سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با انتشار دو بیانیه تاکید شد؛

پاسخ ستاد حقوق بشر ایران در مورد حوادث اخیر در ایران

ستاد حقوق بشر کشور درخصوص بیانیه مطبوعاتی ۳ ژانویه ۲۰۱۸ دفتر کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل در مورد برخی از ناآرامی‌های اجتماعی و حوادث اخیر در ایران، مایل است نکاتی را جهت اطلاع رسانی مقتضی و تصحیح رویکرد ارائه نماید.
بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه:

مواضع کمیسر عالی حقوق بشر تأسف‌بار است

ستاد حقوق بشر کشورمان در بیانیه‌ای مواضع و اظهارات کمیسر عالی و گزارشگران ویژه شورای حقوق بشر را در حمایت از آشوب‌طلبان و ناقضان حقوق ملت ایران تأسف‌بار و یادآور مواضع یک‌طرفه و مداخله‌آمیز رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد.
مشاور رئیس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌ها:

حقوق شهروندی فانتزی نیست؛ مسئله ملت ایران است

ابلاغ «سند حقوق شهروندی» یک‌ساله شد. بحث حقوق شهروندی اقوام و اقلیت‌های مذهبی، بهانه خوبی است تا دستاورد دولت را در این زمینه مرور کنیم. نمونه مشخص آن هم می‌تواند بحث خروج «سپنتا نیکنام»، شهروند زرتشتی، از شورای شهر یزد باشد.
رئیس مرکز تحول اداری وزارت بهداشت:

سامانه حقوق شهروندی در نظام سلامت هفته آینده رونمایی می شود

رئیس مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از رونمایی سامانه حقوق شهروندی در نظام سلامت در هفته آینده خبر داد.
سالگرد یک کالای لوکس!!

گام های نخست در مسیر دشوار و طولانی تحقق حقوق شهروندی

29 آذر ماه 1395، منشور حقوق شهروندی که شامل 120 ماده مشتمل بر حقوقی که شهروندان جمهوری اسلامی ایران در ایران و هر نقطه از دنیا دارند، به امضای رئیس جمهوری رسید و از طریق پیامک هم به مردم ابلاغ شد. این منشور اگرچه از زمان ابلاغ یک ساله شده است اما بیش از چهار سال است که دغدغه دولت‌های یازدهم و دوازدهم بوده است.
معاون حقوقی رئیس‌جمهور خبرداد:

تشکیل نهاد ملی حقوق بشر و حقوق شهروندی در دستورکار است

معاون حقوقی رئیس‌جمهور از تهیه لوایح چهارگانه مرتبط با حقوق شهروندی خبر داد و گفت: پیش نویس لایحه شفافیت اقتصادی تهیه شده که در آن تلاش شده امنیت گزارش دهندگان مفاسد اقتصادی حفظ شود و پاداشی هم در نظر گرفته شود.
دبیر اجرای اولین اجلاس حقوق شهروندی:

رئیس‌جمهور می‌خواهد افکارعمومی قاضی کارهای دولت شوند

دبیر اجرایی اولین اجلاس حقوق شهروندی درباره حضور نمایندگان مردم، رسانه ها، دانشگاهیان و سازمانهای مردم نهاد در اولین اجلاس اجرای حقوق شهروندی گفت: بعد از گزارش دستگاه ها درباره اقدامات خود در حوزه حقوق شهروندی، آقای دکتر روحانی نقطه نظارات خود را در مورد عملکرد دستگاه ها و پس از آن، گزارش اجرای منشور در دولت را به مردم خواهند داد.
دادیار دادسرای دیوان عالی کشور:

موضوع حقوق بشر امروزی بر مبنای تفکرات غربی بنا نهاده شده است

دادیار دادسرای دیوان عالی کشور گفت: در بحث دادرسی عادلانه یکسری اصول کلی مثل حق دسترسی به دادگاه‌ها، دسترسی به قضات مستقل و تساوی هم در برابر قانون وجود دارد، اما در جزئیات این حق بزرگ می‌بنییم که ما ممکن است در برخی امور با مبانی حقوق بشر غربی منافاتی داشته باشیم.
دبیر ستاد حقوق بشر؛

چرا هیچ فهرست ناقض حقوق بشری برای عربستان و بحرین وجود ندارد؟

دبیر ستاد حقوق بشر از تحریم برخی اشخاص در ایران انتقاد کرد و گفت: چرا فهرست های این چنینی برای بزرگ ترین ناقضان حقوق بشر مثل عربستان، بحرین و ... که بهترین روابط را با غرب دارند، وجود ندارد.
مولاوردی:

بدون توجه به عوامل اقتصادی حقوق شهروندی محقق نخواهد شد

دستیار ویژه رییس جمهور در امورحقوق شهروندی گفت: حقوق شهروندی بدون توجه به امور اقتصادی و اجتماعی که دارای ساختارهای فرا حقوقی هستند، محقق نخواهد شد.
دبیر ستاد حقوق بشر:

تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران به مصلحت نیست

محمدجواد لاریجانی گفت: راجع به حقوق بشر ما به هیچ وجه مصلحت نمی‌دانیم دفتری از اروپا در ایران فعال باشد و دلیل خیلی محکم داریم.
لاریجانی مطرح کرد؛

اجازه نمی‌دهیم به اسم گزارشگر در ایران فساد کنند

دبیرستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: ما برای آمدن گزارشگر مشکلی نداریم اما اجازه نمی دهیم که به اسم گزارشگر در کشور ما فساد کنند.
به گزارش رویترز:

واشنگتن تهران را به عدم مبارزه با قاچاق انسان متهم کرد

آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه خود علیه کشورمان اعلام کرد که نام ایران را به فهرست کشورهایی که به ادعای خود از مقابله با قاچاق انسان خودداری می کنند اضافه کرده است.
بحران میانمار؛

نامه میرمحمدصادقی به دادستان دادگاه بین‌المللی لاهه برای رسیدگی به وضعیت میانمار

میرمحمدصادقی طی نامه‌ای خطاب به فاتو بنسودا - دادستان دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه - درخواست کرد وضعیت میانمار به دادگاه کیفری بین‌المللی ارجاع شود.
نگاهی به مسلمان‌کشی در میانمار؛

«حقوقِ بشر» علیه بشر

رسالت امروز ما از یک سو، نقد بی‌قید وشرطِ هر شکلی از سرکوبِ هویتگرایانه و رسواسازیِ ژست‌های انسان‌دوستانه و اشک تمساح های مسئو‌لیت‌گریزانۀ متولیان و نهادهای بین‌المللی، و از سوی دیگر، دفاع از حقِ بشر در برابر «حقوق بشر» است.
درخواست پیگیری حقوقی فجایع انسانی در میانمار؛

نامه بسیج دانشجویی 11 دانگشاه تهران به آیت الله آملی لاریجانی

بسیج دانشجویی 11 دانشگاه تهران در نامه ای از ریاست قوه قضائیه خواستند گزارشی دقیق و مفصل از پیگیری پرونده حقوقی فجایع انسانی در میانمار به ملت ایران ارائه کند.
حقوق بشر در ایران؛

حقوق بشر و آفت استانداردهای دوگانه

نگاه گزینشی و اعمال استانداردهای دوگانه در گزارش های حقوق بشری سازمان ملل به ویژه در مورد ایران بیش از تجسم واقعیت ناشی از غلبه رویکرد سیاسی بر نگاه حرفه ای است که تداوم آن به تنزل جایگاه این نهاد بین المللی می انجامد.
توسعه روابط سیاسی؛

بازگشایی دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران و دیدگاه های موافق و مخالف

روابط ایران و اتحادیه اروپا از زمان آغاز مذاکرات هسته ای به ویژه از زمان توافق برجام شاهد تحولی مثبت بوده و همزمان موضوع بازگشایی دفتر اتحادیه در تهران به شکل جدی تری مورد توجه قرار گرفته است؛ اقدامی که موافقان و مخالفان خاص خود را دارد.
رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه:

ترکیه بدترین دوران نقض حقوق بشر در 30 سال گذشته را دارد

اوزتورک تورک دوغان رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه گفت: ترکیه در وضعیت کنونی بدترین دوران نقض حقوق بشر در طول 30 سال گذشته را دارد.
یک حقوقدان بین‎‏الملل ؛

وجود تفاوت‎های مبنایی حقوق زن در اسلام و غرب

یک حقوقدان بین‎الملل در واکنش به انتقاد اخیر دیده بان حقوق بشر از تبعیض علیه زنان در بازار کار ایران گفت: انتقادهای اخیر تابع شعارهای پوچ و تو خالی است، زنان کشورهای غربی خود اولین مدعی علیه تساوی حقوق هستند.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها