سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مولاوردی:

بدون توجه به عوامل اقتصادی حقوق شهروندی محقق نخواهد شد

دستیار ویژه رییس جمهور در امورحقوق شهروندی گفت: حقوق شهروندی بدون توجه به امور اقتصادی و اجتماعی که دارای ساختارهای فرا حقوقی هستند، محقق نخواهد شد.
دبیر ستاد حقوق بشر:

تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران به مصلحت نیست

محمدجواد لاریجانی گفت: راجع به حقوق بشر ما به هیچ وجه مصلحت نمی‌دانیم دفتری از اروپا در ایران فعال باشد و دلیل خیلی محکم داریم.
لاریجانی مطرح کرد؛

اجازه نمی‌دهیم به اسم گزارشگر در ایران فساد کنند

دبیرستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: ما برای آمدن گزارشگر مشکلی نداریم اما اجازه نمی دهیم که به اسم گزارشگر در کشور ما فساد کنند.
به گزارش رویترز:

واشنگتن تهران را به عدم مبارزه با قاچاق انسان متهم کرد

آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه خود علیه کشورمان اعلام کرد که نام ایران را به فهرست کشورهایی که به ادعای خود از مقابله با قاچاق انسان خودداری می کنند اضافه کرده است.
بحران میانمار؛

نامه میرمحمدصادقی به دادستان دادگاه بین‌المللی لاهه برای رسیدگی به وضعیت میانمار

میرمحمدصادقی طی نامه‌ای خطاب به فاتو بنسودا - دادستان دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه - درخواست کرد وضعیت میانمار به دادگاه کیفری بین‌المللی ارجاع شود.
نگاهی به مسلمان‌کشی در میانمار؛

«حقوقِ بشر» علیه بشر

رسالت امروز ما از یک سو، نقد بی‌قید وشرطِ هر شکلی از سرکوبِ هویتگرایانه و رسواسازیِ ژست‌های انسان‌دوستانه و اشک تمساح های مسئو‌لیت‌گریزانۀ متولیان و نهادهای بین‌المللی، و از سوی دیگر، دفاع از حقِ بشر در برابر «حقوق بشر» است.
درخواست پیگیری حقوقی فجایع انسانی در میانمار؛

نامه بسیج دانشجویی 11 دانگشاه تهران به آیت الله آملی لاریجانی

بسیج دانشجویی 11 دانشگاه تهران در نامه ای از ریاست قوه قضائیه خواستند گزارشی دقیق و مفصل از پیگیری پرونده حقوقی فجایع انسانی در میانمار به ملت ایران ارائه کند.
حقوق بشر در ایران؛

حقوق بشر و آفت استانداردهای دوگانه

نگاه گزینشی و اعمال استانداردهای دوگانه در گزارش های حقوق بشری سازمان ملل به ویژه در مورد ایران بیش از تجسم واقعیت ناشی از غلبه رویکرد سیاسی بر نگاه حرفه ای است که تداوم آن به تنزل جایگاه این نهاد بین المللی می انجامد.
توسعه روابط سیاسی؛

بازگشایی دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران و دیدگاه های موافق و مخالف

روابط ایران و اتحادیه اروپا از زمان آغاز مذاکرات هسته ای به ویژه از زمان توافق برجام شاهد تحولی مثبت بوده و همزمان موضوع بازگشایی دفتر اتحادیه در تهران به شکل جدی تری مورد توجه قرار گرفته است؛ اقدامی که موافقان و مخالفان خاص خود را دارد.
رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه:

ترکیه بدترین دوران نقض حقوق بشر در 30 سال گذشته را دارد

اوزتورک تورک دوغان رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه گفت: ترکیه در وضعیت کنونی بدترین دوران نقض حقوق بشر در طول 30 سال گذشته را دارد.
یک حقوقدان بین‎‏الملل ؛

وجود تفاوت‎های مبنایی حقوق زن در اسلام و غرب

یک حقوقدان بین‎الملل در واکنش به انتقاد اخیر دیده بان حقوق بشر از تبعیض علیه زنان در بازار کار ایران گفت: انتقادهای اخیر تابع شعارهای پوچ و تو خالی است، زنان کشورهای غربی خود اولین مدعی علیه تساوی حقوق هستند.
در کنفرانس بین المللی حقوق بشر اسلامی مطرح شد؛

مبانی حقوق بشر با معیار توافق و رأی اکثریت تعریف نمی شود

عباسعلی کدخدایی در کنفرانس بین المللی حقوق بشر اسلامی گفت: نمی توان مبانی حقوق بشر را با معیارهایی چون توافق و رأی اکثریت تعریف کرد.
گزارشگر جدید حقوق بشر ایران؛

یک بام و دو هوای گزارش های حقوق بشری

موضوع حقوق بشر در دهه های گذشته به ابزار و دستمایه ای برای فشار بر برخی کشورها همچون ایران تبدیل شده است. با مقایسه ای اجمالی در وضعیت حقوق شهروندان کشورهای منطقه این نگاه گزینشی به حقوق بشر آشکار می شود.
معاون دبیرستاد حقوق بشر مطرح کرد:

تشریح برنامه‌های هیات تخصصی حقوق بشری ایرانی در ژنو/ اعلام مواضع ایران درباره گزارش اخیرگزارشگر ویژه

غریب آبادی با تشریح برنامه‌های هیات تخصصی حقوق بشری ایرانی در اجلاس ژنو گفت: در این اجلاس مواضع ایران در رابطه با گزارش اخیر گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر اعلام می‌شود.
دشمنی یا گزارش ویژه حقوق بشر؟

گزارش حقوق بشری جدید علیه ایران سیاسی، غیر منصفانه و محکوم است

جمهوری اسلامی ایران همانطور که بارها اعلام نموده است گزارشی را که توسط گزارشگر ویژه ای تهیه شده که ماموریتش را بر اساس قطعنامه ای مبتنی بر اهداف و اغراض سیاسی و گزینشی برخی کشورهای خاص بر عهده گرفته است، به رسمیت نمی شناسد.
جرم‌زدایی در جامعه؛

چگونه می‌توان نقش عوامل جرم‌زا را کاهش داد؟

امروزه موضوع حقوق شهروندی و نهادینه کردن آن یکی از موضوع‌های مورد توجه همگان است و طرح آن از چند جنبه واجد اهمیت است. نخست:
داوود هرمیداس باوند:

منع ورود شهروندان هفت کشور به آمریکا تبعیض فاحش حقوق بشری است

یک تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: دستور اخیر ترامپ منبی بر ایجاد ممانعت از ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا نقض آشکار حقوق بشر و حتی مغایر با قوانین آمریکا است.
هزار حق و یک منشور:

منشور حقوق شهروندی پیش درآمدی بر احیای قانون اساسی

نمایندگان مردم در مجلس منشور حقوق شهروندی را به نوعی احیای مفاد قانون اساسی دانسته و آن را در احقاق حقوق شهروندان تأثیرگذار دانسته‌اند.
طی نامه ای صورت گرفت؛

اعتراض رسمی ایران به کمیسر عالی حقوق بشرسازمان ملل

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با ارسال نامه ای خطاب به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل مراتب اعتراض خود را نسبت به اظهارات گزارشگر ویژه حقوق بشرتعیین شده برای ایران اعلام کرد.
پاسداشت حقوق ملت؛

چند نکته درباره منشور حقوق شهروندی رییس‌جمهور

با وجود فصلی تحت عنوان حقوق ملت در قانون اساسی، به نظر نمی رسد تنظیم منشوری به نام حقوق شهروندی بدون آنکه لباس قانون بپوشد و دارای ضمانت اجراهای صریح و شفاف قانونی باشد، تاثیری در پاسداشت حقوق ملت داشته باشد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها