با دانه درشت ها

مردم از دستگاه‌های اجرایی و قضایی برخورد قاطعانه با «دانه درشت‌ها» را مطالبه می‌کنند و این مساله خواست رهبر انقلاب نیز هست که از مسوولان سه قوه خواسته‌اند: در مبارزه با فساد، به جای پرداختن به «ریشه‌ها» و «ام الفساد‌ها» به سراغ ضعفا و خطاهای کوچک نروند و نقاط اصلی را‌‌ رها نکنند.
در گفت و گو با محمد دهقان:

شورای نگهبان به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان روی خوش نشان دهد

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی مهم ترین شاخص برای اجرایی شدن طرح های ضد فساد مجلس را مطالبه افکار عمومی و رسانه ها دانست.
دکل نفتی گمشده؛

زمان محاکمه متهمان پرونده دکل نفتی

هشتمین جلسه محاکمه متهمان پرونده موسوم به «دکل نفتی گمشده»، چهارم اردیبهشت ماه جاری در شعبه ۱۰۶۳ مجتمع قضایی ویژه امور اقتصادی به ریاست قاضی فضلعلی برگزار می‌شود.
رييس کميسيون قضايي مجلس؛

قاچاق تهديد اصلي کالاي ايراني است

رئيس کميسيون قضايي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اين که تهديد اصلي کالاي ايراني قاچاق است گفت: متاسفانه طبق آمارها معادل 20 ميليارد دلار کالاهاي قاچاق به کشور وارد مي شود که بايد جلوي آن را گرفت تا اقتصاد کشور رونق بگيرد.
وزیر نفت مطرح کرد؛

کشف اموال اختلاس‎گر نفتی

وزیر نفت درباره آخرین وضع پرونده اختلاس‎گر فعال در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: با پیگیری دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی، آنطور که به من گفته‎اند، اموالی بیش از میزان اختلاس صورت‎گرفته از این فرد شناسایی و توقیف شده است.
رئیس سازمان تعزیرات:

اعاده اموال نامشروع مسئولان، مردم را امیدوار می‌کند

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی می‌گوید، طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، می‌تواند به بسیاری از شفافیت‌های اجتماعی کمک و مردم را امیدوار کند.
در آیین تودیع و معارفه دادستان مازندران؛

برخورد قاطع با متجاوزان به منابع طبیعی

دادستان کل کشور بر برخورد قاطع دادستان ها و مدیران اجرایی با متجاوزان به منابع طبیعی تاکید کرد.
رئیس تعزیرات حکومتی استان تهران:

آغاز گشت نوروزی تعزیرات از 15 اسفند/ در صورت شکایت با گرانفروشان برخورد می‌کنیم

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران از آغاز گشت نوروزی تعزیرات در تاریخ 15 اسفند خبر داد و گفت:‌ این گشت به مدت یک ماه ادامه دارد.
ابزار پیشگیری از فساد؛

پیشگیری از فساد با لایحه شفافیت اقتصادی

شفافیت یکی از اصول حکمرانی خوب و مهم‌ترین ابزار برای پیشگیری از فساد در بخش عمومی است.
حشمتی‌مهذب اعلام کرد:

پیگیری زمین‌خواری‌ها از سوی رئیس قوه قضائیه

محمدجواد حشمتی‌مهذب، معاون دادستان کل کشور، مصوبه روز سوم اسفند مجلس را گامی مثبت در راه حفظ منافع ملی اعلام کرد و از مقابله قاطعانه قوه قضائیه با پدیده زمین‌خواری در کشور خبر داد.
بررسی اموال مسئولین؛

متن کامل طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»

متن کامل طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان منتشر شد.
مبارزه با فساد؛

لباس نو بر تن فساد

امروز مبارزه با فساد در تمام ابعاد آن به دلیل گسترش بيش‌از‌حد و تهديد مصالح عمومي و منافع ملي، تبديل به يک مطالبه عمومي شده است؛ اما گذشته از ابعاد و ميزان گسترش، با وجه ديگري از فساد سازمان‌يافته مواجه هستيم که علاوه بر پيچيدگي، لباس رسمي نيز بر تن کرده است. به‌گونه‌اي که اکنون مي‌توان ريشه‌ها و آثار آن را در مصوبات، قراردادها، آيين‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ساير مستندات رسمي يافت.
وکیل بابک زنجانی:

اگر اموال موکلم به قیمت واقعی معاملاتی کارشناسی می‌شد، بدهی‌اش را پوشش می‌داد

وکیل مدافع بابک زنجانی توضیحاتی را پیرامون شناسایی اموال موکلش در داخل کشور ارایه داد.
دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا:

«علی کریمی» مستندات خود را به مجلس پاس دهد

نائب رئیس «فراکسیون ورزش» مجلس شورای اسلامی گفت: علی کریمی اگر اسناد و مدارک خود درباره تخلفات فدراسیون فوتبال را به ما ارائه کند، ما این اسناد را در قالب شکایت به کمیسیون اصل نود مجلس ارجاع می‌دهیم و همچنین این موضوع را در مجلس مطرح می‌کنیم.
دبیرمرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد؛

ایران در برخی رتبه بندی های بین المللی ضدفساد به جایگاه خوبی رسید

دبیرمرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد از دست یافتن جمهوری اسلامی ایران به رتبه های خوبی در برخی رتبه بندی های بین المللی ضدفساد خبر داد و گفت: اختلاس همراه با جعل در کشور 31.5 درصد کاهش یافت.
برای جلوگیری از فروش غیر مجاز بلیت هواپیما؛

طلب کمک از دستگاه قضا و پلیس برای کنترل قیمت بلیت

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تبلیغات سایت‌های فروش بلیت هواپیما در صداوسیما و خبرگزاری‌ها انتقاد می‌کند و می‌گوید این تبلیغات در حالی صورت می‌گیرد که از این سایت‌ها درخواست مجوز نمی‌کنند.
نمایندگان مجلس رسانه‌ای کردند؛

جزئیات پرونده اختلاس نفتی و متهم فراری

نمایندگان مجلس جزئیات تازه از پرونده اختلاس نفتی و متهم فراری را رسانه‌ای کردند و تاکید کردند استیضاح یا سوال در انتظار وزیر است.
احمد توکلی:

سخت گیری متوجه متهمان فساد شود نه افشاگران آن

احمدتوکلی نماینده سابق مجلس با بیان اینکه سخت گیری باید متوجه متهمان فساد شود نه افشاگران آن، گفت: تنها چیزی که یک حکومت را ساقط می کند، فساد است.
وزير نفت:

جرئت نمی‌کنم اسم ببرم

نشست خبری دهه فجر وزیر نفت با بیشترین سؤالات مبنی بر فساد آغاز شد. فسادی که او در پاسخ به یکی از خبرنگاران که پرسیده‌ بود انقلاب کردیم که فسادی در کار نباشد، گفت: «قرار نبود این‌گونه شود». دزدی کوچکی (صد میلیارد در قیاس با اختلاس سه‌ هزار‌ میلیارد روشده و باقی اختلاس‌های رونشده) که در بدنه وزارت نفت رخ داد، بهانه‌ای شد تا این نشست خالی از نگرانی درباره فساد نباشد؛ اما فساد تنها گزینه برای پرسش از وزیر نبود.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها