آخرین وضعیت پرونده مرتضوی

رئیس کل دادگستری استان تهران، آخرین وضعیت پرونده متهم جدید نفتی(ع.ز.م) و سعید مرتضوی را تشریح کرد.
گزارشی از آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی ؛

رمز نجات «علیرضا زیبا حالت منفرد»!

بالاخره پای دریای کارائیب نیز به نفت ایران بازشد. این روزها نام متهم جدید نفتی به گوش می رسد. نامی که در نهایت وکیل بابک زنجانی را امیدوار ساخته تا شاید بتواند موکل خود را یک قدم از اعدام دور کند.
اما و اگرهای پرونده بابک زنجانی؛

دولت چقدر می‌تواند در پرونده بابک‌زنجانی ورود کند؟

یک کارشناس ارشد مسائل حقوقی معتقد است به طور کل هر تخلفی که انجام شود تعقیب آن به عهده قوه قضاییه است. اما قوه قضاییه برای انجام وظایف خود نیاز به ضابطینی دارد که این ضابطین زیرمجموعه قوه مجریه هستند. با این حال بخشی از این وظایف با ورود برخی نهادها به زیرمجموعه دولت از احاطه دولت خارج شده است.
روابط عمومی وزارت اطلاعات :

اقدامات وزارت اطلاعات در پرونده بابک زنجانی

روابط عمومی وزارت اطلاعات بخشی از اقدامات انجام شده در این وزارتخانه در باره پرونده بانک زنجانی را اعلام و تاکید کرد گزارشی در باره فعالیتهای اقتصادی زنجانی و شرکتها و اشخاص مرتبط با وی و برخی اموال آن تهیه و به مراجع قضایی ارایه شده است .
کنکاش حول یک پرونده پیچیده؛

نگاهی به حواشی "پرونده بابک زنجانی"

بابک زنجانی جوان 42 ساله‌ای که پرونده پیچیده قضایی‌اش انگار نسخه زندگی اش را هم پیچیده است. جوانی که به سرعت از یک ستاره و قهرمان سرمایه‌دار به یک ضد قهرمان تبدیل شد. جوانی که تا همین چندی پیش، 25 هزار میلیارد تومان سرمایه داشت و ساعت 100 میلیون تومانی دست می کرد و بیش از 60 شرکت را مدیریت می‌کرد. حالا اما لباس زندان به تن منتظر سرنوشت اجرای حکم اعدامش است.
متهمان بازار ارز؛

ارجاع پرونده اخلالگران بازار ارز به دیوان عالی کشور

پرونده اخلالگران بازار ارز برای تصمیم‌گیری درباره حکم دو تن از متهمان که پیشتر دیوان عالی کشور نسبت به آن اعلام نقض کرده بود، دوباره به دیوان ارجاع شد.
انتظار مردم در نظام اسلامی از قوه قضائیه ؛

اگر قوه قضائیه به موقع عمل می کرد؟!!!

انتظار مردم در نظام اسلامی از قوه قضائیه آن است که آن قوه عریض و طویل، اجازه ندهد، زیاده خواهان و اشرافیتی کهع از غفلت دستگاهای نظارتی ثروت حرام اندوخته، در حاشیه امن قرار گیرند و لذا ملت ایران باور نداشت، که وقتی تخلف وزیر، وکیل، مدیر کل و معاون رئیس جمهور و فرزند رئیس جمهوری رسانه ای و اسناد آن منتشر شود، اما مدعی العموم به آن بی توجهی نماید! چرا؟!
وزیر دادگستری:

بابک زنجانی به جای اعاده دادرسی، سر عقل بیاید و پول ملت را برگرداند

وزیر دادگستری با اشاره به پرونده بابک زنجانی، گفت: زنجانی باید پول را برگرداند و وکیل او هم به جای دست و پا زدن و اعاده دادرسی، پول ملت را برگرداند.
تخلفات آرایشگاه‌های زنانه؛

این آرایشگاه زیبا نیست

ردیفی نشسته‌اند مثل صف نانوایی در روز تعطیل یا صف شیر به قیمت دولتی. هر کدامشان طرفدار پر و پاقرص آرایشگاهی در حوالی سعادت آباد هستند هرچند برای اینکه موهایشان را رنگ کنند یا ابروهایشان را تاتو کنند شاید مجبور به خرج‌های سنگین شوند اما نام آرایشگر محبوب‌شان آنقدر دهن پر کن است که حاضر نمی‌شوند آنجا را ترک کنند.
کلاهبرداری از دولت وبیمه ها؛

حبس و شلاق در انتظار مجرمان مجازی

یک قاضی دیوان عدالت اداری گفت: قانون‌گذار، کلاهبرداری رایانه‌ای را شفاف تعریف نکرده است با این حال مجازات یک تا پنج سال و در برخی موارد شلاق را برای این نوع از جرائم تعیین کرده است.
پرونده سعید مرتضوی؛

تامین اجتماعی به حکم مرتضوی اعتراض کرد

سازمان تأمین اجتماعی به حکم دادگاه کارکنان دولت مبنی بر محکومیت سعید مرتضوی به ۱۳۵ ضربه شلاق، اعتراض کرد.
رئیس سازمان تعزیزات حکومتی عنوان کرد؛

فعالیت آرایشگاهها زیرذره بین/وجود باند قاچاق دختران در آرایشگاهها

رئیس سازمان تعزیزات حکومتی گفت: ۱۰ هزار آرایشگاه غیرمجاز در تهران فعال هستند که در این آرایشگاه ها بعضا باندهای فسادی با رهبریت آرایشگاه ها دنبال می شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور :

شفاف‌سازی، عنصر اصلی در مبارزه با فساد

قاضی ناصر سراج در رابطه با عناصر مختلف مبارزه با فساد گفت: از آنجایی‌که شفاف‌سازی، یکی از عناصر اصلی در مبارزه با فساد محسوب می‌شود، مخالفت‌های پنهان و آشکار با آن نیز فراوان است.
علی آزمایش:

تنها راه مبارزه با فساد تن ندادن خود مردم به این کار است

یک حقوقدان با تاکید براینکه رسانه‌ها و نهادهای مردمی باید دولت را در مبارزه با فساد کمک کنند، گفت: تنها راه مبارزه با فساد این است که خود مردم تن به فساد ندهند.
وکیل بانک مسکن:

بابک زنجانی فکر می‌کرد با او شوخی می‌کنند/فقط تأمین اجتماعی ضرر نکرد

وکیل مدافع بانک مسکن در پرونده بابک زنجانی می‌گوید مقامات قضایی ۱۰ بار به او گفتند اگر پول‌ها را بیاورد، تخفیف در مجازات می‌گیرد اما گوش بابک زنجانی به این حرف‌ها بدهکار نبود و فکر می‌کرد شوخی می‌کنند و دادگاه فیلم بازی می‌کند.
محمود صادقی، متهم شد

دادسرا و نماینده کاشان؛ شاکیان نماینده تهران

صادقی: امروز یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس به من اطلاع داد که از دادسرا تماس گرفته‌ و خواسته‌اند اینجانب به دادسرا مراجعه کنم. قرار شد مطابق قانون، اخطاریه به مجلس ابلاغ و در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی و اتخاذ تصمیم شود
معاون دیوان عالی کشور:

حکم بابک زنجانی صادر نشده است

معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر نقض حکم اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور گفت: تا آخر وقت اداری روز چهارشنبه هفته گذشته، حکم زنجانی صادر نشده بود.
بیش از یک سال گذشت

چرا دولت تبصره‌های قانون مبارزه با قاچاق را اجرا نمی کند؟

بیش از یک سال از تصویب اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌گذرد ولی هنوز دولت هیچ اقدامی برای تدوین آیین‌نامه اجرایی یکی از مهمترین تبصره‌های آن نکرده است و این خود به نوعی قانون‌شکنی است.
دادستان تهران خبر داد:

کشف ۱۵ هزار لیتر مشروبات الکلی در ۴۵ روز در تهران/تعقیب قضایی یکی از فعالان حوزه فرهنگ و سینما

دادستان تهران گفت: در ۴۵ روز گذشته در تهران حدود ۱۵ هزار لیتر انواع مشروابت الکلی کشف شده است که نشان از تلاش دشمن برای ضربه زدن به جوانان و فرهنگ ما دارد.
دادستان کل کشور یادآور شد

اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی مربوط به بانک‌های ملی و ملت بود

دادستان کل کشور گفت: همان طور که پیش‌تر گفتم اختلاس 1200 میلیارد تومانی مربوط به دو بانک ملی و ملت است.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها