سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرمانده انتظامی فارس اعلام کرد؛

دستگیری عاملان توزیع الکل مسموم در شیراز

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با تلاش ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فارس، اعضای باند 4 نفره فروش مشروبات الکلی سمی در شیراز بازداشت شدند.
معاون اول قوه قضائیه ؛

مالکان خودروهای قاچاق ،تحت تعقیب هستند

معاون اول قوه قضائیه گفت: برخی کارکنان گمرک و همچنین مالکان خودروهایی که غیرقانونی وارد شده، در پرونده قاچاق خودرو تحت تعقیب هستند.معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: یکی از وظایف مهم سیستم امنیتی، اطلاعاتی، دستگاه قضایی و دستگاه‌های اجرایی مقابله با هر نوع فساد و امر خلاف قانون است، مردم در این رابطه مثل همیشه باید همکاری کنند، امروز دشمن می‌خواهد که معیشت مردم را تحت‌ فشار قرار دهد و بر عکس ما باید کاری کنیم که مردم در رفاه بیشتری باشند و بنابراین پرونده‌های مختلفی در این خصوص تشکیل می‌شود.
دادستان تهران خبر داد؛

دستگیری مدیر شرکت ایرتویا و یکی از کارمندان گمرگ

جعفری دولت آبادی در حاشیه نشست با معاونین دادسرای تهران و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه از دستگیری مدیر شرکت ایرتویا و یکی از کارمندان گمرگ در رابطه با پرونده خودروهای وارداتی خبر داد.
پرونده رییس مرکز مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد قضایی میشود؛

احتمال قضایی شدن پرونده خاطیان پذیرش دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد

اعلام نتایج ذخیره رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد درحالی این روزها باعث سردرگمی و ضرر به داوطلبان شده که احتمال قضایی شدن پرونده رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه نیز وجود دارد.
سرانجام اختلاس های میلیاردی؛

روحانیون قوه قضائیه در بحث مبارزه با فساد بسیار مسئولند

حجت الاسلام دکتر مجید رضایی پدیده‌ی فساد را بسیار قدیمی، عمومی و مبتلابه در تمام سطوح دانست و اظهار کرد: برای مبارزه با فساد باید امری خارج از شعار و ظاهر شکل بگیرد. در صورت دچار فساد شدن نهادهای اجتماعی، جامعه به کلی از هم می‌پاشد. امروز که اطلاعات، ساده‌تر در اختیار افراد قرار می‌گیرد، این کار سرعت بیشتری پیدا کرده است وگرنه از گذشته همیشه بحث فساد باعث شورش، درگیری و جابه‌جایی قدرت می‌شده است.
فروش سهام بدون وکالت فروش؛

تخلف ۷۰۰ میلیارد تومانی در واگذاری سهام صندوق فولاد

ماجرا پنج سال پیش شروع شد؛ صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد برای اخذ وامی از بانک رفاه بخشی از سهام خود در شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و معادن و فلزات و وکالت فروش بخشی از سهام را به‌عنوان وثیقه نزد بانک به امانت گذاشت و در اردیبهشت‌ماه سال 96 بدون وکالت فروش، سهام تحت وثیقه در تابلوی بورس عرضه می‌شود و سازمان بورس و اوراق بهادار امکان معامله و واگذاری این سهام را فراهم می‌کند.
یک منبع آگاه:

رئیس سازمان نظام روان‌شناسی بازداشت شد

دکتر عباسعلی الهیاری رئیس سازمان نظام روان شناسی ایران بازداشت شد.
دادستان کل کشور؛

برخورد باهرگونه فساد در فضای مجازی در چارچوب قانون ادامه می یابد

دادستان کل کشور گفت: برخورد با هرگونه فسادی در فضای مجازی در چارچوب قانون و مقررات ادامه پیدا خواهد کرد.
پرونده اخلال‌گران اقتصادی در فارس؛

پزشک محتکر دارو و شیر خشک در استان فارس به 12 سال زندان محکوم شد

دکتر نصیر کاظمی فرزند راه خدا به اتهام اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی از طریق احتکار عمده شیر خشک و دارو به ۱۲ سال حبس، جریمه نقدی و محرومیت از اشتغال به داروسازی محکوم شد.
دادستان تهران:

در مبارزه با فساد سمت و درجه و لباس تأثیر نخواهد داشت

دادستان تهران در نشست مشترک با سردار رحیمی و فرماندهان پلیس تهران، برخی از معاونان دادستان تهران و رؤسای کلانتری‌ها، گفت: «دشمن در تلاش برای ناامن‌جلوه‌دادن کشور است که این ناامنی الزاما اقدامات تروریستی نیست، بلکه دشمن به بروز ناامنی در حوزه‌های اجتماعی، امنیت روانی، اعتصابات، حمل‌ونقل و مشکلات معیشتی امید بسته است».
مبارزه با فساد اقتصادی؛

بازداشت یکی از مدیران ارشد منطقه آزاد کیش

وی که پیش از این سرپرست مناطق جنوب و جنوب غرب موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج(ع) بوده است، در آبان‌ماه 96 با حکم محمدابراهیم انصاری لاری یکی از مسوولیت‌های کلیدی منطقه آزاد کیش را عهده‌دار شد.
لزوم مبارزه با قاچاق سوخت؛

قاچاق یک میلیارد لیتر سوخت در سه ماه گذشته

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ظرف دو، سه ماه گذشته یک میلیارد لیتر سوخت قاچاق از کشور خارج شده است.رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: با توجه به تفاوت چشمگیر قیمت سوخت در داخل کشور و خارج از مرزها در کشورهای همسایه، قاچاق سوخت به وسیله اتباع بیگانه و با همکاری عده‌ای سودجو در داخل کشور انجام می‌شود که ظرف دو، سه ماه گذشته یک میلیارد لیتر سوخت از کشور به صورت قاچاقی خارج شده است که در واقع سرمایه مردم بوده است.
معاون سپاه استان تهران:

دستگیری ۲ عضو شورای شهر در استان تهران

معاون هماهنگ کننده سپاه سیدالشهد(ع) استان تهران از شناسایی یک شبکه ارتشاء در شهرستان شهریار خبر داد و گفت: ۲ عضو شورای شهر باغستان که از اعضا این شبکه بودند، بازداشت شدند
جزئیات بزرگترین پرونده قاچاق؛

باوجود تکذیب وزیر، رای محکومیت ۴۷۵ میلیارد تومانی صادر شد

صدور رأی دادگاه تجدیدنظر برای پرونده موسوم به 1128 کانتینر کالای قاچاق، متهمین در مجموع به تحمل 5 سال و نیم حبس تعزیری، پرداخت بیش از چهارصد و هفتاد و پنج میلیارد تومان جزای نقدی، محرومیت از هرگونه فعالیت بازرگانی، ممنوعیت خروج از کشور و توقیف اموال محکوم شدند.
با اقدام بازرسی کل استان سمنان؛

محکوم شدن آقای مدیرکل به 8 سال حبس و شلاق

پس از تشکیل پرونده باز‌رسی فوق‌العاده با موضوع «بررسی عملکرد مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان در سال‌های اخیر»، با تحقیقات و پیگیری بازرسان استان سمنان، ۹ فقره رشوه جمعاً به مبلغ حدود ۱۰ میلیارد ریال در مراجع قضائی اثبات و منجر به صدور رأی قطعی شد که مدیرکل مذکور در تاریخ ۱۰ مرداد سال گذشته به ارتکاب جرم ارتشاء دستگیر و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.وی به دلیل دریافت رشوه میلیاردی به ۸ سال حبس و شلاق محکوم شد.
سید یاسر رایگانی اعلام کرد؛

انبار داروی دختر وزیر سابق دوباره پلمب شد

سخنگوی سازمان تعزیرات از پلمب دوباره انبار داروی دختر وزیر سابق خبر داد و گفت: قرار بود داروهای کشف‌شده از این فرد برای امحا فرستاده شود که مشاهده شد تفکیک دارو برای ارسال بدون حضور کارشناسان غذا و دارو انجام شده است.دختر وزیر سابق، ۲ پرونده در تعزیرات داشت یکی از این پرونده‌ها به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون تومان و دیگری به ارزش ۵میلیارد تومان بود که در پرونده یک میلیارد و دویست میلیون تومانی حکم صادر و اجرا شد و تمامی داروهای انبار معدوم شدند.
مبارزه با فساد اقتصادی؛

مدیرعامل متواری" سکه ثامن" دستگیر شد

مدیرعامل متواری شرکت تجارت الکترونیکی ثامن معروف به "سکه ثامن" دستگیر شد.سردار کاظم مجتبی جانشین ریئس پلیس اینترپل ناجا اظهار داشت: باتلاش گسترده پلیس و همکاری دستگاه قضا، متهم متواری شرکت تجارت الکترونیکی ثامن معروف به "سکه ثامن" که قریب به ۲۰ روز از کشور متواری شده بود، شناسایی، دستگیر و به کشور بازگردانده شد.
بهمن کشاورز در یادداشتی مطرح کرد؛

اتهام مبهم فساد فی‌الارض

در وقایع اخیر که مربوط است به عملیات برخی افراد که ظاهرا در جهت اخلال در نظم اقتصادی اعمالی از آنها سر زده به نظر می‌رسد که این اشکال وجود دارد. البته در ماده 286 ضمن استفاده از عنوان مفسد فی‌الارض صرفا به مجازات اعدام اشاره شده و مجازات‌های سه‌گانه دیگر را به کار نبرده‌اند.برخی عقیده دارند منظور شارع از افساد فی‌الارض همان نتایج محاربه بوده‌، یعنی افرادی که محارب هستند با عمل خود در زمین فساد کنند. اما بعضی دیگر معتقدند افساد فی‌الارض عنوان مستقلی است و مواردی را که افراد با اعمال خود جامعه را از تعادل خارج می‌کنند و ماهیت برخی امور را تغییر می‌دهند (که معنای فساد همین است) مفسد فی‌الارض هستند. اینان عقیده دارند نسبت بین محاربه و افساد فی‌الارض عموم و خصوص است یعنی هر محاربه‌ای افساد فی‌الارض است اما هر افساد فی‌الارضی محاربه نیست.
رسیدگی به پرونده ابربدهکار بانکی؛

بازگشت پرونده ابر بدهکار بانکی به دادسرا پولی و بانکی

هفتم دی سال 95 بود که عباس جعفری دولت آبادی با اشاره به پرونده بدهکاران بانک سرمایه گفت: در بانک سرمایه، 10 نفر قریب به چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات اخذ کردند و آقای م.ج. که ششم دی 95 بازداشت شد و 1200 میلیارد تومان بدهی دارد.پرونده فرد مزبور که در دستور رسیدگی دادسرای تهران قرار دارد، با صدور کیفرخواست به دادگاه ویژه رسیدگی به امور اقتصادی ارسال شد اما دادگاه نسبت به پرونده نقایصی را مطرح کرد و پرونده را برای رفع نواقص به شعبه دوم دادسرای پولی و بانکی ارسال کرده است.
شرکت ملی نفت ایران در اطلاعیه‌ای خبر داد:

دستگیری ۳ کارمند شرکت نفت به اتهام تخلف مالی

بر پایه این اطلاعیه پس از کشف موضوع توسط مدیران مجموعه، موضوع بلافاصله به اطلاع مراجع ذیصلاح رسید و این افراد برای انجام بررسی و تحقیق دستگیر شدند
صفحه  از ۲۱
نظرات و گلایه ها