داوود هرمیداس باوند:

منع ورود شهروندان هفت کشور به آمریکا تبعیض فاحش حقوق بشری است

یک تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: دستور اخیر ترامپ منبی بر ایجاد ممانعت از ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا نقض آشکار حقوق بشر و حتی مغایر با قوانین آمریکا است.
هزار حق و یک منشور:

منشور حقوق شهروندی پیش درآمدی بر احیای قانون اساسی

نمایندگان مردم در مجلس منشور حقوق شهروندی را به نوعی احیای مفاد قانون اساسی دانسته و آن را در احقاق حقوق شهروندان تأثیرگذار دانسته‌اند.
طی نامه ای صورت گرفت؛

اعتراض رسمی ایران به کمیسر عالی حقوق بشرسازمان ملل

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با ارسال نامه ای خطاب به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل مراتب اعتراض خود را نسبت به اظهارات گزارشگر ویژه حقوق بشرتعیین شده برای ایران اعلام کرد.
پاسداشت حقوق ملت؛

چند نکته درباره منشور حقوق شهروندی رییس‌جمهور

با وجود فصلی تحت عنوان حقوق ملت در قانون اساسی، به نظر نمی رسد تنظیم منشوری به نام حقوق شهروندی بدون آنکه لباس قانون بپوشد و دارای ضمانت اجراهای صریح و شفاف قانونی باشد، تاثیری در پاسداشت حقوق ملت داشته باشد.
غریب آبادی:

منشور حقوق شهروندی، نشانه‌ای از عزم و اراده ایران در حمایت و ارتقاء حقوق بشر است

کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، در نشست کمیته ملی یو.پی.آر ستاد حقوق بشر که با حضور نمایندگان سازمان‌های مختلف از سه قوه برگزار شد، ضمن تبریک ایّام ربیع، از تعامل و هماهنگی سه قوه درهمکاری با ستاد در حوزه حقوق بشر و حقوق شهروندی تقدیر وتشکر کرد.
دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی:

فقط ۲۵ درصد اهتمام دولت‌ها در مباحث حقوق شهروندی است

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده در دولت‌های گذشته فقط ۲۵ درصد اهتمام دولت‌ها به مباحث حقوق شهروندی بوده این در حالی است که در کشورهای اروپایی این رقم به ۷۰ درصد هم می‌رسد.
محمد شریف:

منشور حقوق شهروندی فرهنگ حقوق بشر را در جامعه گسترش می‌دهد

یک حقوقدان گفت: این باور عمومی که انسان از یک سری از حقوق برخوردار است که دولت‌ها نباید آنها را مورد تعرض قرار دهند وجود ندارند و این باور در بین مردم استقرار پیدا نکرده است.
استفاده ابزاری از حقوق بشر باید بنحو کامل متوقف شود؛

بیانیه ستاد حقوق بشر به مناسبت روز حقوق بشر جهانی

شگفت انگیز است که آمریکا و متحدان اروپایی آن، دموکراسی را شرط مهم و ضروری برای تضمین حقوق بشر نمی‌دانند!
یک حقوقدان بین الملل در گفت‌وگوی مشروح مطرح کرد

استمرار فعالیت‌های ضد ملی علیه ایران با بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران

اخوان فرد گفت: بازگشایی دفتر اتحادیه اروپایی در ایران نباید ما را از اصل قضیه و فعالیتهای ضد ملی و ضد نظام آنها علیه جمهوری اسلامی ایران دور کند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:

آموزش و فرهنگ سازی از مهمترین راهکارهای ارتقای حقوق کودکان است

الوندی گفت: آموزش، فرهنگ سازی در سطح جامعه و ایجاد انطابق ذهنی در سطح افکار عمومی و نیز استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی، از جمله مهمترین راهکارهای ارتقای حقوق کودکان در جامعه است.
محمدجواد لاریجانی:

مصونیت قضایی گروهک تروریستی منافقین از سوی کشورهای غربی را رفع کنید

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با ارسال نامه ای خطاب به نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، در خصوص جنایات گروهک تروریستی منافقین علیه کشورمان هشدار داد و خواستار رفع مصونیت قضایی از سوی کشورهای غربی به این گروهک تروریستی شد.

سازمان ملل بار دیگر خواستار آزادی فعالان حقوق بشر در عربستان شد

تیم تحقیق سازمان ملل در زمینه بازداشت اجباری، بار دیگر از عربستان خواست که ۹ فعال حقوق بشر در این کشور را فوراً از زندان آزاد کند.

رویترز: فعال حقوق بشر زندانی در عربستان دست به اعتصاب غذا زد

خبرگزاری رویترز گزارش داد: یک فعال حقوق بشر سعودی در اعتراض به ادامه حبس خود فراتر از حکم دادگاه در زندان دست به اعتصاب غذا زد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری:

نگرش نگاه صدقه‌ای به کودک باید اصلاح شود

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری با اشاره به اینکه پرهیز از نگاه صدقه‌ای و عاطفی در ارتباط با کودکان را از ملزومات برشمرد و گفت: نگرش نگاه صدقه‌ای به کودک باید اصلاح شود.
از سوی نهاد حقوق بشری سازمان ملل؛

دولت سعودی به نقض حقوق کودکان و دختران محکوم شد

نهاد حقوق بشری سازمان ملل متحد روز جمعه از ریاض خواست که به تبعیض شدید علیه دختران پایان داده و به لغو قوانینی بپردازد که اجازه سنگسار ، قطع اعضای بدن ، شلاق زدن و اعدام کودکان را می دهد.
در سفر دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه مطرح شد؛

تاکید ایران و برزیل بر توسعه همکاری های حقوق بشری و قضایی

درنشست مسئولان حقوق بشر ایران و برزیل، بر گسترش روابط در حوزه های دوجانبه و بین المللی و همچنین حقوق بشری و قضایی بین دو کشور تاکید شد.
معاون قضایی ستاد حقوق بشر درباره گفت‌وگوهای ایران و ایتالیا؛

گفت‌وگوها فرصتی برای معرفی سیستم قضایی پیشرفته ایران به طرف‌های غربی است

معاون قضایی ستاد حقوق بشر، گفتگوهای انجام شده حقوق بشری ـ قضایی ایران و ایتالیا را مثمر ثمر ارزیابی کرده و گفت: این گفتگوها نشانه ای روشن از عزم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعامل با سایر کشورها در صورت برخوردار بودن از شرایط مطلوب است.
پایان دور سوم گفتگوهای حقوق بشری ایران ـ ایتالیا؛

لاریجانی: برغم وجود افتراق در برخی موضوعات، شباهت های زیادی در سیستم قضایی دو کشور دیده می‌شود

مراسم اختتامیه سومین دور از گفتگوهای حقوق بشری ـ قضایی ایران و ایتالیا با حضور نماینده رئیس جمهور و قائم مقام شورایعالی قضایی این کشور برگزار شد.
در سومین دور گفتگوهای حقوق بشری با ایتالیا

هیأت حقوق بشری ایران از دیوان‌عالی ایتالیا و زندان شهر رم بازدید کرد

هیات عالیرتبه حقوق بشری و قضایی جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در سومین دور گفتگوهای حقوق بشری با ایتالیا در این کشور به سر می برد، در روز آخر گفتگوها از دیوانعالی ایتالیا و زندان رم بازدید و با مقامات مربوطه گفتگو کرد.
حقوقدان فلسطینی؛

آمریکا مانع پیگرد قضائی رژیم صهیونیستی می شود

«علاء ابوعامر»استاد حقوق بین الملل با اشاره به فشارهای واشنگتن بر تشکیلات خودگران فلسطین، تاکید کرد که آمریکا مانع پیگرد قضائی رژیم صهیونیستی توسط فلسطینی ها در دادگاه های بین المللی می شود.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها