سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه:

ترکیه بدترین دوران نقض حقوق بشر در 30 سال گذشته را دارد

اوزتورک تورک دوغان رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه گفت: ترکیه در وضعیت کنونی بدترین دوران نقض حقوق بشر در طول 30 سال گذشته را دارد.
یک حقوقدان بین‎‏الملل ؛

وجود تفاوت‎های مبنایی حقوق زن در اسلام و غرب

یک حقوقدان بین‎الملل در واکنش به انتقاد اخیر دیده بان حقوق بشر از تبعیض علیه زنان در بازار کار ایران گفت: انتقادهای اخیر تابع شعارهای پوچ و تو خالی است، زنان کشورهای غربی خود اولین مدعی علیه تساوی حقوق هستند.
در کنفرانس بین المللی حقوق بشر اسلامی مطرح شد؛

مبانی حقوق بشر با معیار توافق و رأی اکثریت تعریف نمی شود

عباسعلی کدخدایی در کنفرانس بین المللی حقوق بشر اسلامی گفت: نمی توان مبانی حقوق بشر را با معیارهایی چون توافق و رأی اکثریت تعریف کرد.
تعیین گزارشگر جدید در امور حقوق بشر ایران؛

یک بام و دو هوای گزارش های حقوق بشری

موضوع حقوق بشر در دهه های گذشته به ابزار و دستمایه ای برای فشار بر برخی کشورها همچون ایران تبدیل شده است. با مقایسه ای اجمالی در وضعیت حقوق شهروندان کشورهای منطقه این نگاه گزینشی به حقوق بشر آشکار می شود.
معاون دبیرستاد حقوق بشر مطرح کرد:

تشریح برنامه‌های هیات تخصصی حقوق بشری ایرانی در ژنو/ اعلام مواضع ایران درباره گزارش اخیرگزارشگر ویژه

غریب آبادی با تشریح برنامه‌های هیات تخصصی حقوق بشری ایرانی در اجلاس ژنو گفت: در این اجلاس مواضع ایران در رابطه با گزارش اخیر گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر اعلام می‌شود.
دشمنی یا گزارش ویژه حقوق بشر؟

گزارش حقوق بشری جدید علیه ایران سیاسی، غیر منصفانه و محکوم است

جمهوری اسلامی ایران همانطور که بارها اعلام نموده است گزارشی را که توسط گزارشگر ویژه ای تهیه شده که ماموریتش را بر اساس قطعنامه ای مبتنی بر اهداف و اغراض سیاسی و گزینشی برخی کشورهای خاص بر عهده گرفته است، به رسمیت نمی شناسد.
جرم‌زدایی در جامعه؛

چگونه می‌توان نقش عوامل جرم‌زا را کاهش داد؟

امروزه موضوع حقوق شهروندی و نهادینه کردن آن یکی از موضوع‌های مورد توجه همگان است و طرح آن از چند جنبه واجد اهمیت است. نخست:
داوود هرمیداس باوند:

منع ورود شهروندان هفت کشور به آمریکا تبعیض فاحش حقوق بشری است

یک تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: دستور اخیر ترامپ منبی بر ایجاد ممانعت از ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا نقض آشکار حقوق بشر و حتی مغایر با قوانین آمریکا است.
هزار حق و یک منشور:

منشور حقوق شهروندی پیش درآمدی بر احیای قانون اساسی

نمایندگان مردم در مجلس منشور حقوق شهروندی را به نوعی احیای مفاد قانون اساسی دانسته و آن را در احقاق حقوق شهروندان تأثیرگذار دانسته‌اند.
طی نامه ای صورت گرفت؛

اعتراض رسمی ایران به کمیسر عالی حقوق بشرسازمان ملل

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با ارسال نامه ای خطاب به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل مراتب اعتراض خود را نسبت به اظهارات گزارشگر ویژه حقوق بشرتعیین شده برای ایران اعلام کرد.
پاسداشت حقوق ملت؛

چند نکته درباره منشور حقوق شهروندی رییس‌جمهور

با وجود فصلی تحت عنوان حقوق ملت در قانون اساسی، به نظر نمی رسد تنظیم منشوری به نام حقوق شهروندی بدون آنکه لباس قانون بپوشد و دارای ضمانت اجراهای صریح و شفاف قانونی باشد، تاثیری در پاسداشت حقوق ملت داشته باشد.
غریب آبادی:

منشور حقوق شهروندی، نشانه‌ای از عزم و اراده ایران در حمایت و ارتقاء حقوق بشر است

کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، در نشست کمیته ملی یو.پی.آر ستاد حقوق بشر که با حضور نمایندگان سازمان‌های مختلف از سه قوه برگزار شد، ضمن تبریک ایّام ربیع، از تعامل و هماهنگی سه قوه درهمکاری با ستاد در حوزه حقوق بشر و حقوق شهروندی تقدیر وتشکر کرد.
دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی:

فقط ۲۵ درصد اهتمام دولت‌ها در مباحث حقوق شهروندی است

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده در دولت‌های گذشته فقط ۲۵ درصد اهتمام دولت‌ها به مباحث حقوق شهروندی بوده این در حالی است که در کشورهای اروپایی این رقم به ۷۰ درصد هم می‌رسد.
محمد شریف:

منشور حقوق شهروندی فرهنگ حقوق بشر را در جامعه گسترش می‌دهد

یک حقوقدان گفت: این باور عمومی که انسان از یک سری از حقوق برخوردار است که دولت‌ها نباید آنها را مورد تعرض قرار دهند وجود ندارند و این باور در بین مردم استقرار پیدا نکرده است.
استفاده ابزاری از حقوق بشر باید بنحو کامل متوقف شود؛

بیانیه ستاد حقوق بشر به مناسبت روز حقوق بشر جهانی

شگفت انگیز است که آمریکا و متحدان اروپایی آن، دموکراسی را شرط مهم و ضروری برای تضمین حقوق بشر نمی‌دانند!
یک حقوقدان بین الملل در گفت‌وگوی مشروح مطرح کرد

استمرار فعالیت‌های ضد ملی علیه ایران با بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران

اخوان فرد گفت: بازگشایی دفتر اتحادیه اروپایی در ایران نباید ما را از اصل قضیه و فعالیتهای ضد ملی و ضد نظام آنها علیه جمهوری اسلامی ایران دور کند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:

آموزش و فرهنگ سازی از مهمترین راهکارهای ارتقای حقوق کودکان است

الوندی گفت: آموزش، فرهنگ سازی در سطح جامعه و ایجاد انطابق ذهنی در سطح افکار عمومی و نیز استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی، از جمله مهمترین راهکارهای ارتقای حقوق کودکان در جامعه است.
محمدجواد لاریجانی:

مصونیت قضایی گروهک تروریستی منافقین از سوی کشورهای غربی را رفع کنید

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با ارسال نامه ای خطاب به نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، در خصوص جنایات گروهک تروریستی منافقین علیه کشورمان هشدار داد و خواستار رفع مصونیت قضایی از سوی کشورهای غربی به این گروهک تروریستی شد.

سازمان ملل بار دیگر خواستار آزادی فعالان حقوق بشر در عربستان شد

تیم تحقیق سازمان ملل در زمینه بازداشت اجباری، بار دیگر از عربستان خواست که ۹ فعال حقوق بشر در این کشور را فوراً از زندان آزاد کند.

رویترز: فعال حقوق بشر زندانی در عربستان دست به اعتصاب غذا زد

خبرگزاری رویترز گزارش داد: یک فعال حقوق بشر سعودی در اعتراض به ادامه حبس خود فراتر از حکم دادگاه در زندان دست به اعتصاب غذا زد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها